دوره آموزش کرم سازی

دوره آموزش کرم سازی + معرفی آموزشگاه کرم سازی

دوره آموزش کرم سازی یک دوره آموزشی زیبایی و پاکسازی پوست است که به یکی از دوره های فیشیال نیز معروف است. این دوره آموزشی در آموزشگاه کرم سازی برگزار می شود. کلاس کرم سازی یک دوره ۸ ساعته است که طی تعدادی جلسه و تحت نظر مربی برگزار می شود.

این دوره شامل آموزش های تئوری و عملی می باشد. شما طی این دوره با داروهای گیاهی مناسب پوست و همچنین مواد شیمیایی لایه بردار پوست آشنا می شوید و روش تبدیل آنها به انواع کرم را خواهید آموخت.

 این دوره شامل پیش نیاز می باشد. شما باید قبل از اقدام به ثبت نام در دوره های کرم سازی، مدرک دوره گیاهان دارویی را اخذ کنید و سپس به آموختن کرم سازی اقدام کنید.

این مسئله سبب می شود تا با شناخت نسبی نسبت به انواع داروی گیاهی، توانایی بیشتری در ساخت کرم پیدا کنید. در این محتوا در مورد دوره کرم سازی، مراحل و هزینه آن توضیح خواهیم داد. پس ما را همراهی کنید.

سرفصل‌های آموزش کرم سازی:

 • عایت بهداشت فردی، شناخت عوامل بیماری زا
 • مشاوره با مراجعه کننده
 • تشخیص نوع پوست
 • آنالیز ساختمان پوست و مو
 • کلیات کرم سازی
 • اجزا تشکیل دهنده کرم ها
 • آشنایی با مواد گیاهی ( مواد اولیه ، مواد پایه)
 • آشنایی با مواد شیمیایی
 • فرمول های رایج ساخت کرم پایه
 • آموزش اندازه گیری با استفاده از مقیاس وزن و نحوه تغییر مقادیر از حجم به وزنی
 • آموزش تست آلرژی و بررسی حساسیت پوست به کرم های مختلف
 • آموزش بیش از ۱۵ مدل فرمول تخصصی کرم سازی (کرم طلا، حلزون، ضد لک ، ضد چروک، ضد آفتاب ، کرم های تقویتی ، مرطوب کننده ،لایه بردار ، لیفتینگ و …)
 • آموزش بیش از ۱۰ مدل فرمول کرم سازی گیاهی( کرم آرنیکا، کرم بومادان، کرم همیشه بهار، کرم گل ختمی و …)
برای مشاهده کلیک کنیدصفحه را جمع کنید
_

هزینه دوره کرم سازی

کلاس آموزش کرم سازی تحت نظارت نهاد فنی و حرفه ای و در آموزشگاه های تحت نظر این ارگان برگزار می شود. این کلاس یک دوره ۸ ساعته است که در سه گروه عمومی، نیمه خصوصی و خصوصی برگزار می شود.

در دوره های عمومی معمولا تعداد افراد شرکت کننده بیش از ۱۰ نفر و کمتر از ۱۵ نفر می باشد. کلاس های نیمه خصوصی با تعدادی حدود ۵ تا ۷ کارآموز قابل برگزاری می باشند و در کلاس های خصوصی نیز بین ۱ تا ۳ نفر مورد پذیرش قرار می گیرند و آموزش خواهند دید.

بدیهی است مربی در کلاس های خصوصی هزینه و وقت بیشتری صرف کارآموزهای خود می کند، بنابراین قیمت و هزینه این دوره بیشتر از دو دوره دیگر می باشد. البته با یادگیری مهارت های فیشیال می توانید در کمترین زمان ممکن تمامی هزینه های صرف شده را جبران نمایید. هزینه دوره آموزش کرم سازی به ترتیب زیر می باشد

نوع دوره  هزینه دوره
دوره عمومی ۹۰۰۰۰۰ تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی حرفه ای حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی مبتدی حدود ۲ میلیون تومان

بهترین آموزشگاه کرم سازی در تهران کجاست؟

برای مشاهده آموزشگاه های کرم سازی  وارد صفحه زیر شوید.

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های کرم سازی پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای پاکسازی پوست تهران و ایران:

_

آموزش دوره کرم سازی

آموزش کرم سازی، از دوره های فیشیال پوست محسوب می شود که شامل دو مرحله تئوری و عملی می باشد. در مرحله تئوری شما با انواع لایه های پوستی و مشکلات مربوط به پوست آشنا می شوید.

سپس انواع گیاهان دارویی و مواد شیمیایی که می توانند برای پوست و لایه برداری آن مفید باشند به شما معرفی می شوند تا با آنها بیشتر آشنا شوید. در مرحله عملی نیز شما روش ترکیب انواع گیاهان دارویی و ترکیبات شیمیایی را یاد خواهید گرفت تا کرمی بسازید که انواع مشکلات پوستی را رفع کند.

 کرم هایی که در این دوره آموزش می بینید، طیف گسترده ای دارند. اما از مهمترین آنها می توان به کرم های لایه بردار، کرم های آبرسان، کرم های روشن کننده پوست، کرم های رفع جوش و آکنه و… اشاره کرد.

سپس در مرحله عملی به تست کرم ساخته شده روی صورت یک مدل واقعی می پردازید و مربی به کار شما نظارت خواهد کرد تا در صورت خطا یا نقص احتمالی شما را راهنمایی کند تا برای آزمون نهایی آماده شوید.

_

مراحل آموزش دوره کرم سازی

 

در ابتدای آموزش کرم سازی  شما سرفصل های تئوری را آموزش خواهید دید. یعنی ابتدا به شناخت انواع لایه های پوستی و مشکلات پوستی مشغول می شوید تا اطلاع کافی در مورد انواع پوست و مشکلات آن کسب کنید.

سپس گیاهان دارویی مناسب برای مشکلات پوستی به شما معرفی می شوند و کاربرد هر گیاه را آموزش خواهید دید. در ادامه، ترکیبات شیمیایی لایه بردار پوست را نیز خواهید شناخت.

درصد ترکیب این مواد با هم از دیگر مراحل آموزش می باشد که منجر به ساخت کرم مورد نظر خواهد شد. سپس آموزش می بینید که چگونه کرم را روی صورت فرد ماساژ دهید و زمان ماندگاری آن روی پوست چقدر باشد. مهمترین مراحل آموزش کرم سازی به شرح زیر می باشند:

 • آشنایی با انواع پوست و مشکلات پوستی: در واقع، مهمترین مرحله در آموزش کرم سازی شناخت انواع پوست و مشکلات پوستی می باشد. تا زمانی که شما با انواع لایه های پوستی و مشکلات پوستی آشنا نشوید نمی توانید کرمی مناسب برای رفع مشکلات پوستی بسازید.
 • آشنایی با داروهای گیاهی و ترکیبات شیمیایی: همانطور که می دانید، داروهای گیاهی و بعضی ترکیبات شیمیایی نقش موثری در بهبود و درمان انواع بیماری های پوستی دارند. از طرفی داروهای گیاهی و مواد شیمیایی که برای پوست در این آموزشگاه ها پیشنهاد می شوند، هیچ ضرری برای پوست ندارند و پوست را دچار آسیب نخواهند کرد. بنابراین شما با مواد گیاهی و ارگانیک در کنار ترکیبات مجاز شیمیایی می توانید کارهایی مانند پاکسازی پوست، لایه برداری، آبرسانی و… را به راحتی انجام دهید.

 

روی مطلب زیر کلیک کنید

روی مطلب زیر کلیک کنید

_

لوازم مورد نیاز برای دوره کرم سازی

برای آغاز و طی کردن مراحل دوره آموزش کرم سازی به ابزار و مواد مخصوصی نیاز دارید. این مواد شامل بعضی ترکیبات شیمیایی و گیاهان دارویی هستند. همچنین به قوطی های شیشه ای برای نگهداری کرم های دست ساز خود نیاز دارید.

همچنین به بعضی مکمل های معطر گیاهی نیز نیاز دارید تا عطر و بوی کرم را تغییر دهید. لازم به ذکر است از بعضی میوه ها و سبزیجات نیز می توانید برای ساخت ماسک های مناسب پوست استفاده کنید. به طور کلی مواد و ابزار مورد نیاز برای این دوره عبارتند از:

 • گیاهان دارویی مناسب برای پوست (اسانس و عصاره)
 • ترکیبات شیمیایی مناسب برای پوست
 • قوطی های نگهداری کرم
 • ابزار و فرچه لازم برای پوشش دهی کرم روی صورت

با استفاده از مواد و وسایل ذکر شده می توانید مراحل کرم سازی را به دقت انجام داده و کرم هایی مناسب برای فیشیال صورت تهیه کنید. شما می توانید این مواد را به صورت پکیج هایی از آموزشگاه کرم سازی دریافت نمایید. البته هزینه این پکیج ها به هزینه دوره شما افزوده خواهد شد.

توانایی شما پس از دوره کرم سازی

پس از گذراندن دوره آموزش کرم سازی و دریافت مدرک مورد نظر، شما قادر هستید انواع کرم های مربوط به فیشیال پوست را به صورت دستی بسازید. مهمترین کرم هایی که روش ساخت آنها را آموزش خواهید دید، عبارتند از:

 1. کرم های مناسب برای لایه برداری و پاکسازی پوست
 2. کرم های مناسب برای رفع سیاهی و چروک دور چشم
 3. کرم های روشن کننده پوست
 4. کرم های دارای SPF های مختلف
 5. کرم های مناسب برای رفع تیرگی پوست و جای جوش و آکنه
 6. کرم های آبرسان و شاداب کننده پوست
 7. انواع لوسیون بدن
 8. انواع ژل های اسکراب و ضد عفونی کننده پوست
 9. انواع کرم لیفت کننده و مناسب برای جوانسازی پوست
 10. انواع ماسک های گیاهی مناسب برای پوست

اعتبار مدرک دوره آموزش کرم سازی

همانطور که قبلا بیان شد، مدرک آموزش کرم سازی از نهاد معتبر سازمان فنی و حرفه ای کشور صادر می شود. بنابراین شما با گذراندن این دوره آموزشی و دریافت مدرک معتبر خود، می توانید بلافاصله با ارائه مدرک در سالن های آرایشی معتبر فعالیت خود را شروع کنید.

از آنجایی که روش های فیشیال پوست همواره با استقبال خوبی مواجه می شوند و بازار کار فوق العاده ای دارند، می تواند مطمئن باشید که در سریع ترین زمان ممکن وارد بازار کار حرفه ای خواهید شد. بنابراین می توانید به راحتی هزینه های صرف شده خود را جبران نمایید.

مدت زمان دوره آموزش کرم سازی

مدت زمان دوره آموزش کرم سازی ۵ تا ۷ جلسه است. در این مدت شما با انواع پوست و ساختار آن، ترکیبات گیاهی و شیمیایی برای ساخت کرم، نحوه کرم سازی و رفع مشکلات پوستی با کرم‌ها آشنا خواهید شد. دوره کرم سازی به دو صورت عادی و فشرده برگزار می‌شود که دوره فشرده کرم سازی مدت زمان کمتری نسبت به دوره عادی دارد. شما بر اساس شرایط خود می‌توانید در هر یک از دوره‌های فشرده یا عادی کرم سازی شرکت کنید.

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس کرم سازی

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس کرم سازی بر اساس نوع دوره‌ها تعیین می‌شود. دوره کرم سازی به‌صورت خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی است که تعداد شرکت‌کنندگان در آنها بین ۱ تا ۸ نفر هستند. شما می‌توانید به هنگام ثبت‌نام کلاس مورد نظر و تعداد شرکت‌کنندگان آن را انتخاب کنید.

مزایای شرکت در دوره آموزش کرم سازی

دوره آموزش کرم سازی به‌صورت تخصصی برای علاقمندان به این حوزه در آموزشگاه‌های آرایشگری برگزار می‌شود. شما با شرکت در این دوره صفر تا صد مباحث ساخت انواع کرم گیاهی و شیمیایی را یاد خواهید گرفت. این دوره مزایای مختلفی دارد که در ادامه به آنها پرداخته شده است.

آموزش کرم سازی به‌صورت تخصصی

سرفصل‌های دوره کرم سازی در آموزشگاه‌های معتبر مطابق با استانداردهای روز دنیا است. در این دوره تکنیکهای کرم سازی از سطح پایه تا پیشرفته آموزش داده می‌شود و شما با شرکت در کلاس‌های آن توانایی ساخت انواع کرم را به‌صورت حرفه‌ای یاد می‌گیرید.

تدریس توسط اساتید مجرب و حرفه‌ای کرم سازی

یکی از مزایای دیگر این دوره، تدریس توسط اساتید مجرب و حرفه‌ای کرم سازی است. اساتید و مدرسین نقش مهمی در یادگیری شما دارند و هر چه مهارت و تجربه بیشتری داشته باشند سرعت آموزش نیز بیشتر خواهد بود؛ بنابراین شما با شرکت در دوره‌های کرم سازی می‌توانید طی مدت زمان کوتاهی مهم‌ترین تکنیکهای این حرفه را یاد بگیرید.

برخورداری از پشتیبانی دوره

دوره‌های کرم سازی که در مراکز آموزشی معتبر برگزار می‌شود از پشتیبانی برخوردار است؛ بنابراین شما در طول دوره و همچنین پس از اتمام آن می‌توانید سؤالات و مسائل را با پشتیبان‌ها مطرح کنید. علاوه بر این شما می‌توانید طی دوره‌های مشخصی جهت ارتقا مهارت‌های خود از آموزش‌های آن برخوردار شوید.

ورود آسان به بازار کار پس از دوره

دوره کرم سازی فرصت خوبی برای شما جهت ورود به بازار کار است. آموزش‌های جامع این دوره به شما کمک می‌کند تا در این حرفه تخصص لازم را به دست آورده و با دریافت مدرک معتبر بتوانید در مدت زمان کوتاهی وارد بازار کار شده و از این راه کسب درآمد کنید.

نحوه برگزاری کلاس‌ها در بهترین مرکز آموزش کرم سازی

دوره کرم سازی در آموزشگاه‌های آرایشگری به سه صورت خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی برگزار می‌شود. این دوره‌ها شامل آموزش‌های جامع کرم سازی است که سرفصل‌های آن شبیه یکدیگر است. تفاوتی که این دوره‌ها با یکدیگر دارند، در تعداد هنرجویان و هزینه کلاس‌ها است. کلاس‌های خصوصی کرم سازی هزینه بیشتر و تعداد هنرجویان کمتری دارد.

شما بسته به شرایط و علاقه خود می‌توانید در هر یک از این کلاس‌ها شرکت کنید. یکی از مزایای کلاس‌های خصوصی کرم سازی این است که آموزش‌ها به‌صورت متمرکز بوده و زمان بیشتری صرف آموزش می‌شود؛ بنابراین اگر می‌خواهید به تازگی نحوه کرم سازی را یاد بگیرید به شما پیشنهاد می‌کنیم تا در دوره خصوصی شرکت کنید.

کلاس آنلاین دوره کرم سازی

کلاس آنلاین کرم سازی نیز ویژه هنرجویان برگزار می‌شود. این کلاس‌ها که در بستر فضای مجازی است شامل آموزش‌های پایه و پیشرفته ساخت انواع کرم‌هاست که توسط اساتید مجرب آموزش داده می‌شود. شما در پایان این دوره آنلاین می‌توانید به‌عنوان یک کرم ساز حرفه‌ای مشغول به کار شوید. دوره آنلاین کرم سازی فرصت خوبی برای شماست تا بتوانید در هر زمان و مکان و بدون نیاز به صرف وقت و هزینه رفت و آمد به‌صورت تخصصی آموزش ببینید.

دوره آموزش کرم سازی پیشرفته

دوره آموزش پیشرفته کرم سازی در آموزشگاه‌های کرم سازی برگزار می‌شود. در این دوره مهم‌ترین نکات ساخت انواع کرم‌های گیاهی و شیمیایی آموزش داده شده و شما با شرکت در آن می‌توانید به‌صورت حرفه‌ای انواع کرم‌ها و ماسک‌ها را بسازید. این دوره این امکان را برای شما به وجود می‌آورد تا بتوانید مهارت‌های خود را در ساخت انواع کرم افزایش دهید. شما پس از دوره مبتدی می‌توانید در این دوره شرکت کنید و فعالیت خود را شروع کنید.

آموزش صفر تا صد کرم سازی

آموزش صفر تا صد کرم سازی یک دوره جامع و کامل است که افراد مبتدی و حرفه‌ای می‌توانند در آن شرکت کنند. در این دوره صفر تا صد تکنیک‌های کرم سازی به‌صورت تئوری و عملی به شما آموزش داده می‌شود.

یکی از مزیت‌های این دوره این است که شما می‌توانید با هر سطح از مهارت در آن شرکت کنید. در مرحله آخر آموزش‌ها نیز نحوه کرم سازی به‌صورت عملی به شما آموزش داده می‌شود که در روند یادگیری شما و تسلط بر مباحث آموزشی تأثیر زیادی دارد.

دوره فنی و حرفه‌ای کرم سازی

دوره فنی و حرفه‌ای کرم سازی یکی از دوره‌هایی است که متقاضیان زیادی دارد. چون این دوره اعتبار بالایی دارد و سرفصل‌هایی که در آن آموزش داده می‌شود مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا است؛ بنابراین شما می‌توانید پس از پایان دوره به‌راحتی وارد بازار کار شوید. همچنین مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای کرم سازی نیز به شما داده می‌شود که نشان می‌دهد شما مهارت بالایی در انجام این حرفه دارید. با استفاده از این مدرک می‌توانید وام‌های کارآفرینی بگیرید و کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید.

_

کلاس کرم سازی در تهران

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول دوره کرم سازی

_
مدت و هزینه دوره آموزش کرم سازی چقدر است؟

هزینه دوره اموزش کرم سازی بنا به دوره خصوصی یا عمومی در مراکز مختلف از ۹۰۰۰۰۰ تومان تا ۲۵۰۰۰۰۰ هزار تومان است.

برای شرکت در دوره آموزش کرم سازی نیاز به چه وسایلی است؟

ابزار مورد نیاز برای شرکت در دوره های اموزش کرم سازی می‌توان به مواردی همچون: گیاهان دارویی مناسب برای پوست (اسانس و عصاره)، ترکیبات شیمیایی مناسب برای پوست، قوطی های نگهداری کرم، ابزار و فرچه لازم برای پوشش دهی کرم روی صورت اشاره کرد.

در آموزشگاه کرم سازی بدن، چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

دراین دوره آشنایی با انواع پوست و مشکلات پوستی، آشنایی با داروهای گیاهی و ترکیبات شیمیایی آموزش داده خواهد شد.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش کرم سازی پیش نیاز خاصی لازم است؟

شما برای ثبت نام در آموزشگاه کرم سازی به پیش نیاز خاصی نیاز نخواهید داشت.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره کرم سازی بدن، باید سطح تحصیلی خاصی داشته باشیم؟

برای اخذ مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش کرم سازی نیاز به داشتن سطح تحصیلی خاصی نیست. شما با هر سطح از تحصیل می توانید در این دوره شرکت کرده و مدرک خود را اخذ کنید.

تفاوت دوره خصوصی کرم سازی ، با دوره نیمه خصوصی در چیست؟

لازم است بدانید مربی در دوره های خصوصی آموزشگاه کرم سازی به دلیل داشتن تعداد کمتر هنرجو، تمرکز و وقت بیشتری صرف آموزش می کند. پس کیفیت دوره خصوصی کرم سازی از دوره های نیمه خصوصی بالاتر است.

بازار کار دوره آموزش کرم سازی چگونه است؟

بازار کار دوره آموزش کرم سازی از رونق خوبی برخوردار است. چرا که در سالهای اخیر و با توجه به مد روز، استفاده از کرم سازی بسیار مرسوم شده است.

در دوره آموزش صفر تا صد کرم سازی به چه موضوعاتی پرداخته می‌شود؟

در این دوره به آموزش ساخت انواع کرم‌های لایه‌بردار، ضدلک، روشن‌کننده، ضدآفتاب، کرم دور چشم، کرم‌های آبرسان، انواع مرطوب‌کننده‌ها و بسیاری از انواع کرم‌های دیگر پرداخته می‌شود.

تعداد شرکت‌کنندگان در دوره آموزش کرم سازی چقدر است؟

کلاس‌های دوره آموزش کرم سازی در سه نوع عمومی، نیمه‌خصوصی و خصوصی برگزار شده که در دوره عمومی ۱۰ تا ۱۵ نفر، دوره نیمه‌خصوصی ۵ تا ۷ نفر و در دوره خصوصی ۱ تا ۳ نفر شرکت می‌کنند.

شرایط شرکت در دوره کرم سازی چیست؟

برای شرکت در دوره کرم سازی شرایط خاصی مدنظر نبوده و افراد با اطلاعات و مهارت‌ها مختلف می‌توانند در این دوره شرکت نمایند.

آیا پس از دوره کرم سازی فنی حرفه ای می‌توانم مدرک بگیرم؟

بله شما پس از اتمام دوره کرم سازی فنی و حرفه ای می‌توانید در آزمون تئوری و عملی آن شرکت نموده و مدرک آن را دریافت نمایید.

آیا اموزش کرم سازی برای افراد مبتدی مناسب است؟

بله در دوره اموزش کرم سازی مباحث از سطوح پایه تا پیشرفته بیان می‌شود و افراد مبتدی می‌توانند در این دوره شرکت نمایند.

آیا این کلاس‌ها شامل دوره آموزش کرم سازی گیاهی و کرم سازی پیشرفته می‌شود؟

بله یکی از مباحث مهمی که در این کلاس‌ها به آن پرداخته می‌شود آموزش کرم سازی گیاهی است؛ بنابراین دوره آموزش کرم سازی گیاهی در سرفصل‌های آن وجود داشته و هنرجویان با نحوه ساخت انواع کرم‌های گیاهی آشنا خواهند شد. علاوه بر این کرم سازی پیشرفته نیز یکی دیگر از سرفصل‌های مهم هست که در این دوره به آن پرداخته خواهد شد.

کتاب کرم سازی فنی حرفه ای را از کجا تهیه کنم؟

کتاب کرم سازی فنی حرفه ای را می‌توانید از کتاب‌فروشی‌ها یا آموزشگاه آرایشگری تهیه نمایید.

از چه موادی در کرم‌های آرایشی استفاده می‌شود؟

موادی چون آلفا هیدروکسی اسیدها، اسیدهای بتا هیدروکسی (اسید سالیسیلیک)، هیدروکینون، اسید ال اسکوربیک (ویتامین C)، رتینول، اسید هیالورونیک و نیاسینامید (ویتامین B3) معمولاً در ساخت کرم‌های آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چگونه یک کرم گیاهی مفید درست کنم؟

برای ساخت یک گرم گیاهی مفید کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

 • در یک کاسه یا ظرف کوچک شیشه‌ای ۲ قاشق غذاخوری ژل آلوئه‌ورا را بریزید.
 • روغن نباتی فشرده سرد – بادام و گردو را در این روغن اضافه کرده و هم بزنید.
 • اسانس، روغن ویتامین E، روغن معطر را اضافه کنید و همه را با هم مخلوط کنید.
 • در جای خشک و خنک نگهداری شود و یک ماه پس از تهیه این کرم استفاده شود.

کدام کشورها برای تحصیل در حوزه کرم سازی مناسب هستند؟

بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، فرانسه، کره جنوبی و کانادا از بهترین کشورها برای آموزش در حوزه کرم سازی هستند.

پایه کرم چیست؟

کرم‌ها امولسیون‌هایی هستند که ترکیب آنها نیمه جامد روغن و آب است. به طور کلی کرم‌ها به دو نوع تقسیم می‌شوند که شامل کرم‌های روغن در آب  و کرم‌های آب در روغن می‌شوند. کرم‌های روغن در آب از قطرات کوچک روغن در یک فاز آب ساخته شده و کرم‌های آب در روغن از مواد کوچک ساخته شده‌اند. قطرات آب در یک فاز روغنی پیوسته پراکنده می‌شوند.

روش ساخت کرم پایه به چه صورت است؟

مرحله ۱: آب را در ظرف اندازه‌گیری کنید و تا حداکثر ۷۰ درجه سانتیگراد گرم کنید. مرحله ۲: روغن‌های حامل و امولسیفایر را در ظرف دیگری اندازه‌گیری کنید و تا حداکثر ۷۰ درجه سانتی‌گراد حرارت دهید. مرحله ۳: هنگامی که هر دو به یک درجه حرارت رسیدند، فاز روغن را به آب اضافه کنید، با استفاده از مخلوط‌کن دستی در فواصل کوتاه، حدود ۵ دقیقه امولسیون کنید.

کرم‌های پوست چگونه ساخته می‌شوند؟

کرم ترکیبی از روغن و آب است. همان‌طور که می‌دانید روغن به‌راحتی در آب حل یا پراکنده نمی‌شود، بنابراین برای اینکه این اتفاق بیفتد، یک عامل پخش‌کننده به نام امولسیفایر به مخلوط اضافه می‌شود؛ بنابراین کرم نوعی امولسیون است که از فاز آب و فاز روغن ساخته شده است.

چه موادی نباید در کرم وجود داشته باشد؟

۸ ماده‌ای که نباید در کرم‌ها وجود داشته باشد شامل الکل، اکسی بنزون، پارابن، فرمالدئید، تالک، فتالات‌ها، عطرها و فلزات سنگین می‌شود.

چگونه کرم سفیدکننده خانگی را درست کنیم؟

در یک قابلمه، ½ فنجان روغن زیتون، ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با ۱ قاشق غذاخوری موم زنبور عسل مخلوط کنید و همه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا مخلوط آب شود. همه آنها را خوب مخلوط کنید و بگذارید خامه خنک شود. کرم را در ظرفی نگهداری کنید و هر شب کرم را روی پوست خود استفاده کنید تا پوست شما را روشن‌تر کند.

PH کرم چقدر است؟

pH پایه کرم در محدوده ۶.۲-۶.۹ است که برای pH پوست خوب است.

درصد فرمولاسیون کرم چقدر است؟

در فرمول کرم، درصد پایه آب حدود ۶۰-۷۵٪ و پایه روغن حدود ۲۰-۳۰٪ از کل است، با درصدهای دیگر عامل امولسیفایر، نگهدارنده‌ها و افزودنی‌ها در مجموع ۱۰۰٪ است.

چه موادی بهترین سفیدکننده‌ها برای پوست هستند؟

ترکیباتی مانند آربوتین، آزلائیک اسید، اسید گلیکولیک، کوجیک اسید، عصاره شیرین‌بیان (گلابرین)، مکینول، توت کاغذی، سویا، ویتامین C، نیاسینامید و ملاتونین عوامل طبیعی هستند که برای ایجاد هیپوپیگمانتاسیون استفاده می‌شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مشاهده مطلببستن مطلب

۱۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *