_

دوره های مراقبت و زیبایی

دوره آموزش پیرسینگ و معرفی آموزشگاه پیرسینگ

دوره آموزش پیرسینگ یکی از شاخه‌های پر استفاده و تخصصی در دوره آموزش آرایشگری است. در این روش، از تکنیک‌های جراحی ساده برای سوراخ کردن قسمت‌های مختلف صورت و بدن استفاده می‌شود و این تکنیک دارای قدمت چندین هزار ساله می‌باشد. دوره پیرسینگ شامل مجموعه آموزش های پیرسینگ بدن، پیرسینگ لب، پیرسینگ بینی، پیرسینگ ناف، پیرسینگ گوش، پیرسینگ زبان و سایر نقاط بدن است که با مراجعه به یک مراکز آموزش آرایشگری مجاز، میتوانید آموزش ها را بصورت اصولی فراگیرید. این دوره هم در دوره های آموزش آرایشگری زنانه و هم در دوره های آموزش آرایشگری زنانه آموزش داده میشود. [ لیست دوره های آرایشگری زنانه کشور – لیست دوره های آرایشگری مردانه کشور ] لطفا مطلب را بصورت کامل و دقیق مطالعه کنید. شما در این صفحه از سایت ایران آموزشگاه میتوانید اطلاعات مربوط به دوره پیرسینگ  و بهترین آموزشگاه های پیرسینگ را بدست آورید.

در این مطلب چه میخانیم؟

 • دوره آموزش پیرسینگ چیست؟
 • هزینه دوره پیرسینگ
 • مراحل آموزش پیرسینگ
 • لوازم دوره آموزش پیرسینگ
 • توانایی شما پس آموزش پیرسینگ
 • اعتبار مدرک دوره پیرسینگ
 • درآمد شغلی دوره آموزش پیرسینگ
_

آموزش پیرسینگ

آموزش پیرسینگ جزو محبوب‌ترین دوره‌های آموزش آرایشگری و زیبایی در ایران محسوب می‌شوند و علاقه‌مندان بسیاری برای یادگیری این تکنیک به آموزشگاه آرایشگری مراجعه می‌کنند. در این روش، از تکنیک‌های جراحی ساده برای سوراخ کردن قسمت‌های مختلف صورت و بدن استفاده می‌شود و این تکنیک دارای قدمت چندین هزار ساله می‌باشد. آموزش دوره پیرسینگ این امکان را برای علاقه‌مندان و هنرجویان فراهم می‌کند تا از طریق یادگیری این تکنیک زیبایی مهارت‌های لازم برای فعالیت در زمینه پیرسینگ را کسب نمایند و تجربیات خود را در این رابطه افزایش دهند و با کسب مدرک معتبر از آموزشگاه پیرسینگ و آرایشگری منبع درآمد مناسبی را برای خود فراهم کنند.

آموزش پیرسینگ برخلاف تصورات بسیاری از هنرجویان یک دوره تخصصی محسوب می‌شود و نیازمند تجربه و مهارت بسیار بالایی می‌باشد و آموزش صحیح این تکنیک اصلی‌ترین گام برای فعالیت در حوزه زیبایی است و بسیاری از مراکز زیبایی و آرایشگاه‌های معتبر معمولاً یک متخصص پیرسینگ را نیز در مجموعه خود دارند و این افراد معمولاً درآمد قابل توجهی را نیز از طریق پیرسینگ کسب می‌کنند.

هزینه دوره آموزش پیرسینگ:

هزینه این دوره آموزشی جامع بر اساس تعداد نفرات شرکت کننده در این کلاس تعیین می‌شود و کلاس پیرسینگ معمولاً به صورت خصوصی، نیمه خصوصی و عمومی برگزار می‌گردد و هزینه دوره آموزش پیرسینگ با افزایش تعداد نفرات شرکت کننده در این دوره کاهش می‌یابد. با این حال، ذکر این نکته خالی از لطف نیست که شرکت در دوره‌‌های خصوصی و نیمه خصوصی در نهایت به نفع هنرجویان خواهد بود و افراد شرکت کننده در این دوره‌ها تعامل بسیار بهتری را با مربیان خواهند داشت و مسلماً مهارت‌های بیشتری را در طول دوره کسب خواهند کرد.

نوع دوره هزینه دوره
دوره عمومی در حال حاضر در کرونا برگزار نمی شود – از ۳۰۰ هزار تومان تا ۵۰۰ تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی حرفه ای از ۲میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی مبتدی از ۱ میلیون تا ۱.۵ میلیون تومان


معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه پیرسینگ

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های پیرسینگ پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید. دقت فرمایید بسیاری از مراکز آموزش پیرسینگ غیر مجاز هستند و آموزش ها بصورت تجربی صورت میگیرد اما ما سعی داریم تا در لیست زیر مراکزی که بصورت مجاز فعالیت دارند را معرفی نماییم پس وارد مطلب زیر شده و از طریق واتساپ برای دوره پیرسینگ به مراکز پیام ارسال کنید.

برای مشاهده آموزشگاه های پیرسینگ وارد صفحات زیر شده و به واتساپ مراکز پیام ارسال کنید.

روی متن زیر کلیک کنید

روی متن زیر کلیک کنید

 

مراکز دیگری هم اقدام به آموزش مینمایند که از صحت و اعتبار آنها اطلاعاتی در دسترس نیست. مانند:

 • آکادمی آموزش های آزاد بین المللی پیرسینگ
 • دکتر میترا کاوئی
 • کلینیک مریم
 • دکتر شیرین راحمی
 • کلینیک آروما
 • کلینک گیشا
 • دکتر کاظم محقق
 • کلینیک یاس
 • کلینیک پوست و مو سابرینا

مراحل آموزش دوره پیرسینگ:

در کلاس پیرسینگ مطالب و نکات پیرامون این تکنیک زیبایی به صورت تئوری و عملی به هنرجویان آموزش داده خواهند شد و هر کدام از مهارت‌‌های پیرسینگ در چندین مرحله به صورت عملی تمرین و تکرار می‌گردند و این حالت عمق یادگیری هنرجویان را افزایش خواهد داد.

در آموزشگاه‌های پیرسینگ در سرفصل هایی مثل زیر آموزش داده میشود.

 • نحوه آماده سازی زیباجویان برای انجام پیرسینگ
 • باید‌ها و نباید‌های پیرسینگ
 • بهترین بازه سنی برای انجام این فرایند زیبایی
 • معرفی وسایل و ابزار مورد نیاز برای انجام پیرسینگ
 • نحوه پیاده سازی این تکنیک زیبایی در قسمت‌های مختلف بدن
 • مراقبت‌های لازم پس از انجام پیرسینگ
 • نحوه کنترل درد ناحیه سوراخ شده پس از انجام این تکنیک

آموزش پیرسینگ توسط مجرب‌ترین مربیان دوره‌های پیرسینگ به هنرجویان آموزش داده خواهد شد و تمامی این مراحل به صورت عملی و در چندین جلسه تکرار خواهند شد.

بدون تردید آموزش پیرسینگ در یک آموزشگاه خوب پیرسینگ مهارت‌های شما در زمینه‌های ذکر شده را افزایش خواهد داد. همچنین، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که مربیان آموزشگاه پیرسینگ به دلیل تسلط بر تمامی مبانی و تکنیک‌های پیرسینگ تمامی نکات موجود در مراحل مختلف آموزش این فرایند زیبایی را به شما گوشزد خواهند کرد و آموزش‌های ارائه شده در طول کلاس پیرسینگ تمامی نقاط کور و پیچ و خم‌های این تکنیک زیبایی را به شما نشان خواهند داد و دوره جامع آموزش پیرسینگ نیاز شما به شرکت در سایر کلاس‌ها و دوره‌های تکمیلی را بطور کامل برطرف خواهد نمود.

زیرشاخه‌های پیرسینگ:

پیرسینگ به عنوان یک تکنیک زیبایی تخصصی و پیچیده دارای زیرشاخه‌های متعددی می‌باشد که در طول دوره آموزش پیرسینگ به صورت کامل و مجزا آموزش داده می‌شوند. در ادامه می‌توانید اطلاعات بیشتری را در رابطه با انواع پیرسینگ کسب کنید:

پیرسینگ لب:

پیرسینگ لب یکی از رایج‌ترین تکنیک‌های زیبایی در میان علاقه‌مندان محسوب می‌شود و در این روش از تکنیک‌های ساده برای سوراخ کردن لب‌ها استفاده می‌گردد. در طول دوره آموزشی شما این روش به صورت اختصاصی و کامل به شما عزیزان آموزش داده خواهد شد و تمامی نکات پزشکی موجود در این زمینه به شما ارائه خواهد گردید و مهارت شما در پایان دوره آموزش پیرسینگ به اندازه یک پزشک متخصص زیبایی خواهد بود.

پیرسینگ بینی:

بینی یکی دیگر از نواحی محبوب برای پیرسینگ است و زیباجویان بسیاری برای سوراخ کردن بینی خود به مراکز زیبایی مراجعه می‌کنند. این روش معمولاً با هدف قرار دادن جواهرات انجام می‌گیرد و روش صحیح و علمی سوراخ کردن نقاط مختلف بینی در طول دوره آموزش پیرسینگ به صورت کامل و اختصاصی به شما عزیزان آموزش داده خواهند شد. همچنین، لازم به ذکر است که جواهرات استفاده شده توسط کسانی که از این روش زیبایی استفاده کرده‌اند بهتر است که از جنس نقره و یا طلا باشد و تا حد امکان باید از زیورآلات دارای نیکل استفاده نشود تا احتمال بروز حساسیت‌های پوستی کاهش یابد.

پیرسینگ ناف:

ناف یکی دیگر از نواحی مورد علاقه زیباجویان برای پیرسینگ است و انجام این فرایند زیبایی می‌تواند جذابیت این قسمت از ناحیه شکم را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. لازم به ذکر است که در طول دوره آموزش پیرسینگ تمامی نکات پیرامون پیرسینگ ناف و نحوه انجام صحیح و بدون درد این تکنیک زیبایی توسط مجرب‌ترین مربیان به شما آموزش داده خواهند شد.

پیرسینگ گوش:

پیرسینگ گوش با هدف استفاده از زیورآلات از شیوع بالایی در کشور ایران برخوردار است و تقریباً تمامی بانوان در دوره کودکی پیرسینگ گوش را تجربه می‌کنند. پیرسینگ گوش به دلیل شیوع بالاتر در مراکز زیبایی در طول این دوره آموزشی مکرراً انجام خواهد شد و مهارت شما پس از اتمام این دوره به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

پیرسینگ بدن:

پیرسینگ قابلیت اجرا در تمامی نقاط بدن را دارد و امروزه زیباجویان بسیاری از این روش برای سوراخ کردن قسمت‌های مختلف صورت و بدن خود استفاده می‌کنند و در طول دوره آموزش پیرسینگ نحوه صحیح پیاده سازی این روش در تمامی قسمت‌های بدن به شما عزیزان آموزش داده خواهد شد.

پیرسینگ نقاط حساس بدن:

لوازم مورد نیاز برای آموزش پیرسینگ

پیرسینگ همچون سایر فرایند‌های زیبایی جزو تکنیک‌های پیچیده و تخصصی محسوب می‌شود و شما در طول کلاس پیرسینگ و یا در هنگام انجام این فرایند زیبایی برای مشتریان خود به ابزار‌های مختلفی نیاز خواهید داشت.

البته بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که معمولا قبل از برگزاری کلاس پیرسینگ ابزار‌ها و وسایل به صورت یک پکیج کامل از سوی آموزشگاه در اختیار شما قرار خواهند گرفت و هزینه آن‌ها به صورت مجزا از شما دریافت خواهد شد و شما می‌توانید از این وسایل در آینده نیز استفاده کنید و از مزایای آن‌ها بهره‌مند شوید.

از جمله مهم‌ترین ابزار‌های مورد نیاز برای یادگیری و یا انجام پیرسینگ می‌توان به مواردی همچون: قیچی نخ، پنس زبان گیر، پنس مخصوص جواهر، پنس جفت، پنس میکرودرمال، پنس پیرسینگ، پنس سپتوم، پنس مثلثی و … اشاره کرد و این وسایل و ابزار‌ها برای پیرسینگ لب، پیرسینگ بدن، پیرسینگ بینی ناف و پیرسینگ گوش لازم و ضروری هستند و شما در مراحل مختلف پیاده سازی این فرایند زیبایی به هر کدام از این ابزار‌ها نیاز خواهید داشت.

توانایی شما پس از دوره آموزش پیرسینگ

همان‌گونه که در قسمت‌های قبلی نیز به آن اشاره گردید، آموزش‌های ارائه شده در کلاس پیرسینگ تمامی مهارت‌های لازم برای انجام این فرایند زیبایی را در شما تقویت خواهند کرد و شما می‌توانید پس از شرکت در این دوره به انجام این فرایند زیبایی در آرایشگاه‌ها بپردازید و یا اینکه با کسب سایر مهارت‌ها برای تاسیس آموزشگاه پیرسینگ اقدام نمایید و از مزایای فراوان آن بهره‌مند شوید و به انجام شغل رویایی خود مشغول گردید.

اعتبار مدرک دوره آموزش پیرسینگ

مدرک فنی و حرفه‌ای ارائه شده به هنرجویان پس از اتمام دوره اموزش پیرسینگ دارای بیشترین اعتبار در سطح ایران است و شما حتی می‌توانید با کمک این مدرک برای دریافت وام اشتغال زایی اقدام کنید و این مسئله نشان دهنده اعتبار و ارزش مدرک پیرسینگ است. همچنین، توجه داشته باشید که دریافت مدرک ارائه شده توسط سازمان فنی و حرفه ای کشور اولین گام برای تاسیس آرایشگاه و یا آموزشگاه پیرسینگ است و علاقه‌مندان باید در گام اول برای دریافت این مدرک اقدام نمایند و پس از آن برای دریافت سایر مجوز‌ها و مدارک برای آموزش پیرسینگ، برگزاری کلاس پیرسینگ و یا تاسیس آرایشگاه اقدام کنند.

آیا با دریافت مدرک پیرسینگ امکان راه اندازی آموزشگاه یا سالن آرایشگری وجود دارد؟

برای راه اندازی آموزشگاه آرایشگری یا سالن آرایشگری تنها اموزش و دریافت مدرک پیرسینگ کافی نیست و شما نیاز به دریافت مدرک دوره آرایشگری پایه زنانه و چند لاین حرفه ای دیگر است.

تاسیس آموزشگاه پیرسینگ:

پیرسینگ جزو زیرشاخه‌های آرایشگری محسوب می‌شود و تاسیس آموزشگاه پیرسینگ نیازمند کسب مدرک فنی و حرفه‌ای برای چندین لاین آرایشی و پیرایشی می‌یابد و امکان تاسیس آموزشگاه پیرسینگ و یا آرایشگاه پیرسینگ به تنهایی برای هنرجویان وجود ندارد. بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که پیرسینگ دارای دوره آموزشی مستقل است و پس از اتمام این دوره مدرک معتبر پیرسینگ به هنرجویان ارائه می‌شود و شما می‌توانید با کمک این مدرک به انجام این تکنیک زیبایی در آرایشگاه‌های معتبر بپردازید و همچنان درآمد معقول و مناسبی را کسب کنید ولی با این حال، آموزش پیرسینگ به تنهایی برای تاسیس آموزشگاه پیرسینگ کافی نیست و شما باید حداقل ۶ تا ۷ مهارت دیگر را نیز برای تاسیس آموزشگاه کسب کنید و یا اینکه به آموزش این تکنیک زیبایی در سایر آموزشگاه‌ها و مراکز معتبر بپردازید.

روی مطلب زیر کلیک کنید

روی مطلب زیر کلیک کنید

روی مطلب زیر کلیک کنید

روی مطلب زیر کلیک کنید

_

کلاس آموزش پیرسینگ

_

گالری تصاویر کلاس پیرسینک

_

سوالات متداول

_

پرسش و پاسخ دوره آموزش پیرسینگ

مدت و هزینه دوره آموزش پیرسینگ چقدر است؟

هزینه دوره اموزش پیرسینگ بنا به دوره خصوصی یا عمومی در مراکز مختلف از ۲۵۰ هزارتومان تا ۵۰۰ هزار تومان است.

برای شرکت در دوره آموزش پیرسینگ نیاز به چه وسایلی است؟

ابزار مورد نیاز برای شرکت در دوره های اموزش پیرسینگ می‌توان به مواردی همچون: قیچی نخ، پنس زبان گیر، پنس مخصوص جواهر، پنس جفت، پنس میکرودرمال، پنس پیرسینگ، پنس سپتوم، پنس مثلثی اشاره کرد.

در آموزشگاه پیرسینگ بدن، چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

در دوره آموزش پیرسینگ بدن شما با روش هایی مختلف برای ایجاد پیرسینگ در قسمت های مختلف بدن آشنا می شوید.

در دوره پیرسینگ بدن، انجام پیرسینگ روی چه نقاطی از بدن آموزش داده می شود؟

در کلاس پیرسینگ بدن  نحوه ایجاد پیرسینگ روی تمامی نقاط صورت و بدن آموزش داده می شود. معمولا مهمترین قسمت ها برای انجام پیرسینگ، لب، گوش، بینی، چانه، ناف و… می باشند.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش پیرسینگ بدن پیش نیاز خاصی لازم است؟

شما برای ثبت نام در آموزشگاه پیرسینگ بدن به پیش نیاز خاصی نیاز نخواهید داشت.

آیا در کلاس پیرسینگ بدن، روش های بهداشتی مراقبت از پیرسینگ نیز آموزش داده می شود؟

در مباحث تئوری دوره آموزش پیرسینگ بدن، روش های بهداشتی مراقبت از پوست بعد از پیرسینگ نیز آموزش داده می شود.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره پیرسینگ بدن، باید سطح تحصیلی خاصی داشته باشیم؟

برای اخذ مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش پیرسینگ بدن نیاز به داشتن سطح تحصیلی خاصی نیست. شما با هر سطح از تحصیل می توانید در این دوره شرکت کرده و مدرک خود را اخذ کنید.

تفاوت دوره خصوصی پیرسینگ بدن، با دوره نیمه خصوصی در چیست؟

لازم است بدانید مربی در دوره های خصوصی آموزشگاه پیرسینگ بدن به دلیل داشتن تعداد کمتر هنرجو، تمرکز و وقت بیشتری صرف آموزش می کند. پس کیفیت دوره خصوصی پیرسینگ بدن از دوره های نیمه خصوصی بالاتر است.

بازار کار دوره آموزش پیرسینگ بدن چگونه است؟

بازار کار دوره آموزش پیرسینگ بدن از رونق خوبی برخوردار است. چرا که در سالهای اخیر و با توجه به مد روز، استفاده از پیرسینگ بسیار مرسوم شده است.

آیا آموزش پیرسینگ سینه و موارد ممنوعه هم آموزش داده میشود؟

طبق چارت آموزش سازمانی فقط پیرسینگ موارد مجاز انجام میشود اما ممکن است در برخی مراکز انتقال تجربیات آموزشی بصورت تجربی صورت گیرد.

۱۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *