_

دوره مراقبت و زیبایی زنانه

دوره آموزش خودآرایی و معرفی آموزشگاه خودآرایی

دوره آموزش خودآرایی، یکی از لاین های اصلی دوره‌های آموزش آرایشگری در یک آموزشگاه آرایشگری زنانه است. مسلما کلاس های خودآرایی یکی از دوره های اصلی و پر متقاضی در آموزشگاه آرایشگری محسوب میشود. این دوره برای افرادی که علاقمند به راه اندازی سالن آرایشگری یا رفع نیاز های شخصی خود هستند بسیار مناسب است چراکه با هزینه مناسب برای آموزش خودآرایی میتوانند حتی به درآمدزایی مناسب و همیشگی دست پیدا کنند. هنرجویان پس از مراجعه به یک آموزشگاه آرایشگری مجاز و رسمی میتوانند در انتهای کار مدرک فنی و حرفه ای خودآرایی را نیز دریافت نمایند. شما در این صفحه از سایت ایران آموزشگاه میتوانید اطلاعات مربوط به دوره خودآرایی و بهترین آموزشگاه های خودآرایی را بدست آورید.

در این مطلب چه میخانیم؟

 • دوره آموزش خودآرایی چیست؟
 • هزینه دوره خودآرایی
 • مراحل آموزش خودآرایی
 • لوازم دوره آموزش خودآرایی
 • توانایی شما پس از آموزش دوره خودآرایی
 • اعتبار مدرک خودآرایی
_

آموزش خودآرایی

اگر تصمیم به انتخاب یکی از شاخه‌های محبوب آموزش آرایشگری دارید و می‌خواهید از طریق آن به درآمد بالایی برسید، آموزش خودآرایی پیشنهاد مناسبی برای شما خواهد بود. این دوره در آموزشگاه خودآرایی توسط مربیان مجرب برگزار می‌شود و هنرجویان می‌توانند پس از پایان دوره وارد بازار کار شوند.

همانطور که می‌دانید، یکی از نیازهای اصلی برای همه خانم‌ها زیباتر شدن است، حال این افراد می‌توانند با ثبت‌نام در کلاس خودآرایی به این نیاز خود بهترین پاسخ را بدهند. از طرفی بسیاری از افراد تمایلی به پرداخت هزینه‌های اضافی در قبال میکاپ و رفتن به آرایشگاه ندارند، از همین رو ترجیح می‌دهند که دوره آموزش خودآرایی را پشت سر بگذارند و مهارت کافی را در این زمینه به دست آورند. افراد می‌توانند در ادامه و با دریافت مدرک، به عنوان مدرس خودآرایی فعالیت خود را آغاز کنند و درآمد بالایی از این راه به دست آورند.

 • شناخت پوست
 • ترکیب کرم پودر مناسب پوست صورت هر فرد
 • طرز استفاده از پرایمر
 • آموزش خودآرایی با توجه به چهره خود فرد
 • آشنایی با دو روش سایه اصلی چشم
 • نحوه کشیدن خط‌ چشم، نحوه مژه گذاری
 • گریم چرب، گریم خشک، گریم لب
 • فیکس کردن آرایش
 • آرایش روز، آرایش شب

بهترین آموزشگاه خودآرایی کجاست؟

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های خودآرایی پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای خودآرایی:

روی مطلب زیر کلیک کنید

روی مطلب زیر کلیک کنید

قیمت آموزش خودآرایی

هزینه دوره آموزش خودآرایی

دوره آموزش خودآرایی به دو صورت مبتدی و پیشرفته انجام می‌شود و هر یک از دوره‌ها کلاس‌های عمومی، نیمه خصوصی و خصوصی دارند. دقت داشته باشید اصولی که در کلاس‌ها به شما آموزش داده می‌شود، یکسان است و تنها تفاوتی که میان آنها وجود دارد، تعداد افراد شرکت کننده در کلاس ها است. به‌طوری که تعداد افراد شرکت کننده در کلاس‌های خصوصی که بیشترین بازدهی را دارند، ۱ تا ۳ نفر خواهد بود و مسلما تعامل بیشتری بین هنرجو و مربی ایجاد می‌شود. بنابراین با توجه به چنین مواردی، هزینه دوره آموزش خودآرایی تعیین می‌شود.

_

دوره خودآرایی

مراحل آموزش خودآرایی

مراحل دوره آموزش خودآرایی

شما برای اینکه در زمینه آموزش خودآرایی به مهارت کافی برسید، باید سرفصل‌های گوناگونی را پشت سر بگذارید. از جمله این سرفصل‌ها باید به مواردی چون آشنایی با فرم صورت، متعادل‌سازی اجزای صورت، آموزش طراحی ابرو بر اساس فرم چهره، آموزش کشیدن خط چشم متناسب با فرم چشم‌ها، آموزش نصب مژه، آموزش سایه زدن، کانتور کردن و … اشاره کرد.

علاوه بر این موارد، به مباحث دیگری چون معرفی لوازم آرایشی و برندهای آنها نیز پرداخته می‌شود. تمام این موارد به هنرجو آموزش داده می‌شود تا پس از پایان دوره بتواند به بهترین شکل چهره خود را آرایش کند و در ادامه به عنوان مدرس مشغول به فعالیت شود.

در ابتدا به شما آموزش داده می‌شود که پوست صورت را برای انجام آرایش آماده کنید. برای مثال در این مرحله گفته می‌شود که چگونه از کرم های مرطوب‌کننده و کرم‌های زیرساز استفاده کنید. این کار برای پوشاندن منافذ باز و معایبی چون کک‌ومک است.

پس از آنکه آموزش زیرسازی پوست تمام شود، شما با شرایط کانتورینگ آشنا خواهید شد. این کار برای متعادل‌سازی اجزای صورت انجام می‌شود و تاثیر بسیاری بر زیبایی چهره شما دارد. در این مرحله آموزش می‌بینید که چگونه با استفاده از ابزار مخصوص، اجزای صورت را برجسته، باریک، کشیده و … کنید. سپس نوبت به استفاده از کرم پودر سبک می‌رسد. در این مرحله شیوه زدن کرم پودر بر روی پوست به شما آموزش داده می‌شود. همچنین مربی نکاتی در جهت انتخاب کرم پودر مناسب برای پوست نیز می‌گوید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

پس از آموزش مراحل قبل، نوبت به استفاده از کانسیلر می‌رسد. شما می‌توانید با کانسیلر زیر چشم، استخوان بینی و قسمت بالای لب را به بهترین شکل آماده کنید. در ادامه زدن رژ گونه، سایه، آماده کردن ابروها، مژه و … به هنرجو آموزش داده می‌شود. به‌طوری که فرد می‌تواند پس از پایان دوره، بهترین آرایش را متناسب با شرایط بر روی صورت خود انجام دهد و در ادامه تمام مسائلی که آموزش دیده است را به دیگر هنرجویان به عنوان مدرس تدریس کند.

کلاس آرایشگری مردانه

تاسیس آموزشگاه آرایشگری

لوازم موردنیاز برای آموزش دوره خودآرایی

لوازم موردنیاز برای آموزش خودآرایی، در حقیقت همان لوازمی است که هر خانمی در کیف شخصی خود دارد. از جمله این لوازم، می‌توان به کرم مرطوب‌کننده، کرم پودر، پنکیک، پودر فیکساتور، تجهیزات کانتور، کانسیلر، سایه چشم، خط چشم، مداد چشم، رژ گونه، خط لب، پالت رژلب جامد، رژهای مایع، ریمل، قلم‌موهای مخصوص برای آرایش و … اشاره کرد.

هر یک از این لوازم، برندهای گوناگونی دارند و از همین رو شما در آموزشگاه خودآرایی آموزش می‌بینید که از کدام برندها استفاده کنید. همچنین نحوه استفاده هر یک از ابزارها نیز به هنرجو آموزش داده می‌شود تا بتواند بهترین آرایش را بر روی صورت انجام دهد.

توانایی شما پس از دوره آموزش خودآرایی

شما پس از شرکت در دوره آموزش خودآرایی و کسب مدرک این رشته، به مهارتی می‌رسید که می‌توانید با استفاده از آن، چند مدل آرایش را به صورت حرفه‌ای بر روی صورت خود انجام دهید. زمانی که شما به چنین مهارتی برسید، دیگر نیازی به آرایشگاه رفتن نخواهید شد و هزینه‌ای نباید بپردازید. همچنین هنرجو می‌تواند با هنری که به دست می‌آورد، فعالیت شغلی خود را آغاز کند و کسب درآمدی برای خود به وجود آورد.

اعتبار مدرک دوره آموزش خودآرایی

پس از آنکه دور آموزش خودآرایی تمام شود، آزمونی از هنرجو گرفته می‌شود تا مربی میزان آموزش فرد را بسنجد. سپس در ادامه مدرک فنی و حرفه‌ای که بسیار معتبر است، در اختیار هنرجو قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید که داشتن این مدرک، می‌تواند باعث درآمدزایی شما شود، به‌طوری که با آن می‌توانید در زمینه تدریس مشغول شوید. البته پیشنهاد ما به شما، شرکت در دوره آموزش گریم و میکاپ در کنار این دوره است.

البته با داشتن این مدرک، امکان تاسیس سالن وجود ندارد و اگر هنرجو چنین تصمیمی دارد، باید دوره آرایش و پیرایش پایه را پشت سر بگذارد.

_

کلاس آموزش خودآرایی

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول

_

پرسش و پاسخ آموزش خودآرایی

بازار کار حرفه خودآرایی چگونه است؟

این دوره به منظور یادگیری شیوه‌های مختلف آرایش، متناسب با چهره است. در حقیقت هنرجو یاد می‌گیرد که چگونه خود را از رفتن به یک سالن زیبایی برای انجام آرایش بی‌نیاز کند، اما علاوه بر این موضوع، هنرجو می‌تواند با توجه به سرفصل‌هایی که آموزش می‌بیند و تجربه‌ای که کسب می‌کند، به عنوان مدرس نیز فعالیت کند و از این طریق برای خود راه درآمدزایی به‌وجود آورد.

آیا آموزش به صورت عملی انجام می‌شود؟

بله. دوره آموزش به شکلی است که در ابتدا مربی تمام نکات لازم را آموزش می‌دهد و در انتهای کار که آموزش تکمیل می‌شود، از هنرجو می‌خواهد چند مدل آموزش داده‌شده را بر روی صورت خود انجام دهد. حال اگر در این مرحله، هنرجو مشکلی داشته باشد، مربی نکات لازم را گوشزد می‌کند تا در ادامه نتیجه بهتری حاصل شود.

برای شرکت در دوره خودآرایی نیاز به چه وسایلی است؟ هزینه آن چقدر است؟

– وسایل: کرم مرطوب‌کننده، کرم پودر، پنکیک، پودر فیکساتور، تجهیزات کانتور، کانسیلر، سایه چشم، خط چشم، مداد چشم، رژ گونه، خط لب، پالت رژلب جامد، رژهای مایع، ریمل، قلم‌موهای مخصوص برای آرایش.

– هزینه وسایل بسته به مارک و کیفیت وسایل متفاوت است. از ۱۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان.

مدت و هزینه دوره آموزش خودآرایی چقدر است؟

دوره بین ۸ تا ۹ ساعت یا ۵ تا ۸ جلسه خواهد بود که تعداد و مدت زمان هر جلسه با توجه به خصوصی و گروهی بودن دوره مشخص میشود.

هزینه دوره ها هم نسبت به دوره های خصوصی و نیمه خصوصی یا گروهی از ۳۰۰ هزار تا ۱.۵ میلیون تومان است.

در دوره خودآرایی، چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

در دوره آموزش خودآرایی روش هایی برای آرایش شخصی آموزش می بینید. انواع مختلف آرایش، نحوه فیکس کردن آرایش، نحوه انتخاب آرایش مناسب هر فرد و… را آموزش خواهید دید.

آیا در دوره خودآرایی، نحوه آرایش روز و شب نیز آموزش داده می شود؟

بله، شما در کلاس خودآرایی با راه های مختلف آرایش شب و آرایش روز آشنا خواهید شد.

آیا دریافت مدرک دوره آموزش خودآرایی، شامل پیش نیاز خاصی می باشد؟

خیر، دوره آموزش خودآرایی به هیچ پیش نیازی احتیاج ندارد.

آیا هنرجو باید برای دوره خودآرایی یک مدل واقعی به عنوان همراه داشته باشد؟

خیر، بخش عملی دوره آموزش خودآرایی روی خود هنرجو انجام می شود. برخلاف سایر دوره ها نیازی نیست که هنرجو برای خود مدل واقعی تهیه کند.

آیا با دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره خودآرایی می توان اقدام به تدریس این مهارت کرد؟

خیر، دریافت مدرک فنی و حرفه ای این دوره برای تدریس در آموزشگاه خودآرایی کافی نیست. برای تدریس باید در دوره های تخصصی مربیگری شرکت کنید.

آیا با دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره خودآرایی، می توان اقدام به تاسیس سالن کرد؟

خیر، با مدرک فنی و حرفه ای کلاس خودآرایی نمی توان مجوز تاسیس سالن دریافت کرد. برای تاسیس سالن باید مدارک دوره های هفتگانه یا آرایشگری داشته باشید.

آیا امکان دریافت مدرک بین المللی دوره آموزش خودآرایی نیز وجود دارد؟

بله، شما می توانید با پرداخت هزینه جداگانه مدرک QAL از آکادمی تخصصی در انگلستان را دریافت کنید.

آیا نحوه مژه گذاری نیز در دوره های خودآرایی آموزش داده می شود؟

بله، نحوه مژه گذاری نیز از سرفصل های دوره آموزش خودآرایی محسوب می شود. شما می توانید انواع روش های مژه گذاری را در این دوره آموزش ببینید.

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.