دوره آرایشگری پایه (آرایشگری مقدماتی) – دوره آموزش آرایش و پیرایش

_

دوره‌های مراقبت و زیبایی

 

دوره دیپلم آرایشگری زنانه – دوره آموزش آرایش و پیرایش

دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه پایه یکی از مهم ترین دوره آموزش آرایشگری زنانه است که مدرک آن برای تاسیس آرایشگاه و سالن زنانه لازم است.

دوره آرایشگری پایه پرطرفدار و مقدماتی در مراکز آموزش آرایشگری بعنوان مدرک آرایشگری پایه و آموزش مقدماتی از تمامی لاین های مهم آرایشگری محسوب میشود.

دوره آرایشگری زنانه با دوره پیرایشگری مردانه تفاوت هایی دارد که هر کدام در صفحه ویژه خود توضیح داده شده است. در ادامه اطلاعاتی در مورد روش دریافت دیپلم آرایشگری و تاسیس آموزشگاه یا آرایشگاه را توضیح خواهیم داد. شما در این صفحه از سایت ایران آموزشگاه میتوانید اطلاعات مربوط به دوره آرایشگری مقدماتی و بهترین آموزشگاه های مدرک آرایش و پیرایش زنانه را بدست آورید.

در این مطلب چه میخانیم؟

  • دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه چیست؟
  • هزینه دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه
  • مراحل آموزش آرایش و پیرایش زنانه
  • روش تاسیس آموزشگاه یا آرایشگاه آرایشگری
  • لوازم دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه
  • توانایی شما پس از دوره
  • اعتبار مدرک دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه
  • درآمد شغلی دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه
_

آموزش آرایشگری مقدماتی | آموزش آرایش و پیرایش

امروزه شرکت در دوره‌های گوناگون آموزش آرایشگری از محبوبیت بسیاری برخوردار است. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند مراحلی را طی کنند تا جواز تاسیس سالن را به دست آورند. شرکت در دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه، یکی از راه‌های اصلی برای دریافت جواز تاسیس سالن محسوب می‌شود. در این دوره روند کامل مهارت‌های هفتگانه آرایشگری آموزش داده می‌شود و فرد به مهارتی می‌رسد که می‌تواند سالن زیبایی موردنظر خود را راه‌اندازی کند.

هزینه دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه

هزینه دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه بر اساس کلاسی که شما انتخاب می‌کنید، تعیین می‌شود. دوره‌های آموزشی به سه شکل گروهی، نیمه‌خصوصی و خصوصی هستند که در هر یک از این دوره‌ها تعداد شرکت‌کننده‌های متفاوتی شرکت می‌کنند. دوره خصوصی به دلیل آنکه تنها ۱ تا ۳ شرکت‌کننده دارد، زمینه آموزش بهتری را فراهم می‌کند و میان هنرجو و مربی، تعامل بیشتری صورت می‌گیرد. هزینه تمامی دوره ها بر طبق نرخ اعلامی سازمان فنی و حرفه ای دریافت میشود.

 

نام دوره قیمت دوره آرایش و پیرایش در سال جدید
آموزش دوره خصوصی: قیمت دوره آرایش و پیرایش زنانه پایه از دوره های مبتدی ۵۰۰ هزارتومان تا دوره حرفه ای ۴.۲۰۰.۰۰۰ هزار تومان
آموزش دوره نیمه خصوصی: هزینه دوره آرایش و پیرایش زنانه پایه از دوره های مبتدی ۳۰۰ هزارتومان تا دوره حرفه ای ۲.۲۰۰.۰۰۰ هزار تومان
آموزش دوره عمومی: شهریه دوره آرایش و پیرایش زنانه پایه در کرونا برگزار نمیشود – هزینه ۱ تا ۱.۵ هزار تومان

بهترین آموزشگاه آرایش و پیرایش کجاست؟

برای مشاهده آموزشگاه های پیرسینگ وارد مطالب زیر شده و به واتساپ مراکز پیام ارسال کنید.

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های آرایشگری پایه پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای آرایشگری مقدماتی:

روی مطلب زیر کلیک کنید

روی مطلب زیر کلیک کنید

مراحل دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه

در آموزشگاه آرایشگری پایه، سرفصل‌های گوناگونی به هنرجو آموزش داده می‌شود. این سرفصل‌ها را می‌توان شامل مواردی چون آموزش گریم و میکاپ ساده، آموزش مدرک آرایش و پیرایش زنانهرنگ کردن مو، آموزش مش با کلاه، آموزش اصلاح ابرو و صورت، آموزش کوتاهی‌های پایه، آموزش براشینگ مو، آموزش شینیون ساده مو، آموزش مانیکور، آموزش پاک‌سازی پوست و … در نظر گرفت.

در کلاس پیرایشگری، مربی به هنرجو راه و روش شناسایی چهره و فرم صورت مشتری را آموزش می‌دهد. انتخاب نوع آرایش، فرم ابرو، فرم مو و … همگی به چهره فرد بستگی دارد و اگر شما نتوانید این موضوع را به‌خوبی تشخیص دهید، امکان انجام خدمات به شکل درست را نخواهید داشت. علاوه بر این موارد، در دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه، به معرفی انواع ابزارهایی که در دوره‌های آرایشگری نام برده شده نیز پرداخته می‌شود و هنرجو یاد می‌گیرد که هر وسیله چیست و چه کاربردی دارد.

آشنایی با مد و تکنیک‌های به‌روز اهمیت دارد، در حقیقت هرچه یک سالن خدمات به‌روزتری ارائه دهد، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و طرفداران بیشتری خواهد داشت. از همین رو مدرسین تلاش می‌کنند تا آموزش‌های به‌روزی را در اختیار هنرجویان قرار دهند تا احتمال موفقیت آن‌ها در آینده افزایش پیدا کند.

در دوره‌هایی که آموزشگاه آرایش و پیرایش برگزار می‌کند، هم آموزش تئوری و هم آموزش عملی وجود دارد. یعنی مربی در ابتدا هر آنچه لازم است هنرجو بداند را می‌گوید، سپس آموزش‌های عملی را یاد می‌دهد که هنرجو به‌صورت اصولی با مهارت‌ها آشنا شود. در آخر، هنرجو تحت نظر مربی تمام آنچه را آموزش دیده است، بر روی یک مدل انجام می‌دهد تا اگر نکته‌ای وجود دارد، مربی آن را گوشزد کند.

تاسیس آموزشگاه آرایشگری

همانطور که گفته شد دریافت مدرک آرایش و پیرایش برای دریافت مجوز سالن یا آموزشگاه آرایشگری ضروری است. شما طی شرایط ارائه شده برای دریافت مجوز آرایشگاه باید دارای مدرک آرایش و پیرایش باشید. همچنین برای تاسیس باید مدرک چند لاین آرایشگری را نیز داشته باشید. اطلاعات مربوط به دریافت مجوز سالن در مطلب مجزایی بصورت کامل توضیح داده شده است. برای مطالعه مطلب وارد مطلب زیر شوید.

کلاس آرایشگری مردانه

تاسیس آموزشگاه آرایشگری

لوازم مورد نیاز برای دوره آرایشگری پایه

دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه، یک دوره آموزشی جامع است و به همین دلیل برای شرکت در این دوره به وسایل زیادی نیاز خواهد بود. تمام این وسایل به‌صورت جامع و در قالب یک پک در اختیار هنرجو قرار می‌گیرند. البته هزینه لوازم موردنیاز برای این دوره، به‌صورت جداگانه محاسبه و دریافت می‌شود.

از جمله لوازمی که شما برای این دوره نیاز دارید و داخل این پک است، می‌توان به انواع شانه و برس، کاسه و قلم رنگ، کلاه مش و قلاب، ابزار مش، قیچی، نخ اصلاح، موچین، کلاه رنگ پلاستیکی، کلیپس‌های مخصوص مو، تیغ ابرو، دسته تیغ، انواع گوناگون لوازم‌آرایش، اتو مو، موزر، تیغ پیتاژ، بیگودی، آبپاش، برس مخصوص پوش مو، بابلیس، پیشبند، هدبند اصلاح، دستکش نخی و … اشاره کرد. تمام این ابزار در بهترین کیفیت در اختیار شما قرار می‌گیرند و شما می‌توانید هم در دوره آموزش و هم در دوره فعالیت شغلی، از آن‌ها استفاده کنید.

توانایی شما پس از دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه

پس از آنکه تعداد جلسات کلاس پیرایشگری به پایان رسید، هنرجو مهارت‌های هفتگانه را کسب می‌کند و می‌تواند با استفاده از مدرکی که به دست می‌آورد، سالن موردنظر خود را تاسیس کند. همچنین می‌تواند در ادامه یکی از شاخه‌هایی را که بیشتر با آن آشنا شده است و به آن علاقه دارد، انتخاب و به‌صورت تخصصی در آن شرکت کند و در ادامه مشغول به فعالیت در آن حرفه و کسب درآمد شود.

اعتبار مدرک آرایشگری پایه

در انتهای دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه، مدرک فنی و حرفه‌ای آرایش و پیرایش در اختیار هنرجویان قرار می‌گیرد. این مدرک اعتبار بالایی دارد و شما می‌توانید با استفاده از آن نسبت به دریافت مجوز سالن اقدام کنید. توجه داشته باشید که دریافت این مدرک زمینه ایجاد کسب‌وکار را برای شما فراهم می‌کند و می‌توانید با فعالیت در این زمینه به درآمد بالایی در ماه برسید.

_

آموزش آرایش و پیرایش زنانه

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول

_

پرسش و پاسخ دوره آرایش و پیرایش

چرا برای دریافت مجوز سالن نیاز به مدرک آرایش و پیرایش داریم؟

همان طور که در این صفحه توضیح داده شد دوره آرایش و پیرایش پایه شامل انواع سرفصل های آموزشی و کلی در مورد همه لاین های آرایشگری هست و برای دریافت مجوز سالن لازم است

مدرک آرایش و پیرایش برای راه اندازی آرایشگاه مردانه هم نیاز است؟

برای راه اندازی سالن آرایشگری نیاز به دریافت دیپلم آرایشگری میباشید. دوره پیرایش مردانه و دریافت مجوز سالن مردانه در اواسط صفحه بصورت کامل توضیح داده شده است.

در آموزشگاه آرایش و پیرایش زنانه، چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

در دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه شما با مهارت های هفتگانه آرایشگری آشنا می شوید و می توانید پروانه تاسیس سالن را دریافت کنید.

مهمترین لوازم مورد استفاده در دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه کدامند؟

برای شرکت در کلاس آرایش و پیرایش زنانه  به وسایلی مانند قیچی، موچین، ابزار مناسب برای رنگ و مش، نخ های اصلاح، موزر، سشوار، پیشبند و… اشاره کرد. تمامی این وسایل در قالب یک پکیج از طرف آموزشگاه به شما ارائه خواهد شد.

آیا در دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه روش های مانیکور نیز آموزش داده می شود؟

مانیکور یکی از مهارت های هفتگانه به شمار می رود. شما با ثبت نام در آموزشگاه آرایش و پیرایش زنانه با این مهارت نیز آشنا خواهید شد.

آیا ثبت نام در کلاس آرایش و پیرایش زنانه، شامل پیش نیاز می باشد؟

خیر، ثبت نام در دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه شامل پیش نیاز خاصی نمی باشد.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آرایش و پیرایش زنانه، باید سطح تحصیلی خاصی داشته باشیم؟

برای اخذ مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه نیاز به داشتن سطح تحصیلی خاصی نیست. شما با هر سطح از تحصیل می توانید در این دوره شرکت کرده و مدرک خود را اخذ نمایید.

آیا در کلاس آرایش و پیرایش زنانه پاکسازی پوست نیز آموزش داده می شود؟

شما با گذراندن دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه می توانید به فنون پاکسازی پوست نیز مسلط شوید. این فن یکی از مهارت های هفتگانه است.

آیا می توان مدرک بین المللی دوره آرایش و پیرایش زنانه را دریافت کرد

برای دریافت مدرک بین المللی GRS در آموزشگاه آرایش و پیرایش زنانه باید هزینه جداگانه پرداخت نمایید.

۱۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *