آرایش با استفاده از فنون نورپردازی

آرایش با استفاده از فنون نورپردازی؛ تکنیکی منحصر به فرد

در گذشته برای انجام آرایش باید این کار حتما به صورت فیزیکی انجام می‌شد که دردسرهای خاص خود را داشت. همچنین ممکن بود افراد به بعضی از مواد آرایشی حساسیت نشان دهند. اما در حال حاضر، با کمک فنون نورپردازی می‌توان به بهترین شکل ممکن آرایش را بدون نیاز به انجام هیچ کار فیزیکی انجام داد. از آرایش با استفاده از فنون نورپردازی می‌توان برای عکاسی‌ و فیلم‌برداری‌ مدلینگ و همچنین حضور در فیلم‌های سینمایی استفاده کرد. برای بررسی این روش، در این صفحه با ما همراه باشید.

آرایش با استفاده از فنون نورپردازی

آر‌ایش با استفا‌ده از فنو‌ن نورپر‌دازی برای عکاسی و فیلم‌برداری

معمولا افرادی که قصد عکاسی و فیلم‌برداری را دارند، به سراغ آرایشگرهای مختلف و انجام آرایش‌های نسبتا سنگین یا سبک می‌روند. این در حالی است که در حال حاضر این امکان وجود دارد تا بتوان با کمک فنون نورپردازی، به نیاز به انجام هرگونه آرایش خاصی، به چهره دلخواه دست پیدا کرد.

از جمله نکات مهم در نورپردازی برای آرایش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آشنایی با اصول کار با لامپ‌ها
  • روشن‌تر کردن دیوارها
  • از بین بردن منابع نور غیر قابل کنترل

برای اینکه بتوان آر‌ایش با استفا‌ده از فنو‌ن نورپر‌دازی را انجام داد، حتما باید به شرایط نوری محیط دقت کرد. به گونه‌ای که حتی در برخی مواقع لازم است در همان محیط عکاسی و فیلم‌برداری این کار را انجام داد. البته باید به این نکته اشاره کنیم که در آرایش با استفاده از فنون نورپردازی، بیشتر از آرایش تمرکز روی تنظیم سیستم نورپردازی است. به عنوان مثال، باید با اصول کار با لامپ‌ها آشنا بود تا بتوان آن‌ها را در موقعیتی قرار داد که چهره به بهترین شکل ممکن دیده شود.

برای اینکه بتوانید آر‌ایش با استفا‌ده از فنو‌ن نورپر‌دازی را انجام دهید، لازم است دیوارها را روشن و منابع نور موجود در محیط را مخفی کنید. با انجام این کار، منابع نوری که به صورت مصنوعی ایجاد کردید، به صورت کامل در اختیارتان خواهند بود. در نتیجه، می‌توانید.

آر‌ایش با استفا‌ده از فنو‌ن نورپر‌دازی برای فیلم‌های سینمایی

آر‌ایش با استفا‌ده از فنو‌ن نورپر‌دازی برای فیلم‌های سینمایی

محققان شرکت وات دیزنی توانسته‌اند نوعی سیستم پروجکشن را بسازند که توانایی شناسایی حرکات و حالت‌های صورت بازیگران را به بهترین شکل ممکن دارد. این سیستم می‌تواند با انجام این شناسایی، گریم بازیگر را با نور به صورت او بتاباند. در این صورت، دیگر نیازی نیست که بازیگر بخواهد گریم فیزیکی انجام دهد. این به معنی هزینه کمتر برای انجام گریم است و در عین حال، در زمان هم صرفه‌جویی می‌شود.

به سیستم آرایش با استفاده از فنون نورپردازی که توسط والت دیزنی طراحی شده است، Makeup Lamps گفته می‌شود. این سیستم تا حدی پیشرفته است که می‌تواند هرگونه رنگ یا بافت مورد نظر را روی صورت بازیگران با هر نوع شکل و شمایلی ایجاد کند. عملکرد Makeup Lamps تا حدی دقیق است که حتی می‌توانید با کمک آن چهره بازیگر را پیر کنید، بدون اینکه هیچ نشانه‌ای از گریم و تغییرات مصنوعی روی صورت او دیده شود.

آرایش با استفاده از فنون نورپردازی

آرایش با استفاده از فنون نورپردازی؛ روشی نوین با بازدهی مناسب

در حال حاضر روش و سیستمی برای آرایش با استفاده از فنون نورپردازی ابداع شده است که به آن Makeup Lamps گفته می‌شود. با کمک این سیستم می‌توان بدون نیاز به هیچ آرایش و گریم فیزیکی، تغییرات را در چهره انجام داد. همچنین با کمک فنون خاصی می‌توان با کمک نورپردازی، عکاسی و فیلم‌برداری را از سوژه بدون نیاز به انجام آرایش خاصی پیش برد.

اگر اطلاعات کافی در رابطه با دوره های آرایش صورت ندارید ما در صفحه ” دوره های مراقبت و زیبایی ” سعی کرده ایم دوره های جامع آرایشگری را به شما معرفی کنیم.

پرسش و پاسخ

آیا از سیستم Makeup Lamps می‌توان برای عکاسی و فیلم‌برداری معمولی هم استفاده کرد؟

در حال حاضر خیر. اما انتظار می‌رود در آینده نزدیک از این سیستم برای مصارف رایج هم استفاده شود.

آیا هزینه آر‌ایش با استفا‌ده از فنو‌ن نورپر‌دازی کمتر از هزینه آرایش معمولی است؟

این موضوع بستگی به نور آرایش مد نظر شما و خدماتی است که برای فنون نورپردازی در نظر دارید. در برخی مواقع، ممکن است این هزینه کمتر و در برخی مواقع بیشتر باشد.

آیا آر‌ایش با استفا‌ده از فنو‌ن نورپر‌دازی به وفور در کشور انجام می‌شود؟

در گذشته این روش چندان رایج نبود. اما در حال حاضر افراد زیادی این خدمات را ارائه می‌دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *