متن دیالوگ برای تست بازیگری کودکان

دیالوگ برای تست بازیگری کودکان؛ رمز موفقیت فرزند شما

تست بازیگری کودکان فرصتی است برای این‌که کودکان بتوانند استعداد خود برای شروع بازیگری را به نمایش بگذارند. یکی از بخش‌های مهم این تست نیز انتخاب متن اتود برای اجرا است. اما انتخاب این متن هم برای کودکان و هم والدین کاری دشوار است. خصوصا اگر ندانند باید دنبال چه نوع متنی باشند و بهترین دیالوگ برای تست بازیگری کودکان چه ویژگی‌هایی دارد.

تست بازیگری کودکان

متن اتود بازیگری کودکان چیست؟

حتما شنیده‌اید که به شما می‌گویند کودکان برای تست باید یک متن اتود یا دیالوگ بازیگری یا مونولوگ را حفظ کرده و آن را اجرا کنند. پیش از هر چیز بگوییم، دیالوگ برای اجرا به حداقل دو نفر نیاز دارد و به‌همین دلیل منظور از دیالوگ برای تست بازیگری، همان مونولوگ است. اما مونولوگ چیست؟

مونولوگ سخنان یک شخصیت در یک فیلمنامه، نمایشنامه و حتی رمان است. این متن ممکن است خطاب به شخصیت دیگری در اثر باشد و یا مانند بیان افکار با صدای بلند باشد. برای متن اتود بازیگری کودک نیازی نیست این متن بلند باشد و حتی متنی در حدود یکی دو دقیقه می‌تواند کافی باشد. مهم‌ترین نکته انتخاب این متن نیز است که بتواند استعداد کودک را به عنوان یک بازیگر به نمایش بگذارد.

دیالوگ برای تست بازیگری کودکان را چطور انتخاب کنیم؟

همه کودکان علاقمند به بازیگری برای شرکت در تست بازیگری به به یک مونولوگ عالی نیاز دارند تا برگزارکنندگان این آزمون را تحت تاثیر قرار دهند. اما اگر نمی‌دانید برای انتخاب این متن باید از کجا شروع کنید و بهترین دیالوگ برای تست بازیگری کودکان چه ویژگی‌هایی دارد، نگران نباشید. ما در ادامه به نکات راهنمای این انتخاب می‌پردازیم.

دیالوگ تست بازیگری برای کودکان باید حاوی احساسات باشد

متن اتود بازیگری کودک باید هم حاوی احساسات باشد و هم مخاطب بتواند از نظر عاطفی با آن ارتباط برقرار کند. برای مثال یک مونولوگ طنزآمیز هم هیجانات نمایشی کودک را نشان می‌دهد و هم ممکن است مخاطب را به خنده وادار کند. یک مونولوگ دراماتیک نیز می‌تواند مخاطب با فکر کردن وادار کند. یا متن تراژیک می‌تواند اندوه را نشان دهد و آن را منتقل کند.

دیالوگ تست بازیگری برای کودکان باید حاوی احساسات باشد

متنی را انتخاب کنید که کودک بتواند اجرا کند

باورپذیر بودن یکی از ویژگی‌های بهترین اجرا برای تست بازیگری است. بنابراین مونولوگ یک کاراکتر هفتاد ساله در یک نمایشنامه برای نشان دادن استعداد فرزند ۱۰ ساله شما مناسب نیست. همچنین حواستان به متن‌های آهنگین یا نیازمند لهجه باشد چرا که اجرای آن‌ها ممکن است بسیار دشوار باشد. پس متنی را انتخاب کنید که جملاتی روان و کوتاه و کلماتی آشنا داشته باشد.

دیالوگ برای تست بازیگری کودکان باید کوتاه باشد

به‌طور معمول بهترین متن اتود بازیگری برای کودکان باید در زمانی معادل ۱ تا ۲ دقیقه قابل اجرا باشد. زیرا در صورتی که بیش از این طول بکشد، برگزارکننده آزمون را خسته می‌کند. این افراد از توانایی بالایی در ارزیابی بازیگران کودک دارند و در کمترین زمان هم می‌توانند استعداد فرزند شما را ارزیابی کنند.

تمرین، تمرین و باز هم تمرین!

اضطراب در زمان اجرای متن اتود بازیگری کودک کاملا طبیعی است. حتی هنرجویان بزرگسال نیز در زمان برگزاری این آزمون‌ها دچار استرس می‌شوند. اما چیزی که به کودک در غلبه بر این استرس کمک می‌کند، این است که بر اجرای خود مسلط باشد و این ممکن نمی‌شود مگر با بارها تمرین. اگر به موفقیت فرزند خود در این تست علاقه دارید وقت بگذارید و هر از گاهی (نه به طور ممتد و خسته‌کننده) از او بخواهید متن را برای شما اجرا کند.

بازیگری کودکان

دیالوگ برای تست بازیگری کودکان را از کجا انتخاب کنیم؟

متن اتود بازیگری کودک ممکن است بخشی از منابع بازیگری مانند فیلمنامه یک فیلم سینمایی یا فیلم انیمیشن یا بخشی از یک نمایشنامه مناسب برای سنین کودکان و نوجوانان باشد. البته در اینترنت هم می‌توانید متن‌های آماده را پیدا کنید که دقیقا برای این کار نوشته شده‌اند. در ادامه چند نمونه از این متن‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

متن شماره یک برای شخصیتی به نام تیمی (پسر)

  • رده سنی: ۷ تا ۱۰ سال
  • ژانر: کمدی
  • خلاصه داستان: تیمی سعی می‌کنه مادرش رو متقاعد کنه که به‌هم‌ریختگی اتاقش تقصیر اون نیست.

تیمی: مامان! اصلا تقصیر من نیست که اتاقم به‌هم‌ریخته‌اس! من و آنتونی داشتیم با ماشینای مسابقه‌ای‌مون بازی می‌کردیم. فقط چهار تا ماشین بودن. همین! ولی یه دفعه یه صدایی از حیاط شنیدیم. یه سفینه اندازه ماشین بابا تو حیاط فرود اومد! یه آدم فضایی سبز بیریخت با سه تا کله ازش پیاده شد‌. بعدم از پنجره اومد توی اتاق! یهو حمله کرد و کتابامو از توی کتابخونه‌م ریخت بیرون. آنتونی پشت تخت قایم شده بود. ولی من فریزبی‌مو برداشتم و پرت کردم سمتش. خورد به شکمش. ولی انگار نه انگار، فریزبی‌مو برداشت و از پنجره رفت بیرون و با سفینه‌ش پرواز کرد. مامان! تو باید همین که من الان زنده هستم خوشحال باشی!!

متن شماره دو برای شخصیتی به نام لی‌لی (دختر)

  • رده سنی: ۷ تا ۱۰ سال
  • ژانر: کمدی
  • خلاصه داستان: پدر لی در حال تماشای اخباره. ولی لی‌لی می‌خواد کارتون ببینه.

لی‌لی: بابا چرا هر شب هر شب هر شب اخبار می‌بینی؟ آخه این چه برنامه‌ایه؟ تو دوست نداری بخندی؟ نمی‌خوای یه کارتون قشنگ هیجان‌انگیز ببینی؟ من که سرم داره از دست این اخبارگو و این خبرا منفجر می‌شه! تازه! اگه می‌خوای اخبار ببینی، من خودم برات اجرا می‌کنم. ببین: «امشب، همه در تمام دنیا بسیار خسته کننده هستند. تمام دنیا خسته کننده است و خیلی از آدم‌ها چیزهای خسته کننده‌ای گفتند و آب‌وهوا خسته کننده است. امیدوارم شب خسته کننده‌ای داشته باشید چون من خسته‌ام و شب‌بخیر.” دیدی کاری نداشت؟ اینم خبر. حالا نوبت منه که کارتون ببینم!

ثبت نام در تست بازیگری کودکان با استفاده از سایت ایران آموزشگاه

اگر به‌دنبال مرجعی برای معرفی بهترین آموزشگاه‌های بازیگری هستید که تست بازیگری برای کودکان را برگزار می‌کنند، کافی است به سایت ایران آموزشگاه مراجعه کنید. ایران آموزشگاه بزرگ‌ترین سایت کتگوری آموزشگاه‌های کشور است و می‌توانید با مراجعه به آن در تست‌های بازیگری که برای کودکان برگزار می‌شوند ثبت نام کنید. شما همچنین می‌توانید برخی از اطلاعات لازم درباره آموزشگاه‌ها و دوره‌های بازیگری، منابع مورد نیاز برای انتخاب دیالوگ برای تست بازیگری کودکان و روش‌های آماده شدن برای این تست‌ها را با مطالعه مطالب متنوع و صفحات این سایت به‌دست آورید.

پرسش و پاسخ

دیالوگ برای تست بازیگری کودکان را از کجا انتخاب کنیم؟

در اینترنت می‌توانید متن‌های آماده را پیدا کنید که دقیقا برای این کار نوشته شده‌اند.

متن اتود بازیگری کودکان چیست؟

این متن ممکن است خطاب به شخصیت دیگری در اثر باشد و یا مانند بیان افکار با صدای بلند باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *