بهترین آموزشگاه نویسندگی و نمایشنامه نویسی کشور – کلاس نویسندگی ✏️

بهترین آموزشگاه نویسندگی

بهترین کلاس نویسندگی و نمایشنامه نویسی تهران و ایران 🎬

اصل اساسی نویسندگی: « خواندن خوب – تمرین نوشتن – علاقه »

بهترین کلاس نویسندگی تهران و ایران کجاست؟

شغل نویسندگی یکی از جذاب‌ترین و خاص‌ترین مشاغل هنری است. نویسندگی، نمایشنامه نویسی و فیلمنامه نویسی همگی در یک شاخه قرار دارند و

ما در این صفحه از سایت ایران آموزشگاه قصد داریم در مورد نویسندگی صحبت کنیم و تعدادی از مراکز معتبر در زمینه آموزش نویسندگی را نیز به شما معرفی کنیم.

یکی از ویژگی های مهم و خاص نویسندگی انفرادی بودن آن است که از این حیث نویسندگی جزو تنهاترین مشاغل دنیا محسوب میشود. نویسنده ها معمولا بتنهایی و در تنهایی خودشان اقدام به نوشتن میکنند و به این معناست که باید کار کردن در تنهایی را دوست داشته باشید.

معمولا نظم و انضباط در نویسندگی مهم است چرا که شما اگر در یک مجله یا روزنامه و یا در بخش تولید محتوای یک شرکت و هولدینگ کار میکنید باید نوشته های خود را در زمانبندی مشخص به پایان رسانده و برای استفاده تحویل دهید.

آیا نویسندگی نیاز به استعداد ذاتی دارد؟

این درست است که نویسندگی نیاز به هوش و استعداد و خلاقیت فراوان دارد اما شما با تمرین، تلاش، مطالعه زیاد، نظم و یادگیری تکنیک ها، قواعد و گرامر هم میتوانید نوشتن را شروع کنید.

چطور وارد شغل نویسندگی شویم؟

برای ورود به شغل نویسندگی باید تلاش و تمرین را در اولویت کار قرار دهید. رشته ای تحت عنوان رشته نویسندگی در دبیرستان و یا دانشگاه ها نیز وجود ندارد و باید از دو روش زیر اقدام به یادگیری نویسندگی نمود:

۱- از طریق آموزشگاه های آزاد هنری و سینمایی و گزاندن دوره‌های حرفه ای نویسندگی (در ادامه چند آموزشگاه خوب معرفی میکنیم)

۲- از طریق دانشگاه و تحصیل در رشته های دانشگاهی مرتبط از جمله ادبیات داستانی و زبان و ادبیات فارسی تحصیل کنند.

 

درآمد نویسندگی چطور است؟

ممکن است نویسندگی درآمد زیادی نداشته باشد مگر اینکه به حوزه هایی مانند سینما ورود کنید. البته حوزه های فراوان دیگری هم برای کسب درآمد در این شغل وجود دارد، مثل: بخش تولید محتوای متنی در سایت‌های واسط مانند رایامارکتینگ و نویسش یا پونیشا و بسیاری از پلتفرم‌های تولید محتوا که بصورت انفرادی میتوانید سفارش کار دریافت کنید.

معرفی چند نویسنده معروف ایرانی و خارجی:

 • سیمین دانشور – نخستین زن ایرانی داستان نویس به شکل حرفه ای، مترجم و همسر جلال آل‌احمد
 • هوشنگ مرادی کرمانی – نویسنده معاصر به ویژه کتاب های کودک و نوجوان از جمله کتاب قصه های مجید
 • محمود دولت آبادی – نویسنده و مترجم ایرانی
 • جلال آل احمد – نویسنده و مترجم ایرانی
 • لئو تولستوی – نویسنده و فعال سیاسی و اجتماعی روس
 • ویکتور هوگو – بزرگ‌ترین شاعر سده نوزدهم فرانسه، بزرگترین شاعر در گستره ادبیات فرانسه، داستان‌نویس، درام‌نویس و بنیانگذار مکتب رومانتیسم

شاخه های مختلف نویسندگی چیست؟

 • نویسنده محتوا
 • روزنامه نگار
 • ویراستار
 • سفرنامه نویس
 • ستون نویس
 • روح نویس
 • فیلم نامه نویس
 • ترانه سرا
 • کارشناس رسانه های اجتماعی
 • کارشناس بازاریابی ایمیلی
rahnamaye bazigari iranamozeshgah

از کجا بازیگری رو شروع کنم؟

rahnamaye bazigari iranamozeshgah

چطور تست بازیگری بدم؟

bazigari kodak iranamozeshgah

کلاس بازیگری کودک کجا برم؟

goyandegi iranamozeshgah

کلاس گویندگی کجا برم؟

کلاس نویسندگی

بهترین آموزشگاه نویسندگی تهران و ایران

_
_

آموزشگاه سمندریان

_
 • اطلاعات تماس آموزشگاه سمندریان: «کلیک کنید»
 • آدرس آموزشگاه سینمایی سمندریان: تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به چهارراه قصر، اندیشه یکم، پلاک ۶، طبقه همکف
 • تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۴۰۸۲۲۸
برای مشاهده قیمت + دوره ها + اساتید + خروجی آموزشگاه کلیک کنید

آموزشگاه سینمایی سمندریان در شریعتی قرار دارد و با مدیریت مرحوم استاد محمد سمندریان اداره میشد می‌باشد. بی شک نام استاد محمود سمندریان خود گویای اعتبار این آموزشگاه بازیگری می‌باشد. کلاس های بازیگری سمندریان در غیاب مرحوم استاد سمندریان با مدیریت هما روستا همسرشان برگزار میشد.

تعداد قابل توجهی از بازیگران مطرح مانند محمدرضا فروتن، حامد بهداد، مرجان شیرمحمدی، امیر جعفری و… خود را از شاگردان زنده‌یاد سمندریان می‌دانند. بعد از درگذشت این هنرمند، آموزشگاه این استاد با مدیریت هما روستا همسر او، فعالیت خود را ادامه داد و در حال حاضر احمد ساعتچیان فن بیان، حسین کیانی تحلیل نمایشنامه، محمودرضا رحیمی بازیگری، محمدعلی سجادی شناخت سینما، پانته‌آ پناهی‌ها بدن بداهه، اصغر دشتی کارگاه تئاتر را در این آموزشگاه تدریس می‌کنند. (طبق آخرین اطلاعات).

هزینه کلاس نویسندگی سمندریان

اطلاعاتی در مورد هزینه و شهریه کلاس‌های بازیگری سمندریان در دسترس نیست. هنرجویان در دو ترم پنج ماهه (اردیبهشت و آبان تاریخ ثبتنام) وارد کلاس‌ها می‌شوند. برای ورود ابتدا با آنان مصاحبه‌ای انجام شده و تست سطح عملی و علمی بازیگری انجام میگیرد. کلاس‌ها به مدت چهار روز در هفته و هر جلسه سه ساعت برگزار می‌شود.

 • شهریه هر ترم مبلغ ۱۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان است.
 • پذیرش در دوره جامع ترمی، منوط به قبولی در مصاحبه ورودی است.
 • حداقل سن واجدین شرایط ثبت نام ۱۸ سال تمام و حداکثر سن ۴۰ سال است.
 • دریافت مدرک آکادمی منوط به گذراندن کامل هر دو ترم مقدماتی و پیشرفته و ارائه اجرای پایانی است.
_

آموزشگاه سینمایی و فیلمسازی هنر و سینما

_
برای مشاهده قیمت + دوره ها + اساتید + خروجی آموزشگاه کلیک کنید

آموزشگاه بازیگری هنر و سینما در پارک وی قرار دارد و فعالیت درخشانی در امر آموزش و برگزاری دوره های مختلف بازیگری کودک و بزرگسال و دیگر رشته های سینمایی با حضور اساتید برجسته و درجه یک سینما چون دکتر محمد صادقی ، محمد حسین لطیفی ، داریوش موحد ، مسعود آب پرور ، خانم مهدیه اعرابی و مهدی ارجمند دارد. آموزشگاه دارای محیطی با کیفیت و مجهز بوده و مجموعه کاملا مقید به امور اخلاقی و با سلامت کامل مشغول به برگزاری دوره‌های سینمایی بصورت تخصصی است. آموزشگاه هنروسینما حضور اساتیدی چون بهروز افخمی و سیروس الوند و … را نیز در رزومه کاری خود داشته است.

” آموزش اصولی و صحیح هدف اصلی ماست “

بی شک میتوان کلاس‌های آموزشی هنر و سینما را جزو برترین و اصولی ترین آموزش دهندگان هنرهای سینمایی در تهران بویژه آموزش بازیگری کودک و نوجوان دانست. شعار و هدف آموزشگاه “یادگیری اصولی و درست” دوره های آموزشی با حضور و مباشرت اساتید در تمام جلسات می‌باشد که به حق بخوبی از عهده این امر برآمده و تمام اصول یادگیری را با تمام توان توسط اساتید برجسته کشوری آموزش میدهند.

آموزشگاه تاکید زیادی بر آموزش اصولی توسط اساتید ذکر شده دارد و شرط آموزش‌ها را مباشرت و مشارکت حضوری خود اساتید در تمامی جلسات دانسته که جزو نکات برجسته و طلایی آموزشگاه محسوب میشود.

(اساتید نام برده شده تمامی کلاس ها را تا انتها خودشان آموزش میدهند) از جمله خدمات دیگر آموزشگاه بازیگری هنر و سینمای تولیدات دائمی فیلم های کوتاه است که بررسی تولیدات و اکران آن و جلسات نقد و بررسی سینمایی با حضور بهترین کارشناسان و منتقدان سینما و تلویزیون نام برد.

آموزش‌ها: دوره بازیگری تخصصی کودک و نوجوان، بازیگری بزرگسال، دوره کارگردانی، دوره فیلمنامه نویسی، دوره کارگاه تئاتر همراه با مشاوره رایگان و ارائه گواهینامه پایان دوره از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت میپذیرد.

دوره تخصصی بازیگری کودک و نوجوان

هنر و سینما تنها برگزار کننده کلاس‌های تخصصی آموزش بازیگری به کودکان با حضور والدین می‌باشد. از ویژگی های برجسته دوره های کودک مجموعه آموزش های تضمینی رفع هرگونه ضعف و مشکلات شخصیتی در فضای سایکو درام و تئاتر درمانی – برطرف شدن مشکلات گفتاری – مشکلات شل زبانی – کند زبانی – لکنت زبان – بالا بردن اعتماد بنفس و رفع خجالت و … میباشد. بازیگری کودک ما یک دوره ی روانشناسیست.

هزینه کلاس نویسندگی

توجه فرمایید: مبالغ دوره ها و مدت دوره ها ممکن است نسبت به هر دوره و تاریخ متفاوت باشد. ملاک هزینه ها مبلغ اعلامی از سوی آموزشگاه است.

برگزاری دوره های آموزشی از چهارشنبه تا جمعه است و هزینه دوره ها معادل ۱۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان است. دوره های کودک از ۴ تا ۸ سال و نوجوان از ۸ تا ۱۵ سال و در ۴ ترم ۳ ماهه با هزینه هر ترم ۲.۵۰۰.۰۰۰ هزار تومان است. معرفی خوابگاه برای شهرستانی ها و برگزاری کلاس های آخر هفته برای شاغلین و شهرستانی ها).

_

آموزشگاه بازیگری داریوش ارجمند

_
برای مشاهده قیمت + دوره ها + اساتید + خروجی آموزشگاه کلیک کنید

آموزشگاه بازیگری هنر ارجمند یا کلاس بازیگری داریوش ارجمند در محدوده محله شریعتی قرار دارد و با مدیریت استاد داریوش ارجمند و استاد حسن خلیلی فر در سال ۱۳۷۵ شروع به فعالیت نموده است.

کلاس بازیگری داریوش ارجمند بعنوان “مدرسه عالی بازیگری” در معاونت سینمایی حوزه هنری با مدیریت استاد داریوش ارجمند و با مسئولیت آموزشی جناب آقای حسن خلیلی فر تاسیس شد؛ و پس از ده سال فعالیت در سال ۱۳۸۵ به زیر مجموعه آموزش های آزاد “دانشگاه سوره” انتقال یافت و سرانجام در سال ۱۳۸۹ با اخذ مجوز از سازمان فنی و حرفه‌ای به عنوان آموزشگاهی مجزا و مستقل به کار خود ادامه داد. هنرجویان زیادی در رشته ها و دوره های مختلف کلاس های آموزشگاه داریوش ارجمند به کسب علم و معرفت پرداخته‌اند که اکنون در عرصه های مختلف مشغول به فعالیت هستند.

معرفی اساتید آموزشگاه سینمایی داریوش ارجمند

آموزشگاه بازیگری هنر ارجمند در طول سالیان فعالیت خود مفتخر به همکاری با اساتید سرشناسی بوده که خالصانه علم و هنر خود را در اختیار هنرآموزان مشتاقان قرارداده اند که میتوان به اساتیدی چون داریوش ارجمند، علی ژکان، مرحوم نادر ابراهیمی، مرحوم رضا سیدحسینی، دکتر محمود کریمی حکاک، اصغر همت، پرویز پورحسینی، افسر اسدی، انوشیروان ارجمند، حسن خلیلی فر، عطاء الله کوپال، مرحوم فواد نجف زاده، مرحوم علیرضا احمدزاده، سعید پوراسماعیلی، میکائیل شهرستانی، محمدرضا دلپاک، محمد چرمشیر، جابر قاسمعلی، فریدون فرهودی، امیر پوریا، حسین معززی نیا، مرحوم حمید حمزه، نوید فرح مرزی، حامد نصرآبادیان، سهراب میرسپاسی، عادل تربتی و دیگر اساتید سرشناس اشاره نمود.

دوره های آموزشی در آموزشگاه سینمایی استاد ارجمند: کلاس های بازیگری – کلاس های کارگردانی – کلاس های فیلمنامه نویسی – کلاس های کارگاه تخصصی تحلیل فیلم – کلاس های نور و تصویر برداری – کلاس های عکاسی – کلاس های تدوین – کلاس های گریم

دانش آموختگان برتر بازیگری آموزشگاه هنر ارجمند: امیر آقایی، گلاره عباسی، آرزو نبوت، مجتبی پیر زاده، اکبر ملایی، شادی اسد پور، مهیا دهقانی، ریحانه پارسا، رضا فوادی، پدرام زنجانی، آرزو آفری، علی عبادت طلب، مسعود ترابی، شایان طهماسب پور، آیه قبادیان، رضا کشاورز و … بالغ بر دویست فارغ التحصیل که هم اکنون در رشته های مختلف مشغول به فعالیت در سینما و تئاتر می‌باشند.

قیمت کلاس نویسندگی

توجه فرمایید: مبالغ دوره ها و مدت دوره ها ممکن است نسبت به هر دوره و تاریخ متفاوت باشد. ملاک هزینه ها مبلغ اعلامی از سوی آموزشگاه است.

دوره ی بازیگری سینما و تئاتر در یک دوره نه ماهه و ۱۰ ساعت در هفته در روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار میگردد ( ۳ ترم ۳ ماهه مقدماتی، میانی و پیشرفته) و شهریه دوره بازیگری (تماس بگیرید) … هزار تومان می‌باشد که بصورت اقساط همراه با چک نیز دریافت می شود. در دوره پیشرفته هنرجو با کمک آموزشگاه به اجرای یک تئاتر حرفه ای میپردازد.

_

مدرسه سینمایی فردا

_
برای مشاهده قیمت + دوره ها + اساتید + خروجی آموزشگاه کلیک کنید

موسسه فرهنگی هنری چند منظوره و مدرسه سینمایی فردا در سال ۱۳۹۶ با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مدیر مسئولی حسین شهابی (تهیه کننده و کارگردان سینما) تاسیس گردیده و در عرض سه سال فعالیت آموزشی مستمر، تعداد پنج هزار و سیصد و شصت دانشجوی سینما را در رشته های فیلم نامه نویسی، کارگردانی، بازیگری، تدوین و فیلم شناسی آموزش داده و فارغ التحصیل کرده است. این موسسه که با نام قبلی “خانه فیلم باران” سابقه سی سال تولید فیلم های سینمایی را در کارنامه دارد، جزو بهترین، مجهزترین و مدرن ترین موسسات آموزش سینمایی در ایران است.

این مرکز آموزشی در تمامی تولیدات سینمایی، تعداد زیادی از هنرجویان خود را برای اجرای نقشهای مهم انتخاب کرده و به سینما معرفی می کند. دیگر ویژگی مهم این موسسه آموزشی، تدریس مدرن ترین سبک های سینمایی در رشته های مختلف از جمله بازیگری و فیلم سازی است. مدرسه سینمایی فردا تنها مرکز آموزش سینمایی در ایران است، که رشته بازیگری را در کلاس های ویژه خود، در سطح اجرای نقش های اصلی فیلم ها و سریال ها به دانشجویان خود تعلیم می دهد. این آموزش ها کاملا عملی بوده و از تمام تمرینات و اتودهای دانشجویان بطور حرفه ای فیلمبرداری شده و به روی پرده عریض سینما تحلیل و عیب یابی می شود. در دوره های بازیگری این موسسه، علاوه بر تدریس پنج سبک اصلی بازیگری جهان، سبک ابداعی حسین شهابی (راسیونالیسم) نیز بطور اختصاصی آموزش داده می شود.

رشته های آموزشی این موسسه شامل: فیلم نامه نویسی، کارگردانی، بازیگری، فن بیان، پرفورمنس، مدلینگ بازیگری، تدوین، فیلم برداری، گریم، شناخت فیلم و تاریخ سینما، و نقد فیلم می باشد.

این موسسه فرهنگی هنری که در خیابان ولیعصر تهران و جنب پارک ساعی قراردارد، در ساختمانی سه طبقه و محیطی به وسعت ۸۰۰ متر مربع، دارای چهار پلاتو مجهز تمرینات، سالن نمایش پرده عریض، کتابخانه، فیلمخانه و دو بوفه در فضای باز است. برای ثبت نام در کلاس های این موسسه می توانید با شماره تلفن ۸۸۴۸۰۴۲۸ تماس گرفته و برای دریافت اطلاعات بیشتر به پیج اینستاگرام موسسه یا کانال تلگرام موسسه در آدرس زیر مراجعه نمایید.

شهریه دوره نویسندگی

دوره های آموزشی این موسسه در سه سطح مقدماتی، میانی و پیشرفته و هر دوره در سه ماه، هفته ای یک جلسه ۸ ساعته، و دوره ویژه آموزش اجرای نقشهای اصلی فیلم ها، در یک دوره چهار ماهه در هفته ای یک جلسه هشت ساعته از ۱۱ صبح تا ۷ عصر برگزار می گردد.

_

آموزشگاه سینمایی مکتب کمدی ایران

_
برای مشاهده قیمت + دوره ها + اساتید + خروجی آموزشگاه کلیک کنید

امکان کشف استعداد های هنر جویان، پرورش و معرفی آنها

آموزشگاه سینمایی ” مکتب کمدی ایران ” در میدان توحید واقع شده است. مجموعه با مدیریت آقای ابراهیم وحیدزاده، کارگردان و سناریست سینمای ایران و سازنده فیلم های سینمایی کمدی شام عروسی، عروسک، تاکسی نارنجی، تحفه ها، مجسمه، عشق فیلم، معادله فعالیت دارد. مجموعه مکتب کمدی ایران بصورت تخصصی در رشته های بازیگری، کارگردانی و فیلمنامه نویسی فعالیت دارد و یکی از برترین مراکز آموزش بازیگری کمدی در ایران محسوب میشود.

اساتید مجموعه:

 • خانم ها: آزیتا حاجیان، مریم معترف، پریسا رضائی
 • آقایان: علیرضا خمسه، سیروس ابراهیم زاده، دکتر مهدی حامد سقایان، خسرو دهقان، شکر خدا گودرزی، محمدرضا دلپاک، پیمان پور خدادادی و…

رشته های آموزشی:

۱- بازیگری ۲- کارگردانی ۳- فیلمنامه نویسی

شهریه و دوره های آموزشی

کلاس ها در سه دوره، مقدماتی، میانی، تکمیلی، به مدت ده ماه و هفته ای دو روز برگزار می شود و شهریه رشته های آموزشی در دوره های مختلف متغیر است. هزینه دوره مقدماتی بازیگری مبلغ ۳.۵۰۰.۰۰۰ تومان برای سنین ۱۵ سال به بالا است. برای اطلاعات بیشتر وارد وبسایت مجموعه شوید.

_

آموزشگاه آزاد هنری نیمکت

_
برای مشاهده قیمت + دوره ها + اساتید + خروجی آموزشگاه کلیک کنید

یکی از حرفه ای ترین و بروزترین آموزشگاه‌ها در زمینه تدریس و استفاده از اساتید برتر حوزه هنر است. میثم بیدقی مدیر مسئول آکادمی نیمکت به مدت ۲۰ سال به عنوان مسئول انتخاب بازیگر و دستیار کارگردان در سینما، تأتر و بزرگترین پروژه‌های تلویزیونی حضور داشته (شب های برره، خانه به دوش، باغچه مینو، آمین، افرا و فیلم سینمایی گربه سیاه و مغزهای کوچک زنگ زده) تنها بخش کوچکی از فعالیت حرفه ای او در سال های گذشته بوده است. نیمکت تیمی بسیار قوی را گرد هم آورده تا در آن به آموزش هنرجویان علاقه مند به بازیگری بپردازد. در حال حاضر اساتید زیر در این آموزشگاه تدریس میکنند:

بهرنگ توفیقی ( کارگردان مطرح سینما ) – سامان سالور ( کارگردان مطرح سینما ) – امیر غفارمنش – کمند امیر سلیمانی – حامد مدرس و سپند امیر سلیمانی

یکی از مهم ترین نکاتی که آکادمی نیمکت را با دیگر آموزشگاه ها متفاوت میکند توان استفاده از هنرجویان در فضای حرفه ای سینما و تأتر است که تا امروز تعداد زیادی از هنرجویان آکادمی نیمکت که دوره های خود را با موفقیت گذرانده اند در فضای حرفه ای مقابل دوربین بازی کرده اند. حامد بهداد بازیگر مطرح و پر طرفدار سینمای ایران به زودی کارگاه انتقال تجربه بازیگری خود را در اکادمی نیمکت برگزار خواهد کرد.

دوره های فعال آکادمی نیمکت:

 • بازیگری بزرگسال: (مقدماتی – متوسطه – پیشرفته)
 • بازیگری کودک و نوجوان: ۶ تا ۱۳ سال (مقدماتی – متوسطه – پیشرفته)
 • فن بیان بزرگسالان: مقدماتی – پیشرفته
 • فن بیان کودک و نوجوان: مقدماتی – پیشرفته
 • کارگردانی: مقدماتی – پیشرفته
 • دستیار کارگردانی
iranamozeshgah-user

کلاس آرایشگری کجا برم؟

iranamozeshgah-user

کلاس آیلتس کجا برم؟

iranamozeshgah-user

کلاس آلمانی کجا برم؟

iranamozeshgah-user

کلاس نقاشی کجا برم؟

_

آموزشگاه نویسندگی امین تارخ

_

کارگاه آزاد بازیگری یا کلاس بازیگری امین تارخ اولین مدرسه بازیگری و آموزشگاه بازیگری در تهران در محله یوسف آباد در سال ۱۳۷۳ با مدیریت استاد امین تارخ تأسیس شد که یکی از اولین مؤسسات آموزش بازیگری سینما و از بهترین آموزشگاه های سینمایی تهران در ایران محسوب می‌شود. از فارغ التحصیلان این موسسه که وارد عرصه‌های بازیگری شده‌اند می‌توان افراد ذیل را نام برد: حبیب رضایی، مهتاب کرامتی، ترانه علیدوستی، شهاب کسرایی، پوریا پورسرخ، مریم بوبانی، بیتا بادران، غزل صارمی، مجید مشیری، رامین راستاد، مهدی امینی خواه، شبنم مقدمی، شهرام قاعدی، بیتا سحرخیز، شهناز شهبازی، مینا احمدوند، پاشا رستمی، فرانک حیدریان و … .

شهریه کلاس نویسندگی

توجه فرمایید: مبالغ دوره ها و مدت دوره ها ممکن است نسبت به هر دوره و تاریخ متفاوت باشد. ملاک هزینه ها مبلغ اعلامی از سوی آموزشگاه است.

آموزشگاه کلاس های بازیگری را در ۲ دوره ۹ ماهه در مهر ماه جذب میشوند که هر دوره شامل یک دوره ۹ ماهه آموزشی در دروس مختلف میباشد.

دوره ها در یک دوره ویژه نوجوانان از ۱۱ تا ۱۷ سال در ۱۰ جلسه ۳ ساعته بصورت کارگاهی انجام میشود و یک دوره بزرگسالان نیز برای ۱۸ سال به بالا برگزار میشود.

_

آموزشگاه نویسندگی هشت میلیمتری

_

آموزشگاه بازیگری ۸ میلی‌متریآموزشگاه بازیگری ۸ میلی‌متری یا کلاس بازیگری هومن سیدی در محله ظفر با مدیریت هومن سیدی، بازیگر و کارگردان کشورمان و به یاد استاد عباس کیارستمی کارگردان و نویسنده فرهیخته کشورمان راه اندازی شد. شاید این آموزشگاه به اندازه نام‌های بزرگ این عرصه سابقه فعالیت نداشته است اما در چند سال فعالیت خود هنرمندان متعددی به سینما و تلویزیون معرفی کرده است. مجموعه هشت میلیمتری با حمایت از هنرجویان مستعد خود سعی در ورود آنها به عرصه بازیگری دارد که در این راستا در سینمای خانگی با سریال قورباغه بازیگران برجسته ای به جامعه سینما معرفی نموده است.

دوره های آموزشی (کارگاه ۱۰۰ جلسه ای هشت میلیمتری)

 • کارگاه کارگردانی در سینما: کیانوش عیاری
 • کارگاه بازیگری مقابل دوربین: هومن سیدی
 • بازیگری بداهه پردازی: هوتن شکیبا
 • تاریخ سینما: خسرو دهقان
 • بیان در بازیگری: شهروز دل افکار
 • بدن در بازیگری: کامیار صالح پور
 • آشنایی بازیگر با تدوین: بهرام دهقانی
 • آشنایی بازیگر با فیلمنلمه: علی طالب آبادی
 • تحلیل و نقد فیلم: سعید قطبی زاده
 • آواز: رضا کولغانی
 • یوگا: کامیار صالح پور
 • آموزش سوارکاری
_

آموزشگاه نویسندگی پوران درخشنده

_

آکادمی بازیگری خُوَرمهـر

کلاس بازیگری پوران درخشنده یا آکادمی بازیگری خُوَرمهـر در محله یوسف آباد با مدیریت پوران درخشنده و با حضور سعید مطلبی در تمام زمینه ها و دوره های سینمایی از جمله فیلمسازی، بازیگری کودک و نوجوان، نویسندگی، فیلمنامه نویسی و نمایشنامه نویسی، دوبله، چهره پردازی، و … مشغول به فعالیت می‌باشد و پذیرای هنرجویان علاقمند به بازیگری و کارگردانی و غیره می‌باشد.

آموزشگاه بازیگری پوران درخشنده یکی از بهترین کلاس بازیگری تهران در زمینه آموزش بازیگری به کودکان تلقی می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد فعالیت‌ها و هزینه و دوره های آموزشگاه سینمایی پوران درخشنده به شماره های درج شده در آگهی تماس بگیرید. همچنین برای مشاوره حضوری رایگان نیز به آدرس درج شده مراجعه فرمایید.

این آموزشگاه نیز در امر دوره های بازیگری کودکان بصورت ویژه و تخصصی مشغول به فعالیت می‌باشد.

از مراکز دیگر آموزش بازیگری هم میتوان به موارد زیر اشاره کرد. برای ورود به اطلاعات هر کدام از مجموعه ها روی آن کلیک کنید تا اطلاعات کامل آن نمایش داده شود.

آموزشگاه نویسندگی بامداد یا خانه بین‌الملل بامداد کلاس بازیگری اصغر فرهادی

آموزشگاه بازیگری بامداد یا خانه بین‌الملل بامداد یکی از مراکز فرهنگی هنری معتبر در ایران است چرا که این مجموعه با یدک کشیدن نام بزرگانی چون اصغر فرهادی و پریسا بخت‌آور مدیر موفق مجموعه بامداد، رشد سریعی در بین بزرگان آموزش بازیگری در ایران داشته است. از اساتید این مرکز میتوان به آقای اصغرفرهادی – آقای آتیلا پسیانی – اشکان خطیبی – خانم سحر دولتشاهی – خانم ویشکا آسایش – خانم غزل شاکری و … و … اشاره کرد.

آکادمی سینمایی قرمز / کلاس بازیگری فریدون جیرانی

آکادمی سینمایی قرمز با مدیریت آقای فریدون جیرانی یکی از برترین مراکز آموزش دوره های سینمایی و بازیگری و تئاتر در تهران محسوب میشود. این مرکز با دارا بودن اساتید برجسته حوزه سینما و بازیگری دوره های مختلف سینمایی را در تهران بصورت حضوری و آنلاین برگزار مینماید. در ادامه به معرفی مجموعه بنا به اطلاعات وبسایت میپردازیم.

از اساتید برجسته این مرکز میتوان به کیانوش عیاری، فریدون جیرانی، سهیل دانش اشراقی، سحر دولتشاهی، مصطفی کیایی، محمدرضا منصوری، حسن معجونی، مسعود سلامی، سارا بهرامی، محسن قرائی، امیر حسین شجاعی، بهروز شعیبی، محمد کارت، حمیدرضا آذرنگ، بهرام دهقان، رضا ثروتی، حمید نعمت الله، و دیگر اساتید برجسته سینمای ایران اشاره کرد.

آموزشگاه بازیگری کارنامه

موسسه کارنامه در سعد آباد – مدرسه سینما تئاتر کارنامه | موسسه فرهنگی هنری کارنامه یکی از آموزشگاه های برتر سینمایی و بازیگری ایران است که در میدان تجریش خیابان افراز قرار دارد و مدیریت موسسه کارنامه با سرکار خانم نگار اسکندرفر می باشد. مدیریت آموزشی مجموعه نیز با حسن فتحی کارگردان مطرح سینما است.

بهترین آموزشگاه نویسندگی را بشناسیم

همانطور که ملاحظه کردید بهترین آموزشگاه های نویسندگی را در مطلب معرفی کردیم تا اطلاعات کاملی از این مراکز بدست آورده باشید. ممکن است در شهر یا استان شما هم مراکزی مشغول به آموزش نویسندگی باشند، که در این صورت از انتهای صفحه بخش نظرات مشخصات آنها را برای ما ارسال کتنید.

پرسش و پاسخ

اگر جواب سوال خود را نیافتید در انتهای صفحه بخش نظرات سوال خود را مطرح کنید.

بعد از تمام شدن کلاس نویسندگی به پروژه معرفی میشویم؟

هیچ آموزشگاهی موظف نیست که بعد از آموزش هنرجو را برای فیلم معرفی کند و یا او را در پروژه ای استفاده کند. مثلا فرض کنید کسی که به یک آموزشگاه موسیقی مراجعه میکند آیا باید در انتهای کار توسط آموزشگاه به یک گروه خوانندگی معرفی شود!! مسلما جواب خیر است. آموزشگاه ها وظیفه آموزش فنون نویسندگی را دارند و بعد از اتمام دوره مدرک ویژه آن را ارائه میدهند.

من استعداد نویسندگی دارم باید چکار کنم؟

بهتر است به یکی از مراکز نام برده شده مراجعه کرده و در کلاس نویسندگی یکی از مراکز شروع به آموزش نمایید.

مدت دوره نویسندگی چقدر است؟

حدودا دوره مقدماتی ، متوسطه و پیشرفته بین ۳ تا ۱۰ ماه است.

هزینه کلاس نویسندگی چقدر است؟

شهریه کلاس نویسندگی بسته به آموزشگاه و دوره آن حدود بین ۲ میلیون تومان تا ۱۵ میلیون تومان است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *