دوره آموزش ترکیب رنگ مو

دوره آموزش ترکیب رنگ مو

آرایشگری مهارتی است که شاخه‌های متنوعی را در برمی‌گیرد. تسلط در این رشته برای اصلاح و آرایش موها به شرکت در دوره‌های مختلفی وابسته بوده که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، دوره آموزش ترکیب رنگ مو است. آرایشگرانی که قصد دارند درآمد خود را افزایش دهند یا افرادی که قصد ورود به این حرفه پول‌ساز را دارند، می‌توانند با شرکت در دوره‌های ترکیب رنگ مو، تسلط خود روی انواع تکنیک‌های هایلایت مو را ارتقا دهند. بر همین اساس در این مطلب از سایت ایران آموزشگاه به معرفی کامل این دوره‌ها می‌پردازیم و ویژگی‌های یک دوره مناسب را بررسی می‌کنیم.

برای آشنایی بیشتر درباره دوره رنگ مو بهتر است به صفحه ” دوره آموزش رنگ مو ” مراجعه کنید.

 

سرفصل‌های آموزش ترکیب رنگ مو:

به‌طورکلی مهم‌ترین سرفصل‌های دوره آموزش ترکیب رنگ مو عبارت‌اند از:

 • شناخت رنگ‌ها: آشنایی با طبقه‌بندی رنگ‌ها و ساخت رنگ بر اساس سه رنگ اصلی
 • نحوه خواندن کاتالوگ: آشنایی با انواع کدهای رنگی
 • استفاده درست از اکسیدان: شناخت کاربرد اکسیدان برای رنگ‌های مختلف
 • ساختارشناسی مو: آشنایی با مناسب‌ترین رنگ‌ها بر اساس ساختار و انواع مو
 • ترمیم مو قبل از رنگ کردن: یادگیری اقدامات لازم برای شروع رنگ‌کردن مو
 • انتخاب تکنیک رنگ مو: بررسی شرایط ظاهری مشتری و انتخاب بهترین تکنیک
 • شناخت اصول رنگ موهای طبیعی: تکنیک‌های اصولی برای رنگ موهای بدون رنگ
 • آموزش دکلره: آموزش دکلره متناسب با ترکیب رنگ
 • آموزش انواع مش‌ها: تکنیک‌های مختلف مش مو
 • آموزش بالیاژ مو: یادگیری تکنیک‌های بالیاژ، آمبره و سامبره مو
 • رنگ‌های فانتزی: شناخت بهترین رنگ‌های فانتزی و کاربردهای آن‌ها
برای مشاهده کلیک کنیدصفحه را جمع کنید
_

هزینه دوره ترکیب رنگ مو

هزینه آموزش اپیلاسیون بسته به نوع دوره‌ها متفاوت است. این دوره‌ها به‌صورت خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی برگزار می‌شود که هزینه دوره‌های خصوصی و نیمه‌خصوصی بیشتر است. همچنین دوره‌های آنلاین و حضوری اپیلاسیون در برخی آموزشگاه‌ها برگزار می‌شود هزینه‌های آنها نیز اختلاف دارند. در جدول زیر هزینه هر یک از کلاس‌های اپیلاسیون بیان شده است.

نوع دوره  هزینه دوره
دوره مبتدی نیمه خصوصی ۲.۵۰۰ میلیون تومان
دوره مبتدی خصوصی ۳ میلیون تومان
دوره پیشرفته نیمه خصوصی ۳.۵۰۰ میلیون تومان
دوره پیشرفته خصوصی ۴.۵۰۰ میلیون تومان

چرا باید در دوره آموزش ترکیب رنگ مو شرکت کنیم؟

برخی مهارت‌های آرایشگری پیش‌نیاز تکنیک‌های اصلی این رشته به‌شمار می‌روند. دوره‌ آموزش‌ ترکیب‌ رنگ مو یکی از آن‌ها است که بدون تسلط به مهارت‌های ترکیب رنگ و شناخت کاربرد رنگ‌ها، نمی‌توان آموزش‌های رنگ مو، هایلایت و مش مو را آموزش دید. ازآنجایی‌که این دوره‌ها مکمل دوره‌های رنگ و لایت هستند، شما می‌توانید برای شناخت ارتباط بین این دو مهارت، مقاله آموزش رنگ و لایت در سایت ایران آموزشگاه را مطالعه کنید.

 از سوی دیگر تسلط کامل به انواع تکنیک‌های کاتالوگ‌خوانی و تناسب بین رنگ‌ها و آناتومی صورت افراد، ظرافت و دقت کار شما را افزایش می‌دهد؛ بنابراین می‌توانید شانس خود را برای حضور در بازار کار این رشته و کسب درآمد بیشتر افزایش دهید.

دوره آموزش ترکیب رنگ مو

بهترین آموزشگاه ترکیب رنگ مو در تهران کجاست؟

برای مشاهده آموزشگاه های ترکیب رنگ مو  وارد صفحه زیر شوید.

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های ترکیب رنگ مو پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

در صفحات زیر لیست آموزشگاه معتبر برای آموزش ترکیب رنگ مو را مشاهده میکنید

وارد مطلب زیر شوید

_

آموزش دوره ترکیب رنگ مو

مطالب آموزشی ارائه‌شده در دوره‌های زیبایی، در افزایش مهارت هنرجویان نقشی اساسی را بر عهده دارند. دوره‌ آموزش‌ ترکیب‌ رنگ مو به‌عنوان یک دوره مکمل، رویکردی تخصصی برای شناخت رنگ و کاربردهای مختلف آن‌ها در پیش می‌گیرد و بالاترین شناخت را از انواع رنگ‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد.

انتخاب بهترین مرکز آموزشی که استانداردترین سرفصل‌ها را آموزش دهد، مهم‌ترین گام در پیمودن مسیر آرایشگری است. بر همین اساس شما می‌توانید برای شناخت بهترین دوره‌های آرایشگری، از لیست منتشرشده در صفحه دوره مراقبت و زیبایی سایت ایران آموزشگاه کمک بگیرید.

دوره آموزش ترکیب رنگ مو

_

ویژگی های بهترین دوره آموزش ترکیب رنگ مو

انتخاب دوره‌ای که با تخصصی‌ترین روش‌ها، اصول اساسی ترکیب رنگ را به علاقه‌مندان آموزش دهد، به شناخت ویژگی‌های بهترین دوره‌ آموزش‌ ترکیب رنگ مو بستگی دارد. بهترین مراکز آموزشی معمولا با ارائه دوره‌هایی تخصصی و کاربردی، این دوره را در کنار سایر دوره‌های خود ارائه می‌دهند.

ایران آموزشگاه با معرفی تعداد بالایی از برترین آموزشگاه‌های آرایشگری زنانه مرجعی معتبر در این زمینه به‌شمار می‌رود. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه بهترین آموزشگاه آرایشگری زنانه اطلاعات جامعی از بهترین مراکزی به دست بیاورید که دوره آموزش‌ ترکیب‌ رنگ مو را پشتیبانی می‌کنند. در ادامه به مهم‌ترین ویژگی یک دوره مناسب برای آموزش‌های ترکیب رنگ مو اشاره می‌کنیم.

۱. ارائه مشاوره و تعیین سطح؛ خدمت مهم بهترین دوره‌های آموزش ترکیب رنگ مودوره آموزش ترکیب رنگ مو

یکی از ویژگی‌های متمایزکننده بهترین دوره‌های آموزش ترکیب رنگ مو، ارائه مشاوره‌های تخصصی پیش از شروع دوره است. کارشناسان بهترین دوره‌ آموزش‌ ترکیب‌ رنگ مو با بررسی میزان توانایی‌ها و شناخت داوطلبان از انواع رنگ‌ها و کاربرد آن‌ها، شناخت مطلوبی از شرایط آن‌ها به دست می‌آورند. این موضوع روش انتقال مباحث استاد به هنرجویان تاثیر بسیار بالایی دارد.

۲. اساتید باتجربه

مهارت و شناخت استاد، مهم‌ترین اصل در انتخاب یک دوره آموزشی مناسب است. بهترین دوره‌ها معمولا از اساتیدی استفاده می‌کنند که مدرک تخصصی ترکیب رنگ را اخذ کرده‌اند و چندین سال تجربه مداوم در زمینه آموزش رنگ مو و کاربردهای آن دارند.

۳. پشتیبانی از انواع روش‌های برگزاری کلاس‌ها

دوره ترکیب رنگ مو از جمله دوره‌های آرایشگری است که می‌توان با استفاده از فناوری‌های آنلاین و به‌صورت مجازی نیز آن را آموزش داد. بهترین دوره آموزش ترکیب رنگ مو متناسب با شرایط هنرجویان به‌صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. همچنین دوره‌های حضوری این آموزش‌ها را می‌توان متناسب با بودجه و برنامه‌ریزی‌های شخصی به دسته‌بندی‌های زیر تقسیم کرد:

 • دوره‌های خصوصی: کم‌ترین میزان شرکت‌کننده و بالاترین شهریه
 • دوره‌های نیمه‌خصوصی:با حداکثر ۵ شرکت‌کننده و هزینه‌ای کم‌تر نسبت به دوره‌های تخصصی
 • دوره‌های عمومی: بالاترین تعداد شرکت‌کننده، کم‌ترین میزان هزینه و با عدم امکان تغییر برنامه کلاس

۴. سرفصل‌های آموزشی مدوندوره آموزش ترکیب رنگ مو

بهترین دوره آموزش ترکیب رنگ مو باید تمام مباحث مربوط به شناخت رنگ‌ها و کاربردهای آن‌ها را پشتیبانی کند. برنامه‌ریزی مطالب آموزشی باید به‌گونه‌ای باشد که به‌صورت پله به پله هنرجویان مهارت‌های خود را در شناخت رنگ‌ها و کاربرد آن‌ها ارتقا دهند.

۵. آموزش عملی در کنار تئوری

اصلی‌ترین ویژگی رشته‌های مهارت‌محور مانند آرایشگری، آموزش عملی در کنار ارائه سرفصل‌های تئوری است. بهترین دوره آموزش‌ ترکیب‌ رنگ مو با ایجاد شرایطی مناسب برای بررسی کاربردهای رنگ، تکنیک‌های ارائه‌شده توسط اساتید را بر روی سردیس‌ها و مدل‌های زنده پیاده می‌کنند.

از سوی دیگر آموزش عملی به‌ هنرجویان این امکان را می‌دهد تا بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن ایرادات کار خود را رفع کنند. باتکیه‌بر این مزیت و استفاده از راهنمایی‌های حضوری مربی، هنرجو نقاط ضعف خود را پوشش داده و مهارت خود را ارتقا می‌دهد.

۶. ارائه مدرک معتبر برای ورود به بازار کار

دوره‌های معتبر آموزش ترکیب رنگ مو باتکیه‌بر اعتبار بالای آموزشگاه هدف، پس از پایان معتبرترین مدرک را به هنرجویان اعطا می‌کنند. اخذ مدارک معتبر سازمان فنی و حرفه‌ای، شرایط ورود هنرجویان به بازار کار داخلی و بین‌المللی آرایشگری را سرعت می‌دهد. با توجه به تقاضای بالا در سالن‌های زیبایی برای استخدام آرایشگران، اخذ مدرک تخصصی ترکیب رنگ مو، شانس شما برای افزایش درآمد بیشتر می‌شود.

۷. شهریه مقطوع

در بهترین دوره‌های آموزش ترکیب رنگ مو تعرفه شهریه باید با کیفیت آموزش و خدمات ارائه‌شده تناسب داشته باشد. آموزشگاه‌های معتبر بدون توجه به فضای تبلیغاتی، موقعیت مکانی دوره‌ها، فصل برگزاری دوره یا … شهریه‌هایی مناسب را از هنرجویان دریافت می‌کنند. تنها تفاوت قیمتی برای دوره آموزش ترکیب رنگ مو، هزینه دوره‌های آنلاین و حضوری است که دوره‌های حضوری به دلیل استفاده از آموزش‌های عملی، طول دوره بیشتر و امکان ثبت نام در دوره‌های خصوصی معمولا نرخ بیشتری دارند.

مراحل آموزش دوره ترکیب رنگ مو

دوره آموزش ترکیب رنگ مو یکی از دوره‌های کاربردی به‌ویژه برای افرادی است که در دوره رنگ مو شرکت کرده‌اند. آموزش این دوره شامل دو بخش تئوری و عملی می‌شود که هنرجویان از پایه با مباحث ترکیب رنگ مو آشنا خواهند شد. در زیر مراحل آموزش ترکیب رنگ مو به طور کامل بیان شده است.

مرحله اول: آشنایی با رنگ‌ها

هنرجویان دوره ترکیب رنگ مو ابتدا باید شناخت کاملی از رنگ‌های مو داشته باشند. رنگ‌ها دارای خواص فیزیکی و شیمیایی مختلفی هستند که سبب تمایز آنها با یکدیگر شده است. رنگ‌ها به دو بخش اولیه و ثانویه تقسیم می‌شوند که رنگ‌کارها باید آنها را شناخته و نحوه ساختن آن را نیز یاد بگیرند.

مرحله دوم: آشنایی با ساختار مو

پس از شناخت رنگ‌ها و کاربرد هر یک از آنها، هنرجویان در این مرحله با ساختار مو آشنا می‌شوند. ساختار موها می‌توانند در نتیجه رنگ مو تأثیر زیادی داشته باشند. رنگ‌کارهای مو باید بدانند که برای هر یک از موها چه رنگی و در چه مقداری باید استفاده شود.

مرحله سوم: نحوه استفاده از اکسیدان

برای انواع رنگ موها از اکسیدان‌ها با درصدهای مختلف استفاده می‌شود. در این مرحله از آموزش‌ها هنرجویان یاد می‌گیرند که برای رنگ‌ها با شماره‌های مختلف از چه نوع اکسیدانی استفاده شود. همچنین نحوه رساندن رنگ موها به رنگ پایه با استفاده از ترکیب اکسیدان و رنگ مو نیز آموزش داده می‌شود.

مرحله چهارم: کاتالوگ خوانی

کاتالوگ خوانی یکی از قسمت‌های مهم ترکیب رنگ است. یک رنگ‌کار حرفه‌ای باید بتواند ترکیب رنگ‌های مختلف را با استفاده از دیدن کاتالوگ و همچنین عکس‌ها تشخیص دهد. در این مرحله هنرجویان انواع رنگ‌ها را شناخته و نحوه کاتالوگ خوانی و ترکیب رنگ را یاد می‌گیرند.

مرحله پنجم: ترکیب رنگ

در این مرحله هنرجویان به‌صورت عملی نحوه ترکیب کردن انواع رنگ موها را یاد می‌گیرند. رنگ‌های پایه و ثانویه، انواع رنگ برای مش و لایت، رنگ‌های فانتزی و… از جمله انواع رنگ‌هایی هستند که نحوه ساخت آنها در کلاس‌های ترکیب رنگ به هنرجویان آموزش داده می‌شود.

ابزار مورد نیاز برای کلاس ترکیب رنگ مو

برای کلاس ترکیب رنگ مو به ابزارهای مخصوصی نیاز است. هر چه این ابزارها از کیفیت بالاتری برخوردار باشند نتیجه کار نیز بهتر خواهد بود. از جمله وسایل مورد نیاز برای ترکیب رنگ مو شانه اسپاتولا برای رنگ مو، انواع رنگ مو، تیوب خالی کن، کاغذ ویزیبل، کاسه، برس، دستمال مرطوب، کلاه رنگ، گیره‌های پلاستیکی، اپلیکاتور رنگ مو و برس یا شانه دندانه پهن است.

بازار کار ترکیب رنگ مو

رنگ مو یکی از لاین‌های پرطرفدار در آرایشگاه‌ها است. تکنیک‌های مختلفی برای رنگ موها وجود دارد که در سالن‌های زیبایی با انواع رنگ موها و قیمت‌های مختلف انجام می‌شود. رنگ مو یکی از رشته‌های پولساز است که درآمد رنگ‌کارها معمولاً بین ۱۵ تا ۶۰ میلیون در ماه است. هنرجویان همچنین پس از دوره ترکیب رنگ می‌توانند در دوره کراتینه مو نیز شرکت کرده و فعالیت خود را گسترش دهند.

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس ترکیب رنگ مو

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس ترکیب رنگ مو متناسب با نوع دوره‌ها مشخص می‌شود. دوره‌های ترکیب رنگ مو به‌صورت خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی برگزار می‌شود که تعداد شرکت‌کنندگان در آنها بین ۱ تا ۸ نفر است. در کلاس خصوصی ۱ تا ۳ نفر، کلاس نیمه‌خصوصی ۴ تا ۶ نفر و کلاس گروهی ترکیب رنگ مو ۷ تا ۸ نفر شرکت می‌کنند. شما به هنگام ثبت‌نام در دوره ترکیب رنگ مو می‌توانید نوع کلاس و تعداد شرکت‌کنندگان آن را انتخاب کنید.

مدت زمان دوره ترکیب رنگ مو

مدت زمان دوره ترکیب رنگ مو ۳ تا ۵ جلسه است. در این مدت شناخت انواع رنگ‌ها، شناخت ساختار مو و کاتالوگ خوانی آموزش داده می‌شود. دوره ترکیب رنگ مو به‌صورت عادی و فشرده برگزار می‌شود که مدت‌زمان دوره فشرده نسبت به دوره عادی کمتر است و افراد شاغل و غیربومی می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

نحوه دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای ترکیب رنگ مو

مدرک فنی و حرفه‌ای ترکیب رنگ مو یکی از مدارک معتبر در ایران است که شما می‌توانید آن را دریافت کنید. این مدرک از اعتبار بالایی برخوردار بوده و شما با داشتن آن علاوه بر ورود به بازار کار می‌توانید ویزای بیش از ۱۸۰ کشور را نیز دریافت کنید. دارندگان مدرک فنی و حرفه‌ای ترکیب رنگ مو همچنین می‌توانند از تسهیلات آن نیز استفاده کنند. نحوه دریافت این مدرک به‌صورت زیر است.

 • انتخاب آموزشگاه معتبر آرایشگری؛ در قدم اول شما باید بهترین آموزشگاه آرایشگری را انتخاب کنید. این آموزشگاه باید مجوزهای قانونی فعالیت داشته و همچنین در پایان دوره به هنرجویان مدرک فنی و حرفه‌ای اعطا کند.
 • شرکت در دوره‌های آموزش ترکیب رنگ مو؛ پس از ثبت‌نام در دوره ترکیب رنگ مو شما باید در کلاس تئوری و عملی آن شرکت کرده و به‌صورت تخصصی آموزش ببینید.
 • شرکت در آزمون و دریافت مدرک ترکیب رنگ مو؛ آزمون فنی و حرفه‌ای به‌صورت کتبی و عملی برگزار می‌شود که شما پس از اتمام دوره می‌توانید در آن شرکت کنید. در صورت قبولی در این آزمون نیز مدرک ترکیب رنگ مو به شما داده می‌شود.
_

بهترین دوره آموزش ترکیب رنگ مو را با ایران آموزشگاه پیدا کنید

آموزشگاه‌های مختلفی در سراسر کشور به‌صورت مجازی و حضوری دوره‌های ترکیب رنگ مو را برگزار می‌کنند. بسیاری از افراد به دلیل عدم آشنایی با ویژگی‌های یک مرکز معتبر و یا استفاده از مراجع نامعتبر، هزینه‌های هنگفتی پرداخته‌اند. ایران آموزشگاه به‌عنوان بزرگ‌ترین بانک اطلاعاتی آموزشگاه‌های سراسر کشور مانع از پرداخت هزینه‌های اضافی شما می‌شود. مجموعه ما با بررسی تعداد فراوانی از بهترین مراکز آموزش آرایشگری، لیست بلندی از بهترین دوره‌های آموزش ترکیب رنگ مو را در اختیار شما قرار داده است. شما می‌توانید از طریق سایت ما، پس از بررسی ویژگی‌های هر مرکز، دوره مناسب خود را انتخاب کنید.

_

کلاس ترکیب رنگ مو در تهران

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول دوره ترکیب رنگ مو

_
قیمت دوره آموزش ترکیب رنگ مو چقدر است؟

قیمت این دوره بسته به نوع دوره که خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی است بین ۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان تا ۴.۵۰۰.۰۰۰ تومان است.

مدت زمان دوره آموزش ترکیب رنگ مو چقدر است؟

مدت زمان دوره آموزش ترکیب رنگ مو بین ۸ تا ۱۲ جلسه بوده که مدت زمان آن برای دوره‌های فشرده کمتر است.

آیا مدرک ترکیب رنگ مو معتبر است؟

مدرک ترکیب رنگ مو از طرف سازمان فنی و حرفه‌ای صادر می‌شود و از اعتبار بالایی برخوردار است.

آیا می‌توان با مدرک ترکیب رنگ مو سالن زیبایی راه‌اندازی کرد؟

خیر شما با مدرک ترکیب رنگ مو نمی‌توانید سالن زیبایی راه‌اندازی کنید. بلکه با استفاده از این مدرک تنها می‌توانید در سالن‌های زیبایی مشغول به کار شوید. برای راه‌اندازی سالن زیبایی لازم است تا مدرک آرایش و پیرایش بگیرید.

آیا برای شرکت در دوره ترکیب رنگ مو باید مدرک تحصیلی داشته باشم؟

خیر برای شرکت در این دوره نیاز به مدرک تحصیلی ندارید و با هر سطح از تحصیلات می‌توانید در آن شرکت کنید.

چگونه مدرک بین المللی ترکیب رنگ مو بگیرم؟

مدرک بین المللی ترکیب رنگ مو در واقع همان مدرک فنی و حرفه‌ای است که شما با شرکت در دوره و آزمون فنی و حرفه‌ای می‌توانید آن را بگیرید.

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *