فرق مژه اسپایکی و والیوم در چیست

مقایسه‌ای بین مژه اسپایکی و مژه والیوم

قطعا شما هم می‌دانید که با اکستنشن مژه می‌توانید زیبایی و تراکم مژه‌های خود را افزایش دهید و چهره جذاب‌تری داشته باشید. روش‌‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارند که اسپایکی و والیوم، دو مورد از پرطرفدارترین‌ روش‌ها هستند. البته شباهت نسبی میان این دو روش کاشت مژه ممکن است کار تشخیص میان آن‌ها را برای شما دشوار کند. بنابراین در این مطلب به بررسی فرق مژه اسپایکی و والیوم می‌پردازیم تا یک انتخاب عالی برای کاشت مژه داشته باشید.

فرق مژه اسپایکی و والیوم در میزان حجم مژه

فرق مژه اسپایکی و والیوم در میزان حجم مژه

تعریف مژه اسپایکی و والیوم

روش مژه اسپایکی و والیوم برای اکستنشن مژه‌ها کاربرد دارد و برای افزایش تارها و همچنین طول آنها استفاده می‌شود. به‌صورت کلی تعریف هر یک از این روش‌ها در زیر بیان شده و به شما کمک می‌کند تا اطلاعات بیشتری نسبت به این دو روش داشته باشید.

روش اکستنشن مژه اسپایکی: در روش اکستنشن مژه اسپایکی روی هر تار مژه یک مژه که ممکن است از جنس پلاستیک یا طبیعی باشد بدون نیاز به فن سازی به مژه‌های طبیعی متصل می‌شود. این روش باعث بلندتر شدن، افزایش حجم و تغییر رنگ مژه می‌شود و حالت طبیعی دارد.

روش اکستنشن مژه والیوم: روش اکستنشن مژه والیوم برخلاف روش مژه اسپایکی روی هر مژه بین ۲ تا ۵ تار متصل می‌شود. این روش باعث می‌شود تا مژه‌ها حجم بیشتری داشته باشند. این روش معمولاً برای افرادی که میزان تراکم مژه‌های آنها بسیار کمتر است استفاده می‌شود.

بررسی تفاوت‌های مژه اسپایکی و مژه والیوم از جنبه‌های مختلف

برای این که یک انتخاب خوب بین اکستنشن مژه والیوم و اسپایکی داشته باشید، باید این دو روش را از جنبه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید. مهم‌ترین تفاوت میان این دو روش کاشت مژه، در ظاهر آن‌ها است. اما در این میان تفاوت‌های دیگری نیز وجود دارند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

مشخصات
مژه اسپایکی مژه والیوم
ار لحاظ تراکم تراکم کمتری به نسبت مژه والیوم وجود دارد. تراکم بیشتری نسبت به مژه اسپایکی وجود دارد
از لحاظ ظاهری طول مژه بلندتر و تراکم کمتراست. مژه‌ها طول متوسطی دارند و تراکم بالایی در آن‌ها دیده می‌شود
بازه زمانی برای ترمیم بعد از ۳ تا ۴ هفته به ترمیم نیاز به ترمیم دارد. پس از گذشت ۳ هفته نیاز به ترمیم دارد.
هزینه از مواد اولیه کمتری استفاده میشود و هزینه کمتری دارد. علت تراکم و زحمت بیشتری که دارد، گران‌تر است.
وزن مژه به علت تراکم کمتر سنگینی کمتری دارد. با تراکم بالای خود به شما حس سنگینی بیش از حد را القا میکند .
زاویه مژه ها مژه ها به سمت بالاتر قرار میگیرند مژه ها شیب ملایم تری به سمت بالا دارند.
تعداد مژه مژه کار میتواند ۲ تا ۴ تار مژه را روی مژه طبیعی شما بگذارد مژه کار مجاز به استفاده ۲ تا ۸ تار مژه به صورت یکجا بر روی مژه های شما می باشد
نچرال و طبیعی بودن با توجه به سبک بودن و استفاده کمتر تارمژه روی مژه های اصلی شما جلوه طبیعی تر و نچرال تری به صورت شما می بخشد به علت استفاده تعداد مژه های بیشتر مناسب افرادیست که به دنبال مژه های پرپشت و حجیم هستند .

۱. فرق بین مژه اسپایکی و والیوم از لحاظ تراکم

در هر دو روش کاشت مژه اسپایکی و والیوم، شاهد افزایش قابل توجه تراکم مژه هستیم. در روش کاشت مژه والیوم، ۲ تا ۸ تار مژه مصنوعی روی یک تار مژه طبیعی قرار می‌گیرند و جلوه سه‌بعدی را نیز به وجود می‌آورند. اما در روش کاشت مژه اسپایکی شاهد تراکم کمتری هستیم. در این روش کاشت مژه، ۲ تا ۴ تار مژه مصنوعی روی یک تار مژه طبیعی قرار می‌گیرد. جالب است بدانید که مژه اسپایکی نیز جلوه سه‌بعدی جذابی را ایجاد می‌کند.

 

فرق مژه اسپایکی و والیوم در میزان حجم مژه

فرق مژه اسپایکی و والیوم در میزان حجم مژه

۲. فرق ظاهری میان مژه اسپایکی و والیوم

در روش کاشت مژه والیوم، مژه‌های طول متوسطی دارند و تراکم بالایی در آن‌ها دیده می‌شود. مژه‌ها در این روش از ابتدای چشم تا امتداد پلک پایینی کاشته می‌شوند. مژه اسپایکی نیز در همین موقعیت کاشته می‌شود، اما تراکم و اندازه این مژه، کمی متفاوت است. در روش اسپایکی نسبت به روش والیوم، شاهد طول مژه بلندتر و تراکم کمتر هستیم. لازم به ذکر است که در روش اسپایکی، مژه‌ها بیشتر به سمت بالا قرار می‌گیرند و در روش والیوم، مژه‌ها جهت ملایم‌تری دارند.

۳. بازه زمانی لازم برای ترمیم

دوام اکستنشن‌های مژه یکی از مهم‌ترین مسائلی است که قبل از کاشت آن‌ها باید بررسی کنید. معمولا مژه کاشته‌شده با روش اسپایکی، بعد از ۳ تا ۴ هفته به ترمیم نیاز پیدا می‌کند. اما در روش کاشت مژه والیوم، دوام کمتری وجود دارد. مژه‌های کاشته‌شده با روش والیوم را باید پس از گذشت ۳ هفته، ترمیم کنید.

۴. هزینه کاشت مژه اسپایکی و والیوم

قطعا برای کاشت مژه، نرخ دستمزد نیز اهمیت بالایی برای شما دارد. قبل از هر چیزی باید بدانید که با مراجعه به لیست بهترین سالن های زیبایی کشور، می‌توانید علاوه بر خدمات باکیفیت، در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی کنید. توجه داشته باشید که با توجه به نوسانات موجود در کشور، نمی‌توان نرخ ثابتی را برای کاشت مژه اسپایکی و والیوم معرفی کرد. اما باید بدانید که مژه والیوم به علت تراکم و زحمت بیشتری که دارد، گران‌تر از کاشت مژه اسپایکی است. در روش اسپایکی از مواد اولیه کمتری نیز استفاده می‌شود.

۵. میزان چسب مورد استفاده در اکستنشن مژه‌ها

یکی دیگر از تفاوت‌هایی که دور روش اکستنشن اسپایکی و والیوم دارند، میزان چسب مورد استفاده است. در روش والیوم که تعداد بیشتری مژه روی مژه اصلی متصل می‌شود، به میزان چسب بیشتری نیز نیاز است. اما در روش اسپایکی چسب کمتری استفاده می‌شود که آسیب آن به مژه‌ها کمتر خواهد بود.

فرق مژه اسپایکی و والیوم در میزان حجم مژه

فرق مژه اسپایکی و والیوم در میزان حجم مژه

مراقبت‌های بعد از اکستنشن مژه

مراقبت‎‌‌های بعد از کاشت اکستنشن، یکی از مواردی است که مژه اسپایکی و والیوم در آن فرقی با یکدیگر ندارند. بعد از کاشت هر دو نوع مژه، باید مواردی را رعایت کنید که دوام و کیفیت مژه را افزایش می‌دهند. اگر اپراتور کاشت مژه در یک دوره آموزش اکستنشن مژه حرفه‌ای شرکت کرده باشد، موارد زیر را برای مراقبت‌های بعد از کاشت اکستنشن، به شما می‌گوید:

  • خودداری از استحمام تا ۲ روز
  • استفاده از نقاب و جلوگیری از مرطوب شدن مژه‌ها
  • عدم استفاده از ریمل
  • خودداری از مالیدن چشم‌ها
  • استفاده نکردن از فر مژه
  • جلوگیری از چرب شدن مژه‌ها

فرق مژه اسپایکی و والیوم در میزان حجم مژه

فرق مژه اسپایکی و والیوم در میزان حجم مژه

مژه اسپایکی بهتر است یا والیوم؟

در این مطلب تمام فرق‌های بین مژه اسپایکی و والیوم را با هم بررسی کردیم. حال ممکن است که در یک دوراهی باقی مانده باشید. اگر مژه‌هایی سبک و طبیعی می‌خواهید، بهتر است که مژه اسپایکی را انتخاب کنید. برای داشتن مژه‌های بسیار متراکم و سنگین نیز می‌توانید به سراغ مژه والیوم بروید. هرچند که بهتر است قبل از اجرای این دو اکستنشن، آن‌ها را با توجه به فرم چهره و چشمان خود بررسی کنید و از راهنمایی‌های اپراتور کاشت مژه نیز استفاده کنید.

کاشت مژه؛ یک روش زیبایی فوق‌العاده و یک مهارت پول‌ساز

اگر به دنبال کاشت مژه والیوم یا اسپایکی با کیفیت بسیار بالا هستید، می‌توانید به یکی از مراکز موجود در لیست بهترین سالن های زیبایی کشور مراجعه کنید. از سوی دیگر می‌توانید مهارت کاشت اکستشن مژه را شخصا یاد بگیرید و با این مهارت به کسب درآمد مناسبی برسید. با شرکت در یک دوره آموزش اکستنشن مژه می‌توانید این مهارت را در مدت‌زمان کوتاهی فرا بگیرید. پیشنهاد میکنیم صفحه آموزشگاه آرایشگری زنانه تهران را مشاهده کنید.

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *