آموزش میکروپیگمنتیشن + آموزشگاه میکروپیگمنتیشن + کلاس میکروپیگمنتیشن

دوره آموزش میکروپیگمنتیشن + معرفی آموزشگاه میکروپیگمنتیشن

دوره آموزش میکروپیگمنتیشن بدون شک یکی از پرکاربردترین و معروف ترین دوره های آرایشگری است که امروزه بسیاری از افراد برای آموزش آن به آموزشگاه های آرایشگری مراجعه میکنند. دوره ای با زیرشاخه هایی مثل میکروپیگمنتیشن لب برای رژ لب و خط لب، میکروپیگمنتیشن چشم و بن چشم، میکروپیگمنتیشن برای مو و پوشش نواحی اسیب دیده و دیگر کاربردهای آن که در ادامه با آنها بیشتر آشنا میشویم و به معرفی چند آموزشگاه معتبر و هزینه کلاس های میکروپیگمنتیشن در این مطلب میپردازیم. شما در این صفحه از سایت ایران آموزشگاه میتوانید اطلاعات مربوط به دوره میکروپیگمنتیشن و بهترین آموزشگاه های میکروپیگمنتیشن را بدست آورید.

سرفصل‌های آموزش میکروپیگمنتیشن:

 • ترمیم و اصلاح شکل ابرو
 • هاشور ابرو
 • سایه ابرو
 • پوشش شکستگی، محل زخم و قسمت های فاقد مو
 • کشیدن خط چشم و بن مژه
 • کشیدن رژلب، خط لب، هاشور لب، سایه لب، شیدینگ و دکوپاژ
برای مشاهده کلیک کنیدصفحه را جمع کنید
_

هزینه دوره میکروپیگمنتیشن

دوره آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو، لب و دیگر قسمت‌ها، به دو صورت عمومی و خصوصی برگزار می‌شود. در هر یک از این دوره‌ها، تعداد هنرجوهای متفاوتی شرکت می‌کنند و متناسب با همین موضوع، هزینه دوره‌ها متفاوت خواهد بود.

البته، این نکته را در نظر داشته باشید که میکروپیگمنتیشن، یکی از پرطرفدارترین خدماتی به شمار می‌آید که در سالن‌های زیبایی ارائه می‌شود و از آنجایی که خانم‌ها همیشه به زیبایی و آراستگی علاقه دارند، انجام این فعالیت درآمد بالایی را به همراه خواهد داشت. در نتیجه شما می‌توانید در دوره‌ای چون آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو یا لب، بن مژه و … شرکت کنید. فعالیت در این زمینه، هزینه‌ای که برای دوره آموزش پرداخته‌اید را در کوتاه‌ترین زمان جبران می‌کند و سپس به یک فعالیت سودآور تبدیل می‌شود.

نوع دوره  هزینه دوره
دوره خصوصی و نیمه خصوصی حرفه ای از ۳.۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومان تا ۴.۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی مبتدی از ۲.۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومان تا ۳.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان

بهترین آموزشگاه میکروپیگمنتیشن در تهران کجاست؟

برای مشاهده آموزشگاه های میکروپیگمنتیشن وارد صفحه زیر شوید.

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های میکروپیگمنتیشن پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای میکروپیگمنتیشن تهران و ایران:

وارد مطلب زیر شوید

روی مطلب زیر کلیک کنید

_

آموزش دوره میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائم، یکی از راحت‌ترین شیوه‌های آرایش صورت، به‌ویژه برای ابرو، چشم، لب و مو است و از آنجایی که امروزه بیشتر خانم‌ها به ظاهر خود اهمیت می‌دهند، آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو و دیگر قسمت‌ها که از شاخه‌های آموزش آرایشگری محسوب می‌شوند، موردتوجه قرار گرفته‌اند و متقاضیان زیادی دارند. این دست از افراد، می‌توانند در کلاس میکروپیگمنتیشن شرکت کنند و پس از پایان دوره، با مدرک معتبری که دریافت می‌کنند، مشغول به کار شوند.

 • هاشور ابرو
 • سایه ابرو
 • پوشش محل زخم، شکستگی و قسمت های فاقد مو
 • میکروپیگمنتیشن خط لب
 • میکروپیگمنتیشن رژلب، سایه لب، هاشور لب
 • شیدینگ و دکوپاژ
 • میکروپیگمنتیشن چشم برای کشیدن خط چشم
 • بن مژه
_

مراحل آموزش دوره میکروپیگمنتیشن

در دوره آموزش میکروپیگمنتیشن، سرفصل‌های گوناگونی چون متقارن‌سازی ابرو و خط چشم، مراحل آماده‌سازی مشتری برای انجام میکروپیگمنتیشن، آموزش کار با دستگاه مخصوص و طراحی، آموزش شناسایی رنگ‌های آرایش دائم، آموزش تکنیک‌های گوناگون میکروپیگمنتیشن و آموزش ترمیم میکروپیگمنتیشن وجود دارد که شما در طول دوره آموزش با هر یک از این سرفصل‌ها به‌طور کامل آشنا می‌شوید.

میکروپیگمنتیشن (micropigmentation) یکی از شیوه‌های تتو دائمی و نیمه دائمی برای ابرو، لب، بن مژه و خط چشم به شمار می‌آید که شما برای انجام آن، به یک دستگاه دیجیتال نیاز خواهید داشت. در طی زمان انجام میکروپیگمنتیشن، رنگ به عمیق‌ترین لایه پوست که درم نام دارد، تزریق می‌شود. البته پیش از آنکه به این مرحله برسید، مربی میکروپیگمنتیشن شما تمام اجزای صورت را آموزش می‌دهد و به شما می‌گوید که نحوه حرکت دست و فشار وارده چقدر باشد تا در هنگام کار، مشکلی پیش نیاید.

پس از آنکه تمام آموزش‌ها توسط مربی به شما گفته شد، باید هر آنچه یاد گرفته‌اید را بر روی صورت یک مدل زنده انجام دهید. البته تمامی کارها، تحت نظر مربی خواهد بود تا اگر به مشکل یا نکته‌ای برخوردید، به شما تذکر داده شود.

توجه داشته باشید که برای انجام میکروپیگمنتیشن، شما باید با انواع گوناگون فرم صورت آشنا باشید تا بتوانید فرم ابرو، خط چشم، خط بن مژه و خط لب را به شکلی درست طراحی کنید. از همین رو در کلاس میکروپیگمنتیشن، شما با اصول شناسایی فرم صورت نیز آشنا می‌شوید تا در زمان فعالیت در این زمینه، دچار مشکل نشوید.

همچنین باید بدانید که میان آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ، تفاوت‌هایی وجود دارد. به‌طوری‌ که در یک آموزشگاه میکروبلیدینگ خط چشم بن مژه و ابرو، شما یاد می‌گیرید که از یک تیغ بسیار نازک استفاده و با آن خطوطی را شبیه به تار مو طراحی کنید، اما در میکروپیگمنتیشن، با استفاده از دستگاه مخصوص، صدها نقطه بر روی ناحیه موردنظر ایجاد می‌شود تا فرم دلخواه به دست آید.

 

آموزش میکروپیگمنتیشن + آموزشگاه میکروپیگمنتیشن + کلاس میکروپیگمنتیشن

وارد مطلب زیر شوید

روی مطلب زیر کلیک کنید

_

لوازم مورد نیاز برای دوره آموزش میکروپیگمنتیشن

شما برای شرکت در کلاس آموزش میکروپیگمنتیشن، به ابزارهای مخصوصی نیاز دارید. این ابزارها هم در زمان آموزش و هم در زمان فعالیت، مورد استفاده قرار می‌گیرند. از ضروری‌ترین ابزارهای موردنیاز برای این دوره آموزش، باید به دستگاه مخصوص میکروپیگمنتیشن، سوزن‌های مخصوص دستگاه، سوزن‌های استریل، رنگ‌دانه‌های مخصوص، ابزار برای طراحی فرم ابرو، خط چشم، خط لب و … اشاره کرد.

آموزشگاه میکروپیگمنتیشن بن مژه یا لب و ابرو، به شما تمام این تجهیزات را ارائه می‌دهد تا در طول دوره آموزش، مشکلی پیش نیاید. اما لازم به ذکر است که هزینه مربوط به لوازم، به‌صورت جداگانه محاسبه و از هنرجو اخذ می‌شود.

آموزش میکروپیگمنتیشن + آموزشگاه میکروپیگمنتیشن + کلاس میکروپیگمنتیشن

توانایی شما پس از دوره آموزش میکروپیگمنتیشن

پس از آنکه هنرجو، تمام جلسات تعیین شده آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو، لب، خط چشم و بن مژه را پشت سر بگذارد، به مهارت کافی برای فعالیت در این زمینه می‌رسد. هنرجو در چنین موقعیتی، توانایی کامل کار با دستگاه را دارد و حرکات دست خود را به‌گونه‌ای تنظیم می‌کند که نتیجه کار، بهترین حالت ممکن شود. علاوه بر این مهارت‌ها، باید به توانایی‌هایی چون نحوه ترسیم طرح موردنظر بر روی پوست، انتخاب رنگ‌دانه مناسب برای مشتری و انجام میکروپیگمنتیشن نیز اشاره کرد.

با این اوصاف، هنرجو می‌تواند در انتهای آموزش، مدرک فنی‌وحرفه‌ای این زمینه را دریافت کند و با استفاده از آن به کار در سالن‌های معروف و حرفه‌ای مشغول شود. همچنین می‌تواند در شبکه‌های اجتماعی، تبلیغ فعالیت خود را نیز بکند و از این طریق به درآمد موردنظر برسد.

اعتبار مدرک دوره آموزش میکروپیگمنتیشن

مدرکی فنی‌وحرفه‌ای که هنرجو از آموزشگاه میکروپیگمنتیشن لب، خط چشم و ابرو دریافت می‌کند، یک مدرک معتبر از آرایش دائم به شمار می‌آید که فرد می‌تواند با استفاده از آن در این زمینه فعالیت خود را آغاز کند، زیرا این مدرک نشان‌دهنده مهارت‌ بالای فرد در حوزه میکروپیگمنتیشن است و هر سالنی که این خدمات را ارائه می‌دهد، به چنین نیرویی نیاز خواهد داشت.

آیا امکان راه‌اندازی سالن با این مدرک وجود دارد؟

خیر. اگر شما تصمیم به راه‌اندازی یک سالن برای انجام میکروپیگمنتیشن دارید، علاوه بر شرکت در کلاس میکروپیگمنتیشن و دریافت مدرک آن، باید دوره‌های مربوط به آموزش آرایش و پیرایش را نیز پشت سر بگذارید و مدرک آنها را نیز دریافت کنید. در چنین شرایطی، امکان تاسیس سالن برای شما مهیا خواهد شد.

تفاوت دوره‌ خصوصی و عمومی چیست؟

در دوره‌های عمومی، تعداد افراد شرکت‌کننده بیشتر از دوره خصوصی است. به‌طوری‌که در هر کلاس، ۳ تا ۶ نفر مشغول به آموزش هستند، در حالی که در دوره خصوصی، تنها ۱ تا ۳ نفر آموزش می‌بینند و به‌نوعی تعامل بیشتری با مربی دارند.

آیا میکروپیگمنتیشن فقط برای خانم‌ها است؟

میکروپیگمنتیشن به دلیل زیرشاخه‌های متنوعی که دارد، یکی از رشته‌های محبوب و پردرآمد است و باید گفت که می‌توان از این شیوه برای ترمیم موی آقایان (فی اسکالپ) نیز استفاده کرد. همچنین توجه داشته باشید که مد، روزبه‌روز تغییر می‌کند و هر روز به تعداد افرادی که به زیبایی خود اهمیت می‌دهند، اضافه خواهد شد. در نتیجه نگرانی از بابت آینده فعالیت در این رشته نداشته باشید.

_

کلاس میکروپیگمنتیشن در تهران

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول دوره میکروپیگمنتیشن

_
چطور مدرک فنی و حرفه ای میکروپیگمنتیشن بگیرم؟

شما می‌توانید بعد از گذراندن دوره با پرداخت هزینه جداگانه در آزمون فنی و حرفه ای شرکت کرده و پس از قبولی مدرک فنی و حرفه ای را دریافت کنید.

برای شرکت در دوره میکروپیگمنتیشن نیاز به چه وسایلی است؟ هزینه آن چقدر است؟

– وسایل:

دستگاه میکروپیگمنتیشن (ملاک انتخاب دستگاه مناسب، قدرت موتور بالا و ارتعاش پایین آن است. هر چقدر میزان لرزش کمتر و قدرت تزریق بیشتر باشد، میکروپیگمنتیشن بهتر انجام شده و زیبایی ابرو، لب، چشم و … بیشتر می شود)، سوزن های استریل یک بار مصرف و رنگ مخصوص.

– هزینه وسایل بسته به مارک و کیفیت وسایل متفاوت است. از ۵/۰۰۰/۰۰۰ میلیون تومان تا ۱۱/۰۰۰/۰۰۰ میلیون تومان.

مدت و هزینه دوره میکروپیگمنتیشن چقدر است؟

دوره از ۵ تا ۱۰ جلسه خواهد بود که تعداد و مدت زمان هر جلسه با توجه به خصوصی و گروهی بودن دوره مشخص میشود.

هزینه دوره ها هم نسبت به دوره های خصوصی و نیمه خصوصی یا گروهی از۲.۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومن تا ۴.۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومان است.

با مدرک میکروپیگمنتیشن میتوان سالن آرایشگری راه اندازی کرد؟

خیر، برای راه اندازی حتما باید مدرک آرایش و پیرایش یا آرایشگری پایه را نیز دریافت کرد.

در آموزشگاه میکروپیگمنتیشن، چه مهارت هایی آموزش می بینیم؟

دوره آموزش میکروپیگمنتیشن، یکی از کاربردی ترین دوره های آموزشی است. شما در این دوره مهارت هایی مانند انواع طراحی ابرو، کشیدن خط چشم، فی اسکالپ، بن مژه، خط لب و… را آموزش خواهید دید.

آیا با داشتن مدرک دوره آموزش میکروپیگمنتیشن می توان این مهارت را آموزش داد؟

خیر، مدرک آموزشگاه میکروپیگمنتیشن برای آموزش هنرجویان این دوره کافی نیست. شما برای آموزش این دوره به هنرجویان باید دوره های تخصصی را گذرانده و مدارک مربوطه را دریافت نمایید.

چطور می توان از کیفیت تدریس در کلاس میکروپیگمنتیشن مطمئن شد؟

مربی های تحت تایید سازمان فنی و حرفه ای در آموزشگاه میکروپیگمنتیشن فعالیت می کنند. بنابراین شما می توانید از تخصص مربی ها در این حیطه مطمئن باشید.

آیا امکان برگزاری دوره میکروپیگمنتیشن در روزهای تعطیل و آخر هفته وجود دارد؟

بله، دوره آموزش میکروپیگمنتیشن برای دانشجویان و افراد شاغل بیشتر در آخر هفته و روزهای تعطیل برگزار می شود. در اینصورت این افراد مشکلی برای حضور در کلاس نخواهند داشت.

دوره آموزش میکروپیگمنتیشن کاربردی تر است یا دوره میکروبلیدینگ؟

در دوره میکروپیگمنتیشن رنگدانه به عمق پوست نفوذ می کند. بنابراین ماندگاری آن بیشتر است. پس دوره میکروپیگمنتیشن کاربرد بیشتری از میکروبلیدینگ دارد.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش میکروپیگمنتیشن به مدرک تحصیلی خاصی نیاز است؟

خیر، هنرجو با هر سطحی از تحصیل می تواند در کلاس میکروپیگمنتیشن شرکت کند. سپس با گذراندن آزمون، مدرک فنی و حرفه ای خود را دریافت کند.

پس از دریافت مدرک دوره میکروپیگمنتیشن چه هنگامی توان وارد بازار کار شد؟

میکروپیگمنتیشن روشی کاربردی در سالن های آرایشی محسوب می شود. بنابراین شما بلافاصله پس از دریافت مدرک خود در این زمینه، می توانید در سالن های زیبایی مشغول به کار شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *