دوره آموزش شیدینگ ابرو

دوره آموزش شیدینگ ابرو + معرفی آموزشگاه شیدینگ ابرو

دوره آموزش شیدینگ ابرو، یک دوره حرفه ای برای آموزش متدها و روش های مدرن برای طراحی ابرو می باشد. بسیاری از بانوان با مشکل کم پشتی، یا عدم قرینگی در ابروها مواجه اند. در دوره آموزش شیدینگ ابرو شما یاد می گیرید که چگونه ابرو را به حالتی زیبا و خوش فرم طراحی کنید. به گونه ای که کاملا طبیعی و نرمال به نظر برسند. کلاس شیدینگ ابرو، یک کلاس پیشرفته است که در آموزشگاه شیدینگ ابرو برگزار می شود و طی آن شما برای دریافت مدرک سازمان فنی و حرفه ای و ورود به بازار کار آماده می شوید. در ادامه به بررسی نکاتی در مورد دوره های آموزشی شیدینگ ابرو می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

دوره های مرتبط:

سرفصل‌های آموزش شیدینگ ابرو:

 • بی حسی روی طراحی
 • طراحی لب قبل کار
 • طراحی اصولی انواع لب
 • طراحی لب روی کاغذ با متد اکادمی اس
 • لاین دور لب با دستگاه
 • شیدینگ روی پوست مصنوعی
 • شیدینگ لب مدل زنده
 • نحوه اجرای اصولی تکنیک پاندول
برای مشاهده کلیک کنیدصفحه را جمع کنید
_

هزینه دوره شیدینگ ابرو

طبق قوانین سازمان فنی و حرفه ای، کلاس شیدینگ ابرو در سه گروه عمومی، نیمه خصوصی و خصوصی برگزار می شود. در گروه های های عمومی معمولا تعداد کارآموزان بیش از ۱۰ نفر می باشند. در آموزش به صورت نیمه خصوصی معمولا ۳ تا ۵ نفر تحت آموزش قرار می گیرند و در دوره خصوصی نیز کارآموز به صورت انفرادی یا نهایتا در گروه های دو نفره، آموزش های تئوری و عملی را فرا می گیرد.

بدیهی است هزینه کلاس های خصوصی آموزش شیدینگ ابرو، به دلیل صرف وقت بیشتر مربی برای کارآموزان، بیشتر از سایر دوره ها باشد. البته با وجود استقبال گسترده و همیشگی بانوان از شیدینگ ابرو، می توانید مطمئن باشید که در کوتاهترین زمان ممکن بعد از ورود به بازار کار، هزینه های صرف شده را جبران خواهید کرد. هزینه این کلاس در آموزشگاه شیدینگ ابرو مطابق جدول زیر محاسبه می شود:

نوع دوره  هزینه دوره
دوره خصوصی و نیمه خصوصی حرفه ای ۲۵۰۰۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰۰۰
دوره خصوصی و نیمه خصوصی مبتدی ۱۵۰۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰۰

بهترین آموزشگاه شیدینگ ابرو در تهران کجاست؟

برای مشاهده آموزشگاه های شیدینگ ابرو  وارد صفحه زیر شوید.

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های شیدینگ ابرو  پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای شیدینگ ابرو تهران و ایران:

وارد مطلب زیر شوید

وارد مطلب زیر شوید

_

آموزش دوره شیدینگ ابرو

آموزش شیدینگ ابرو، شامل دو مرحله تئوری و عملی می باشد. در مرحله تئوری شما با اصول علمی و بهداشتی انجام این روش آشنا خواهید شد. با انواع بیماری های پوستی که ممکن است در اثر انجام شیدینگ ابرو در بانوان اتفاق بیفتد، آشنا می شوید و راه درمان و مقابله با این بیماری ها را خواهید آموخت.

همچنین به صورت تئوری روش های طراحی ابرو، قرینه سازی، پر کردن و… را فرا می گیرید. در مرحله عملی آموزش شیدینگ ابرو ابتدا طرز کار با دستگاه ها و لوازم مورد نیاز در این روش را آموزش خواهید دید و سپس به انجام کار روی یک نمونه واقعی مشغول می شوید.

در طی این مراحل مربی به تمام فعالیت های شما نظارت می کند تا مشکلی در کار شما به وجود نیاید. انجام مرحله عملی در شیدینگ ابرو به شما کمک می کند تا برای ورود حرفه ای به بازار کار آماده شوید. شما با پیاده کردن شیدینگ ابرو روی نمونه های واقعی به نواقص کار خود واقف می شوید و مربی شما را در رفع این نواقص یاری خواهد کرد.

_

مراحل آموزش دوره شیدینگ ابرو

در آموزش شیدینگ ابرو شما ابتدا سرفصل های تئوری را آموزش خواهید دید. این مراحل شامل آشنایی با شیدینگ یا سایه نیمه دائمی ابرو، روش های طراحی ابرو و قرینه سازی آن، نکات بهداشتی و درمانی و… آشنا می شوید. سپس روش استفاده از ابزار و سوزن های مورد نیاز در این روش را یاد خواهید گرفت. مهمترین مراحل آموزشی در شیدینگ ابرو عبارتند از:

 • طراحی خاص ابرو با توجه به فرم صورت: یکی از مهمترین مراحل آموزشی شیدینگ ابرو، طراحی مناسب ابرو با توجه به فرم و اجزای صورت است. شما باید بتوانید مناسب ترین فرم ابرو را برای انواع صورت ها انتخاب و طراحی کنید. قرینه سازی و پر کردن ابرو نیز از نکاتی است که باید روش طراحی آنها را یاد بگیرید.
 • استفاده از سوزن های مختلف: آموزش شیدینگ ابرو با سوزن هایی خاص انجام می شود که شما نیاز دارید روش کار با آنها را آموزش ببینید. سوزن پاور و سوزت فلت از جمله مهمترین انواع سوزن در شیدینگ کردن ابرو می باشند. از سوزن پاور برای طراحی قسمت های خالی ابرو و از سوزن فلت برای پرپشت نشان دادن بافت ابرو استفاده می شود.
 • نحوه بی حس کردن موضعی: از مهمترین نکات آموزشی در شیدینگ ابرو، به نحوه بی حس کردن می توان اشاره کرد. شما باید یاد بگیرید که بی حسی موضعی را تا چه اندازه و در چه نقطه ای از صورت استفاده کنید.

پس از انجام این آموزش ها شما وارد مرحله کار روی نمونه واقعی می شوید و تحت نظر یک مربی متخصص تمامی مراحلی را که آموزش دیده اید به مرحله اجرا می گذارید تا بتوانید نواقص کار خود را به صورت کامل برطرف کرده و خود را برای دریافت مدرک و ورود به بازار کار حرفه ای آماده کنید.

 

_

لوازم مورد نیاز برای دوره آموزش شیدینگ ابرو

برای شروع و طی کردن مراحل دوره آموزش شیدینگ ابرو به ابزار و لوازم خاصی نیاز دارید. شما می توانید هم هنگام آموزش دیدن و هم هنگام آغاز کار خود از این لوازم و ابزار تا مدت ها استفاده نمایید. لوازم و ابزارهای مورد نیاز برای گذراندن دوره شیدینگ ابرو شامل موارد زیر می باشند:

 •   لوازم بهداشتی و استریل پوستی
 •   مواد بی حس کننده موضعی بهداشتی
 •   انواع سوزن
 •   دستگاه میکروشیدینگ که سوزن ها روی آن قرار می گیرند.

با استفاده از این لوازم و ابزار می توانید به طور کامل دوره آموزشی شیدینگ ابرو را فرا گیرید. این لوازم تا مدت ها برای شما ماندگاری خواهند داشت و نیازی نیست نگران صرف هزینه برای خرید آنها باشید. از طرفی لازم به ذکر است که آموزشگاه شیدینگ ابرو می تواند این لوازم و ابزار را به صورت پکیج هایی در اختیار شما قرار دهد اما هزینه آن به هزینه دوره شما اضافه خواهد شد.

توانایی شما پس از دوره شیدینگ ابرو

پس از گذراندن دوره آموزش شیدینگ ابرو شما قادر خواهید بود، عملیات سایه زنی نیمه دائمی ابرو را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. پر کردن ابروهای تو خالی، پر پشت سازی ابروهای کم پشت، قرینه سازی ابروهایی که دچار عدم قرینگی هستند و… از جمله مهارت هایی هستند که شما می توانید در سطح عالی انجام دهید.

همچنین قادر خواهید بود با توجه به اجزای صورت و فرم چهره یک شخص، بهترین مدل ابرو را برای او انتخاب کنید، سپس آن را روی صورت فرد طراحی نموده و به وسیله سوزن های میکروشیدینگ آن را اجرا نمایید.

اعتبار مدرک دوره آموزش شیدینگ ابرو

گواهی تخصصی یا مدرک شیدینگ ابرو به طور رسمی از سازمان فنی و حرفه ای که نهادی معتبر است صادر می شود. شما پس از گذراندن کلاس شیدینگ ابرو طی آزمون های سازمان فنی و حرفه ای صلاحیت سنجی می شوید و در صورت قبولی در آزمون مدرک شما صادر خواهد شد.

پس از دریافت گواهی خود، می توانید در سریع ترین زمان ممکن وارد بازار کار شوید. خوشبختانه کارهای آرایشی خصوصا در زمینه ابرو در ایران با استقبال خوبی مواجه هستند. بنابراین شما می توانید به راحتی کار خود را در سالن های آرایشی آغاز کرده و شروع به کسب درآمد کنید. در صورت آموزش خوب و حرفه ای، می توانید در سریع ترین زمان ممکن هزینه صرف شده برای آموزش شیدینگ ابرو را جبران نمایید.

مدت زمان دوره آموزش شیدینگ ابرو

مدت زمان دوره آموزش شیدینگ ابرو در آموزشگاه‌های مختلف متفاوت بوده و بین ۳ تا ۵ جلسه است. در این دوره شما با قرینه‌سازی ابروها، سایه زنی، پرکردن ابرو، نحوه بی‌حس کردن ابرو، انتخاب پیگمنت مناسب و فرم دهی ابروها بر اساس صورت و چشم آشنا می‌شوید. این کلاس‌ها شامل دو نوع دوره عادی و فشرده می‌شود که دوره فشرده مدت زمان کمتری نسبت به دوره عادی دارد.

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس شیدینگ ابرو

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس شیدینگ ابرو بر اساس نوع دوره تعیین می‌شود. کلاس‌ها به‌صورت خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی برگزار می‌شود که تعداد شرکت‌کنندگان در آنها متفاوت است. در این کلاس‌ها بین ۱ تا ۸ نفر شرکت می‌کنند که تعداد افراد در کلاس خصوصی شیدینگ ابرو ۱ تا ۳ نفر، در کلاس نیمه‌خصوصی شیدینگ ابرو ۴ تا ۶ نفر و در کلاس گروهی شیدینگ ابرو ۷ تا ۸ نفر است.

بازار کار شیدینگ ابرو

شیدینگ ابرو یکی از روش‌های محبوب برای زیباسازی ابروها است که امروزه طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است. شما با شرکت در دوره‌های شیدینگ ابرو و تسلط بر روش انجام آن می‌توانید در سالن‌های زیبایی مشغول به کار شده و از این راه کسب درآمد کنید. درآمد شما از این کار به عوامل زیادی بستگی دارد و در تهران بین ۱۰ تا ۳۰ میلیون درآمد ماهیانه است.

درآمد لاین شیدینگ ابرو بسته به محل سالن، تعداد مشتریان، تبلیغات و بازاریابی و همچنین مهارت شما متغیر است. در شهرهای بزرگ مانند تهران و همچنین سالن‌هایی که در مرکز شهر یا شمال شهر قرار دارند، درآمد بالاتر است. علاوه بر این هر چه شما مهارت بیشتری در کار داشته و بتوانید مشتریان بیشتری جذب کنید، امکان کسب درآمدهای بالاتر برای شما وجود دارد.

نحوه دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای شیدینگ ابرو

مدرک فنی و حرفه‌ای شیدینگ ابرو یکی از مدارک معتبر در ایران است که شما با دریافت آن می‌توانید راحت‌تر وارد بازار کار شوید. با دریافت این مدرک امکان برخورداری از تسهیلات مختلف از جمله وام‌های کارآفرینی برای شما وجود دارد. همچنین اگر قصد مهاجرت به کشورهای دیگر برای کار یا تحصیل در این رشته داشته باشید می‌توانید با استفاده از مدرک فنی حرفه‌ای شیدینگ ابرو به بیش از ۱۸۰ کشور بروید. برای دریافت این مدرک می‌توانید مراحل زیر را طی کنید.

 • انتخاب آموزشگاه شیدینگ ابرو؛ در گام اول لازم است تا بهترین آموزشگاه شیدینگ ابرو را پیدا کنید. این آموزشگاه باید مجوزهای قانونی فعالیت داشته و در پایان کلاس‌ها به هنرجویان مدرک دهد.
 • شرکت در دوره شیدینگ ابرو؛ در گام بعدی شما باید دوره‌های شیدینگ ابرو را طی کنید. این دوره به‌صورت تئوری و عملی بوده و سرفصل‌های کامل شیدینگ ابرو آموزش داده می‌شود.
 • شرکت در آزمون و دریافت مدرک؛ در نهایت شما در آزمون فنی و حرفه‌ای شیدینگ ابرو شرکت کرده و در صورت قبولی می‌توانید مدرک آن را دریافت کنید.
_

کلاس  شیدینگ ابرو در تهران

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول دوره شیدینگ ابرو

_
مدت و هزینه دوره آموزش شیدینگ ابرو چقدر است؟

هزینه دوره اموزش شیدینگ ابرو بنا به دوره خصوصی یا عمومی در مراکز مختلف از ۱۵۰۰۰۰۰ هزارتومان تا ۳۵۰۰۰۰۰ هزار تومان است.

برای شرکت در دوره آموزش شیدینگ ابرو نیاز به چه وسایلی است؟

ابزار مورد نیاز برای شرکت در دوره های اموزش شیدینگ ابرو می‌توان به مواردی همچون: لوازم بهداشتی و استریل پوستی- مواد بی حس کننده موضعی بهداشتی- انواع سوزن و دستگاه میکروشیدینگ که سوزن ها روی آن قرار می گیرند، اشاره کرد.

در آموزشگاه شیدینگ ابرو بدن، چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

در دوره آموزش شیدینگ ابرو شما قادر خواهید بود، پس از گذراندن دوره آموزش شیدینگ ابرو شما قادر خواهید بود، عملیات سایه زنی نیمه دائمی ابرو را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

در دوره شیدینگ ابرو ، انجام شیدینگ ابرو روی چه نقاطی از بدن آموزش داده می شود؟

در کلاس شیدینگ ابرو نحوه ایجاد شیدینگ ابرو روی ابرو داده می شود.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش شیدینگ ابرو پیش نیاز خاصی لازم است؟

شما برای ثبت نام در آموزشگاه شیدینگ ابرو به پیش نیاز خاصی نیاز نخواهید داشت.

آیا در کلاس شیدینگ ابرو ، روش های بهداشتی مراقبت از شیدینگ ابرو نیز آموزش داده می شود؟

در مباحث تئوری دوره آموزش شیدینگ ابرو ، روش های بهداشتی مراقبت از پا بعد از شیدینگ ابرو نیز آموزش داده می شود.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره شیدینگ ابرو بدن، باید سطح تحصیلی خاصی داشته باشیم؟

برای اخذ مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش شیدینگ ابرو نیاز به داشتن سطح تحصیلی خاصی نیست. شما با هر سطح از تحصیل می توانید در این دوره شرکت کرده و مدرک خود را اخذ کنید.

تفاوت دوره خصوصی شیدینگ ابرو ، با دوره نیمه خصوصی در چیست؟

لازم است بدانید مربی در دوره های خصوصی آموزشگاه شیدینگ ابرو به دلیل داشتن تعداد کمتر هنرجو، تمرکز و وقت بیشتری صرف آموزش می کند. پس کیفیت دوره خصوصی شیدینگ ابرو از دوره های نیمه خصوصی بالاتر است.

بازار کار دوره آموزش شیدینگ ابرو چگونه است؟

بازار کار دوره آموزش شیدینگ ابرو از رونق خوبی برخوردار است. چرا که در سالهای اخیر و با توجه به مد روز، استفاده از شیدینگ ابرو بسیار مرسوم شده است.

آیا آموزش شیدینگ ابرو در موارد ممنوعه هم آموزش داده میشود؟

طبق چارت آموزش سازمانی فقط شیدینگ ابرو موارد مجاز انجام میشود اما ممکن است در برخی مراکز انتقال تجربیات آموزشی بصورت تجربی صورت گیرد.

دوام شیدینگ بیشتر است یا میکروبلیدینگ؟

ماندگاری شیدینگ معمولاً بیشتر از میکروبلیدینگ بوده و حدود ۱ تا ۳ سال است. البته بسته به نوع پوست میزان ماندگاری شیدینگ می‌تواند متفاوت باشد. ماندگاری شیدینگ در پوست‌های چرب کمتر از پوست‌های خشک است.

مراقبت‌های بعد از شیدینگ شامل چه مواردی می‌شود؟

برای ماندگاری و حفظ سلامت ابروهایی که شیدینگ شده لازم است تا موارد زیر را رعایت کنید:

 • تا ۲۴ ساعت پس از شیدینگ کردن ابروها، از خیس کردن آنها خودداری کنید.
 • به مدت یک هفته از انجام ورزش‌هایی که باعث تعریق می‌شوند بپرهیزید.
 • حتی‌الامکان سعی کنید تا دستتان به ابروها تماس پیدا نکرده یا در صورت نیاز پیش از تماس با ابروها دستانتان را بشویید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و امواج فرابنفش جدا خودداری کنید.

چه مدت بعد از شیدینگ ابروها می‌توانم صورتم را بشویم؟

پس از ۳ ساعت می‌توانید صورتتان را بشویید. اما دقت داشته باشید که آب به قسمت بالایی صورت برخورد نکند و برای تمیزکردن قسمت ابرو به بالا از یک پد نخی استفاده نمایید.

برای شیدینگ کردن ابروها چند جلسه نیاز است؟

برای شیدینگ ابروها معمولاً دو جلسه نیاز است و جلسه دوم ۶ تا ۱۲ هفته پس از جلسه اول است.

آیا پس از شیدینگ در ابروها زخم ایجاد می‌شود؟

بله به دلیل برخورد سوزن به درون پوست، در شیدینگ نیز زخم ایجاد می‌شود که پس از مدت‌زمان کوتاهی زخم‌ها به طور کامل از بین خواهد رفت.

آیا پس از شیدینگ می‌توان آرایش کرد؟

برای دوام و روند بهبود بهتر شیدینگ لازم است تا به مدت دو هفته از آرایش‌کردن بپرهیزید.

آیا در طول شیدینگ ابروها خونریزی وجود دارد؟

درصورتی‌که اپراتور به‌خوبی شیدینگ را انجام دهد، هیچ‌گونه خونریزی وجود نخواهد داشت. اما در برخی موارد به دلیل عدم رعایت نکات لازم و همچنین حساسیت بالای پوست مراجعه‌کنندگان احتمال خونریزی وجود دارد؛ بنابراین توصیه می‌شود که پیش از شیدینگ از خوردن هر گونه مواد کافئین‌دار از جمله قهوه، چایی، نوشابه و… و همچنین ایبوپروفن و آسپرین خودداری کنید.

سوزن شیدینگ مناسب چه سایزی است؟

سایز سوزن شیدینگ بسته به نوع پوست متفاوت است. برای پوست و موهای طبیعی نازک‌ از سوزن‌های نازک‌تر (نانو/۰.۱۸) و برای پوست‌ها و موهای طبیعی ضخیم‌تر از سوزن‌های کمی ضخیم‌تر (۰.۲۰-۰.۲۵) استفاده می‌شود.

آیا برای شرکت در دوره آموزش شیدینگ ابرو باید وسایل مورد نیاز را به همراه داشته باشیم؟

برای شرکت در دوره آموزش شیدینگ ابرو می‌توانید وسایل لازم را به همراه داشته یا از امکانات آموزشگاه استفاده نمایید.

هزینه شیدینگ ابرو چقدر است؟

هزینه شیدینگ ابرو بسته به نوع ابرو و میزان کاری که روی آن انجام می‌شود متفاوت بوده و حداقل هزینه آن ۵۰۰ هزار تومان است.

شیدینگ پاور چه تفاوتی با شیدینگ با سوزن فلت دارد؟

در شیدینگ پاور به‌صورت نقطه‌ای در ابرو سایه زده شده و برای رفع مشکلات بسیار کوچک ابرو است. اما در شیدینگ با سوزن فلت بخش بیشتری از ابرو سایه زده می‌شود.

آیا شیدینگ ابرو محو می‌شود؟

بله شیدینگ ابروها پس از ۱ تا ۳ سال محو می‌شوند.

برای ریموو شیدینگ در خانه چیکار کنم؟

برای محوکردن شیدینگ ابرو در خانه می‌توانید از رتینول استفاده کنید. رتینول علاوه بر از بین بردن سایه ابرو به تقویت بهتر پوست نیز کمک می‌کند.

انجام سایه ابرو در چه فصلی از سال بهتر است؟

معمولاً فصل پاییز و زمستان برای انجام سایه ابرو مناسب‌تر بوده و در این مدت روند بهبودی سریع‌تر خواهد بود.

من ابروهای خیلی کم‌پشتی دارم آیا شیدینگ ابرو برای من مناسب است؟

اگر ابروهای شما بسیار کم‌پشت و کم‌رنگ است بهتر است برای رفع این مشکل به سراغ میکروبلیدینگ بروید. سایه ابرو یا شیدینگ بیشتر برای ابروهای پرحجم مناسب‌تر است.

شیدینگ ابرو چیست؟

شیدینگ ابرو یا سایه ابرو یک روش نیمه‌دائمی برای حالت دادن به ابروها است که در آن با استفاده از سوزن میکروشیدینگ، رنگ‌دانه‌ها به درون پوست نفوذ کرده و حالت طبیعی خواهد داشت.

مشاهده مطلببستن مطلب

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *