بهترین آموزشگاه سینمایی و بازیگری کشور

وبسایت ایران آموزشگاه

بهترین آموزشگاه های سینمایی تهران و ایران

بهترین آموزشگاه های سینمایی تهران و ایران همراه با مشخصات در این مطلب به شما معرفی می‌شود. آکادمی های سینمایی معرفی شده جزو منتخبین و بهترین آموزشگاه های سینمایی ایران از نگاه ایران آموزشگاه می‌باشند و از جنبه های تبلیغاتی بدور بوده و با تحقیق و نظر سنجی از هنرجویان و مشاهده امکانات آموزشی آموزشگاه ها و نیز گفتگو با مدیران این مراکز بزرگ انتخاب شده اند.

همچنین اولویت در انتخاب، کیفیت و خدمات آموزشی، درستی و سلامت آموزش ها و کیفیت اساتید و نیز قیمت این موسسات هنری می‌باشد. در ادامه به معرفی نام بهترین آموزشگاه های سینمایی ایرانقیمت جدید دوره ها سینمایی در سال ۹۹مدت و نوع دوره های آموزشی بازیگری، کارگردانی و دیگر دوره های سینمایی اشاره خواهیم کرد.

با افزایش اشتیاق علاقمندان در رشته های هنری و سینمایی تعداد آموزشگاه های سینمایی و هنرهای نمایشی هم زیاد شده است و آموزشگاه های سینمایی بسیاری در سطح تهران و کشور مشغول فعالیت و آموزش هنرآموزان می‌باشند که هر کدام ویژگی ها و خصوصیات برجسته ای در آموزش دارند و توسط اساتید سرشناس در هر رشته در حال آموزش می‌باشند.

آموزشگاه های سینمایی در رشته های مختلف مشغول به آموزش هنرآموزان در قالب کلاسهای آموزشی، کارگاه ها و یا ورکشاپ های آموزشی در رشته های مختلفی چون بازیگری حرفه ای سینما و تئاتر، کارگردانی و فیلمسازی، صدابرداری و دوبله (صداپیشگی)، عکاسی و فیلمبرداری و تدوین، گریم و چهره پردازی، نمایشنامه و فیلمنامه نویسی، موسیقی فیلم، انیمیشن و جلوه های ویژه و دیگر رشته های سینمایی می‌باشند که هر یک از این رشته ها بصورت تخصصی دارای زیر مجموعه های تخصصی خود می‌باشند.

انتخاب یک آموزشگاه مناسب و با کیفیت در بین تعداد بیشمار آموزشگاه های موجود ممکن است هنرجویان را دچار سر‌‌در‌‌گمی کند، ایران آموزشگاه در این مطلب قصد دارد تعدادی از معروف‌ترین و مطرح‌ترین آموزشگاه های سینمایی را همراه با خدمات، دوره های آموزشی و هزینه آنها معرفی کند تا هنرآموزان نسبت به نیاز خود آموزشگاه مناسب را انتخاب کنند.

هزینه کلاس بازیگری چقدر است؟

شهریه کلاس بازیگری و تئاتر و کارگردانی و کلاس های دیگر سینمایی بسته به نوع دوره های آموزشی آموزشگاه و سطح آموزش اساتید متفاوت است، اما هزینه ها در آموزشگاه های دارای مجوز زیر نظر اداره محترم فرهنگ و ازشاد اسلامی تعیین میشود. ما سعی کرده ایم بروز ترین قیمت کلاس های بازیگری مطرح را در این مطلب انعکاس دهیم. لطفا برای اطلاعات بیشتر از هزینه ها از طریق دکمه زیر هر آموزشگاه وارد جزئیات اطلاعات آن آموزشگاه شوید.

 

پیش از معرفی آموزشگاه ها توجه شما را به مطالبی مرتبط با بازیگری جلب مینماییم که در این مطالب به سوالات پر تکرار و مهمی چون بهترین کلاس بازیگری کجاست؟ فاکتورهای مهم انتخاب یک کلاس بازیگری خوب چیست؟ کدام آموزشگاه بازیگری از همه بهتر است؟ بهترین اساتید آموزش بازیگری و تئاتر کجا هستند؟ بهترین رشته هنرهای سینمایی چیست؟ پاسخ داده شده است.

راهنمای بازیگری، چطور بازیگر شویم؟

 

همچنین در مورد معرفی بهترین آموزشگاه‌ها در حوزه گویندگی، سخنوری، مجریگری، فن بیان و … هم میتوانید به مطلب زیر مراجعه کنید.

معرفی برترین آموزشگاه های گویندگی و سخنوری و دوبله

از دیگر سوالات پر تکرار خانواده ها آشنایی با آکادمی های تخصصی بازیگری کودک است که خواندن این مطلب خالی از لطف نیست.

معرفی برترین آموزشگاه های تخصصی بازیگری کودک

معرفی بهترین آموزشگاه ها و کلاس های سینمایی بازیگری، تئاتر و کارگردانی تهران و ایران

_
_

آموزشگاه بازیگری و تئاتر سمندریان

_

آموزشگاه سمندریان - ایران آموزشگاه

آموزشگاه سینمایی سمندریان در شریعتی قرار دارد و با مدیریت مرحوم استاد محمد سمندریان اداره میشد می‌باشد. بی شک نام استاد محمود سمندریان خود گویای اعتبار این آموزشگاه بازیگری می‌باشد. کلاس های بازیگری سمندریان در غیاب مرحوم استاد سمندریان با مدیریت هما روستا همسرشان برگزار میشد.

تعداد قابل توجهی از بازیگران مطرح مانند محمدرضا فروتن، حامد بهداد، مرجان شیرمحمدی، امیر جعفری و… خود را از شاگردان زنده‌یاد سمندریان می‌دانند. بعد از درگذشت این هنرمند، آموزشگاه این استاد با مدیریت هما روستا همسر او، فعالیت خود را ادامه داد و در حال حاضر احمد ساعتچیان فن بیان، حسین کیانی تحلیل نمایشنامه، محمودرضا رحیمی بازیگری، محمدعلی سجادی شناخت سینما، پانته‌آ پناهی‌ها بدن بداهه، اصغر دشتی کارگاه تئاتر را در این آموزشگاه تدریس می‌کنند. (طبق آخرین اطلاعات)

هزینه و دوره ها و کلاس ها

اطلاعاتی در مورد هزینه و شهریه کلاس‌های بازیگری سمندریان در دسترس نیست. هنرجویان در دو ترم پنج ماهه (اردیبهشت و آبان تاریخ ثبتنام) وارد کلاس‌ها می‌شوند. برای ورود ابتدا با آنان مصاحبه‌ای انجام شده و تست سطح عملی و علمی بازیگری انجام میگیرد. کلاس‌ها به مدت چهار روز در هفته و هر جلسه سه ساعت برگزار می‌شود.

_

آموزشگاه سینمایی و فیلمسازی هنر و سینما

_

آموزشگاه مسعود آب پرور - آموزشگاه محمد حسین لطیفی - آموزشگاه محمد صادقی - آموزشگاه مهدی ارجمند - آموزشگاه آرش معیریان

آموزشگاه بازیگری هنر و سینما در پارک وی قرار دارد و فعالیت درخشانی در امر آموزش و برگزاری دوره های مختلف بازیگری کودک و بزرگسال و دیگر رشته های سینمایی با حضور اساتید برجسته و درجه یک سینما چون دکتر محمد صادقی ، محمد حسین لطیفی ، داریوش موحد ، مسعود آب پرور ، خانم مهدیه اعرابی و مهدی ارجمند دارد. آموزشگاه دارای محیطی با کیفیت و مجهز بوده و مجموعه کاملا مقید به امور اخلاقی و با سلامت کامل مشغول به برگزاری دوره‌های سینمایی بصورت تخصصی است. آموزشگاه هنروسینما حضور اساتیدی چون بهروز افخمی و سیروس الوند و … را نیز در رزومه کاری خود داشته است.

” آموزش اصولی و صحیح هدف اصلی ماست “

بی شک میتوان کلاس‌های آموزشی هنر و سینما را جزو برترین و اصولی ترین آموزش دهندگان هنرهای سینمایی در تهران بویژه آموزش بازیگری کودک و نوجوان دانست. شعار و هدف آموزشگاه “یادگیری اصولی و درست” دوره های آموزشی با حضور و مباشرت اساتید در تمام جلسات می‌باشد که به حق بخوبی از عهده این امر برآمده و تمام اصول یادگیری را با تمام توان توسط اساتید برجسته کشوری آموزش میدهند. آموزشگاه تاکید زیادی بر آموزش اصولی توسط اساتید ذکر شده دارد و شرط آموزش‌ها را مباشرت و مشارکت حضوری خود اساتید در تمامی جلسات دانسته که جزو نکات برجسته و طلایی آموزشگاه محسوب میشود. (اساتید نام برده شده تمامی کلاس ها را تا انتها خودشان آموزش میدهند)

از جمله خدمات دیگر آموزشگاه بازیگری هنر و سینمای تولیدات دائمی فیلم های کوتاه است که بررسی تولیدات و اکران آن و جلسات نقد و بررسی سینمایی با حضور بهترین کارشناسان و منتقدان سینما و تلویزیون نام برد.

آموزش‌ها: دوره بازیگری تخصصی کودک و نوجوان، بازیگری بزرگسال، دوره کارگردانی، دوره فیلمنامه نویسی، دوره کارگاه تئاتر همراه با مشاوره رایگان و ارائه گواهینامه پایان دوره از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت میپذیرد.

دوره تخصصی بازیگری کودک و نوجوان

هنر و سینما تنها برگزار کننده کلاس‌های تخصصی آموزش بازیگری به کودکان با حضور والدین می‌باشد. از ویژگی های برجسته دوره های کودک مجموعه آموزش های تضمینی رفع هرگونه ضعف و مشکلات شخصیتی در فضای سایکو درام و تئاتر درمانیبرطرف شدن مشکلات گفتاریمشکلات شل زبانیکند زبانیلکنت زبانبالا بردن اعتماد بنفس و رفع خجالت و  … میباشد. بازیگری کودک ما یک دوره ی روانشناسیست.

هزینه و دوره های آموزشی

برگزاری دوره های آموزشی از چهارشنبه تا جمعه می‌باشد و هزینه دوره ها معادل ۷۵۰۰۰۰۰ تومان است. دوره های کودک از ۴ تا ۸ سال و نوجوان از ۸ تا ۱۵ سال و در ۴ ترم ۳ ماهه با هزینه هر ترم ۱.۵۰۰.۰۰۰ هزار تومان میباشد. معرفی خوابگاه برای شهرستانی ها و برگزاری کلاس های آخر هفته برای شاغلین و شهرستانی ها). مشاوره و تعیین وقت ثبتنام: ۰۹۱۲۲۱۱۱۱۰۴

_

آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان پانیذ

_

آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان پانیذ یکی از تخصصی ترین آموزشگاه های بازیگری حرفه ای در شرق تهران میباشد که بصورت کاملا تخصصی به آموزش بازیگری کودک میپردازد. آموزشگاه دارای کیفیت آموزشی بالایی بوده و فارغ الاتحصیلان آن در اکثر پروژه های کودک خوش درخشیده اند. از آن جمله میتوان به بازیگرانی چون:

پانیذ اسماعیلی، مهدی قربانی، غزل جافریف باران خوش بین، متین مصطفوی، ترنم کاظمی، آرمین ترکمندی، ایمان مادانی، امیر علی محمدی، فرزان جلالی، محمد شاکری، مه گل و نازگل فرنقی، سامیار محمدی، بهار صابری، باران صابری، رادمهر رزمجوی، زینب فلاحت پیشه، همراز اکبری، آرمین جداخانی و دیگر بازیگران سرشناس کودک و نوجوان.

آکادمی پانیذ این افتخار را دارد تا با برگزاری سالیانه دو جشنواره بزرگ، چهار جشنواره مونولوگ و یک جشنواره فیلم، آموزش و تربیت بیش از ۹۰٪ سوپر استارهای کودک و نوجوان سینما، تئاتر و تلویزیون را به صورت حرفه ای داشته و در آینده درخشان هنر این مرز و بوم با وجود این نخبگان سهیم باشد.

هدف آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان پانیذ صرفا هنرمند پروری نیست، بلکه آموزش در راستای سلامت روانی کودکان و نوجوانان و افزایش قدرت ارتباط موثر در کودکان و پرورش اعتماد به نفس میباشد. کودکان می آموزند که چگونه از راه کلام، حالات صورت و بازی، عمیق ترین احساسات خود را بروز دهند و ناب ترین مفاهیم را منتقل سازند.

دوره خردسال دوره دبستان دوره نوجوان دوره جوان
۴ تا ۷ سال ۷ تا ۹ سال و ۹ تا ۱۱ سال ۱۱ تا ۱۵ سال ۱۶ تا ۲۰ سال و ۲۰ تا ۲۴ سال

مشاوره و تعیین وقت ثبتنام: ۰۲۱۷۷۰۵۲۶۳۳

هزینه و دوره های آموزشی

دوره های آموزشی در ۳ ترم سه ماهه ۲ روز در هفته (یا ۱ روز در هفته و ۶ ماهه) و یا آموزش آنلاین با اعطای ۳ مدرک مقدماتی، مبانی و تکمیلی برای سنین ۴ تا ۲۴ سال میباشد. هزینه کلاس ها یک میلیون و نه صد و پنجاه هزار تومان بوده و امکان اقساط آن هم وجود دارد که برای اطلاع دقیق از تقسیم بندی دوره ها و نوع اقساط وارد لینک زیر شده و بصور کامل مطالعه کنید.

_

آموزشگاه بازیگری داریوش ارجمند

_

آموزشگاه سینمایی داریوش ارجمند

آموزشگاه بازیگری هنر ارجمند در محدوده محله شریعتی در منطقه ۷ قرار دارد و با مدیریت استاد داریوش ارجمند و استاد حسن خلیلی فر در سال ۱۳۷۵ شروع به فعالیت نموده است.

آموزشگاه بازیگری هنر ارجمند بعنوان “مدرسه عالی بازیگری” در معاونت سینمایی حوزه هنری با مدیریت استاد داریوش ارجمند و با مسئولیت آموزشی جناب آقای حسن خلیلی فر تاسیس شد؛ و پس از ده سال فعالیت در سال ۱۳۸۵ به زیر مجموعه آموزش های آزاد “دانشگاه سوره” انتقال یافت و سرانجام در سال ۱۳۸۹ با اخذ مجوز از سازمان فنی و حرفه‌ای به عنوان آموزشگاهی مجزا و مستقل به کار خود ادامه داد.

هنرجویان زیادی در رشته ها و دوره های مختلف کلاس های آموزشگاه داریوش ارجمند به کسب علم و معرفت پرداخته‌اند که اکنون در عرصه های مختلف مشغول به فعالیت هستند.

معرفی اساتید آموزشگاه سینمایی داریوش ارجمند

آموزشگاه بازیگری هنر ارجمند در طول سالیان فعالیت خود مفتخر به همکاری با اساتید سرشناسی بوده که خالصانه علم و هنر خود را در اختیار هنرآموزان مشتاقان قرارداده اند که میتوان به اساتیدی چون داریوش ارجمند، علی ژکان، مرحوم نادر ابراهیمی، مرحوم رضا سیدحسینی، دکتر محمود کریمی حکاک، اصغر همت، پرویز پورحسینی، افسر اسدی، انوشیروان ارجمند، حسن خلیلی فر، عطاء الله کوپال، مرحوم فواد نجف زاده، مرحوم علیرضا احمدزاده، سعید پوراسماعیلی، میکائیل شهرستانی، محمدرضا دلپاک، محمد چرمشیر، جابر قاسمعلی، فریدون فرهودی، امیر پوریا، حسین معززی نیا، مرحوم حمید حمزه، نوید فرح مرزی، حامد نصرآبادیان، سهراب میرسپاسی، عادل تربتی و دیگر اساتید سرشناس اشاره نمود.

دوره های آموزشی در آموزشگاه سینمایی استاد ارجمند

 • کلاس های بازیگری
 • کلاس های کارگردانی
 • کلاس های فیلمنامه نویسی
 • کلاس های کارگاه تخصصی تحلیل فیلم
 • کلاس های نور و تصویر برداری
 • کلاس های عکاسی
 • کلاس های تدوین
 • کلاس های گریم

دانش آموختگان برتر بازیگری آموزشگاه هنر ارجمند

امیر آقایی، گلاره عباسی، آرزو نبوت، مجتبی پیر زاده، اکبر ملایی، شادی اسد پور، مهیا دهقانی، ریحانه پارسا، رضا فوادی، پدرام زنجانی، آرزو آفری، علی عبادت طلب، مسعود ترابی، شایان طهماسب پور، آیه قبادیان، رضا کشاورز و … بالغ بر دویست فارغ التحصیل که هم اکنون در رشته های مختلف مشغول به فعالیت در سینما و تئاتر می‌باشند.

دوره ها و هزینه کلاس ها

دوره ی بازیگری سینما و تئاتر در یک دوره نه ماهه و ۱۰ ساعت در هفته در روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار میگردد ( ۳ ترم ۳ ماهه مقدماتی، میانی و پیشرفته) و شهریه دوره بازیگری (تماس بگیرید) … هزار تومان می‌باشد که بصورت اقساط همراه با چک نیز دریافت می شود. در دوره پیشرفته هنرجو با کمک آموزشگاه به اجرای یک تئاتر حرفه ای میپردازد.

_

موسسه فرهنگی و هنری کارنامه

_

آموزشگاه بازیگری کارنامه

آموزشگاه بازیگری کارنامه در محله سعدآباد یکی از هشت آموزشگاه برتر سینمایی و بازیگری تهران است و مدیریت موسسه کارنامه با سرکار خانم نگار اسکندرفر می‌باشد.

کارنامه یکی از بهترین آموزشگاه‌های سینمایی تهران و یکی از فعال‌ترین موسسات آموزشی در این عرصه است که در زمینه‌های مختلفی هنرجو می‌پذیرد. همچنین بزرگانی چون عباس کیارستمی و  اصغر فرهادی سال‌های گذشته در موارد مختلف آموزشی در آموزشگاه کارنامه حضور داشته و ورک‌شاپ‌هایی در این آموزشگاه برگزار کرده اند.

از هنرجویان سرشناس آموزشگاه بازیگری کارنامه نیز میتوان به صابر ابر، ساره بیات، هومن سیدی، آزاده صمدی، رعنا آزادی‌ور، نرگس محمدی، محمدرضا غفاری و غیره نام برد.

دوره ها و اساتید آموزشگاه بازیگری کارنامه

برخی از کارگاه‌های موسسه عبارتند از:

 • بازیگری تئاتر و سینما: مهتاب نصیرپور، آناهیتا اقبال‌نژاد، رؤیا تیموریان، سیما تیرانداز، محمد رحمانیان، رضا بهبودی، هدایت هاشمی، مسعود رایگان، بهرام دهقان، امیر پوریا، پیام دهکردی، مهدی سلطانی، علی عمرانی، آزیتا حاجیان، پارسا پیروزفر، محمدعلی سجادی، سعید آرمند، حسن معجونی، عاطفه تهرانی، آتیلا پسیانی، شبنم طلوعی، افشین هاشمی، رضا کشاورز، پانته آ پناهی ها، وحید رهبانی، کیومرث مرادی، حسن فتحی، رضا گوران . غیره.

آموزشگاه بازیگری کارنامه در سعد آباد سرمایه‌گذار بسیاری از آثار تحسین شده جهانی از جمله فیلم «جدایی نادر از سیمین» و غیره نیز میباشد.

 • فیلمنامه نویسی: ناصر تقوایی
 • کارگاه فیلم سازی: عباس کیارستمی
 • سینما و اسطوره: بهرام بیضایی
 • از ایده تا ساخت: کارگاه فیلم سازی اصغر فرهادی
 • کارگاه فیلم سازی مستند: شادمهر راستین
 • فیلم برداری: محمود کلاری
 • کارگردانی تئاتر: محمد رحمانیان
 • اصول کارگردانی فیلم: شهرام مکری
 • کارگاه بازیگری پرفورمنس: آناهیتا اقبال نژاد
 • کارگاه نت های بازیگری در بدن: یاسر خاسب
 • کارگاه بازیگری: هدایت هاشمی، پیام دهکردی
 • بداهه پردازی و اجرا: هدایت هاشمی
 • کارگاه صدا و بیان: مهدی سلطانی
 • تدوین فیلم: مستانه مهاجر
 • ۱۶ درس کارگردانی تئاتر: کیومرث مرادی
 • آنچه کارگردان از بازیگر می خواهد: بهروز افخمی
 • فیلمنامه نویسی – فیلم بلند: فرهاد توحیدی

هزینه و دوره های آموزشی

پذیرش هنرجو فقط از سن ۲۲ سال تا ۳۵ سال انجام میشود و در زمینه بازیگری مقدماتی و سنین بالاتر در کلاس بازیگری بنام سی و پنج برگزار میشود. دوره ها از ۳ تا ۶ ماه تشکیل میشود. شهریه حضور در کلاس‌های سینمایی کارنامه دوره مقدماتی بازیگری ۴ و نیم میلیون تومان در دوره چهار ماهه میباشد و باقی دوره های آموزش بازیگری حرفه ای که خود دارای ۳ مرحله میباشد با قیمت متغیر انجام میشود. انواع دوره های سینمایی با هزینه های مختلف برگزار میشود که برای اطلاع از آن وارد لینک زیر شوید.

_

آموزشگاه بازیگری هیلاج

_

مدرسه فیلمسازی و بازیگری هیلاج

آموزشگاه بازیگری هیلاج یا مدرسه فیلمسازی و بازیگری هیلاج در محله کریمخان زند قرار دارد. آموزشگاه هیلاج یکی دیگر از بهترین آموزشگاه های سینمایی استان تهران محسوب میشود که در آن فیلمسازی بصورت جامع و در رشته های مختلف بازیگری، کارگردانی، فیلمنامه نویسی و … توسط اساتید سرشناس کشوری آموزش داده میشود.

مدرسه فیلمسازی و بازیگری هیلاج در سال ۱۳۷۲ تاسیس شد و امیرشهاب رضویان مدیریت موسسه فیلمسازی هیلاج را بر عهده دارد. تولید فیلم تنها بخشی از فعالیت‌های موسسه هیلاج بوده و بخش دیگر آموزش فیلمسازی و بازیگری و زیرمجموعه‌های این دو شاخه است.

اساتید مدرسه فیلمسازی و بازیگری هیلاج

 • مجموعه افتخار همکاری با اساتید برجسته بسیاری را دارد که از آن جمله میتوان به پانته‌‌آ بهرام، رضا بهبودی، امیرشهاب رضویان، سیامک صفری، هانیه توسلی، محمودرضا رحیمی، رامبد جوان، سعید قطبی‌زاده، هومن سیدی، بابک حمیدیان، مرتضی اسماعیل‌کاشی، سعید آرمند و سجاد افشاریان و … اشاره کرد.
 • هنرجویان سرشناس: صبا گرگین‌پور، شفق شکری، سعید اشتیاقی، حامد رجبی، عبدالرضا پارسا و …

هزینه و دوره های آموزشی

دوره های آموزشی بصورت ۲ مرتبه ثبتنام در سال و طول هر دوره ۱۰ تا ۱۲ ماه است. در خلال آن نیز کلاس های تک درس هم برای افرادی که زمان مناسب برای شرکت در کلاس ها را ندارند برگزار میشود.

 • هزینه دوره های بزرگسال تا نیمه اول سال ۹۹ مبلغ بین ۱۰ تا ۱۱ میلیون تومان در ۱۰ تا ۱۲ ماه
 • کلاس نمایش خلاق کودک ( در ۲ دوره ۷ تا ۱۱ سال ) ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان – ۸ جلسه در ماه ( ۴ جلسه حضوری و ۴ جلسه مجازی )
 • کلاس نمایش خلاق نوجوان ( در ۲ دوره ۷ تا ۱۱ سال ) ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان – ۸ جلسه در ماه ( ۴ جلسه حضوری و ۴ جلسه مجازی )
 • کلاس کارگردانی جناب آقای رضوی در ۱۲ جلسه یک ساعت و نیم بصورت آنلاین با شهریه ۴۸۰ هزار تومان
 • کلاس استوری برد جناب آقای فرهاد فروتنیان جناب آقای رضوی در ۱۲ جلسه یک ساعت و نیم بصورت آنلاین با شهریه ۴۸۰ هزار تومان
_

آموزشگاه بازیگری امین تارخ

_

کارگاه بازیگری امین تارخ

کارگاه آزاد بازیگری امین تارخ اولین مدرسه بازیگری و آموزشگاه بازیگری در تهران در محله یوسف آباد در سال ۱۳۷۳ با مدیریت استاد امین تارخ تأسیس شد که یکی از اولین مؤسسات آموزش بازیگری سینما و از بهترین آموزشگاه های سینمایی تهران در ایران محسوب می‌شود.
از فارغ التحصیلان این موسسه که وارد عرصه‌های بازیگری شده‌اند می‌توان افراد ذیل را نام برد: حبیب رضایی، مهتاب کرامتی، ترانه علیدوستی، شهاب کسرایی، پوریا پورسرخ، مریم بوبانی، بیتا بادران، غزل صارمی، مجید مشیری، رامین راستاد، مهدی امینی خواه، شبنم مقدمی، شهرام قاعدی، بیتا سحرخیز، شهناز شهبازی، مینا احمدوند، پاشا رستمی، فرانک حیدریان و … .

دوره های آموزشگاه

آموزشگاه کلاس های بازیگری را در ۲ دوره ۹ ماهه در مهر ماه جذب میشوند که هر دوره شامل یک دوره ۹ ماهه آموزشی در دروس مختلف میباشد.

دوره ها در یک دوره ویژه نوجوانان از ۱۱ تا ۱۷ سال در ۱۰ جلسه ۳ ساعته بصورت کارگاهی انجام میشود و یک دوره بزرگسالان نیز برای ۱۸ سال به بالا برگزار میشود.

_

آموزشگاه بازیگری امین حیایی

_

آموزشگاه سینمایی امین حیایی یا “موسسه هنر گستر حیایی” یکی از بهترین آموزشگاه های بازیگری شمال تهران در زمینه کشف استعدادهای بازیگری و پرورش و معرفی آنها می‌باشد که با مدیریت بازیگر مطرح و سرشناس امین حیایی تاسیس شده است.

دوره های بازیگری آموزشگاه سینمایی امین حیایی

دوره های آموزشی آموزشگاه بازیگری امین حیایی شامل سه دوره مقدماتی، دوره تکمیلی و دوره پیشرفته میباشد.

دوره های آموزشگاه

آموزش ها در ۳ دوره ۳ ماهه انجام می‌شود. هر دوره (مقدماتی، متوسطه، پیشرفنه) در هفته یک روز از ساعت ۹ صبح تا ۷ بعداظهر ادامه دارد. روزهای پنج شنبه مختص نوجوانان و روزهای سه شنبه نیز مختص برگزاری کارگاه ها و ورکشاپ های مجموعه می‌باشد. شروع کلاس های مقدماتی از قیمت ۲ میلیون تومان در نیمه اول سال ۹۸ می‌باشد و شرایط سنی شرکت در کلاس ها عموما ۱۳ تا ۱۸ سال و ۱۸ سال تا محدوده سنی ۴۰ سال است.

_

آموزشگاه بازیگری پوران درخشنده

_

آموزشگاه سینمایی پوران درخشنده

آکادمی بازیگری خُوَرمهـر

آموزشگاه سینمایی پوران درخشنده یا آکادمی بازیگری خُوَرمهـر در محله یوسف آباد با مدیریت پوران درخشنده و با حضور سعید مطلبی در تمام زمینه ها و دوره های سینمایی از جمله فیلمسازی، بازیگری کودک و نوجوان، نویسندگی، فیلمنامه نویسی و نمایشنامه نویسی، دوبله، چهره پردازی، و … مشغول به فعالیت می‌باشد و پذیرای هنرجویان علاقمند به بازیگری و کارگردانی و غیره می‌باشد.

آموزشگاه بازیگری پوران درخشنده یکی از بهترین آموزشگاه های سینمایی تهران در زمینه آموزش بازیگری به کودکان تلقی می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد فعالیت‌ها و هزینه و دوره های آموزشگاه سینمایی پوران درخشنده به شماره های درج شده در آگهی تماس بگیرید. همچنین برای مشاوره حضوری رایگان نیز به آدرس درج شده مراجعه فرمایید.

این آموزشگاه نیز در امر دوره های بازیگری کودکان بصورت ویژه و تخصصی مشغول به فعالیت می‌باشد.

همچنین برای مشاهده دیگر آموزشگاه های سینمایی و بازیگری ایران میتوانید وارد لینک زیر شوید.

پرسش و پاسخ

بعد از تمام شدن کلاس بازیگری چی میشه؟ آیا در فیلم بازی میکنیم؟

هیچ آموزشگاهی موظف نیست که بعد از آموزش هنرجو را برای فیلم معرفی کند و یا او را در پروژه ای استفاده کند. مثلا فرض کنید کسی که به یک آموزشگاه موسیقی مراجعه میکند آیا باید در انتهای کار توسط آموزشگاه به یک گروه خوانندگی معرفی شود!! مسلما جواب خیر است.

آموزشگاه ها وظیفه آموزش فنون بازیگری و سینمایی را دارند و بعد از اتمام دوره مدرک ویژه آن را ارائه میدهند.

نکته: البته باید به این نکته توجه داشت که مجموعه ها همه در تلاش هستند تا بهترین خروجی ها را داشته باشند و برای همین از هنرجویان با استعداد و پرتلاش حمایت کامل میکنند تا در پروژه ها وارد شوند، چون موفقیت هنرجو بعنوان رزومه قوی همان مجموعه تلقی میشود.

برای اطلاعات بیشتر به مطلبی که ابتدای مقاله تحت عنوان راهنمای بازیگری قرار داده شده است مراجعه فرمایید.

تست بازیگری کجا میدن؟ من میخام تست بازیگری بدم بدونم بازیگری بلد هستم یا نه؟ میخام بدونم میتونم توی بازیگری موفق بشم یا نه؟

این سوال که تست بازیگری بدهم تا بدانم که بازیگر میشوم یا خیر اساسا سوال اشتباهی است.

در اینجا جا دارد به نکته مهمی اشاره کرد که سوال بسیاری از علاقمندان بازیگری میباشد، اینکه کجا تست بازیگری بدهیم؟ باید توجه داشته باشید که اصلا قصد از تست بازیگری چیست؟

بسیاری از افراد فکر میکنند که اگر تست بازیگری دهند و در این تست موفق باشند بازیگر میشوند!! و یا آن مرکزی که به آن مراجعه کرده اند آنها را برای پروژه استفاده میکند!!

تست بازیگری فقط برای سنجش توانایی های فرد شما هست و دادن تست برای انتخاب بازیگر و بازی در فیلم توسط دفاتر سینمایی یا کارگردان ها صورت میگیرد. شما با مراجعه برای تست فقط خود را محک میزنید نه اینکه پلی باشد که بعد از قبولی در آن بدون دانش و تخصص وارد بازیگری شوید. گرفتن تست بازیگری را میتوان به نوعی پر کردن رزومه در مراکز تلقی کرد. البته ممکن است که آموزشگاهی برای ورود و پذیرش هنرجو هم تست بگیرد اما فقط برای تعیین سطح میباشد. اینطور نیست که فرد بعد از دادن تست بازیگری بتواند در آموزشگاهی شروع به آموزش کند. پس اگر قصد آموزش بازیگری را دارید فقط کافیست در یکی از آموزشگاه های ذکر شده مراجعه کرده و ثبتنام کنید.

برای اطلاعات بیشتر به مطلبی که ابتدای مقاله تحت عنوان راهنمای بازیگری قرار داده شده است مراجعه فرمایید.

مدت دوره بازیگری چند وقت هست؟

مدت دوره های بازیگری و دیگر رشته های سینمایی کاملا بسته به سیاست آموزشی آموزشگاه دارد، ممکن است در بخش بزرگسالان و کودکان نیز تفاوت داشته باشید.

قاعدتا مدت اموزش به ۳ دوره مقدماتی ، متوسطه و پیشرفته تقسیم میشود و هنرجویان باید به ترتیب از دوره اول یادگیری را شروع کنند و بترتیب به مراحل پیشرفته تر برسند.

مدت آموزش ها هم معمولا بین ۳ تا ۱۰ ماه است.

هزینه کلاس بازیگری چقدره؟

در بحث آموزش همیشه تنوع زیادی وجود داشته، همینطور در مورد کیفیت آموزشگاه ها نیز تفاوت وجود دارد. آموزشگاه هایی که مجوز درجه ۱ هنری دارند هزینه آموزش بیشتری دارند و این هم بخاطر کیفیت و امکانات و اساتید بهتر هست.

 • در دوره های اموزش سینمایی کودکان هزینه های آموزش معمولا کمتر است.
 • در دوره مقدماتی معمولا هزینه آموزش کمتر است.
 • در دوره بزرگسال و یا دوره های پیشرفته هزینه آموزش بیشتر میشود.

اموزشگاه هایی که در مقاله نام بردیم همه جزو برترین مراکز آموزش سینمایی کشور هستند و هزینه های متفاوت تری نسبت به مرتاکز معمولی دارند و هزینه بالاتری هم دریافت میکنند. حدود هزینه در سال ۹۹ از مبلغ ۲ میلیون تومان تا ۱۵ میلیون تومان میباشد.

هزینه دوره هایی مثل کارگردانی و فیلمنامه نویسی، گریم و … هر کدام متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر با شماره هر کدام از آموزشگاه ها تماس بگیرید.

ثبت نام در دوره آموزش کلاس های بازیگری چطوره؟

ثبتنام در آموزشگاه های سینمایی و بازیگری برای عموم آزاد هست و هر آموزشگاه نسبت به سیاست خودش عمل میکنه. شما مراجعه میکنید و بعد از یک مشاوره میتونید مراحل ثبتنام رو انجام بدید. بعضی از مجموعه ها هم برای اینکه هنرجوهای خوبی داشته باشن اول کار اقدام به مصاحبه و آزمون میکنن که فقط افراد با استعداد رو آموزش بدن.

مطالب مفید مرتبط:

امتیاز ما
برای امتیاز به این مطلب کلیک کنید.
[کل: ۳ میانگین: ۵]

۶۹ دیدگاه

 • سلام، مطلب خیلی خوبی بود برای پیدا کردن بهترین آموزشگاه بازیگری خوب در تهران. البته بنظرم این آموزشگاه ها که معرفی کردین بهترین آموزشگاه هایی سینمایی و بازیگری کشور هستند و سطح آموزششون با بقیه متفاوت هست. هزینه ی کلاس های بازیگری خوب چقدر هست؟ نزدیکترین آموزشگاه بازیگری کجاست؟

  • درود بر شما
   با سپاس از اظهار نظر شما و آرزوی موفقیت برای شما لازم به ذکر است که آموزشگاه های ذکر شده جزو بهترین ها هستند و البته که بسیاری آموزشگاه های با کیفیت دیگر در سطح کشور با تلاش بی وقفه در حال آموزش هنرجویان مستعد میباشند و کم از آموزشهای آموزشگاه های ذکر شده ندارند.
   هزینه کلاسهای بازیگری در هر آموزشگاه کمی متفاوت است و بطور دقیق نمیتوان به آن اشاره کرد ولی با ورود به لینک زیر توضیحات هر آموزشگاه در صورت اعلام قیمت در توضیحات اختصاصی هر آموزشگاه عنوان شده است.
   همچنین شما از بخش منوی سایت میتوانید نزدیکترین منطقه به خود را انتخاب کرده و نزدیکترین آموزشگاه ها را در آن مشاهده کنید.
   با سپاس ایران آموزشگاه بانک اطلاعات آموزشگاه های سینمایی و بازیگری

    • درود بر شما
     هزینه ها متفاوت هست و اگر به لینک زیر هر آموزشگاه که معرفی شده مراجعه کنید اطلاعات دقیق تر اون آموزشگاه ر بدست میارید. البته ممکن هست که بعضی قیمت ها اعلام نشده باشد که این بعلت عدم اعلام هزینه ها از طرف آموزشگاه هست. هزینه ها متغیر و از ۲ میلیون تا به بالا لحاظ شده.
     با سپاس ایران آموزشگاه مرجع و بانک اطلاعات آموزشگاه های بازیگری و سینمایی

    • واقعا خوش به حال شما که از لحاظ مالی مشکلی ندارید میگید هرچی گرونتر بهتر.
     ولی امثال من که همه چیشون بازیگری شده و وضع مالی واقعا داغونی داریم باید چیکار کنیم خوب ما هم آدمیم دیگه ما چطوری از پسش بر بیایم😔

   • سلام ،
    خیلی خوبه که همه چی رو توضیح میدین ،
    باور بفرمایید ، مدتهاس دنبال همچین سایتی میگردم ،

    باز هم ادامه بدین

    سپاسگزارم از زحماتتون

 • درود بر شما سوالم این بود که میخواستم کلاس های بازیگری برم
  و مدرک سیکل دارم !ولی البته میخوام ادامه تحصیل بدم !و در کنارش کلاس ها هم برم
  گفتم امکانش هست که من بتونم‌ موفق بدشم؟
  البته من از نظر شخصی خودم میتونم‌محدودیت واسم وجود نداره.
  فقط این راهی که میخوام برم، بیشتر میخوام در بارش بدونم

  • درود بر شما
   شما میتوانید به این رشته ادامه دهید و نداشتن مدارک تحصیلات عالیه بخودی خود باعث عدم پیشرفت شما نمیشود ولی باید توجه داشته باشید که یکی از ارکان مهم بازیگری مطالعه میباشد و تاثیر زیادی در پیشرفت فرد و درک عمیق مفاهیم دارد پس مسلما با ورود به عرصه بازیگری بخودی خود شما هم ترغیب به ادامه تحصیلات میشوید. برای اطلاعات بیشتر مطلبی که تحت عنوان ” چگونه بازیگر شویم ” مراجعه کنید.
   موفق باشید

 • با تشکر از اطلاعات خوبتون
  میشه اموزشگاه سینمایی که در زمینه فیلم نامه نویسی خوب هستند و بعد از اتمام پروژه معرفی می‌کنند رو هم نام ببرید.

  • درود بر شما
   دوره های نویسندگی و نمایشنامه نویسی در تمامی آموزشگاه ها برگزار میشه و به همه میشه مراجعه کرد، اما کلاس هایی هم تحت عنوان کارگاه های نویسندگی توسط نویسندگان مطرح برگزار میشه که شرکت در این کلاس ها نیز خالی از لطف نیست. اما اولین چیزی که از کارگاه به ذهن تبادر میشه این هست که شما باید پیشینه ای از نویسندگی داشته باشد و به بدیهیات مسلط باشید.
   موفق باشید.

 • سلام خسته نباشید. ی سوال…برای اینکه در کلاسا شرکت کنیم باید تست بدیم؟ مثلا یکی مثل من که از بازیگری سر در نمیاره مثلا چجوری باید ی چیزیو اجرا کنه؟ درواقع اینا که میرن کلاس برای اینه ک یه چیزی یاد بگیرن اگه بلد باشیم که خب چه کاریه بریم کلاس :/
  اگه میشه راهنمایی کنید لطفا

  • درود بر شما
   آموزشگاه های بازیگری محلی برای یادگیری فنون بازیگری هستند، مثل تقویت حس، بیان، حرکت و بدن، بازی مقابل دوریین و … و این موارد رو باید هر بازیگری یاد بگیره. در ادامه با موارد آموزشی میتونه مراتب رو طی بکنه که بنظرم خوندن این مطلب خالی از لطف نیست ” همه چیز در مورد بازیگریهمه چیز در مورد سینما و بازیگری“. تست ورود هم در بعضی از آموزشگاه ها گرفته میشه و دلیلش هم این هست که اون آموزشگاه ها هنرجوهایی رو میپذیرند که مقداری درصد هوشی و یا اطلاعاتی در مورد بازیگری یا سینما رو بلد باشن و اینطور نیست که آزمون تستی برگزار کنن!
   با سپاس از شما

    • درود بر شما
     متن رو بدقت بخونید، زیر نام هر آموزشگاه توضیح مختصر در مورد اون آموزشگاه سینمایی گذاشته شده و با ورود به به دکمه زیر اون اطلاعات جامع تر رو میتونید مشاهده کنید. خیر بعضی از آموزشگاه ها در روند ثبت نام خودشون آزمون های ساده یا سخت برای جذب هنرجو دارن، این آزمون ها با آزمون های کنکوری یا تخصصی تفاوت داره و فقط برای تست و معیار توانایی های علمی و عملی هنرجوها هست.
     با سپاس

  • سلام…اوقاتتون بخیر
   میخواستم بدونم مراکزی به عنوان تست بازیگری بعد از اتمام دوره ها وجود داره؟؟ که وقتی دوره مون تموم میشه اقدام کنیم برای کار کردن؟؟
   اگر هست محبت کنید اینجا اعلام کنید
   سپاسگزارم

   • درود بر شما
    نمیتوان گفت که مراکزی خاص برای تست بازیگری وجود دارد یا خیر. شما برای اینکه بتوانید هنر و استعداد خود را نشان بدهید باید به دفاتر سینمایی مراجعه نموده تا بعد از تست از شما ، مشخصات دریافت شود و در صورت لزوم به شما مراجعه شود. اصولا آموزشگاه های خوب سعی در این دارند که خروجی های مستعد رو مورد حمایت قرار بدهند و به پروژه ها پیشنهاد میدهند.
    با سپاس

 • سلام و ممنون از مطالب خوبتون .
  ممکنه در مورد کلاسهای جناب مسعود کیمیایی هم توضیح بفرمایید؟
  سپاس

 • سلام…وقت بخیر
  من۴۲ساله هستم و عاشق بازیگری
  میخواستم بدونم کدام کلاسهای بازیگری برام مناسبه
  ممنون میشم از راهنماییتون

  • درود بر شما
   آموزشگاه های بازیگری معرفی شده همه از برترین مراکز آموزشی این حوزه هستند. وارد دکمه زیر هر آموزشگاه بشید وشرایط و دوره های و مشخصات کلاس های بازیگری و کارگردانی و … هر کدام رو مطالعه فرمایید. برای اطلاع بیشتر به شبکه های اجتماعی ما پیام ارسال کنید.
   موفق باشید

 • سلام من هم درس میخونم هم وقت سربازیم هست ومیخام بادیپلم وارد عرصه بازیگری شم به نظر شما اول برم سربازی بعد بیام لطمه ای به کارم نمیخوره؟

 • با سلام
  میخواستم بپرسم آیا این کلاسها محدودیت سنی دارند ؟ اصلا بازیگری محدودیت سنی داره ؟ آیا ۴۳ سال برای شروع دیگه ؟ البته نمونه های موفقی داشتیم که در سنین بالا استارت زدن و به موفقیتهای بزرگی رسیدن مثل ساموئل ال جاکسون
  ممنون میشم پاسخگو باشین

 • سلام وقت بخیر

  نظرتون در مورد کلاسهای بازیگری امین حیایی و هومن سیدی چیه ؟
  از کیفیت کلاس های اونا خبر دارید ک چجوره یا نه؟

 • سلام و وقت بخیر
  من تبریزهستم وهیچ مشکلی با هزینه کلاسها یا رفت و آمد ندارم ودر شهرخودم بازیگر هم هستم به نظر شما برای ادامه مسیر و پیشرفتم ثبتنام در کلاس مناسب هست یا ادامه تحصیل در این رشته در یکی از دانشگاه ها ممنون میشم راهنمایی کنید و در آخر کدوم آموزشگاه یا دانشگاه رو پیشنهاد میدین ؟

 • با سلام و خسته نباشید
  من سیزده سالم هست و خیلی مشتاقم که در زمینه بازیگری فعالیت کنم اما شک دارم که میتونم در این زمینه موفق بشم یا خیر … خواستم ازتون خواهش کنم تا من رو برای شروع راهنمایی کنید.
  ممنون🌹

 • ببخشید یه سوال دیگه
  معمولا بازیگر ها بعد از یه مدت کاملا فراموش میشن و خیلی خیلی کم کار میشن. برای این که دچار این فراموشی نشیم باید چیکار کنیم؟

 • میبخشید من یه سوال دیگه هم دارم
  توی ایران اکثر بازیگر ها بعد از یه مدت خیلی کم‌ کار میشن و گویی کارگردان ها آنها رو فراموش میکنن….
  برای جلوگیری از این اتفاق یا رهایی ازش چه کاری باید انجام بدیم؟؟

 • سلام ممنون از اطلاعات خوب و دقیق شما. من در شهرستان شهریار زندگی میکنم. اگه میشه یک آموزشگاه خوب در تهران و با آموزش بازیگر های شناخته شده ی ایران معرفی کنید. و اینکه پدر من با بازیگر شدن مشکل داره و اگه لطف کنید یک مشاور هم معرفی کنید خیلی ممنون میشم

 • سلام ،خیلی عالیه که مردم راراهنمایی میکنیدولی یکی از آموزشگاه های عالی راجاانداختید من وبرادرم سال ۹۰در آموزشگاه سینمایی دارالفنون آموزش دیدیم خیلی آموزشگاه خوبیه واساتید وامکانات فوق العاده ای داره مدارکش هم معتبره برادرم بامدرک دارالفنون تونست اقامت بگیره الان کانادازندگی میکنه ومن هم جوازموسسه فرهنگی گرفتم والان به لطف خدا مشغولم

 • بهترین آموزشگاه سینمایی و فیلمسازی که برای یادگیری دوره های سینمایی رفتم آموزشگاه دارالفنون بود.به بقیه هم پیشنهاد میکنم.

  • درود بر شما
   بعضی آموزشگاه های بازیگری تهران برای راحتی حال هنرجوهای شهرهای دیگه کلاس های ۱ یا ۲ روزه آخر هفته برگزار میکنند. همینطور معمولا اطراف آموزشگاه ها پانسیون های کرایه ای برای اقامت وجود دارد. در هر صورت بعلت اینکه شما در سنی ۱۵ سال هستید باید با پدر و مادر خود در این مورد تصمیم گیری کنید.
   موفق باشید.

 • َسلام من۱۳سالمه می خوام ۱۶سالگیم به تهران بیام و شروع کنم به نظرتون خوبه؟؟؟؟ مدرک ایلس دارم میگیریم و ساز تنبک رو تخصصی کار می کنم
  به نظرتون یه کلاس دیگه زبان فرانسه یا المانی می تونه کمکم کنه در کمک به بازیگر شدنم

 • البته من ۷سال هم هست که با یه استاد خیلی خوب کار میکنم سال پیش برای جشنواره به عنوان نقش اصلی همدان بودم سال قبل نمایشی کار کردم که اوازش تا عراق هم رفت کار هایی هم داشتم با استقبال زیاد تماشا چیان و در جشنواره بین‌المللی هنرهای نمایشی جیگی جیگی هم شرکت داشتم
  گواهینامه پایان دوره آموزشم رو هم دو سال پیش گرفتم و البته که بازیم در حدی خوب بود که ۴ترم ازاموزشم به صورت جهشی انجام شد
  ممنون از سایت خوبتون ♥️♥️♥️

 • سلام
  کیلویی بازیگر میاد بیرون . مگه سینما چقدر ظرفیت داره . تازه برخی وقتها یا باید پول خرج کنی یا محافل خصوصی . تازه اگر معتاد و الکلی و بی آبرو نشی . خودتون رو توی سینما تباه نکنید .

  • سلام
   صحبت های شما درست اما هر هنری علاقه مندان به خودش رو داره، مسلما با تلاش به هر جایی میشه رسید و این مراحل سخت هم طی میشه، باید این رو هم در نظر بگیریم که در رشته های دیگه هم همینطور هست و قرار نیست که هر شخصی با ورود به رشته موسیقی یا نقاشی یا … به تکامل در اون رشته برسه، اما کسانی که علاقمند به آموزش بازیگری در کلاس های بازیگری هستند از روی علاقه به این مراکز مراجعه میکنند. و البته باید به این نکته هم توجه داشت که ورود به کلاس های بازیگری مثل ورود به اجتماع میمونه، بسیار از افراد هستند که بعد از ورود به کلاس های بازیگری و کارگردانی و … دیدشون نسبت به زندگی بهتر میشه و روابط عمومی قوی تری رو بدست میارن و از لحلظ روانی خودشون رو پیدا میکنن.
   تشکر از شما برای به اشتراک گذاری نظرات خودتون با دیگر کاربران.
   موفق باشید

  • درود بر شما
   آموزشگاه های سینمایی و بازیگری معرفی شده در این مقاله جزو برترین برگزار کنندگان دوره های بازیگری کودک و بزرگسال هستند و بعد از پایان هر دوره مدرک معتبر وزارت ارشاد رو اعطا میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *