_

دوره مراقبت و زیبایی زنانه

دوره آموزش کوتاهی مو زنانه و معرفی آموزشگاه کوتاهی مو زنانه

دوره آموزش کوتاهی موی زنانه یکی از دوره های اصلی مراکز آموزش آرایشگری زنانه است. اگر ۵ لاین آموزشی حرفه ای در دوره های آموزش آرایشگری باشد یکی از آن ها دوره کوتاهی مو است. در این دوره انواع سرفصل های آموزشی نظیر کوتاهی پایه مو، کوتاهی مو با موزر، کاهش حجم مو یا پیتاژ مو، چتری کوتاه کردن و انواع مدل‌ها دیگر اصلاح و پیرایش مو آموزش داده میشود. اینکه اشاره داریم دوره کوتاهی موی زنانه به این علت است که دوره پیرایش موری مردانه یا اصلاح مو جدای از این دوره میباشد که برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مطلب آن کلیک و مطالعه کنید. شما در این صفحه از سایت ایران آموزشگاه میتوانید اطلاعات مربوط به دوره کوتاهی موی زنانه و بهترین آموزشگاه های کوتاهی موی زنانه را بدست آورید.

در این مطلب چه میخانیم؟

  • دوره آموزش کوتاهی مو زنانه چیست؟
  • هزینه دوره کوتاهی مو زنانه
  • مراحل آموزش کوتاهی مو زنانه
  • لوازم آموزشی دوره کوتاهی مو زنانه
  • توانایی شما پس از آموزش دوره کوتاهی مو
  • اعتبار مدرک کوتاهی مو زنانه
  • درآمد شغلی دوره کوتاهی مو زنانه
_

آموزش کوتاهی مو زنانه

یکی از رشته‌های آموزش آرایشگری که متقاضیان زیادی دارد، کوتاهی مو زنانه است. در دوره آموزش کوتاهی مو زنانه، به هنرجو اصولی در جهت کوتاه کردن مو، فرم دادن مو و در کل انجام هر کاری که باعث زیبایی چهره می‌شود را آموزش می‌دهند. در این دوره، درباره سرفصل‌هایی مانند آماده‌سازی مو مشتری قبل از کوتاهی، کوتاهی پایه مو، پیتاژ کردن، کوتاهی مو با موزر، کاهش حجم مو، چتری کوتاه کردن و انواع مدل‌ها، به‌طور کامل صحبت می‌شود و هر آنچه نیاز است هنرجو بداند را آموزش می‌دهند.

هزینه دوره آموزش کوتاهی مو زنانه

در آموزشگاه کوتاهی مو زنانه، کلاس‏‌ها به شکل‌های متفاوت برگزار می‌شوند. کلاس‌های عمومی، کلاس‌های نیمه‌خصوصی و کلاس‌های خصوصی، از جمله انتخاب‌هایی هستند که شما می‌توانید داشته باشید. در تمام این کلاس‌ها، آموزش به شکل یکسان انجام می‌شود، اما با این تفاوت که تعداد افراد گوناگونی در کلاس‌ها شرکت می‌کنند. برای مثال در دوره آموزش کوتاهی مو خصوصی، ۱ تا ۳ هنرجو ثبت‌نام کرده‌اند. در نتیجه میزان تعامل هنرجو و مربی، بیشتر است و در ازای چنین کلاسی، شهریه بیشتری نیز گرفته می‌شود.

نوع دوره قیمت دوره
دوره عمومی در حال حاضر در کرونا برگزار نمیشود – ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی مبتدی از ۸۰۰ هزارتومان تا ۱.۵ میلیون تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی حرفه ای از ۱.۵ میلیون تومان تا حتی ۲ میلیون تومان پک کامل آموزش کوتاهی با قیچی و ماشین موزر

بهترین آموزشگاه کوتاهی مو کجاست؟

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های کوتاهی مو پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای کوتاهی مو:

لیست ۱۰ آموزشگاه معتبر تاتو

لیست ۱۰ آموزشگاه معتبر زنانه

مراحل دوره آموزش کوتاهی مو زنانه

اولین مهارتی که هنرجو در دوره آموزش کوتاهی یاد می‌گیرد، نحوه گرفتن قیچی در دست است. سپس نوبت به آماده کردن مو برای کوتاهی می‌رسد. هنرجو در این دوره، با انواع مو آشنا می‌شود و برای شست‌وشو پیش از کوتاهی، شامپو مناسبی را انتخاب می‌کند و با استفاده از آن مو را شست‌وشو می‌دهد. دقت داشته باشید که اگر موها چرب و کثیف باشند، نتیجه دلخواهی را به دست نخواهید آورد.مراحل آموزش کوتاهی مو زنانه

پس از شستن مو، با استفاده از یک شانه تمام گره‌های مو را باز کنید تا سطح موها یکسان شود. سپس باید بر اساس فرم صورت مشتری، بهترین مدل را برای کوتاهی انتخاب کنید. البته گاهی اوقات، مشتری عکسی را به شما نشان می‌دهد و درخواست انجام کوتاهی به آن شکل را از شما خواهد داشت. از همین رو شما باید به مهارتی برسید که بتوانید تمام مدل‌ها را انجام دهید.

اگر تصمیم دارید با استفاده از قیچی و تیغ، مو را کوتاه کنید، باید موها را مرطوب نگه‌دارید. زیرا باعث می‌شود که بتوانید برش‌های دقیقی را ایجاد کنید. البته اگر موهای مشتری مجعد و فر است، نباید از این شیوه استفاده کنید، زیرا آب موهای مشتری را صاف می‌کند و شما نمی‌توانید کوتاهی دقیقی را انجام دهید. بنابراین در زمان کوتاه کردن موهای صاف، همیشه یک اسپری آب داشته باشید تا با استفاده از آن موها را مرطوب کنید.

گاهی اوقات باید موها را خشک کوتاه کنید، برای مثال زمانی که تصمیم دارید از حجم موها کم کنید یا با استفاده از موزر کوتاهی را انجام دهید. توصیه می‌شود برای انجام چنین خدماتی، موهای مشتری را نشویید، زیرا تاثیری در کار ندارد.

پس از انتخاب مدل، شما باید تقسیم‌بندی مناسبی را برای کوتاهی انجام دهید که صفر تا صد این کار در دوره آموزش کوتاهی مو گفته می‌شود. شما برای این کار باید از شانه‌های مخصوص و کلیپس‌های مو استفاده کنید. به این صورت که باید هر یک از بخش‌های مو را بالای سر تاب دهید و با استفاده از کلیپس در جای خود قرار دهید. سپس در ادامه باید کوتاهی را بر روی هر یک از بخش‌هایی که جدا کرده‌اید، انجام دهید. البته هر یک از مدل‌های مو، شرایط مخصوص به خود را دارند که شما در دوره آموزش کوتاهی مو به‌طور کامل با هر یک آشنا می‌شوید.

در آموزشگاه اصلاح مو، به شما گفته می‌شود که چطور از تیغ و موزر برای کوتاهی، انداختن خط، درست کردن خط ریش و … استفاده کنید. همچنین گاهی اوقات برای کم کردن حجم مو، از تیغ استفاده می‌کنند. به همین دلیل، هنرجو باید به‌طور کامل آموزش مربوط به استفاده از تیغ، قیچی و موزر را ببیند تا بتواند کوتاهی را به بهترین شکل انجام دهید. در آخر، شما باید با استفاده از سشوار و برس‌های مخصوص، موی مشتری را آماده کنید.

کلاس دوره آموزش صافی مو

کلاس دوره کراتینه مو

کلاس دوره براشینگ

لوازم مورد نیاز برای آموزش دوره کوتاهی مو زنانه

شما برای شرکت در کلاس‌های آموزشگاه اصلاح مو، به ابزار مخصوص نیاز دارید تا هم با استفاده از آن‌ها دوره آموزش را پشت سر بگذارید و هم در آینده مشغول به فعالیت شوید. از جمله لوازم موردنیاز برای دوره آموزش کوتاهی مو زنانه، باید به انواع مختلف قیچی برای کوتاهی، موزر، تیغ، آبپاش، سشوار، انواع شانه و برس، پیشبند یک‌بارمصرف، اسپری‌های فیکس کننده و … اشاره کرد. تمام این لوازم در پک‌های مخصوص توسط آموزشگاه کوتاهی مو زنانه در اختیار شما قرار می‌گیرد تا در روند آموزش اختلالی پیش نیاید.قیمت آموزش کوتاهی مو زنانه

توانایی شما پس از دوره آموزش کوتاهی مو زنانه چیست؟

پس از به پایان رسیدن دوره آموزش کوتاهی مو زنانه، هنرجو به‌طور کامل و به‌صورت عملی، کار با تمام ابزار را آموزش دیده و می‌تواند با استفاده از آن‌ها، کوتاهی مو را به شکل حرفه‌ای انجام دهد. از طرفی در این دوره‌ها، جدیدترین متدهای روز برای کوتاهی و مدل‌هایی چون کوپ فارا، کوپ کرنلی، کوپ فانتزی، کوپ لیزری، کوتاهی کلوش، انواع گوناگون چتری، پیتاژ، کوتاهی مو با موزر، موخوره گیری و … به هنرجو آموزش داده می‌شود. در نتیجه فرد می‌تواند با رسیدن به چنین مهارت‌هایی، فعالیت خود را در بهترین سالن به شکل حرفه‌ای شروع کند.

اعتبار مدرک دوره آموزش کوتاهی مو

پس از به پایان رسیدن دوره آموزش، مدرکی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. این مدرک تحت نام مدرک پیرایشگری زنانه داده می‌شود و از آنجایی که یک مدرک فنی و حرفه‌ای است، اعتبار بالایی دارد و امکان فعالیت از طریق آن در سالن‌های بزرگ وجود دارد. اما توجه داشته باشید که با استفاده از این مدرک، امکان تاسیس سالن وجود ندارد و اگر شما چنین هدفی دارید، باید مدرک حداقل چند لاین از دوره های آرایشگری را دریافت نمایید و حتما برای تاسیس سالن مدرک آرایش و پیرایش پایه را نیز دریافت نمایید.

_

کلاس کوتاهی مو زنانه در تهران

_

گالری تصاویر

اعتبار مدرک آموزش کوتاهی مو زنانه
مدرک آموزش کوتاهی مو زنانه
لوازم آموزش کوتاهی مو زنانه
مدت آموزش کوتاهی مو زنانه
هزینه آموزش کوتاهی مو زنانه
_

سوالات متداول

_

پرسش و پاسخ دوره کوتاهی مو زنانه

مدت و هزینه آموزش کوتاهی مو چقدر است؟

قیمت دوره کوتاهی مو در دوره های مختلف خصوصی و عمومی متفاوت است. ممکن است مدت دوره کوتاهی مو بین ۸ تا ۱۶ جلسه باشد و قیمت دوره کوتاهی مو بین ۵۰۰ تا ۱.۵ میلیون تومان باشد که در وسط صفحه در مورد آن توضیح داده ایم. در انتهای صفحه مراکز معتبر اموزش کوتاهی مو را معرفی نموده ایم.

برای شرکت در کلاس کوتاهی مو نیاز به چه وسایلی است؟ هزینه آن چقدر است؟

وسایل: انواع مختلف قیچی برای کوتاهی، موزر، تیغ، آبپاش، سشوار، انواع شانه و برس، پیشبند یک‌بارمصرف، اسپری‌های فیکس کننده.

– هزینه وسایل بسته به مارک و کیفیت وسایل متفاوت است. از ۱۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان.

شرایط بازار کار کوتاهی مو چگونه است؟

رشته کوتاهی مو زنانه، جزو پول‌سازترین رشته‌های آرایشگری به شمار می‌آید و همیشه مشتریان مخصوص به خود را دارد. افراد علاوه بر بلند شدن مو و ایجاد موخوره، به دلایل دیگری چون فشار به گردن، تغییر در ظاهر، پیروی از مد، گرمای هوا و … تصمیم به کوتاهی مو می‌گیرند. بنابراین نگرانی از بازار کار این حرفه نداشته باشید.

آیا با مدرک کوتاهی مو میتوان آرایشگاه راه اندازی کرد؟

خیر. برای راه اندازی آرایشگاه زنانه یا آموزشگاه آرایشگری حتما باید مدرک آرایش و پیرایش پایه را دریافت نمود و در کنار آن چند مدرک آموزشی مثل مدرک کوتاهی مو را نیز دریافت کرد.

در آموزشگاه کوتاهی مو زنانه، چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

در دوره آموزش کوتاهی مو زنانه شما با روش هایی برای کوتاهی مو و ایجاد فرم های مختلف برای مو آشنا خواهید شد.

آیا در دوره کوتاهی مو زنانه، شیوه صحیح شستشوی مو نیز آموزش داده می شود؟

در کلاس کوتاهی مو زنانه نحوه شستشوی صحیح مو جزء سرفصل های آموزشی می باشد. چرا که در صورت عدم شستشو یا شستشوی اشتباه، فرآیند کوتاهی با کیفیت انجام نمی شود.

آیا می توان مدرک بین المللی دوره آموزش کوتاهی مو زنانه را دریافت کرد؟

بله، شما با پرداخت هزینه جداگانه به آموزشگاه کوتاهی مو زنانه می توانید مدرک QAL آکادمی تخصصی انگلستان در زمینه کوتاهی مو زنانه را دریافت کنید.

تهیه مدل واقعی برای دوره کوتاهی مو زنانه به عهده آموزشگاه است یا هنرجو؟

تهیه مدل واقعی برای کلاس کوتاهی مو زنانه به عهده هنرجو می باشد. آموزشگاه در قبال این مسئله هیچ مسئولیتی ندارد.

آیا در دوره کوتاهی مو زنانه، روش هایی برای کم پشت کردن مو نیز آموزش داده می شود؟

در دوره آموزش کوتاهی مو زنانه شما با روش هایی برای کم پشت کردن مو نیز آشنا خواهید شد. عموما این روش ها به وسیله تیغ و با نظارت مربی انجام می شوند.

در دوره کوتاهی مو زنانه، هنرجو می تواند چه مدل هایی را برای کوتاهی مو آموزش ببیند؟

با ثبت نام و حضور در کلاس کوتاهی مو زنانه هنرجو انواع مدل های کوتاهی مو را آموزش خواهید دید. مدل های کلوش، کوپ، فانتزی، پیتاژ، کرنلی، فارا و… از جمله این مدل ها محسوب می شوند.

آیا در دوره آموزش کوتاهی مو زنانه، روش های موخوره گیری نیز آموزش داده می شود؟

شما در دوره آموزش کوتاهی مو زنانه با روش های مناسب برای موخوره گیری نیز آشنا خواهید شد.

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *