راهنمای انتخاب یک زبان خارجی خوب

راهنمایی برای انتخاب یک زبان خارجی خوب - یادگیری زبان دوم

_

راهنمای انتخاب یک زبان خارجی خوب

_

راهنمای انتخاب یک زبان خارجی یک مطلب مفید و خلاصه در مورد این است که برای یادگیری زبان خارجی چه زبانی را انتخاب کنید و پاسخی به پرسش های چه زبان خارجی را یاد بگیریم؟ اولویت یادگیری زبان دوم با چه زبانی است؟ است. یک پرسش بسیار مهم در مورد راهنمایی برای انتخاب یک زبان خارجی خوب و یادگیری زبان دوم با جوابی ساده میباشد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

امروزه یادگیری زبان های خارجی یک امر ضروری است، ممکن است قصد مهاجرت به کشور دیگری را داشته باشد و یا ممکن است قصد ادامه تحصیل در کشور دیگری را دارید و یا شاید نوع شغل و بیزینس شما نیاز به ارتباط گیری با کشورهای دیگر را دارد که دانستن زبان آن کشور برای شما ضروریست، پس فاکتورهای مختلفی در انتخاب یک زبان خارجی دخیل هستند.

دانستن زبان های خارجی نیاز به دلایل بزرگی ندارد و حتا ممکن است شما قصد داشته باشید که از فیلم ها و مراکز خبری خارج از کشور استفاده کنید. دانستن زبان های دیگر میتواند دلایل مختلفی داشته باشد، آنچه مهم است این است که شما قصد یادگیری زبانی را به غیر از زبان اصلی و مادی کشور خود دارید، پس بجز زبان اول و اصلی خود نیاز به یادگیری زبان دومی را دارد و در اینجاست که سوالی پر تکرار مطرح میشود که “دومین زبان آموزشی چه زبانی باشد؟

چه زبان خارجی را انتخاب کنیم؟ - راهنمایی برای انتخاب یک زبان خارجی خوبچه زبان خارجی را یاد بگیریم؟

انتخاب یک زبان خارجی فاکتورهای مختلفی دارد اما بگذارید مطلب را کوتاه کنیم و بگوییم که آموزش زبان انگلیسی عمده انتخاب ها در یادگیری زبان دوم میباشد. دلیل آن هم مشخص است چون بعنوان زبان اصلی برای مکالمات و برقراری ارتباط در کشورهای دنیا انتخاب شده است، پس شما با یادگیری زبان انگلیسی میتوانید در هر کشوری با افراد ارتباط گیری کنید زیرا اولویت انتخاب زبان دوم برای یادگیری زبان دوم در کشورهای دیگر هم زبان انگلیسی است.

نکته مهم: درست است که زبان انگلیسی بعنوان زبان رسمی دنیا برای مکالمات و دسترسی به منابع و غیره شناخته شده است و یادگیری آن ضروری میباشد اما صرفا نمیتوان زبان انگلیسی را بعنوان اولویت اول بشمار آورد. چرا؟

شما باید به این نکته دقت داشته باشید که ممکن است فردی قصد مهاجرت برای زندگی به کشوری را دارد که زبان اصلی (زبان اول و مادرزادی) آن کشور انگلیسی نیست. مثلا شما قصد مهاجرت به آلمان را دارید پس مسلما وقتی زبانی بجز زبان مادری خود بلد نیستید اولویت یادگیری زبان دوم برای شما حتما زبان آلمانی است نه زبان انگلیسی.

همینطور ممکن است که قصد داد و ستد و فعالیت تجاری با کشور خاصی را داشته باشید که زبانشان انگلیسی نیست، با اینحال که عرف در تجاری ایجاب میکند که شما تسلط به زبان انگلیسی داشته باشید اما یادگیری زبان رسمی آن کشور و آشنایی با فرهنگ مردم آنجا یک ترفند مهم برای نزدیک شدن و افزایش اطمینان به تجار آن کشور میباشد و در پیشرفت های تجاری شما حتما تاثیرگذار است.

همینطور در مورد زبان سوم و چهارم برای یادگیری هم فاکتورهایی شبیه به موارد ذکر شده دخیل هست که در مطلبی که قبلا تحت عنوان “بعد از انگلیسی چه زبانی بیاموزیم؟” بطور جداگانه در مورد آن صحبت نموده ایم.

حرف آخر

با توضیحات اجمالی که در بالا داده شد و دلایلی که آورده شد نتیجتا میتوان گفت که در یادگیری زبان دوم اولویت با زبان انگلیسی و بعد با زبان های دیگر نسبت به اهداف شخصی است زیرا زبان رسمی دنیا برای مکالمات زبان انگلیسی شناخته شده است و کاربرد بسیاری دارد.

همینطور با نگاهی ساده میتوان فهمید که عمده فعالیت آموزشگاه های زبان در زمینه آموزش زبان انگلیسی و یا آمادگی برای آزمون های مهم بی المللی چون آیلتس IELTS و تافل TOEFL و غیره میباشد زیرا یکی از شرایط اصلی دانشگاه های معتبر برای جذب و ادامه تحصیل یادگیری زبان و قبولی با نمره خوب در آزمون آیلتس IELTS و تافل TOEFL میباشد که توضیحات کامل آن را در مطلبی که از قبل تحت عنوان “تفاوت بین آیلتس و تافل چیست؟” داده ایم.

امیدواریم که این مطلب راهنمایی انتخاب یک زبان خارجی خوب به شما باشد، همچنین مطالبی را به شما معرفی میکنیم که دانستن آنها خالی از لطف نیست مثل: “معرفی چندتا از بهترین کلاس ‌های آیلتس” و یا “معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه زبان های تهران” و یا “معرفی ۵ تا از برترین آموزشگاه های زبان کودکان تهران” که شما میتوانید با خواندن این مطالب و شرکت در نظر سنجی برترین آموزشگاه زبان نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

۵/۵ ( ۱ نظر )

۲ دیدگاه

  • سلام خسته نباشید ببخشید من دخترم ۶ سالشه تصمیم گرفتم بزارمش یه کلاس زبان که توی آیندش هم به دردش بخوره به نظر شما کلاس زبان انگلیسی بفرستمش بهتره یا آموزشگاه زبان آلمانی ثبت نامش کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *