نرم افزار مدیریت آموزشگاه راهمام

نرم افزار مدیریت آموزشگاه راهمام

شما به عنوان یک مدیر آموزشگاه ممکن است در مورد چرایی و چگونگی نیاز به یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه کارآمد، چیزهای زیادی شنیده باشید. اما آیا واقعا از اهمیت استفاده از یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه و تمام مزایایی که یک بستر نرم افزاری می تواند به شما ارائه دهد آگاهید؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا بر آگاهی خود در این زمینه بیافزایید.

نرم افزار مدیریت آموزشگاه چه کاری انجام می دهد؟

صرف نظر از نوع آموزشگاه اعم  از آموزشگاه زبان، آموزشگاه علوم فنی، آموزشگاه هنر و غیره… یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه طوری طراحی شده است تا نقطه مرکزی کل عملیات و فرایندهای آموزشی و مدیریتی شما باشد. یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه جامع و کارآمد این توانایی را به شما می دهد تا تمام جنبه های کسب و کار آموزشی خود را از طریق سیستم مذکور مدیریت نمایید. علاوه بر این شما را قادر می سازد تا تمامی ابزارهای مورد نیاز خود را در یک سیستم یکپارچه در کنار هم داشته باشید. به این ترتیب، می‌توانید بدون نیاز به جابجایی و انتقال اطلاعات مابین ابزارها و سیستم‌های مختلف، بصورت متمرکز بر کل اطلاعات و داده های خود پردازش و گزارش گیری کنید.

ساماندهی اصولی اطلاعات

بدون هیچ اغراقی می توان گفت که تمام مدیران آموزشگاه ها برای مدیریت کل عملیات آموزشی خود به یک نرم افزار جامع و قدرتمند مدیریت آموزشگاه نیاز دارند. زیرا برنامه ریزی و اجرای دوره های مختلف آموزشی نیاز به سازماندهی و هماهنگی مابین بخش های مختلف نظیر واحد آموزشی و واحد مالی شما دارد. با در اختیار داشتن نرم افزار مدیریت آموزشگاه دانش‌آموزان و هنرجویان شما تمام اطلاعات مرتبط با کلاس ها، نمرات و … خود را از این طریق بصورت کاملا آنلاین دریافت خواهند کرد و تمام جزئیات دوره های آموزشی آموزشگاه شما آماده و در دسترس کاربران قرار خواهد داشت.

با وجود نرم افزار آموزشگاه مدیریت همزمان خیل عظیمی از فعالیت ها و اطلاعات میسر خواهد بود زیرا مدیریت، ساماندهی و بایگانی اصولی اطلاعات و سوابق ثبت نام ها، ترم ها، دپارتمان ها، سیستم های مختلف آموزشی و امور مالی غالبا امری دشوار و گیج کننده است! این موضوع  نه تنها خطر خطای انسانی را افزایش می دهد، بلکه زمان و تلاش نیروی انسانی شما را بشدت درگیر می کند.

نرم افزار مدیریت آموزشگاه راهمام

نرم افزار مدیریت آموزشگاه راهمام به مدیران آموزشگاه کمک  می کند تا انجام کلیه امور مربوط به مدیریت یک آموزشگاه، اعم از مدیریت تعیین سطح ها، ثبت نام ها، مدیریت کلاس های حضوری و مجازی، امور مالی، صدور گواهی، اطلاعات دانش آموزان و … را به سادگی مدیریت نمایند.

راهمام با شناخت و راهکارهای صحیح نیازهای رو به رشد آموزشگاه ها و انواع مراکز آموزشی مختلف در طی چندین سال گذشته سعی کرده است که بعنوان کارآمدترین نرم افزار مدیریت آموزشگاه توسعه پیدا کند.

نرم افزار مدیریت آموزشگاه راهمام برای انجام انواع عملیات های مدیریت آموزشی و ثبت نام ها، مدیریت مالی، مدیریت منابع و انواع گزارش گیری تولید شده است. با راهمام می توانید براحتی دوره های مختلف را بصورت آنلاین ارائه کنید تا مخاطبین و دانش پذیران براحتی با تلفن همراه و یا کامپیوتر بصورت اینترنتی اقدام به پرداخت شهریه و ثبت نام کنند.

چرا باید از راهمام استفاده کنیم؟​

 • صرفه جویی در هزینه ها
 • صرفه جویی در زمان
 • ساماندهی اطلاعات
 • کاهش مراجعات حضوری
 • افزایش دقت و کاهش خطا
 • دسترسی در هر مکان و هر زمان

پرداخت اینترنتی شهریه

قابلیت پرداخت  اینترنتی شهریه و ثبت  نام در دوره ها وکلاس ها یکی از بخش های اساسی و کاربردی در نرم افزار آموزشگاه راهمام است. به این صورت که دانش آموزان می توانند از طریق تلفن همراه و یا کامپیوتر وارد سامانه راه اندازه شده راهمام برای آموزشگاه شده و لیست دوره های ارائه شده بهمراه مشخصات را مشاهده و جستجو نموده سپس با انتخاب دوره یا سطح مورد نظراقدام به ثبت نام و پرداخت آنلاین مبلغ شهریه نمایند.

از مزایای ثبت نام اینترنتی و پرداخت آنلاین شهریه، صرفه جویی چشم گیری در زمان و هزینه ها است، که این مزیت هم شامل آموزشگاه و هم دانش آموزان می شود. از صرفه جویی در هزینه های تردد، سوخت و زمان تا صرفه جویی در زمان و هزینه نیروی انسانی جهت پاسخگویی و مدیریت کاغذی و فیزیکی ثبت نام ها و ساماندهی پرونده های ثبت نام دانش آموزان دانست.

از اینرو بهرمندی از این قابلیت بالقوه در آموزشگاه سبب می شود نتایج و تحول اساسی در مدیریت نوین یک آموزشگاه با هدف همگام شدن با  فناوری ها و روش های جدید روز می شود.

مدیریت دوره ها و کلاس ها

ایجاد و ساماندهی کلاس ها و دوره های آموزشگاه به آسانی در سیستم مدیریت آموزشی راهمام امکان پذیر است. شما می توانید مشخصات مختلفی نظیر انتخاب ترم، تعیین ظرفیت ثبت نام، انتخاب مدرس برای کلاس و دوره، حضور و غیاب، تعیین مبلغ شهریه ثبت نام، انتخاب روز و ساعات برگزاری کلاس و سایر مشخصات دیگر را برای ایجاد و مدیریت کلاس ها و دوره ها استفاده نمایید.

برگزاری کلاس مجازی

یکی از قابلیت های کلیدی و مهم در سیستم مدیریت آموزشی راهمام، یکپارچه بودن با بسترهای نوین برگزاری آموزش مجازی نظیر بیگ بلو باتن و ادوبی کانکت است. به این صورت که دانش آموز و مدرس هر کدام از طریق حساب کاربری خود به لیست کلاس های مجازی و حضوری خود دسترسی داشته و براحتی وارد محیط کلاس مجازی خود می شوند.

مدیریت آموزشگاه زبان

در راهمام امکانات جامع ویژه ای برای آموزشگاه های زبان در مقیاس های بزرگ و کوچک از پیش فراهم شده است تا فرایند مدیریت حرفه ای یک آموزشگاه زبان را براحتی فراهم سازد.

بطور مثال در آموزشگاه هایی که زبان های خارجی مختلفی تدریس می کنند، ساماندهی گروه های آموزشی، سطح ها، کلاس ها، و ثبت نام های زبان آموزان هر زبان خارجی براحتی امکان پذیر است. از گزارش گیری آموزشی و مالی تا صدور گواهی تنها بخشی از امکانات متنوع در راهمام است.

یکی دیگر از فرایندهای متداول در یک آموزشگاه زبان، انجام تعیین سطح زبان آموز پیش از ثبت نام در آموزشگاه و یا پیش از ثبت نام در هر ترم است. که این امکان براحتی و با جزئیات در سیستم مدیریت آموزشی راهمام قابل انجام است.

برگزاری آزمون آنلاین

یکی از بخش های بسیار مهم و کاربردی در سیستم مدیریت آموزشی راهمام برگزاری آزمون آنلاین است. که به مراکز آموزشی و مدرسان این امکان را می دهد که براحتی و با صرفه جویی در زمان و جلوگیری از اتلاف لوازم تحریر، آزمون مجازی برگزار کنند و دانش آموزان براحتی بتوانند از طریق کامپیوتر و یا موبایل در هر مکان در آزمون شرکت کرده و نتایج را مشاهده نمایند.

مدیریت ترم و یا سال تحصیلی

در راهمام ساماندهی ساختار دوره ثبت نام ها نظیر ترم یا سال تحصیلی به آسانی انجام می شود. و شما می توانید بطور مثال خصوصیاتی نظیر چون تاریخ شروع و پایان ترم یا سال تحصیلی را مشخص نمایید. همچنین شما می توانید گزارش گیری بر اساس ترم و یا سال تحصیلی انجام داده و یا ترم ها/سال تحصیلی ها را با هم مقایسه نمایید، تا راهمام اطلاعات مفیدی را برای شما نمایش دهد.

مدیریت دپارتمان ها و گروه های آموزشی

در صورتی که موسسه آموزشی یا مرکز آموزشی شما دپارتمان ها (بخش ها) و گروه های آموزشی مختلفی دارا است، راهمام این امکان را به شما می دهد که به آسانی تمامی دپارتمان ها و گروه های آموزشی مرتبط با آنها را ساماندهی نمایید.

مدیریت کلاس ها

مدیریت کلاس ها در راهمام به آسانی انجام می شود و شما به راحتی می توانید با انتخاب نوع سطح یا دوره به تعداد دلخواه کلاس با خصوصیاتی نظیر ترم یا سال تحصیلی، مدرس، ظرفیت مجاز، جنسیت و سایر خصوصیات مورد نیاز را ثبت نمایید تا دانش آموزان بتوانند براحتی و بصورت آنلاین در این کلاس ها ثبت نام کنند.

مدیریت اطلاعات دانش آموزان

در راهمام در کنار وجود امکان ایجاد و مدیریت اطلاعات دانش آموزان توسط کاربران مدیریت مرکز آموزشی، خود دانش آموزان و یا والدین آنها هم می توانند بصورت آنلاین اطلاعات و مشخصات فردی خود را بصورت آنلاین در راهمام ثبت اولیه کنند و سپس اقدام به ثبت نام در کلاس مورد نظر کنند.

تعیین سطح دانش آموز

در بسیاری از سیستم های آموزشی، دانش آموز پیش از ثبت نام و شروع یادگیری میبایست سطح و مهارت آن توسط کارشناس و یا مدرس معیین شده از جانب موسسه یا آموزشگاه مشخص شود تا در سطح مناسبی قرار گیرد. راهمام امکان مدیریت و گزارش گیری تعیین سطح دانش آموزان را پیش از ثبت نام و شروع فرایند یادگیری را بصورت ویژه فراهم می کند.

حضور و غیاب، نمرات و گواهی پایان دوره

در راهمام مدرسان نقش ویژه ای ایفا می کنند، آنها می توانند با ورود به حساب کاربری خود و مشاهده لیست کلاسهای ثبت شده برای آنها به دانش آموزانی که در کلاس ثبت نام کرده اند دسترسی داشته باشند. مدرسان از حساب کاربری خود می توانند به حضور و غیاب دانش آموزان، و نمرات دانش آموزان را ثبت نمایید. راهمام بصورت خودکار پس از اتمام دوره آموزش گواهی پایان دوره دانش آموز را بر اساس الگوی از پیش تعریف شده توسط موسسه یا آموزشگاه صادر نمایید.

گزارش گیری متنوع

امکان گزارش گیری متنوع از میزان ثبت نام ها بر اساس پارامترهای متفاوتی نظیر، تاریخ، سطح یا عنوان دوره، مدرس، شعب، ترم یا سال تحصیلی و … وجود دارد که به شما کمک می کند دید و تسلط بسیار خوبی بر روند آموزش و مرکز آموزشی خود داشته باشید.

پرداخت آنلاین شهریه

فراگیران و یا والدین آنها براحتی و بصورت اینترنتی و از طریق درگاه بانکی می توانند اقدام به پرداخت شهریه و یا مبلغ دوره کنند.

مدیریت و پرداخت اقساط بصورت آنلاین

از بخش مدیریت امکان تعریف ثبت نام از نوع قسطی وجود دارد و دانش آموز می تواند مبلغ شهریه و یا دوره را بصورت قسطی و بصورت آنلاین پرداخت کند.

تعریف انواع استثناء ها برای ثبت نام

امکان ثبت نام دانش آموز با مبلغ اختصاصی بهمراه برچسب خاص وجود دارد، بطور مثال اگر تسهیلاتی را برای مراکز خاص در نظر دارید این امکان بسیار کاربردی خواهد بود.

تعرفه بندی اختصاصی

شما می توانید تعرفه بندی اختصاصی را برای هزینه سطح ها و یا دوره ها در شعب دلخواه خود ایجاد نمایید، بطور مثال در صورتی که در روستاها تعرفه خاصی را برای ثبت نام در نظر گرفته اید، شما می توانید از این امکان سودمند تعرفه بندی اختصاصی استفاده نمایید.

حساب اعتباری

کاربران مدیر و یا مدیران شعب می توانند حساب اعتباری خود را در سامانه افزایش دهند و به منظور کاهش مراجعه به درگاه بانکی و ورود مجدد مشخصات کارت بانکی اقدام به ثبت نام دانش آموز در کلاس کنند و از موجودی حساب اعتباری خود در پنل کاربری کسر نمایند.

مدیریت طلب و بدهی

در صورتی که شما تسهیلات مالی خاصی را برای دانش آموزان و یا والدین آنها در نظر می گیرید، می توانید برای کنترل، ثبت و گزارش گیری طلب و بدهی از این امکان استفاده نمایید.

اتصال به تمامی درگاه های بانکی

راهمام با قابلیت اتصال به تمامی درگاه های بانکی اینترنتی بانک ها و انجام پرداخت بصورت اینترنتی، مبالغ پرداختی را بصورت مستقیم به حساب حقیقی و یا حقوقی مرکز آموزشی شما واریز نمایید.

نرم افزار مدیریت موسسات آموزشی

مدیران موسسات آموزشی موفق و پیشرو بشکل مستمر بدنبال راه حل ها و راهکارهای نوین مبتنی بر فناوری های روز برای بهبود شرایط کمی و کیفی خدمات موسسه آموزشی خود هستند، یکی از گذرگاه های اصلی تحقق این امر استفاده از ظرفیت های حداکثری فناوری اطلاعات و بصورت ویژه راهکارهای ویژه نرم افزاری است. تا بتوان مدیریت نوین و نظارت دقیق بر عملکرد موسسه آموزشی تحقق یابد.

نرم افزار مدیریت موسسات آموزشی راهمام یک راهکار ویژه و جامع برای مدیریت کارآمد یک موسسه آموزشی در مقیاس های بزرگ و کوچک است. امکانات کاربردی متنوع مدیریتی، نظارتی و گزارشی سبب شده است که مدیران با تجربه موسسات آموزشی نگاه متمایزی به راهمام داشته باشند.

مدیریت نمایندگی ها و شعب

راهمام یک راهکاری ویژه برای موسسات آموزشی در مقایسهای بزرگ، متوسط است، که دارای نمایندگی ها و شعب مختلف در استان ها و شهرها بوده و نیازمند متمرکز کردن داده ها و اطلاعات جهت کنترل، مدیریت، آمار و گزارش گیری است.

راهمام این امکان را به شما می دهد که تمامی شعب و نمایندگی های خود را با تخصیص مدیران آنها در سامانه تعریف نموده و هر شعبه بصورت مستقل و مدیریت شده از مرکز فعالیت نمایند.

مدیران نمایندگی ها هم بصورت مستقل و از حساب کاربری خود به تمامی امکانات لازم جهت مدیریت شعبه خود اعم از مدیریت دانش آموزان، ثبت نام آنلاین، مدیریت کلاس ها، امور مالی، گزارشات متنوع و … در اختیار دارند.

نرم افزار مدیریت موسسه آموزشی راهمام دارای امکانات مختلفی نظیر پایش فعالیت شعب و نمایندگی ها در استان ها و شهرهای مختلف، متمرکز بودن اطلاعات و یکپارچه بودن امکانات، انواع گزارش گیری های مالی و آموزشی، ابزارها و امکانات ارتباطی، مدیریت دپارتمان ها و گروه های آموزشی تنها بخشی از امکانات جامع نرم افزار آنلاین مدیریت موسسه آموزشی راهمام است.

برخی امکانات شاخص

 • مدیریت استان ها و شهرها
 • مدیریت شعب و نمایندگی ها
 • مدیریت و نظارت بر عملکرد مدیران شعب
 • مدیریت کارکنان اداری و سطح دسترسی های مختلف
 • مدیریت دپارتمان های آموزشی
 • مدیریت گروه های آموزشی
 • مدیریت سطوح و دوره ها بشکل یکپارچه
 • گزارش گیری های متنوع آموزشی و مالی
 • نظارت بر برگزاری دوره ها و کلاس در شعب و نمایندگی ها
 • ابزارها و امکانات اشتراک گذاری
 • امکانات ارتباطی داخلی
 • و …

چه چیزی را دریافت می کنید؟

شما صاحب یک آدرس منحصر بفرد اینترنتی می شوید، مانند (www.example.ir) که از طریق آن هم به سامانه مدیریت آموزشی راهمام جهت انجام تمامی امور آموزشی اعم از ثبت نام، مدیریت دانش آموزان، مدیریت کلاس ها یا دوره ها و کلیه امکانات مورد نیاز جهت مدیریت امور آموزشی دسترسی خواهید داشت. بعلاوه یک وب سایت شیک و حرفه ای برای معرفی مرکز آموزشی شما و همچنین اطلاع رسانی و انتشار فعالیت ها، اخبار، آموزش ها، تصاویر و کلی کار دیگه…

یعنی در واقع شما هیچگونه نیازی به نصب برنامه ای بر روی کامپیوتر نخواهید داشت. و تمامی کارها بصورت آنلاین و از طریق کامپیوتر، لب تاپ یا تلفن همراه و در هر جایی که هستید انجام خواهید داد.

پس خودتان را برای تحولی شگرف آماده کنید! نگران نباشید، ما همواره در کنار شما هستیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *