کلاس طراحی با حنا روی بدن

دوره آموزش طراحی با حنا + معرفی آموزشگاه طراحی با حنا

دوره آموزش طراحی با حنا به دلیل شباهتی که به تاتو دارد ولی بخاطر خاصیت حنا با دوام کمتری است، در بین دوره‌های آرایشگری زنانه مورد توجه زیادی قرار گرفته است. از آنجایی که هم آسیب کمتری به پوست وارد می‌کند و هم هزینه کمتری دارد، بازار کار خوبی پیدا کرده است. هنرجویان پس از مراجعه به مراکز آموزش آرایشگری زنانه مجاز و رسمی میتوانند در انتهای کار مدرک فنی و حرفه ای رنگ مو نیز دریافت نمایند. شما در این صفحه از سایت ایران آموزشگاه میتوانید اطلاعات مربوط به دوره طراحی با حنا و بهترین آموزشگاه های طراحی با حنا را بدست آورید.

سرفصل‌های آموزش طراحی با حنا:

 • آموزش نحوه ساخت و آماده سازی حنای قهوه‌ای برای اجرای طرح‌های پایه
 • آموزش نحوه ساخت قیف حنا و روش صحیح استفاده از قلم حنا
 • معرفی مهم‌ترین ابزار‌ها و وسایل مورد نیاز برای کشیدن طرح‌های مختلف با کمک حنا
 • معرفی انواع سبک‌ها و مدل‌های طراحی به همراه تمرین عملی هر کدام از سبک‌ها
 • آموزش نحوه کشیدن طرح‌ها با کمک شابلون و معرفی متد‌های طراحی پایه
 • آموزش نحوه کار کردن با انواع حنا و مزایا و معایب هر نوع
 • آموزش سایه زنی و ۳ بعدی کردن طرح‌های اجرا شده با کمک حنا
 • رفع اشکالات هنرجویان با نظارت دائمی مربیان
 • آموزش نحوه صحیح قرینه سازی طرح‌ها بر روی پوست
برای مشاهده کلیک کنیدصفحه را جمع کنید
_

هزینه دوره طراحی با حنا

آموزش طراحی با حنا روی بدن به هیچ پیش‌نیازی احتیاج ندارد و شما می‌توانید با ثبت‌نام در کلاس طراحی حنا به صفر تا صد این مهارت دست پیدا کنید. توجه داشته باشید که آموزشگاه طراحی با حنا کلاس‌های خود را به‌صورت گروهی، نیمه‌خصوصی و خصوصی برگزار می‌کند. این کلاس‌ها از لحاظ تعداد هنرجوی شرکت‌کننده با یکدیگر تفاوت دارند و به همین دلیل هزینه هر یک از این دوره‌ها نیز با دیگری متفاوت است، به‌طوری که شهریه کلاس خصوصی در مقایسه با دو کلاس دیگر بیشتر به نظر می‌رسد.

نوع دوره  هزینه دوره
دوره خصوصی و نیمه خصوصی حرفه ای از ۳۰۰ هزارتومان تا  ۵۰۰ هزار تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی مبتدی از ۱۰۰ هزارتومان تا ۳۰۰ هزار تومان

بهترین آموزشگاه طراحی با حنا در تهران کجاست؟

برای مشاهده آموزشگاه های طراحی با حنا وارد صفحه زیر شوید.

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های طراحی با حنا پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای طراحی با حنا تهران و ایران:

وارد مطلب زیر شوید

_

آموزش دوره طراحی با حنا روی بدن

امروزه بسیاری از افراد به دنبال ایجاد طرح و نقش‌های مختلف حنا بر روی بدن خود هستند. این نوع از طراحی به دلیل شباهتی که به تاتو دارد، موردتوجه قرار گرفته است و از آنجایی که هم آسیب کمتری به پوست وارد می‌کند و هم هزینه کمتری دارد، بازار کار خوبی پیدا کرده است. همچنین این لاین از آموزش آرایشگری به یکی از لاین‌های محبوب تبدیل شده و شاهد ثبت‌نام بسیاری از علاقه‌مندان در دوره آموزش طراحی حنا هستیم. هنرجویان این رشته در طی دوره یاد می‌گیرند که چگونه جدیدترین طراحی‌ها را انجام دهند و از این طریق کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند.

 هدف از شرکت در دوره آموزش طراحی حنا تربیت افراد متخصص و ماهر در این زمینه است تا بتوانند طرح‌های درخواستی مشتری را بر روی بدن انجام دهند. در این دوره سرفصل‌های گوناگونی به هنرجو آموزش داده می‌شود که فرد می‌تواند با استفاده از آن‌ها بهترین عملکرد را داشته باشد.

 • معرفی تاریخچه حنا و بهترین نوع حناها در دنیا
 • نحوه ساخت حنا قهوه ای طبیعی
 • نحوه کار با انواع حنا
 • معرفی و نحوه کار با میوه جگوا
 • معرفی انواع پوست و رنگ پذیری قسمت های مختلف بدن
 • معرفی انواع طبع بدنی و تاثیر آن در رنگ پذیری و ماندگاری
 • نحوه کار و ساخت قیف طراحی
 • آموزش طراحی پایه
 • آموزش و معرفی انواع طرح های هندی، مراکشی، عربی، و خلیجی
 • آموزش قرینه سازی طرح ها روی بدن
 • آموزش سایه زنی و ۳ بعدی کردن طرح ها
_

مراحل آموزش دوره طراحی با حنا

آموزش طراحی حنا توسط مربیان مجرب برگزار می‌شود. در این دوره آموزشی سرفصل‌های جامع و گوناگونی به هنرجو گفته خواهد شد تا بتواند در پایان دوره به بازار کار وارد شود.

طراحی با حنا معمولا بر روی دست، آرنج و پاها انجام می‌شود و رنگ‌های مختلفی دارد. هنرجو در این دوره یاد می‌گیرد که چگونه خمیر حنا را با نسبت‌های درست مواد آماده کند و با استفاده از لوازم مخصوص طراحی را انجام دهد. از جمله سرفصل‌هایی که در دوره آموزش طراحی حنا به آن‌ها پرداخت می‌شود، می‌توان به نحوه ساخت حنا، نحوه کار با ابزار مخصوص طراحی، نحوه ساخت قیف طراحی، قرینه‌سازی طرح‌ها بر روی بدن، سایه زنی و سه‌بعدی کردن طرح‌ها و … اشاره کرد.

ترتیب مراحل به این صورت است که مربی در ابتدا به شما یاد می‌دهد چگونه با استفاده از ابزار مخصوص قیف طراحی بسازید، سپس انواع قلم‌موهایی که برای این کار نیاز دارید به شما معرفی می‌شود و شما می‌توانید با استفاده از شابلون یا بدون شابلون طرح‌های موردنظر خود را بر روی پوست ایجاد کنید. در این دوره طراحی با انواع حنا مانند حنای سفید رنگ، قهوه‌ای و مشکی نیز به شما آموزش داده می‌شود تا بتوانید بر اساس سلیقه مشتری طرح موردنظر را ایجاد کنید.

برای ایجاد طرح بر روی بدن می‌توانید از انواع شابلون، اپلیکاتور و قلم‌موهای گوناگون استفاده کنید. مربی به شما شیوه استفاده از این ابزار را آموزش می‌دهد و اگر شما به تمام نکات گفته شده دقت کافی داشته باشید، می‌توانید پس از پایان دوره این کار را به بهترین شکل انجام دهید.

دقت داشته باشید که تمام نکات در ابتدا به‌صورت تئوری به هنرجو گفته می‌شود و در ادامه مربی بر روی مدلی واقعی، آموزش‌ها را نشان می‌دهد و زمانی که هنرجو به مهارت کافی رسید، تحت نظر مربی، آموزش‌هایی که دیده است را بر روی یک مدل انجام می‌دهد تا به‌صورت اصولی با شرایط طراحی آشنا شود.

کلاس طراحی با حنا

روی مطلب زیر کلیک کنید

روی مطلب زیر کلیک کنید

_

لوازم مورد نیاز برای دوره آموزش طراحی با حنا

برای شرکت در دوره آموزش طراحی حنا به لوازم مخصوص و گران‌قیمت نیاز نیست، به‌طوری که شما می‌توانید با کمترین سرمایه دوره آموزش را پشت سر بگذارید و سپس فعالیت خود را در این زمینه شروع کنید. تمام لوازمی که شما برای طراحی با حنا نیاز دارید، در قالب پک‌های آموزشی از طرف آموزشگاه طراحی با حنا در اختیار شما قرار می‌گیرد. البته توجه داشته باشید که هزینه این پک بر عهده هنرجو است و جدا از هزینه دوره دریافت می‌شود.

از جمله لوازمی که در این پک‌ها قرار داده می‌شود، می‌توان به اپلیکاتور، شابلون‌های پلاستیکی، کاسه مناسب برای درست کردن خمیر حنا، شابلون کاغذی، الکل، دستمال مرطوب، ماده حنا، کاتالوگ طرح‌های مختلف و دیگر موارد اشاره کرد. شما می‌توانید از این لوازم، هم در دوره آموزش طراحی حنا استفاده کنید و هم زمانی که در این رشته فعالیت خود را شروع کرده‌اید.

قیمت طراحی با حنا

توانایی شما پس از دوره آموزش طراحی با حنا

با تمام شدن دوره آموزش طراحی حنا، هنرجو به مهارتی می‌رسد که می‌تواند به‌صورت حرفه‌ای و با تسلط بالا هر طرحی را که مشتری می‌خواهد بر روی بدن بکشد. همچنین می‌تواند به‌طور کاملا درست از لوازم طراحی استفاده کند و از این طریق کسب‌وکار خود را راه بیندازد. از طرفی، شرکت در این دوره برای افرادی که از گذشته در این زمینه فعالیت می‌کردند نیز مناسب است، زیرا می‌توانند از این طریق مهارت‌های خود را به‌روز و هماهنگ با مد کنند.

اعتبار مدرک دوره آموزش طراحی با حنا

در پایان دوره آموزش، مدرک فنی و حرفه‌ای طراحی حنا بر روی بدن به هنرجو داده می‌شود. این مدرک صادره از سازمان فنی و حرفه ای کشور است. این مدرک یکی از مدرک‌های مورد قبول سالن‌های زیبایی است و شما می‌توانید با در دست داشتن آن در سالن‌های حرفه‌ای و بزرگ مشغول به فعالیت شوید. البته با داشتن این مدرک، نمی‌توانید سالن مخصوص خود را تاسیس کنید، زیرا برای این کار به مدرک آرایش و پیرایش نیاز است.

البته با داشتن این مدرک، امکان تاسیس سالن وجود ندارد و اگر هنرجو چنین تصمیمی دارد، باید دوره آرایش و پیرایش پایه را پشت سر بگذارد.

_

کلاس طراحی با حنا در تهران

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول دوره طراحی با حنا

_
بازار کار طراحی با حنا به چه شکل است؟

از آنجایی که طرح‌های حنا برخلاف طرح‌های تاتو دائمی نیستند، درخواست‌های بسیاری نسبت به انجام این کار وجود دارد. بنابراین اگر شما مهارت لازم را به دست آورید و به این کار علاقه داشته باشید، می‌توانید در این زمینه به موفقیت برسید.

آیا تمرین طراحی با حنا بر روی پوست مدل طبیعی انجام می‌شود؟

بله. پس از آنکه نکات لازم توسط مربی گفته شد، شما هر آنچه آموزش ‌دیده‌اید را بر روی یک مدل زنده انجام می‌دهید تا مربی نکات لازم را به شما گوشزد کند.

آیا می‌توان مدرک بین‌المللی این رشته را دریافت کرد؟

بله. شما می‌توانید با پرداخت هزینه جداگانه در آزمون QAL انگلستان شرکت و مدرک مربوط به این دوره را دریافت کنید.

برای شرکت در دوره طراحی با حنا نیاز به چه وسایلی است؟ هزینه آن چقدر است؟

– وسایل: اپلیکاتور، شابلون‌های پلاستیکی، کاسه مناسب برای درست کردن خمیر حنا، شابلون کاغذی، الکل، دستمال مرطوب، ماده حنا، کاتالوگ طرح‌های مختلف.

– هزینه وسایل بسته به مارک و کیفیت وسایل متفاوت است. از ۱۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان.

مدت و هزینه دوره آموزش طراحی با حنا چقدر است؟

دوره بین ۱ تا ۳ جلسه خواهد بود که تعداد و مدت زمان هر جلسه با توجه به خصوصی و گروهی بودن دوره مشخص میشود.

هزینه دوره ها هم نسبت به دوره های خصوصی و نیمه خصوصی یا گروهی از ۱۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان است.

در دوره طراحی با حنا روی بدن، چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

در دوره آموزش طراحی با حنا روش هایی برای ایجاد طرح های زیبا روی بدن آموزش می بینید. آموزش طرح های مختلف، نحوه سایه زنی با حنا، آشنایی با انواع پوست از مهارت هایی هستند که در این دوره آموزش می بینید.

آیا در دوره طراحی با حنا انواع طرح ها آموزش داده می شود ؟

بله، شما در کلاس طراحی با حنا با طرح های مختلف هندی، عربی، مراکشی، خلیجی و… آشنا خواهید شد.

آیا دریافت مدرک دوره آموزش طراحی با حنا، به پیش نیاز خاصی احتیاج دارد؟

خیر، دوره آموزش طراحی با حنا به پیش نیاز خاصی احتیاج ندارد.

آیا امکان برگزاری کلاس دوره طراحی با حنا در روزهای تعطیل وجود دارد؟

بله، با هماهنگی با مدیر آموزشگاه طراحی با حنا می توانید زمینه تشکیل دوره در روزهای تعطیل را نیز فراهم کنید. این نحوه برگزاری برای دانشجویان و افراد شاغل بسیار مناسب است.

آیا با دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره طراحی با حنا می توان اقدام به تدریس این مهارت کرد؟

خیر، دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش طراحی با حنا برای تدریس این مهارت کافی نیست. برای تدریس باید در دوره های تخصصی مربیگری شرکت کنید.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره طراحی با حنا، به مدرک تحصیلی خاصی نیاز است؟

خیر، دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش طراحی با حنا نیاز به مدرک تحصیلی خاصی ندارد. شما با هر مدرک تحصیلی می توانید مدرک فنی و حرفه ای این دوره را دریافت کنید.

مزیت کلاس خصوصی طراحی با حنا چیست؟

در کلاس طراحی با حنا از نوع خصوصی تعداد هنرجو بین ۱ تا ۳ نفر است. بنابراین کیفیت آموزش در این دوره بیشتر است.

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *