دوره آموزش کراتینه مو و احیای مو – آموزشگاه کراتینه مو

آموزش کراتینه - آموزشگاه کراتینه

دوره آموزش کراتینه مو + معرفی آموزشگاه کراتینه مو

داشتن موهای زیبا و سالم، یکی از فاکتورهای اصلی زیبایی به شمار می‌آید و همین موضوع باعث شده است که حرفه کراتینه و احیای مو طرفداران بسیاری پیدا کند. از همین رو بسیاری از افراد که به دنبال شرکت در یکی از دوره‌های آموزش آرایشگری هستند، دوره آموزش کراتینه مو را انتخاب می‌کنند. در طی این دوره، ترفندها و روندهایی توضیح داده می‌شود که هنرجو پس از دوره می‌تواند این کار را به صورت حرفه‌ای انجام دهد و درآمد خوبی از این طریق به دست آورد. شما در این صفحه از سایت ایران آموزشگاه میتوانید اطلاعات مربوط به دوره کراتین مو و بهترین آموزشگاه های کراتین مو را بدست آورید.

سرفصل‌های آموزش کراتینه و احیای مو:

صاف کردن مو با مواد پروتئینی، ترمیم، احیا و کراتینه

 • ارائه اطلاعات کاربردی و مفید در رابطه با ساختار مو و انواع فرم‌ها و حالت‌های مو
 • معرفی رایج‌ترین ابزار‌ها و وسایل مورد استفاده برای صاف کردن و احیا مو به همراه آموزش نحوه استفاده از آن‌ها
 • آموزش انواع متد‌های صاف کردن و احیا مو و اجرای تمامی متد‌ها بر روی مدل‌های آرایشگری
 • آموزش بوتاکس، ریباندینگ، ویتامینه کردن و نحوه صاف کردن موها به سبک ژاپنی
 • آموزش کراتینه کردن مو در مدل‌های سرد و گرم و تفاوت‌های آن‌ها
 • آموزش نحوه آماده سازی کراتین و نحوه مواد گذاری بر روی انواع فرم‌های مو
 • آموزش نحوه اجرای تمامی تکنیک‌های ذکر شده بر روی مو‌های آسیب دیده، دکلره و رنگ شده
 • آموزش گلوبال و نانو گلوبال مو به همراه کاربرد‌های هر تکنیک
 • آشنایی هنرجویان با انواع برند‌های کراتین و مزایا و معایب هر یک
 • آموزش کراتینه مو بر اساس جدید‌ترین استایل‌ها و سبک‌ها
برای مشاهده کلیک کنیدصفحه را جمع کنید
_

هزینه دوره کراتینه مو و احیای مو

برای ثبت نام در کلاس‌های آموزشگاه کراتینه مو، به هیچ مدرک و پیش‌نیازی نیاز نخواهد بود، زیرا در دوره آموزش، صفر تا صد اصول این کار به هنرجو یاد داده می‌شود. در آموزشگاه نیز کلاس‌ها به صورت خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی برگزار می‌شوند. در کلاس‌های گروهی ۸ تا ۱۵ هنرجو، نیمه‌خصوصی ۳ تا ۸ هنرجو و در کلاس‌های خصوصی ۱ تا ۳ هنرجو شرکت می‌کنند. مسلما دوره‌های خصوصی امکان تعامل بیشتری دارند، اما هزینه‌ای که برای این کلاس در نظر گرفته می‌شود نیز بیشتر است.

نوع دوره  هزینه دوره
دوره عمومی در حال حاضر در کرونا برگزار نمی شود – ۵۰۰ هزار تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی حرفه ای  از ۳.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان تا ۵.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی مبتدی  از ۵.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان تا ۶.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان

بهترین آموزشگاه کراتینه مو در تهران کجاست؟

برای مشاهده آموزشگاه های کراتینه مو وارد صفحه زیر شوید.

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های کراتینه مو پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای کراتینه مو تهران و ایران:

وارد مطلب زیر شوید

وارد مطلب زیر شوید

_

ثبت نام دوره کراتینه مو

در دوره آموزش احیای مو که تحت نظر مربی مجرب و حرفه‌ای انجام می‌شود، اصولی در جهت صاف و لخت کردن مو به هنرجو گفته می‌شود، اما دقت داشته باشید که این شیوه، خاصیت درمانی نیز دارد، زیرا کراتین یک پروتئین است که به صورت طبیعی در موها وجود دارد. نقش این پروتئین صاف و درخشنده کردن موها است. حال اگر موهای فردی، این پروتئین را نداشته باشد، دچار مشکلی چون وزی مو می‌شود. بنابراین باید کراتین و احیای مو انجام دهد تا این مشکل برطرف گردد. توجه داشته باشید که کراتینه و احیای مو، تنها مخصوص به خانم‌ها نیست و آقایان نیز می‌توانند موهای خود را کراتینه کنند.

 • شناخت انواع مو
 • آسیب هاب رنگ و دکلره
 • آسیب های فیزیکی مو
 • آموزش کامل مراقبت های خانگی
 • انواع کراتینه
 • ویتامینه مو
 • نحوه کار کردن با سشوار و آموزش براشینگ
 • شناخت انواع شامپو و ماسک ها و محصولات مراقبت خانگی
 • شناخت کلیه برند های معتبر کراتین بوتاکس و ریباندینگ وصافی ژاپنی
 • آموزش مدیریت کسب و کار حرفه ای مشتری مداری و جذب مشتری
 • نحوه کار کردن با اتو و اتو کشی صحیح برای انواع مو
 • مراقبت ازمو قبل و بعد از کار بامواد
_

مراحل آموزش دوره کراتینه مو

 

مراحل آموزش کراتینه و احیای مو

در دوره آموزش کراتینه مو، سرفصل‌های گوناگونی آموزش داده می‌شود. برای مثال اولین موضوعی که در این دوره در رابطه با آن صحبت می‌شود، شناسایی آناتومی مو است. در این مبحث، مربی تمام اطلاعات لازم درباره ساقه، ریشه و ساختار مو را در اختیار هنرجو قرار می‌دهد تا با جزئیات آشنا شود. در ادامه شما به مهارتی می‌رسید که می‌توانید تشخیص دهید کدام لایه از مو آسیب دیده تا اقدامات لازم برای احیا را انجام دهید.

سپس در ادامه آموزش‌هایی درباره ریباندینگ مو، کراتینه مو، گلوبال و نانوگلوبال، پروتئین تراپی و بوتاکس مو در اختیار شما قرار می‌گیرد. در کنار تمام این مسائل، هنرجو با نحوه درست موادگذاری بر روی مو و نحوه درست اتو کشیدن مو آشنا می‌شود. دقت داشته باشید که انجام درست کراتینه و احیای مو، وابسته به موادگذاری و اتو کشیدن درست است.

انجام درست کراتینه مو اهمیت بسیاری دارد که هنرجو به طور کامل در طی دوره آموزش کراتینه مو با آن آشنا می‌شود، اما در کنار این مسئله، مراقبت‌های بعد از کراتینه نیز حائز اهمیت است. بنابراین شما باید به صورت اصولی این مسئله را آموزش ببینید تا بتوانید هر آنچه آموزش‌دیده‌اید را انتقال دهید، در غیر این صورت نتیجه خوبی از کار شما به عمل نخواهد آمد و این موضوع در آینده شغلی شما تاثیر منفی خواهد گذاشت.

مورد دیگری که هنرجو در دوره آموزش کراتینه مو با آن آشنا می‌شود، مواد و ابزاری است که برای این کار نیاز دارد. توجه داشته باشید که اگر از مواد درستی برای انجام کراتین و احیا استفاده نکنید، نتیجه مطلوبی به دست نخواهید آورد. از همین رو در دوره آموزش مراقبت از مو به شما تمام مواد و ابزاری که نیاز خواهید داشت را معرفی می‌کنند.

 

روی مطلب زیر کلیک کنید

روی مطلب زیر کلیک کنید

_

لوازم مورد نیاز برای کلاس آموزش کراتینه مو

لوازم مورد نیاز برای آموزش کراتیه و احیای مو

لوازم مورد نیاز برای دوره آموزش کراتینه مو در قالب پک‌های مجزا به هنرجویان داده می‌شود. البته هزینه این لوازم جدا از هزینه دوره از هنرجو گرفته خواهد شد و به طور معمول در این پک‌ها لوازمی چون اتو مو با درجه حرارت لازم، سشوار دستی، مواد کراتین و پلکس، روغن آرگان، ماسک مو، شامپو مناسب، برس مخصوص، حوله، کلیپس مو و … قرار دارد. در نتیجه شما می‌توانید این لوازم را از آموزشگاه کراتینه مو تهیه کنید تا در روند آموزش احیا مو مشکلی پیش نیاید.

توانایی شما پس از دوره کراتینه مو و احیای مو

هنرجو پس از به پایان رسیدن دوره آموزش، می‌تواند به صورت حرفه‌ای و به طور کامل ریباندینگ مو، بوتاکس مو، پروتئین تراپی و کراتینه را انجام دهد. در نتیجه می‌تواند با به دست آوردن مدرک این دوره کسب‌وکار خود را نیز راه‌اندازی کند و اگر درگذشته چنین کسب‌وکاری داشته، آن را بهبود بخشد و به درآمد بالاتر در ماه برسد.

اعتبار مدرک دوره آموزش کراتینه و احیای مو

در پایان دوره آموزش کراتینه مو، مدرک فنی و حرفه‌ای کار با مواد در اختیار شما قرار می‌گیرد. این مدرک اعتبار بالایی دارد و با در دست داشتن آن می‌توانید در سالن‌های بزرگ و حرفه‌ای مشغول به فعالیت شد. البته این مدرک برای تاسیس سالن کافی نخواهد بود و اگر چنین هدفی دارید، باید دوره آرایش و پیرایش را پشت سر بگذارید تا امکان تاسیس سالن برای شما فراهم شود.

بازار کار دوره کراتینه مو و احیای مو به چه شکل است؟

شرایط این روزها به‌گونه‌ای است که هر روزه مد دچار تغییر می‌شود و بسیاری از خانم‌ها و آقایان به دنبال این هستند که موهایی سالم و صاف داشته باشند و از آنجایی که این حرفه چندان سخت نیست، می‌توان به راحتی و سریع به بازار کار وارد شد. دقت داشته باشید که این حرفه یکی از رشته‌های پردرآمد به شمار می‌آید و شما می‌توانید از طریق آن به درآمد میلیونی در ماه برسید.

آیا در دوره آموزش، بر روی موی طبیعی نیز تمرین می‌شود؟

بله. پس از آنکه شما با تمام ابزار و مواد آشنا شدید و همچنین مربی تمام نکات لازم را به شما گفت، می‌توانید تمرین را بر روی موهای طبیعی نیز انجام دهید. البته توجه داشته باشید که مربی در زمان تمرین بر روی موهای واقعی، شرایط را کاملا تحت نظر می‌گیرد تا مشکلی برای فرد پیش نیاید.

آیا امکان شرکت در کلاس‌ها برای افراد شاغل نیز وجود دارد؟

بله. شما می‌توانید در صورت تمایل به شرکت در کلاس‌ها، ساعت‌های خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که آموزش این دوره به کار شما لطمه‌ای وارد نکند.

آیا با دریافت مدرک دوره کراتینه و احیای مو می توان این دوره را به هنرجویان آموزش داد؟

خیر، برای آموزش دادن این دوره در آموزشگاه کراتینه و احیای مو می بایست دوره تخصصی مربی گری را گذرانده و مدرک آموزشیاری دریافت نمایید.

آیا با دریافت مدرک فنی و حرفه ای کراتینه و احیای مو، می توان سالن زیبایی تاسیس کرد؟

خیر، برای تاسیس سالن آرایش و زیبایی باید حتما مدارک آرایش و پیرایش حرفه ای داشته باشید. بنابراین مدرک فنی و حرفه ای دوره کراتینه و احیای مو، برای تاسیس سالن کافی نیست.

آیا برای گذراندن دوره کراتینه مو، به مدرک تحصیلی خاصی نیاز است؟

خیر، شما با هر سطح از تحصیل، می توانید در کلاس کراتینه و احیای مو شرکت کنید و دوره خود را بگذرانید.

چگونه می توان از اعتبار یک آموزشگاه کراتینه و احیای مو مطمئن شد؟

آموزشگاه های تحت قرارداد و نظارت سازمان فنی و حرفه ای از استانداردهای لازم آموزشی برخوردار هستند. اگر پس از اتمام دوره می توانید در آزمون فنی و حرفه ای شرکت کنید و مدرک مربوطه را دریافت نمایید، می توانید از اعتبار آموزشگاه کراتینه و احیای مو مطمئن شوید.

وسایل مورد نیاز برای گذراندن دوره کراتینه و احیای مو را باید از کجا تهیه کرد؟

تمامی وسایل و مواد مورد نیاز در قالب پکیج هایی جداگانه توسط آموزشگاه کراتینه و احیای مو در دسترس هنرجو قرار می گیرند. البته هزینه این پکیج به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد.

چه مدت پس از دریافت مدرک فنی و حرفه ای کراتینه مو، می توان کسب درآمد کرد؟

شما بلافاصله پس از دریافت مدرک، می توانید در سالن های آرایشی مشغول به کار شده و کسب درآمد کنید.

آیا افرادی که ساکن تهران نیستند هم می توانند در دوره های آموزشی شرکت کنند؟

بله، با هماهنگی مربی و آموزشگاه کراتینه و احیای مو، کلاس ها در زمان های مختلف و به صورت فشرده یا پراکنده برگزار می شوند. بنابراین می توانید با تعیین یک برنامه زمانی مشخص دوره خود را کامل کنید.

_

کلاس کراتینه مو در تهران

_
_

سوالات متداول دوره کراتینه مو

_
چطور مدرک فنی و حرفه ای کراتینه و احیای مو بگیرم؟

شما می‌توانید بعد از گذراندن دوره با پرداخت هزینه جداگانه در آزمون فنی و حرفه ای شرکت کرده و پس از قبولی مدرک فنی و حرفه ای را دریافت کنید.

برای شرکت در دوره کراتینه و احیای مو نیاز به چه وسایلی است؟ هزینه آن چقدر است؟

– وسایل:

اتوی موی مخصوص صافی مو، سشوار، مواد مخصوص کراتینه مو و ریباندینگ مو، حوله و پیش بند یک بار مصرف، ماسک موی مخصوص، روغن آرگان و شامپوی بدون سولفات می شود.

– هزینه وسایل بسته به مارک و کیفیت وسایل متفاوت است. از ۵/۵۰۰/۰۰۰ میلیون تومان تا ۸/۰۰۰/۰۰۰ میلیون تومان.

مدت و هزینه دوره آموزش کراتینه و احیای مو چقدر است؟

دوره ۸ جلسه خواهد بود که تعداد و مدت زمان هر جلسه با توجه به خصوصی و گروهی بودن دوره مشخص میشود.

هزینه دوره ها هم نسبت به دوره های خصوصی و نیمه خصوصی یا گروهی از۳.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومن تا ۶.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان است.

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *