_

دوره مراقبت و زیبایی زنانه

دوره آموزش آرایش عروس و معرفی آموزشگاه آرایش عروس

دوره آموزش آرایش عروس یکی از دوره های آموزش آرایشگری زنانه محبوب زنانه است. هنرجویان پس از مراجعه به آموزشگاه آرایشگری زنانه مجاز، میتوانند در انتهای کار مدرک فنی و حرفه ای آرایش عروس را دریافت نمایند. شما در این صفحه از سایت ایران آموزشگاه میتوانید اطلاعات مربوط به دوره آرایش عروس و بهترین آموزشگاه های آرایش عروس را بدست آورید.

در این مطلب چه میخانیم؟

 • دوره آموزش آرایش عروس چیست؟
 • هزینه دوره آرایش عروس
 • مراحل آموزش آرایش عروس
 • لوازم دوره آموزش آرایش عروس
 • توانایی شما پس از آموزش دوره آرایش عروس
 • اعتبار مدرک آرایش عروس
 • بازار کار آرایش عروس به چه شکل است؟
 • آیا آموزش بر روی مدل زنده انجام می‌شود؟
_

آموزش گریم عروس

بدون شک روز عروسی از مهم‌ترین روزهای زندگی یک دختر به شمار می‌آید و هر کسی دوست دارد که در چنین روزی زیبا و بدون نقص به‌نظر برسد. بنابراین شما می‌توانید پس از گذراندن دوره مربوط به آموزش آرایش عروس به شکل حرفه‌ای، بهترین آرایش را انجام دهید و از این طریق برای خود درآمد بالایی نیز فراهم کنید. امروزه این نمونه از کلاس آموزش آرایشگری به یکی از محبوب‌ترین و سودآورترین کلاس‌ها تبدیل شده است که هر روزه بر تعداد متقاضیان آن افزوده می‌شود.

 • آموزش مژه گذاری ۳D
 • آموزش آمبره کردن لب
 • آموزش گریم چرب
 • آموزش سایه های‌ اصلی و پیشرفته
 • آموزش هاشور و صابون ابرو
 • آموزش آرایش کامل عروس

هزینه دوره آموزش آرایش عروس

کلاس آرایش عروس به شکل‌های گوناگونی تشکیل می‌شود. برای مثال برخی از دوره‌ها نیمه‌خصوصی هستند، در حالی که برخی دیگر به‌صورت خصوصی برگزار می‌شوند. مسلما هزینه در نظر گرفته شده برای هر یک از کلاس‌ها، متفاوت خواهد بود، اما به‌صورت کلی هزینه این دوره طبق مصوبه فنی‌وحرفه‌ای تعیین می‌شود. در نتیجه یک آموزشگاه آرایش عروس نمی‌تواند هزینه مربوط به دوره‌ها را بیش از حد متفاوت با عرف اعلام کند.

نوع دوره قیمت دوره
دوره عمومی در حال حاضر در کرونا برگزار نمیشود
دوره نیمه خصوصی از ۳۰۰.۰۰۰ هزارتومان تا ۳.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان
دوره خصوصی از ۱.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان تا ۴.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان

بهترین آموزشگاه آرایش عروس کجاست؟

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم، اما در مطلب زیر بصورت مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های آرایش عروس پرداخته ایم تا کار شما برای پیدا کردن یک کلاس آرایش عروس خوب ساده تر شود. لطفا برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید و بعد از ورود برای اطلاع از جزئیات دوره به واتساپ هر آموزشگاه پیام ارسال کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای آرایش عروس:

روی مطلب زیر کلیک کنید

روی مطلب زیر کلیک کنید

کلاس آموزش آرایش عروس

مراحل آموزش دوره آرایش عروس

فردی که تصمیم به گذراندن دوره مربوط به آموزش آرایش عروس می‌گیرد، در طی دوره با سرفصل‌های گوناگونی چون مشاوره و پذیرش عروس، پیدا کردن دانش رنگ‌شناسی، انجام کارهای اولیه برای آماده کردن مو و پوست، استفاده از ابزار و مواد حرفه‌ای، طراحی ابرو عروس، آرایش و گریم حرفه‌ای عروس و انتخاب آرایش مناسب با شینیون مو آشنا می‌شود.

زمانی که شما آموزش آرایش عروس را شروع می‌کنید، با مقدمات آرایش آشنا خواهید شد، بنابراین به شما گفته می‌شود که چگونه فرم صورت عروس را شناسایی کنید و بر اساس آن آرایش مناسبی انجام دهید. دقت داشته باشید که برای انجام آرایش، باید از اصول زیرسازی به‌خوبی مطلع باشید و بتوانید صورت را برای آرایش و گریم آماده کنید.

از جمله کارهایی که برای زیرسازی پوست انجام می‌دهید، باید به کانتورینگ اشاره کرد. شما می‌توانید با استفاده از این شیوه، چهره را به شکل مناسب آماده کنید. برای مثال گاهی اوقات اجزای صورت با یکدیگر همخوانی ندارند. در چنین شرایطی شما می‌توانید با استفاده از ابزار و وسایل آرایشی که در اختیار دارید، این مشکل را به‌خوبی برطرف کنید تا تمام اجزای صورت در حالت تعادل با یکدیگر باشند.

مشکل بینی یکی از مشکل‌هایی به شمار می‌آید که بسیاری از عروس‌ها را دچار نگرانی کرده است. همان‌طور که می‌دانید، بینی یکی از مهم‌ترین اجزای صورت محسوب می‌شود که تاثیر بسیاری در زیبایی دارد. حال بینی بسیاری از افراد بیش از حد کشیده، کوتاه، گوشتی یا استخوانی است. در چنین شرایطی، شما باید از آموزش‌هایی که به شما داده شده، استفاده کنید و مشکل را برطرف سازید.

علاوه بر بینی، امکان دارد دیگر اجزا نیز با یکدیگر همخوانی نداشته باشند. برای مثال می‌توان به چشم و ابرو اشاره کرد. تعادل و تناسب بین این اجزا نیز اهمیت دارد، بنابراین در دوره‌های آموزش آرایش عروس به شما گفته می‌شود که چگونه این تعادل را ایجاد کنید.

آرایش و کانتور مربوط به لب نیز دیگر موردی است که در کلاس آرایش عروس به شما آموزش داده می‌شود. امروزه دیگر آرایش‌های غلیظ برای عروس مناسب نیستند و بیشتر افراد آرایش‌های لایت را ترجیح می‌دهند، بنابراین شما باید در دوره‌های آموزشی، این سبک از آرایش را به‌خوبی یاد بگیرید تا بتوانید آرایش موردنظر مشتری را انجام دهید. در آخر شما هر چه که آموزش ‌دیده‌اید را بر روی یک مدل زنده اجرا می‌کنید تا مطمئن شوید تمام نکات را یاد گرفته‌اید.

آموزشگاه آموزش آرایش عروس

لوازم مورد نیاز دوره آموزش گریم عروس

شما برای اینکه بتوانید دوره آموزش گریم عروس را یاد بگیرید، به تمام وسایل آرایشی مانند کرم پودر و کرم گریم، سایه، مداد چشم، خط چشم، ریمل، رژ گونه، رژ لب و… نیاز خواهید داشت. همچنین در زمان آماده کردن عروس، انجام کارهایی چون طراحی ناخن و آماده کردن مو نیز بر عهده شما است، بنابراین برای انجام هر یک از این کارها شما به وسایل مخصوصی نیاز خواهید داشت.

لوازم مورد نیاز برای آموزش دوره آرایش عروس، به‌صورت پک‌های آموزشی و به‌صورت جامع در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد تا افراد بتوانند به‌خوبی دوره آموزش را پشت سر بگذارند. البته توجه داشته باشید که هزینه مربوط به لوازم، به‌صورت جداگانه محاسبه و از هنرجو اخذ خواهد شد.

توانایی شما پس از دوره آموزش آرایش عروس

پس از آنکه شما تمام جلسات دوره آموزش را در یک آموزشگاه آرایش عروس به اتمام برسانید، می‌توانید به‌صورت حرفه‌ای و با تسلط بالا، آرایش عروس یا گریم را طبق جدیدترین تکنیک‌ها انجام دهید. در نتیجه امکان راه‌اندازی یک کسب‌وکار که درآمد بالایی نیز دارد، برای شما فراهم می‌شود.

همچنین بسیاری از افراد از گذشته در این زمینه مشغول به فعالیت‌اند و تصمیم دارند فعالیت خود را به‌روز کنند و بهبود بخشند. این دست از متقاضیان نیز می‌توانند در این دوره‌های مربوط به آموزش آرایش عروس شرکت کنند تا پس از پایان دوره با جدیدترین متدها آشنا شوند.

اعتبار مدرک دوره آموزش آرایش عروس

زمانی که دوره‌های آموزش به اتمام می‌رسند، مدرک فنی حرفه‌ای آرایش عروس در اختیار شما قرار می‌گیرد. این مدرک اعتبار بالایی دارد و شما می‌توانید با در دست داشتن آن در سالن‌های بزرگ و حرفه‌ای مشغول به فعالیت شوید. البته توجه داشته باشید که امکان تاسیس سالن با چنین مدرکی، وجود ندارد و اگر شما قصد چنین کاری را دارید، باید علاوه بر این مدرک، دوره‌های دیگر را نیز پشت سر بگذارید.

بازار کار گریم عروس به چه شکل است؟

بدون شک یکی از مهم‌ترین خدماتی که سالن‌های بزرگ و معروف ارائه می‌دهند، مربوط به میکاپ و گریم عروس می‌شود. از همین رو اگر شما بتوانید در این زمینه مهارت خود را افزایش دهید و به یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای تبدیل شوید، می‌توانید درآمد بسیار بالایی به دست آورید. در نتیجه هنرجو پس از پایان دوره آموزش گریم عروس به بازار کار وارد می‌شود و از آنجایی که آرایش عروس یکی از اقدامات لازم به شمار می‌آید، این شغل در آینده نیز بازار کار خوبی خواهد داشت.

آیا آموزش بر روی مدل زنده انجام می‌شود؟

بله. پس از آنکه تمام نکات لازم به هنرجو توسط مربی گفته شد، آموزش‌ها بر روی یک مدل زنده نیز صورت خواهد گرفت. این کار برای آن است که مربی فعالیت هنرجو را بسنجد و اشتباهات احتمالی را برطرف کند. البته تمام شرایط تحت نظر مربی خواهد بود تا مشکلی پیش نیاید.

 

کلاس آرایشگری مردانه

تاسیس آموزشگاه آرایشگری

_

کلاس آرایش عروس

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول

_

سوالات دوره آرایش عروس

چطور مدرک فنی و حرفه ای آرایش عروس بگیرم؟

شما می‌توانید بعد از گذراندن دوره با پرداخت هزینه جداگانه در آزمون فنی و حرفه ای شرکت کرده و پس از قبولی مدرک فنی و حرفه ای را دریافت کنید.

برای شرکت در دوره آرایش عروس نیاز به چه وسایلی است؟ هزینه آن چقدر است؟

– وسایل:
مانند رژ لب، خط چشم، ریمل، سایه، مداد ابرو و …

– هزینه وسایل بسته به مارک و کیفیت وسایل متفاوت است. از ۵۰۰ هزار تومن تا ۳ میلیون تومان.

مدت و هزینه دوره آموزش آرایش عروس چقدر است؟

دوره بین ۳ تا ۱۰ ساعت یا ۲  تا ۱۰ جلسه خواهد بود که تعداد و مدت زمان هر جلسه با توجه به خصوصی و گروهی بودن دوره مشخص میشود.

هزینه دوره ها هم نسبت به دوره های خصوصی و نیمه خصوصی یا گروهی از ۳۰۰ هزار  تومن تا ۴.۰۰۰.۰۰۰ تومان است.

در دوره آرایش عروس، چه مهارت هایی آموزش می بینیم؟

دوره آموزش آرایش عروس از کاربردی ترین دوره های آموزشی است. آموزش آرایش حرفه ای عروس به سبک های مختلف، شینیون های حرفه ای مو، آمبره لب، مژه گذاری، سایه های اصلی و پیشرفته و… از جمله مهارت هایی هستند که در این دوره آموزش خواهید دید.

آیا با ثبت نام در دوره آرایش عروس، می توان تمامی سبک های آرایش عروس را آموزش دید؟

بله، شما با ثبت نام در آموزشگاه آرایش عروس، می توانید تمامی سبک های آرایش عروس اعم از لبنانی، هالیوودی، خلیجی و… را آموزش ببینید.

چطور می توان از کیفیت دوره آموزش آرایش عروس مطمئن شد؟

دوره آموزش آرایش عروس، در آموزشگاه های تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای و توسط مربی های متخصص آموزش داده می شود. پس می توانید از کیفیت آن مطمئن باشید.

آیا دوره آموزش آرایش عروس نیاز به پیش نیاز دارد؟

ثبت نام در آموزشگاه آرایش عروس، نیاز به ارائه هیچ گونه پیش نیازی ندارد. شما به راحتی می توانید در کلاس های آرایش عروس شرکت کنید.

آیا با دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش آرایش عروس می توان سالن زیبایی تاسیس کرد؟

خیر، برای تاسیس سالن زیبایی مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش آرایش عروس کافی نیست. برای تاسیس سالن های آرایشی به مدارک آرایشگری حرفه ای و یا مهارت های هفتگانه نیاز است.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای و ثبت نام در آموزشگاه آرایش عروس به مدرک تحصیلی خاصی نیاز است؟

خیر، هنرجو با هر سطحی از تحصیل می تواند در دوره آموزش آرایش عروس شرکت کند. سپس با طی کردن مراحل آزمون، مدرک فنی و حرفه ای خود را دریافت نماید.

آیا امکان پرداخت قسطی شهریه کلاس آرایش عروس وجود دارد؟

بله، با هماهنگی مدیر و مربی آموزشگاه، می توانید شهریه این دوره را طی اقساطی تا پایان دوره آموزشی خود پرداخت کنید.

_

دیگر دوره های آموزش آرایشگری

_

آموزشگاه گریم عروس

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *