دوره آموزش فی کانتور

دوره آموزش فی کانتور + معرفی آموزشگاه فی کانتور

دوره آموزش فی کانتور، یک دوره حرفه ای برای آموزش نوعی آرایش نیمه دائمی به شمار می رود. در این دوره شما مهارت هایی مانند کانتور کردن اجزای صورت و قرینه سازی آن را آموزش می بینید. کارآموز در این دوره نحوه قرینه سازی صورت با عدد فی (PHI) را آموزش می بیند. کلاس فی کانتور یک دوره ۱۲ ساعتی آموزشی است که در آموزشگاه فی کانتور و زیر نظر یک مربی متخصص اجرا می شود. شما طی این دوره آموزشی مهارت هایی را به صورت تئوری و عملی فرا می گیرید و سپس با انجام آزمونی گواهی خود را از سازمان فنی و حرفه ای دریافت خواهید کرد. پس دریافت گواهینامه خود، می توانید وارد بازار کار شده و شروع به کسب درآمد نمایید. در این محتوا به بررسی مراحل آموزش و هزینه ها و وسایل لازم برای دوره فی کانتور می پردازیم. پس ما را همراهی کنید.

سرفصل‌های آموزش فی کانتور:

 • آشنایی با لایه‌های پوستی
 • آشنایی با اصول تعیین رنگ
 • آشنایی با ابزار فی کانتور
 • اصول ارگونومی در انجام فی کانتور
 • فی کانتور چشم، لب و ابرو
 • مراقبت های بعد از فی کانتور
 •  نور درمانی پوست
برای مشاهده کلیک کنیدصفحه را جمع کنید
_

هزینه دوره فی کانتور

کلاس آموزش فی کانتور مانند تمامی کلاس های مهارتی دیگر، تحت نظر نهادهای مجاز فنی و حرفه ای برگزار می شود. این کلاس در سه نوع عمومی، نیمه خصوصی و خصوصی قابل برگزاری می باشد. در کلاس های عمومی معمولا تعداد افراد شرکت کننده بیش از ۱۰ نفر و کمتر از پانزده نفر می باشد. کلاس های نیمه خصوصی نیز با حدود ۵ تا ۷ کارآموز قابلیت برگزاری دارند. در کلاس های خصوصی نیز بین ۱ تا ۳ نفر می توانند تحت آموزش قرار گیرند. بدیهی است به دلیل تمرکز و صرف وقت بیشتر مربی در کلاس های خصوصی، هزینه این کلاس ها بیشتر از سایر دوره ها می باشند. البته لازم است بدانید، مهارت های زیبایی در کمترین زمان ممکن می توانند تمامی هزینه های شما را جبران کنند. هزینه دوره آموزش فی کانتور به شرح زیر می باشد:

نوع دوره  هزینه دوره
دوره خصوصی و نیمه خصوصی حرفه ای از ۲۵۰۰۰۰۰ تومان تا ۳۰۰۰۰۰۰ تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی مبتدی از ۱۵۰۰۰۰۰ تومان تا ۲۰۰۰۰۰۰ تومان

بهترین آموزشگاه فی کانتور در تهران کجاست؟

برای مشاهده آموزشگاه های فی کانتور وارد صفحه زیر شوید.

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های فی کانتور پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای فی کانتور تهران و ایران:

وارد مطلب زیر شوید

وارد مطلب زیر شوید

_

آموزش دوره فی کانتور

آموزش فی کانتور، شامل دو مرحله تئوری و عملی می باشد. در مرحله تئوری شما با اصولی خاص برای طراحی انواع مدل های ابرو آشنا می شوید. همچنین نکاتی در مورد انواع رنگ پوست یاد می گیرید. آموزش کار با رنگ نیز از دیگر آموزش هایی است که طی دوره آموزشی فی کانتور آن را فرا می گیرید. نکته بعد، نحوه قرینه سازی اجزای صورت است که معمولا با استفاده از اپلیکیشن های رایانه ای انجام می شود. در واقع این اپلیکیشن ها شما را در نحوه صحیح کانتور کردن صورت یک فرد راهنمایی می کنند. کانتور کردن خط لب، ابرو، خط چشم و… از جمله مواردی هستند که نحوه قرینه سازی آنها را آموزش خواهید دید. در مرحله عملی نیز با وسایل و ابزارهای مورد نیاز در آموزش فی کانتور آشنا خواهید شد و روش استفاده از آنها را یاد خواهید گرفت. در مرحله نهایی به اجرای آموخته های خود روی یک مدل واقعی خواهید پرداخت و طی آن مربی به فعالیت های شما نظارت می کند تا در صورت وجود نقص و ایرادی به شما کمک کند تا نقص های مربوطه را رفع کنید.

_

مراحل آموزش فی کانتور

 

در ابتدای آموزش فی کانتور  سرفصل های تئوری را آموزش خواهید دید. این مراحل شامل آشنایی با قرینه سازی اجزای صورت، کانتور کردن نقاط ویژه، نحوه طراحی صحیح ابرو و… می باشد. سپس روش های صحیح استفاده از ابزار فی کانتور را آموزش می بینید و در مرحله آخر به اجرای مهارت روی یک نمونه واقعی مشغول خواهید شد تا میزان توانایی خود را محک بزنید. مهمترین آموزش هایی که طی دوره آموزشی فی کانتور یاد می گیرید عبارتند از:

 • روش یادگیری کار با اپلیکیشن های کانتورینگ: همانطور که گفته شد برای اجرای یک طراحی صحیح روی چهره نمونه، باید از نحوه صحیح کانتور کردن چهره او آگاه باشید. در آموزش فی کانتور در مرحله اول از چهره مدل خود عکس می گیرید و آن عکس را در اختیار این اپلیکیشن ها قرار می دهید. این اپلیکیشن ها به صورت اتوماتیک نحوه صحیح کانتور کردن را به شما آموزش خواهند داد.
 • اصول آشنایی با رنگهای مختلف پوست: برای ایجاد یک کانتور دقیق و حرفه ای باید با انواع رنگ پوست و رنگدانه های آن آشنا باشید تا بتوانید از مناسب ترین رنگ ها برای اجرای فی کانتور استفاده کنید.
 • نحوه کار با دستگاه و ابزار: از مهمترین نکات آموزش فی کانتور نحوه کار با دستگاه ها و ابزارهای مورد نیاز می باشد. شما باید نکاتی شامل کنترل صحیح دستگاه در دست، میزان فشاری که به سطوح مختلف پوست وارد می کنید و… را آموزش ببینید تا خروجی کار شما، یک خروجی حرفه ای باشد.

روی مطلب زیر کلیک کنید

روی مطلب زیر کلیک کنید

_

لوازم مورد نیاز برای اموزش دوره فی کانتور

برای شروع و گذراندن مراحل دوره آموزش فی کانتور به ابزار و دستگاه های خاصی نیاز دارید. شما می توانید هم زمان آموزش دیدن و هم زمان آغاز فعالیت خود از این لوازم و ابزار تا مدتی طولانی استفاده کنید. لوازم و دستگاه های مورد نیاز برای گذراندن دوره فی کانتور شامل گزینه های زیر می باشند:

 • اپلیکیشن ها و نرم افزارهای رایانه ای کانتورینگ و قرینه سازی اجزای صورت
 • مواد بی حس کننده و ژل های بی حسی
 • پدهای بهداشتی و استریل
 • دستگاه و ابزار فی کانتور
 • دستگاه میکروپیگمنتیشن

با استفاده از وسایل و دستگاه های ذکر شده، می توانید دوره فی کانتور را به صورت کامل آموزش ببینید. البته آموزشگاه فی کانتور، جهت تسهیل در کار شما، این ابزار و دستگاه ها را در اختیار شما قرار می دهد. اما بدیهی است که باید هزینه لازم برای استفاده از دستگاه و ابزار را اضافه بر هزینه دوره آموزشی به آموزشگاه پرداخت نمایید.

توانایی شما پس از دوره فی کانتور

پس از گذراندن دوره آموزش فی کانتور شما قادر خواهید بود، با استفاده از عدد طلایی فی و اپلیکیشن های مرتبط، روش کانتور کردن صحیح چهره و اجزای آن را به صورت کاملا دقیق روی نمونه های واقعی اجرا کنید. شما می توانید با استفاده از دستگاه فی کانتور و میکروپیگمنتیشن، عملیات قرینه سازی ابرو، خط لب، خط گونه، خط چشم و… را به طور کاملا دقیق و حرفه ای انجام دهید. در واقع این روش یک روش آرایش نیمه دائمی می باشد که با استقبال خوبی در سالن های آرایشی مواجه می شود و شما می توانید با توجه به مهارت بالای خود مشغول به کار شده و کسب درآمد کنید.

اعتبار مدرک دوره آموزش فی کانتور

همانطور که بیان شد، مدرک آموزش فی کانتور از نهاد معتبر سازمان فنی و حرفه ای کشور صادر می شود. بنابراین شما با گذراندن این دوره آموزشی و دریافت مدرک، می توانید مهارت بالای خود در فی کانتور را اثبات کنید. با دریافت این مدرک می توانید بلافاصله در سالن های آرایشی مشغول به کار شوید چرا که به دلیل تقاضای بالای انجام انواع آرایش نیمه دائمی در سالهای اخیر، سالن های آرایشی یه طور مداوم به جذب نیرو نیاز دارند. با شروع فعالیت در این زمینه، می توانید در کوتاهترین زمان ممکن، تمامی هزینه های صرف شده برای آموزش و خرید وسایل مورد نیاز را جبران کنید و به کسب سود بپردازید.

_

کلاس فی کانتور در تهران

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول دوره فی کانتور

_
مدت و هزینه دوره آموزش فی کانتور چقدر است؟

هزینه دوره اموزش فی کانتور بنا به دوره خصوصی یا عمومی در مراکز مختلف از ۱۵۰۰۰۰۰ هزارتومان تا ۳۰۰۰۰۰۰ میلیون تومان است.

برای شرکت در دوره آموزش فی کانتور نیاز به چه وسایلی است؟

ابزار مورد نیاز برای شرکت در دوره های اموزش فی کانتور می‌توان به مواردی همچون: اپلیکیشن ها و نرم افزارهای رایانه ای کانتورینگ و قرینه سازی اجزای صورت، مواد بی حس کننده و ژل های بی حسی، پدهای بهداشتی و استریل، دستگاه و ابزار فی کانتور، دستگاه میکروپیگمنتیشن اشاره کرد.

در آموزشگاه فی کانتور بدن، چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

پس از گذراندن دوره آموزش فی کانتور شما قادر خواهید بود، با استفاده از عدد طلایی فی و اپلیکیشن های مرتبط، روش کانتور کردن صحیح چهره و اجزای آن را به صورت کاملا دقیق روی نمونه های واقعی اجرا کنید.

در دوره فی کانتور ، انجام فی کانتور روی چه نقاطی از بدن آموزش داده می شود؟

در کلاس فی کانتور، کانتور کردن خط لب، ابرو، خط چشم و… از جمله مواردی هستند که نحوه قرینه سازی آنها را آموزش خواهید دید.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش فی کانتور پیش نیاز خاصی لازم است؟

شما برای ثبت نام در آموزشگاه فی کانتور به پیش نیاز خاصی نیاز نخواهید داشت.

آیا در کلاس فی کانتور ، روش های بهداشتی مراقبت از فی کانتور نیز آموزش داده می شود؟

در مباحث تئوری دوره آموزش فی کانتور ، روش های بهداشتی مراقبت از ابرو، لب، خظ چشم و… بعد از فی کانتور نیز آموزش داده می شود.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره فی کانتور بدن، باید سطح تحصیلی خاصی داشته باشیم؟

برای اخذ مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش فی کانتور نیاز به داشتن سطح تحصیلی خاصی نیست. شما با هر سطح از تحصیل می توانید در این دوره شرکت کرده و مدرک خود را اخذ کنید.

تفاوت دوره خصوصی فی کانتور ، با دوره نیمه خصوصی در چیست؟

لازم است بدانید مربی در دوره های خصوصی آموزشگاه فی کانتور به دلیل داشتن تعداد کمتر هنرجو، تمرکز و وقت بیشتری صرف آموزش می کند. پس کیفیت دوره خصوصی فی کانتور از دوره های نیمه خصوصی بالاتر است.

بازار کار دوره آموزش فی کانتور چگونه است؟

بازار کار دوره آموزش فی کانتور از رونق خوبی برخوردار است. چرا که در سالهای اخیر و با توجه به مد روز، استفاده از فی کانتور بسیار مرسوم شده است.

آیا آموزش فی کانتور در موارد ممنوعه هم آموزش داده میشود؟

طبق چارت آموزش سازمانی فقط فی کانتور موارد مجاز انجام میشود اما ممکن است در برخی مراکز انتقال تجربیات آموزشی بصورت تجربی صورت گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *