آموزش میکروپیگمنتیشن + آموزشگاه میکروپیگمنتیشن + کلاس میکروپیگمنتیشن

دوره آموزش میکروپیگمنتیشن

دوره آموزش میکروپیگمنتیشن بدون شک یکی از پرکاربردترین و معروف ترین دوره های آرایشگری است که امروزه بسیاری از افراد برای آموزش آن به آموزشگاه های آرایشگری مراجعه میکنند. دوره ای با زیرشاخه هایی مثل میکروپیگمنتیشن لب برای رژ لب و خط لب، میکروپیگمنتیشن چشم و بن چشم، میکروپیگمنتیشن برای مو و پوشش نواحی اسیب دیده و دیگر کاربردهای آن که در ادامه با آنها بیشتر آشنا میشویم و به معرفی چند آموزشگاه معتبر و هزینه کلاس های میکروپیگمنتیشن در این مطلب میپردازیم. شما در این صفحه از سایت ایران آموزشگاه میتوانید اطلاعات مربوط به دوره میکروپیگمنتیشن و بهترین آموزشگاه های میکروپیگمنتیشن را بدست آورید.

دوره های مرتبط:

سرفصل‌های آموزش میکروپیگمنتیشن:

 • ترمیم و اصلاح شکل ابرو
 • هاشور ابرو
 • سایه ابرو
 • پوشش شکستگی، محل زخم و قسمت های فاقد مو
 • کشیدن خط چشم و بن مژه
 • کشیدن رژلب، خط لب، هاشور لب، سایه لب، شیدینگ و دکوپاژ
_

هزینه دوره میکروپیگمنتیشن

دوره آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو، لب و دیگر قسمت‌ها، به دو صورت عمومی و خصوصی برگزار می‌شود. در هر یک از این دوره‌ها، تعداد هنرجوهای متفاوتی شرکت می‌کنند و متناسب با همین موضوع، هزینه دوره‌ها متفاوت خواهد بود.

البته، این نکته را در نظر داشته باشید که میکروپیگمنتیشن، یکی از پرطرفدارترین خدماتی به شمار می‌آید که در سالن‌های زیبایی ارائه می‌شود و از آنجایی که خانم‌ها همیشه به زیبایی و آراستگی علاقه دارند، انجام این فعالیت درآمد بالایی را به همراه خواهد داشت. در نتیجه شما می‌توانید در دوره‌ای چون آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو یا لب، بن مژه و … شرکت کنید. فعالیت در این زمینه، هزینه‌ای که برای دوره آموزش پرداخته‌اید را در کوتاه‌ترین زمان جبران می‌کند و سپس به یک فعالیت سودآور تبدیل می‌شود.

هزینه خدمات میکروپیگمنتیشن نسبت به ظرافت کار و همینطور نسبت به تخصص تاتوکار و موارد مصرفی کاملا متغیر است

نوع خدمات شهرهای بزرگ شهرهای کوچک
قیمت کلاس میکروپیگمنتیشن / نیمه خصوصی
۳ میلیون و بالاتر  ۹۰۰ هزار تا ۲ میلیون
قیمت کلاس میکروپیگمنتیشن / خصوصی ۵ میلیون و بالاتر ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار
قیمت کلاس میکروپیگمنتیشن  / فشرده ۶ میلیون و بالاتر ۵۰% تا ۶۰ % هزینه اولیه

برای اطلاعات بیشتر شما برخی از هزینه های خدمات میکروپیگمنتیشن را نیز در جدول زیر معرفی کردیم

نوع خدمات شهرهای بزرگ شهرهای کوچک
قیمت میکروپیگمنتیشن لب یا تاتو لب
۵۰۰ هزار و بالاتر ۴۰۰ هزار و بالاتر
قیمت شیدینگ یا رژ لب
۲ تا ۴ میلیون و بالاتر
۲ تا ۳ میلیون و بالاتر
قیمت میکروپیگمنتیشن چشم یا تاتو خط چشم
۱ تا ۳ میلیون و بالاتر ۱ تا ۲ میلیون و بالاتر
میکروپیگمنتیشن سایه چشم ۸۵۰ هزار و بالاتر ۶۵۰ هزار و بالاتر
قیمت بن مژه ۱ تا ۳ میلیون و بالاتر ۱ تا ۲ میلیون و بالاتر
قیمت خط چشم بالا ۳۰۰ هزار و بالاتر
۲۰۰ هزار و بالاتر
قیمت هاشور میکروپیگمنتیشن ۳۰۰ هزار و بالاتر ۲۰۰ هزار و بالاتر
ریموو لیزر (بسته به نوع پوست متغیر) جلسه ای ۲.۵ میلیون به بالا جلسه ای ۱.۵ میلیون به بالا

بهترین آموزشگاه میکروپیگمنتیشن در تهران کجاست؟

برای مشاهده آموزشگاه های میکروپیگمنتیشن وارد صفحه زیر شوید.

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های میکروپیگمنتیشن پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای میکروپیگمنتیشن تهران و ایران:

روی مطلب زیر کلیک کنید

وارد مطلب زیر شوید

_

آموزش دوره میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائم، یکی از راحت‌ترین شیوه‌های آرایش صورت، به‌ویژه برای ابرو، چشم، لب و مو است و از آنجایی که امروزه بیشتر خانم‌ها به ظاهر خود اهمیت می‌دهند، آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو و دیگر قسمت‌ها که از شاخه‌های آموزش آرایشگری محسوب می‌شوند، موردتوجه قرار گرفته‌اند و متقاضیان زیادی دارند. این دست از افراد، می‌توانند در کلاس میکروپیگمنتیشن شرکت کنند و پس از پایان دوره، با مدرک معتبری که دریافت می‌کنند، مشغول به کار شوند.

 • هاشور ابرو
 • سایه ابرو
 • پوشش محل زخم، شکستگی و قسمت های فاقد مو
 • میکروپیگمنتیشن خط لب
 • میکروپیگمنتیشن رژلب، سایه لب، هاشور لب
 • شیدینگ و دکوپاژ
 • میکروپیگمنتیشن چشم برای کشیدن خط چشم
 • بن مژه
_

مراحل آموزش دوره میکروپیگمنتیشن

در دوره آموزش میکروپیگمنتیشن، سرفصل‌های گوناگونی چون متقارن‌سازی ابرو و خط چشم، مراحل آماده‌سازی مشتری برای انجام میکروپیگمنتیشن، آموزش کار با دستگاه مخصوص و طراحی، آموزش شناسایی رنگ‌های آرایش دائم، آموزش تکنیک‌های گوناگون میکروپیگمنتیشن و آموزش ترمیم میکروپیگمنتیشن وجود دارد که شما در طول دوره آموزش با هر یک از این سرفصل‌ها به‌طور کامل آشنا می‌شوید.

میکروپیگمنتیشن (micropigmentation) یکی از شیوه‌های تتو دائمی و نیمه دائمی برای ابرو، لب، بن مژه و خط چشم به شمار می‌آید که شما برای انجام آن، به یک دستگاه دیجیتال نیاز خواهید داشت. در طی زمان انجام میکروپیگمنتیشن، رنگ به عمیق‌ترین لایه پوست که درم نام دارد، تزریق می‌شود. البته پیش از آنکه به این مرحله برسید، مربی میکروپیگمنتیشن شما تمام اجزای صورت را آموزش می‌دهد و به شما می‌گوید که نحوه حرکت دست و فشار وارده چقدر باشد تا در هنگام کار، مشکلی پیش نیاید.

پس از آنکه تمام آموزش‌ها توسط مربی به شما گفته شد، باید هر آنچه یاد گرفته‌اید را بر روی صورت یک مدل زنده انجام دهید. البته تمامی کارها، تحت نظر مربی خواهد بود تا اگر به مشکل یا نکته‌ای برخوردید، به شما تذکر داده شود.

توجه داشته باشید که برای انجام میکروپیگمنتیشن، شما باید با انواع گوناگون فرم صورت آشنا باشید تا بتوانید فرم ابرو، خط چشم، خط بن مژه و خط لب را به شکلی درست طراحی کنید. از همین رو در کلاس میکروپیگمنتیشن، شما با اصول شناسایی فرم صورت نیز آشنا می‌شوید تا در زمان فعالیت در این زمینه، دچار مشکل نشوید.

همچنین باید بدانید که میان آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ، تفاوت‌هایی وجود دارد. به‌طوری‌ که در یک آموزشگاه میکروبلیدینگ خط چشم بن مژه و ابرو، شما یاد می‌گیرید که از یک تیغ بسیار نازک استفاده و با آن خطوطی را شبیه به تار مو طراحی کنید، اما در میکروپیگمنتیشن، با استفاده از دستگاه مخصوص، صدها نقطه بر روی ناحیه موردنظر ایجاد می‌شود تا فرم دلخواه به دست آید.

 

آموزش میکروپیگمنتیشن + آموزشگاه میکروپیگمنتیشن + کلاس میکروپیگمنتیشن

_

لوازم مورد نیاز برای دوره آموزش میکروپیگمنتیشن

شما برای شرکت در کلاس آموزش میکروپیگمنتیشن، به ابزارهای مخصوصی نیاز دارید. این ابزارها هم در زمان آموزش و هم در زمان فعالیت، مورد استفاده قرار می‌گیرند. از ضروری‌ترین ابزارهای موردنیاز برای این دوره آموزش، باید به دستگاه مخصوص میکروپیگمنتیشن، سوزن‌های مخصوص دستگاه، سوزن‌های استریل، رنگ‌دانه‌های مخصوص، ابزار برای طراحی فرم ابرو، خط چشم، خط لب و … اشاره کرد.

آموزشگاه میکروپیگمنتیشن بن مژه یا لب و ابرو، به شما تمام این تجهیزات را ارائه می‌دهد تا در طول دوره آموزش، مشکلی پیش نیاید. اما لازم به ذکر است که هزینه مربوط به لوازم، به‌صورت جداگانه محاسبه و از هنرجو اخذ می‌شود.

آموزش میکروپیگمنتیشن + آموزشگاه میکروپیگمنتیشن + کلاس میکروپیگمنتیشن

توانایی شما پس از دوره آموزش میکروپیگمنتیشن

پس از آنکه هنرجو، تمام جلسات تعیین شده آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو، لب، خط چشم و بن مژه را پشت سر بگذارد، به مهارت کافی برای فعالیت در این زمینه می‌رسد. هنرجو در چنین موقعیتی، توانایی کامل کار با دستگاه را دارد و حرکات دست خود را به‌گونه‌ای تنظیم می‌کند که نتیجه کار، بهترین حالت ممکن شود. علاوه بر این مهارت‌ها، باید به توانایی‌هایی چون نحوه ترسیم طرح موردنظر بر روی پوست، انتخاب رنگ‌دانه مناسب برای مشتری و انجام میکروپیگمنتیشن نیز اشاره کرد.

با این اوصاف، هنرجو می‌تواند در انتهای آموزش، مدرک فنی‌وحرفه‌ای این زمینه را دریافت کند و با استفاده از آن به کار در سالن‌های معروف و حرفه‌ای مشغول شود. همچنین می‌تواند در شبکه‌های اجتماعی، تبلیغ فعالیت خود را نیز بکند و از این طریق به درآمد موردنظر برسد.

میکرو پیگمنتیشن

اعتبار مدرک دوره آموزش میکروپیگمنتیشن

مدرکی فنی‌وحرفه‌ای که هنرجو از آموزشگاه میکروپیگمنتیشن لب، خط چشم و ابرو دریافت می‌کند، یک مدرک معتبر از آرایش دائم به شمار می‌آید که فرد می‌تواند با استفاده از آن در این زمینه فعالیت خود را آغاز کند، زیرا این مدرک نشان‌دهنده مهارت‌ بالای فرد در حوزه میکروپیگمنتیشن است و هر سالنی که این خدمات را ارائه می‌دهد، به چنین نیرویی نیاز خواهد داشت.

علامت سوال

آیا امکان راه‌اندازی سالن با این مدرک وجود دارد؟

خیر. اگر شما تصمیم به راه‌اندازی یک سالن برای انجام میکروپیگمنتیشن دارید، علاوه بر شرکت در کلاس میکروپیگمنتیشن و دریافت مدرک آن، باید دوره‌های مربوط به آموزش آرایش و پیرایش را نیز پشت سر بگذارید و مدرک آنها را نیز دریافت کنید. در چنین شرایطی، امکان تاسیس سالن برای شما مهیا خواهد شد.

میکرو پیگمنتیشن

تفاوت دوره‌ خصوصی و عمومی چیست؟

در دوره‌های عمومی، تعداد افراد شرکت‌کننده بیشتر از دوره خصوصی است. به‌طوری‌که در هر کلاس، ۳ تا ۶ نفر مشغول به آموزش هستند، در حالی که در دوره خصوصی، تنها ۱ تا ۳ نفر آموزش می‌بینند و به‌نوعی تعامل بیشتری با مربی دارند.

علامت سوال

آیا میکروپیگمنتیشن فقط برای خانم‌ها است؟

میکروپیگمنتیشن به دلیل زیرشاخه‌های متنوعی که دارد، یکی از رشته‌های محبوب و پردرآمد است و باید گفت که می‌توان از این شیوه برای ترمیم موی آقایان (فی اسکالپ) نیز استفاده کرد. همچنین توجه داشته باشید که مد، روزبه‌روز تغییر می‌کند و هر روز به تعداد افرادی که به زیبایی خود اهمیت می‌دهند، اضافه خواهد شد. در نتیجه نگرانی از بابت آینده فعالیت در این رشته نداشته باشید.

میکرو پیگمنتیشن

مدت زمان دوره آموزش میکروپیگمنتیشن

مدت زمان دوره آموزش میکروپیگمنتیشن ۴ تا ۶ جلسه است که در این کلاس‌ها به‌صورت تئوری و عملی نحوه آرایش دائم به هنرجویان آموزش داده می‌شود. این دوره به دو صورت عادی و فشرده برگزار می‌شود که دوره فشرده میکروپیگمنتیشن جلسات کمتری نسبت به دوره عادی دارد. شما برای ثبت‌نام در این کلاس‌ها می‌توانید بسته به برنامه‌ریزی و شرایط خود در هر یک از دوره‌های عادی یا فشرده میکروپیگمنتیشن ثبت‌نام کنید.

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس میکروپیگمنتیشن

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس میکروپیگمنتیشن بسته به نوع دوره بین ۱ تا ۸ نفر است. این دوره بهصورت خصوصی،نیمهخصوصی و گروهی برگزار میشود که تعداد شرکتکنندگان در کلاس خصوصی میکروپیگمنتیشن ۱ تا ۳ نفر، در کلاس نیمهخصوصی میکروپیگمنتیشن ۴ تا ۶ نفر و در کلاس گروهی میکروپیگمنتیشن ۷ تا ۸ نفر هستند.

میکرو پیگمنتیشن

نحوه دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای میکروپیگمنتیشن

مدرک فنی و حرفه‌ای میکروپیگمنتیشن یکی از مدارک معتبر آرایشگری در ایران است که هنرجویان می‌توانند با دریافت آن وارد بازار کار شده و کسب درآمد کنند. علاوه بر این مدرک میکروپیگمنتیشن که از طرف سازمان فنی و حرفه‌ای کشور صادر می‌شود قابل ترجمه بوده و می‌توان از آن برای دریافت ویزای بیش از ۱۸۰ کشور خارجی استفاده کرد. در زیر نحوه دریافت این مدرک به طور کامل بیان شده است.

 • انتخاب بهترین آموزشگاه میکروپیگمنتیشن؛ برای شرکت در دوره‌های آموزش میکروپیگمنتیشن ابتدا لازم است تا بهترین آموزشگاه را انتخاب کنید. آموزشگاه باید دارای مجوزهای رسمی فعالیت بوده و زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور باشد.
 • ثبت‌نام در کلاس‌های آموزشی میکروپیگمنتیشن؛ کلاس‌های آموزشی میکروپیگمنتیشن به‌صورت خصوصی، نیمه‌خصوصی، گروهی، فشرده و عادی برگزار می‌شود که شما بسته به برنامه‌های خود می‌توانید در هر یک از این دوره‌ها ثبت‌نام کنید.
 • آموزش تخصصی میکروپیگمنتیشن؛ در مرحله باید به‌صورت تخصصی در کلاس‌های آموزشی شرکت کنید و مباحث پایه تا پیشرفته میکروپیگمنتیشن را یاد بگیرید.
 • شرکت در آزمون فنی و حرفه‌ای میکروپیگمنتیشن و دریافت مدرک؛ پس از اتمام دوره آموزشی شما می‌توانید در آزمون فنی و حرفه‌ای میکروپیگمنتیشن شرکت کرده و در صورت کسب نمره قبولی مدرک آن را دریافت کنید.

مزایای شرکت در دوره آموزش میکروپیگمنتیشن

دوره آموزش میکروپیگمنتیشن یک دوره تخصصی است که در آن هنرجویان با نحوه ترمیم ابرو، اصلاح ابرو با تاتو، نحوه کشیدن خط چشم در بن مژه، نحوه کشیدن سایه، نحوه کشیدن خط لب و نحوه کشیدن رژلب آشنا خواهند شد. این دوره تخصصی مزایای متعددی دارد که در زیر بیان شده است.

آموزش تخصصی میکروپیگمنتیشن

دوره آموزش میکروپیگمنتیشن شامل سرفصل‌های تخصصی از نحوه آرایش نیمه‌دائم در ابرو، چشم و لب است. سرفصل‌های این دوره مشابه جدیدترین متدهای روز دنیا بوده و هنرجویان با شرکت در آن صفر تا صد میکروپیگمنتیشن را یاد خواهند گرفت. این دوره برای افراد مبتدی و حرفه‌ای برگزار شده و آنها در پایان دوره به‌صورت تخصصی میکروپیگمنتیشن را انجام خواهند داد.

دریافت مدرک معتبر میکروپیگمنتیشن

یکی از مزیت‌های مهم این دوره، دریافت مدرک میکروپیگمنتیشن است. این مدرک نشان‌دهنده توانایی‌های هنرجو در انجام خدمات مربوط به میکروپیگمنتیشن است و از این طریق می‌تواند در بازار کار مشغول فعالیت شود. در واقع برای استخدام در بسیاری از سالن‌های زیبایی لازم است تا مدرک معتبر آرایشگری در رشته مورد نظر ارائه شود.

کسب درآمد بالا

یکی از هدف‌ها در دوره‌های میکروپیگمنتیشن کسب درآمد بالاست. برای به دست آوردن درآمدهای بالا لازم است تا میکروپیگمنتیشن کارها تخصص و مهارت بالا داشته باشند. در دوره‌های آموزشی میکروپیگمنتیشن اصول کار به روش‌های تخصصی آموزش داده می‌شود. علاوه بر نحوه مشتری مداری و جذب مشتری از جمله مواردی است که در این دوره‌ها بیان می‌شود.

_

کلاس میکروپیگمنتیشن در تهران

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول دوره میکروپیگمنتیشن

_
چطور مدرک فنی و حرفه ای میکروپیگمنتیشن بگیرم؟

شما می‌توانید بعد از گذراندن دوره با پرداخت هزینه جداگانه در آزمون فنی و حرفه ای شرکت کرده و پس از قبولی مدرک فنی و حرفه ای را دریافت کنید.

برای شرکت در دوره میکروپیگمنتیشن نیاز به چه وسایلی است؟ هزینه آن چقدر است؟

– وسایل:

دستگاه میکروپیگمنتیشن (ملاک انتخاب دستگاه مناسب، قدرت موتور بالا و ارتعاش پایین آن است. هر چقدر میزان لرزش کمتر و قدرت تزریق بیشتر باشد، میکروپیگمنتیشن بهتر انجام شده و زیبایی ابرو، لب، چشم و … بیشتر می شود)، سوزن های استریل یک بار مصرف و رنگ مخصوص.

– هزینه وسایل بسته به مارک و کیفیت وسایل متفاوت است. از ۵/۰۰۰/۰۰۰ میلیون تومان تا ۱۱/۰۰۰/۰۰۰ میلیون تومان.

مدت و هزینه دوره میکروپیگمنتیشن چقدر است؟

دوره از ۵ تا ۱۰ جلسه خواهد بود که تعداد و مدت زمان هر جلسه با توجه به خصوصی و گروهی بودن دوره مشخص میشود.

هزینه دوره ها هم نسبت به دوره های خصوصی و نیمه خصوصی یا گروهی از۲.۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومن تا ۴.۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومان است.

با مدرک میکروپیگمنتیشن میتوان سالن آرایشگری راه اندازی کرد؟

خیر، برای راه اندازی حتما باید مدرک آرایش و پیرایش یا آرایشگری پایه را نیز دریافت کرد.

در آموزشگاه میکروپیگمنتیشن، چه مهارت هایی آموزش می بینیم؟

دوره آموزش میکروپیگمنتیشن، یکی از کاربردی ترین دوره های آموزشی است. شما در این دوره مهارت هایی مانند انواع طراحی ابرو، کشیدن خط چشم، فی اسکالپ، بن مژه، خط لب و… را آموزش خواهید دید.

آیا با داشتن مدرک دوره آموزش میکروپیگمنتیشن می توان این مهارت را آموزش داد؟

خیر، مدرک آموزشگاه میکروپیگمنتیشن برای آموزش هنرجویان این دوره کافی نیست. شما برای آموزش این دوره به هنرجویان باید دوره های تخصصی را گذرانده و مدارک مربوطه را دریافت نمایید.

چطور می توان از کیفیت تدریس در کلاس میکروپیگمنتیشن مطمئن شد؟

مربی های تحت تایید سازمان فنی و حرفه ای در آموزشگاه میکروپیگمنتیشن فعالیت می کنند. بنابراین شما می توانید از تخصص مربی ها در این حیطه مطمئن باشید.

آیا امکان برگزاری دوره میکروپیگمنتیشن در روزهای تعطیل و آخر هفته وجود دارد؟

بله، دوره آموزش میکروپیگمنتیشن برای دانشجویان و افراد شاغل بیشتر در آخر هفته و روزهای تعطیل برگزار می شود. در اینصورت این افراد مشکلی برای حضور در کلاس نخواهند داشت.

دوره آموزش میکروپیگمنتیشن کاربردی تر است یا دوره میکروبلیدینگ؟

در دوره میکروپیگمنتیشن رنگدانه به عمق پوست نفوذ می کند. بنابراین ماندگاری آن بیشتر است. پس دوره میکروپیگمنتیشن کاربرد بیشتری از میکروبلیدینگ دارد.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش میکروپیگمنتیشن به مدرک تحصیلی خاصی نیاز است؟

خیر، هنرجو با هر سطحی از تحصیل می تواند در کلاس میکروپیگمنتیشن شرکت کند. سپس با گذراندن آزمون، مدرک فنی و حرفه ای خود را دریافت کند.

پس از دریافت مدرک دوره میکروپیگمنتیشن چه هنگامی توان وارد بازار کار شد؟

میکروپیگمنتیشن روشی کاربردی در سالن های آرایشی محسوب می شود. بنابراین شما بلافاصله پس از دریافت مدرک خود در این زمینه، می توانید در سالن های زیبایی مشغول به کار شوید.

مزایای میکروپیگمنتیشن چیست؟

میکروپیگمنتیشن یک روش زیبایی‌شناسی است که برای تقویت و زیباسازی قسمت‌هایی از صورت مانند ابروها، مژه‌ها و پلک‌ها و همچنین پوشاندن لک‌ها و معایب پوستی استفاده می‌شود. با این روش، جوهری با رنگ دلخواه به صورت دقیق و با نوک سوزن در لایه دوم پوست تزریق می‌شود که به نمایش بیشتر و زیبایی بخشیدن به صورت کمک می‌کند.

مراقبت‌های لازم پس از میکروپیگمنتیشن چیست؟

بعد از انجام میکروپیگمنتیشن، باید به مراقبت‌های خاصی توجه شود. در ۲۸ روز بعد از انجام میکروپیگمنتیشن، نباید شنا، سونا و اتاق بخار را انجام داده و در معرض نور آفتاب قرار نگیرید. پس از گذشت ۲۸ روز از ضدآفتاب با SPF 30-50 استفاده کنید و تا ۵ روز پس از انجام میکروپیگمنتیشن نباید ورزش سنگین انجام دهید.

چه عوارضی می‌تواند برای میکروپیگمنتیشن به وجود آید؟

میکروپیگمنتیشن همراه با خطرات و عوارضی همچون عفونت، واکنش‌های آلرژیک، جای زخم، پف کردن، محوشدن و نارضایتی از رنگ و شکل میکروپیگمنتیشن است.

چه مواردی باید قبل از انجام میکروپیگمنتیشن انجام شود؟

قبل از انجام میکروپیگمنتیشن لازم است تا نکات زیر رعایت شود: پوست خود را مرطوب کنید، حدود ۲۴ ساعت قبل از جلسه میکروپیگمنتیشن حمام بگیرید و پوست را تمیز کنید. از مصرف موادی که خون را رقیق می‌کنند، خودداری کنید و از الکل استفاده نکنید.

در صورت مصرف داروهای خاص، قبل از جلسه با پزشک خود مشورت کنید. همچنین، اگر جوش، چرکی، حساسیت، تاول یا تبخال در منطقه‌ای که قرار است میکروپیگمنتیشن انجام شود، وجود دارد، از انجام میکروپیگمنتیشن خودداری کنید.

چقدر عمق میکروپیگمنتیشن است؟

دستگاه میکروپیگمنتیشن با استفاده از سوزن، به طور تقریبی ۱.۵ تا ۲ میلیمتر در پوست فرو می‌رود. هدف اصلی این کار نفوذ جوهر به لایه دوم پوست است تا نتیجه‌ای دقیق و طبیعی به دست آید.

چقدر طول می‌کشد تا یک جلسه میکروپیگمنتیشن تکمیل شود؟

مدت زمان هر جلسه میکروپیگمنتیشن حدوداً ۱ تا ۵ ساعت است و بسته به نوع پوست و منطقه‌ای که قرار است میکروپیگمنتیشن شود، متفاوت است.

چه مدت بعد از میکروپیگمنتیشن می‌توانم صورتم را شستشو دهم؟

بعد از گذشت ۲۴ ساعت، می‌توانید به صورت خود آب بزنید. اما باید به خاطر داشته باشید که هر گونه آرایش، عرق کردن، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و خیس کردن صورت باعث تغییر شکل و رنگ آرایش دائم می‌شود.

چگونه باید پس از میکروپیگ بخوابیم؟

بعد از انجام میکروپیگمنتیشن، برای خوابیدن باید توجه ویژه‌ای داشته باشید. ابتدا بالشته خود را کاملاً تمیز کنید و از تماس آن با صورت و مناطق میکروپیگمنتیشن شده خودداری کنید. بهتر است از بالشته‌ها و ملحفه‌هایی استفاده کنید که پارچه‌های آنها نرم و نازک باشند تا اصطکاک کمتری با پوست صورت ایجاد شود. همچنین، تلاش کنید روی کف سر خوابیده و از خم شدن و فشار دادن منطقه میکروپیگمنتیشن شده پرهیز کنید.

چه مدت طول می‌کشد تا بهبودی میکروپیگمنتیشن اتفاق بیافتد؟

بهبودی پس از میکروپیگمنتیشن حدوداً ۷ تا ۱۰ روز طول می‌کشد. در این بازه زمانی، ممکن است قسمت‌های میکروپیگمنتیشن شده قرمز و تورم داشته باشند. اما با گذر زمان، این علائم کاهش می‌یابند و رنگ و شکل نهایی میکروپیگمنتیشن ظاهر می‌شود.

آیا میکروپیگمنتیشن نتیجه طبیعی می‌دهد؟

بله، اگر میکروپیگمنتیشن را تحت نظر تکنسین‌های حرفه‌ای و ماهر انجام دهید، نتیجه به طور کامل طبیعی خواهد بود. تکنسین‌های ماهر توانایی دارند رنگ، شکل و ترکیبی که بهترین نتیجه را ایجاد می‌کند را انتخاب کنند و با دقت و حرفگی کامل اقدام به انجام میکروپیگمنتیشن کنند.

آیا ممکن است رنگ میکروپیگمنتیشن به سبز تغییر کند؟

بله، در برخی موارد، اگر غلظت مواد و رنگ‌دانه‌های مورد استفاده در میکروپیگمنتیشن مناسب نباشند، احتمال تغییر رنگ به سبز وجود دارد. این مشکل معمولاً به علت استفاده از مواد ارزان قیمت و کم کیفیت یا نقض فرایند تولید و اجرای میکروپیگمنتیشن رخ می‌دهد.

بنابراین، برای جلوگیری از این مشکل، بهتر است به تکنسین‌های حرفه‌ای و مجرب مراجعه کنید و از کیفیت مواد مورد استفاده در میکروپیگمنتیشن اطمینان حاصل کنید.

میکروپیگمنتیشن علاوه بر زیبایی و تقویت قسمت‌های ابرو، مژه و پلک‌ها، به جوانسازی نیز کمک می‌کند. با استفاده از این روش، می‌توان به طور دقیق و دائمی نقاط ضعف یا نواقص صورت را پوشش داده و شکل‌دهی کرد. به عنوان مثال، با میکروپیگمنتیشن می‌توان لب‌ها را پرکرد، خطوط زائد و چین و چروک‌ها را کم کرد و حاشیه ابرو را تعریف و تقویت کرد. در نتیجه، چهره جوان‌تر و زیباتر به نظر خواهد رسید.

اما لازم به ذکر است که نتایج نهایی میکروپیگمنتیشن به عوامل مختلفی مانند تجربه و مهارت تکنسین، کیفیت مواد استفاده شده و واکنش پوست هر فرد بستگی دارد. بنابراین، برای دستیابی به نتایج بهتر، مهم است به تکنسین مطمئن و ماهر مراجعه کنید و تمامی نکات پس از میکروپیگمنتیشن را رعایت کنید.

چگونه می‌توان میکروپیگمنتیشن را پاک کرد؟

بله، امکان پاک کردن میکروپیگمنتیشن با استفاده از دستگاه لیزر وجود دارد. در این روش، لیزر به آرایش دائمی تابیده می‌شود و رنگ آن را از بین می‌برد. اما باید توجه داشت که عمق میکروپیگمنتیشن و طول عمر آن نیز در پاک کردن آن مؤثر است و هر چه عمق میکروپیگمنتیشن و طول عمر آن بیشتر باشد، پاک کردن سخت‌تر می‌شود.

چگونه پس از پنج سال با میکروپیگمنتیشن باید رفتار کرد؟

پس از پنج سال، نقاط SMP ممکن است محو شوند یا کمی تغییر رنگ دهند. این تا حد زیادی به کیفیت رنگ‌دانه‌های مورد استفاده، نوع پوست فردی و قرار گرفتن در معرض اشعه UV بستگی دارد. با استفاده از رنگ‌دانه‌های باکیفیت و انجام مراقبت‌های مناسب، می‌توان به جلوگیری از محو شدن و تضمین طول عمر درمان کمک کرد.

آیا میکروپیگمنتیشن با گذشت زمان محو می‌شود؟

بله، میکروپیگمنتیشن یک روش دائمی برای زیبایی است؛ اما به مرور زمان رنگ‌دانه‌ها محو می‌شوند و نیاز به شارژ مجدد دارند.

چه روش‌هایی برای جلوگیری از محو شدن میکروپیگمنتیشن وجود دارد؟

به طور کلی، روش‌هایی برای جلوگیری از محو شدن میکروپیگمنتیشن وجود دارد.

آیا میکروپیگمنتیشن درد دارد؟

آرایش دائمی معمولاً درد بسیار کمی دارد و در برخی مواقع شما دردی را احساس نمی‌کنید. اما هر فرد واکنش متفاوتی نسبت به درد دارد، بنابراین ممکن است در برخی موارد برای برخی افراد احساس درد متوسط تا قابل تحملی رخ دهد.

آیا رنگ میکروپیگمنتیشن تغییر می‌کند هنگامی که رنگ موها تغییر می‌کند؟

خیر، تغییر رنگ موها و ابروها تأثیری در رنگ میکروپیگمنتیشن ندارد. میکروپیگمنتیشن رنگدانه‌هایی است که به صورت دائمی در لایه بالای پوست جا می‌ماند و تغییر رنگ موها این رنگدانه‌ها را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد.

آیا خواندن کتاب میکروپیگمنتیشن فنی حرفه ای تأثیری در قبولی آزمون دارد؟
پاسخ: بله، شما با خواندن کتاب میکروپیگمنتیشن فنی و حرفه ای می‌توانید به‌راحتی در آزمون تئوری آن نمره قبولی کسب کنید.

آیا در دوره آموزش میکروپیگمنتیشن نحوه کار با دستگاه آموزش داده می‌شود؟
پاسخ: بله، شما پس از پایان دوره نحوه کار با دستگاه میکروپیگمنتیشن را یاد خواهید گرفت.

آیا دوره میکروپیگمنتیشن برای مبتدیان مناسب است؟
پاسخ: بله، کلاس‌های دوره میکروپیگمنتیشن شامل مباحث پایه و پیشرفته است و همه افراد با انواع مهارت می‌توانند در آن شرکت کنند.

تعداد شرکت‌کنندگان در دوره آموزش میکروپیگمنتیشن چقدر است؟
پاسخ: معمولاً بین ۱ تا ۱۰ نفر در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند که بسته به نوع کلاس خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی متفاوت است.

آیا دوره میکروپیگمنتیشن فنی و حرفه ای دارای پشتیبانی است؟

چقدر باید پس از انجام میکروپیگمنتیشن صبر کنم تا از مرطوب‌کننده استفاده کنم؟

پس از انجام میکروپیگمنتیشن، بهتر است حداقل ۴ روز صبر کنید و سپس از مرطوب‌کننده استفاده کنید. همچنین، دقت داشته باشید که مرطوب‌کننده مورد استفاده شما باید بدون معطر و بدون اسانس باشد، زیرا ممکن است مواد معطر و اسانس بر روی آرایش دائمی تحریک آورنده باشند.

چقدر زمان طول می‌کشد تا قرمزی پس از میکروپیگمنتیشن از بین برود؟

قرمزی پس از انجام میکروپیگمنتیشن معمولاً در حدود ۲۴ تا ۷۲ ساعت از بین می‌رود.

آیا انجام میکروپیگمنتیشن برای همه افراد مناسب است؟

خیر، انجام میکروپیگمنتیشن برای همه افراد مناسب نیست. افرادی که دارای بیماری‌های پوستی مانند اگزما، درماتیت، روزاسه، پسوریازیس و سایر بیماری‌های پوستی مشابه هستند، باید از انجام این روش خودداری کنند. زیرا این بیماری‌ها می‌توانند سطح و بافت پوست را به خطر بیندازند.

آیا میکروپیگمنتیشن اصلاح‌پذیر است؟

بله، میکروپیگمنتیشن هیچ مانعی برای اصلاح صورت نبوده و شما می‌توانید از انواع وسایل اصلاح صورت مانند خط‌کش، قلم ابرو و موهای مصنوعی استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید. این امر به شما امکان می‌دهد تغییراتی در ظاهر خود ایجاد کنید و نتیجه را به شکلی قابل تغییر و تنظیم کنید.

استرداد مبلغ پس از انجام میکروپیگمنتیشن ممکن است؟

عموماً در صورت انجام میکروپیگمنتیشن، امکان استرداد مبلغ وجود ندارد. زیرا این یک فرایند دائمی است و پس از انجام آن، رنگدانه‌ها در لایه بالای پوست جا می‌مانند. بنابراین، قبل از تصمیم‌گیری نهایی برای انجام این روش، بهتر است با تکنیسین مربوطه در مورد سوالات خود و نحوه عملکرد روش مشورت کنید.

آیا نیاز به ترمیم میکروپیگمنتیشن پس از مدتی وجود دارد؟

بله، در برخی موارد، پس از مدتی ممکن است نیاز به ترمیم یا بازسازی میکروپیگمنتیشن برای حفظ ظاهر اصلی و تازگی رنگ باشد. میزان نیاز به ترمیم بستگی به عوامل مختلفی مانند نوع پوست، روش انجام میکروپیگمنتیشن، و مراقبت‌های شما پس از انجام روش می‌تواند داشته باشد. بهترین راه برای داشتن نتیجه بهتر و بلندمدت از میکروپیگمنتیشن، رعایت توصیه‌ها و مراقبت‌های پس از عمل است.

آیا میکروپیگمنتیشن می‌تواند باعث واکنش‌های آلرژیک شود؟

بله، در برخی موارد ممکن است میکروپیگمنتیشن باعث واکنش‌های آلرژیک در برخی افراد شود. موارد نادری از واکنش‌های آلرژیک از جمله خارش، قرمزی، تورم و حساسیت پوستی ممکن است رخ دهد.

میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن، کدام روش بهتر است؟

میکروپیگمنتیشن در مقایسه با میکروبلیدینگ، رنگدانه‌ها را بسیار عمیق‌تر به پوست می‌رساند. این بدان معنی است که نتایج میکروپیگمنتیشن معمولاً دو برابر بیشتر از میکروبلیدینگ ماندگار است. در حالی که میکروبلیدینگ بین ۱۲ تا ۱۸ ماه قابل مشاهده است، میکروپیگمنتیشن حدود سه سال یا حتی بیشتر می‌تواند دوام داشته باشد.

آیا میکروپیگمنتیشن تأثیری بر رشد موها دارد؟

خیر، میکروپیگمنتیشن تأثیری بر رشد موها ندارد. این روش صرفاً برای ایجاد تأثیر و دادن شکل و رنگ موهای ابروها، سرشانه و سایر مناطق انتخابی است. رشد و سلامتی موها به عوامل دیگری نظیر ژنتیک، تغذیه، مراقبت و شرایط عمومی سلامتی وابسته است.

آیا میکروپیگمنتیشن به طور مشخص با شستشوی صورت حذف می‌شود؟

نه، میکروپیگمنتیشن با شستشوی صورت حذف نمی‌شود. زیرا رنگدانه‌های استفاده شده در این روش در لایه بالای پوست جا می‌مانند و معمولاً دوام بالایی دارند. با این حال، در طول زمان و به دلیل تحلیل طبیعی رنگدانه‌ها توسط پوست، رنگ میکروپیگمنتیشن به تدریج کمی تغییر می‌کند و کمی بازخورد می‌دهد.

برای حفظ طولانی مدت نتایج، مراقبت و حفظ پوست و استفاده از محصولات مناسب پس از انجام میکروپیگمنتیشن مهم است.

مشاهده مطلببستن مطلب

دوره آموزش میکروپیگمنتیشن طی چند جلسه برگزار می‌شود؟

دوره آموزش میکروپیگمنتیشن در آموزشگاه‌های مختلف طی ۲ الی ۵ جلسه برگزار می‌شود که همچنین تعداد جلسات دوره‌های فشرده کمتر است.

آیا دوره های آموزش میکروپیگمنتیشن برای مبتدیان خوب است؟

دوره های آموزش میکروپیگمنتیشن شامل آموزش‌های پایه تا پیشرفته بوده و افراد با انواع مهارت می‌توانند در آن شرکت کنند.

آیا برای شرکت در دوره اموزش میکروپیگمنتیشن محدودیت سنی وجود دارد؟

خیر شرکت در دوره اموزش میکروپیگمنتیشن هیچ محدودیت سنی نداشته و افراد در تمام سنین می‌توانند در آن شرکت کنند.

هزینه آموزش میکروپیگمنتیشن چقدر است؟

هزینه آموزش میکروپیگمنتیشن در شهرهای مختلف معمولاً متفاوت بوده و در شهرهای بزرگ بیشتر است؛ اما به طور کلی هزینه آن بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۶ میلیون تومان است.

بهترین آموزشگاه میکروپیگمنتیشن کجاست؟

آموزشگاه‌های زیادی وجود دارد که در آن دوره‌های میکروپیگمنتیشن برگزار می‌شود، شما برای انتخاب بهترین آموزشگاه میکروپیگمنتیشن می‌توانید لیستی از آن را تهیه کرده و رزومه هر یک را بررسی کرده و از تجربه هنرجویان مطلع شوید.

دوره اموزش میکروپیگمنتیشن روی مدل‌های زنده انجام می‌شود یا مدل مصنوعی؟

اصولاً اموزش میکروپیگمنتیشن ابتدا روی مدل‌های مصنوعی انجام شده و در مراحل آخر و بخش عملی روی مدل طبیعی انجام می‌شود.

پس از شرکت در دوره آموزش میکروپیمنتیشن در چه دوره‌های دیگری می‌توانم شرکت کنم؟

شما پس از شرکت در دوره آموزش میکروپیمنتیشن می‌توانید در دوره‌های تاتو، فیبروز ابر و میکروبلیدینگ شرکت کنید.

معروف‌ترین آموزشگاه میکروپیگمنتیشن کجاست؟

آموزشگاه‌های زیادی وجود دارد که در آن دوره‌های آموزشی میکروپیگمنتیشن برگزار می‌شود، در مطلب به معرفی برخی از آموزشگاه‌های میکروپیگمنتیشن پرداخته شده است.

آیا پس از شرکت در دوره میکروپیگمنتیشن می‌توانم سالن زیبایی تأسیس کنم؟

خیر برای تأسیس سالن زیبایی لازم است تا مدرک آرایش و پیرایش را دریافت نمایید؛ اما پس از دوره میکروپیگمنتیشن می‌توانید در سالن‌های زیبایی یا آموزشگاه‌های آرایشگری کار کنید.

ابزار مورد نیاز برای شرکت در کلاس میکروپیگمنتیشن چیست؟

رنگ تمرینی، قلم‌مو برای خط چشم مویی، کارتریج، موچین، قلم بلید، پوست مصنوعی (فیبروز)، کاسه رنگ ابرو، گوش پاک کن، برس رنگ ابرو و کیت از جمله ابزار مورد نیاز برای شرکت در کلاس میکروپیگمنتیشن است.

آیا مدرک میکروپیگمنتیشن معتبر است؟

درصورتی‌که مدرک میکروپیگمنتیشن از آموزشگاه‌های آرایشگری معتبر دریافت کنید که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای باشد از اعتبار بالایی برخوردار بوده و کمک می‌کند تا سریع‌تر وارد بازار کار شوید.

چگونه مدرک فنی و حرفه ای میکروپیگمنتیشن را دریافت کنم؟

برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای میکروپیگمنتیشن می‌توانید در آموزشگاه‌های آرایشگری معتبر ثبت‌نام کرده و پس از طی دوره در آزمون فنی و حرفه ای میکروپیگمنتیشن شرکت نمایید و با کسب نمره قبولی مدرک آن بگیرید.

آیا دوره آموزش آنلاین میکروپیگمنتیشن نیز برگزار می‌شود؟

بله در بسیاری از آموزشگاه‌های آرایشگری دوره آموزش آنلاین میکروپیگمنتیشن برگزار می‌شود و هنرجویان از تمام شهرها می‌توانند در آن شرکت نمایند.

آیا هزینه دوره اموزش انلاین میکروپیگمنتیشن نسبت به دوره‌های حضوری ارزان‌تر است؟

بله معمولاً هزینه دوره اموزش انلاین میکروپیگمنتیشن نسبت به دوره‌های حضوری ارزان‌تر است.

آیا در کلاس میکروپیگمنتیشن اموزش میکروپیگمنتیشن ابرو با دستگاه نیز ارائه می‌شود؟

بله در کلاس میکروپیگمنتیشن اموزش میکروپیگمنتیشن ابرو با دستگاه نیز ارائه می‌شود.

برای شرکت در دوره میکروپیگمنتیشن باید مدرک تحصیلی داشته باشم؟

برای شرکت در دوره میکروپیگمنتیشن هیچ الزامی برای داشتن مدرک تحصیلی وجود نداشته و شما با هر تحصیلاتی می‌توانید در این دوره‌ها شرکت کنید.

بهترین میکروپیگمنتیشن کار ایران کیست؟

میکروپیگمنتیشن کارهای زیادی در ایران فعالیت می‌کنند که برای انتخاب بهترین آنها می‌توانید نمونه کارهای را مشاهده کرده و از تجربیات افرادی که به آنها مراجعه کرده‌اند استفاده کنید.

سرفصل‌ های دوره آموزش میکروپیگمنتیشن چیست؟

سرفصل های دوره آموزش میکروپیگمنتیشن در زیر بیان شده است که شامل:

 • آشنایی با فرم صورت و اجزای آن
 • آشنایی با ابزار و وسایل میکرو
 • آشنایی با نحوه کشیدن فرم ابرو، لب و خط چشم
 • نحوه میکروپیگمنتیشن در ابروهای شکسته
 • نحوه میکروپیگمنتیشن در بن مژه
 • هاشور کردن ابرو
 • سایه ابرو
 • ریموو میکرو
 • ترمیم میکرو

مدرک بین المللی میکروپیگمنتیشن چیست؟

مدرک بین المللی میکروپیگمنتیشن در واقع همان مدرک فنی و حرفه ای میکروپیگمنتیشن است که شما با گذراندن دورهای آموزش میکروپیگمنتیشن و شرکت در آزمون فنی و حرفه ای می‌توانید آن را دریافت کنید.

آیا با مدرک بین المللی میکروپیگمنتیشن می‌توانم مهاجرت کنم؟

بله با استفاده از مدرک بین المللی میکروپیگمنتیشن می‌توانید ویزای کاری یا تحصیلی بیش از ۱۵۰ کشور دنیا را دریافت کنید.

آیا دوره اموزش میکروپیگمنتیشن شامل پشتیبانی است؟

بله دوره اموزش میکروپیگمنتیشن شامل پشتیبانی بوده و هنرجویان می‌توانند از این طریق رفع اشکال کرده و مهارت‌های خود را ارتقا دهند.

آیا کلاس میکروپیگمنتیشن برای افراد حرفه ای خوب است؟

بله کلاس میکروپیگمنتیشن دارای آموزش در سطح پیشرفته بوده که افراد حرفه ای نیز می‌توانند برای آپدیت مهارت خود در آن شرکت کنند.

آیا می‌توانم هزینه کلاس میکروپیگمنتیشن را به‌صورت اقساطی پرداخت کنم؟

بله در بسیاری از آموزشگاه‌ها امکان پرداخت هزینه کلاس میکروپیگمنتیشن به‌صورت اقساطی وجود دارد.

آموزش میکروپیگمنتیشن لب برای افراد مبتدی در آموزشگاه‌ها وجود دارد؟

بله آموزش میکروپیگمنتیشن لب برای مبتدیان نیز ارائه می‌شود.

آموزش میکروپیگمنتیشن در آموزشگاه آرایشگری بهتر است یا سالن زیبایی؟

با توجه به اینکه آموزش میکروپیگمنتیشن در آموزشگاه‌های آرایشگری مطابق با سرفصل‌های استاندارد و زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای است بهتر از سالن‌های زیبایی است. علاوه بر این هنرجویان پس از شرکت در دوره های میکروپیگمنتیشن در آموزشگاه آرایشگری می‌توانند مدرک فنی و حرفه ای میکروپیگمنتیشن را دریافت کنند که از اعتبار بالایی برخوردار است.

مشاهده باقی سؤالاتبستن سؤالات

۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *