_

دوره های مراقبت و زیبایی

دوره آموزش گریم و میکاپ و معرفی آموزشگاه گریم و میکاپ

گریم و میکاپ یا متعادل سازی چهره یکی از شاخه‌های محبوب در دوره آموزش آرایشگری است و یکی از دوره های پرطرفدار و محبوب کلاس های آرایشگری بحساب می آید. آموزش گریم و میکاپ زنانه به خودی خود یک دوره مستقل محسوب شده و دارای شاخه های آموزشی خود میباشد که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد. شما در این صفحه از سایت ایران آموزشگاه میتوانید اطلاعات مربوط به دوره گریم و میکاپ و بهترین آموزشگاه های گریم و میکاپ را بدست آورید.

در این مطلب چه میخانیم؟

  • دوره آموزش گریم و میکاپ چیست؟
  • هزینه دوره گریم و میکاپ
  • مراحل آموزش گریم و میکاپ
  • لوازم دوره گریم و میکاپ
  • توانایی شما پس از دوره
  • اعتبار مدرک گریم و میکاپ
  • درآمد شغلی دوره گریم و میکاپ
_

آموزش متعادل سازی چهره

یکی از شاخه‌های محبوب در آموزش آرایشگری، مربوط به آموزش گریم و میکاپ است. در دوره‌های مربوط به این آموزش، به هنرجو گفته می‌شود که چگونه یک آرایش حرفه‌ای و زیبا را انجام دهد. شما پس از شرکت در کلاس گریم و میکاپ، با انواع گوناگون فرم‌های صورت و آرایشی که برای آن‌ها مناسب است، آشنا می‌شوید و در آخر می‌توانید از تکنیک‌ها و مهارت‌های تلفیقی استفاده کنید و بهترین نتیجه را به دست آورید.

هزینه دوره آموزش گریم و میکاپ

در آموزشگاه‌های گریم و میکاپ، دوره‌های گوناگونی برای آموزش گریم و میکاپ در نظر گرفته می‌شود. این دوره‌ها را می‌توان شامل مواردی چون کلاس‌های گروهی، کلاس‌های نیمه‌خصوصی و خصوصی در نظر گرفت. تمام این دوره‌ها، کیفیت یکسانی دارند، اما افراد می‌توانند متناسب با شرایطی که دارند، یکی از دوره‌های آموزش گریم و میکاپ را انتخاب کنند. همچنین دقت داشته باشید که نوع دوره، بر هزینه آن تاثیر دارد، به‌طوری‌که برای دوره خصوصی، هزینه بیشتری در مقایسه با دو مدل دیگر در نظر گرفته شده است.

  • مدت دوره: بسته به نوع دوره مقدماتی یا پیشرفته از ۸ جلسه ۱ ساعته تا ۱۶ جلسه است.
  • هزینه دوره: بسته به نوع دوره در آموزشگاه هایی که انتهای صفحه نام میبریم متغییر است.
نام دوره هزینه
آموزش دوره خصوصی: هزینه آموزش گریم و میکاپ از دوره های مبتدی ۲ میلیون تومان تا دوره حرفه ای ۶ میلیون تومان
آموزش دوره نیمه خصوصی: هزینه گریم و میکاپ از دوره های مبتدی ۲ میلیون تومان تا دوره حرفه ای ۴ میلیون تومان
آموزش دوره عمومی: هزینه آموزش گریم و میکاپ در کرونا برگزار نمیشود – هزینه ۸۰۰ تا ۱.۵ میلیون تومان

بهترین آموزشگاه گریم و میکاپ کجاست؟

برای مشاهده آموزشگاه های پیرسینگ وارد مطالب زیر شده و به واتساپ مراکز پیام ارسال کنید.

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های گریم و میکاپ پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای گریم و میکاپ:

روی مطلب زیر کلیک کنید

روی مطلب زیر کلیک کنید

_

آموزش گریم و میکاپ زنانه

مراحل دوره آموزش گریم و میکاپ (متعادل سازی چهره)

شما برای آنکه بتوانید میکاپ و گریم را به‌درستی انجام دهید، باید در ابتدا آموزش‌های مربوط به شناخت فرم صورت و انواع رنگ‌های پوست را پشت سر بگذارید. در ادامه نکات اصلی و تاثیرگذار در گریم و میکاپ به شما گفته می‌شود که بر اساس آن‌ها بهترین انتخاب را متناسب با فرم صورت و رنگ پوست انجام دهید.

به‌طور معمول، مراحل آموزش گریم و میکاپ به سه بخش تقسیم می‌شود. در بخش اول شما یاد می‌گیرید که چگونه پاک‌سازی پوست را انجام دهید. این مرحله که اهمیت بالایی دارد،کلاس گریم و میکاپ زنانه پوست را برای گریم و میکاپ آماده می‌کند.

در مرحله بعد به شما درباره نحوه زیرسازی پوست گفته می‌شود. پوست بسیاری از مراجعه‌کنندگان لک، جوش، کبودی، کک‌ومک، چروک و پف دارد، در نتیجه شما باید با یک زیرسازی درست، تمام این موارد را برطرف کنید تا پوست به شکل یکدست و صاف برای انجام میکاپ آماده شود. در این مرحله شما با گونه گذاری برای فرم‌های گوناگون صورت، متعادل‌سازی چهره، چهره‌پردازی و … نیز آشنا می‌شوید. توجه داشته باشید که داشتن چنین مهارتی، باعث می‌شود بتوانید مناسب‌ترین گریم و میکاپ را انجام دهید.

در یک آموزشگاه گریم و میکاپ، به شما انواع گوناگون میکاپ، اعم از ساده، عربی، لبنانی، سوری، خلیجی، آرایش لایت، اروپایی، کریستالی، یخی و همچنین نکات کلیدی که با انجام آن‌ها می‌توان ماندگاری میکاپ و گریم را بالا برد، آموزش داده می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید، هرروزه مد و لوازمی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، تغییر می‌کنند. بنابراین یک آموزشگاه میکاپ و گریم، موظف است تمام مواد آرایشی را که در مدل‌های مختلف وارد بازار شده، به هنرجو معرفی کند. در حقیقت یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای، باید از جدیدترین مواد و لوازم ‌آرایشی مطلع باشد تا بتواند بهترین نتیجه را به دست آورد. تمام این موارد در آموزشگاه میکاپ و گریم به شما گفته می‌شود تا بتوانید بهترین عملکرد را داشته باشید.

در آخر دوره آموزش، شما هر چیزی که آموزش‌ دیده‌اید را بر روی چند مدل زنده که فرم‌های صورت گوناگون با پوست‌هایی متفاوت دارند، انجام می‌دهید تا متوجه سطح خود شوید. از طرفی اگر کار شما مشکل داشته باشد، این مشکل توسط مدرس گفته می‌شود تا در ابتدا متوجه آن شوید و در ادامه آن را برطرف سازید.

کلاس آرایشگری مردانه

تاسیس آموزشگاه آرایشگری

لوازم مورد نیاز برای آموزش گریم

شما برای شرکت در کلاس آموزش گریم و میکاپ، به تمام وسایل آرایش مانند کرم‌های مخصوص برای گریم، سایه، مداد چشم، مداد ابرو، ریمل، رژ گونه، انواع قلم، پرایمر، پالت‌های کانتور، پالت‌های کرم برای متعادل‌سازی و دیگر تجهیزات، مانند انواع پد، برس ابرو، موچین، پیشبند، دستکش نخی، هدبند اصلاح و مواردی از این دست نیاز خواهید داشت. تمام لوازم موردنیاز برای آموزش گریم و میکاپ، به هنرجو در پک‌های مخصوص داده می‌شود تا در زمان آموزش، مشکلی پیش نیاید. البته هزینه مربوط به این پک، به‌صورت جدا از هزینه دوره آموزش اخذ می‌شود.

توانایی شما پس از دوره آموزش میکاپ

پس از آنکه شما دوره آموزش گریم و میکاپ را پشت سر گذاشتید، به مهارتی می‌رسید که می‌توانید با استفاده از آن مهارت، صورت مشتری را به بهترین شکل و با توجه به تکنیک‌های به‌روز، گریم و میکاپ کنید. در حقیقت شما پس از اتمام دوره، با استفاده از مهارت خود می‌توانید کسب‌وکار پر درآمدی داشته باشید. این دوره‌ها برای افرادی که از گذشته مشغول به کار در این حوزه بوده‌اند نیز مناسب است، زیرا می‌توانند مهارت و اطلاعات خود را به‌روز کنند.

اعتبار مدرک آموزش گریم و میکاپ

پس از آنکه تعداد جلسات تعیین شده برای دوره به اتمام رسید، مدرک فنی‌وحرفه‌ای گریم و میکاپ به شما داده می‌شود. این مدرک اعتبار بالایی دارد و شما می‌توانید با استفاده از آن در سالن‌های بزرگ و حرفه‌ای مشغول به فعالیت شوید. البته دقت داشته باشید که با این مدرک، تنها اجازه کار در سالن‌ها را خواهید داشت و خودتان نمی‌توانید اقدام به تاسیس سالن کنید.

آینده شغل میکاپ و گریم چگونه است؟

امروزه گریم و میکاپ صورت از اهمیت زیادی برخوردار است و بیشتر شاهد انجام گریم‌های ساده و لایت هستیم. این موضوع در آینده نیز به همین شکل خواهد بود و هرروزه به تعداد متقاضیان اضافه خواهد شد. بنابراین از آینده بازار کار این حرفه نگرانی نداشته باشید، زیرا هرروزه مد تغییر می‌کند و افراد درخواست‌های متفاوتی از شما خواهند داشت. از همین رو می‌توانید در این دوره‌ها شرکت کنید و با جدیدترین شیوه‌های آرایش آشنا شوید و مطمئن باشید که آینده شغلی و درآمد خوبی در انتظار شما است.

آیا می‌توان پس از دریافت مدرک به بازار کار وارد شد؟

سرفصل‌هایی که شما در دوره‌های آموزش پشت سر می‌گذارید، به‌گونه‌ای هستند که می‌توانید پس از به پایان رساندن آن‌ها، به‌صورت مستقیم و بلافاصله به بازار کار وارد شوید. توجه داشته باشید که برای شرکت در این دوره‌ها و دریافت مدرک فنی حرفه‌ای، به هیچ مدرک تحصیلی دیگری نیاز نیست. تمام این شرایط برای رشد و موفقیت شما در نظر گرفته شده تا بتوانید به درآمد بالا در ماه برسید.

_

کلاس گریم و میکاپ زنانه

_

گالری تصاویر رشته

مراحل دوره گریم و میکاپ زنانه
لوازم دوره گریم و میکاپ زنانه
کلاس گریم و میکاپ زنانه
قیمت دوره گریم و میکاپ زنانه
مدرک دوره گریم و میکاپ زنانه
_

سوالات متداول

_

پرسش و پاسخ دوره گریم و میکاپ

مدرک دریافتی در انتهای دوره و اعتبار آن چیست؟

در انتهای کار شما مدرک گریم و میکاپ  یا متعادل سازی چهره دریافت میکنید. برای راه اندازی کسب و کار نیاز به مدرک آرایش و پیرایش دارید اما برای دریافت مجوز باید چند دوره تخصصی مثل گریم و میکاپ را گذرانده باشید و مدرک آن را دریافت کرده باشید.

مدت دوره و هزینه آموزش گریم و میکاپ چقدر است؟

مدت دوره: بسته به نوع دوره مقدماتی یا پیشرفته از ۸ جلسه ۱ ساعته تا ۱۶ جلسه است.
هزینه دوره: بسته به نوع دوره از ۵۰۰ هزارتومان تا ۵ میلیون تومان در آموزشگاه هایی که نام میبریم متغییر است.

برای راه اندازی سالن آرایشگری نیاز به مدرک گریم و میکاپ داریم؟

برای راه اندازی سالن باید مدرک آرایش و پیرایش پایه را دریافت کنیم. در کنار آن باید چند مدرک از دوره های حرفه ای معتبر مثل گریم و میکاپ هم داشته باشیم.

با شرکت در دوره میکاپ، چه نوع از میکاپ را آموزش خواهیم دید؟

در کلاس های میکاپ و گریم آموزشگاه های گریم و میکاپ سبک های محبوب مثل کلاسیک، هالیوودی، اروپایی و … آموزش داده می شود که علاوه بر آن آموزش ها شامل آموزش گریم صورت، آموزش کار با پالت گریم، آموزش ارایش چشم و گریم صورت نیز می شود.

آیا پس از پایان کلاس ها می‌توانیم وارد بازار کار شویم؟

بله. مربیان آموزشگاه های گریم و میکاپ، هنرجویان را در طول دوره کاملا آماده برای ورود به بازار کار خواهند کرد و تمامی نکات به آن ها آموزش داده خواهد شد.

آیا هنرجو قبل از دریافت مدرک فنی حرفه ای نیاز به داشتن مدرک تحصیلی در مقطع خاصی دارد؟

خیر، برای شرکت در آزمون فنی حرفه ای فرد نیاز به داشتن مدارک تحصیلی ندارد.

در آموزشگاه گریم و میکاپ، چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

در دوره آموزش گریم و میکاپ شما با مهارت هایی برای ایجاد تعادل در چهره آشنا خواهید شد. یعنی با استفاده از لوازم آرایشی می توانید در اجزای صورت قرینگی ایجاد کنید.

آیا دوره آموزش گریم و میکاپ دارای پیش نیاز خاصی می باشد؟

شرکت در کلاس گریم و میکاپ  به پیش نیاز خاصی نیاز ندارد.

آیا می توان مدرک بین المللی دوره آموزش گریم و میکاپ را دریافت کرد؟

شما می توانید با پرداخت هزینه جداگانه به آموزشگاه گریم و میکاپ مدرک بین المللی GRS این دوره را دریافت نمایید.

آیا برای ثبت نام در کلاس گریم و میکاپ، به دستگاه و وسایل خاصی نیاز است؟

دوره آموزش گریم و میکاپ، به دستگاه خاصی نیاز ندارد. وسایل این دوره نیز شامل مواد آرایشی و ابزارهای آرایش می باشند.

تهیه مدل واقعی برای گذراندن دوره عملی گریم و میکاپ بر عهده آموزشگاه است؟

تهیه مدل واقعی برای کارهای عملی در دوره آموزش گریم و میکاپ بر عهده هنرجو می باشد. آموزشگاه هیچ مسئولیتی در قبال تهیه مدل واقعی برای هنرجو نخواهد داشت.

آیا در کلاس گریم و میکاپ روش های زیر سازی پوست نیز آموزش داده می شود؟

یکی از آموزش های دوره گریم و میکاپ نحوه درست زیر سازی پوست و از بین بردن جای جوش و لک می باشد. شما در این دوره با روش های مختلف زیر سازی پوست آشنا می شوید.

فرق کلاس خصوصی گریم و میکاپ با کلاس نیمه خصوصی در چیست

در کلاس گریم و میکاپ از نوع خصوصی، تعداد هنرجو کمتر است. بنابراین کیفیت دوره و آموزش مربی در دوره های خصوصی بیشتر از دوره های نیمه خصوصی می باشد. از طرفی هزینه ثبت نام در کلاس خصوصی بیشتر از هزینه دوره نیمه خصوصی می باشد.

۱۱۱

۲۲۲

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *