آموزش کوتاهی مو مردانه

دوره آموزش کوتاهی مو مردانه + معرفی آموزشگاه آرایشگری مو مردانه

دوره آموزش کوتاهی مو مردانه یا پیرایشگری مو مردانه یکی از دوره های آموزش آرایشگری مردانه محسوب میشود. این دوره آموزشی جزو مهمترین دوره های آرایشگری مردانه بحساب می‌آید. برخلاف دوره های آموزش آرایشگری زنانه در دوره های آرایش و پیرایش مردانه رشته های کمتری وجود دارد که میتوان مهمترین آن را دوره کوتاهی مو مردانه دانست. شما در این صفحه از سایت ایران آموزشگاه میتوانید اطلاعات مربوط به دوره کوتاهی مو مردانه و بهترین آموزشگاه های کوتاهی مو مردانه را بدست آورید. در کل کوتاهی مردانه در ۲ بخش و ۲ دوره انجام میشود که برای اطلاع دقیق از هر دوره میتوانید وارد صفحه ویژه آن شوید:

سرفصل‌های آموزش کوتاهی مو مردانه:

 • لیر
 • لاین گرد
 • لاین مربع
 • لاین مثلث
 • لیر زاویه تند
 • آناتومی سر و صورت
 • شناخت زوایای سر
 • انواع فاندیشن ها
 • مدیریت مشتری مداری
 • پیکسی یا همان کرنلی
 • کوتاهی لاین یا همان زاویه صفر
 • باب یا همان مصری کلاسیک
 • شناخت انواع تکسچر ها
 • تمرین عملی انواع پیتاژ
برای مشاهده کلیک کنیدصفحه را جمع کنید
_

هزینه دوره کوتاهی مو مردانه

به‌طور کلی هزینه‌های مربوط به دوره آموزش پیرایش مو مردانه طبق مصوب فنی‌وحرفه‌ای تعیین می‌شود. از همین رو بیشتر آموزشگاه‌ها لیست قیمت مشابهی دارند و نمی‌توانند لیست قیمت‌ها را بیش‌ از حد پایین یا بالا ببرند و اگر شما با آموزشگاهی مواجه شدید که قیمت‌های آن با آنچه تعیین شده، تفاوت دارد، باید متوجه شوید که آن آموزشگاه مجوز رسمی از فنی‌وحرفه‌ای ندارد و ممکن است از شما کلاه‌برداری کند.

نوع دوره  هزینه دوره
دوره عمومی ۱.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی حرفه ای از ۲.۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومان تا ۳.۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی مبتدی از ۱۵۰۰.۰۰۰ هزارتومان تا ۳.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان

بهترین آموزشگاه کوتاهی مو مردانه در تهران کجاست؟

برای مشاهده آموزشگاه های کوتاهی مو مردانه وارد صفحه زیر شوید.

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های کوتاهی مو مردانه پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای کوتاهی مو مردانه تهران و ایران:

وارد مطلب زیر شوید

وارد مطلب زیر شوید

_

آموزش دوره کوتاهی مو مردانه

پیرایشگری مردانه از جمله هنرهایی به شمار می‌آید که امروزه متقاضیان زیادی دارد و افراد بسیاری هستند که علاقه‌‌مندند در دوره‌های مربوط به آموزش پیرایش مو مردانه شرکت کنند. این دست از افراد می‌توانند پس از اتمام کلاس پیرایشگری مردانه، فعالیت خود را آغاز کنند و در زمینه‌هایی چون کوتاهی مو، فرم دادن به مو و دیگر موارد مشغول شوند. از همین رو می‌توان گفت زیرشاخه‌های مربوط به آموزش آرایشگری بسیار محبوب هستند و می‌توان از طریق آن‌ها به درآمد خوبی رسید.

 •  شانه و قیچی
 •  شانه وماشین
 • فرم و حالت دهی با سشوار و اتوی مو
 • نحوه استفاده صحیح از حالت دهنده ها ( ژل مو – واکس مو – موس – ژل واکس مو – اسپری فیکساتور )
 • تنظیم خطوط موی دور سر تراشیدن (shave)
 •  مو های صورت با تیغ
_

مراحل آموزش دوره کوتاهی مو مردانه

اگر تصمیم به شرکت در دوره‌های مربوط به آموزش پیرایش مو مردانه دارید، لازم است بدانید که در یک آموزشگاه پیرایش مو مردانه، موارد گوناگونی آموزش داده می‌شود. برای مثال یکی از مهم‌ترین مراحل آموزش را می‌توان چگونگی و نحوه کار با ابزارهای آرایشی و پیرایشی در نظر گرفت. همان‌طور که می‌دانید، در این حرفه از ابزارهایی چون ماشین اصلاح، قیچی پیرایش، قیچی پیتاژ، قیچی خردکننده، شانه‌های مخصوص و… استفاده می‌شود. حال از آنجایی که هر یک از این ابزار، کاربردهای ویژه‌ای دارند، باید با چگونگی کار با آن‌ها آشنا باشید.

یکی دیگر از مراحلی که شما باید در رابطه با آن آموزش‌های لازم را پشت سر بگذارید، شست‌وشو مو است. در این دوره‌های آموزشی به شما یاد داده می‌شود که سر مشتری را به‌درستی داخل سرشور بگذارید تا مشکلی پیش نیاید. سپس شیوه صحیح شستن و خشک کردن مو نیز آموزش داده می‌شود.

علاوه بر این موضوعات، شما باید به‌عنوان یک پیرایشگر، شکل نشستن مشتری روی صندلی و ایستادن خود کنار مشتری را نیز بدانید. شاید به نظر شما این دست از نکات ساده و پیش‌پاافتاده باشند، اما دقت داشته باشید که همین نکات، می‌توانند کیفیت کار شما را افزایش یا کاهش دهند. مورد دیگر که در این دوره‌ها به شما آموزش داده می‌شود، شناخت انواع شانه، برس و قیچی است.

همچنین شما باید مهارت لازم برای به دست گرفتن قیچی را نیز داشته باشید تا بتوانید با استفاده از آن قوانین کوتاهی مو که شامل مواردی چون تندزنی و تکه‌زنی می‌شود را انجام دهید. از طرفی تقسیم‌بندی موی سر پیش از انجام کوتاهی، اهمیت بالایی دارد که در دوره آموزش پیرایش مو مردانه به آن نیز پرداخته می‌شود. آموزش کوتاهی مدل‌های مختلف مو نیز در این دوره‌ها وجود دارد. از جمله مدل‌های موی مردانه، می‌توان مواردی چون مدل موی پایه، آلمانی، خامه‌ای، دیزل، بوکسری، ساده، مدرسه‌ای و… را نام برد.

در آموزش اصلاح مو مردانه، موضوع ترسیم خطوط اطراف سر و گردن نیز اهمیت دارد، بنابراین به شما آموزش داده می‌شود که چگونه خط ریش، خط پشت گردن، خط شقیقه، خط افقی پشت سر و دیگر انواع خط‌ها را رسم کنید. علاوه بر این مهارت‌ها، به شما آموزش داده می‌شود که بر اساس چهره مشتری، بهترین انتخاب را داشته باشید.

روی مطلب زیر کلیک کنید

روی مطلب زیر کلیک کنید

_

لوازم مورد نیاز برای دوره آموزش کوتاهی مو مردانه

اگر تصمیم به شرکت در دوره‌های آموزش پیرایش مو مردانه دارید و می‌خواهید که پس از آموزش مشغول به فعالیت شوید، باید پیش از هر چیزی لوازم مورد نیاز با این حرفه را تهیه کنید. دقت داشته باشید که بدون این دست از لوازم، امکان انجام کوتاهی و دیگر خدمات وجود ندارد.

ماشین اصلاح: ماشین اصلاح که نحوه کار با آن در دوره‌های آموزشی، خدمت شما گفته می‌شود، یک وسیله ضروری است. این دستگاه در مدل‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام از مدل‌ها، برای فعالیت خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال برخی از آن‌ها برای اصلاح مو سر مناسب هستند و برخی دیگر برای انداختن خط!

انواع قیچی و شانه مو: از مهم‌ترین لوازم مورد نیاز برای شرکت در کلاس پیرایشگری مردانه، می‌توان به قیچی و شانه که در مدل‌های گوناگون وجود دارند، اشاره کرد. از پراستفاده‌ترین انواع قیچی‌ها برای پیرایشگری مردانه، باید مدل‌های قیچی ساده، قیچی پیتاژ برای خرد کردن مو و قیچی ابرو را که هم برای کوتاه کردن ابرو و هم گاهی اوقات برای خرد کردن مو مورد استفاده قرار می‌گیرند، نام برد. شانه‌ها نیز در مدل‌های مختلفی چون دم‌باریک و تخت استفاده می‌شوند.

دسته تیغ: شما برای آموزش انجام خدماتی چون اصلاح صورت، خط‌زنی، کم کردن حجم مو و خرد کردن موها، به وسیله‌ای چون دسته تیغ نیاز دارید.

علاوه بر موارد نام برده شده که از مهم‌ترین ابزارهای آرایشگری به شمار می‌آیند، تجهیزات دیگری چون ژل و واکس مو، اسپری آب‌پاش، پیشبند، دستکش، لوازم بهداشتی چون صابون و شامپو، حوله و… نیاز است. به این نکته توجه داشته باشید که هرچه ابزار شما کامل‌تر باشد، امکان آموزش بهتر و در نتیجه ارائه خدمات بهتر برای شما فراهم خواهد شد.

دوره آموزش کوتاهی مو مردانه

توانایی شما پس از دوره آموزش پیرایش مو مردانه

پس از آنکه در دوره‌های آموزش پیرایش مو مردانه شرکت کنید، می‌توانید خدماتی که مشتری از شما می‌خواهد را به بهترین شکل انجام دهید. همان‌طور که می‌دانید، امروزه مردم بیش از هر چیزی، به‌ظاهر خود اهمیت می‌دهند، از همین رو این شغل و حرفه را می‌توان یکی از شغل‌های پردرآمد در نظر گرفت. پس شما می‌توانید در کلاس پیرایشگری مردانه شرکت کنید و با توجه به توانایی‌هایی که به دست می‌آورید، کسب‌وکار خود را راه بیندازید. البته دقت داشته باشید مدرک این حرفه برای راه‌اندازی سالن مناسب نیست. بلکه می‌توانید تنها با آن، خدمات پیرایشگری را انجام دهید.

اعتبار مدرک دوره آموزش پیرایش مو مردانه

مدرکی که پس از شرکت در دوره‌های آموزش به شما داده می‌شود، توسط سازمان فنی‌وحرفه‌ای به تایید می‌رسد، در نتیجه اعتبار کافی را دارد و شما می‌توانید از طریق آن، در سالن‌های معتبر و حرفه‌ای مشغول به فعالیت شوید و درآمد موردنظر را به دست آورید.

بازار کار پیرایش مو مردانه به چه شکل است؟

میزان درآمد آرایشگر مردانه بستگی به مهارت و محیط کار دارد. اگر در محیط خوبی کار می کنید و تجهیزات کامل آرایشگاه را نیز فراهم کرده اید خیلی زود به سطح درآمد قابل قبولی می رسید. مهارت آرایشگر، آشنایی به تکنیک های جدید، استفاده از تجهیزات و ابزار حرفه ای همگی رضایت مشتری را به دنبال دارد. آرایشگرهای مستقل درآمد بیشتری از سایرین دارند. بسیاری از آرایشگاه ها در کنار کارهای روتین اصلاح موی سر و صورت، خدمات پاکسازی پوست و بهداشتی را نیز ارائه می دهند که بسیار با استقبال روبرو شده است. هر چه گستره کار آرایشگر و پیرایشگر مرداه بیشتر باشد، میزان درآمد نیز افزایش خواهد داشت.

آیا آموزش بر روی مدل زنده انجام می‌شود؟

بله. پس از آنکه تمام نکات لازم به هنرجو توسط مربی گفته شد، آموزش‌ها بر روی یک مدل زنده نیز صورت خواهد گرفت. این کار برای آن است که مربی فعالیت هنرجو را بسنجد و اشتباهات احتمالی را برطرف کند. البته تمام شرایط تحت نظر مربی خواهد بود تا مشکلی پیش نیاید.

_

کلاس کوتاهی مو مردانه در تهران

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول دوره کوتاهی مو مردانه

_
چطور مدرک فنی و حرفه ای پیرایش مو مردانه بگیرم؟

شما می‌توانید بعد از گذراندن دوره با پرداخت هزینه جداگانه در آزمون فنی و حرفه ای شرکت کرده و پس از قبولی مدرک فنی و حرفه ای را دریافت کنید.

برای شرکت در دوره پیرایش مو مردانه نیاز به چه وسایلی است؟ هزینه آن چقدر است؟

– وسایل:
مانند ماشین اصلاح، انواع قیچی و شانه مو، دسته تیغ، ژل، واکس مو اسپری آب پاش و غیره

– هزینه وسایل بسته به مارک و کیفیت وسایل متفاوت است. از ۱/۵۰۰/۰۰۰ میلیون تومان تا ۴ میلیون تومان.

مدت و هزینه دوره آموزش پیرایش مو مردانه چقدر است؟

دوره بین ۸تا ۲۰ ساعت یا ۸تا ۲۰ جلسه خواهد بود که تعداد و مدت زمان هر جلسه با توجه به خصوصی و گروهی بودن دوره مشخص میشود.

هزینه دوره ها هم نسبت به دوره های خصوصی و نیمه خصوصی یا گروهی از ۵۰۰ هزار تومن تا ۳.۵۰۰.۰۰۰ تومان است.

در دوره کوتاهی مو مردانه، چه مهارت هایی آموزش می بینیم؟

دوره آموزش کوتاهی مو مردانه از کاربردی ترین دوره های آرایشگری مردانه است. شما در این دوره با مهارت هایی مانند انواع مدل کوتاهی مو، ژورنال خوانی مو، انواع روش های حالت دهی مو و… آشنا خواهید شد.

آیا با ثبت نام در دوره کوتاهی مو مردانه، می توان تمامی مدل موهای مردانه را آموزش دید؟

بله، شما با ثبت نام در آموزشگاه کوتاهی مو مردانه، می توانید تمامی مدل های موی مردانه اعم از سزار، ماهوتی، شرقی، موهاک و… را آموزش ببینید.

برای ثبت نام در دوره آموزش کوتاهی مو مردانه نیاز به مدرک پیش نیاز داریم؟

برای شرکت در کلاس کوتاهی مو مردانه نیاز به داشتن مدرکی به عنوان پیش نیاز نیست. اما اگر می خواهید به صورت مبتدی و از پایه شروع کنید بهتر است ابتدا در دوره توکن موی مردانه ثبت نام کنید.

آیا در دوره آموزش کوتاهی مو مردانه، هنرجو باید با خود مدل به همراه داشته باشد؟

بله، تهیه مدل برای نمونه کار عملی در آموزشگاه کوتاهی مو مردانه به عهده هنرجو می باشد.

آیا با دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش کوتاهی مو مردانه می توان مشغول به تدریس در آموزشگاه شد؟

خیر، برای فعالیت به عنوان مربی در آموزشگاه کوتاهی مو مردانه باید دوره های تخصصی مربیگری در این زمینه را گذرانده و مدرک مربوطه را دریافت کنید.

کیفیت کلاس خصوصی کوتاهی مو مردانه بهتر است یا دوره عمومی؟

در دوره آموزش کوتاهی مو مردانه از نوع خصوصی، تعداد هنرجو در کلاس کمتر است. بنابراین وقت و تمرکز مربی بیشتر خواهد بود. پس دوره خصوصی دارای کیفیتی بیشتر از دوره عمومی می باشد.

پس از دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش کوتاهی مو مردانه، چه زمانی می توان وارد بازار کار شد؟

شما بلافاصله پس از دریافت مدرک فنی و حرفه ای خود می توانید وارد بازار کار شوید. با دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره کوتاهی مو می توان در آرایشگاه های مردانه مشغول به کار شد.

۵ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *