دوره آموزش پاکسازی پوست + آموزشگاه پاکسازی پوست

آموزش پاکسازی پوست

دوره آموزش پاکسازی پوست + معرفی آموزشگاه پاکسازی پوست

پاکسازی پوست یکی از شاخه‌های محبوب دوره آموزش آرایشگری زنانه و مردانه است. این دوره پرطرفدار و محبوب مراکز آموزش آرایشگری بحساب می آید. پاکسازی پوست دوره ای ویژه بانوان و آقایان است و هم در دوره های آموزش آرایشگری مردانه و هم زنانه در حال آموزش است. در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت. شما در این صفحه از سایت ایران آموزشگاه میتوانید اطلاعات مربوط به دوره پاکسازی پوست و بهترین آموزشگاه های پاکسازی پوست را بدست آورید.

سرفصل‌های آموزش پاکسازی پوست:

 • میکرودرم: شامل آشنایی با انواع ماسک‌های صورت، اسکراب‌ها، کرم‌ها و لوسیون‌های لایه بردار، آموزش ماساژ صورت، فیشیال کامل صورت و نحوه اجرای بخور سرد و گرم
 • میکرونیدلینگ: شامل آموزش مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ، مزو وایت، مزوتراپی و آشنایی با انواع کرم پودر‌های دائمی
 • پلکسر: شامل آموزش نحوه برطرف کردن پف پلک‌ها، نحوه از بین بردن خطوط اخم و لبخند، نحوه برداشتن خال و زگیل و نحوه از بین بردن تاتوهای قدیمی
 • هیدرودرمی: شامل نحوه صحیح برطرف کردن افتادگی غبغب، خشک کردن جوش‌های صورت و سایر قسمت‌های بدن، آموزش رایج‌ترین روش‌های افزایش جذب مواد و ترکیبات معدنی به پوست و متعادل سازی پوست‌های چرب
 • اتوی صورت یا درما اف: شامل رایج‌ترین روش‌های طبیعی و مصنوعی رفع چین و چروک‌های صورت
 • ساخت ماسک صورت: شامل معرفی انواع ماسک‌های طبیعی و مصنوعی و کاربرد‌های هر ماسک، آبرسانی پوست با کمک ماسک، تقویت کلاژن سازی و جوانسازی پوست با کمک ماسک و آموزش ساخت انواع ماسک‌های ارگانیک، ژله‌ای و گیاهی
 • پاکسازی پوست: شامل نحوه باز کردن منافذ بسته شده پوست، نحوه برداشتن نقاط تیره از روی پوست، نحوه از بین بردن جوش‌های صورت و بستن منافذ جوش‌ها
 • ماساژ صورت: شامل آموزش نحوه صحیح ماساژ صورت به منظور افزایش جریان خون و آموزش آبرسانی به پوست از طریق بخور‌های سرد و گرم
 • شناخت عوامل تاثیرگذار در شادابی و طراوت پوست: شامل آشنایی با رایج‌ترین بیماری‌های پوستی و نحوه مقابله با آن‌ها و نحوه تشخیص نوع پوست
 • آشنایی با رایج‌ترین دستگاه‌های پاکسازی و زیبایی پوست: شامل نحوه استفاده از غلتک‌های میکرونیدلینگ، نحوه اجرای میکرودرم و نحوه کار با دستگاه پلکسر
 • میکرودرم (شناخ انواع پوست شناخت انواع اسکراپ ها لایه بردارها؛ شناخت انواع ماسک ها کار با دستگاه میکرودرم اموزش پاکسازی و فشیال کلاسیک بخور سرد و گرم و ماساژ صورت
 • درما اف: یا اتوی صورت /اسکرابر
 • کار با دستگاه درما اف تخیلیه جوش های سر سیاه و تخلیه چربی های اضافه پوست
 • هیدرودرمی: آبرسانی عمیق پوست و درمان خشکی و کم آبی پوست، خشک کردن جوش های فعال و آبرسانی کردن مو
 • میکرو نیدلینگ: درمان انواع لک جوانسازی و از بین بردن چروک های پوستی درمان جای جوش و منافذ باز مزونیدلینگ و شناخت انواع کوکتل عای درمانی پوست کنترل ریزش مو
 • پلکسر: برداشتن انواع خال و لک و زگیل و درمان انواع زائده های پوستی افتادگی پلک کوچک کذدن بینی های گوشتی و جوانسازی
 • اسید تراپی: شناخت انواع اسیدها درمان جوش های فعال و لکه های پوستی به روش های غیر تهاجمی
 • هایفو: سفت کذدن و لیفت کردن پوست و درمان افتادگی های پوست
 • آر اف: از بین بردن افتادگی پلک و افتادگی پوست رفع خط خندهو خژوط پنجه کلاغی و زاویه یازی صورت به روش غیر تهاجمی
 • اسکوم: جذب مواد و آبرسانی و لیفت
 • ماساژ صورت: آموزش ۲۵ حرکت ماساژ تخصصی صورت و لیفتینگ پوست
 • کویتیشن: دستگاه لاغری موضعی
 • ال ای دی تراپی: نور درمانی پوست
برای مشاهده کلیک کنیدصفحه را جمع کنید
_

هزینه دوره پاکسازی پوست صورت و فیشیال

امروزه داشتن پوستی درخشان و بدون لک، خواسته تمام افراد است و این موضوع هم برای بانوان و هم آقایان اهمیت دارد. از همین رو بسیاری از افراد به یکی از شاخه‌های آموزش آرایشگری، یعنی آموزش پاکسازی پوست روی آورده‌اند تا بتوانند از این طریق علاوه بر استفاده شخصی، کسب درآمد نیز داشته باشند. البته برای موفق شدن باید تمام‌ کارها به‌صورت اصولی انجام شوند که برای تحقق چنین موضوعی، نیاز دارید در کلاس پاکسازی پوست شرکت کنید.

هزینه مربوط به دوره آموزش پاکسازی پوست، به مسائل گوناگونی بستگی دارد و بر اساس همین مسائل، هزینه نهایی تعیین می‌شود. برای مثال، برخی از افراد تمایل به شرکت در کلاس‌های خصوصی دارند، در حالی که عده‌ای دیگر، متقاضی شرکت در دوره‌های عمومی هستند. با این اوصاف، هزینه مربوط به این دوره، با توجه به این موضوع اعلام خواهد شد.

نوع دوره  هزینه دوره
دوره عمومی در حال حاضر در کرونا برگزار نمی شود – ۵۰۰ هزار تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی حرفه ای  از ۵۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی مبتدی  از ۵۰۰ هزار تومان تا ۱.۵ میلیون تومان

بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران کجاست؟

برای مشاهده آموزشگاه های پاکسازی پوست وارد صفحه زیر شوید.

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های پاکسازی پوست پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای پاکسازی پوست تهران و ایران:

وارد مطلب زیر شوید

وارد مطلب زیر شوید

_

آموزش دوره پاکسازی پوست صورت و فیشیال

امروزه داشتن پوستی درخشان و بدون لک، خواسته تمام افراد است و این موضوع هم برای بانوان و هم آقایان اهمیت دارد. از همین رو بسیاری از افراد به یکی از شاخه‌های آموزش آرایشگری، یعنی آموزش پاکسازی پوست روی آورده‌اند تا بتوانند از این طریق علاوه بر استفاده شخصی، کسب درآمد نیز داشته باشند. البته برای موفق شدن باید تمام‌ کارها به‌صورت اصولی انجام شوند که برای تحقق چنین موضوعی، نیاز دارید در کلاس پاکسازی پوست شرکت کنید.

قیمت کلاس پاکسازی پوست

هزینه مربوط به دوره آموزش پاکسازی پوست، به مسائل گوناگونی بستگی دارد و بر اساس همین مسائل، هزینه نهایی تعیین می‌شود. برای مثال، برخی از افراد تمایل به شرکت در کلاس‌های خصوصی دارند، در حالی که عده‌ای دیگر، متقاضی شرکت در دوره‌های عمومی هستند. با این اوصاف، هزینه مربوط به این دوره، با توجه به این موضوع اعلام خواهد شد.

پکیج آموزشی پاکسازی پوست

بعضی از مراکز اقدام به انتشار پکیج آموزش پاکسازی پوست و فیشیال مینمایند. شرکت کنندگان عزیز باید دقت داشته باشید که حتما قبل از خرید این پکیج ها از تمامی سرفصل های آموزش آن مطلع باشید و از مرکز فروش این پکیج و خود آموزشگاه سرفصل های آموزشی پکیج پاکسازی پوست را بصورت کامل بپرسید چراکه در بسیاری از پکیج های ارزان قیمت آموزش ها بصورت کامل ارائه نمیشود.

_

مراحل آموزش دوره پاکسازی پوست

بررسی ساختمان پوست، آماده‌سازی پوست برای پاکسازی، انجام پاکسازی، مراقبت‌های پس از پاکسازی و استفاده از ماسک صورت، از جمله مراحلی هستند که در دوره‌های مربوط به آموزش پاکسازی پوست به آن‌ها پرداخته می‌شود. توجه داشته باشید که هدف از پاکسازی پوست، لایه‌برداری و خالی کردن جوش‌های سرسیاه یا سرسفید بدون التهاب است که افراد باید متناسب با نوع پوستی که دارند، به انجام پاکسازی بپردازند. در آموزشگاه پاکسازی پوست، تمام این مراحل به‌صورت تئوری و عملی به شما آموزش داده خواهند شد.

face-cleansing-training

آموزش بررسی ساختمان پوست

پوست وسیع‌ترین عضو زنده بدن انسان به شمار می‌آید و به دلیل اهمیتی که دارد، باید به آن توجه شود. حال برای اینکه بتوانید از پوست بدن، به‌ ویژه پوست صورت مراقبت کنید، باید توانایی تشخیص نوع پوست را داشته باشید. به‌ طور کلی، انواع پوست را می‌توان چرب، خشک و معمولی در نظر گرفت که هر کدام از آن‌ها به پاکسازی مخصوصی نیاز دارند. اما به‌طور معمول پاکسازی پوست‌های چرب و خشک، باید با دقت و حساسیت بیشتری انجام شود.

پوست خشک: از جمله ویژگی‌های پوست خشک، می‌توان به نازک بودن پوست، زبری، عدم درخشندگی، عدم مشاهده روزنه بر روی پوست و ترک‌هایی که روی پوست ایجاد می‌شود، اشاره کرد.

پوست چرب: در این مورد، چربی موجود روی پوست، بیشتر از حد معمول است و زمانی که با دست، پوست صورت را لمس می‌کنید، متوجه منافذ موجود بر روی پوست می‌شوید.

پوست معمولی: این نوع از پوست، نرمی و لطافت به‌اندازه‌ای دارد و منافذی که دیده می‌شوند، بیش ‌از حد بزرگ نیستند.

شما در هنگام گذراندن دوره‌های آموزش پاکسازی پوست، به‌خوبی یاد می‏‌گیرید که چگونه نوع پوست را تشخیص دهید و بر اساس آن دست به کار پاکسازی پوست بزنید.

روی مطلب زیر کلیک کنید

روی مطلب زیر کلیک کنید

_

آموزش آماده سازی پوست برای پاکسازی

پیش از آنکه پاکسازی پوست شروع شود، باید پوست مشتری به‌خوبی از هرگونه آلودگی و مواد آرایشی، پاک شود. برای این کار، شما باید با توجه به نوع پوست فرد، از شیرپاک‌کن و تونر استفاده کنید. تمام قسمت‌های صورت را به‌خوبی با استفاده از این پاک‌کننده‌ها پاک کنید تا پوست برای پاکسازی کامل و عمیق، آماده شود.

آموزش انجام پاکسازی پوست

به‌طور کلی مراحل آموزش پاکسازی پوست به سه دسته، یعنی بخور، اسکراب و آب‌رسانی تقسیم‌بندی می‌شود.

بخور برای پاکسازی پوست

دقت داشته باشید که بخور دادن، پوست مشتری را نرم می‌کند و خون در زیرپوست، جریان بهتری خواهد داشت. همچنین استفاده از بخور، به راحت جدا شدن سلول‌های مرده پوست نیز کمک می‌کند. بخور دادن به دو شیوه گرم و سرد انجام می‌شود که شما باید برای انتخاب هر یک از این روش‌ها، به نوع پوست فرد توجه کنید.

برای مثال، اگر پوست مشتری شما چرب است، نباید از بخور گرم استفاده کنید، زیرا باعث باز شدن بیشتر منافذ روی پوست می‌شود و ترشح چربی به دنبال این موضوع، افزایش می‌یابد. برای پوست خشک نیز نباید به مدت زیاد و پی‌درپی از بخور استفاده کرد، زیرا این کار باعث کم شدن چربی پوست می‌شود. بنابراین از فاصله به‌نسبت دور و فقط در حدی که پوست نرم شود، از بخور برای پوست خشک استفاده کنید.

اسکراب صورت

مرحله بعدی در آموزش پاکسازی پوست، استفاده از اسکراب و ماساژ است. دقت داشته باشید که هیچ‌ یک از مراحلی که تا به اینجا انجام شده، به از بین رفتن جوش‌های سرسیاه و آلودگی‌های داخل منافذ پوست کمک نمی‌کنند. از همین رو شما باید از اسکراب‌های مخصوص استفاده کنید و پوست مشتری را به‌خوبی ماساژ دهید. برای تهیه اسکراب نیز انتخاب‌های گوناگونی خواهید داشت. برای مثال اسکراب خاک رس یا شنی، می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند.

شما باید ۵ الی ۱۰ دقیقه، اسکرابی را که انتخاب کرده‌اید، روی پوست مشتری ماساژ دهید، سپس با استفاده از آب ولرم، صورت را به‌طور کامل بشویید تا هیچ اثری از اسکراب باقی نماند. استفاده از ماسک صورت، مرحله بعدی است که باید در آموزش پاکسازی پوست به آن پرداخت.

امروزه برای هر نوعی از پوست، ماسک صورت مخصوصی وجود دارد، بنابراین باید مورد مناسبی را با توجه به پوست مشتری انتخاب کنید و بر روی صورت او بگذارید. سپس اجازه دهید برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بر روی پوست بماند. (می‌توانید به زمان‌بندی درج شده روی جعبه‌های انواع ماسک صورت نیز رجوع کنید.)

آب‌رسانی پوست صورت

پس از اتمام مرحله استفاده از ماسک صورت، نوبت به آب‌رسانی و بهبود خون‌رسانی می‌رسد. روش‌های گوناگونی برای آب‌رسانی در نظر گرفته شده که می‌توان به استفاده از دستگاه‌های مخصوص، مانند دستگاه گالوانیک یا استفاده از لوسیون‌ها و سرم‌های مخصوص اشاره کرد. شما باید با استفاده از ماساژ درمانی و آب‌رسانی پوست، خون‌رسانی زیرپوستی را بهتر کنید تا مشتری شما پوستی با طراوت و شاداب داشته باشد.

در آخر، شما باید از یک تونر مخصوص به پوست استفاده کنید. دقت داشته باشید که با انتخاب یک تونر مناسب، می‌توان میزان PH پوست را کنترل و از مشکلات گوناگون پوستی جلوگیری کرد. همچنین در پایان، یک مرطوب‌کننده مناسب به پوست خود یا مشتری بزنید تا احساس لطافت و شادابی حفظ شود.

آموزش مراقبت‌های پس از پاکسازی

شما به‌عنوان فردی که در حال گذراندن دوره‌های مربوط به آموزش پاکسازی پوست است، باید از مراقبت‌های لازم پس از پاکسازی پوست نیز آگاه باشید تا بتوانید سلامتی پوست مشتری را حفظ کنید. در صورت انجام ندادن مراقبت‌های لازم، تمام زحمات شما از بین خواهد رفت. اما برای حفظ سلامتی پوست بعد از پاکسازی، باید به این موارد توجه داشت:

 • پوست خود را دست‌کاری نکنید و به جد از کندن جوش‌ها بپرهیزید.
 • از انجام آرایش سنگین و استفاده از لوازم مراقبتی قوی خودداری کنید.
 • شست‌وشوی پوست خود را با مهربانی و لطافت انجام دهید.
 • یک تا دو روز پس از پاکسازی پوست، نباید از تونر استفاده کرد، زیرا باعث خشکی و تحریک پوست می‌شود.
 • تا یک مدت از داروهای ضد آکنه و روش‌های خانگی برای از بین بردن جوش‌های صورت استفاده نکنید.
 • از آفتاب دوری و در صورت نیاز و کار واجب، از یک کرم ضد آفتاب مناسب با پوستتان استفاده کنید.

لوازم مورد نیاز برای آموزش دوره پاکسازی پوست

خرید وسایل پاکسازی پوست

از مهم‌ترین ابزارهای مورد نیاز، باید به مواردی چون دستگاه بخور، کاسه برای تهیه اسکراب و ماسک، قلم‌مو، پیش‌بند، پد پاک‌کننده، حوله، کرم‌های آب‌رسان و مرطوب‌کننده، دستگاه‌های مخصوص برای آب‌رسانی و از بین بردن لک، جوش و چروک پوست، انواع اسکراب‌ها، ماسک‌ها، شیرپاک‌کن، پک استریل مشتری و کاردک برای پاک کردن ماسک و اسکراب اشاره کرد. برای خرید این وسایل میتوانید از خود آموزشگاه اقدام کنید و یا لیست موارد مورد نیاز را تهیه و براحتی از طریق فروشگاه های اینترنتی یا بازار خرید نمایید. همچنین برای پیدا کردن کمترین قیمت محصولات میتوانید به سایت “ترب” مراجعه کرده و کمترین قیمت آن محصول را پیدا کنید. تمامی سایت های فروش در ترب دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند. فقز در حین خرید حتما تاریخ محصول و مشخصات محصولات را قبل از خرید بررسی کنید.

توانایی شما پس از دوره پاکسازی پوست

پس از آنکه شما دوره مربوط به آموزش پاکسازی را به‌طور کامل پشت سر گذاشتید، می‌توانید به‌صورت حرفه‌ای، امور مورد نظر مشتری را که شامل مواردی چون پاکسازی، آب‌رسانی و دیگر نیازهای پوستی می‌شود، برطرف کنید. این همچنین به شما فرصتی برای درآمدزایی مناسب می‌دهد.

اعتبار مدرک پاکسازی پوست

بعد از پایان دوره، به شما مدرک فنی‌وحرفه‌ای پاکسازی پوست داده می‌شود که اعتبار بالایی دارد و شما می‌توانید با استفاده از آن، در سالن‌های معتبر و حرفه‌ای مشغول به فعالیت شوید. البته دقت داشته باشید که این مدرک امکان تاسیس سالن را برای شما فراهم نمی‌کند، اما امکان کار و کسب درآمد با این مدرک وجود دارد.

_

کلاس پاکسازی پوست در تهران

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول دوره پاکسازی پوست

_
مدت و هزینه دوره آموزش پاکسازی پوست چقدر است؟

دوره های کوتاه مدت ۱۰ ساعت و دوره های بلند مدت ۲۰ ساعت خواهد بود. معمولا هر جلسه آموزش ۱ تا ۲ ساعت زمان میبرد. هزینه دوره ها هم  نسبت به دوره های خصوصی و نیمه خصوصی یا گروهی از ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان به بالا است.

برای شرکت در دوره پاکسازی پوست نیاز به چه وسایلی است؟ هزینه آن چقدر است؟

– وسایل: قلاب پاکسازی پوست، دستگاه بخور، کاسه برای تهیه اسکراب و ماسک پاکسازی پوست، قلم‌مو، پیش‌بند، پد پاک‌ سازی پوست، حوله، کرم‌های آب‌رسان و مرطوب‌کننده، دستگاه‌های مخصوص برای آب‌رسانی و سایر موارد که در مطلب بالا به آن اشاره کردیم.

– هزینه وسایل بسته به مارک و کیفیت وسایل متفاوت است. از ۱۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان.

برای راه اندازی سالن آرایشگری نیاز به مدرک پاکسازی پوست داریم؟

برای راه اندازی سالن باید مدرک آرایش و پیرایش پایه را دریافت کنیم. در کنار آن باید چند مدرک از دوره های حرفه ای معتبر مثل پاکسازی پوست هم داشته باشیم.

در آموزشگاه پاکسازی پوست، چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

در دوره آموزش پاکسازی پوست شما با مهارت هایی برای داشتن پوستی شفاف و بدون لک و جوش آشنا می شوید. به علاوه روش های فیشیال و آبرسانی به پوست نیز در این دوره آموزش داده می شود.

آیا دوره آموزش پاکسازی پوست فقط مختص بانوان است؟

کلاس پاکسازی پوست  در گروه های زنانه و مردانه برگزار می شود. این دوره فقط مختص بانوان نیست و آقایان نیز می توانند در دوره های مردانه پاکسازی پوست شرکت کنند.

آیا می توان مدرک بین المللی دوره آموزش پاکسازی پوست را دریافت کرد؟

شما می توانید با پرداخت هزینه جداگانه به آموزشگاه پاکسازی پوست مدرک بین المللی GRS این دوره را دریافت نمایید.

آیا با ثبت نام در کلاس پاکسازی پوست، تمامی روش های فیشیال و میکرودرم را آموزش می بینیم؟

روش های فیشیال و میکرودرم از جمله سرفصل های دوره آموزش پاکسازی پوست می باشند. با شرکت در این دوره می توانید به این مهارت ها تسلط پیدا کنید.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره پاکسازی پوست، باید سطح تحصیلی خاصی داشته باشیم؟

برای اخذ مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش پاکسازی پوست نیاز به داشتن سطح تحصیلی خاصی نیست. شما با هر سطح از تحصیل می توانید در این دوره شرکت کرده و مدرک خود را اخذ نمایید.

آیا در کلاس پاکسازی پوست روش های ساخت ماسک گیاهی نیز آموزش داده می شود؟

یکی از آموزش های دوره پاکسازی پوست ساخت ماسک های گیاهی برای شادابی و طراوت پوست و آبرسانی به آن می باشد.

آیا در دوره پاکسازی پوست، کار روی انواع مختلف پوست آموزش داده می شود؟

شما در دوره پاکسازی پوست نحوه اسکراب کردن تمامی انواع پوست، اعم از معمولی، خشک و چرب را آموزش خواهید دید.

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *