دوره آموزش بافت مو و دردلاک – آموزشگاه بافت مو برای مدرک بافت مو

دوره آموزش بافت مو و دردلاک

_

دوره مراقبت و زیبایی زنانه و مردانه

آموزش بافت مو و دردلاک و معرفی آموزشگاه بافت مو

بافت مو و روش بافت دردلاک جزو دوره های مکمل آرایشگری است اما در حال حاضر بعلت استقبال در آموزش تحت عنوان دوره ای مستقل آموزش داده میشود. در این دوره از دوره های آموزش آرایشگری پیدا کرده است. میزان شرکت کنندگان بافت مو و دردلاک در بین آموزشگاه های آرایشگری زنانه و مردانه بالا رفته است و از این رو ما اقدام به معرفی این دوره جذاب آرایشگری مینماییم. شما در این صفحه از سایت ایران آموزشگاه میتوانید اطلاعات مربوط به دوره بافت مو و بهترین آموزشگاه های بافت مو را بدست آورید.

در این مطلب چه میخانیم؟

  • دوره آموزش بافت مو و دردلاک چیست؟
  • هزینه دوره بافت مو و دردلاک
  • مراحل آموزش بافت مو و دردلاک
  • لوازم دوره بافت مو و دردلاک
  • توانایی شما پس آموزش بافت مو و دردلاک
  • اعتبار مدرک بافت مو و دردلاک

_

آموزش بافت مو و دردلاک

امروزه بسیاری از خانم‌ها و حتی آقایان به داشتن موهای زیبا و در عین حال ساده اهمیت می‌دهند. یکی از راه‌های داشتن موهای زیبا که امروزه بین افراد بسیار ترند شده است، بافت مو به نظر می‌رسد. به‌طوری که می‌توان گفت این رشته از آموزش آرایشگری، محبوبیت بسیاری به دست آورده و به همین دلیل بسیاری از افراد که به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکار خود هستند، در دوره‌های آموزش بافت مو شرکت می‌کنند تا در پایان دوره بتوانند از این طریق به درآمد موردنظر خود برسند.

یکی از مدل‌های بافت مو که بسیار محبوب شده است را می‌توان بافت دردلاک در نظر گرفت. این بافت که با استفاده از نخ انجام می‌شود، یک شیوه ساده برای داشتن موهایی زیبا خواهد بود و از گذشته تا به امروز طرفداران خود را داشته است. بنابراین شما می‌توانید در آموزشگاه بافت مو ثبت‌نام کنید و دوره بافت دردلاک را پشت سر بگذارید.

هزینه دوره آموزش بافت مو و دردلاک

دوره آموزش بافت مو و دردلاک به هیچ پیش‌نیازی احتیاج ندارد و شما می‌توانید با صفر تا صد این کار در کلاس بافت مو آشنا شوید. همچنین در نظر داشته باشید که کلاس‌ها به سه صورت گروهی، نیمه‌خصوصی و خصوصی برگزار می‌شوند. در هر سه گروه، آموزش یکسان است و سرفصل‌های مشابهی به هنرجویان آموزش داده می‌شود، اما از آنجایی که تعداد شرکت‌کننده‌ها در هر دوره متفاوت است، هزینه دریافتی نیز فرق خواهد کرد. حال شما می‌توانید بر اساس شرایط خود یکی از این دوره‌ها را انتخاب کنید.

نوع دوره  هزینه دوره
دوره عمومی در حال حاضر در کرونا برگزار نمی شود
دوره خصوصی و نیمه خصوصی حرفه ای  از ۵۰۰ هزار تومان تا  ۱ میلیون تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی مبتدی  از  هزار ۱۰۰ هزار تومان تا  ۵۰۰ هزار تومان

بهترین آموزشگاه بافت مو کجاست؟

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های بافت مو پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای بافت مو:

روی مطلب زیر کلیک کنید

روی مطلب زیر کلیک کنید

آموزش بافت دردلاک

مراحل دوره آموزش بافت مو و دردلاک

در دوره آموزش بافت مو سرفصل‌های گوناگونی آموزش داده می‌شود. شما در ابتدا با انواع بافت‌های گوناگون مانند بافت آفریقایی، بافت کف سری، بافت تیغ ماهی، بافت فرانسوی و هلندی، بافت زیپ، بافت الماسی، بافت سه‌بعدی، بافت حصیری، بافت چهارتایی، بافت آبشاری، بافت زنجیری، بافت دردلاک و … آشنا می‌شوید.

هر یک از انواع بافت‌ها شرایط مخصوص به خود را دارند و شما می‌توانید با استفاده از آموزش‌هایی که داده می‌شود، این بافت‌ها را به بهترین شکل انجام دهید. البته در این دوره علاوه بر آنکه تکنیک‌های بافت به شما گفته می‌شود، میزان فشار دست، طریقه دسته‌بندی کردن مو و دیگر آموزش‌های لازم نیز گفته خواهد شد. برای مثال در طی دوره آموزش بافت دردلاک، به شما آموزش داده می‌شود که در ابتدا موهای مشتری را به‌خوبی بشویید و سشوار بکشید و سپس تقسیم‌بندی درستی انجام دهید. این تقسیم‌بندی در اکثر مواقع به‌صورت افقی و در فاصله‌های تقریبا یکسان انجام می‌شود.

پس از تقسیم‌بندی موها، دسته جدا شده را با کش ببندید و تمرکز خود را بر روی آن بگذارید. دسته مو جدا شده را پوش دهید، سپس باید مو را به‌خوبی بپیچانید تا همانند یک شاخه شود. همچنان که این کار را انجام می‌دهید، با استفاده از شانه پوش دادن را ادامه دهید. در این مرحله از واکس مو نیز استفاده کنید، زیرا باعث می‌شود هیچ تار مویی از شاخه جدا نشود و استحکام مو بالا برود.

شما باید همین کار را ادامه دهید و بخش‌های جدا شده را ببافید. توجه داشته باشید که شیوه انجام این کار بسیار اهمیت دارد، زیرا اگر شما کوچک‌ترین خطایی انجام دهید، موهای مشتری آسیب جدی می‌بیند. بنابراین توصیه می‌شود به تمام نکاتی که مربی می‌گوید گوش دهید تا بتوانید بافت مو را به‌درستی انجام دهید.

کلاس آرایشگری مردانه

تاسیس آموزشگاه آرایشگری

لوازم موردنیاز برای دوره آموزش بافت مو و دردلاک

برای شرکت در دوره آموزش بافت مو و دردلاک به لوازم خاصی نیاز نیست و شما می‌توانید با کمترین سرمایه این دوره را پشت سر بگذارید و در ادامه کسب‌وکار خود را شروع کنید. از جمله لوازم موردنیاز برای دوره آموزش بافت مو و دردلاک باید به مواردی چون ماکت مو آموزشی، فیکساتور معمولی و حرفه‌ای، چسب مو، واکس، ژل، سنجاق مو، سنجاق ریز، سنجاق درشت، کش قیطانی، بیگودی، سشوار، برس‌های مخصوص، کاموا، نخ‌های رنگی و … اشاره کرد. شما می‌توانید تمام این لوازم را به‌صورت پک از آموزشگاه بافت مو تهیه کنید و با استفاده از آن‌ها دوره آموزش را به پایان برسانید.

توانایی شما پس از دوره آموزش بافت مو و دردلاک

پس از به پایان رسیدن تعداد جلسات کلاس آموزش بافت مو، هنرجو به مهارتی می‌رسد که می‌تواند به‌صورت حرفه‌ای جدیدترین مدل‌های بافت مو و همچنین بافت دردلاک را انجام دهد. همچنین اگر هنرجو در گذشته این آموزش را پشت سر گذاشته، می‌تواند از طریق آموزش‌های این دوره، مهارت‌های خود را بهبود ببخشد.

اعتبار مدرک دوره آموزش بافت مو

بعد از اتمام دوره آموزش بافت مو و دردلاک، مدرک فنی و حرفه‌ای بافت مو در اختیار هنرجو قرار می‌گیرد که اعتبار بالایی دارد و شما می‌توانید با در دست داشتن آن در سالن‌های بزرگ و حرفه‌ای مشغول به فعالیت شوید. البته این مدرک امکان تاسیس سالن را به شما نمی‌دهد و اگر چنین هدفی دارید، باید دوره آرایش و پیرایش را بگذرانید.

آیا با مدرک بافت مو و دردلاک میتوان آرایشگاه راه اندازی کرد؟

خیر. برای راه اندازی آرایشگاه زنانه یا آموزشگاه آرایشگری حتما باید مدرک آرایشگری پایه زنانه را دریافت نمود و در کنار آن چند مدرک آموزشی مثل مدرک بافت مو و دردلاک را نیز دریافت کرد.

_

کلاس بافت مو و دردلاک

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول

_

پرسش و پاسخ دوره آموزش بافت مو و دردلاک

بازار کار بافت مو و دردلاک به چه شکل است؟

همان‌طور که گفته شد، برای انجام بافت مو به هیچ ابزار به‌خصوصی نیاز نیست و شما می‌توانید با حداقل امکانات فعالیت خود را شروع کنید. از آنجایی که امروزه داشتن موهایی حالت‌دار و زیبا حرف اول را می‌زند، می‌توان گفت بازار کار این حرفه خوب است و یکی از شاخه‌های پول‌ساز آرایشگری به شمار می‌آید.

آیا تمرین بافت مو و دردلاک بر روی موهای طبیعی انجام می‌شود؟

بله. پس از آنکه آموزش بافت مو و دردلاک به پایان برسد، شما باید هر آنچه آموزش‌ دیده‌اید را بر روی یک مدل طبیعی انجام دهید تا مربی کار شما را بررسی کند و اگر نکته‌ای بود به شما بگوید.

مدت و هزینه آموزش بافت مو و دردلاک چقدر است؟

قیمت دوره بافت مو در دوره های مختلف خصوصی و عمومی متفاوت است. ممکن است مدت دوره بافت مو بین ۳ تا ۸ جلسه باشد و قیمت دوره بافت مو بین  هزار۱۰۰ تا ۱ میلیون تومان باشد. در ابتدای صفحه مراکز معتبر اموزش بافت مو را معرفی نموده ایم.

برای شرکت در کلاس بافت مو و دردلاک نیاز به چه وسایلی است؟ هزینه آن چقدر است؟

– وسایل: ماکت مو آموزشی، فیکساتور معمولی و حرفه‌ای، چسب مو، واکس، ژل، سنجاق مو، سنجاق ریز، سنجاق درشت، کش قیطانی، بیگودی، سشوار، برس‌های مخصوص، کاموا، نخ‌های رنگی.

– هزینه وسایل بسته به مارک و کیفیت وسایل متفاوت است. از ۱۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان.

آیا پس از دوره آموزش بافت مو می‌توان سریع به بازار کار وارد شد؟

بله. سرفصل‌هایی که در این دوره آموزشی به آن‌ها پرداخته می‌شود، به‌گونه‌ای هستند که شما می‌توانید با اتمام آن‌ها به‌سرعت وارد بازار کار شوید و فعالیت خود را آغاز کنید.

آیا نحوه بافت روی موی کوتاه نیز در این دوره آموزش داده می شود؟

بله، شما در دوره آموزش بافت مو و دردلاک روش های بافت برای موهای کوتاه را نیز آموزش خواهید دید.

در دوره بافت مو و دردلاک، چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

در دوره آموزش بافت مو و دردلاک با روش های مختلف بافت مو آشنا می شوید. شما در این دوره، مدل های مختلف بافت موی ساده و پیشرفته را یاد خواهید گرفت.

مهمترین بافت هایی که در دوره بافت مو و دردلاک آموزش داده می شوند، کدامند؟

شما در کلاس دردلاک بافت های حصیری، الماسی، آفریقایی، آبشاری، سه بعدی و… را آموزش خواهید دید.

آیا دریافت مدرک دوره آموزش بافت مو و دردلاک، شامل پیش نیاز خاصی می باشد؟

خیر، دوره آموزش بافت مو و دردلاک شامل پیش نیاز خاصی نیست.

تهیه مدل طبیعی برای دوره بافت مو و دردلاک به عهده هنرجو است یا آموزشگاه ؟

تهیه مدل واقعی برای آموزشگاه بافت مو، به عهده هنرجو می باشد. آموزشگاه وظیفه ای در قبال این مسئله ندارد.

آیا با دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره بافت مو و دردلاک می توان اقدام به تدریس این مهارت کرد؟

دریافت مدرک فنی و حرفه ای این دوره برای تدریس در کلاس دردلاک کافی نیست. برای تدریس باید در دوره های تخصصی مربیگری شرکت کنید.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره بافت مو و دردلاک، مدرک تحصیلی خاصی نیاز است؟

خیر، شما با هر سطح از تحصیل می توانید مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش بافت مو و دردلاک را دریافت کنید.

آیا امکان دریافت مدرک بین المللی دوره آموزش بافت مو و دردلاک نیز وجود دارد؟

بله، شما می توانید با پرداخت هزینه جداگانه مدرک QAL کلاس دردلاک را از آکادمی تخصصی در انگلستان دریافت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *