دوره آموزش طراحی ناخن

دوره آموزش طراحی ناخن

دوره آموزش طراحی ناخن یا دیزاین ناخن یکی از دوره‌های پرطرفدار آرایشگری است که در آموزشگاه‌های مختلف برگزار می‌شود. این دوره زیر نظر اساتید مجرب و به‌صورت آنلاین و حضوری برگزار شده و در آن مباحث پایه تا پیشرفته طراحی ناخن آموزش داده می‌شود. آموزش‌های دوره طراحی ناخن شامل بسترسازی ناخن، آموزش ابزار موردنیاز برای طراحی، آموزش طراحی سه‌بعدی ناخن، آموزش طراحی با استفاده از مروارید، آموزش طراحی با تور و آموزش طراحی با قلم است. هنرجویان پس از اتمام این دوره می‌توانند مدرک طراحی ناخن را گرفته و وارد بازار کار شوند.

دوره آموزش طراحی ناخن

سرفصل‌های آموزش طراحی ناخن:

 • سرفصل‌های دوره آموزش طراحی ناخن شامل موارد زیر است:

  • آشنایی با طراحی ناخن
  • آشنایی با ابزار مورد نیاز برای طراحی ناخن
  • آشنایی با انواع روش‌های طراحی ناخن
  • آموزش شناخت انواع رنگ‌ها و نحوه ترکیب آنها
  • آموزش فرم‌های اولیه طراحی ناخن
  • آموزش زدن لاک روی دست و پا
  • آموزش ژلیش ناخن
  • آموزش فرنچ ناخن
  • آموزش مانیکور و پدیکور
  • آموزش طراحی ناخن فانتزی
  • آموزش طراحی ناخن خطی
  • آموزش طراحی ناخن اسلیمی
  • آموزش روش‌های پوست ماری، آبرنگی، ماربل، ماری و ژل فویل
  • آموزش طراحی پرکاربرد از جمله سنگ مرمر، گل رز، توری، یونیکورن، پلنگی، نگینی و…
  • آموزش طراحی ناخن اسموکی
  • آموزش طراحی ناخن گلکسی
  • آموزش طراحی ناخن شبرنگی
  • آموزش طراحی ناخن گل برجسته
  • آموزش سبک کاشی‌کاری روی ناخن
  • آموزش شبنم گذاری روی ناخن
  • آموزش انواع تکنیک‌های طراحی روی ناخن
برای مشاهده کلیک کنیدصفحه را جمع کنید
_

هزینه دوره طراحی ناخن

هزینه آموزش طراحی ناخن بسته به نوع دوره آن متفاوت است. در واقع دوره طراحی روی ناخن به‌صورت خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی برگزار می‌شود که هزینه هر یک از آنها متفاوت است. در جدول زیر هزینه کلاس طراحی روی ناخن بیان شده است.

نوع دوره طراحی ناخن هزینه دوره طراحی ناخن
دوره گروهی طراحی ناخن ۱ تا ۲ میلیون تومان
دوره نیمه‌خصوصی طراحی ناخن ۳ تا ۴ میلیون تومان
دوره خصوصی طراحی ناخن ۵ تا ۶ میلیون تومان

مدت زمان دوره طراحی ناخن

مدت زمان طراحی ناخن معمولاً ۷ تا ۱۰ جلسه است که شامل آموزش‌های تئوری و عملی می‌شود. همچنین در بسیاری از آموزشگاه‌های آرایشگری، دوره فشرده طراحی ناخن نیز برگزار می‌شود که مدت زمان آن نسبت به دوره عادی کمتر است؛ بنابراین شما بسته به شرایط خود می‌توانید در هر یک از این دوره‌ها شرکت کنید.

بهترین آموزشگاه طراحی ناخن در تهران کجاست؟

برای مشاهده آموزشگاه های طراحی ناخن وارد صفحه زیر شوید.

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های طراحی ناخن پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای طراحی ناخن تهران و ایران:

وارد مطلب زیر شوید

وارد مطلب زیر شوید

_

آموزش دوره طراحی ناخن

مراحل آموزش طراحی ناخن شامل آموزش تئوری و عملی می‌شود. در این دوره شما ابتدا به‌صورت تئوری با مفاهیم و روش‌های طراحی روی ناخن آشنا شده و در نهایت به کمک مربی می‌توانید انواع طرح‌ها را اجرا کنید. مباحث این دوره شامل آموزش پایه تا پیشرفته بوده و شما با هر سطح از مهارت می‌توانید در آن شرکت کنید. مراحل آموزش دوره طراحی روی ناخن در زیر به طور کامل توضیح داده شده است.

_

مراحل آموزش طراحی ناخن

مرحله اول: آشنایی با ساختار ناخندوره آموزش طراحی ناخن

شما به‌عنوان یک طراح ناخن ابتدا لازم است تا با ساختار ناخن آشنایی داشته باشید. آشنایی با ساختار ناخن به شما کمک می‌کند تا بتوانید متناسب با هر نوع ناخن طراحی کنید و زیبایی کار دوچندان شود. همچنین این آموزش باعث می‌شود تا بدون آسیب به ناخن طراحی روی آن را انجام دهید.

مرحله دوم: آشنایی با ترکیب و هارمونی رنگ‌ها

در این مرحله شما انواع رنگ‌ها و ترکیب آنها را یاد می‌گیرید. شناخت ترکیب رنگ‌ها و تناسب آنها روی انواع پوست برای طراحی ناخن کاربرد زیادی دارد و از این طریق شما با انتخاب رنگ‌های مناسب می‌توانید به کار خود جلوه بیشتری دهید.

مرحله سوم: نحوه زیرسازی ناخن برای طراحی

در این مرحله یاد می‌گیرید چگونه زیرسازی ناخن را برای طراحی روی آن انجام دهید. سطح ناخن قبل از طراحی باید هموار بوده و هیچگونه چربی یا مواد اضافی روی آن وجود نداشته باشد. با توجه به انواع مدل‌های طراحی روی ناخن لازم است تا زیرسازی انجام شود. زیرسازی روی ناخن‌های طبیعی و کاشت ناخن متفاوت است که در این مرحله هر یک از این روش‌ها آموزش داده می‌شود.

مرحله چهارم: آموزش انواع روش‌های طراحی ناخن

دوره آموزش طراحی ناخن

در این مرحله انواع روش‌های طراحی ناخن از جمله آموزش طراحی ناخن با فویل، آموزش طراحی ناخن با پودر داستر، آموزش طراحی ناخن با ورق طلا، آموزش طراحی ناخن با گل خشک، آموزش طراحی ناخن با کروم، آموزش طراحی ناخن با شابلون، آموزش طراحی ناخن با نگین و سایر تکنیک‌های طراحی ناخن است.

مرحله پنجم:  آموزش عملی طراحی روی ناخن

در این مرحله شما با کمک مربی می‌توانید طراحی را روی ناخن مدل زنده اجرا کنید. برای این کار ابتدا زیرسازی‌های لازم را انجام داده و سپس انواع تکنیک‌های طراحی ناخن که در بخش تئوری آموزش داده شده است را انجام خواهید داد. این مرحله در یادگیری حرفه‌ای و افزایش مهارت شما نقش بسیار زیادی دارد.

روی مطلب زیر کلیک کنید

روی مطلب زیر کلیک کنید

_

لوازم مورد نیاز طراحی ناخن

دوره آموزش طراحی ناخن

وسایل مورد نیاز برای طراحی ناخن شامل دستگاه LED یا UV، انواع لاک ناخن، قلم طراحی سوزنی، قلم طراحی سرگرد، قلم طراحی آمبره، قلم طراحی سرکج، قلم طراحی بادبزن، نوار دیزاین منعطف ناخن، شوگر افکت ناخن، رنگ اکریلیک، ژل آدامسی، اکلیل، چسب‌های نواری، تاپ کت، بیس کت، مهر ناخن، پنبه‌های آرایشی، لاک‌پاک‌کن، پرایمر، نگین، استیکر ناخن، گل خشک، نگین، تور مخصوص ناخن، قلم‌های نقطه‌گذاری، استیکر ناخن، لیکوئید، پودر کاشت، پلیش پافر، نیپر، سوهان برقی و سوهان چوبی است.

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس طراحی ناخن

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس‌های طراحی ناخن بسته به نوع دوره‌ها تعیین می‌شود. همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد این دوره به‌صورت خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی برگزار می‌شود. تعداد شرکت‌کنندگان در دوره خصوصی بین ۱ تا ۳ نفر، دوره نیمه‌خصوصی ۴ تا ۶ نفر و دوره گروهی ۷ تا ۱۰ نفر هستند.

چگونه مدرک طراحی ناخن بگیرم؟

برای دریافت مدرک طراحی ناخن لازم است ابتدا دوره‌های آموزشی آن را طی کرده و پس از یادگیری در آزمون فنی و حرفه‌ای طراحی ناخن شرکت کنید. این آزمون شامل دو بخش تئوری و عملی است و لازم است حداقل ۷۰ درصد نمره آن را بگیرید. در صورت قبولی در آزمون فنی و حرفه‌ای طراحی ناخن شما می‌توانید مدرک آن را دریافت کرده و شروع به کار کنید.

بعد از دوره دیزاین ناخن چه توانایی‌هایی کسب می‌کنم؟دوره آموزش طراحی ناخن

بعد از دوره دیزاین ناخن شما نحوه زیرسازی ناخن، ترکیب رنگ‌ها و تکنیک‌های طراحی ناخن از جمله طراحی ناخن با فویل، طراحی ناخن با نگین، طراحی ناخن با گل خشک، طراحی ناخن با تور، طراحی ناخن با شابلون و انواع دیگر طراحی ناخن را به‌صورت حرفه‌ای یاد می‌گیرید. شما با دریافت مدرک طراحی ناخن می‌توانید وارد بازار کار شده و در سالن‌های زیبایی یا کاشت و طراحی ناخن فعالیت کنید.

بازار کار طراحی ناخن چطور است؟

طراحی ناخن به‌عنوان یکی از روش‌های زیباسازی ناخن‌ها طرفداران زیادی دارد. توجه بیشتر بانوان به داشتن ناخن‌های زیبا باعث شده تا مراجعه آنها به سالن‌های ناخن بیشتر شود و از این رو طراحان ناخن درآمد بالایی از این کار داشته باشند. همچنین شما می‌توانید در دوره کاشت ناخن نیز شرکت کرده و خدمات کاشت و طراحی را همزمان انجام دهید تا از این طریق درآمد بیشتری به دست بیاورید.

 

_

کلاس طراحی ناخن در تهران

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول دوره طراحی ناخن

_
قیمت دوره آموزش طراحی ناخن چقدر است؟

قیمت دوره آموزش طراحی روی ناخن بسته به نوع دوره که خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی است بین ۱ تا ۶ میلیون تومان است.

مدت زمان دوره آموزش دیزاین ناخن چقدر است؟

مدت زمان دوره آموزش دیزاین ناخن بین ۷ تا ۱۰ جلسه است که مدت زمان آن برای دوره فشرده کمتر است.

آیا مدرک دیزاین ناخن معتبر است؟

مدرک دیزاین ناخن از طرف سازمان فنی و حرفه‌ای کشور صادر می‌شود و از اعتبار بالایی برخوردار است.

آیا می‌توان با مدرک طراحی روی ناخن سالن زیبایی راه‌اندازی کرد؟

خیر شما با مدرک طراحی روی ناخن نمی‌توانید سالن زیبایی تأسیس کنید و تنها می‌توانید در سالن‌های زیبایی یا کاشت ناخن مشغول به کار شوید. برای راه‌اندازی سالن زیبایی لازم است تا مدرک آرایش و پیرایش بگیرید.

آیا برای شرکت در دوره طراحی ناخن باید مدرک تحصیلی داشته باشم؟

خیر برای شرکت در این دوره هیچ الزامی به داشتن مدرک تحصیلی نیست و شما با هر مدرک تحصیلی می‌توانید در این دوره شرکت کنید.

چگونه می‌توان مدرک بین المللی طراحی ناخن بگیرم؟

مدرک بین المللی طراحی ناخن در واقع همان مدرک فنی و حرفه‌ای است که شما با شرکت در آزمون آن پس از اتمام دوره می‌توانید دریافت کنید.

آیا کلاس طراحی ناخن به پیش‌نیاز احتیاج دارد؟

خیر برای شرکت در کلاس طراحی ناخن به هیچ پیش‌نیازی احتیاج نیست.

برای شرکت در دوره آموزش طراحی ناخن باید چه ابزاری داشته باشم؟

ابزار مورد نیاز برای شرکت در این دوره شامل دستگاه LED یا UV، قلم طراحی سوزنی، قلم طراحی سرکج، قلم طراحی بادبزن، قلم طراحی سرگرد، انواع لاک ناخن، قلم طراحی آمبره، نوار دیزاین منعطف ناخن، رنگ اکریلیک، ژل آدامسی، اکلیل، چسب‌های نواری، مهر ناخن، شوگر افکت ناخن، پنبه آرایشی، لاک‌پاک‌کن، تاپ کت، بیس کت و پرایمر است.

 

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *