_

دوره مراقبت و زیبایی مردانه

دوره آموزش گریم داماد و معرفی آموزشگاه گریم داماد

امروزه آموزش گریم داماد به یکی از محبوب‌ترین شاخه‌های مربوط به آموزش آرایشگری مردانه است و همیشه متقاضیان زیادی برای آموزش دارد. ما در این مطلب توضیح میدهیم که روند آموزش گریم داماد در آموزشگاه های گریم داماد چگونه است و لوازم مورد نیاز این دوره و هزینه آموزشی این دروه چقدر است. شما در این صفحه از سایت ایران آموزشگاه میتوانید اطلاعات مربوط به دوره گریم داماد و بهترین آموزشگاه های گریم داماد را بدست آورید.

در این مطلب چه میخانیم؟

 • دوره آموزش گریم داماد چیست؟
 • هزینه دوره گریم داماد
 • مراحل آموزش گریم داماد
 • لوازم دوره آموزش گریم داماد
 • توانایی شما پس از آموزش دوره گریم داماد
 • اعتبار مدرک گریم داماد
_

آموزش گریم داماد

در حقیقت گریم داماد از یکسری مراحل به‌ خصوص تشکیل شده است که شما باید به ترتیب آن‌ها را اجرا کنید. از همین رو انتخاب یک آموزشگاه گریم داماد برای آموزش اهمیت بالایی دارد.

 • نحوه بکارگیری ضوابط ایمنی و بهداشت کار در محیط کارگریم
 • نحوه آماده کردن محیط و ابزار کارگریم
 • آموزش فیکس کردن مواد بر روی چهره
 • آموزش پاک کردن مواد گریم از روی چهره
 • آموزش آماده سازی پوست صورت و گردن قبل از گریم
 • آموزش فن زدن چهره در گریم
 • آموزش هماهنگ کردن اجزای چهره با تکنیک سایه روشن

هزینه دوره آموزش گریم داماد

هزینه در نظر گرفته‌شده برای دوره آموزش گریم داماد، هر ساله بر اساس مصوب فنی و حرفه‌ای تعیین می‌شود؛ بنابراین یک آموزشگاه گریم داماد باید هزینه دوره مربوط به این آموزش را بر این اساس انتخاب کند، در غیر این صورت تخلف محسوب می‌شود و امکان فعالیت قانونی برای آموزشگاه وجود نخواهد داشت.

نوع دوره قیمت دوره
دوره عمومی در حال حاضر در کرونا برگزار نمیشود
دوره نیمه خصوصی از ۲.۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومان تا ۳.۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومان
دوره خصوصی از ۴.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان تا ۶.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان

بهترین آموزشگاه گریم داماد کجاست؟

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های گریم داماد پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای گریم داماد:

لیست ۱۰ آموزشگاه معتبر تاتو

لیست ۱۰ آموزشگاه معتبر مردانه

مراحل آموزش گریم داماد

در یک کلاس گریم داماد مسائل گوناگونی به شما آموزش داده می‌شود تا بتوانید از طریق آن‌ها چهره‌پردازی یا گریم را به بهترین شکل انجام دهید. دقت داشته باشید که اگر شما آموزش را به بهترین شکل پشت سر بگذارید، می‌توانید از طریق فعالیت در این زمینه، درآمد به نسبت بالایی را برای خود ایجاد کنید.

شناخت آناتومی چهره

یکی از ضروری‌ترین دانش‌هایی که در آموزش گریم داماد به آن پرداخته می‌شود، آشنایی با آناتومی چهره است. شما پس از گذراندن دوره، می‌توانید چهره فرد را به‌درستی بررسی و بر اساس شناختی که به دست می‌آورید، تغییراتی را ایجاد کنید.

از جمله مواردی که در این مرحله آموزش داده می‌شود، آشنایی با فرم و استخوان جمجمه است. شما باید به‌عنوان گریمور، توانایی شناسایی فرم سر و اجزای صورت را داشته باشید تا بتوانید چهره‌ای مطابق با نظر مشتری را آماده کنید. یکی از تکنیک‌هایی که به شما برای آماده‌سازی مشتری کمک می‌کند، تکنیک سایه‌روشن است که برای انجام آن، شناخت آناتومی چهره بسیار اهمیت دارد. زیرا در غیر این صورت نمی‌توانید فاصله درستی را بین اجزا صورت در گریم به وجود آورید.

فرم چهره افراد که شما باید بتوانید آن‌ها را تشخیص دهید، به‌طورکلی به ۷ دسته تقسیم می‌شود که می‌توان به مواردی چون چهره بیضی‌شکل، مربعی، مستطیلی، گرد، مثلثی یا قلبی، لوزی و گلابی اشاره کرد. از میان این هفت مورد، چهره بیضی‌شکل از نظر زیبایی‌شناسی، بی‌عیب‌تر به نظر می‌رسد.

ایجاد فاصله مناسب بین سه بخش اصلی

از دیگر مواردی که در یک کلاس گریم داماد به آن پرداخته می‌شود، باید ایجاد فاصله مناسب بین سه بخش اصلی هر چهره را نام برد. از نظر زیبایی‌شناسی، هریک از چهره‌ها به‌طور کلی به سه بخش تقسیم می‌شوند. حال شما برای آنکه بتوانید گریم بی‌نقصی را انجام دهید، باید بین این سه بخش، فاصله یک اندازه‌ای را ایجاد کنید تا چهره داماد بی‌نقص جلوه داده شود.

سه بخش اصلی چهره شامل رستنگاه مو تا وسط ابرو، وسط ابرو تا زیر بینی و زیر بینی تا زیر چانه می‌شود. به همین دلیل شما باید با استفاده از تکنیک‌های گریموری، بین این بخش‌ها فاصله یکسانی را به وجود آورید. البته توجه به فاصله بین دیگر اجزا نیز اهمیت دارد. برای مثال فاصله بین دو چشم، باید به اندازه یکی از چشم‌های فرد باشد تا چهره را زیباتر نشان دهد. تمام این مسائل در دوره مربوط به آموزش گریم داماد به شما آموزش داده می‌شود تا بتوانید بهترین خدمات را به مشتری ارائه دهید.

برطرف کردن مشکل بینی

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که باید در زمان گریم برطرف شود، مشکل بینی است. شما باید بر اساس فرم صورت، فرم بینی را با دیگر اجزای صورت متعادل سازید. برای مثال اگر بینی بیش‌ از حد استاندارد کشیده است، می‌توانید از تکنیک سایه‌روشن کمک بگیرید و بینی را به‌گونه‌ای گریم کنید که کوتاه‌تر به نظر برسد. به‌طور کلی فرم بینی‌های بیش از حد پهن، بیش‌ از حد کشیده و بیش ‌از حد استخوانی به گریم نیاز دارند که شما می‌توانید پس از پشت سر گذاشتن دوره آموزش گریم داماد به‌خوبی این کار را انجام دهید.

رفع مشکلات چشم

گودی بیش‌ از حد چشم، فاصله کم یا زیاد بین دو چشم، بیش ‌از حد ریز یا درشت بودن چشم‌ها، پف زیاد و … از جمله مشکلاتی به شمار می‌آیند که در زمان گریم داماد باید برطرف شوند. حال برای برطرف کردن هر یک از این مشکلات، باید کار به خصوصی را انجام داد که در کلاس و آموزشگاه گریم داماد به شما آموزش داده می‌شود.

اصلاح ابرو

یکی دیگر از زمینه‌هایی که در رابطه با آن در دورهای آموزشی گریم داماد صحبت می‌شود، اصلاح ابرو است. شما باید به‌عنوان فردی که قرار است داماد را آماده کند، مهارت اصلاح ابرو را نیز داشته باشید. در حقیقت شما باید کاری کنید که ابروهای مشتری منظم و جذاب به نظر برسد، زیرا ابرو تاثیر بسیاری در چهره دارد.

مطلب زیر رو هم ببینید

مطلب زیر رو هم ببینید

لوازم مورد نیاز برای آموزش گریم داماد

اگر تصمیم به شرکت در دوره آموزش گریم داماد دارید، باید پیش از هر چیزی لوازم موردنیاز برای این کار را آماده کنید. دقت داشته باشید که این لوازم هم در زمان آموزش مورد استفاده قرار می‌گیرند و هم پس از اتمام دوره. پس توصیه می‌شود لوازم را به‌طور کامل و در کیفیت بالا تهیه کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

از مهم‌ترین لوازم موردنیاز برای گریم مردانه می‌توان به وسایل برقی موردنیاز برای اصلاح مو و ریش اشاره کرد. شما باید اصول کار با قیچی، ریش‌تراش، شانه‌های آرایشگری و موارد این‌چنینی را به‌خوبی یاد بگیرید تا بتوانید در ابتدا مو و ظاهر کلی را به‌خوبی آماده کنید. علاوه بر این موارد باید به کرم‌های مخصوص، واکس مو، اسپری حالت‌دهنده، پودرهای مخصوص برای رفع مشکلات پوست و … اشاره کرد.

توانایی شما پس از دوره گریم داماد

پس از تکمیل دوره آموزش گریم داماد، شما می‌توانید یک داماد را به‌خوبی و بدون هیچ نقصی برای مراسم آماده کنید. از جمله توانایی‌هایی که شما در این دوره به دست می‌آورید، باید برطرف کردن مشکلات پوست، ایجاد تعادل بین اجزای صورت، درست کردن فرم موها متناسب با فرم صورت و مواردی این‌چنینی را نام برد.

اعتبار مدرک دوره گریم داماد

یکی از مزیت‌هایی که شرکت در دوره‌های آموزش گریم مردانه برای شما به همراه دارد، دریافت مدرکی معتبر است. این مدرک که از طرف سازمان فنی و حرفه‌ای کشور صادر می‌شود، اعتبار بالایی دارد و شما می‌توانید از طریق آن در سالن و مراکز حرفه‌ای مشغول به فعالیت شوید و به درآمد موردنظر خود برسید.

_

کلاس آموزش گریم داماد

_
_

سوالات متداول

_

پرسش و پاسخ دوره گریم داماد

چطور مدرک فنی و حرفه ای گریم داماد بگیرم؟

شما می‌توانید بعد از گذراندن دوره با پرداخت هزینه جداگانه در آزمون فنی و حرفه ای شرکت کرده و پس از قبولی مدرک فنی و حرفه ای را دریافت کنید.

برای شرکت در دوره گریم داماد نیاز به چه وسایلی است؟ هزینه آن چقدر است؟

– وسایل:

وسایل برقی ویژه اصلاح مو، همانند ریش تراش، سشوار و اتوی مو مخصوص آقایان، انواع ژیلت، خمیر ریش و همچنین کرم پس از اصلاح، کرم دست و صورت، انواع برس و شانه، ادکلن و اسپری و…

– هزینه وسایل بسته به مارک و کیفیت وسایل متفاوت است. از ۱/۵۰۰/۰۰۰ میلیون تومان تا ۳/۰۰۰/۰۰۰ میلیون تومان.

مدت و هزینه دوره آموزش گریم داماد چقدر است؟

دوره ۲۴ ساعت خواهد بود که تعداد و مدت زمان هر جلسه با توجه به خصوصی و گروهی بودن دوره مشخص میشود.

هزینه دوره ها هم نسبت به دوره های خصوصی و نیمه خصوصی یا گروهی از۲.۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومن تا ۶.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان است.

در دوره آموزش گریم داماد چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

شما در کلاس گریم داماد با متعادل سازی اجزای چهره، تکنیک سایه روشن، آماده سازی پوست، شناخت آناتومی چهره، آرایش ابرو، برطرف کردن نقص های صورت و… آشنا خواهید شد.

آیا شرکت در کلاس گریم داماد به پیش نیاز خاصی نیاز دارد؟

برای شرکت در آموزشگاه گریم داماد، باید مدرک آرایشگری درجه یک و دو را داشته باشید.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش گریم داماد مدرک تحصیلی خاصی نیاز است؟

شما با هر سطح از تحصیل می توانید در دوره آموزش گریم داماد شرکت کنید.  پس از گذراندن دوره  می توانید مدرک فنی و حرفه ای خود را اخذ نمایید.

آیا با داشتن مدرک کلاس گریم داماد، می توان اقدام به تاسیس آرایشگاه مردانه کرد؟

بله، کلاس گریم داماد یک دوره کاملا تخصصی است. پس از دریافت مدارک پایه در آرایش مردانه می توان برای آن اقدام کرد. پس با داشتن این مدارک می توانید یک آرایشگاه مردانه برای خود تاسیس کنید.

دریافت مدرک کلاس گریم داماد چه تاثیری در پیشرفت شغلی خواهد داشت؟

شما با ثبت نام در آموزشگاه گریم داماد و دریافت مدرک معتبر فنی و حرفه ای، می توانید مراتب شغلی و میزان درآمد خود را به طرز عجیبی ارتقا دهید. همانطور که می دانید هزینه گریم داماد بسیار بالاست. بنابراین شما با کسب این مهارت می توانید در کوتاهترین مدت درآمد خود را چند برابر کنید.

آیا در دوره آموزش گریم داماد، روی مدل واقعی نیز کار خواهد شد؟

شما در آموزشگاه گریم داماد تمام آموخته های خود را، تحت نظر مربی روی یک مدل واقعی اجرا خواهید کرد. مربی دوره آموزش گریم داماد در صورت نقص، به شما هشدارهای لازم را خواهد داد. این نظارت باعث می شود، به طور کامل برای آزمون و دریافت مدرک حرفه ای آماده شوید.

۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *