_

دوره‌های مراقبت و زیبایی

دوره آموزش کاشت مژه و اکستنشن مژه

دوره کاشت مژه یا اکستنشن مژه پاکسازی پوست یکی از شاخه‌های محبوب در دوره آموزش آرایشگری زنانه است. آموزش کاشت مژه جزو رشته های تاپ کلاس های آرایشگری بحساب می آید و همانطور که میدانید جزو بهترین لاین های آرایشگری برای درآمدزایی محسوب میشود. در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت.

در این مطلب چه میخانیم؟

 • دوره آموزش کاشت مژه و اکستنشن مژه چیست؟
 • هزینه دوره کاشت مژه و اکستنشن مژه
 • مراحل آموزش اکستنشن مژه و کاشت مژه
 • لوازم دوره اکستنشن مژه و کاشت مژه
 • توانایی شما پس آموزش کاشت مژه
 • اعتبار مدرک اکستنشن مژه و کاشت مژه
 • درآمد شغلی دوره آموزش اکستنشن مژه و کاشت مژه
دوره آموزش کاشت مژه و اکستنشن مژه
_

آموزش کاشت مژه و اکستنشن مژه

آموزش اکستنشن مژه (کاشت مژه)

از آنجا که خانم‌ها علاقه شدیدی به پر حجم و زیباتر شدن مژه‌هایشان دارند، اکستنشن و کاشت مژه طرفداران زیادی پیدا کرده است. بنابراین آموزش اکستنشن مژه و کاشت مژه به یکی از حرفه‌های محبوب آموزش آرایشگری تبدیل شده است که درآمد خوبی هم دارد. در اکستنشن مژه، از مژه‌های طبیعی و بسیار ظریف استفاده می‌شود که به‌صورت تار به تار هستند و روی یک تار از مژه‌های شخص، تکی یا چندتایی قرار می‌گیرند. چسب مورد استفاده در اکستنشن مژه گازدار است که ماندگاری نسبتا بالایی دارد.

کاشت مژه کمی با اکستنشن مژه تفاوت دارد. در کاشت مژه یا کاشت هیدن، مژه‌های ریسه‌ایی و چسب بدون گاز و گیاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که تمایل به نگه‌داشتن طولانی‌مدت مژه‌ها ندارند ولی در کل تفاوت چندانی با هم ندارند.

هزینه دوره آموزش کاشت مژه

هزینه دوره‌ی آموزش کاشت مژه می‌تواند متفاوت باشد، زیرا تعداد جلسات کلاس‌های آموزش اکستنشن و کاشت مژه متغیر است و سرفصل‌هایی که برای آموزش در نظر گرفته می‌شود، نیز متفاوت خواهد بود. همچنین کلاس کاشت مژه می‌تواند به شکل‌های مختلفی برگزار شود، به‌طوری که اگر کلاس‌ها به‌صورت خصوصی برگزار شود، قیمت بالاتری خواهد داشت.

نام دوره قیمت دوره آرایش و پیرایش در سال جدید
آموزش دوره خصوصی: هزینه آموزش کاشت مژه یا اکستنشن مژه از دوره های مبتدی ۵۰۰ هزارتومان تا دوره حرفه ای ۲.۰۰۰.۰۰۰ هزار تومان
آموزش دوره نیمه خصوصی: قیمت آموزش کاشت مژه یا اکستنشن مژه از دوره های مبتدی ۲۵۰ هزارتومان تا دوره حرفه ای ۱.۵۰۰.۰۰۰ هزار تومان
آموزش دوره عمومی: شهریه آموزش کاشت مژه یا اکستنشن مژه در کرونا برگزار نمیشود – هزینه ۲۵۰ تا ۷۰۰ هزار تومان

دوره آموزش اکستنشن مژهمراحل دوره آموزش کاشت مژه

کاشت و اکستنشن مژه به‌طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شود که در دوره آموزش اکستنشن مژه لازم است با آن‌ها به‌طور کامل آشنا شوید.

۱- کاشت مژه کلاسیک

در این نوع از آموزش کاشت مژه، فقط یک تار مژه روی یکی از تارهای مژه شخص قرار داده می‌شود. این مدل بیشتر برای افرادی که در محیط‌های اداری فعالیت دارند و دوست ندارند که روی مژه‌هایشان احساس سنگینی کنند، مناسب است.

۲- کاشت مژه والیوم

در این سبک از آموزش کاشت مژه، تعداد ۲ تا ۶ تار مژه روی یکی از تارهای مژه شخص قرار داده می‌شود و حجم مژه‌ها را نسبت به نوع قبل بیشتر می‌کند و باعث می‌شود به چشم‌ها فرم زیبایی داده شود. به همین علت طرفداران زیادی دارد.

۳- کاشت مژه مگاوالیوم

در دوره آموزش کاشت مژه مگاوالیوم، تعداد ۷ تا ۱۵ تار مژه روی تارهای مژه شخص قرار داده می‌شود که این روش مژه‌ها را بسیار پر حجم‌تر از قبل می‌کند.

در کاشت و اکستنشن مژه، از مژه‌هایی باحالت‌های فر و ضخامت‌های متفاوتی استفاده می‌شود. در دوره آموزش کاشت و اکستنشن مژه، هنرجو باید بیاموزد که هر نوع فر مژه و ضخامت‌های مختلف آن به چه حالت‌های چشمی بیشتر می‌آید تا بتواند بهترین تصمیم را بگیرد.

نحوه انجام اکستنشن مژه به این صورت است که فرد روی تخت آرایشگاه و در حالت راحتی قرار می‌گیرد. سپس باید با پد، مژه‌های پایین از مژه‌های بالا فاصله بگیرند و جدا شوند. بعد از آن از پرایمر مژه استفاده می‌شود تا آلودگی‌های روی مژه کاملا پاک شوند.

لازم است با پنس، مژه‌ها تار به تار از هم جدا و سپس مژه موردنظر همراه با چسب روی مژه‌های شخص چسبانده شوند. آموزش اکستنشن مژه، حداقل ۲ ساعت زمان می‌برد و باید دانست که در انجام اکستنشن مژه صبر و حوصله زیادی نیاز است، زیرا عجله و بی‌حوصلگی نتیجه کار را تحت تاثیر قرار می‌دهد و موجب به‌هم‌ریختگی و نامرتبی در مژه‌ها می‌شود.

کلاس آموزش تاتو

معتبرترین کلاس های آرایشگری زنانه

تاسیس آموزشگاه آرایشگری

لوازم موردنیاز برای آموزش اکستنشن مژه و کاشت مژه

 1. پنس سر صاف و سر کج. پنس سر صاف برای جدا کردن مژه‌ها از هم و پنس سر کج برای برداشتن و قرار دادن اکستنشن‌های مژه و همچنین برای ریمو اکستنشن مژه استفاده می‌شود.
 2. چسب اکستنشن مژه. چسب محکم و بادوامی است که مخصوص کاشتن مژه طراحی شده و به مژه‌ها آسیب نمی‌زند. همچنین در برابر شستشو، عرق و اشک مقاومت دارد.
 3. پرایمر. برای پاک کردن چربی طبیعی مژه‌ها از پرایمر استفاده می‌شود که عملکرد بهتر چسب بر روی مژه‌ها را به همراه دارد.
 4. جا چسبی کاشت مژه. وسیله‌ای است که چسب مژه را هنگام کار بر روی آن قرار می‌دهند تا آلوده نشود. در هنگام تهیه این وسیله دقت داشته باشید که جا چسبی کمترین واکنش را با هوا داشته باشد.
 5. پد زیر چشم. این وسیله برای محافظت از پوست زیر چشم بر روی پلک پایین قرار می‌گیرد.
 6. فن خشک‌کن مژه. این وسیله برای خشک‌کردن خود مژه‌ها و همچنین از بین بردن گاز چسب در انتهای کار استفاده می‌گردد.
 7. نبولایزر. این وسیله با بخار سردی که ایجاد می‌کند، گاز موجود در چسب مژه را از بین می‌برد. از این وسیله گاهی در حین کار و بیشتر در انتهای کار برای جلوگیری از قرمز شدن و سوزش چشم‌ها استفاده می‌شود.
 8. فوم تمیزکننده چشم. این فوم یک پاک‌کننده عمیق است که قبل از شروع کاشت مژه برای از بین بردن چربی و آلودگی مژه و پلک استفاده می‌شود.

از دیگر وسایلی که در اکستنشن مژه موردنیاز هستند، باید به فرچه دو کاره، فرچه زاویه‌دار، وسیله بلند کننده مژه، فر کن حرارتی، سنگ یشم و … اشاره کرد. توجه داشته باشید که آموزشگاه کاشت مژه، پکی را در اختیار هنرجویان قرار می‌دهد که در آن تمام وسایل موردنیاز موجود است، اما فرد باید هزینه این پک را به‌صورت جدا پرداخت کند.

توانایی شما پس از دوره آموزش اکستنشن مژه و کاشت مژه

پس از گذراندن دوره آموزش اکستنشن مژه و کاشت، هنرجویان قادر هستند انواع روش‌های مختلف کاشت و اکستنشن مژه، متناسب با فرم‌های مختلف چشم، و ریمو کردن اکستنشن را برای مشتریان به‌صورت کاملا حرفه‌ای انجام دهند.

هنرجویان، تخصص اکستنشن مژه را متناسب با متد جدید فراگرفته‌اند و از همین رو می‌توانند وارد بازار کار شوند و به درآمدزایی بپردازند. اکستنشن مژه نیاز به ترمیم ماهیانه دارد، بنابراین اگر آرایشگر مهارت کافی کسب کرده باشد، می‌تواند مشتری‌های دائمی برای خود داشته باشد.

اعتبار مدرک دوره آموزش اکستنشن مژه و کاشت مژه

پس از به پایان رسیدن دوره آموزش اکستنشن مژه و قبولی در آزمون، مدرکی از طرف آموزشگاه در اختیار هنرجویان قرار می‌گیرد. مدرک و گواهینامه‌ای که از طرف آموزشگاه اکستنشن مژه به هنرجویان داده می‌شود، اعتبار بالایی دارد و فرد می‌تواند از طریق آن در سالن‌های بزرگ مشغول به فعالیت شود.

البته مدرکی که هر آموزشگاه اکستنشن مژه به هنرجو می‌دهد، بر اساس آزمون گرفته شده، متفاوت خواهد بود و گاهی لازم است هنرجو در آزمون‌های جداگانه‌ای هم شرکت کند تا بتواند مدرک معتبری به دست بیاورد. لازم است بدانید دوره اکستنشن مژه مدرک فنی و حرفه‌ای ندارد و شما می‌توانید مدرک QAL انگلیس را با پرداخت هزینه جداگانه دریافت کنید.

بازار کار اکستنشن مژه چطور است؟

اکستنشن مژه ابزار خاص و گران‌قیمتی ندارد و اکثر کار با استفاده از تارهای مصنوعی مژه و چسب انجام می‌گیرد، بنابراین نیاز به سرمایه آن‌چنانی نیست و شما به‌راحتی با بالا بردن مهارت‌ها و یاد گرفتن تکنیک‌های جدید، می‌توانید درآمد خوبی داشته باشید.

_

کلاس اکستنشن مژه و کاشت مژه

_

گالری تصاویر رشته

لوازم کاشت مژه
لوازم کاشت مژه
لوازم اکستنشن مژه
لوازم اکستنشن مژه
_

سوالات متداول

_

پرسش و پاسخ دوره آموزش کاشت و اکستنشن مژه

مدت و هزینه دوره آموزش اکستنشن مژه و کاشت مژه چقدر است؟

دوره بین ۸ تا ۹ ساعت خواهد بود که تعداد و مدت زمان هر جلسه با توجه به خصوصی و گروهی بودن دوره مشخص میشود.

هزینه دوره ها هم نسبت به دوره های خصوصی و نیمه خصوصی یا گروهی از ۹۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان است.

برای شرکت در دوره اکستنشن مژه و کاشت مژه نیاز به چه وسایلی است؟ هزینه آن چقدر است؟

– وسایل: پنس سر صاف و سر کج، چسب اکستنشن مژه، پرایمر، جا چسبی کاشت مژه، پد زیر چشم، فن خشک‌کن مژه، نبولایزر، فوم تمیزکننده چشم و سایر موارد که در مطلب بالا به آن اشاره کردیم.

– هزینه وسایل بسته به مارک و کیفیت وسایل متفاوت است. از ۱۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان.

برای راه اندازی سالن آرایشگری نیاز به مدرک کاشت مژه داریم؟

برای راه اندازی سالن باید مدرک آرایش و پیرایش پایه را دریافت کنیم. در کنار آن باید چند مدرک از دوره های حرفه ای معتبر مثل کاشت مژه هم داشته باشیم.

۴/۵ ( ۱ نظر )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم مشاوره و معرفی آموزشگاه