آزمون آلمانی TESTAS چیست؟ آمادگی برای آزمون بین المللی زبان آلمانی اس

آزمون بین المللی زبان آلمانی TESTAS

Certificate of Proficiency in English

?What is the TESTAS

آزمون TESTAS اس آزمونی برای تعیین سطح زبان آلمانی، ارائه مدرک testas از سال ۲۰۱۰ به بعد برای پذیرفته شدن در دانشگاه های آلمان الزامی شد. این آزمون به دو زبان انگلیسی و آلمانی برگزار میشود.

 • زبان برگزاری: به زبان انگلیسی و آلمانی
 • تعداد دفعات برگزاری: ۲ بار در سال
 • برگزار کننده: مراکز مشخص شده در ایران

آزمون TESTAS چیست؟ معرفی آزمون زبان آلمانی اس

بررسی آزمون TESTAS

آزمون اس (testAS) برای تعیین صلاحیت داوطلبان یا دانشجویان بین المللی در زمینه شناخت آنها به زبان آلمانی در جهت ادامه تحصیل در کشور آلمان بکار گرفته می‌شود و جزو آزمون‌های بین‌المللی زبان شناخته شده در ایران است. ارائه کارنامه آزمون TESTAS از سال ۲۰۱۰ جهت اخذ پذیرش بسیاری از دانشگاه‌های آلمان الزامی شد.

در کنار دانشجویان، مخاطبین دیگر این آزمون می‌توانند افراد ذکر شده در ادامه مطلب باشند:

 • شرکت کنندگان در کلاس‌های آماده‌سازی برای شرکت در آزمون TestDaF
 • افرادی که قصد دارند تحصیل خودشان را در آلمان آغاز کنند

جالب است بدانید، این آزمون به دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می‌گردد و داوطلبین می‌توانند بین این دو زبان یکی را انتخاب کنند. نتیجه آزمون نیز به صورت آنلاین تنها در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد و مراکز آموزشی و دانشگاه‌های آلمان فقط در صورتی که کارنامه به مدارک دانشجو ضمیمه شود، از نتایج آن مطلع خواهند شد.

برای آمادگی آزمون TESTAS چکار کنیم؟

آمادگی برای آزمون های بین المللی نیاز به برنامه ریزی و شرکت در دوره های آموزشی دارد و بهتر است طبق برنامه و اصول پیش بروید. در لینک زیر میتوانید ما لیستی از بهترین مراکز آمادگی آزمون آلمانی کشور را مشاهده نمایید.

 ۱۰ آموزشگاه زبان آلمانی تهران

بخش‌های مختلف آزمون testAS

همانطور که گفتیم، این آزمون بیشتر برای تشخیص صلاحیت علمی داوطلبان خارجی برگزار می‌شود و ترکیبی از مهارت‌های شناختی، تست هوش، سوالات تخصصی در مورد رشته تحصیلی و آزمون زبان آلمانی است. با ارائه مدرک این آزمون، دانشجویان خارجی می‌توانند به اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در کشور آلمان امید فراوانی داشته باشند.

آزمون زبان آلمانی تست اس از سه بخش تشکیل شده است:

 • بخش اول مربوط به اطلاعات عمومی و همچنین دروس پایه است و گستره وسیعی دارد.
 • بخش دوم شامل سوالات کاملا تخصصی رشته تحصیلی متقاضی است. سوالات در بخش تخصصی شامل مباحثی مانند علوم مهندس، اقتصاد، علوم انسانی، جامعه‌شناسی، ریاضی، علوم تجربی و غیره می‌باشند.
 • بخش سوم آزمون testas مربوط به سنجش معلومات و مهارت‌های زبان آلمانی داوطلب است. بخش سوم این آزمون در ساختمان موسسه زبان سفارت آلمان در تهران به صورت کاملا آنلاین برگزار می‌شود.

آزمون آلمانی TELC

bazigari kodak iranamozeshgah

آزمون آلمانی داف

bazigari kodak iranamozeshgah

آزمون آلمانی گوته

bazigari kodak iranamozeshgah

آزمون آلمانی OSD

bazigari kodak iranamozeshgah

آزمون آنلاین دولینگو

مراکز برگزاری آزمون TESTAS

خوشبختانه این آزمون در ایران و در شهرهای مختلف زیر نظر سفارت آلمان برگزار می‌شود و دانشجویان و داوطلبین تحصیل در دانشگاه‌های آلمان دیگر نیازی ندارند به یکی از کشورهای همسایه جهت شرکت در آزمون تست اس سفر کنند:

 • دانشگاه اصفهان، دپارتمان زبان‌های خارجی واقع در خیابان هزارجریب
 • آموزشگاه Deutsches Sprachinstitut واقع در تهران، دیباجی جنوبی بعد از اتوبان صدر
 • آموزشگاه Deutsches Sprachinstitut واقع در تهران، خیابان یخچال قلهک، خیابان شریعتی
 • آموزشگاه Deutsch-Iranische Industrie واقع در تهران، خیابان بخارست
 • آموزشگاه Divan-Kulturinstitut واقع در تهران، دیباجی جنوبی، بعد از اتوبان صدر، ساختمان ورگل

همچنین اگر قصد شرکت در دوره های آمادگی آزمون های بین المللی را دارید میتوانید به این لینک مراجعه کرده تا بانکی از مراکز آموزش زبان کشور را مشاهده و نزدیکترین آموزشگاه را انتخاب نمایید.

زمان برگزاری آزمون TESTAS

آزمون تست اس در تهران برگزار می‌شود و زمان دقیق برگزاری آن پس از ثبت نام نهایی به داوطلبین گفته خواهد شد. این آزمون به دو صورت OnScreen و Online برگزار می‌شود.

از سال ۲۰۰۹ به بعد با توجه به افزایش درخواست‌ها جهت شرکت در آزمون تست اس هر سال می‌توانید ۲ بار در این آزمون شرکت کنید.

هزینه آزمون TESTAS

هزینه این آزمون به محل برگزاری (کشور) و رشته مورد نظر داوطلب بستگی دارد. اما به طور متوسط شهریه ثبت نام جهت شرکت در آزمون testas حدودا ۸۰ یورو در نظر گرفته می‌شود. اگر قصد دارید در همان نوبت اول، نمره مورد نظرتان را در این آزمون بدست آورید، حتما باید در یکی از آموزشگاه‌های زبان آلمانی نزدیک به محل سکونت‌تان ثبت نام کنید. جهت آشنایی هرچه بیشتر با آموزشگاه‌هایی که دوره‌های تخصصی تست اس را برگزار می‌کنند، به منوی سایت بخش مراکز آموزش زبان مراجعه کنید و نزدیک‌ترین آموزشگاه زبان به خود را پیدا کنید.

هزینه ثبت نام آزمون TESTAS

هزینه این آزمون به محل برگزاری و رشته مورد نظر داوطلب بستگی دارد. اما به طور متوسط شهریه ثبت نام جهت شرکت در آزمون testas حدودا ۸۰ یورو برای پرداخت است.

مزایای داشتن مدرک تست اس چیست؟

TestAS یک آزمون قابلیت فردی برای متقاضیان خارجی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا است که می‌خواهند در مقطع کارشناسی یکی از دانشگاه‌های آلمان ادامه تحصیل دهند. این آزمون توانایی‌های ذهنی را به ویژه برای یک دوره تحصیلی مهم ارزیابی می‌کند. برای شرکت در این آزمون به دانش تخصصی نیازی نیست. همچنین جنبه‌های شخصی، علایق و دلایل انتخاب رشته تحصیلی، مد نظر ممتحن این آزمون نیست.

در واقع testas معیار بسیار خوبی برای دانشگاه‌های آلمان به وجود آورده است. دانشگاه‌های آلمانی، با تکیه بر امتیازات اخذ شده در آزمون testas، می‌توانند متقاضیانی را که دارای صلاحیت‌های ذهنی لازم برای حوزه تحصیلی مد نظر خود هستند، شناسایی کنند.

نتایج TestAS به شما کمک می‌کند تا آگاهانه انتخاب کنید. پس از آزمون، شما قادر خواهید بود که به طور واقعی شانس خود را برای موفقیت در تحصیل نیز ارزیابی کنید. شما همچنین خواهید فهمید که در مقایسه با سایر داوطلبان آزمون، کجا ایستاده‌اید و با شرایط معمولِ دورهِ تحصیلاتیِ که متقاضی آن هستید آشنا می‌شوید.

مراحل آزمون آلمانی TESTAS

سوالات متداول آزمون TESTAS

آیا برای شرکت کردن در آزمون تست اس، محدودیت سنی وجود دارد؟

خیر. TestAS در درجه اول برای متقاضیان و دانشجویانی است که قصد دارند تحصیلات عالیه خود را در آلمان بگذرانند، اما شرکت در این آزمون برای همه گروه‌های سنی آزاد است. همچنین می‌توان آن را در حین تحصیل در دبیرستان گذراند.

آیا می‌توانم بخشی از TestAS را به صورت جداگانه انتخاب کنم؟

خیر، شما باید در آزمون کلی و یک واحد خاص (موضوعی که به رشته تحصیلی شما مرتبط باشد) شرکت کنید. این آزمون بستگی به دوره تحصیلی که می‌خواهید برای آن اقدام کنید و به شرایط پذیرش دانشگاه‌های آلمان دارد. واحدهایی برای اقتصاد، مهندسی، علوم انسانی، مطالعات فرهنگی و علوم اجتماعی و ریاضیات، علوم رایانه و علوم طبیعی ارائه داده شده‌اند و از میان این موضوعات باید یکی را به عنوان Subject-Specific Module انتخاب کنید. اگر فقط می‌خواهید مهارت‌های زبانی خود را بسنجید، لطفاً برای onDaF یا TestDaF ثبت نام کنید.

آیا می‌توانم TestAS را تکرار کنم؟

بله، شما مجاز هستید TestAS را هر چند بار که دوست دارید تکرار کنید. با این حال، در نظر بگیرید که TestAS دانش و مهارت‌هایی را که می‌توان در مدت کوتاهی به دست آورد را مورد سنجش قرار نمی‌دهد، بلکه توانایی‌های شناختی و بنیادین را به چالش می‌کشد. بنابراین بعید است که در تاریخ بعدی به نتیجه بسیار بهتری برسید.

آیا بعد از آزمون می‌توانم برگه‌های امتحانی خود را مشاهده کنم؟

خیر، اما می توانید درخواست کنید که نتایج را ظرف چهار هفته پس از اعلام دوباره بررسی کنید. سپس نمره شما دوباره توسط هیئت ممیزه بررسی می شود و نتیجه به شما اعلام می شود. با این حال، شما مجاز نیستید که برگه‌های امتحانی خود را داشته باشید.

از کجا بدانم برای آزمون TestAS آلمانی یا انگلیسی به اندازه کافی می‌دانم؟

برای این که در آزمون تست اس به موفقیت برسید، حداقل باید در سطح B1 چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان‌ها (CEFR) باشید.

هزینه شرکت در آزمون TESTAS چقدر است؟

هزینه شرکت در آزمون TESTAS بسته به کشوری که در آن اقدام کرده اید متفاوت است. از ۸۰ یورو برای پرداخت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *