_

دوره های مراقبت و زیبایی

دوره آموزش گریم و میکاپ

گریم و میکاپ یا متعادل سازی چهره یکی از شاخه‌های محبوب در دوره آموزش آرایشگری است و یکی از دوره های پرطرفدار و محبوب کلاس های آرایشگری بحساب می آید. آموزش گریم و میکاپ زنانه به خودی خود یک دوره مستقل محسوب شده و دارای شاخه های آموزشی خود میباشد که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد.

در این مطلب چه میخانیم؟

  • دوره آموزش گریم و میکاپ چیست؟
  • هزینه دوره گریم و میکاپ
  • مراحل آموزش گریم و میکاپ
  • لوازم دوره گریم و میکاپ
  • توانایی شما پس از دوره
  • اعتبار مدرک گریم و میکاپ
  • درآمد شغلی دوره گریم و میکاپ
دوره آموزش گریم و میکاپ
_

آموزش گریم و میکاپ زنانه یا متعادل سازی چهره

یکی از شاخه‌های محبوب در آموزش آرایشگری، مربوط به آموزش گریم و میکاپ است. در دوره‌های مربوط به این آموزش، به هنرجو گفته می‌شود که چگونه یک آرایش حرفه‌ای و زیبا را انجام دهد. شما پس از شرکت در کلاس گریم و میکاپ، با انواع گوناگون فرم‌های صورت و آرایشی که برای آن‌ها مناسب است، آشنا می‌شوید و در آخر می‌توانید از تکنیک‌ها و مهارت‌های تلفیقی استفاده کنید و بهترین نتیجه را به دست آورید.

هزینه دوره آموزش گریم و میکاپ

در آموزشگاه‌های گریم و میکاپ، دوره‌های گوناگونی برای آموزش گریم و میکاپ در نظر گرفته می‌شود. این دوره‌ها را می‌توان شامل مواردی چون کلاس‌های گروهی، کلاس‌های نیمه‌خصوصی و خصوصی در نظر گرفت. تمام این دوره‌ها، کیفیت یکسانی دارند، اما افراد می‌توانند متناسب با شرایطی که دارند، یکی از دوره‌های آموزش گریم و میکاپ را انتخاب کنند. همچنین دقت داشته باشید که نوع دوره، بر هزینه آن تاثیر دارد، به‌طوری‌که برای دوره خصوصی، هزینه بیشتری در مقایسه با دو مدل دیگر در نظر گرفته شده است.

  • مدت دوره: بسته به نوع دوره مقدماتی یا پیشرفته از ۸ جلسه ۱ ساعته تا ۱۶ جلسه است.
  • هزینه دوره: بسته به نوع دوره در آموزشگاه هایی که انتهای صفحه نام میبریم متغییر است.
نام دوره هزینه
آموزش دوره خصوصی: هزینه آموزش گریم و میکاپ از دوره های مبتدی ۲ میلیون تومان تا دوره حرفه ای ۶ میلیون تومان
آموزش دوره نیمه خصوصی: هزینه گریم و میکاپ از دوره های مبتدی ۲ میلیون تومان تا دوره حرفه ای ۴ میلیون تومان
آموزش دوره عمومی: هزینه آموزش گریم و میکاپ در کرونا برگزار نمیشود – هزینه ۸۰۰ تا ۱.۵ میلیون تومان

مراحل دوره آموزش گریم و میکاپ (متعادل سازی چهره)

شما برای آنکه بتوانید میکاپ و گریم را به‌درستی انجام دهید، باید در ابتدا آموزش‌های مربوط به شناخت فرم صورت و انواع رنگ‌های پوست را پشت سر بگذارید. در ادامه نکات اصلی و تاثیرگذار در گریم و میکاپ به شما گفته می‌شود که بر اساس آن‌ها بهترین انتخاب را متناسب با فرم صورت و رنگ پوست انجام دهید.

به‌طور معمول، مراحل آموزش گریم و میکاپ به سه بخش تقسیم می‌شود. در بخش اول شما یاد می‌گیرید که چگونه پاک‌سازی پوست را انجام دهید. این مرحله که اهمیت بالایی دارد،کلاس گریم و میکاپ زنانه پوست را برای گریم و میکاپ آماده می‌کند.

در مرحله بعد به شما درباره نحوه زیرسازی پوست گفته می‌شود. پوست بسیاری از مراجعه‌کنندگان لک، جوش، کبودی، کک‌ومک، چروک و پف دارد، در نتیجه شما باید با یک زیرسازی درست، تمام این موارد را برطرف کنید تا پوست به شکل یکدست و صاف برای انجام میکاپ آماده شود. در این مرحله شما با گونه گذاری برای فرم‌های گوناگون صورت، متعادل‌سازی چهره، چهره‌پردازی و … نیز آشنا می‌شوید. توجه داشته باشید که داشتن چنین مهارتی، باعث می‌شود بتوانید مناسب‌ترین گریم و میکاپ را انجام دهید.

در یک آموزشگاه گریم و میکاپ، به شما انواع گوناگون میکاپ، اعم از ساده، عربی، لبنانی، سوری، خلیجی، آرایش لایت، اروپایی، کریستالی، یخی و همچنین نکات کلیدی که با انجام آن‌ها می‌توان ماندگاری میکاپ و گریم را بالا برد، آموزش داده می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید، هرروزه مد و لوازمی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، تغییر می‌کنند. بنابراین یک آموزشگاه میکاپ و گریم، موظف است تمام مواد آرایشی را که در مدل‌های مختلف وارد بازار شده، به هنرجو معرفی کند. در حقیقت یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای، باید از جدیدترین مواد و لوازم ‌آرایشی مطلع باشد تا بتواند بهترین نتیجه را به دست آورد. تمام این موارد در آموزشگاه میکاپ و گریم به شما گفته می‌شود تا بتوانید بهترین عملکرد را داشته باشید.

در آخر دوره آموزش، شما هر چیزی که آموزش‌ دیده‌اید را بر روی چند مدل زنده که فرم‌های صورت گوناگون با پوست‌هایی متفاوت دارند، انجام می‌دهید تا متوجه سطح خود شوید. از طرفی اگر کار شما مشکل داشته باشد، این مشکل توسط مدرس گفته می‌شود تا در ابتدا متوجه آن شوید و در ادامه آن را برطرف سازید.

کلاس آموزش تاتو

معتبرترین کلاس های آرایشگری زنانه

تاسیس آموزشگاه آرایشگری

لوازم مورد نیاز برای آموزش گریم و میکاپ

شما برای شرکت در کلاس آموزش گریم و میکاپ، به تمام وسایل آرایش مانند کرم‌های مخصوص برای گریم، سایه، مداد چشم، مداد ابرو، ریمل، رژ گونه، انواع قلم، پرایمر، پالت‌های کانتور، پالت‌های کرم برای متعادل‌سازی و دیگر تجهیزات، مانند انواع پد، برس ابرو، موچین، پیشبند، دستکش نخی، هدبند اصلاح و مواردی از این دست نیاز خواهید داشت. تمام لوازم موردنیاز برای آموزش گریم و میکاپ، به هنرجو در پک‌های مخصوص داده می‌شود تا در زمان آموزش، مشکلی پیش نیاید. البته هزینه مربوط به این پک، به‌صورت جدا از هزینه دوره آموزش اخذ می‌شود.

توانایی شما پس از دوره آموزش گریم و میکاپ

پس از آنکه شما دوره آموزش گریم و میکاپ را پشت سر گذاشتید، به مهارتی می‌رسید که می‌توانید با استفاده از آن مهارت، صورت مشتری را به بهترین شکل و با توجه به تکنیک‌های به‌روز، گریم و میکاپ کنید. در حقیقت شما پس از اتمام دوره، با استفاده از مهارت خود می‌توانید کسب‌وکار پر درآمدی داشته باشید. این دوره‌ها برای افرادی که از گذشته مشغول به کار در این حوزه بوده‌اند نیز مناسب است، زیرا می‌توانند مهارت و اطلاعات خود را به‌روز کنند.

اعتبار مدرک آموزش گریم و میکاپ

پس از آنکه تعداد جلسات تعیین شده برای دوره به اتمام رسید، مدرک فنی‌وحرفه‌ای گریم و میکاپ به شما داده می‌شود. این مدرک اعتبار بالایی دارد و شما می‌توانید با استفاده از آن در سالن‌های بزرگ و حرفه‌ای مشغول به فعالیت شوید. البته دقت داشته باشید که با این مدرک، تنها اجازه کار در سالن‌ها را خواهید داشت و خودتان نمی‌توانید اقدام به تاسیس سالن کنید.

آینده شغل میکاپ و گریم چگونه است؟

امروزه گریم و میکاپ صورت از اهمیت زیادی برخوردار است و بیشتر شاهد انجام گریم‌های ساده و لایت هستیم. این موضوع در آینده نیز به همین شکل خواهد بود و هرروزه به تعداد متقاضیان اضافه خواهد شد. بنابراین از آینده بازار کار این حرفه نگرانی نداشته باشید، زیرا هرروزه مد تغییر می‌کند و افراد درخواست‌های متفاوتی از شما خواهند داشت. از همین رو می‌توانید در این دوره‌ها شرکت کنید و با جدیدترین شیوه‌های آرایش آشنا شوید و مطمئن باشید که آینده شغلی و درآمد خوبی در انتظار شما است.

آیا می‌توان پس از دریافت مدرک به بازار کار وارد شد؟

سرفصل‌هایی که شما در دوره‌های آموزش پشت سر می‌گذارید، به‌گونه‌ای هستند که می‌توانید پس از به پایان رساندن آن‌ها، به‌صورت مستقیم و بلافاصله به بازار کار وارد شوید. توجه داشته باشید که برای شرکت در این دوره‌ها و دریافت مدرک فنی حرفه‌ای، به هیچ مدرک تحصیلی دیگری نیاز نیست. تمام این شرایط برای رشد و موفقیت شما در نظر گرفته شده تا بتوانید به درآمد بالا در ماه برسید.

_

کلاس گریم و میکاپ زنانه

_

گالری تصاویر رشته

مراحل دوره گریم و میکاپ زنانه
لوازم دوره گریم و میکاپ زنانه
کلاس گریم و میکاپ زنانه
قیمت دوره گریم و میکاپ زنانه
مدرک دوره گریم و میکاپ زنانه
_

سوالات متداول

_

پرسش و پاسخ دوره گریم و میکاپ

مدرک دریافتی در انتهای دوره و اعتبار آن چیست؟

در انتهای کار شما مدرک گریم و میکاپ  یا متعادل سازی چهره دریافت میکنید. برای راه اندازی کسب و کار نیاز به مدرک آرایش و پیرایش دارید اما برای دریافت مجوز باید چند دوره تخصصی مثل گریم و میکاپ را گذرانده باشید و مدرک آن را دریافت کرده باشید.

مدت دوره و هزینه آموزش گریم و میکاپ چقدر است؟

مدت دوره: بسته به نوع دوره مقدماتی یا پیشرفته از ۸ جلسه ۱ ساعته تا ۱۶ جلسه است.
هزینه دوره: بسته به نوع دوره از ۵۰۰ هزارتومان تا ۵ میلیون تومان در آموزشگاه هایی که نام میبریم متغییر است.

برای راه اندازی سالن آرایشگری نیاز به مدرک گریم و میکاپ داریم؟

برای راه اندازی سالن باید مدرک آرایش و پیرایش پایه را دریافت کنیم. در کنار آن باید چند مدرک از دوره های حرفه ای معتبر مثل گریم و میکاپ هم داشته باشیم.

۴/۵ ( ۱ نظر )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم مشاوره و معرفی آموزشگاه