آزمون PTE

آزمون زبان انگلیسی پی تی ای PTE

Pearson test of English

مهاجرت استرالیا و کلیه دانشگاه های استرالیا و نیوزلند

 

  • طراحی: توسط مرکز آموزش Pearson
  • PTE مخفف عبارت Pearson test of English
  • موارد لزوم برای پذیرش: داره مهاجرت استرالیا و کلیه دانشگاه های استرالیا و نیوزلند
  • پیش نیاز: دانش زبانی با حداقل سطح Pre-Intermediate
آزمون زبان انگلیسی پی تی ای PTE

آزمون زبان انگلیسی پی تی ای PTE

گام به گام مراحل آزمون PTE

آزمون PTE یکی دیگر از آزمون بین المللی زبان است که توسط مرکز آموزش Pearson طراحی و توسط اداره مهاجرت استرالیا و کلیه دانشگاه های استرالیا و نیوزلند مورد قبول و پذیرش است و در سال های اخیر یکی از بهترین گزینه‌ها برای جایگزینی آزمون IELTS شده است و مراکز آموزش زبان فعالیت گسترده ای روی آن دارند.

با توجه به درخواست های زیاد برای خروج از کشور برای مهاجرت، تحصیل و غیره، نیاز مبرم به داشتن مدارک بین‌المللی چون PTE برای پذیرش در دانشگاه ها یا دریافت اقامت برای زندگی در کشورهایی چون استرالیا و نیوزلند احساس می‌شود و جزئی از فاکتورهای اصلی محسوب می‌شود.

آزمون زبان PTE

دلیل شرکت در آزمون PTE

این آزمون امروز طرفداران زیادی در بین زبان آموزان خصوصا آنان که قصد ادامه تحصیل و یا مهاجرت به استرالیا را دارند پیدا کرده است و بسیاری ترجیح می دهند PTE را جایگزین آزمون IELTS نمایند.

دلیل نیاز به این مدارک بین‌المللی اساسا مشخص است زیرا این آزمون‌های بین‌المللی طراحی شده‌اند تا میزان سطح زبانی و میزان دانش افراد در چهار مهارت اصلی زبان را بصورت استاندارد مورد ارزیابی قرار دهند، یعنی مهارت بخش شنیدار Listening، خواندن Reading، نوشتن Writing و مکالمه Speaking؛ به همین علت هم اکثر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در جهان برای ارائه پذیرش به دانشجویان، از آنها نمره ای مشخص از یکی از آزمون های بین‌المللی و معتبر را درخواست دارند.

این امر در مواردی که افراد برای مهاجرت به کشوری دیگر (خصوصا کشور های انگلیسی زبان) هم اقدام می‌کنند صدق می‌کند، زیرا اداره مهاجرت آن کشور همراه با مدارک شغلی و رزومه کاری از آنها مدرک معتبر زبانی می‌خواهند. در غیر اینصورت دریافت هرگونه ویزای مهاجرتی اعم از کاری، سرمایه گذاری و یا کار آفرینی به مشکل برخورده و اساسا غیر‌ممکن است.

آزمون PTE یک آزمون بین‌المللی است به این منظور که زبان‌آموزان می‌بایست تا حدودی آشنا با کامپیوتر خصوصا کیبورد و تایپ باشند. چرا که در بخش نوشتاری Writing، زبان‌آموز می‌بایست متون مربوط به بخشهای نوشتاری را تایپ کند.

سیستم نمره دهی آزمون PTE

سیستم نمره دهی آزمون PTE از نمره ۱۰ تا ۹۰ برای هر مهارت است. برای ویزای مهاجرتی به استرالیا نمره ۵۰ در هر مهارت از PTE معادل نمره ۶ IELTS، نمره ۶۵ معادل ۷ آیلتس و نمره ۷۹ معادل ۸ آیلتس می‌باشد.

آزمون PTE در عین حال آزمونی جالب است به گونه ای که مهارت های زبانی شما بصورت تلفیقی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد به عنوان مثال در بخش Read Aloud (با صدای بلند خواندن) ضمن ارزیابی روان خوانی شما در مهارت گفتاری Speaking، سطح مهارت خواندن Reading نیز سنجیده می شود و امتیازات در مهارت‌های مختلف توسط رایانه با دقت و به درستی تقسیم می‌گردد.

برای شرکت در دوره های PTE دانش زبانی با حداقل سطح Pre-Intermediate لازم است. بدین منظور از زبان آموزان درخواست می‌گردد قبل از هر چیز در آزمون تعیین سطح شرکت نمایند.

 

نمره آزمون PTE معادل چه سطحی از آیلتس IELTS است؟

  • زبان آموزان با سطح زبانی Pre-Intermediate و شرکت در دوره های PTE به نمره ای بین ۵۰ تا ۶۵ دست می‌یابد.
  • زبان آموزان با سطح زبانی Intermediate وارد این دوره شوید در پایان می‌توانید به نمره ۶۵ دست یابید.
  • زبان آموزان با سطح Upper-Intermediate شرکت در دوره های PTE توانایی کسب نمره ۷۹ را خواهند دارند.

معادل سازی حدودی نمرات آیلتس با پی تی ای به جدول زیر دقت کنید:

معادل سازی حدودی نمرات آیلتس با پی تی ای به جدول زیر دقت کنید PTE

با توجه به این که اکثر متقاضیان اپلای یا مهاجرت، با سیستم امتیاز دهی تافل iBT و آیلتس بیشتر آشنا هستند، نمودار زیر می تواند جهت درک چگونگی تقسیم نمرات PTE نسبت به نمرات دو آزمون دیگر، یک تصویر کلی ارائه نماید.

نمره آزمون PTE معادل چه سطحی از آیلتس IELTS است؟
نمره آزمون PTE معادل چه سطحی از آیلتس IELTS است؟

همانگونه که تصویر گویاست، متقاضیان اپلای بهتر است برای موفقیت در اپلای نمره ای بالاتر از ۶۶ را کسب نمایند. این آزمون مشابه IELTS در دو نوع General و Academic برگزار می شود و به طور مشابه نیز جهت پذیرش تحصیلی معمولاً تنها نوع Academic آن مورد قبول دانشگاه ها و موسسات علمی و مهاجرتی می باشد.

 

البته باید اشاره کرد که آموزشگاه ها در برگزاری کلاس‌های آمادگی آزمون PTE تا حد زیادی بر روی تکنیک‌ها و شگرد‌های این آزمون تمرکز دارند و با معرفی کتب و بسته های کمک آموزشی و مرجع توسط مدرسین دوره زبان‌آموز با یک برنامه ریزی منسجم و فشرده در مدت زمان مشخص به سطح زبانی مناسب سوق می‌دهند و زبان آموز دوره PTE با تقویت دانش عمومی و آکادمیک زبانی خود در کنار کلاس‌های آموزشی PTE می‌تواند به موفقیت دست یابد.

مراکز ثبتنام و هزینه آزمون PTE

آیا آزمون PTE در ایران برگزار میشود؟ جواب این سوال خیر است. بر خلاف آزمون IELTS و TOEFL-iBT این آزمون در کشور برگزار نمی‌شود.

مراکز ثبتنام آزمون و هزینه آن در جدول زیر بیان شده است، اما برای بررسی بروز مراکز وارد سایت رسمی PTE “مراکز ثبت نام آزمون PTE” شوید.

مراکز ثبتنام و هزینه آزمون PTE
مراکز ثبتنام و هزینه آزمون PTE

با توجه به رشد روز افزون شرکت کنندگان این آزمون پس از تایید اداره مهاجرت استرالیا مبنی بر قبول PTE به جای IELTS و نیز هزینه کمتر آن نسبت به آیلتس و تافل TOEFL، متقاضیان اشتیاق بیشتری به شرکت در این آزمون داشته و برای اخذ مدرک باید به یکی از کشورهای لیست مراجعه کنند که به تبع نسبت به نزدیک بودن آنها و  قیمت ارز آن کشور ترکیه و امارات متحده آذربایجان و عراق مراجعه می‌نمایند.

ثبت نام آزمون زبان انگلیسی PTE

روش ثبتنام در آزمون PTE

از طریق خرید مستر کارت و ثبتنام در سایت Pearsonpte.com انجام می‌شود. دقت داشته باشیدکه هنگام ایجاد حساب کاربری در سایت اطلاعات هویتی خود شامل “نام“، “نام خانوادگی” و “تاریخ تولد” را دقیق مطابق با گذرنامه خود وارد نمایید چون امکان ویرایش مجدد موجود نمی‌باشد.

روزه های ثبتنام هم از شنبه تا چهارشنبه طی ساعات ۹ صبح تا ۱۰ شب و روز پنج شنبه از ۹ صبح تا ۱ ظهر می‌باشد. (مدت حضور در سایت برای ثبت نام ۳ ساعت است)

حرف آخر

ما سعی داشتیم تا در این مطلب روند گام به گام آزمون PTE را به شما توضیح دهیم تا با زبانی ساده با مراحل آن آشنا شوید. برای اطلاع از مراکز ثبتنام آزمون PTE میتوانید به مطلب  امیدواریم که این مطلب مثمر ثمر واقع شده باشد. در زیر نیز به مطالبی که مطالعه آنها خالی از لطف نیست اشاره خواهیم کرد:

آزمون زبان انگلیسی PTE

سوالات متداول

روش ثبت نام در آزمون چطور هست؟

شما میتونید با مراجعه به سایت سازمان سنجش اقدام به ثبتنام و اطلاعات مربوط به شهرهای محل آزمون را مشاهده کنید. ویا باخرید ووچر از طریق سایت اصلی اقدام به ثبتنام نمایید.

https://pearsonpte.com

آزمون های آزمایشی هم برای pte وجود داره؟

شما برای تست و آزمایش سطح خود میتوانید در آزمون ماک شرکت کنید.

آزمون pte برای چه کسانی خوب هست؟

این آزمون بیشتر برای افرادی که قصد ورود به کالج یا دانشگاه را دارند و یا افرادی که برای ویزای کاری یا اقامت در کشورهای استرالیا و نیوزیلند اقدام می‌کنن مناسب است.

 

مدت اعتبار مدرک PTE چقدر است؟

از زمان اعلام نتیجه آزمون به مدت ۲ سال اعتبار دارد.

آزمون PTE Academic چند بار در سال برگزار میشود؟

در حال حاضر بنا برنظر سایت اصلی آزمون pearsonpte، این آزمون به طور پیوسته انجام میشود.

آزمون PTE دارای محدودیت شرکت است؟

هیچ محدودیتی برای شرکت در آن وجود ندارد.

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *