دوره آموزش صاف کردن مو – آموزشگاه صافی مو

دوره آموزش صاف کردن مو

_

دوره مراقبت و زیبایی

دوره صاف کردن مو و معرفی آموزشگاه صافی مو

داشتن موهای صاف و لخت یکی از فاکتورهایی محسوب می‌شود که می‌تواند در زیبایی تاثیر داشته باشد، از همین رو بسیاری از افراد پیش از رفتن به مراسم‌ها و مهمانی‌ها موهای خود را صاف می‌کنند. این موضوع باعث شده که این رشته از آموزش آرایشگری بسیار مورد توجه قرار گیرد و بسیاری از افراد به شرکت در دوره آموزش صاف کردن مو علاقه‌مند شوند. در ادامه به معرفی دوره، هزینه کلای صاف کردن مو و معرفی بهترین آموزشگاه های صافی مو خواهیم پرداخت. شما در این صفحه از سایت ایران آموزشگاه میتوانید اطلاعات مربوط به دوره صافی مو و بهترین آموزشگاه های صافی مو را بدست آورید.

در این مطلب چه میخانیم؟

 • دوره آموزش صاف کردن مو چیست؟
 • هزینه دوره صاف کردن مو
 • مراحل آموزش صاف کردن مو
 • لوازم دوره آموزش صاف کردن مو
 • توانایی شما پس از آموزش دوره صاف کردن مو
 • اعتبار مدرک صاف کردن مو
 • بازار کار صاف کردن مو به چه شکل است؟
_

آموزش صاف کردن مو

در این دوره به هنرجویان آموزش‌های گوناگونی در رابطه با شناخت انواع مو، ریباندینگ مو، گلوبال و نانو گلوبال، بوتاکس مو و پروتئین تراپی داده می‌شود، به‌طوری که فرد می‌تواند پس از پایان دوره کسب‌وکار خود را راه بیندازد و از این طریق به درآمد موردنظر خود برسد.

 • گلوبال مو
 • صافی و احیا مو
 • ریباندینگ مو
 •  کراتین مو
 •  نانوگلوبال مو
 • نحوه صحیح استفاده از اتو و سشوار
 • نحوه مواد گذاری با برندهای مختلف
 • آسیب شناسی مو موهای دکلره

هزینه دوره صاف کردن مو

برای شرکت در دوره آموزش صاف کردن مو به هیچ مدرک یا پیش‌زمینه‌ای نیاز نیست و می‌توانید با صفر تا صد اصول صافی مو در این دوره آشنا شوید. کلاس‌ها در آموزشگاه صاف کردن مو به شکل گروهی، نیمه‌خصوصی و خصوصی برگزار می‌شوند‌. کلاس‌های خصوصی بین ۱ تا ۳ نفر، نیمه‌خصوصی از ۵ تا ۸ نفر و کلاس‌های گروهی از ۸ تا ۱۵ نفر هنرجو دارند. پس از آنکه کلاس‌ها به حدنصاب رسیدند، دوره آموزش شروع می‌شود و شما می‌توانید متناسب با شرایطی که دارید در یکی از این کلاس‌ها ثبت‌نام کنید. البته توجه داشته باشید که نوع کلاس انتخابی شما بر هزینه دوره تاثیر دارد، به‌طوری که کلاس‌های خصوصی در مقایسه با دیگر کلاس‌ها شهریه بیشتری خواهند داشت.

نوع دوره قیمت دوره
دوره عمومی در حال حاضر در کرونا برگزار نمیشود
دوره نیمه خصوصی از ۲.۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومان تا ۴.۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومان
دوره خصوصی از ۵.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان تا ۶.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان

بهترین آموزشگاه صافی مو کجاست؟

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چند تا از بهترین آموزشگاه های صافی مو پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای صافی مو:

لیست ۱۰ آموزشگاه معتبر تاتو

لیست ۱۰ آموزشگاه معتبر زنانه

آموزشگاه صاف کردن مو

مراحل آموزش صاف کردن مو

در دوره آموزش صاف کردن مو سرفصل‌های گوناگونی به هنرجو آموزش داده می‌شود. از جمله این سرفصل‌ها می‌توان به مواردی چون معرفی انواع برندهای لازم برای مواد، آموزش گلوبال مو، آموزش نانو گلوبال، پروتئین درمانی، ریباندینگ و … اشاره کرد. همچنین در این دوره مربی به هنرجو نکاتی را می‌گوید که فرد بتواند پس از پایان دوره از اتو و سشوار برای صاف کردن مو بدون آسیب رساندن استفاده کند. همچنین کار با ابزار موردنیاز با این حرفه در این دوره نیز گفته می‌شود. تمام این آموزش‌ها برای این است که شما بتوانید پس از اتمام دوره وارد بازار کار شوید و درآمد خود را از این طریق افزایش دهید.

در ابتدای دوره هنرجو با انواع موها از لحاظ جنس، مقدار فر بودن، میزان آسیب‌دیدگی، ضخامت و درجه خشکی آشنا می‌شود، به‌طوری که می‌تواند هر نوع مویی را شناسایی کند. سپس مربی روش‌های مختلف برای صاف کردن که شامل گلوبال، ریباندینگ، پلکس تراپی، بوتاکس و مواردی از این دست می‌شود را آموزش می‌دهد. یکی از مراحل مهمی که در این دوره به آن پرداخته می‌شود و شما باید به نحو احسن انجام دهید، اتو کشیدن مو است. از آنجایی که اتو حرارت بالایی را به مو وارد می‌کند، می‌تواند باعث آسیب شود که در این حالت امکان آسیب دیدن به ریشه مو نیز وجود دارد. بنابراین باید با نحوه قرار گرفتن اتو بر روی مو آشنا شوید تا بتوانید این کار را بدون هیچ آسیبی انجام دهید.

ریباندینگ مو که یکی از سرفصل‌های آموزشی در دوره صاف کردن مو است، در این دوره به هنرجو آموزش داده می‌شود. ریباندینگ یا صافی شلاقی امروزه بسیار موردتوجه قرار گرفته و بسیاری از خانم‌ها برای شرکت در مراسم‌ها به دنبال انجام این نوع صافی هستند. برای انجام این کار به مواد شیمیایی و حرارت نیاز است، به‌ طوری که در نهایت موها کاملا نرم و لخت می‌شوند. این شیوه که بسیار طرفدار دارد، باید با دقت بالایی انجام شود. همچنین مربی در طی دوره به شما شیوه‌های مراقبت بعد از ریباندینگ را نیز آموزش می‌دهد تا شما پس از آنکه فعالیت خود را شروع کردید به مشتری‌های خود این نکات را گوشزد کنید، زیرا اگر چنین اتفاقی نیفتد، موهای مشتری شما آسیب می‌بیند و این موضوع در کسب‌وکار شما تاثیر منفی به همراه خواهد داشت.

کلاس آرایشگری مردانه

کلاس کراتینه مو

تاسیس آموزشگاه آرایشگری

لوازم مورد نیاز دوره آموزش صاف کردن مو

همان‌طور که گفته شد، صاف کردن مو به شیوه‌های گوناگونی انجام می‌شود که برای هر یک از این شیوه‌ها به ابزار و لوازم مخصوصی نیاز است، اما به‌طور کلی می‌توان گفت لوازمی چون اتو مو، سشوار دستی و کلاهی، مواد کراتینه و پلکس، برس و شانه‌های مخصوص، روغن آرگان، شامپوهای متناسب با هر جنسی از مو، ماسک مو، حوله، کلیپس و… از لوازم ضروری هستند که برای شرکت در این دوره به آن‌ها نیاز است. شما می‌توانید این لوازم را از آموزشگاه صاف‌ کردن‌ مو در قالب یک پک کامل تهیه کنید. البته این نکته را در نظر بگیرید که هزینه پک به‌صورت جداگانه از هزینه دوره آموزش محاسبه و دریافت می‌شود.

کلاس صاف کردن مو

توانایی شما پس از دوره آموزش صاف کردن مو

پس از پایان دوره آموزش صاف کردن مو شما می‌توانید به‌صورت حرفه‌ای و با تسلط کامل موهای مشتری خود را صاف، ریباندینگ، بوتاکس و پروتئین تراپی کنید. از طرفی در این دوره شما با اتو کردن مو نیز آشنا می‌شوید و از آنجایی که این کار بسیار اهمیت دارد و حساس است، باید تمام نکات گفته شده را رعایت کنید تا موهای مشتری‌تان آسیب نبیند. توجه داشته باشید که این زمینه از آموزش آرایشگری می‌تواند کسب‌وکار خوبی را برای شما رقم بزند و شما را به درآمد موردنظر برساند.

اعتبار مدرک دوره آموزش صاف کردن مو

بعد از اتمام دوره آموزش صاف کردن مو مدرک فنی و حرفه‌ای کار با مواد در اختیار هنرجو قرار می‌گیرد. این مدرک اعتبار بالایی دارد و فرد می‌تواند با استفاده از آن در سالن‌های بزرگ و حرفه‌ای مشغول به فعالیت شود. اما این نکته را در نظر داشته باشید که این مدرک امکان تاسیس سالن را به شما نمی‌دهد و اگر چنین هدفی دارید، باید در دوره آموزش آرایش و پیرایش شرکت کنید و با استفاده از مدرکی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، سالن موردنظر خود را راه‌اندازی کنید.

بازار کار دوره صاف کردن مو به چه شکل است؟

با توجه به تغییراتی که در دنیای مد اتفاق می‌افتد، می‌توان گفت بازار کار مربوط به صاف کردن مو خوب است و افراد برای رفتن به مهمانی و مراسم‌ها این کار را انجام می‌دهند. بنابراین نباید نگرانی از بابت بازار کار این حرفه داشت، زیرا می‌توان از طریق فعالیت در این زمینه به درآمد خوبی رسید.

_

کلاس آموزش صاف کردن مو

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول

_

سوالات دوره صاف کردن مو

چطور مدرک فنی و حرفه ای صاف کردن مو بگیرم؟

شما می‌توانید بعد از گذراندن دوره با پرداخت هزینه جداگانه در آزمون فنی و حرفه ای شرکت کرده و پس از قبولی مدرک فنی و حرفه ای را دریافت کنید.

برای شرکت در دوره صاف کردن مو نیاز به چه وسایلی است؟ هزینه آن چقدر است؟

– وسایل:

برای صاف کردن مو به روش های مختلف، مهم ترین ابزار، اتو با درجه حرارت واقعی ۲۳۰ درجه است که بیشتر مواقع با دستگاه اهمتر، دمای واقعی آن سنجیده می شود. اتو مو با درجه ۲۳۰ ، سشوار دستی و کلاهی با دمای سرد و گرم، مواد کراتین و پلکس، روغن آرگان، برس کاچوئی، شامپو با ph بالا، شامپو فری سولفات، ماسک مو، عینک، ماسک، حوله، دورگردنی، گوش گیر پلاستیکی، کلیپس مو، هواکش قوی

– هزینه وسایل بسته به مارک و کیفیت وسایل متفاوت است. از ۱/۵۰۰/۰۰۰ میلیون تومان تا ۳/۰۰۰/۰۰۰ میلیون تومان.

مدت و هزینه دوره آموزش صاف کردن مو چقدر است؟

دوره ۲۴ ساعت خواهد بود که تعداد و مدت زمان هر جلسه با توجه به خصوصی و گروهی بودن دوره مشخص میشود.

هزینه دوره ها هم نسبت به دوره های خصوصی و نیمه خصوصی یا گروهی از۲.۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومن تا ۶.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان است.

در دوره آموزش صاف کردن مو، چه مهارت هایی آموزش می بینیم؟

دوره آموزش صاف کردن مو، شامل آموزش مهارت هایی مانند گلوبال مو، کراتینه مو، ریباندینگ مو، پروتئین تراپی و… می باشد.

کلاس صاف کردن مو از نوع خصوصی چه مزیت هایی دارد؟

دوره خصوصی در آموزشگاه صاف کردن مو، با تعداد کمتری از هنرجو برگزار می شود. بنابراین مربی وقت و تمرکز بیشتری صرف آموزش هنرجویان می کند و کیفیت کلاس افزایش می یابد.

چطور می توان از تخصص مربی در آموزشگاه صاف کردن مو مطمئن شد؟

مربی های شاغل در دوره آموزش صاف کردن مو، تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای، دارای مدارک تخصصی و خاص برای آموزش می باشند. پس باید از تخصص آنها در حیطه مورد نظر اطمینان داشته باشید.

آیا دوره آموزش صاف کردن مو نیاز به پیش نیاز دارد؟

خیر، شرکت در کلاس صاف کردن مو، نیاز به گذراندن هیچ گونه پیش نیازی ندارد.

آیا با دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش صاف کردن مو می توان سالن زیبایی تاسیس کرد؟

خیر، برای تاسیس سالن زیبایی مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش صاف کردن مو کافی نیست. برای تاسیس سالن های آرایشی نیاز به مدارک آرایشگری حرفه ای و یا مهارت های هفتگانه نیاز است.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای و ثبت نام در آموزشگاه صاف کردن مو به مدرک تحصیلی خاصی نیاز است؟

خیر، هنرجو با هر سطحی از تحصیل می تواند در کلاس صاف کردن مو شرکت کند. سپس با طی کردن مراحل آزمون، مدرک فنی و حرفه ای خود را دریافت نماید.

آیا در آموزشگاه صاف کردن مو، کوتاهی مو و شینیون نیز آموزش داده می شود؟

خیر، کوتاهی مو و شینیون، جزء سرفصل های آموزشی دوره صاف کردن مو نمی باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *