دوره آموزش کرم سازی

دوره آموزش کرم سازی + معرفی آموزشگاه کرم سازی

دوره آموزش کرم سازی یک دوره آموزشی زیبایی و پاکسازی پوست است که به یکی از دوره های فیشیال نیز معروف است. این دوره آموزشی در آموزشگاه کرم سازی برگزار می شود. کلاس کرم سازی یک دوره ۸ ساعته است که طی تعدادی جلسه و تحت نظر مربی برگزار می شود.

این دوره شامل آموزش های تئوری و عملی می باشد. شما طی این دوره با داروهای گیاهی مناسب پوست و همچنین مواد شیمیایی لایه بردار پوست آشنا می شوید و روش تبدیل آنها به انواع کرم را خواهید آموخت.

 این دوره شامل پیش نیاز می باشد. شما باید قبل از اقدام به ثبت نام در دوره های کرم سازی، مدرک دوره گیاهان دارویی را اخذ کنید و سپس به آموختن کرم سازی اقدام کنید.

این مسئله سبب می شود تا با شناخت نسبی نسبت به انواع داروی گیاهی، توانایی بیشتری در ساخت کرم پیدا کنید. در این محتوا در مورد دوره کرم سازی، مراحل و هزینه آن توضیح خواهیم داد. پس ما را همراهی کنید.

سرفصل‌های آموزش کرم سازی:

 • عایت بهداشت فردی، شناخت عوامل بیماری زا
 • مشاوره با مراجعه کننده
 • تشخیص نوع پوست
 • آنالیز ساختمان پوست و مو
 • کلیات کرم سازی
 • اجزا تشکیل دهنده کرم ها
 • آشنایی با مواد گیاهی ( مواد اولیه ، مواد پایه)
 • آشنایی با مواد شیمیایی
 • فرمول های رایج ساخت کرم پایه
 • آموزش اندازه گیری با استفاده از مقیاس وزن و نحوه تغییر مقادیر از حجم به وزنی
 • آموزش تست آلرژی و بررسی حساسیت پوست به کرم های مختلف
 • آموزش بیش از ۱۵ مدل فرمول تخصصی کرم سازی (کرم طلا، حلزون، ضد لک ، ضد چروک، ضد آفتاب ، کرم های تقویتی ، مرطوب کننده ،لایه بردار ، لیفتینگ و …)
 • آموزش بیش از ۱۰ مدل فرمول کرم سازی گیاهی( کرم آرنیکا، کرم بومادان، کرم همیشه بهار، کرم گل ختمی و …)
برای مشاهده کلیک کنیدصفحه را جمع کنید
_

هزینه دوره کرم سازی

کلاس آموزش کرم سازی تحت نظارت نهاد فنی و حرفه ای و در آموزشگاه های تحت نظر این ارگان برگزار می شود. این کلاس یک دوره ۸ ساعته است که در سه گروه عمومی، نیمه خصوصی و خصوصی برگزار می شود.

در دوره های عمومی معمولا تعداد افراد شرکت کننده بیش از ۱۰ نفر و کمتر از ۱۵ نفر می باشد. کلاس های نیمه خصوصی با تعدادی حدود ۵ تا ۷ کارآموز قابل برگزاری می باشند و در کلاس های خصوصی نیز بین ۱ تا ۳ نفر مورد پذیرش قرار می گیرند و آموزش خواهند دید.

بدیهی است مربی در کلاس های خصوصی هزینه و وقت بیشتری صرف کارآموزهای خود می کند، بنابراین قیمت و هزینه این دوره بیشتر از دو دوره دیگر می باشد. البته با یادگیری مهارت های فیشیال می توانید در کمترین زمان ممکن تمامی هزینه های صرف شده را جبران نمایید. هزینه دوره آموزش کرم سازی به ترتیب زیر می باشد

نوع دوره  هزینه دوره
دوره عمومی ۹۰۰۰۰۰ تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی حرفه ای حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی مبتدی حدود ۲ میلیون تومان

بهترین آموزشگاه کرم سازی در تهران کجاست؟

برای مشاهده آموزشگاه های کرم سازی  وارد صفحه زیر شوید.

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های کرم سازی پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای پاکسازی پوست تهران و ایران:

_

آموزش دوره کرم سازی

آموزش کرم سازی، از دوره های فیشیال پوست محسوب می شود که شامل دو مرحله تئوری و عملی می باشد. در مرحله تئوری شما با انواع لایه های پوستی و مشکلات مربوط به پوست آشنا می شوید.

سپس انواع گیاهان دارویی و مواد شیمیایی که می توانند برای پوست و لایه برداری آن مفید باشند به شما معرفی می شوند تا با آنها بیشتر آشنا شوید. در مرحله عملی نیز شما روش ترکیب انواع گیاهان دارویی و ترکیبات شیمیایی را یاد خواهید گرفت تا کرمی بسازید که انواع مشکلات پوستی را رفع کند.

 کرم هایی که در این دوره آموزش می بینید، طیف گسترده ای دارند. اما از مهمترین آنها می توان به کرم های لایه بردار، کرم های آبرسان، کرم های روشن کننده پوست، کرم های رفع جوش و آکنه و… اشاره کرد.

سپس در مرحله عملی به تست کرم ساخته شده روی صورت یک مدل واقعی می پردازید و مربی به کار شما نظارت خواهد کرد تا در صورت خطا یا نقص احتمالی شما را راهنمایی کند تا برای آزمون نهایی آماده شوید.

_

مراحل آموزش دوره کرم سازی

 

در ابتدای آموزش کرم سازی  شما سرفصل های تئوری را آموزش خواهید دید. یعنی ابتدا به شناخت انواع لایه های پوستی و مشکلات پوستی مشغول می شوید تا اطلاع کافی در مورد انواع پوست و مشکلات آن کسب کنید.

سپس گیاهان دارویی مناسب برای مشکلات پوستی به شما معرفی می شوند و کاربرد هر گیاه را آموزش خواهید دید. در ادامه، ترکیبات شیمیایی لایه بردار پوست را نیز خواهید شناخت.

درصد ترکیب این مواد با هم از دیگر مراحل آموزش می باشد که منجر به ساخت کرم مورد نظر خواهد شد. سپس آموزش می بینید که چگونه کرم را روی صورت فرد ماساژ دهید و زمان ماندگاری آن روی پوست چقدر باشد. مهمترین مراحل آموزش کرم سازی به شرح زیر می باشند:

 • آشنایی با انواع پوست و مشکلات پوستی: در واقع، مهمترین مرحله در آموزش کرم سازی شناخت انواع پوست و مشکلات پوستی می باشد. تا زمانی که شما با انواع لایه های پوستی و مشکلات پوستی آشنا نشوید نمی توانید کرمی مناسب برای رفع مشکلات پوستی بسازید.
 • آشنایی با داروهای گیاهی و ترکیبات شیمیایی: همانطور که می دانید، داروهای گیاهی و بعضی ترکیبات شیمیایی نقش موثری در بهبود و درمان انواع بیماری های پوستی دارند. از طرفی داروهای گیاهی و مواد شیمیایی که برای پوست در این آموزشگاه ها پیشنهاد می شوند، هیچ ضرری برای پوست ندارند و پوست را دچار آسیب نخواهند کرد. بنابراین شما با مواد گیاهی و ارگانیک در کنار ترکیبات مجاز شیمیایی می توانید کارهایی مانند پاکسازی پوست، لایه برداری، آبرسانی و… را به راحتی انجام دهید.

 

روی مطلب زیر کلیک کنید

روی مطلب زیر کلیک کنید

_

لوازم مورد نیاز برای دوره کرم سازی

برای آغاز و طی کردن مراحل دوره آموزش کرم سازی به ابزار و مواد مخصوصی نیاز دارید. این مواد شامل بعضی ترکیبات شیمیایی و گیاهان دارویی هستند. همچنین به قوطی های شیشه ای برای نگهداری کرم های دست ساز خود نیاز دارید.

همچنین به بعضی مکمل های معطر گیاهی نیز نیاز دارید تا عطر و بوی کرم را تغییر دهید. لازم به ذکر است از بعضی میوه ها و سبزیجات نیز می توانید برای ساخت ماسک های مناسب پوست استفاده کنید. به طور کلی مواد و ابزار مورد نیاز برای این دوره عبارتند از:

 • گیاهان دارویی مناسب برای پوست (اسانس و عصاره)
 • ترکیبات شیمیایی مناسب برای پوست
 • قوطی های نگهداری کرم
 • ابزار و فرچه لازم برای پوشش دهی کرم روی صورت

با استفاده از مواد و وسایل ذکر شده می توانید مراحل کرم سازی را به دقت انجام داده و کرم هایی مناسب برای فیشیال صورت تهیه کنید. شما می توانید این مواد را به صورت پکیج هایی از آموزشگاه کرم سازی دریافت نمایید. البته هزینه این پکیج ها به هزینه دوره شما افزوده خواهد شد.

توانایی شما پس از دوره کرم سازی

پس از گذراندن دوره آموزش کرم سازی و دریافت مدرک مورد نظر، شما قادر هستید انواع کرم های مربوط به فیشیال پوست را به صورت دستی بسازید. مهمترین کرم هایی که روش ساخت آنها را آموزش خواهید دید، عبارتند از:

 1. کرم های مناسب برای لایه برداری و پاکسازی پوست
 2. کرم های مناسب برای رفع سیاهی و چروک دور چشم
 3. کرم های روشن کننده پوست
 4. کرم های دارای SPF های مختلف
 5. کرم های مناسب برای رفع تیرگی پوست و جای جوش و آکنه
 6. کرم های آبرسان و شاداب کننده پوست
 7. انواع لوسیون بدن
 8. انواع ژل های اسکراب و ضد عفونی کننده پوست
 9. انواع کرم لیفت کننده و مناسب برای جوانسازی پوست
 10. انواع ماسک های گیاهی مناسب برای پوست

اعتبار مدرک دوره آموزش کرم سازی

همانطور که قبلا بیان شد، مدرک آموزش کرم سازی از نهاد معتبر سازمان فنی و حرفه ای کشور صادر می شود. بنابراین شما با گذراندن این دوره آموزشی و دریافت مدرک معتبر خود، می توانید بلافاصله با ارائه مدرک در سالن های آرایشی معتبر فعالیت خود را شروع کنید.

از آنجایی که روش های فیشیال پوست همواره با استقبال خوبی مواجه می شوند و بازار کار فوق العاده ای دارند، می تواند مطمئن باشید که در سریع ترین زمان ممکن وارد بازار کار حرفه ای خواهید شد. بنابراین می توانید به راحتی هزینه های صرف شده خود را جبران نمایید.

_

کلاس کرم سازی در تهران

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول دوره کرم سازی

_
مدت و هزینه دوره آموزش کرم سازی چقدر است؟

هزینه دوره اموزش کرم سازی بنا به دوره خصوصی یا عمومی در مراکز مختلف از ۹۰۰۰۰۰ تومان تا ۲۵۰۰۰۰۰ هزار تومان است.

برای شرکت در دوره آموزش کرم سازی نیاز به چه وسایلی است؟

ابزار مورد نیاز برای شرکت در دوره های اموزش کرم سازی می‌توان به مواردی همچون: گیاهان دارویی مناسب برای پوست (اسانس و عصاره)، ترکیبات شیمیایی مناسب برای پوست، قوطی های نگهداری کرم، ابزار و فرچه لازم برای پوشش دهی کرم روی صورت اشاره کرد.

در آموزشگاه کرم سازی بدن، چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

دراین دوره آشنایی با انواع پوست و مشکلات پوستی، آشنایی با داروهای گیاهی و ترکیبات شیمیایی آموزش داده خواهد شد.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش کرم سازی پیش نیاز خاصی لازم است؟

شما برای ثبت نام در آموزشگاه کرم سازی به پیش نیاز خاصی نیاز نخواهید داشت.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره کرم سازی بدن، باید سطح تحصیلی خاصی داشته باشیم؟

برای اخذ مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش کرم سازی نیاز به داشتن سطح تحصیلی خاصی نیست. شما با هر سطح از تحصیل می توانید در این دوره شرکت کرده و مدرک خود را اخذ کنید.

تفاوت دوره خصوصی کرم سازی ، با دوره نیمه خصوصی در چیست؟

لازم است بدانید مربی در دوره های خصوصی آموزشگاه کرم سازی به دلیل داشتن تعداد کمتر هنرجو، تمرکز و وقت بیشتری صرف آموزش می کند. پس کیفیت دوره خصوصی کرم سازی از دوره های نیمه خصوصی بالاتر است.

بازار کار دوره آموزش کرم سازی چگونه است؟

بازار کار دوره آموزش کرم سازی از رونق خوبی برخوردار است. چرا که در سالهای اخیر و با توجه به مد روز، استفاده از کرم سازی بسیار مرسوم شده است.

۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *