آزمون ماک آیلتسMOCK آزمون شبیه سازی آیلتس

?What is the MOCK IELTS Test

آزمون ماک آیلتس [ MOCK IELTS ] آزمون آزمایشی آزمون آیلتس است. این آزمون یک آزمون شبیه سازی آیلتس محسوب میشود.

آزمون MOCK چیست؟ معرفی آزمون آزمایشی ماک

آزمون MOCK یک امتحان شبیه‌ساز برای آزمون بین‌المللی آیلتس است. آزمون آزمایشی ماک یکی از آزمون‌های بین‌المللی زبان نیست و تنها یک آزمون شبیه سازی شده برای آزمون آیلتس است. علت برگزاری آزمون ماک، آماده کردن داوطلبان آزمون آیلتس برای شرکت در آزمون IELTS است. در حقیقت به‌دلیل حیاتی بودن نتیجه آزمون آیلتس برای بسیاری از داوطلبانش، عدم آشنایی با شرایط برگزاری آن می‌تواند موجب بر هم خوردن تمرکز داوطلب در زمان برگزاری آزمون شود. شرکت در آزمون ماک، شما را از جهات مختلف مانند نوع سوالات، فضای آزمون، مدت زمان پاسخگویی و… با آزمون آیلتس آشنا می‌کند.

در این صفحه از ایران آموزشگاه در مورد آزمون زبان ماک صحبت می‌کنیم و نکات مهم آن مثل شرایط برگزاری، منابع آزمون و… را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

ویژگی‌های آزمون سنجش زبان ماک

از آنجایی که این آزمون برای سنجش دانش زبانی افراد جهت شرکت در آزمون آیلتس طراحی شده است، باید دارای مشخصات زیر باشد:

سوالات جدید

اشکال خیلی از آزمون‌های ماک که توسط موسسات زبان مختلف برگزار می‌شود، تکراری بودن سوالات است. به‌دلیل اینکه آزمون‌های شبیه‌ساز باید شرایطی مانند شرایط آزمون آیلتس برقرار کنند، خیلی از طراحان سوال در این آزمون‌ها به ورطه تکرار می‌افتند و عین سوالات آزمون‌های رسمی را در آزمون MOCK می‌آورند.

این مشکل در خیلی از آزمون‌های سنجشی دیگر به جز ماک نیز اتفاق می‌افتد. توصیه ما این است که برای شرکت در یک آزمون زبان سنجشی مناسب، به دنبال یک آموزشگاه زبان مطرح باشید که شرکت‌کنندگان تجربه خوبی از حضور در آزمون‌های برگزار شده توسط آنها داشته باشند.

رفع ایرادات پس از آزمون

نکته مهمی که قبل از ثبت‌نام در یک آزمون زبان ماک باید در نظر بگیرید، توجه به بعد تمرینی این آزمون است. از آنجا که همه داوطلبان برای سنجش توانایی خود در این آزمون شرکت می‌کنند، مهم است که پس از اتمام آزمون و اعلام نتایج آن بفهمید که ایرادات شما چه بوده و در چه مباحثی ضعف دارید.

اکثر موسسات برگزاری این آزمون در هنگام ثبت‌نام اعلام می‌کنند که پس از شرکت در آزمون چه خدماتی به شما ارائه می‌کنند. پیشنهاد ما این است که در آموزشگاهی امتحان بدهید که به کامل‌ترین شکل ممکن ایرادات شما در آزمون را بیابد و راه حل‌های برطرف کردن آن را نیز به شما ارائه کنند.

bazigari kodak iranamozeshgah

آزمون TOMER

bazigari kodak iranamozeshgah

آزمون duolingo چیست؟

bazigari kodak iranamozeshgah

آزمون TOEFL

bazigari kodak iranamozeshgah

آزمون بین المللی فرانسوی

مراکز برگزاری آزمون زبان MOCK کجا هستند؟

آزمون MOCK برخلاف آزمون‌های بین‌المللی به صورت هماهنگ برگزار نمی‌شود و همچنین برگزاری آن در ایران با مشکلی مواجه نشده است. در حقیقت این امتحان سنجشی توسط آموزشگاه‌های مختلف زبان در سرتاسر کشور به شکل جدا برگزار می‌شود.

اگر قصد شرکت در آزمون زبان ماک را دارید و آموزشگاه زبان معتبری برای امتحان دادن پیدا نکرده‌اید، می‌توانید از صفحه جامع مراکز آموزش زبان در سایت ایران آموزشگاه دیدن کنید. در این صفحه به‌طور کامل آموزشگاه‌های زبان معتبر در سرتاسر کشور را جمع‌آوری کردیم و شماره تماس و آدرس هر کدام از آنها را نیز ذکر کرده‌ایم. شما می‌توانید نزدیک‌ترین آموزشگاه زبان معتبر به خود را در این صفحه پیدا کنید.

زمان برگزاری آزمون ماک

از آنجا که آزمون‌های سنجش زبان مانند MOCK توسط آموزشگاه‌های زبان مختلف برگزار می‌شود، تاریخ برگزاری آن نیز بسته به موسسه آموزشی مورد نظر، متفاوت است.

در مورد مدت زمان خود آزمون MOCK نیز باید بگوییم که چون این آزمون پیش‌نیاز آیلتس است، مدت زمان برگزاری آن نیز ماشبه همان است. در واقع شما در این آزمون حدود ۲ ساعت و ۵۰ دقیقه فرصت دارید تا به ۴ دسته سوال در قالب چهارگانه Reading, Listening, Speaking, Writing پاسخ دهید.

رعایت این محدودیت زمانی توسط آموزشگاه یک نکته مهم در نحوه برگزاری آزمون سنجش ماک است، زیرا شما باید توانایی‌های خود را در همان مدت زمان قانونی آزمون آیلتس بسنجید تا از آمادگی خود برای شرکت در آن مطلع شوید.

هزینه ثبت نام آزمون MOCK

هزینه آزمون آزمایشی آیلتس یعنی آزمون ماک در سال ۲۰۲۰ در مراکز آموزش زبان مختلف است. این هزینه از ۱۵۰ هزار تومان تا مبلغ ۵۰۰ هزار تومان نسبت به نوع آن متغیر است.

هزینه و اعتبار مدرک آزمون آزمایشی ماک MOCK

طبق آنچه گفته‌ایم احتمالا متوجه شده‌اید که آزمون MOCK به تنهایی ارزشی ندارد و مدرک آن فقط برای سنجش توانایی‌های زبانی خودتان اهمیت دارد. به‌همین دلیل اگر به‌دنبال مدرکی برای اثبات تواناییتان در استفاده از زبان انگلیسی هستید، شرکت در این آزمون کمکی به شما نمی‌کند.

هزینه شرکت در آزمون ماک قیمت ثابتی ندارد و در موسسات مختلف، متفاوت است. مبلغی که برای شرکت در این آزمون باید بپردازید (حدود ۳۰۰ هزارتومان) در مقایسه با آزمون‌های بین‌المللی زبان مانند آیلتس بسیار پایین است.

به این نکته دقت کنید که شما قبل از شرکت در آزمون آیلتس و پرداخت هزینه بالای آن، می‌توانید در آزمون ماک شرکت کنید و با پرداخت مبلغی بسیار ناچیز، مهارت خودتان در زبان انگلیسی را بسنجید و با خیالی راحت در آزمون آیلتس شرکت کنید.

نام آموزشگاه هزینه آزمون

هزینه آزمون آزمایشی آیلتس موسسه ایرسافام

 مبلغ در موسسه ایرسافام حدود ۳۲۴ هزار تومان است.

هزینه آزمون آزمایشی آیلتس موسسه آیلتس تهران

موسسه آیلتس (Ielts) تهران بصورت آزمون آنلاین ۱۵۰ هزار تومان و برای آزمون حضوری بسته به نوع آن بین ۳۱۰ تا ۴۸۰ هزار تومان هزینه دارد.

هزینه آزمون آزمایشی آیلتس موسسه پروشات نوین

موسسه پروشات هزینه ثبت نام این آزمون در ۲۲۷ هزارتومان است

هزینه آزمون آزمایشی آیلتس موسسه اکسیر

ماک اکسپرس اکسیر آیلتس (Ielts): هزینه این آزمون ۱۸۸ هزارتومان است.

ماک حرفه ای اکسیر آیلتس (Ielts): هزینه این آزمون ۲۳۴ هزار تومان است.

منزل ماک اکسیر آیلتس (Ielts): هزینه این آزمون نیز ۲۳۴ هزار تومان است.

منابع آزمون ماک MOCK

همانطور که گفتیم آزمون ماک یک آزمون شبیه‌ساز برای آزمون IELTS است. بنابراین منابع این آزمون نیز کتاب‌هایی هستند که برای شرکت در آزمون آیلتس مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما در این بخش از صفحه به معرفی کتاب‌هایی می‌پردازیم که علاوه بر مباحث علمی زبان انگلیسی، به شرح وضعیت آزمون آیلتس و نحوه شرکت در آن نیز می‌پردازند.

کتاب Official IELTS Practice Materials

این کتاب بخش‌های مختلف آزمون آیلتس را از شما امتحان می‌گیرد و سعی دارد حس شرکت در آزمون را برای شما تداعی کند. نکته مهم اینجاست که این کتاب توسط خود طراحان آزمون آیلتس نوشته شده است.

این موضوع تا حد زیادی به آرامش روانی شرکت‌کنندگان کمک می‌کند و آنها می‌توانند سطح علمی خود را قبل از آزمون MOCK در این کتاب بسنجند و برای آزمون نهایی آماده شوند. اگر قصد شرکت در آزمون ماک را نداشته باشید، باز هم توصیه می‌کنیم که فرصت مطالعه این کتاب، قبل از آزمون آیلتس را از دست ندهید.

مجموعه کتاب‌های Collins for IELTS

مطالعه و تمرین روی سه جلد کتاب Collins Speaking for IELTS و Collins Writing for IELTS و Collins Listening for IELTS را به همه توصیه نمی‌کنیم. واقعیت این است که اهداف شرکت‌کنندگان در آزمون آیلتس با یکدیگر متفاوت است و به‌همین خاطر هر کسی به دنبال نمره خاصی است.

مطالعه این کتاب و تمرکز روی مباحث فنی ارائه شده در آن را به کسانی توصیه می‌کنیم که نمره‌ای که از این آزمون می‌خواهند، بالاتر از ۶ باشد. تسلط روی این کتاب‌ها و شرکت در آزمون MOCK قطعا به خلق نتیجه بهتر در آزمون زبان آیلتس کمک بزرگی خواهد کرد.

در این مجموعه کتاب شما به‌صورت تخصصی در هر بخش با نوع مختلفی از سوالات آزمون مواجه می‌شوید. مثلا در یک بخش به تعداد زیادی سوال جاخالی پاسخ می‌دهید و در بخشی دیگر به انواع سوالات تستی.

نکته مهم در انتخاب منابع آموزشی

کتاب‌های فوق کمک زیادی به شما می‌کنند تا هنگام شرکت در آزمون MOCK بتوانید سریع‌تر و با تسلط بیشتری به سوالات پاسخ دهید و این موضوع را در جلسه آزمون متوجه می‌شوید. اما هرکسی بهترین مشاور برای خودش است، اگر قصد شرکت در آزمون MOCK را دارید توصیه می‌کنیم که از میان منابع مطالعاتی متعدد، آنهایی را انتخاب کنید که ارتباط بیشتری با آنها برقرار می‌کنید. یک کتاب هر چقدر هم که از نظر علمی قوی باشد، تا وقتی که میل به باز کردن و مطالعه آن نداشته باشید، برای شما موثر نیست.

سوالات متداول آزمون MOCK

آزمون ماک چیست؟

ازمون DELF یکی از آزمون های مهم برای تعیین سطح در زبان فرانسوی می باشد.آزمون MOCK یک امتحان شبیه‌ساز برای آزمون بین‌المللی آیلتس است.

مراکز برگزاری آزمون ماک کجاست؟

اگر قصد شرکت در آزمون زبان ماک را دارید و آموزشگاه زبان معتبری برای امتحان دادن پیدا نکرده‌اید، می‌توانید از صفحه جامع آموزشگاه‌های زبان در سایت ایران آموزشگاه دیدن کنید. ما لیستی از بهترین آموزشگاه های مکالمه زبان کشور را به شما معرفی مینماییم.

زمان برگزاری آزمون ماک چه زمانی است؟

توسط مراکز آموزش زبان در زمان های متعددی برگزار میشود.

هزینه آزمون ماک چقدر است؟

قیمت آزمون ماک بسته نوع آن و مرکز برگزار کننده آن از ۱۸۰.۰۰۰ تومان تا ۵۰۰.۰۰۰ تومان است.

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *