راهنمای بازیگری چطور بازیگر شویم؟

چطور بازیگر شویم - شروع بازیگری - چطور بازیگر شویم؟ همه چیز در مورد سینما و شروع بازیگری، انتخاب کلاس بازیگری خوب

امتیاز ما
برای امتیاز به این مطلب کلیک کنید.
[کل: ۴ میانگین: ۴]

چطور بازیگر شویم؟ نکات مهم برای شروع بازیگری

نکات مهم برای ورود به عرصه سینما و شروع بازیگری و آموزش بازیگری

چطور بازیگر شویم؟ کدام آموزشگاه بازیگری بهتر است؟ کی بازیگر میشویم؟ در پایان دوره های بازیگری چه اتفاقی می افتد؟ کجا تست بازیگری بدهیم؟ من به بازیگری علاقه دارم چکار باید بکنم؟ و بسیاری از سوالاتی که هر علاقمندی به سینما و بازیگری در ابتدای راه آموزش بازیگری از خود میپرسد.

صبور باشید و مطلب را به دقت تا انتها مطالعه نمایید زیرا در هر بخش پاسخ هر سوال را بررسی خواهیم نمود.

سینما و بازیگری جادوی فریبنده تمام عیار رشته‌های هنری ست، ما در این مقاله سعی داریم بصورت مختصر در بخش‌هایی مختلف در مورد هنر هفتم با شما صحبت کنیم. همواره یکی از پر طرفدارترین حوزه‌های هنری رشته‌های “هنرهای نمایشی و سینما” یعنی مواردی چون سینمایی، بازیگری، کارگردانی، نویسندگی، تصویربرداری، گریم سینمایی، گویندگی و… بوده است.

بعنوان مثال در مورد بازیگری میتوان گفت که یک رویای پر زرق و برق است که بسیاری از افراد آرزوی رسیدن به آن را دارند، رشته‌ای از هنر که با تلفیق ذوق و استعداد و دیگر علوم، جادویی را در چشم بیننده خلق می‌کند. همینطور در مورد کارگردانی که میتواند شکل دهنده یک اثر هنری بی‌نظیر باشد.

هنرهای نمایشی و سینما علاوه بر فعالیت نمایشی، گستره‌ای از رشته‌های دیگر را در بر می‌گیرد و انواع علوم مختلف در آن دخیل هستند. انواع ورزشها و متدهای زیبایی و طراحی، فناوری‌ها و جلوه‌های ویژه، جدیدترین تحقیقات و دست آوردهای علمی و نظامی و دیگر علوم دخیل در آن که جزو بدنه جدایی ناپذیر این غول سیری ناپذیر است. اما باید عنوان کنیم که برعکس ظاهر شیک بازیگری و شهرت و سوت و کفی که مشاهده میکنید، برای بازیگر شدن راه دشواری پیش روست و ممکن است پس از دست یابی به آن، نگهداری آن موقعیت دشوارتر هم باشد.

هنرهای سینمایی نمایشی از دسته هنرهایی هستند که ورود به حاشیه آن هم به سادگی صورت نمی‌پذیرد، عوامل مثبتی چون رقبای مستعد و تلاشگر و یا عوامل منفی چون مافیای کثیف سینما راه ورود به این ورطه را سخت و ناهموار می‌سازد. حتا پس از ورود نیز مشکلات فراوانی چون نبود دستمزدهای مناسب، حاشیه سازی، نبود پیشنهاد‌ها و فیلمنامه‌های مناسب، افت کیفیت بازیگری، ورود موج‌های کلیشه‌ای برای نمایش، تعلیق از کار به دلایل مختلف و دیگر دلایل پیش روی شماست که ممکن است این مسیر را برای شما سخت کند.

علاقمندان به این رشته‌ی هنری در ابتدای کار با سوالات زیادی مواجه هستند، مثلا: شروع بازیگری از کجاست؟ بهترین کلاس بازیگری کجاست؟ کدام آموزشگاه بازیگری از همه بهتر است؟ بهترین استاد آموزش بازیگری و تئاتر کیست؟ بهترین رشته هنرهای سینمایی چیست؟ هزینه کلاس‌های بازیگری چقدر است؟ و بسیاری سوالات ریز و درشت دیگر که در ادامه به آنها اشاره خواهیم داشت.

ما سعی داریم در این مطلب به این سوالات و ده‌ها سوالی که ممکن است برای علاقمندان هنرهای سینمایی پیش بیاید پاسخ دهیم و در ابتدای کار این موضوع را بررسی مینماییم که برای شروع بازیگری و آموزش بازیگری چکار باید بکنیم؟

چطور بازیگر شویم؟

بطور کلی از ۳ روش میتوانید وارد عرصه بازیگری شوید:

۱- تحصیلات دانشگاهی

۲- ورود با آموزشگاه های سینمایی و بازیگری

۳- خود ساخته و خودآموز ( با تلاش و پشتکار خود فرد )

بهترین رشته هنرهای نمایشی و سینمایی چیست؟

تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک رشته های سینمایی و بازیگری

معرفی بهترین رشته هنرهای نمایشی و سینمایی

مسلما ورود به عرصه های هنری با تحصیلات دانشگاهی بسیار موثر است و در رشد هنر و شکوفایی استعدادهای هنرجو تاثیر شگرفی خواهد داشت. پس در صورت داشتن شرایط مناسب، آموزش و ورود به سینما از طریق مراکز علمی و آموزشی باید در اولویت قرار گیرد.

گرایش‌های مختلفی در عرصه هنرهای نمایش وجود دارد که می‌توان از بازیگری و تئاتر، کارگردانی، نویسندگی و فیلمنامه نویسی، تصویربرداری، طراحی صحنه، گویندگی و دوبلاژ، مجری‌گری و اجرا، عروسک گردانی و غیره نام برد که در زیر به اختصار به آنها اشاره خواهیم کرد.

بصورت کلی هنرهای نمایشی و سینما و رشته‌های آن را می‌توان اینگونه معرفی کرد که مجموعه هنرهای نمایشی و سینما شامل گرایش‌های هنرهای نمایشی، شکلی از هنر است که برخلاف هنرهای پلاستیکی، هنرمند در آن با استفاده از بدن و فیزیک خود در وهلهٔ نخست و سپس بهره‌گیری از امکانات دیگر به خلق هنر خود می‌پردازد که شامل گرایش‌های ادبیات نمایشی، کارگردانی سینما، بازیگری، تهیه‌کنندگی، رادیو (با دو گرایش)، سینما و تولید سیما می‌باشد.

همانگونه که میدانید سینما را هنر هفتم می‌گویند و سینما هنری است که با ضبط تصویر و ترکیب آن با صدا مفهوم خاصی را به مخاطب منتقل می‌کند. رشته سینما با سایر رشته‌های هنری در ارتباط است و از آنها استفاده می‌کند و می‌توان گفت که “سینما مجموعه‌ای از تصاویر و صداها را طراحی می‌کند که با رعایت کردن یک سری اصول، هدف خاصی را دنبال می‌کند تا تفکر مورد نظر را به مخاطب انتقال دهد.”

در رشته هنرهای نمایشی، هنرمند با استفاده از بدن و بیان در مرحله نخست و خلاقیت، بهره‌گیری از دانش روز هنری و دیگر امکانات تکنولوژیکی به خلق هنر خود می‌پردازد.

تقسیم بندی رشته های هنری

در یک تقسیم‌بندی کلی، ارسطو هنر‌ها را در هفت شاخه‌ی زیر دسته‌بندی می‌کند:

 1. موسیقی
 2. هنر های دستی مانند مجسمه سازی، شیشه‌گری، و…
 3. هنرهای ترسیمی شامل نقاشی، خطاطی، عکاسی، و…
 4. ادبیات شامل شعر و داستان، نمایشنامه، فیلمنامه و نثر
 5. معماری
 6. حرکات نمایشی
 7. هنرهای نمایشی شامل سینما، تئاتر، و …

البته تقسیم بندی های زیادی از ابعاد مختلف انجام شده که برای جلوگیری از انحراف بحث اصلی فقط اشاره ای به آن میکنیم، مانند:

تقسیم‌بندی‌ هفت هنر مشهور و اجمالی به ترتیب سادگی در درک، تقسیم‌بندی هفت هنر به ترتیب زمان ایجاد یا توسعه و یا حتی تقسیم بندی های غیر رسمی چون:

 1. روابط عمومی، روزنامه‌نگاری، خبرنگاری، تبلیغات و در مجموع رسانه
 2. دوبله
 3. انیمیشن و بازی های رایانه ای
 4. آشپزی
 5. کمیک استریپ

پس در ابتدای کار باید بدنبال انتخاب یک رشته هنری مناسب با علایق خود باشید و بهترین راه برای انتخاب رشته مناسب هنری درک علایق درونی هر فرد است و بعد از آن مراجعه به مشاورین آموزشگاه های سینمایی و بازیگری و تحقیق و بررسی درباره رشته‌ی مورد علاقه خود که در زیر کمی در مورد آن صحبت می کنیم.

چگونه بازیگر شویم؟

چه رشته ی هنری را انتخاب کنیم؟

علاقمندان به هنر و سینما همواره در انتخاب گرایش های مختلف سینما دچار مشکل می شوند و تفکیک و انتخاب آن برایشان سخت است و همواره در حال پرسش این سوال هستند که کدام رشته سینمایی از همه بهتر است؟ بازیگری؟ کارگردانی؟ نویسندگی؟ فیلمبرداری؟ طراحی صحنه؟ و دیگر رشته های هنرهای نمایشی و هنری.

پاسخ به سوال همیشگی علاقمندان به بازیگری و سینما کمی دشوار است، چرا که هر فرد نسبت به توانایی های فردی و علاقه و نیز میزان اطلاعات دریافتی از محیط پیرامون خود انتخاب‌های متفاوتی دارد. مثلا شخصی که در اقوام خود هنرمندی را در زمینه‌ی گویندگی و دوبله دارد به تبع آن اطلاعات و علاقه‌ی بیشتری به هنر گویندگی و دوبله پیدا می‌کند (محیط پیرامون). در این بین می‌توان به نقش مهم مشاوره رایگان در آموزشگاه های سینمایی و بازیگری اشاره کرد که تاثیر بسزایی در شناخت هنرجویان به رشته‌های مختلف می‌باشد.

همچنین علاقه‌مندان رشته‌های هنری نمایشی باید توانایی درک مسائل روز را به خوبی داشته باشند چون یک هنرمند، بازیگر، تهیه‌کننده، کارگردان و… باید مسائل جامعه را به‌ خوبی شناخته و از احساسات و قوه تخیل بالایی برخوردار باشند.

از شرایط ورود به رشته سینما علاقمندان به رشته سینما برای دانش آموزانی که امتیاز لازم هدایت تحصیلی را بدست آورند محیاست و می‌توانند برای پایه دهم از بین شاخه فنی و حرفه ای و رشته های زمینه هنر، رشته سینما را انتخاب کنند و به ادامه تحصیل بپردازند.

بهترین کلاس بازیگری کجاست؟

آموزش بازیگری از طریق آموزشگاه ها و موسسات سینمایی و بازیگری

بهترین کلاس بازیگری کجاست؟

ممکن است عده‌ای برای ورود به عرصه هنرهای نمایشی و سینما زمان یا موقعیت تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی را نداشته باشند و بخواهند از طریق مراکز آموزشی و آموزشگاه‌های سینمایی و بازیگری مشغول به آموزش شوند که در اینصورت باید بدنبال یک آموزشگاه بازیگری مناسب باشند.

یکی از پر تکرارترین سوالات در بین جویندگان عرصه بازیگری این است که بهترین کلاس بازیگری کجاست؟ یا بعد از اتمام دوره های بازیگری بازیگر میشویم؟ همه به دنبال بهترین کلاس بازیگری هستند و پس از مراجعه به آموزشگاه ها و کسب اطلاعات و شرایط ویژه هر کدام، سردر گم شده و در انتخاب محل مناسب برای آموزش دچار وسواس می‌شوند. شاید بهتر است نکاتی را برای انتخاب بهتر یک آموزشگاه خوب به شما ذکر کنیم.

کجا تست بازیگری بدهیم؟

در اینجا جا دارد به نکته مهمی اشاره کرد که سوال بسیاری از علاقمندان بازیگری میباشد، اینکه کجا تست بازیگری بدهیم؟ باید توجه داشته باشید که اصلا قصد از تست بازیگری چیست؟

بسیاری از افراد فکر میکنند که اگر تست بازیگری دهند و در این تست موفق باشند بازیگر میشوند!! و یا آن مرکزی که به آن مراجعه کرده اند آنها را برای پروژه استفاده میکند!!

تست بازیگری فقط برای سنجش توانایی های فرد شما هست و دادن تست برای انتخاب بازیگر و بازی در فیلم توسط دفاتر سینمایی یا کارگردان ها صورت میگیرد. شما با مراجعه برای تست فقط خود را محک میزنید نه اینکه پلی باشد که بعد از قبولی در آن بدون دانش و تخصص وارد بازیگری شوید. گرفتن تست بازیگری را میتوان به نوعی پر کردن رزومه در مراکز تلقی کرد. البته ممکن است که آموزشگاهی برای ورود و پذیرش هنرجو هم تست بگیرد اما فقط برای تعیین سطح میباشد. اینطور نیست که فرد بعد از دادن تست بازیگری بتواند در آموزشگاهی شروع به آموزش کند. پس اگر قصد آموزش بازیگری را دارید فقط کافیست در یکی از آموزشگاه های ذکر شده مراجعه کرده و ثبتنام کنید.

نکات مهم در انتخاب یک آموزشگاه بازیگری خوب

در زیر سعی بر آن داریم که طی نکاتی بهترین کلاس بازیگری خوب را برای انتخاب به شما شرح دهیم:

نکته اول: به نوعی روش‌های آموزش تئوری در آموزشگاه‌ها تفاوت کمی با یکدیگر دارند و اکثرا از سرفصل‌های مشخص شده‌ای برای آموزشها استفاده میکنند که توسط اداره محترم ارشاد مشخص شده است، پس تمرین و پشتکار، استعدادهای فردی، برنامه ریزی و نظم در کار و زندگی از عوامل بسیار مهمی است که شما را از باقی متمایز میکند. بازیگری و ایفای نقش در گروه های تئاتری کوچک یک تکنیک است که با بهره‌گیری از اصول و قواعد آن می‌توان یک بازیگر یا بازیگردان (کارگردان) خوب و مطرح شد. “تمرین مداوم” عاملی مهم در بازیگری است و اگر تمرین وجود نداشته باشد، تمامی فنون به فراموشی سپرده می‌شود بنابراین تمرین باید به طور پیوسته، دقیق و منظم باشد.

نکته دوم: برای انتخاب یک آموزشگاه بازیگری خوب بهتر است به اساتید آن نیز توجه کنید و در مورد رزومه فعالیت آنها تحقیق کنید چراکه موفقیت اساتید در آثارشان کاملا پیداست. هنگام ثبتنام به مشخصات آن دوره دقت کامل داشته باشد چرا که بهتر است تمام مراحل آموزش و کلاس ها توسط همان اساتید عنوان شده برگزار شود که این خود یکی از نکات مثبت آن آموزشگاه محسوب میشود.

نکته سوم: محیط و امکانات یک آموزشگاه سینمایی و بازیگری هم در کیفیت آموزش بی تاثیر نیست ولی جزو شروط لازمه محسوب نمیشود. البته میتواند جزو عواملی مثبت در یادگیری هنرجو باشد زیرا مطمئنا آموزش در محیطی پویا و منظم بهتر صورت میپذیرد.

نکته چهار: یکی از نکات مهمی که در مورد آموزشگاه موفق باید مورد توجه قرار گیرد میزان هنرجویان خروجی موفق آموزشگاه می‌باشد. موفقیت هنرجویان خروجی یک آموزشگاه نشان می دهد که روند آموزش ها طبق اصول و با بهترین کیفیت آموزشی صورت گرفته است.

نکته پنجم: سعی کنید برای تسلط بیشتر و توسعه مهارت‌های خود دوره‌های دیگر را چون کارگردانی، عکاسی، دوره‌های ورزشی و علایق دیگر را نیز سپری کنید، یک بازیگر تمام عیار باشد به مهارت‌های گوناگون تسط کافی داشته باشد تا در پروژه‌های گوناگون بهترین کیفیت کاری خود را ارائه نمایید.

نکته ششم: دقت فرمایید که در این عرصه افراد سودجو بسیارند پس سعی کنید به مراکز آموزشی مراجعه کنید که برای فعالیت خود مجوز رسمی از وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی را داشته باشند که در این قسمت مجموعه ای از آموزشگاه ها را به شما معرفی خواهیم نمود.

آیا پس از اتمام دوره های بازیگری مشغول به بازی و فعالیت میشویم؟

مسلما جواب این سوال خیر است، شما با ورود به یک آموزشگاه سینمایی در رشته مربوطه شروع به آموزش فنون سینمایی میکنید و پس از اتمام دوره مدرکی از سوی آموزشگاه (از نهاد صالح صدور دیپلم) دریافت میکنید، اما به هیچ عنوان هیچ آموزشگاهی موظف نیست که هنرجو را در پروژه یا فیلمی بازی یا مورد استفاده قرار دهد، چرا؟ در اصل شما با ورود به آموزشگاه های سینمایی به آموزش اصول مهم سینمایی میپردازید که در ادامه راه حتما به شما کمک خواهد کرد.

برای روشن تر شدن مطلب بگذارید یک مثال ساده بزنیم:

اگر قرار بر این بود که آموزشگاه بعد از اتمام دوره هنرجو را وارد سینما کند در آن صورت سالیانه میلیون ها هنرجو وارد سینمای کوچک کشور ما میشدند که این کاملا غیر ممکن است. فرض کنید شخصی وارد آموزشگاه موسیقی یا زبان یا باشگاه ورزشی شود، آیا در انتها آموزشگاه موظف است آن شخص را موسیقی دان یا خواننده کند؟ یا هنرجوی زبان را معلم زبان؟ یا وقتی وارد باشگاه میشوید در آخر یک دوره ۳ تا یکساله قهرمان ملی شوید؟ خیر

توجه: اما شک نداشته باشید که هر فرد در هر رشته و هنری تلاش و پشتکار، تمرین و نظم و همینطور استعداد داشته باشد حتما در آن مسیر موفق میشود. برای همین هم آموزشگاه ها سعی دارند تا در طول آموزش ها هنرجوهای خود را زیر نظر داشته باشند و هنرجوهای با استعداد و پرتلاش را حتما حمایت خواهند کرد تا سریع تر به موفقیت برسند. در این راه ممکن است هنرجو را در پروژه های ساخت خود یا پیشنهاد پروژه های دیگر و یا در انتهای دوره شرایط اجرای تئاتر و .. را فراهم کنند تا هنرجو هر طور شده دیده شود. زیرا معرفی کردن یک بازیگر خوب از سمت آموزشگاه برای همان آموزشگاه هم رزومه خوب و افتخار محسوب میشود.

پس نتیجه میگیریم که اگر تلاش کنیم و خوب باشیم مطمئنا آموزشگاه هم از شما حمایت میکند تا در پروژه ها از شما استفاده شود.

 

در هر صورت برای کمک به انتخاب شما هنر دوستان چند آموزشگاه مطرح بازیگری را در زیر معرفی نموده ایم.

آموزش بازیگری

ورود به عرصه بازیگری از طریق تلاش و تمرین و خودساخته (انفرادی)

بدون شک یکی از روش‌های ورود و انجام هر امری تلاش و پشتکار فردی هر شخص است، این بدین معناست که شما با صرف فعل خواستن و تلاش مضاعف قادر به رسیدن به هر چیزی هستید. چه بسیار بازیگران و افراد مشهور سینمایی در داخل و خارج از کشور هستند که همه بصورت تجربی و با تلاش و تمرین وارد عرصه نمایش و سینما شده اند و این امر چیزی دور از تصور نیست.

نکات مهم آموزش بازیگری برای اینکه بازیگر خوبی شویم؟

در ذهن خود تصور نکنید که با هزینه زیاد و رفتن به گران‌ترین آموزشگاه های بازیگری در انتها به راحتی مشغول به فعالیت می‌شوید، خیر این تصوری کاملا اشتباه است. بهترین بازیگران ایران و دنیا با تلاش و سخت کوشی بسیار به جایگاه کنونی شان رسیده‌اند، اینکه تصور کنید صرفا با شرکت در چند دوره آموزشگاه‌های سینمایی معروف و یا شرکت در ورکشاپ‌ها و کارگاه های افراد معروف شما تبدیل به بازیگر یا کارگردان تمام عیار خواهید شد یک اشتباه بزرگ است. مسلما تاثیر شرکت در چنین کلاس‌ها و کارگاه‌هایی را نمی‌توان نادیده گرفت ولی اگر بدون تلاش و تمرین و پشتکار باشد شما هیچ پیشرفتی نخواهید داشت زیرا همانطور که قبلا گفتیم هیچ آموزشگاهی موظف به استفاده هنرجوها در پروژه ها یا معرفی برای بازی در پروژه ای نیست.

عرصه بازیگری میدانی است که فقط با پشتکار، تمرین‌های مداوم، تجربه و استعداد می‌توان در آن وارد شد، پس از خودتان غافل نشوید که سرمایه‌ی اصلی پیشرفت و ترقی، خود شما هستید.

روزمرگی در زندگی بازیگران از عوامل عدم موفقیت این قشر است و داشتن بدن ورزیده و سالم، صدایی بدون نقص و فن بیان صحیح تلفظ کلمات از عوامل مهم در تکنیک بازیگری شمرده میشود. بازیگر از لحاظ فنی باید بداند که چگونه کلمات را به درستی تلفظ کند و داشتن فن درست و تمرین آن می‌تواند به ادامه مسیر و موفقیت وی کمک کند.

پس میتوان گفت داشتن فاکتورهای یک بازیگر حرفه‌ای مستلزم شکستن قالب‌های روزمره و یکنواخت در زندگی است. بازیگری می‌تواند موفق باشد که با ورزش کردن بدن خود را همیشه برای اجرای نمایش آماده نگه دارد، با یادگیری علوم مختلف خود را جای طرف مقابل بگذارد و با مطالعه دارای تفکری درست شود.

بازیگر از لحاظ فنی باید بداند که چگونه کلمات را به درستی تلفظ کند و داشتن فن درست و تمرین آن می‌تواند به ادامه مسیر و موفقیت وی کمک کند.

زمینه های شغلی رشته سینما

زمینه های شغلی رشته سینما

  • ساخت فیلم با عوامل غیر حرفه ای و حرفه ای
  • دستیار کارگردان
  • دستیار فیلم بردار
  • دستیار تدوین و نورپردازی
  • طراحی و نقاشی صحنه
  • کارگردان سینما
  • تولید برنامه های سینما
  • طراحی گریم و ماسک
  • نویسنده فیلمنامه

سر آخر

با توجه به مطالب گفته شده به نتیجه می‌رسیم که رشته های سینمایی و بالاخص بازیگری یکی از رشته های پر طرفدار بین علاقمندان هنر می‌باشد که باید با دیدی باز و انتخابی صحیح وارد آن شد.

یکی از سوالات پر تکراری که از ما پرسیده می‌شود این است که آیا بعد از خروج از آموزشگاه بازیگری و سپری کردن دوره‌های آموزش بازیگری چند وقت دیگر وارد عرصه‌ی سینما یا تولید می‌شویم؟ پاسخ به این سوال دقیق نیست زیرا ورود به عرصه جدی و حرفه ای رشته های هنری، سینمایی و نمایشی کاملا با استعداد هنرجو در ارتباط است، چه بسیار بازیگرانی که بعد از سالیان سال تلاش بی‌وقفه نتوانسته‌اند وارد تلویزیون یا سینما شوند و فعالیت و علاقه خود را در تئاتر یا رشته های دیگر کشف کرده اند و این چیزی از ارزش آنها کم نکرده است.

همانطور که قبلا هم گفتیم هیچ آموزشگاهی موظف نیست بعد از اتمام دوره ها هنرجو را در فیلم یا پروژه ای بازی دهد و با سیل علاقمندان ورود به عرصه سینما این تفکری دور از عقل است اما مراکز آموزشی به جهت حمایت و پشتیبانی از هنرجویان مستعد و نخبه خود بی شک تدابیر لازم برای بهتر دیده شدن خروجی های خود را انجام میدهند تا کسب موفقیت آنها نکته مثبتی در اعتبارشان محسوب شود.

ورود به عرصه هنر نیاز به تلاش بی وقفه و پشتکار توام با علاقه دارد تا با قدرت تمام و خلاقیت در کار پله های ترقی را طی کرد تا در یک نقطه طلایی دست رنج تلاش خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست بیاورید.

بعد از تمام این صحبتها به یک نتیجه مهم میرسیم:

افرادی که فقط بفکر ورود به سینما هستند و تنها هدفشان ورود هرچه سریع تر به سینما است عشق و علاقه ای و درک کاملی نسبت به این هنر عالی ندارند و صرفا بدنبال رسیدن به شهرت هستند اما افرادی که واقعا علاقه به بازیگری دارند برایشان تفاوتی ندارد که در تئاتر فعالیت داشته باشند یا مجریگری، یا دوبله یا سینما یا تلویزیون و یا حتی اجرای خیابانی، و این تفاوت بزرگ این دو دسته است. بازیگری انتهایی ندارد و چه بسا بزرگترین بازیگران ایران و جهان که همیشه در حال آموختن هستند.

دقت داشته باشید که شما بعد از ورود به این حوزه و آموزشهای لازم وارد دنیای جدیدی خواهید شد، شما قرار نیست که در مدت کوتاه معروف بشوید، اما شما با ورود به این عرصه یاد میگیرید که درست فکر کنید، به زیبایی ها توجه کنید، مطالعه کنید، به ظاهر خود برسید، از صفات خوب پیروی کنید و بسیاری از موارد مثبت که در زندگی شخصی شما تاثیر خواهد داشت.

۱۸ دیدگاه

 • سلام
  اینجور که بالا گفته شد هرکی که بره آموزشگاه بازیگری،هیچ چیزی نمیتونه بشه،پس رفتن به آموزشگاه بی فایدس،باید علاقت رو زیر پات بزاری وباخودت ببری تو قبر!!!!

   • سلام
    ببخشید بعد از اتمام کلاس ها برای اینکه تجربه بیشتری در این باره داشته باشیم میتونیم صحنه های فیلم برداری رو از دور ببینیم برای اینکه با جو اونجا آشنا بشیم؟!
    در متن بالا خودتون گفتین که برای رسیدن به هدفمون تجربه هم لازمه میشه از این طریق چیزای بیشتری هم یاد بگیریم؟!

 • سلام میخواستم بدونم بعد از گذراندن دوره اموزشگاهی و یاد گرفتن مهارت های لازم چه جوری میتونیم که وارد این عرصه بشیم

 • سلام من رومینام من میخوام یه بازیگرخوب باشم امانمیدونم بایدچیکارکنم کتاب بخونم کلاس برم یاتمرین کنم من یه نویسنده هستم وهمچنین ازلحاظ درسی عالیم دوست دارم خیلی زودبرم کلاسویادبگیرم که برم تست بدم فقط یه سوال اول بایدتست بدم بعدبرم کلاس یااول بایدکلاس بعدتست بدم میشه یکم کمک کنین

 • ببینید کسی که میره دانشگاه سینما میخونع فقط وقتشو هدر میده چون خیلی هارو داریم که دکترای سینما دارن ولی ب جایی نرسیدن
  کسی که میره اموزشگاه فقط پول خودشو هدر میده
  تویه بازیگری پارتی حرف اولو میزنه
  کسی که ی اشانایی توی صدا و سیما داره به راحتی میتونه وارد این عرصه بشه

  • درود بر شما
   مسلما برای فرآگیری یک دانش باید از راه درستش اقدام کرد عرصه سینما فقط جلوی دوربین بودن نیست کما اینکه بسیاری بازیگر هستند ولی چهره نیستند، همینطور بسیار از افراد در مقابل دوربین ها نیستند ولی چهره هستند (نویسنده، کارگردان و …). مسلما اگر فردی توانایی، استعداد و تلاش برای رسیدن به موضوعی را داشته باشد بدون حضور در این مراکز نیز به آن دست خواهد یافت اما در انتها او هم برای فراگیری و آموزش فنون بازیگری یا کارگردانی یا دیر رشته های سینمایی به شخص یا گروه یا آموزشگاهی مراجعه خواهد نمود. متاسفانه در مورد موضوعی که شما اشاره نمودید باید گفت که چه بسا افرادی که هیچ استعدادی در این زمینه ندارند و بواسطه سفارش یا پرداخت هزینه در مقابل دوربین حاضر میشوند.
   با تشکر از شما بجهت به اشتراک گذاری نظرات و تجربیات خود با دیگر کاربران.
   سپاس

 • باسلام خدمدت دوستان عزیز وتمامی مربیان و دستندرکاران سینما من خیلی بازیگری دوست دارم لطفاً راهنمای بفرمایید از کجا و چطور شروع کنم باتشکر از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *