_

دوره مراقبت و زیبایی و پزشکی

دوره آموزش کاشت ابرو

آموزش کاشت ابرو را میتوان دوره ای مجزا از دوره های آموزش آرایشگری دانست.چرا که فعالیت کاشت ابرو در پزشکی بوده و امری تخصصی است. بسیاری دوره آموزش کاشت ابرو را با دوره اکستنشن ابرو اشتباه میگیرند. گرچه هر دو این خدمات مربوط به زیبایی ابرو است اما در ماهیت تفاوت بسیاری دارند. در کاشت مژه شما تارهای موی طبیعی فرد (مانند کاشت موی سر) را با تکنیک های مختلف در پوست وی میکارید اما در اکستنشن مژه مانند اکستنشن مو به موهای قبلی شما تارهایی اضافه و چسبانده و پر پشت میشود. پس میتوان گفت که به نوعی کاشت ابرو در آموزشگاه آرایشگری زنانه آموزش داده نمیشود و مراکز ویژه ای برای آموزش آن وجود دارد.

البته دقت داشته باشید که در روش های آرایش دائم برای کاشت ابرو هم استفاده میشود. بدین شکل که از تکنیک های مانند میکروپیگمنتشن و میکروبلدینگ برای پر پشت نشان داده ابرو و موی سر نیز استفاده میشود. یعنی با روش های تاتو میتوان نقاط سیاه رنگی در سر ایجاد کرد که موها را پر تر نشان دهد.

در این مطلب چه میخانیم؟

  • دوره آموزش کاشت ابرو چیست؟
  • هزینه دوره کاشت ابرو
  • مراحل آموزش کاشت ابرو
  • لوازم دوره کاشت ابرو
  • توانایی شما پس آموزش کاشت ابرو
  • اعتبار مدرک کاشت ابرو
  • درآمد شغلی دوره آموزش کاشت ابرو
کاشت ابرو
_

آموزش کاشت ابرو

بدون شک ابرو یکی از مهم‌ترین فاکتورهای زیبایی به شمار می‌آید که می‌تواند زیبایی صورت و چشم‌ها را دوچندان کند. حال بسیاری از افراد به دلایل گوناگون محیطی یا ارثی، ابروهای کم‌پشتی دارند یا دچار مشکل ریزش ابرو شده‌اند. این افراد می‌توانند با انجام کاشت ابرو، مشکل را برطرف سازند. از همین رو باید گفت که آموزش کاشت ابرو، یکی از رشته‌های پر درآمد است که متقاضیان زیادی دارد.

کاشت ابرو یکی از شیوه‌های محبوب برای افرادی است که به دنبال رویش مجدد ابروهای خود هستند. در این شیوه از کاشت، از موی سر استفاده می‌شود و همین موضوع دلیل اصلی طبیعی به نظر رسیدن ابروها خواهد بود. از آنجایی که امروزه خانم‌ها به دنبال چهره‌ای طبیعی هستند، فعالیت در این زمینه می‌تواند موجب درآمدزایی مستمر برای هنرجویان شود.

هزینه دوره کاشت ابرو چقدر است؟هزینه دوره آموزش کاشت ابرو

در آموزشگاه کاشت ابرو، کلاس‌ها به‌صورت گروهی، نیمه‌خصوصی و خصوصی برگزار می‌شوند و در هر یک از این کلاس‌ها، تعداد شرکت‌کننده‌های متفاوتی شرکت می‌کنند. برای مثال در کلاس‌های گروهی ۱ تا ۸ نفر، کلاس‌های نیمه‌خصوصی ۳ تا ۸ نفر و کلاس‌های خصوصی ۱ تا ۳ نفر ثبت‌نام خواهند کرد. بنابراین تعامل بین هنرجو و مربی در کلاس خصوصی بیشتر خواهد بود و همین موضوع باعث شده که هزینه در نظر گرفته شده برای این دوره آموزش، بیشتر باشد.

دوره هزینه
دوره عمومی، نیمه خصوصی، خصوصی قیمت ها بسیار متفاوت است و حتما باید به خود مراکز آموزش کاشت ابرو مراجعه کرد

گاها دیده میشود که آموزش این دوره ها از ۱۰ میلیون تومان تا ۲۰ میلیون تومان متغییر است.

مراحل دوره آموزش کاشت ابرو

اولین موضوعی که در زمینه آموزش کاشت ابرو به آن پرداخته می‌شود، طراحی فرم ابرو است. هنرجو در این دوره باید مهارتی به دست آورد که بتواند بر اساس فرم چهره مشتری، مناسب‌ترین ابرو را طراحی کند. البته گاهی اوقات، مشتری طرحی را با خود به همراه دارد و می‌خواهد ابروهایی مشابه با آن داشته باشد. بنابراین باید به مهارتی رسید که امکان طراحی هر مدل ابرویی، وجود داشته باشد.

همان‌طور که گفته شد، برای کاشت ابرو از موهای سر استفاده می‌شود و برای آقایان ممکن است از موهای ریش هم استفاده شود، اما در چنین شرایطی باید به تمام موارد و جوانب توجه داشت. برای مثال برداشتن مو باید از قسمتی انجام شود که کامل و سالم است؛ زیرا اگر غیر از این باشد، فولیکول‌های مو ازدست‌رفته‌اند و کاشت ابرو نتیجه‌ای به همراه نخواهد داشت.

مرحله بعد نوبت به کاشت می‌رسد، اما توجه داشته باشید که کاشت ابرو به دو شکل انجام می‌شود که یکی از آن‌ها روش کاشت نواری یا FUT است و دیگری روش غیر جراحی FUE. شیوه اول بیشتر در گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفته و از آنجایی که نیاز به برش و بخیه دارد، حالا چندان مرسوم نیست. اما شیوه دوم که امروزه بسیاری از افراد آن را انتخاب می‌کنند، هم برای خانم‌ها و هم آقایان مناسب است.

در دوره آموزش کاشت ابرو، هنرجو یاد می‌گیرد که چگونه از موهای پشت سر بردارد و آنها را در جاهایی که ابرو کم‌پشت شده است یا نیاز به کاشت دارد، استفاده کند. توجه داشته باشید که موها را از پشت سر بردارید، زیرا در این قسمت تراکم موها بیشتر است و موها در این قسمت ظریف‌تر به نظر می‌رسند، در نتیجه پس از کاشت ظاهری طبیعی به ابروهای شما می‌دهند. این شیوه از کاشت ابرو، هیچ دوران نقاهتی به همراه ندارد و بر روی ابروها نیز هیچ جای زخمی دیده نخواهد شد.

علاوه بر این شیوه، راه‌های بدون جراحی دیگری نیز برای کاشت ابرو وجود دارد که می‌توان به FIT، SUT و Micro FIT اشاره کرد. تمام این شیوه‌ها نیز بر پایه استخراج فولیکول هستند که نتیجه خوب و طبیعی را به همراه خواهند داشت. اگر شما بتوانید آموزش خود را در این زمینه‌ها تکمیل کنید، می‌توانید مشتری‌های بسیاری داشته باشید، زیرا این شیوه‌ها طرفداران بسیاری دارند.

کلاس آموزش تاتو

معتبرترین کلاس های آرایشگری زنانه

تاسیس آموزشگاه آرایشگری

لوازم موردنیاز برای آموزش دوره کاشت ابرو

شما برای شرکت در دوره آموزش کاشت ابرو، به تجهیزات مخصوصی نیاز دارید تا بتوانید دوره آموزش را پشت سر بگذارید و سپس مشغول به فعالیت شوید. از جمله این تجهیزات می‌توان به ابزار مناسب برای طراحی ابرو اشاره کرد. شما برای این کار به لوازمی نیاز خواهید داشت تا به شما کمک کنند ابروهایی قرینه طراحی کنید. مواد بی‌حس‌کننده، دیگر لوازم مورد نیاز برای کاشت هستند. دقت داشته باشید که این مواد بی‌حسی، هم در ناحیه ابرو و هم ناحیه‌ای که قرار است از آن مو کنده شود، استفاده خواهند شد.

دیگر لوازم موردنیاز، شامل تجهیزاتی چون تخت مخصوص برای قرارگرفتن بیمار، پنس، آب پاش، آمپول های بی حسی، باند و گاز استریل، پایه پرژکتور نور و دیگر لوازم مربوطه که شما برای کاشت به آن‌ها نیاز خواهید داشت که البته بطور معمول این لوازم در محل آموزشگاه موجود میباشند.

توانایی شما پس از دوره آموزش کاشت ابروتوانایی شما پس از دوره آموزش کاشت ابرو

هنرجو پس از به پایان رسیدن تعداد جلسات کلاس ابرو، به مهارتی می‌رسد که می‌تواند فعالیت خود را در این زمینه آغاز کند و برای استخدام در یک مرکز کاشت ناخن اقدام به ارسال رزومه نماید. این کار بسیار حساس است و نیاز به دقت بالایی دارد، از همین رو توصیه می‌شود مهارت‌های خود را با تمرین افزایش دهید تا به‌سرعت وارد بازار کار شوید.

اعتبار مدرک دوره آموزش کاشت ابرو

پس از پایان دوره آموزش کاشت ابرو، مدرکی در اختیار هنرجو قرار می‌گیرد و امکان ترجمه آن وجود دارد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که برای شرکت در کلاس کاشت ابرو، پیش‌نیازهایی لازم است. بدین معنی، تنها افرادی که فارغ‌التحصیل رشته‌های پرستاری، مامایی، هوشبری و تکنسین اتاق عمل هستند، می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

کاشت ابرو همان اکستنشن ابرو است؟

گرچه هر دو این خدمات مربوط به زیبایی ابرو است اما در ماهیت تفاوت بسیاری دارند. در کاشت مژه شما تارهای موی طبیعی فرد (مانند کاشت موی سر) را با تکنیک های مختلف در پوست وی میکارید اما در اکستنشن مژه مانند اکستنشن مو به موهای قبلی شما تارهایی اضافه و چسبانده و پر پشت میشود. پس میتوان گفت که به نوعی کاشت ابرو در آموزشگاه آرایشگری زنانه آموزش داده نمیشود و مراکز ویژه ای برای آموزش آن وجود دارد.

_

کلاس کاشت ابرو

_

گالری تصاویر رشته

روش کاشت ابرو
کلینیک کاشت ابرو و مو
قیمت کاشت ابرو
_

سوالات متداول

_

سوالات پر تکرار کاشت ابرو

کاشت ابرو همان اکستنشن ابرو است؟

گرچه هر دو این خدمات مربوط به زیبایی ابرو است اما در ماهیت تفاوت بسیاری دارند. در کاشت مژه شما تارهای موی طبیعی فرد (مانند کاشت موی سر) را با تکنیک های مختلف در پوست وی میکارید اما در اکستنشن مژه مانند اکستنشن مو به موهای قبلی شما تارهایی اضافه و چسبانده و پر پشت میشود. پس میتوان گفت که به نوعی کاشت ابرو در آموزشگاه آرایشگری زنانه آموزش داده نمیشود و مراکز ویژه ای برای آموزش آن وجود دارد.

چه کسانی میتوانند در دوره آموزش کاشت ابرو شرکت کنند؟

بجهت اینکه این شغل کاملا تخصصی میباشد تنها افرادی که فارغ‌التحصیل رشته‌های پرستاری، مامایی، هوشبری و تکنسین اتاق عمل هستند، می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

۵/۵ ( ۱ نظر )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم مشاوره و معرفی آموزشگاه