_

دوره مراقبت و زیبایی زنانه

دوره آموزش رنگ مو

دوره آموزش رنگ مو، یکی از لاین های اصلی دوره‌های آموزش آرایشگری است. یکی از دوره های اصلی و پر متقاضی هر آموزشگاه آرایشگری کلاس های آموزش رنگ مو و مش و هایلات مو است. این دوره مناسب افرادی که علاقمند به راه اندازی سالن آرایشگری یا رفع نیاز های شخصی خود هستند بسیار مناسب بوده و با هزینه مناسب برای آموزش رنگ مو میتوانند حتی به درآمدزایی مناسب و همیشگی دست پیدا کنند. هنرجویان پس از مراجعه به آموزشگاه آرایشگری زنانه مجاز و رسمی میتوانند در انتهای کار مدرک فنی و حرفه ای رنگ مو نیز دریافت نمایند.

در این مطلب چه میخانیم؟

 • دوره آموزش رنگ مو چیست؟
 • هزینه دوره رنگ مو
 • مراحل آموزش رنگ مو
 • لوازم دوره آموزش رنگ مو
 • توانایی شما پس از آموزش دوره رنگ مو
 • اعتبار مدرک رنگ و مش مو
 • درآمد شغلی دوره آموزش رنگ مو و هایلات مو
آموزش رنگ مو
_

آموزش رنگ مو، مش مو و انواع لایت ها

دوره آموزش رنگ مو و هایلایت مو، یکی از دوره‌های محبوب آموزش آرایشگری است که در آموزشگاه‌های گوناگون توسط مربیان فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود. در این کلاس‌ها، سرفصل‌های گوناگونی را به هنرجویان آموزش می‌دهند، به‌طوری که فرد می‌تواند پس از پایان دوره، به بازار کار وارد شود و به درآمد بالایی برسد، زیرا رنگ کردن موها یکی از کارهایی به شمار می‌آید که تغییرات بسیاری در چهره ایجاد می‌کند و به همین دلیل همیشه مورد توجه خانم‌ها بوده است. از جمله سرفصل های آموزشی این دوره میتوان به تعدادی از موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش آمبره
 • آموزش سامبره
 • آموزش بالیاژ
 • آموزش دکا پاژ
 • آموزش لولایت
 • آموزش سوییت مش
 • آموزش هافلایت
 • آموزش هایلایت
 • آموزش سان لایت
 • آموزش مون لایت
 • آموزش بیبی لایت
 • آموزش اسپاچول
 • آموزش اولا پلکس
 • آموزش باند پلکس
 • آموزش دکاپاژ
 • آموزش ترکیب رنگ
 • کاتالوگ خوانی
 • ژورنال خوانی

هزینه دوره آموزش رنگ و مش مو

کلاس رنگ مو و مش، به دو صورت مبتدی و پیشرفته برگزار می‌شود که شما می‌توانید بر اساس شرایط، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. از طرفی کلاس‏‌ها دو دسته خصوصی و نیمه‌خصوصی دارند که تعداد هنرجوها در هر یک متفاوت است. یعنی در کلاس‌های خصوصی ۱ تا ۳ نفر و در کلاس‌های نیمه‌خصوصی، ۳ تا ۸ نفر شرکت می‌کنند. همچنین توجه داشته باشید که مدت زمان آموزش برای دوره مبتدی و پیشرفته نیز متفاوت است و بر اساس تمام این مسائل، هزینه دوره آموزش رنگ مو و مش تعیین می‌شود.

نوع دوره قیمت دوره
دوره عمومی در حال حاضر در کرونا برگزار نمیشود – ۳۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی حرفه ای از ۵۰۰ هزارتومان تا ۱.۵ میلیون تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی مبتدی از ۵۰۰ هزارتومان تا ۸۰۰ هزار تومان

مراحل دوره آموزش رنگ مو و مش

در کلاس رنگ مو و مش، سرفصل‌‌های گوناگونی به هنرجو آموزش داده می‌شود، اما توجه داشته باشید که سرفصل‌ها برای دوره‌های مبتدی و پیشرفته متفاوت است. برای مثال سرفصل‌هایی که در دوره مبتدی به آن‌ها پرداخته می‌شود را می‌توان شامل مواردی چون آشنایی با رنگ‌ها، رساندن مو به پایه دکلره، رنگ کردن مو و رنگساژ، مش با کلاه، مش با فویل، آمبره و سامبره مو، رنگ کردن ریشه و موهای سفید، ریموو کردن رنگ مو و هایلایت مو در نظر گرفت.مراحل آموزش رنگ مو و مش مو

پس از آشنایی با سرفصل‌های دوره مبتدی آموزش رنگ مو و مش، شما می‌توانید در دوره‌های پیشرفته شرکت کنید. در این دوره‌ به سرفصل‌های دیگری چون گلوسینگ، پورسانتاژ، فیلراسیون، کنتراست ریشه، ترمیم لایت و دکلره، ایرتاچ و آمبره، لایت بالیاژ و پتینه فوری اشاره می‌شود. بنابراین شما می‌توانید آموزش را از صفر شروع کنید. همچنین اگر در گذشته آموزش دیده‌اید، آن را به‌روز و تکمیل کنید.

در دوره آموزش رنگ مو و مش، یاد می‌گیرید که برای رنگ‌های مختلف پوست، بهترین انتخاب رنگ را داشته باشید. همچنین به شما اصول کلی رنگ کردن مو نیز آموزش داده می‌شود. از همین رو یاد می‌گیرید که چگونه موها را برای رنگ کردن تقسیم کنید. در این دوره اصول ترکیب رنگ‌ها، میزان استفاده از رنگ و … نیز آموزش داده می‌شود.

یکی دیگر از خدماتی که نزد افراد بسیار محبوب در نظر گرفته می‌شود، مش با کلاه یا فویل است. برای انجام مش با کلاه، باید موها را با استفاده از قلاب از سوراخ‌های کلاه خارج کنید. انجام درست این کار بسیار اهمیت دارد و شما باید قلاب را به‌درستی وارد و سپس خارج کنید. درست کردن مواد مش نیز به شما آموزش داده می‌شود تا بتوانید ترکیب درستی آماده کنید.

نوع دیگر آموزش، مش با فویل است. انجام درست این کار نیز به رعایت یکسری نکات وابسته خواهد بود که در دوره آموزش رنگ مو و مش به هنرجو گفته خواهد شد. پس از آنکه تمام نکات لازم درباره رنگ و مش به هنرجو گفته شد، شیوه‌های مراقبت از مو بعد دکلره کردن باید آموزش داده شود. در نهایت، فرد متقاضی از تمام نکات مطلع می‌شود و می‌تواند رنگ و مش را به‌صورت حرفه‌ای انجام دهد.

دقت داشته باشید که تمام نکات در ابتدا به‌صورت تئوری به هنرجو گفته می‌شود و در ادامه مربی بر روی مدلی واقعی، آموزش‌ها را نشان می‌دهد و زمانی که هنرجو به مهارت کافی رسید، تحت نظر مربی، آموزش‌هایی که دیده است را بر روی یک مدل انجام می‌دهد تا به‌صورت اصولی با شرایط رنگ و مش آشنا شود.

کلاس آموزش تاتو

معتبرترین کلاس های آرایشگری زنانه

تاسیس آموزشگاه آرایشگری

لوازم مورد نیاز برای دوره آموزش رنگ مو، مش مو و انوع لایت ها

هر آنچه هنرجو برای آموزش رنگ مو و مش نیاز دارد، در یک پک کامل ارائه می‌شود که فرد باید به‌صورت جداگانه، هزینه این پک را بپردازد. از جمله لوازمی که در این پک‌ها گذاشته می‌شود، باید به شانه، برس گرد، کاسه رنگ، برس رنگ، پیشبند، کلاه رنگ، کلاه مخصوص به مش، فویل آلومینیومی، رنگ‌های دائمی، اکسیدان، پودر تثبیت‌کننده و … اشاره کرد. تمام این لوازم هم برای دوره آموزش رنگ مو و هم برای زمان شروع فعالیت نیاز خواهند بود.هزینه دوره رنگ مو و مش مو

توانایی شما پس از دوره آموزش رنگ مو و مش

پس از آنکه آموزش رنگ مو و مش به پایان برسد، هنرجو مهارت کافی را برای انجام رنگ مو و مش به دست می‌آورد، به‌طوری که می‌تواند مش با فویل، دکلره، آمبره، سامبره، انواع لایت، دکوپاژ، رنگساژ، هایلایت و … را انجام دهد. این مهارت‌ها به‌گونه‌ای هستند که طرفداران بسیاری دارند، در نتیجه هنرجوها می‌توانند پس از دوره آموزش رنگ مو و مش، کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند و با انجام تبلیغات، درآمد بالایی به دست آورند.

اعتبار مدرک رنگ مو

با پایان رسیدن کلاس رنگ مو، مدرک فنی و حرفه‌ای رنگ مو در اختیار هنرجو قرار می‌گیرد. این مدرک اعتبار بالایی دارد و با در دست داشتن آن، می‌توان در سالن‌های بزرگ و حرفه‌ای مشغول به فعالیت شد. البته با داشتن این مدرک، امکان تاسیس سالن وجود ندارد و اگر هنرجو چنین تصمیمی دارد، باید دوره آرایش و پیرایش پایه را پشت سر بگذارد. در ضمن مدرک رنگ مو بعلت صادر شدن توسط سازمان فنی و حرفه ای کشور، بین المللی و رسمی بوده و قابلیت ترجمه برای مهاجرت شغلی به کشورهای دیگر هم دارد.

شرایط بازار کار رنگ و مش

اگر به دنبال کسب درآمد از شاخه‌های آرایشگری هستید، رشته رنگ و مش انتخاب مناسبی خواهد بود، زیرا همیشه خانم‌ها به‌ظاهر خود اهمیت ویژه‌ای می‌دهند و داشتن موهایی با رنگ مناسب و جذاب، از فاکتورهای اصلی زیبایی به شمار می‌آید. بنابراین از بابت شرایط بازار کار در این حرفه، نگران نباشید. مسلما رنگ مو یکی از پرکاربردترین موارد زیبایی در تمام خانواده ها در سنین مختلف است. حتما میدانید که رنگ کردن مو یک امر همیشگی در بین خانم ها بوده و مسلما بازار کار بسیار خوبی هم خواهد داشت.

_

کلاس آموزش رنگ و مش مو

_

گالری تصاویر رشته

مراحل دوره آموزش رنگ مو
مدرک دوره آموزش رنگ مو
هزینه لوازم دوره آموزش رنگ مو
قیمت دوره آموزش رنگ مو
آموزشگاه دوره آموزش رنگ مو
_

سوالات متداول

_

پرسش و پاسخ دوره آموزش رنگ و مش مو

چطور میتوان بعنوان متخصص رنگ مو فعالیت کرد؟

۱- مجوز حرفه ای زیبایی و مدرک رنگ مو خود را دریافت کنید.
۲- بر فرمول های کار و رنگ مو مسلط شوید.
۳- اخذ مجوز راه اندازی سالن را دریافت کنید
خ۴- ودتان را به عنوان متخصص رنگ مو معرفی کنید

آیا برای شرکت در دوره آموزش رنگ مو و مش به مدرک نیاز است؟

خیر. اگر شما تصمیم به ثبت‌نام در کلاس آموزش رنگ مو و مش دارید، می‌توانید بدون نیاز به مدرک تحصیلی، در این دوره‌ها ثبت‌نام کنید.

برای شرکت در دوره رنگ و مش مو نیاز به چه وسایلی است؟ هزینه آن چقدر است؟

– وسایل: شانه، برس گرد، کاسه رنگ، برس رنگ، پیشبند، کلاه رنگ، کلاه مخصوص به مش، فویل آلومینیومی، رنگ‌های دائمی، اکسیدان، پودر تثبیت‌کننده.

– هزینه وسایل بسته به مارک و کیفیت وسایل متفاوت است. از ۱۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان.

مدت و هزینه دوره آموزش رنگ و مش مو چقدر است؟

دوره بین ۸ تا ۹ ساعت خواهد بود که تعداد و مدت زمان هر جلسه با توجه به خصوصی و گروهی بودن دوره مشخص میشود.

هزینه دوره ها هم نسبت به دوره های خصوصی و نیمه خصوصی یا گروهی از ۳۵۰۹۰۰ هزار تا ۱.۵ میلیون تومان است.

آیا با داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای می‌توان بلافاصله به بازار کار وارد شد؟

بله. سرفصل‌هایی که شما در دوره آموزش رنگ مو و مش پشت سر می‌گذارید، به‌گونه‌ای طراحی‌ شده‌اند که می‌توانید پس از پایان دوره و دریافت مدرک، بلافاصله در یک سالن مشغول به فعالیت شوید و درآمد موردنظر خود را به دست‌آورید.

۴/۵ ( ۱ نظر )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم مشاوره و معرفی آموزشگاه