آموزش تاتو بدن

دوره آموزش تاتو بدن (تاتو سه بعدی) + معرفی آموزشگاه تاتو بدن

دوره آموزش تاتو بدن (تاتو سه بعدی)، یکی از لاین های مهم دوره‌های آموزش آرایشگری در بخش زیبایی است. این دوره مربوط به تتو بدن می‌باشد و با دوره آرایش دائم صورت که شامل موارد زیبایی چون میکروپیگمنتیشن، میکروبلیدینگ، فیبروز و غیره میشود متفاوت است. گر چه این دوره ها هم مانند دوره های ذکر شده جزو آموزش های زیبایی TATTOO است اما بدلیل اینکه بسیاری از علاقمندان خانم یا آقا بدنبال یادگیری تاتو بدن یا تاتو سه بعدی هستند، بصورت مجزا توضیح داده میشود. هنرجویان پس از مراجعه به آموزشگاه آرایشگری زنانه مجاز و رسمی میتوانند در انتهای کار مدرک فنی و حرفه ای آموزش تاتو بدن نیز دریافت نمایند. شما در این صفحه از سایت ایران آموزشگاه میتوانید اطلاعات مربوط به دوره تتو بدن و بهترین آموزشگاه های تتو بدن را بدست آورید.

سرفصل‌های آموزش تاتو بدن:

 • آشنایی با مسائل بهداشت و ایمنی در طول اجرای تاتو
 • شناخت انواع پوست
 • نحوه اصولی پاکسازی و تمیز کردن پوست
 • آشنایی با روش های بی حسی
 • آشنایی با مراحل آماده سازی مواد و ابزار آلات تاتو
 • آموزش طراحی روی کاغذ
 • چگونگی انتقال طرح مورد نظر بر روی پوست بدن
 • آشنایی با سوزن های مختلف و کاربرد آنها
 • آشنایی با ترکیب رنگ های تاتو و کاربرد آنها در سایه زنی
 • آموزش ترمیم تاتوهای قدیمی و ایراد دار
 • آموزش تاتو بدن به صورت تک بعدی، دو بعدی، سایه زنی
 • آموزش تاتو سه بعدی
 • آشنایی با مراقبت های اصولی پس از انجام تاتو
برای مشاهده کلیک کنیدصفحه را جمع کنید
_

هزینه دوره تاتو بدن

از آنجایی که تاتو بدن بسیار حساس است و باید با ظرافت‌کاری و به بهترین شکل انجام شود، آموزش آن نیز باید به‌درستی و با بهترین کیفیت صورت گیرد. به همین دلیل برای آموزش آن به ۲۸ تا ۳۰ ساعت زمان نیاز خواهد بود. این زمان موردنیاز در تعداد جلسات لازم تقسیم می‌شود و شما می‌توانید با پشت سر گذاشتن این جلسات، مهارت لازم را به دست آورید.

درباره هزینه دوره آموزش تاتو بدن نیز باید بدانید که کلاس تاتو بدن سه بعدی، به صورت‌های گوناگونی تشکیل می‌شود که می‌توان به خصوصی و نیمه‌خصوصی اشاره کرد. در کلاس‌های خصوصی ۱ تا ۳ نفر و در کلاس‌های نیمه‌خصوصی، ۳ تا ۵ نفر شرکت می‌کنند. هزینه در نظر گرفته شده برای هر یک از این دوره‌ها متفاوت است. بنابراین شما می‌توانید با توجه به انتخاب خود، از این موضوع مطلع شوید.

نوع دوره  هزینه دوره
دوره خصوصی و نیمه خصوصی حرفه ای از ۲.۵۰۰.۰۰۰ هزارتومان تا ۵.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی مبتدی از ۱.۰۰۰.۰۰۰ هزارتومان تا ۲.۵۰۰.۰۰۰ هزار تومان

بهترین آموزشگاه تاتو بدن در تهران کجاست؟

برای مشاهده آموزشگاه های تاتو بدن وارد صفحه زیر شوید.

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های تاتو بدن پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای تاتو بدن تهران و ایران:

وارد مطلب زیر شوید

معرفی ۱۰ تا از بهترین تاتوکار

وارد مطلب زیر شوید

_

آموزش دوره تاتو بدن (تاتو سه بعدی)

تاتو زدن بر روی بدن، یکی از اقداماتی به شمار می‌آید که درگذشته بیشتر آقایان به انجام آن می‌پرداختند، اما امروزه به دلیل استفاده از سوزن‌های ظریف و طراحی‌های زیبا، خانم‌ها نیز بیش از گذشته به آن علاقه‌مند شده‌اند. از همین رو شاهد آن هستیم که بسیاری از افراد، یکی از محبوب‌ترین شاخه‌های آموزش آرایشگری، یعنی آموزش تاتو بدن را انتخاب کنند تا بتوانند پس از پشت سر گذاشتن دوره، درآمد موردنظر خود را به دست آورند.

 • آموزش کار با دستگاه تاتو
 • آموزش تتو بدن با شابلون
 • تاتو بدن بدون شابلون
_

مراحل آموزش دوره تاتو بدن

همان‌طور که می‌دانید، تاتو از گذشته موردتوجه بوده، اما با پیشرفت تکنولوژی، در شیوه انجام تاتو تغییراتی ایجاد شده است. یکی از این تغییرات، زدن تاتوی سه بعدی به‌جای تاتو دوبعدی است. در این شیوه از تاتو، طرح به گونه‌ای بر روی پوست ایجاد می‌شود که ظاهری برجسته و واقعی به خود می‌گیرد. البته دقت داشته باشید که کیفیت و موفقیت در این زمینه، به مهارت تاتوکار بستگی دارد، به همین دلیل اگر تصمیم دارید در این زمینه موفق شوید، باید به‌صورت حرفه‌ای آموزش تاتو بدن را پشت سر بگذارید.

حال برای اینکه بتوانید روند آموزش را به‌درستی متوجه شوید، باید مراحل آموزش را به‌نوبت انجام دهید. در آموزشگاه تاتو بدن به شما گفته می‌شود که چگونه از دستگاه تاتو استفاده کنید و با شابلون یا بدون استفاده از شابلون، تاتو را بزنید. تاتو زدن به این صورت است که دستگاه مخصوص، رنگ‌دانه‌ها را به عمق پوست وارد می‌کند و طرحی زیبا با ماندگاری بالا بر روی پوست نقش می‌بندد.

در دوره‌های آموزش تاتو بدن به شما شیوه طراحی بر روی کاغذ آموزش داده می‌شود، در نتیجه شما می‌توانید هر طرحی که مشتری از شما درخواست می‌کند را بر روی کاغذ بکشید. در ادامه، شما طرحی که بر روی کاغذ کشیده‌اید را باید بر روی پوست مصنوعی انتقال دهید تا مربی اشکال کار شما را بگیرد. سپس زمانی که به توانایی کامل رسیدید، طرح را بر روی بدن می‌کشید و با استفاده از دستگاه تاتو، رنگ را به پوست تزریق می‌کنید.

گاهی اوقات، افراد برای پوشاندن نقص بدن خود که امکان دارد جای سوختگی، چاقو، بخیه و… باشد، تصمیم به انجام تاتو می‌گیرند. برای چنین تاتویی نیز باید همان مراحل را انجام دهید. طرح موردنظر را بر روی نقص به وجود آمده بکشید و سپس با دستگاه تاتو، جوهر را به عمق پوست وارد کنید.

مراحل مراحل آموزش تاتو سه بعدی بدن

روی مطلب زیر کلیک کنید

روی مطلب زیر کلیک کنید

_

لوازم مورد نیاز برای آموزش دوره تاتو بدن

برای شرکت در کلاس تاتو بدن، باید لوازم موردنیاز را تهیه کنید تا بتوانید تمام تمرین‌ها را انجام دهید. همچنین در ادامه، این لوازم برای زمانی که تصمیم به کار دارید نیز مناسب خواهند بود. از جمله این لوازم، می‌توان مواردی چون انواع کرم‌های بی‌حس‌کننده، دستگاه تاتو، رنگ‌های گوناگون برای تاتو، سوزن‌های مخصوص و شابلون را نام برد. این دست از لوازم در یک پک، به‌صورت جداگانه به هنرجو داده می‌شوند. البته هزینه این لوازم، جدا از هزینه دوره آموزش اخذ خواهد شد.

توانایی شما پس از دوره آموزش دوره تاتو بدن

شما در طول دوره آموزش، با ابزارهای گوناگون تاتو آشنا می‌شوید، بنابراین پس از پایان دوره آموزش، می‌توانید با استفاده از آن‌ها طرح موردنظر مشتری را بدون هیچ مشکلی طراحی کنید. همچنین در دوره‌های آموزشی، با شما طرح‌های رایج، مانند لنگر، پروانه، نقطه‌ویرگول، ماهی، پرنده، جمجمه، اژدها، پری و … نیز کار می‌شود تا بتوانید در زمان انجام تاتو، بهترین نتیجه را به دست آورید.

اعتبار مدرک دوره آموزش تاتو بدن

پس از پایان دوره آموزش، مدرک فنی‌وحرفه‌ای با عنوان آرایش دائم به شما داده می‌شود. این مدرک اعتبار بالایی دارد و شما می‌توانید با استفاده از آن مشغول به فعالیت شوید. البته توجه داشته باشید که برای شرکت در دوره تاتو، باید دوره میکروپیگمنتیشن را نیز گذرانده باشید.

همچنین باید بدانید که این مدرک برای تاسیس سالن کاربرد ندارد و اگر شما چنین قصدی دارید، باید در کلاس‌های مربوط به دوره آرایش و پیرایش یا هفت دوره مجزا آرایش و پیرایش شرکت کنید. مدرکی که پس از این دوره‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد، برای تاسیس سالن مناسب است.

البته با داشتن این مدرک، امکان تاسیس سالن وجود ندارد و اگر هنرجو چنین تصمیمی دارد، باید دیپلم آرایشگری پایه را پشت سر بگذارد.

آیا دوره تاتو بدن، شامل سرفصل های تئوری نیز می باشد؟

بله، در آموزشگاه تاتو بدن شما مهارت هایی را به صورت تئوری آموزش خواهید دید. یکی از این مهارت ها تمرین کشیدن انواع طرح ها روی کاغذ می باشد.

آیا در دوره تاتو بدن، ایجاد طرح روی قسمت های مختلف بدن آموزش داده می شود؟

بله، شما در کلاس تاتو بدن با روش های ایجاد طرح روی تمامی نقاط بدن آشنا خواهید شد.

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس تاتو بدن

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس تاتو بدن بین ۱ تا ۸ نفر است که بسته به نوع دوره متفاوت خواهد بود. دوره آموزش تاتو بدن به‌صورت خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی برگزار می‌شود که در کلاس خصوصی تاتو بدن ۱ تا ۳ نفر، کلاس نیمه‌خصوصی تاتو بدن ۴ تا ۶ نفر و کلاس گروهی تاتو بدن ۷ تا ۸ نفر حضور دارند. شما به هنگام ثبت‌نام در دوره تاتو بدن می‌توانید نوع دوره و تعداد شرکت‌کنندگان آن را انتخاب کنید.

مدت زمان دوره آموزش تاتو بدن

مدت زمان دوره آموزش تاتو بدن ۸ تا ۱۰ جلسه است که در این مدت آموزش‌های تاتو به‌صورت تئوری و عملی ارائه خواهد شد. در بخش تئوری آموزش‌ها که معمولاً طی جلسات ۱ تا ۵ است به مباحثی چون شناخت انواع پوست، شناخت انواع پیگمنت‌های رنگی، شناخت انواع جوهرهای تاتو، نحوه قرارگیری دست‌ها، آشنایی با مراقبت‌های قبل و بعد از تاتو و آشنایی با سوزن تاتو پرداخته می‌شود. سپس در جلسات بعدی به‌صورت عملی تاتو روی پوست آموزش داده خواهد شد.

مزایای شرکت در دوره تاتو بدن

دوره تاتو بدن فرصت خوبی برای علاقمندان به این رشته است که به‌صورت تخصصی نحوه تاتو روی پوست بدن را یاد بگیرند. این دوره توسط اساتید مجرب برگزار شده و صفر تا صد نحوه طراحی و تاتو آموزش داده می‌شود. از مزایای این دوره می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • آموزش تخصصی تاتو بدن: در این دوره آموزش‌های جامع تاتو بدن به‌صورت تخصصی ارائه می‌شود. سرفصل‌های این دوره مطابق با آخرین متدهای روز دنیا بوده و هنرجویان اطلاعات به روزی کسب خواهند کرد.
 • دریافت مدرک تاتو بدن: هنرجویان با شرکت در این دوره می‌توانند مدرک آرایش دائم را دریافت کرده و از این طریق وارد بازار کار شوند.
 • کسب درآمد بالا: همان‌طور که گفته شد این دوره کاملاً تخصصی بوده و آموزش‌های جامع به هنرجویان کمک می‌کند تا بتوانند بر مباحث تسلط کافی کسب کرده و مشغول فعالیت شده و درآمد بالایی از این راه کسب کنند.
 • برخورداری از پشتیبانی دوره تاتو بدن: یکی دیگر از مزایایی که هنرجویان با شرکت در کلاس‌های تاتو بدن کسب می‌کنند برخورداری از پشتیبانی دوره تاتو بدن است که از این طریق می‌توانند حل اشکال کرده و مهارت خود را ارتقا دهند.

نحوه دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای تاتو بدن

مدرک فنی و حرفه‌ای تاتو بدن یکی از مدارک معتبر آرایشگری است که توسط سازمان فنی و حرفه‌ای کشور صادر می‌شود. نحوه دریافت این مدرک به‌صورت زیر است:

 1. ابتدا باید آموزشگاه آرایشگری که زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور فعالیت می‌کند را انتخاب کنید.
 2. در مرحله بعد در یکی از دوره‌های خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی آن ثبت‌نام کنید.
 3. آموزش‌های تئوری و عملی تاتو بدن را زیر نظر اساتید مجرب بگذرانید.
 4. در مرحله چهارم و پس از اتمام آموزش‌ها می‌توانید در آزمون فنی و حرفه‌ای تاتو بدن شرکت کنید.
 5. در مرحله آخر با کسب نمره قبولی می‌توانید مدرک فنی و حرفه‌ای تاتو بدن را بگیرید.
_

کلاس تاتو بدن در تهران

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول دوره تاتو بدن

_
آموزش تاتو بدن بر روی پوست طبیعی است یا مصنوعی؟

هنرجویان در ابتدا که مبتدی هستند، بر روی پوست مصنوعی تمرین می‌کنند و پس از آنکه مهارت‌های اولیه و اصلی را به دست آوردند، تمرین خود را بر روی مدل‌های واقعی انجام می‌دهند. البته تمام این اقدامات، تحت نظر مربی انجام می‌شود تا مشکلی پیش نیاید.

آیا با مدرک تاتوی بدن می‌توان سریع مشغول به فعالیت شد؟

سرفصل‌هایی که برای دوره آموزش تاتو بدن در نظر گرفته شده، به گونه‌ای هستند که می‌توانید از طریق آن‌ها به‌صورت مستقیم و سریع به بازار کار وارد شوید. از همین رو اگر شما به دنبال زمینه‌ای برای فعالیت هستید که بتوانید از طریق آن به‌صورت ماهانه درآمد بالایی به دست آورید، حرفه تاتو سه بعدی بدن مناسب به نظر می‌رسد.

برای شرکت در دوره تاتو بدن نیاز به چه وسایلی است؟ هزینه آن چقدر است؟

– وسایل: انواع کرم‌های بی‌حس‌کننده، دستگاه تاتو، رنگ‌های گوناگون برای تاتو، سوزن‌های مخصوص و شابلون.

– هزینه وسایل بسته به مارک و کیفیت وسایل متفاوت است. از ۱۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان.

مدت و هزینه دوره آموزش تاتو بدن چقدر است؟

معمولا دوره بین ۴ تا ۱۴ جلسه خواهد بود که تعداد و مدت زمان هر جلسه با توجه به خصوصی و گروهی بودن دوره مشخص میشود.

هزینه دوره ها هم نسبت به دوره های خصوصی و نیمه خصوصی یا گروهی از ۱.۰۰۰.۰۰۰ هزار تا ۵.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان است.

چگونه می‌توان متخصص تاتو بدن شد؟

شما می‌توانید در آموزشگاه تاتو بدن ثبت‌نام کنید و دوره‌ها را به‌طور کامل پشت سر بگذارید. در این دوره‌ها با تمام نکات و ریزه‌کاری‌ها آشنا می‌شوید، به‌طوری‌که با تمام شدن آن، می‌توانید به‌عنوان یک متخصص تاتو، مشغول به فعالیت شوید.

در دوره تاتو بدن، چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

در دوره آموزش تاتو بدن با روش هایی برای ایجاد طرح های مختلف روی پوست آشنا می شوید.

آیا در دوره تاتو بدن، نحوه ایجاد طرح روی بدن بدون شابلون نیز آموزش داده می شود؟

بله، شما در کلاس تاتو بدن علاوه بر ایجاد طرح به وسیله شابلون، طرح های بدون شابلون را نیز آموزش می بینید.

آیا در دوره آموزش تاتو بدن، طرح های سه بعدی نیز آموزش داده می شود؟

بله، شما در دوره آموزش تاتو بدن با روش های مختلف برای ایجاد طرح های ۲ بعدی و ۳ بعدی آشنا می شوید.

چگونه می توان از کیفیت تدریس مربی در کلاس تاتو بدن مطمئن شد ؟

مربی های شاغل در آموزشگاه تاتو بدن، دارای مدارکی معتبر در این زمینه هستند. صلاحیت مدرسان این دوره ها ابتدا توسط سازمان فنی و حرفه ای تایید شده و سپس مشغول تدریس می شوند.

آیا در دوره تاتو بدن، ایجاد طرح به روش میکروپیگمنتیشن انجام می شود؟

خیر، ایجاد طرح روی بدن در کلاس تاتو بدن با روش میکروپیگمنتیشن صورت نمی گیرد. روش کار در این دوره ها متفاوت می باشد.

آیا دوره تاتو بدن دارای پیش نیاز خاصی می باشد؟

خیر، دوره آموزش تاتو بدن دارای پیش نیاز خاصی نمی باشد.

آیا روش های بهداشتی ضد عفونی کردن پوست نیز در دوره تاتو بدن آموزش داده می شود؟

بله، شما در دوره آموزش تاتو بدن با روش هایی برای مراقبت از پوست آشنا خواهید شد.

چقدر باید برای کلاس‌های آموزش تاتو بدن پرداخت کرد؟

هزینه کلاس‌های آموزش تاتو بدن به عوامل مختلفی از جمله خصوصی یا نیمه‌خصوصی بودن، فشرده و غیرفشرده بودن دوره آموزشی بستگی دارد. آخرین نرخ‌ها نشان می‌دهند که هزینه کلاس‌های آموزش تاتو حدود ۲ تا ۷ میلیون تومان است.

چه مدتی برای دوره آموزش تاتو بدن نیاز است؟

مدت زمان دوره آموزش تاتو بدن بستگی به نوع دوره و میزان فشردگی آن دارد. این دوره معمولاً شامل ۴ تا ۸ جلسه است.

چه مدت زمانی برای انجام خالکوبی سه‌بعدی نیاز است؟

انجام خالکوبی سه‌بعدی معمولاً حدود یک ساعت به طول می‌انجامد، اگرچه خالکوبی‌های بزرگ‌تر ممکن است بین دو تا ده ساعت زمان ببرد.

چند میلیمتر باید سوزن تاتو در پوست فرو برود؟

عمق ورود سوزن تاتو به پوست بستگی به ضخامت پوست دارد. معمولاً سوزن تاتو باید به عمق حداکثر ۱ میلیمتر و در برخی موارد تا ۱/۵ میلیمتر در پوست فرو برود.

آیا هزینه آموزش تاتو بدن شامل ابزار و وسایل است؟

خیر، هزینه آموزش تاتو بدن شامل هزینه ابزار و وسایل تاتو نمی‌شود و لازم است که دانشجویان وسایل و ابزار تاتو را جداگانه خریداری کنند.

میزان درآمد در حرفه تاتو چقدر است؟

درآمد حرفه تاتو بستگی به تخصص، سطح تجربه و نوع کاربری دارد. مثلاً در شهرهای بزرگ و معتبر دنیا، تاتوآرتیست‌های مشهور درآمد بسیار زیادی دارند ولی در شهرهای کوچکتر و بازار کمتر، درآمد آنها کمتر است. همچنین درآمد مرتبط با محل کار، تعداد مشتریان و نوع کارهایی است که انجام می‌دهید.

آیا هر کسی می‌تواند در حرفه تاتو موفق شود؟

برای موفق شدن در حرفه تاتو باید علاقه‌مند و مستعد بود و در کنار آن، تجربه و مهارت لازم را کسب کرده باشد. همچنین در این حرفه باید به مواد و وسایل استفاده شده، بهداشت و اصول ایمنی کار توجه کافی را داشته باشید. بنابراین موفقیت در این حرفه به علاوه تلاش و تمرین بسیار، نیازمند داشتن شرایط خاصی است.

آیا در حرفه تاتو به زبان انگلیسی نیاز است؟

بله، به دلیل این که اکثر منابع آموزشی و اطلاعات مرتبط با حرفه تاتو به زبان انگلیسی است، دانش زبان انگلیسی در این حرفه بسیار مفید است. همچنین در برخی موارد باید با مشتریان خارجی ارتباط برقرار کرد که نیازمند صحبت کردن به زبان انگلیسی هستند.

تفاوت رنگ‌پذیری تاتو در پوست چرب و خشک

آیا تاتو روی پوست چرب و خشک تفاوتی دارد؟ به طور کلی، پوست‌های چرب به دلیل حالت روغنی که دارند، مواد تاتو را به‌خود جذب می‌کنند و رنگ‌پذیری کمتری دارند. در مقابل، پوست‌های خشک به دلیل کمبود چربی، رنگ‌پذیری بهتری دارند. بنابراین، اگر پوست شما چرب است، تاتوهای شما ممکن است کمی کمرنگ تر باشند.

قسمت‌هایی از بدن که نمی‌توان تاتو کرد

آیا می‌دانید که قسمت‌هایی از بدن وجود دارند که نمی‌توان در آنها تاتو کرد؟ برخی از این نواحی شامل پاها، دست‌ها، معده، قفسه سینه، آرنج، لب‌ها و گوش داخلی هستند. این نواحی به دلیل سلامتی و یا مسائل بهداشتی و همچنین خطرات احتمالی مربوط به تاتو کردن در این مناطق، محدودیت دارند.

مکان دردناک‌ترین تاتو

تاتو کردن یک فرایند دردناک است و برخی از مکان‌های بدن از نظر درد، بسیار حساس تر از دیگران هستند. مکانی که به طور کلی به عنوان سخت‌ترین مکان برای تاتو شناخته شده است، زیر بغل است. این منطقه به دلیل حساسیت بیشتری نسبت به بقیه قسمت‌های بدن، بسیار دردناک است.

رنگ سخت‌ترین تاتو برای پاک‌کردن

تصمیم به پاک کردن تاتو خود می‌گیرید؟ باید بدانید که جوهر سفید یکی از رنگ‌دانه‌های سخت‌تر برای پاک‌کردن است.

چگونه تاتوهای قدیمی را برطرف کنیم؟

تاتوهای قدیمی ممکن است به دلیل اندازه یا شکل ناهموار یا رنگ سرخ و خاکستری شده باشند. برای برطرف کردن این مشکلات، روش‌های مختلفی وجود دارد، از جمله لیزر، روش‌های جراحی، استفاده از روغن‌های گیاهی و غیره. با این حال، همه این روش‌ها ممکن است به برخی مشکلات، مانند افتکاک رنگ، تغییر رنگ پوست و آسیب دیدگی پوست، منجر شوند. بنابراین، برای انجام هر کدام از این روش‌ها، بهتر است با پزشک یا متخصص تاتو ارتباط بگیرید.

چه فاکتورهایی می‌تواند بر کیفیت تاتو تأثیر بگذارد؟

فاکتورهای زیادی می‌تواند بر کیفیت تاتو تأثیر بگذارند، از جمله نوع پوست، رنگ پوست، روش انجام تاتو، مواد استفاده شده برای تاتو، تجربه و مهارت صاحب تاتوشاپ و غیره. برای داشتن یک تاتو با کیفیت بالا، مهم است که به انتخاب یک صاحب تاتوشاپ با تجربه و مهارت بالا توجه کنید و قبل از انجام تاتو، با او مشورت کنید.

چه مدت زمانی پس از تاتو کردن باید از شنا خودداری کرد؟

پس از انجام تاتو، بهتر است حداقل دو هفته از شنا و استحمام در آب استقبال نکنید. برای اطمینان بیشتر، بهتر است با صاحب تاتوشاپ خود مشورت کنید.

آیا تاتو برای همه افراد مناسب است؟

خیر، تاتو برای همه افراد مناسب نیست.

چگونه رنگ تاتو دوام بیشتری دارد؟

رنگ‌های تیره مانند سیاه، خاکستری و آبی پررنگ، به دلیل ترکیباتی که در آنها استفاده می‌شود، دوام بیشتری نسبت به رنگ‌های روشن‌تر دارند. این ترکیبات شامل پیگمنت‌های شیمیایی و چندین لایه جهت دفع نور درون پوست هستند.

کدام نوع تاتو دوام بیشتری دارد؟

به طور کلی، تاتوهایی با طرح‌های بزرگ و پررنگ دوام بیشتری دارند، زیرا بیشترین حجم جوهر در پوست ثبت می‌شود. اما تاتوهایی که به‌صورت سایه، حروف و طرح‌های کوچک هستند، سریع‌تر پاک می‌شوند، چون کمترین مقدار جوهر در پوست ثبت می‌شود.

رنگ تتوی کدام رنگ‌ها را نمی‌توان پاک کرد؟

رنگ سبز و آبی، جزو رنگ‌هایی هستند که پاک‌کردن تتو آنها بسیار سخت و گاهی غیرممکن است. به دلیل ترکیبات شیمیایی مختلف در جوهرهای استفاده شده، این رنگ‌ها در پوست به خوبی نفوذ می‌کنند و پاک کردن آنها نیاز به درمان‌های لیزری چندین باری دارد.

آیا تاتو بدن با گذر زمان حرکت می‌کند؟

بله، با گذر زمان و تقسیم سلول‌ها و مرگ برخی از آنها، تاتو بدن شروع به حرکت می‌کند. همچنین نور آفتاب و جوهر مورد استفاده در تاتو نیز می‌تواند در حرکت‌کردن تتو تأثیر داشته باشد.

چگونه می‌توان تاتو را بهتر نگه داشت؟

برای نگه داشتن تاتو بهترین راه این است که از آفتاب، شور و استحمام‌های گرم و مصرف الکل و اسپری‌های مواجه‌کننده با آن خودداری کنید. همچنین بهتر است از پوشیدن لباس‌های تنگ و کشنده در قسمت‌هایی که تاتو دارید، خودداری کنید.

آیا رنگ تاتو با گذشت زمان تغییر می‌کند؟

بله، با گذر زمان رنگ تاتو تغییر می‌کند و ممکن است کمی روشن‌تر یا تار شود. این به دلیل این است که برخی از رنگ‌ها در پوست باقی می‌مانند ولی برخی دیگر به مرور زمان تخلیه می‌شوند.

چگونه می‌توان از التهاب در ناحیه تاتو شده جلوگیری کرد؟

برای جلوگیری از التهاب در ناحیه تاتو شده، بهتر است پس از تاتو کردن، پوست را با محصولات تعقیبی که توسط پزشک یا آرایشگر تعیین شده است، مراقبت کنید. همچنین می‌توانید از قرار دادن یخ روی ناحیه تاتو شده برای چند دقیقه یا مصرف داروهای ضد التهاب برای کاهش درد و التهاب استفاده کنید.

آیا تاتو روی پوست چرب هم قابل انجام است؟

بله، تاتو روی پوست چرب نیز قابل انجام است. اما به دلیل میزان چربی بیشتر در این نوع پوست، نیاز به مراقبت بیشتر بعد از تاتو کردن دارد.

آیا تاتو باعث بروز سرطان می‌شود؟

مطالعات نشان داده‌اند که تاتو نباید با بروز سرطان در ارتباط باشد.

چگونه می‌توان عفونت پس از تاتو را جلوگیری کرد؟

برای جلوگیری از عفونت پس از تاتو، باید به دستورالعمل‌های بهداشتی پیش‌بینی شده عمل کرد. از جمله این دستورالعمل‌ها، استفاده از تجهیزات بهداشتی (مانند دستکش و ماسک)، استفاده از مواد ضدعفونی کننده قبل از شروع تاتو، رعایت بهداشت شخصی، استفاده از دستگاه‌های استریل و مطابق با استانداردهای بهداشتی و همچنین مراقبت از قسمت تاتو شده پس از انجام تاتو، از جمله شستشو و استفاده از کرم‌های مرطوب کننده است.

آیا انجام تاتو در مناطق حساس بدن مانند دستگاه تناسلی مشکلی ایجاد می‌کند؟

انجام تاتو در مناطق حساس بدن می‌تواند خطراتی را برای سلامتی فرد ایجاد کند، به خصوص در مناطقی که حاوی باکتری‌ها و عفونت‌های گوناگون هستند. همچنین، انجام تاتو در مناطق حساس بدن می‌تواند به ایجاد التهاب و خطر عفونت منجر شود.

آیا تاتو در آینده می‌تواند باعث مشکلات پزشکی شود؟

بله، انجام تاتو در آینده می‌تواند باعث مشکلات پزشکی شود، به خصوص اگر قسمت تاتو شده در معرض آفتاب قرار بگیرد و نور خورشید را به خود جذب کند. همچنین، تاتو ممکن است به خاطر ایجاد ضایعات و آسیب در پوست باعث به‌وجود آمدن مشکلات پوستی شود.

عواملی که باعث پوست‌ریزی پس از انجام تاتو می‌شوند

پوست‌ریزی پس از انجام تاتو ممکن است به دلیل آسیب به بافت پوست در اثر استفاده از سوزن و تحریک پوست برای ترمیم شدن باشد. در طول دوره پوست‌ریزی، بافت پوست به تدریج به حالت عادی خود باز می‌گردد، اما طول این فرایند بسته به نوع تاتو، محل تاتو و نوع پوست متفاوت است.

تاثیر وازلین بر روی تاتو

استفاده از وازلین بعد از انجام تاتو منجر به محدود شدن نفوذ اکسیژن به قسمت تاتو شده و کاهش مدت‌زمان بهبود آن می‌شود. بنابراین، بهتر است از موادی مانند کرم ضد التهاب با خاصیت آرامش‌بخش برای ترمیم و بهبود پوست پس از تاتو استفاده کنید.

ضخامت مناسب برای سوزن تاتو

سوزن با ضخامت ۰.۳۵ میلیمتر برای انجام تاتو مناسب‌ترین انتخاب است. ضخامت بالاتر یا پایین‌تر از این باعث خشک شدن پوست یا آسیب به بافت پوست می‌شود.

زاویه مناسب برای واردکردن سوزن تاتو به پوست

برای واردکردن سوزن تاتو به پوست، زاویه وارد شدن سوزن باید حدود ۴۵ درجه باشد. این زاویه بهترین زاویه برای حفظ کیفیت تاتو و جلوگیری از خروج رنگ از پوست است.

ولتاژ مناسب برای لاینر تاتو

به طور کلی، برای لاینر تاتو از ولتاژهایی در حدود ۷ تا ۹ ولت استفاده می‌شود، در حالی که برای سایه زدن معمولاً ولتاژ ۸ تا ۱۰ ولت مناسب است.

آیا تاتو ایمن است؟

تاتو در صورتی که توسط یک تاتوآرتیست حرفه‌ای و با رعایت بهداشت و اصول بهداشتی انجام شود، ایمن است. با این حال، همیشه ممکن است برخی از عوارض ناخواسته مانند خارش، قرمزی، التهاب، عفونت و یا آسیب به بافت پوست رخ دهد.

آیا تاتو قابل حذف است؟

بله، تاتوها با استفاده از لیزر حذف می‌شوند.

چگونه می‌توان از عفونت پس از تاتو جلوگیری کرد؟

برای جلوگیری از عفونت پس از تاتو، ابتدا باید از طریق یک تاتوآرتیست حرفه‌ای و بهداشتی تاتو خود را انجام دهید. همچنین بعد از انجام تاتو باید به مراقبت مناسب از پوست توجه کرد. برای مراقبت از پوست پس از تاتو باید پوست را تمیز و خشک نگه داشته، از تماس با آب، شنا، حمام، سونا، جکوزی و استفاده از ضدعفونی کننده‌های خفیف استفاده کرد.

چگونه سرعت تتو باید تنظیم شود؟

با توجه به نوع تتو و سایز آن، سرعت مناسب برای تتو متفاوت است. برای تتوی صاف و سایه‌دار، ضربه ۳ میلی‌متری با ولتاژ حدود ۸ توصیه می‌شود. در صورتی که سرعت دستگاه را کم کنید، نتیجه‌ی بهتری در ایجاد سایه صاف‌تر خواهید داشت.

چرا باید پوست را در حین تتو بکشیم؟

اگر پوست در حین تتو کشیده نشود، ممکن است جوهر به‌خوبی در پوست جذب نشود و نتیجه ضخیم و نقاط کاشت نشده در تتو به وجود آید.

آیا استفاده از بی‌حسی در کاهش درد تتو موثر است؟

بله، استفاده از بی‌حسی می‌تواند در کاهش درد تتو موثر باشد، اما باعث کاهش رنگ‌پذیری پوست نیز می‌شود.

چگونه می‌توان درد تتو را کاهش داد؟

برای کاهش درد تتو، اهمیت دارد که سرعت مناسب برای دستگاه تنظیم شود و تکنیک‌های تتو به‌درستی انجام شوند. همچنین، استراحت کافی قبل از تتو و استفاده از کرم‌های مخصوص کاهش درد، می‌توانند به کاهش درد تتو کمک کنند.

آیا نور خورشید می‌تواند خالکوبی‌ها را محو کند؟

خطر محو شدن خالکوبی‌ها در معرض نور خورشید وجود دارد، زیرا اشعه ماوراء بنفش نیز به پوست شما صدمه می‌زند. این خطر در طول دوره بهبودی خالکوبی بیشتر است و به همین دلیل، استفاده از کرم‌های ضدآفتاب بسیار حائز اهمیت است.

چگونگی دوش گرفتن پس از تاتو

بعد از تاتو، چه مدت باید صبر کنید تا بتوانید به طور معمول دوش بگیرید؟ آیا نوع بانداژ تاثیری در این موضوع دارد؟ در این بخش، توضیحاتی در این رابطه ارائه می‌شود. همچنین، بهترین روش دوش گرفتن پس از تاتو نیز بررسی خواهد شد.

تفاوت سوزن RM و MC

در تاتو، سوزن‌ها به صورت دسته‌ای در دستگاه قرار می‌گیرند. سوزن‌های RM و MC از دسته‌های مختلفی هستند که دارای تفاوت‌هایی در طرح و زاویه انحنای آن‌ها هستند. در این قسمت، تفاوت بین سوزن‌های RM و MC بررسی خواهد شد.

طول سرپلاک سوزن تاتو

طول سرپلاک سوزن تاتو برای حصول به نتیجه بهتر در تاتو، بسیار مهم است. در این بخش، بررسی خواهد شد که در هنگام روشن بودن دستگاه تاتو، چه میزان از سرپلاک باید بیرون باشد.

استفاده از استروک در دستگاه تاتو

دستگاه تاتو شامل بسیاری از اجزای مختلف است که هر یک از آن‌ها نقش مهمی در عملکرد دستگاه دارد. استروک یکی از اجزایی است که در تنظیم شدت ضربه سوزن و زمان ورود سوزن به پوست مؤثر است. در این بخش، نحوه استفاده از استروک در دستگاه تاتو بررسی خواهد شد.

تفاوت میکسرسولوشن و شیدرسولوشن

در تاتو، استفاده از رنگ‌های مختلف برای خلق طرح‌های متنوع بسیار مهم است. اما برای ترکیب چندین طیف رنگی، باید از موادی مانند

میکسرسولوشن استفاده کرد. این ماده مخلوطی از آب، الکل و گلیسرین است که برای ترکیب رنگ‌های مختلف به کار می‌رود. میکسرسولوشن به عنوان یک حلال برای رقیق کردن رنگ‌های تاتو، از طریق تنظیم طیف رنگی به‌کار می‌رود. همچنین، برای افزایش شفافیت و جرم در رنگ‌های تاتو نیز از میکسرسولوشن استفاده می‌شود.

در مقابل، شیدرسولوشن به‌عنوان یک ماده‌ای با خصوصیات مشابه، برای رقیق کردن رنگ‌های تاتو استفاده می‌شود، اما بیشتر برای کم‌رنگ و پررنگ کردن تاتو به‌کار می‌رود. شیدرسولوشن از آب مقطر و الکل تشکیل شده است و برای تنظیم رنگ‌های تاتو به‌کار می‌رود. با استفاده از شیدرسولوشن، می‌توان رنگ تاتو را تنظیم کرده و آن را بازتولید کرد. همچنین، با افزایش شفافیت در رنگ‌های تاتو، شیدرسولوشن به‌عنوان یک حلال استفاده می‌شود.

در کل، میکسرسولوشن برای ترکیب چندین طیف رنگی کاربرد دارد، در حالی که شیدرسولوشن بیشتر برای کم‌رنگ و پررنگ کردن تاتو به‌کار می‌رود.

مشاهده مطلببستن مطلب

۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *