۱۰ تا از بهترین آموزشگاه سینمایی و بازیگری کشور – کلاس بازیگری 🎬

وبسایت ایران آموزشگاه

بهترین آموزشگاه های سینمایی تهران و ایران 🎬

توجه فرمایید: مبالغ دوره ها و مدت دوره ها ممکن است نسبت به هر دوره و تاریخ متفاوت باشد. ملاک هزینه ها مبلغ اعلامی از سوی آموزشگاه است.

بهترین کلاس بازیگری و آموزشگاه بازیگری تهران و ایران کجاست؟

یکی از دغدغه های اصلی علاقمندان به عرصه بازیگری و سینما یافتن یک مرکز آموزش هنرهای سینمایی خوب برای آموزش بازیگری یا دوره های دیگر سینمایی مثل کارگردانی، نویسندگی و غیره است. این مطلب با توجه به پرسش ها و تماس های زیاد شما علاقمندان تهیه شده و در معرفی مراکز آموز دقت بالایی صورت گرفته است. ما در این مطلب به شما مراکز معتبر آموزش بازیگری و هنرهای سینمایی را معرفی میکنیم. این آموزشگاه های بازیگری هر کدام شرایط و دوره های آموزشی ویژه خود را دارند. آکادمی های سینمایی معرفی شده جزو منتخبین و بهترین آموزشگاه های سینمایی ایران از نگاه ایران آموزشگاه می‌باشند و از جنبه های تبلیغاتی بدور بوده و با تحقیق و نظر سنجی از هنرجویان و مشاهده امکانات آموزشی آموزشگاه ها و نیز گفتگو حضوری با مدیران این مراکز بزرگ انتخاب شده اند.

از فاکتورهای دیگر یک کلاس بازیگری میتوان به کیفیت و خدمات آموزشی مناسب، صداقت و سلامت در آموزش، کیفیت اساتید و قیمت دوره های این موسسات اشاره کرد. در ادامه به معرفی بهترین آموزشگاه های سینمایی ایرانقیمت جدید دوره های سینمایی در سال ۱۴۰۰مدت و نوع دوره های آموزشی بازیگری، کارگردانی و دیگر دوره های سینمایی اشاره خواهیم نمود.

با افزایش اشتیاق علاقمندان در رشته های هنری و سینمایی تعداد آموزشگاه های سینمایی و هنرهای نمایشی هم زیاد شده است و آموزشگاه های سینمایی بسیاری در سطح تهران و کشور مشغول فعالیت و آموزش هنرآموزان می‌باشند که هر کدام ویژگی ها و خصوصیات برجسته ای در آموزش دارند و توسط اساتید سرشناس در هر رشته در حال آموزش می‌باشند.

آموزشگاه های سینمایی در رشته های مختلف مشغول به آموزش هنرآموزان در قالب کلاسهای آموزشی، کارگاه ها و یا ورکشاپ های آموزشی در رشته های مختلفی چون بازیگری حرفه ای سینما و تئاتر، کارگردانی و فیلمسازی، صدابرداری و دوبله (صداپیشگی)، عکاسی و فیلمبرداری و تدوین، گریم و چهره پردازی، نمایشنامه و فیلمنامه نویسی، موسیقی فیلم، انیمیشن و جلوه های ویژه و دیگر رشته های سینمایی می‌باشند که هر یک از این رشته ها بصورت تخصصی دارای زیر مجموعه های تخصصی خود می‌باشند.

انتخاب یک آموزشگاه مناسب و با کیفیت در بین تعداد بیشمار آموزشگاه های موجود ممکن است هنرجویان را دچار سر‌‌در‌‌گمی کند، ایران آموزشگاه در این مطلب قصد دارد تعدادی از معروف‌ترین و مطرح‌ترین آموزشگاه های سینمایی را همراه با خدمات، دوره های آموزشی و هزینه آنها معرفی کند تا هنرآموزان نسبت به نیاز خود آموزشگاه مناسب را انتخاب کنند.

پاسخ به سوالات پرتکرار:

 • هزینه کلاس بازیگری چقدر است؟ اول کلاس کارگردانی شرکت کنم بعد کلاس بازیگری؟ تست بازیگری کجا بدهیم؟ مدت دوره کلاس بازیگری چقدر است؟ ثبت نام در دوره ها سینمایی چطور است؟ « کلیک کنید»

rahnamaye bazigari iranamozeshgah

چطور بازیگری رو شروع کنم؟

rahnamaye bazigari iranamozeshgah

چطور بازیگری یاد بگیرم؟

bazigari kodak iranamozeshgah

کلاس بازیگری کودک کجا برم؟

goyandegi iranamozeshgah

کلاس گویندگی کجا برم؟

بهترین کلاس بازیگری، تئاتر و کارگردانی تهران و ایران

_
_

آموزشگاه بازیگری و تئاتر سمندریان

_

آموزشگاه سمندریان - ایران آموزشگاه

آموزشگاه سینمایی سمندریان در شریعتی قرار دارد و با مدیریت مرحوم استاد محمد سمندریان اداره میشد می‌باشد. بی شک نام استاد محمود سمندریان خود گویای اعتبار این آموزشگاه بازیگری می‌باشد. کلاس های بازیگری سمندریان در غیاب مرحوم استاد سمندریان با مدیریت هما روستا همسرشان برگزار میشد.

تعداد قابل توجهی از بازیگران مطرح مانند محمدرضا فروتن، حامد بهداد، مرجان شیرمحمدی، امیر جعفری و… خود را از شاگردان زنده‌یاد سمندریان می‌دانند. بعد از درگذشت این هنرمند، آموزشگاه این استاد با مدیریت هما روستا همسر او، فعالیت خود را ادامه داد و در حال حاضر احمد ساعتچیان فن بیان، حسین کیانی تحلیل نمایشنامه، محمودرضا رحیمی بازیگری، محمدعلی سجادی شناخت سینما، پانته‌آ پناهی‌ها بدن بداهه، اصغر دشتی کارگاه تئاتر را در این آموزشگاه تدریس می‌کنند. (طبق آخرین اطلاعات)

هزینه کلاس بازیگری و دوره ها

اطلاعاتی در مورد هزینه و شهریه کلاس‌های بازیگری سمندریان در دسترس نیست. هنرجویان در دو ترم پنج ماهه (اردیبهشت و آبان تاریخ ثبتنام) وارد کلاس‌ها می‌شوند. برای ورود ابتدا با آنان مصاحبه‌ای انجام شده و تست سطح عملی و علمی بازیگری انجام میگیرد. کلاس‌ها به مدت چهار روز در هفته و هر جلسه سه ساعت برگزار می‌شود.

_

آموزشگاه سینمایی و فیلمسازی هنر و سینما

_

آموزشگاه بازیگری هنر و سینما در پارک وی قرار دارد و فعالیت درخشانی در امر آموزش و برگزاری دوره های مختلف بازیگری کودک و بزرگسال و دیگر رشته های سینمایی با حضور اساتید برجسته و درجه یک سینما چون دکتر محمد صادقی ، محمد حسین لطیفی ، داریوش موحد ، مسعود آب پرور ، خانم مهدیه اعرابی و مهدی ارجمند دارد. آموزشگاه دارای محیطی با کیفیت و مجهز بوده و مجموعه کاملا مقید به امور اخلاقی و با سلامت کامل مشغول به برگزاری دوره‌های سینمایی بصورت تخصصی است. آموزشگاه هنروسینما حضور اساتیدی چون بهروز افخمی و سیروس الوند و … را نیز در رزومه کاری خود داشته است.

” آموزش اصولی و صحیح هدف اصلی ماست “

بی شک میتوان کلاس‌های آموزشی هنر و سینما را جزو برترین و اصولی ترین آموزش دهندگان هنرهای سینمایی در تهران بویژه آموزش بازیگری کودک و نوجوان دانست. شعار و هدف آموزشگاه “یادگیری اصولی و درست” دوره های آموزشی با حضور و مباشرت اساتید در تمام جلسات می‌باشد که به حق بخوبی از عهده این امر برآمده و تمام اصول یادگیری را با تمام توان توسط اساتید برجسته کشوری آموزش میدهند. آموزشگاه تاکید زیادی بر آموزش اصولی توسط اساتید ذکر شده دارد و شرط آموزش‌ها را مباشرت و مشارکت حضوری خود اساتید در تمامی جلسات دانسته که جزو نکات برجسته و طلایی آموزشگاه محسوب میشود. (اساتید نام برده شده تمامی کلاس ها را تا انتها خودشان آموزش میدهند)

از جمله خدمات دیگر آموزشگاه بازیگری هنر و سینمای تولیدات دائمی فیلم های کوتاه است که بررسی تولیدات و اکران آن و جلسات نقد و بررسی سینمایی با حضور بهترین کارشناسان و منتقدان سینما و تلویزیون نام برد.

آموزش‌ها: دوره بازیگری تخصصی کودک و نوجوان، بازیگری بزرگسال، دوره کارگردانی، دوره فیلمنامه نویسی، دوره کارگاه تئاتر همراه با مشاوره رایگان و ارائه گواهینامه پایان دوره از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت میپذیرد.

دوره تخصصی بازیگری کودک و نوجوان

هنر و سینما تنها برگزار کننده کلاس‌های تخصصی آموزش بازیگری به کودکان با حضور والدین می‌باشد. از ویژگی های برجسته دوره های کودک مجموعه آموزش های تضمینی رفع هرگونه ضعف و مشکلات شخصیتی در فضای سایکو درام و تئاتر درمانیبرطرف شدن مشکلات گفتاریمشکلات شل زبانیکند زبانیلکنت زبانبالا بردن اعتماد بنفس و رفع خجالت و  … میباشد. بازیگری کودک ما یک دوره ی روانشناسیست.

هزینه کلاس بازیگری و دوره های آموزشی

توجه فرمایید: مبالغ دوره ها و مدت دوره ها ممکن است نسبت به هر دوره و تاریخ متفاوت باشد. ملاک هزینه ها مبلغ اعلامی از سوی آموزشگاه است.

برگزاری دوره های آموزشی از چهارشنبه تا جمعه می‌باشد و هزینه دوره ها معادل ۸۵۰۰۰۰۰ تومان است. دوره های کودک از ۴ تا ۸ سال و نوجوان از ۸ تا ۱۵ سال و در ۴ ترم ۳ ماهه با هزینه هر ترم ۲.۰۰۰.۰۰۰ هزار تومان میباشد. معرفی خوابگاه برای شهرستانی ها و برگزاری کلاس های آخر هفته برای شاغلین و شهرستانی ها). مشاوره و تعیین وقت ثبتنام: ۰۹۱۲۲۱۱۱۱۰۴

_

آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان پانیذ

_

آموزشگاه بازیگری پانیذکلاس بازیگری کودک و نوجوان پانیذ یکی از تخصصی ترین آموزشگاه های بازیگری حرفه ای در شرق تهران میباشد که بصورت کاملا تخصصی به آموزش بازیگری کودک میپردازد. آموزشگاه دارای کیفیت آموزشی بالایی بوده و جزو بهترین کلاس بازیگری تهران محسوب شده و فارغ الاتحصیلان آن در اکثر پروژه های کودک خوش درخشیده اند. از آن جمله میتوان به بازیگرانی چون:

پانیذ اسماعیلی، مهدی قربانی، غزل جافریف باران خوش بین، متین مصطفوی، ترنم کاظمی، آرمین ترکمندی، ایمان مادانی، امیر علی محمدی، فرزان جلالی، محمد شاکری، مه گل و نازگل فرنقی، سامیار محمدی، بهار صابری، باران صابری، رادمهر رزمجوی، زینب فلاحت پیشه، همراز اکبری، آرمین جداخانی و دیگر بازیگران سرشناس کودک و نوجوان.

آموزشگاه سینمایی پانیذ این افتخار را دارد تا با برگزاری سالیانه دو جشنواره بزرگ، چهار جشنواره مونولوگ و یک جشنواره فیلم، آموزش و تربیت بیش از ۹۰٪ سوپر استارهای کودک و نوجوان سینما، تئاتر و تلویزیون را به صورت حرفه ای داشته و در آینده درخشان هنر این مرز و بوم با وجود این نخبگان سهیم باشد.

هدف آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان پانیذ صرفا هنرمند پروری نیست، بلکه آموزش در راستای سلامت روانی کودکان و نوجوانان و افزایش قدرت ارتباط موثر در کودکان و پرورش اعتماد به نفس میباشد. کودکان می آموزند که چگونه از راه کلام، حالات صورت و بازی، عمیق ترین احساسات خود را بروز دهند و ناب ترین مفاهیم را منتقل سازند.

دوره خردسال دوره دبستان دوره نوجوان دوره جوان
۴ تا ۷ سال ۷ تا ۹ سال و ۹ تا ۱۱ سال ۱۱ تا ۱۵ سال ۱۶ تا ۲۰ سال و ۲۰ تا ۲۴ سال

مشاوره و تعیین وقت ثبتنام: ۰۲۱۷۷۰۵۲۶۳۳ هزینه و دوره های سینمایی توجه فرمایید: مبالغ دوره ها و مدت دوره ها ممکن است نسبت به هر دوره و تاریخ متفاوت باشد. ملاک هزینه ها مبلغ اعلامی از سوی آموزشگاه است.

دوره های آموزشی در ۳ ترم سه ماهه ۲ روز در هفته (یا ۱ روز در هفته و ۶ ماهه) و یا آموزش آنلاین با اعطای ۳ مدرک مقدماتی، مبانی و تکمیلی برای سنین ۴ تا ۲۴ سال میباشد. هزینه کلاس ها ۲.۴۰۰.۰۰۰ هزار تومان بوده و امکان اقساط آن هم وجود دارد که برای اطلاع دقیق از تقسیم بندی دوره ها و نوع اقساط وارد لینک زیر شده و بصور کامل مطالعه کنید.

_

آموزشگاه بازیگری داریوش ارجمند

_

آموزشگاه بازیگری هنر ارجمند یا کلاس بازیگری داریوش ارجمند در محدوده محله شریعتی قرار دارد و با مدیریت استاد داریوش ارجمند و استاد حسن خلیلی فر در سال ۱۳۷۵ شروع به فعالیت نموده است.

کلاس بازیگری داریوش ارجمند بعنوان “مدرسه عالی بازیگری” در معاونت سینمایی حوزه هنری با مدیریت استاد داریوش ارجمند و با مسئولیت آموزشی جناب آقای حسن خلیلی فر تاسیس شد؛ و پس از ده سال فعالیت در سال ۱۳۸۵ به زیر مجموعه آموزش های آزاد “دانشگاه سوره” انتقال یافت و سرانجام در سال ۱۳۸۹ با اخذ مجوز از سازمان فنی و حرفه‌ای به عنوان آموزشگاهی مجزا و مستقل به کار خود ادامه داد.

هنرجویان زیادی در رشته ها و دوره های مختلف کلاس های آموزشگاه داریوش ارجمند به کسب علم و معرفت پرداخته‌اند که اکنون در عرصه های مختلف مشغول به فعالیت هستند.

معرفی اساتید آموزشگاه سینمایی داریوش ارجمند

آموزشگاه بازیگری هنر ارجمند در طول سالیان فعالیت خود مفتخر به همکاری با اساتید سرشناسی بوده که خالصانه علم و هنر خود را در اختیار هنرآموزان مشتاقان قرارداده اند که میتوان به اساتیدی چون داریوش ارجمند، علی ژکان، مرحوم نادر ابراهیمی، مرحوم رضا سیدحسینی، دکتر محمود کریمی حکاک، اصغر همت، پرویز پورحسینی، افسر اسدی، انوشیروان ارجمند، حسن خلیلی فر، عطاء الله کوپال، مرحوم فواد نجف زاده، مرحوم علیرضا احمدزاده، سعید پوراسماعیلی، میکائیل شهرستانی، محمدرضا دلپاک، محمد چرمشیر، جابر قاسمعلی، فریدون فرهودی، امیر پوریا، حسین معززی نیا، مرحوم حمید حمزه، نوید فرح مرزی، حامد نصرآبادیان، سهراب میرسپاسی، عادل تربتی و دیگر اساتید سرشناس اشاره نمود.

دوره های آموزشی در آموزشگاه سینمایی استاد ارجمند

 • کلاس های بازیگری
 • کلاس های کارگردانی
 • کلاس های فیلمنامه نویسی
 • کلاس های کارگاه تخصصی تحلیل فیلم
 • کلاس های نور و تصویر برداری
 • کلاس های عکاسی
 • کلاس های تدوین
 • کلاس های گریم

دانش آموختگان برتر بازیگری آموزشگاه هنر ارجمند

امیر آقایی، گلاره عباسی، آرزو نبوت، مجتبی پیر زاده، اکبر ملایی، شادی اسد پور، مهیا دهقانی، ریحانه پارسا، رضا فوادی، پدرام زنجانی، آرزو آفری، علی عبادت طلب، مسعود ترابی، شایان طهماسب پور، آیه قبادیان، رضا کشاورز و … بالغ بر دویست فارغ التحصیل که هم اکنون در رشته های مختلف مشغول به فعالیت در سینما و تئاتر می‌باشند.

هزینه کلاس بازیگری و کارگردانی و دوره های آموزشی

توجه فرمایید: مبالغ دوره ها و مدت دوره ها ممکن است نسبت به هر دوره و تاریخ متفاوت باشد. ملاک هزینه ها مبلغ اعلامی از سوی آموزشگاه است.

دوره ی بازیگری سینما و تئاتر در یک دوره نه ماهه و ۱۰ ساعت در هفته در روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار میگردد ( ۳ ترم ۳ ماهه مقدماتی، میانی و پیشرفته) و شهریه دوره بازیگری (تماس بگیرید) … هزار تومان می‌باشد که بصورت اقساط همراه با چک نیز دریافت می شود. در دوره پیشرفته هنرجو با کمک آموزشگاه به اجرای یک تئاتر حرفه ای میپردازد.

_

مدرسه آزاد فیلمسازی مسعود کیمیایی

 

_

“مدرسه کارگاه آزاد فیلم” کلاس بازیگری مسعود کیمیایی با مدیریت آقای مسعود کیمیایی، یک مدرسه آزاد فیلمسازی است که زمینه گرد هم آمدن علاقمندان به کارها و علاقه مندان به شیوه آموزش وی را فراهم آورده است. اغلب اساتید این موسسه از چهره‌های مطرح سینما و تئاتر هستند.

دوره های آموزشی در آموزشگاه سینمایی استاد ارجمند

 • کلاس های بازیگریدوره آموزش عکاسی و فیلمبرداری
 • دوره آموزش فیلم نوشت
 • دوره آموزش فیلمسازی
 • دوره آموزش تدوین

هنرجویان مطرح آموزشگاه: میلاد کی مرام، شبنم درویشی، پردیس پورعابدینی و … .

دوره ها و هزینه کلاس ها

توجه فرمایید: مبالغ دوره ها و مدت دوره ها ممکن است نسبت به هر دوره و تاریخ متفاوت باشد. ملاک هزینه ها مبلغ اعلامی از سوی آموزشگاه است.

دوره های آموزشی شامل سه دوره مقدماتی – میانی – تکمیلی میباشد.

_

آموزشگاه سینمایی کارنامه شیراز

_

آموزشگاه سینمایی کارنامه شیراز

آموزشگاه سینمایی کارنامه شیراز با مدیریت سرکار خانم نگین امین‌زاده و با همکاری آموزشگاه کارنامه تهران، برگزار کننده دوره های آموزش بازیگری و دوره های سینمایی در شهر شیراز استان فارس است. مجموعه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و بصورت مجاز و مشغول به فعالیت میباشد.

در مدرسه سینمایی کارنامه شیراز کلاس‌ها و کارگاه‌هایی با کیفیت بالا با حضور شاخص‌ترین نویسنده‌ها، منتقدان و فعالان حرفه‌ای فرهنگ و هنر ایرانی برگزار می‌شود. کلاس‌های مختلف، از کارگاه‌های خلاق گرفته تا کلاس‌های فوق تخصصی، همه در جهت دستیابی جوانان ایرانی به دانش و تخصص فرهنگی و هنری است.

دوره های آموزشی

 • دیالوگ نویسی
 • شناخت سینما و درک فیلم
 • فیلمنامه نویسی مقدماتی
 • سینماتوگرافی
 • مستند سازی
 • گویندگی و فن بیان
 • طراحی و صداگذاری فیلم
 • ساخت فیلم های تبلیغاتی (مقدماتی و پیشرفته)
 • کارگردانی (از ایده تا اجرا)
 • بازیگری در آیینه طبیعت
 • بازیگری کودک و نوجوان
 • فیلم کوتاه
 • کاربرد عمومی زبان صورت و بدن
 • سینمای اکسپریمنتال
 • نویسندگی خلاق
 • صدا در سینما
 • تدوین
 • فیلمبرداری
 • اصول و مبانی کارگردانی سینما
 • کارگاه ساخت فیلم کوتاه
 • عکاسی
 • بازیگری حرفه ای
 • بازیگری مقدماتی
 • فیلمنامه نویسی

آدرس اینستاگرام: karnameh-shiraz

_

مدرسه سینمایی فردا

_

مدرسه سینمایی فردا

موسسه فرهنگی هنری چند منظوره و مدرسه سینمایی فردا در سال ۱۳۹۶ با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مدیر مسئولی حسین شهابی (تهیه کننده و کارگردان سینما) تاسیس گردیده و در عرض سه سال فعالیت آموزشی مستمر، تعداد پنج هزار و سیصد و شصت دانشجوی سینما را در رشته های فیلم نامه نویسی، کارگردانی، بازیگری، تدوین و فیلم شناسی آموزش داده و فارغ التحصیل کرده است. این موسسه که با نام قبلی “خانه فیلم باران” سابقه سی سال تولید فیلم های سینمایی را در کارنامه دارد، جزو بهترین، مجهزترین و مدرن ترین موسسات آموزش سینمایی در ایران است. این مرکز آموزشی در تمامی تولیدات سینمایی، تعداد زیادی از هنرجویان خود را برای اجرای نقشهای مهم انتخاب کرده و به سینما معرفی می کند. دیگر ویژگی مهم این موسسه آموزشی، تدریس مدرن ترین سبک های سینمایی در رشته های مختلف از جمله بازیگری و فیلم سازی است. مدرسه سینمایی فردا تنها مرکز آموزش سینمایی در ایران است، که رشته بازیگری را در کلاس های ویژه خود، در سطح اجرای نقش های اصلی فیلم ها و سریال ها به دانشجویان خود تعلیم می دهد. این آموزش ها کاملا عملی بوده و از تمام تمرینات و اتودهای دانشجویان بطور حرفه ای فیلمبرداری شده و به روی پرده عریض سینما تحلیل و عیب یابی می شود. در دوره های بازیگری این موسسه، علاوه بر تدریس پنج سبک اصلی بازیگری جهان، سبک ابداعی حسین شهابی (راسیونالیسم) نیز بطور اختصاصی آموزش داده می شود.

رشته های آموزشی این موسسه شامل: فیلم نامه نویسی، کارگردانی، بازیگری، فن بیان، پرفورمنس، مدلینگ بازیگری، تدوین، فیلم برداری، گریم، شناخت فیلم و تاریخ سینما، و نقد فیلم می باشد.

این موسسه فرهنگی هنری که در خیابان ولیعصر تهران و جنب پارک ساعی قراردارد، در ساختمانی سه طبقه و محیطی به وسعت ۸۰۰ متر مربع، دارای چهار پلاتو مجهز تمرینات، سالن نمایش پرده عریض، کتابخانه، فیلمخانه و دو بوفه در فضای باز است. برای ثبت نام در کلاس های این موسسه می توانید با شماره تلفن ۸۸۴۸۰۴۲۸ تماس گرفته و برای دریافت اطلاعات بیشتر به پیج اینستاگرام موسسه یا کانال تلگرام موسسه در آدرس زیر مراجعه نمایید.

شهریه و دوره های آموزشی

دوره های آموزشی این موسسه در سه سطح مقدماتی، میانی و پیشرفته و هر دوره در سه ماه، هفته ای یک جلسه ۸ ساعته، و دوره ویژه آموزش اجرای نقشهای اصلی فیلم ها، در یک دوره چهار ماهه در هفته ای یک جلسه هشت ساعته از ۱۱ صبح تا ۷ عصر برگزار می گردد.

_

آموزشگاه سینمایی مکتب کمدی ایران

_

آموزشگاه استنداپ کمدی

امکان کشف استعداد های هنر جویان، پرورش و معرفی آنها

آموزشگاه سینمایی ” مکتب کمدی ایران ” در میدان توحید واقع شده است. مجموعه با مدیریت آقای ابراهیم وحیدزاده، کارگردان و سناریست سینمای ایران و سازنده فیلم های سینمایی کمدی شام عروسی، عروسک، تاکسی نارنجی، تحفه ها، مجسمه، عشق فیلم، معادله فعالیت دارد. مجموعه مکتب کمدی ایران بصورت تخصصی در رشته های بازیگری، کارگردانی و فیلمنامه نویسی فعالیت دارد و یکی از برترین مراکز آموزش بازیگری کمدی در ایران محسوب میشود.

اساتید مجموعه:

 • خانم ها: آزیتا حاجیان، مریم معترف، پریسا رضائی
 • آقایان: علیرضا خمسه، سیروس ابراهیم زاده، دکتر مهدی حامد سقایان، خسرو دهقان، شکر خدا گودرزی، محمدرضا دلپاک، پیمان پور خدادادی و…

رشته های آموزشی:

۱- بازیگری ۲- کارگردانی ۳- فیلمنامه نویسی

شهریه و دوره های آموزشی

کلاس ها در سه دوره، مقدماتی، میانی، تکمیلی، به مدت ده ماه و هفته ای دو روز برگزار می شود و شهریه رشته های آموزشی در دوره های مختلف متغیر است. برای اطلاعات بیشتر وارد وبسایت مجموعه شوید.

مقالات آموزشی

کلاس آرایشگری کجا برم؟

مقالات آموزشی

کلاس IELTS کجا برم؟

مقالات آموزشی

کلاس آلمانی کجا برم؟

مقالات آموزشی

کلاس تاتو کجا برم؟

_

آموزشگاه بازیگری امین تارخ

_

کارگاه آزاد بازیگری یا کلاس بازیگری امین تارخ اولین مدرسه بازیگری و آموزشگاه بازیگری در تهران در محله یوسف آباد در سال ۱۳۷۳ با مدیریت استاد امین تارخ تأسیس شد که یکی از اولین مؤسسات آموزش بازیگری سینما و از بهترین آموزشگاه های سینمایی تهران در ایران محسوب می‌شود. از فارغ التحصیلان این موسسه که وارد عرصه‌های بازیگری شده‌اند می‌توان افراد ذیل را نام برد: حبیب رضایی، مهتاب کرامتی، ترانه علیدوستی، شهاب کسرایی، پوریا پورسرخ، مریم بوبانی، بیتا بادران، غزل صارمی، مجید مشیری، رامین راستاد، مهدی امینی خواه، شبنم مقدمی، شهرام قاعدی، بیتا سحرخیز، شهناز شهبازی، مینا احمدوند، پاشا رستمی، فرانک حیدریان و … .

شهریه کلاس بازیگری و دوره های آموزشی

توجه فرمایید: مبالغ دوره ها و مدت دوره ها ممکن است نسبت به هر دوره و تاریخ متفاوت باشد. ملاک هزینه ها مبلغ اعلامی از سوی آموزشگاه است.

آموزشگاه کلاس های بازیگری را در ۲ دوره ۹ ماهه در مهر ماه جذب میشوند که هر دوره شامل یک دوره ۹ ماهه آموزشی در دروس مختلف میباشد.

دوره ها در یک دوره ویژه نوجوانان از ۱۱ تا ۱۷ سال در ۱۰ جلسه ۳ ساعته بصورت کارگاهی انجام میشود و یک دوره بزرگسالان نیز برای ۱۸ سال به بالا برگزار میشود.

_

موسسه فرهنگی و هنری کارنامه

_

موسسه فرهنگی هنری کارنامه یکی از آموزشگاه های برتر سینمایی و بازیگری ایران است با مدیریت سرکار خانم نگار اسکندرفر می باشد. مدیریت آموزشی مجموعه نیز با حسن فتحی کارگردان مطرح سینما است. این موسسه تنها مجموعه آموزشی عضو در اتحادیه مدارس سینمایی اوراسیا از کشور ایران است. کارنامه یکی از فعال‌ترین موسسات آموزشی است که در زمینه‌های مختلفی هنرجو می‌پذیرد. و بزرگانی چون عباس کیارستمی و اصغر فرهادی سالهای گذشته در کارنامه حضور داشته و کارگاه های آموزشی در این مجموعه برگزار کردند.

دوره های آموزشی بازیگری کارنامه

 • بازیگری مقدماتی و حرفه ای
 • فیلمنامه نویسی مقدماتی و پیشرفته: شادمهر راستین
 •  کارگردانی سینما مقدماتی و پیشرفته: شهرام مکری
 • کارگاه آموزش عرضه و پخش جهانی فیلم : محمد اطبایی
 • بازیگری در قاب دوربین: مازیار میری
 • کاربرد زبان صورت و بدن در بازیگری: محسن عبدالهیان
 • نوشتن: سروش صحت
 • نقش آفرینی به زبان انگلیسی: هدا پرواس
 • شناخت سینما: سعید قطبی زاده
 • شخصیت شناسی در نمایش از منظر مکاتب روانشناسی: حسن فتحی
 • فیلمسازی با امکانات موجود: حمید جبلی
 • صدا، بیان، سخنوری: آرش آبسالان
 • برنامه ریزی تولید فیلم و اجرای: مصطفی احمدی
 • کارگردانی فیلم: بازنگری در عناصر سینما از ایده تا اجرا: مجید برزگر
 • فیلم نامه نویسی – فیلم بلند : فرهاد توحیدی
 • آموزش فیلم برداری سینما : هومن بهمنش
 • سینماتوگرافی: علی برازنده
 • صدا در سینما: محمدرضا دلپاک
 • ۱۰۰۰ صفحه بازیگری: امیر شریفی

قیمت کلاس بازیگری و دوره های آموزشی

هزینه و دوره های آموزشی آموزشگاه کارنامه توجه فرمایید: مبالغ دوره ها و مدت دوره ها ممکن است نسبت به هر دوره و تاریخ متفاوت باشد. ملاک هزینه ها مبلغ اعلامی از سوی آموزشگاه است.

توضیحات : سن متقاضی در بازیگری حرفه ای ۲۰ تا ۳۵ سال میباشد و بالای ۳۵ سال کلای بازیگری جداگانه دارند. توجه داشته باشید که پذیرش هنرجو در مجموعه با آزمون ورودی انجام شده و شرط سنی برای دوره هایی چون آموزش بازیگری مقدماتی و حرفه ای از سن ۲۰ سال تا ۳۵ سال انجام می شود، اما سایر کلاس های این موسسه مانند کارگردانی، فیلمنامه نویسی، نمایشنامه نویسی و … شرط سنی ندارد.

_

آموزشگاه بازیگری هشت میلیمتری

_

آموزشگاه بازیگری ۸ میلی‌متریآموزشگاه بازیگری ۸ میلی‌متری یا کلاس بازیگری هومن سیدی در محله ظفر با مدیریت هومن سیدی، بازیگر و کارگردان کشورمان و به یاد استاد عباس کیارستمی کارگردان و نویسنده فرهیخته کشورمان راه اندازی شد. شاید این آموزشگاه به اندازه نام‌های بزرگ این عرصه سابقه فعالیت نداشته است اما در چند سال فعالیت خود هنرمندان متعددی به سینما و تلویزیون معرفی کرده است. مجموعه هشت میلیمتری با حمایت از هنرجویان مستعد خود سعی در ورود آنها به عرصه بازیگری دارد که در این راستا در سینمای خانگی با سریال قورباغه بازیگران برجسته ای به جامعه سینما معرفی نموده است.

دوره های آموزشی (کارگاه ۱۰۰ جلسه ای هشت میلیمتری)

 • کارگاه کارگردانی در سینما: کیانوش عیاری
 • کارگاه بازیگری مقابل دوربین: هومن سیدی
 • بازیگری بداهه پردازی: هوتن شکیبا
 • تاریخ سینما: خسرو دهقان
 • بیان در بازیگری: شهروز دل افکار
 • بدن در بازیگری: کامیار صالح پور
 • آشنایی بازیگر با تدوین: بهرام دهقانی
 • آشنایی بازیگر با فیلمنلمه: علی طالب آبادی
 • تحلیل و نقد فیلم: سعید قطبی زاده
 • آواز: رضا کولغانی
 • یوگا: کامیار صالح پور
 • آموزش سوارکاری

_

آموزشگاه بازیگری امین حیایی

_

کلاس بازیگری امین حیایی یا “موسسه هنر گستر حیایی” یکی از بهترین آموزشگاه های بازیگری شمال تهران در زمینه کشف استعدادهای بازیگری و پرورش و معرفی آنها می‌باشد که با مدیریت بازیگر مطرح و سرشناس امین حیایی تاسیس شده است.

کلاس بازیگری آموزشگاه سینمایی امین حیایی

دوره های آموزشی آموزشگاه بازیگری امین حیایی شامل سه دوره مقدماتی، دوره تکمیلی و دوره پیشرفته میباشد.

هزینه کلاس های بازیگری و دوره های آموزشی

توجه فرمایید: مبالغ دوره ها و مدت دوره ها ممکن است نسبت به هر دوره و تاریخ متفاوت باشد. ملاک هزینه ها مبلغ اعلامی از سوی آموزشگاه است.

آموزش ها در ۳ دوره ۳ ماهه انجام می‌شود. هر دوره (مقدماتی، متوسطه، پیشرفنه) در هفته یک روز از ساعت ۹ صبح تا ۷ بعداظهر ادامه دارد. روزهای پنج شنبه مختص نوجوانان و روزهای سه شنبه نیز مختص برگزاری کارگاه ها و ورکشاپ های مجموعه می‌باشد. شروع کلاس های مقدماتی از قیمت ۲ میلیون تومان در نیمه اول سال ۹۸ می‌باشد و شرایط سنی شرکت در کلاس ها عموما ۱۳ تا ۱۸ سال و ۱۸ سال تا محدوده سنی ۴۰ سال است.

_

آموزشگاه بازیگری پوران درخشنده

_

آکادمی بازیگری خُوَرمهـر

کلاس بازیگری پوران درخشنده یا آکادمی بازیگری خُوَرمهـر در محله یوسف آباد با مدیریت پوران درخشنده و با حضور سعید مطلبی در تمام زمینه ها و دوره های سینمایی از جمله فیلمسازی، بازیگری کودک و نوجوان، نویسندگی، فیلمنامه نویسی و نمایشنامه نویسی، دوبله، چهره پردازی، و … مشغول به فعالیت می‌باشد و پذیرای هنرجویان علاقمند به بازیگری و کارگردانی و غیره می‌باشد.

آموزشگاه بازیگری پوران درخشنده یکی از بهترین کلاس بازیگری تهران در زمینه آموزش بازیگری به کودکان تلقی می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد فعالیت‌ها و هزینه و دوره های آموزشگاه سینمایی پوران درخشنده به شماره های درج شده در آگهی تماس بگیرید. همچنین برای مشاوره حضوری رایگان نیز به آدرس درج شده مراجعه فرمایید.

این آموزشگاه نیز در امر دوره های بازیگری کودکان بصورت ویژه و تخصصی مشغول به فعالیت می‌باشد.

پیش از معرفی آموزشگاه ها توجه شما را به مطالبی مرتبط با بازیگری جلب مینماییم که در این مطالب به سوالات پر تکرار و مهمی چون بهترین کلاس بازیگری کجاست؟ فاکتورهای مهم انتخاب یک کلاس بازیگری خوب چیست؟ کدام آموزشگاه بازیگری از همه بهتر است؟ بهترین اساتید آموزش بازیگری و تئاتر کجا هستند؟ بهترین رشته هنرهای سینمایی چیست؟ پاسخ داده شده است.

بعد از بازیگری به فیلم معرفی میشویم؟

کلاس های بازیگری محلی برای آموزش فنون بازیگری هستند و وظیفه ای برای شکت دادن هنرجوها در پروژه های فیلمسازی ندارند، همانطور که یک آموزشگاه موسیقی یا زبان وظیفه معرفی هنرجو به کنسرت یا گروه موسیقی را ندارد.

برای ثبت نام کلاس بازیگری باید تست بازیگری بدهم؟

خیر، آموزشگاه های بازیگری جزو آموزشگاه های آزاد هنری هستند و برای ثبت نام در کلاس ها نیاز به تست دادن نیست و با مدارک شناسایی میتوانید اقدام به ثبت نام نمایید. اما در بعضی از آکادمی ها بعلت متقاضیان زیاد برای شرکت در کلاس ها آزمون ورودی انجام میشود تا سطح دانش و آگاهی فرد مشخص شود و اولویت برای افراد مستعد باشد.

مراکز تست بازیگری در تهران کجاست؟ تست بازیگری کجا بدهم؟

برای تست بازیگری مراکز بسیاری وجود دارد. دلیل تست بازیگری باید مشخص شود که هدف از تست بازیگری چیست؟ آیا بنظر شما با تست بازیگری در فیلم بازی میکنید؟ خیر؛ تست بازیگری برای تعیین سطح شماست. اگر دفتر فیلمسازی نیاز به بازیگر در پروژه ای داشته باشد فراخوان داده و شما میتوانید برای تست بازیگری مراجعه کرده تا شانس شرکت در فیلم یا پروژه هنری را داشته باشید.

مدت دوره های بازیگری چقدر است آیا ماهانه انجام میشود یا جلسه ای؟

اصولا کلاس های بازیگری بصورت دوره ای هستند و شما باید در یک دوره مقدماتی و دوره های بعدی پیشرفته شرکت کنید. مدت دوره ها معمولا بین ۳ تا ۱۰ ماه متغییر است. مسلما شما بعنوان یک فرد مبتدی اول باید دوره مقدماتی را ثبتنام کنید و بعد از اتمام آن اگر قصد ادامه و پیشرفت را داشته باشید دوره پیشرفته را ثبت نام کنید. اما افرادی که از قبل تجربه بازی یا آموزشگاه را دارند نیز میتوانند بصورت تک درس یا مستقیم در دوره های پیشرفته شرکت کنند.

کلاس بازیگری بهتر است یا کلاس تئاتر کجا برم؟

اگر بصورت حرفه ای به این دو نگاه کنید بین بازیگری و تئاتر در سبک اجرا تفاوت هایی وجود دارد اما برای یک مبتدی هیچ فرقی ندارد و بهترین راه برای شروع ورود به کلاس های بازیگری است. در بسیار از آموزشگاه ها دوره آموزش هر دو یکی است و فقط چند آموزشگاه برای تدریس تخصصی اقدام به آموزش اختصاصی تئاتر مینمایند. از جمله مجموعه سمندریان.

لیست دیگر کلاس های بازیگری کشور به تفکیک هر استان

_

پرسش و پاسخ

اگر جواب سوال خود را نیافتید در انتهای صفحه بخش نظرات سوال خود را مطرح کنید.

بعد از تمام شدن کلاس بازیگری به پروژه معرفی میشویم؟ آیا در فیلم بازی میکنیم؟

هیچ آموزشگاهی موظف نیست که بعد از آموزش هنرجو را برای فیلم معرفی کند و یا او را در پروژه ای استفاده کند. مثلا فرض کنید کسی که به یک آموزشگاه موسیقی مراجعه میکند آیا باید در انتهای کار توسط آموزشگاه به یک گروه خوانندگی معرفی شود!! مسلما جواب خیر است.

آموزشگاه ها وظیفه آموزش فنون بازیگری و سینمایی را دارند و بعد از اتمام دوره مدرک ویژه آن را ارائه میدهند.

من استعداد بازیگری دارم باید چکار کنم؟

آموزشگاه ها وظیفه آموزش فنون بازیگری و سینمایی را دارند و بعد از اتمام دوره مدرک ویژه آن را ارائه میدهند.

نکته: البته باید به این نکته توجه داشت که مجموعه ها همه در تلاش هستند تا بهترین خروجی ها را داشته باشند و برای همین از هنرجویان با استعداد و پرتلاش حمایت کامل میکنند تا در پروژه ها وارد شوند، چون موفقیت هنرجو بعنوان رزومه قوی همان مجموعه تلقی میشود.

برای اطلاعات بیشتر مقاله تحت “راهنمای بازیگری” را مطالعه کنید.

مراکز تست بازیگری کجاست؟

بسیاری از افراد فکر میکنند که اگر تست بازیگری دهند و در این تست موفق باشند بازیگر میشوند!! و یا آن مرکزی که به آن مراجعه کرده اند آنها را برای پروژه استفاده میکند!!

تست بازیگری فقط برای سنجش توانایی های فرد شما هست و دادن تست برای انتخاب بازیگر و بازی در فیلم توسط دفاتر سینمایی یا کارگردان ها صورت میگیرد.

مدت دوره بازیگری چند وقت هست؟

مدت دوره های بازیگری و دیگر رشته های سینمایی کاملا بسته به سیاست آموزشی آموزشگاه دارد، ممکن است در بخش بزرگسالان و کودکان نیز تفاوت داشته باشید.

قاعدتا مدت اموزش به ۳ دوره مقدماتی ، متوسطه و پیشرفته تقسیم میشود و هنرجویان باید به ترتیب از دوره اول یادگیری را شروع کنند و بترتیب به مراحل پیشرفته تر برسند.

مدت آموزش ها هم معمولا بین ۳ تا ۱۰ ماه است.

هزینه کلاس بازیگری چقدره؟

آموزشگاه هایی که در مقاله نام بردیم همه جزو برترین مراکز آموزش سینمایی کشور هستند و هزینه های متفاوت تری نسبت به مراکز دیگر دارند. شهریه و قیمت کلاس های بازیگری در سال جدید حدود ۲ میلیون تومان تا ۱۵ میلیون تومان میباشد.

هزینه دوره هایی مثل کارگردانی و فیلمنامه نویسی، گریم و … هر کدام متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر با شماره هر کدام از آموزشگاه ها تماس بگیرید.

ثبت نام در دوره آموزش کلاس های بازیگری چطوره؟

ثبت نام در آموزشگاه های سینمایی و بازیگری برای عموم آزاد هست و هر آموزشگاه نسبت به سیاست خودش عمل میکنه. شما مراجعه میکنید و بعد از یک مشاوره میتونید مراحل ثبتنام رو انجام بدید. بعضی از مجموعه ها هم برای اینکه هنرجوهای خوبی داشته باشن اول کار اقدام به مصاحبه و آزمون میکنن که فقط افراد با استعداد رو آموزش بدن.

کلاس های بازیگری در دوره کرونا باز هستن؟

بله، تمامی آموزشگاه ها فقط در روزهایی که بدستور وزارت بهداشت تعطیل باشند فعالیت ندارند اما در باقی روزها درحال فعالیت با رعایت پروتکل های بهداشتی هستند.

راهنمای بازیگری چطور بازیگر شویم؟
۴.۲/۵ ( ۱۱ نظر )

۱۲۷ دیدگاه

 • سلام و عرض ادب
  لطفا در مورد آموزشگاه بازیگری استاد نصیریان بفرمایید که کلاس های استاد نصیریان کجا هست و کی برگزار میشه؟
  ممنونم

  • درود بر شما
   استاد علی نصیریان تدریس کلاس بازیگری نمیکنند و آموزشگاه بازیگری نیز ندارند. همچنین جناب علی نصیریان در مصاحبه ای در تابناک جوان اشاره به این داشتند که اکثر کلاس های بازیگری فقط بفکر منفعت مالی میباشند.

   وی با اشاره به نگاه مالی کلاس های بازیگری گفت:این کلاس ها مورد تایید من نیست و دانشگاه را مناسب تر می دانم،البته بحث کارگاه آموزشی استاد سمندریان فرق می کرد ولی امروزه بیشتر این کلاس ها به پول و مسائل مادی فکر می کنند.

   منبع تابناک جوان
   موفق باشید
   ایران آموزشگاه بانک اطلاعات مراکز آموزش سینمایی و بازیگری کشور

  • درود بر شما
   بله، دوره های فیلمنامه نویسی، یا نمایشنامه نویسی و نویسندگی در اکثر آموزشگاه های سینمایی برگزار میشود.
   ایران آموزشگاه بانک اطلاعات مراکز آموزشی کشور

 • سلام روزتون بخیر دوستان میشه منو راهنمایی کنید که مراکز تست بازیگری در تهران کجاها هستش؟ راستش من یه آموزشگاه بازیگری میرفتم اسمش رو نمیگم اما اصلا راضی نبودم هم قیمت کلاس های بازیگریشون بالا بود هم کارشون خوب نبود.

  • سلام لطف میکنی شما که تجربه کلاس بازیگری دارین با من یه ارتباط بگیرین و چند تا راهنمایی منو کنین؟؟ ممنونتون میشم اگر اینکارو کنین
   صفحه من تو اینستاگرام mowinmoradi

 • سلام و عرض ادب
  من چند جا تست بازیگری دادم و قبول شدم و بهم گفتن خیلی استعداد داری ولی بد شانسی من اینجاست که تهران زندگی نمیکنم و الان هم وقت مدرسه است و نمیتونم تهران بیام
  میشه راهنماییم کنید چیکار کنم ؟؟🙏

   • بله فرمایش شما درسته
    من شهرستان بهشهر زندگی میکنم و اونجا کلاس بازیگری میرم ولی اونجا مدرک بازیگری نمی‌دن و تازه بعد از پنج سال تو تئاتر میبرمون و واقعا وقت ما الکی هدر می‌ره

    • درود بر شما
     کلاس بازیگری اگر با مجوز باشه انتهای آموزش امکان دریافت مدرک هست اما اگر نباشه باید صرفا برای آموزش مراجعه کرد. البته مراکزی هستند که آموزش بازیگری بصورت آنلاین هم دارند.
     ایران آموزشگاه بانک اطلاعات مراکز آموزشی کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم مشاوره و معرفی آموزشگاه