_

دوره های مراقبت و زیبایی

دوره آموزش فی اسکالپ و معرفی آموزشگاه فی اسکالپ

دوره آموزش فی اسکالپ

دوره آموزش فی اسکالپ یا تاتو موی سر از جمله دوره های آموزشی آرایشی پوست و مو محسوب می شود. فی اسکالپ یکی از زیرشاخه های میکروپیگمنتیشن است که به میکروپیگمنتیشن سر هم معروف است. کلاس فی اسکالپ نیاز به هیچ گونه پیش نیازی ندارد و شما به راحتی می توانید به راحتی در دوره های آموزشی آن شرکت کنید. این دوره ها در آموزشگاه فی اسکالپ که تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای مشغول به فعالیت هستند برگزار می شوند. مربیان شاغل در این آموزشگاه ها همگی از بالاترین سطح علمی و عملی در فیلد کاری خود برخوردارند و تلاش می کنند تا نیرویی مجرب و با تجربه وارد بازار کار نمایند. هدف اصلی از آموزش فی اسکالپ، طراحی مو به وسیله پیگمنت های رنگی مخصوص و دستگاه میکروپیگمنتیشن در نواحی کم پشت مو می باشد. در این محتوا قصد داریم در مورد دوره فی اسکالپ، مراحل، ابزار و هزینه های مربوط به آن توضیحاتی ارائه دهیم. پس ما را همراهی کنید.

در این مطلب چه میخانیم؟

 • دوره آموزش فی اسکالپ چیست؟
 • هزینه دوره شیدینگ ابرو
 • مراحل آموزش شیدینگ ابرو
 • لوازم دوره آموزش شیدینگ ابرو
 • توانایی شما پس آموزش شیدینگ ابرو
 • اعتبار مدرک دوره شیدینگ ابرو
_

آموزش فی اسکالپ یا میکروپیگمنتیشن موی سر

آموزش فی اسکالپ یا میکروپیگمنتیشن موی سر، از جمله دوره های برطرف کردن کم پشتی مو در نواحی مختلف پوست به شمار می رود. این دوره آموزشی در دو مرحله تئوری و عملی برگزار می شود. در مرحله تئوری شما ابتدا با لایه مختلف پوست سر و انواع مشکلات ناشی از کم پشتی مو آشنا خواهید شد. سپس به آشنایی با ابزار و مواد لازم برای ترمیم کم پشتی مو خواهید پرداخت. پس از آشنایی با پیگمنت های رنگی، متوجه می شوید که چه رنگ پیگمنتی برای هر فرد مناسب خواهد بود و سپس روش کار با ابزار به شما آموزش داده می شود. نحوه به دست گرفتن دستگاه میکروپیگمنتیشن، میزان فشاری که باید به نواحی مختلف وارد شود و… از جمله مراحل آموزش فی اسکالپ شناخته می شوند.

سپس مرحله عملی آغاز می شود. در مرحله عملی ابتدا به ارائه کار روی پوست مصنوعی می پردازید. این کار به این منظور صورت می گیرد که قبل از انجام کار روی مدل واقعی، با شیوه صحیح و درست اجرای آن آشنا شوید. در مرحله نهایی و پس از آموزش کامل، کار روی مدل واقعی را آغاز می کنید که این کار تحت نظارت مستقیم مربی انجام می شود تا در صورت هر گونه اشکال به شما تذکر داده شود.

هزینه دوره آموزش فی اسکالپ:

کلاس آموزش فی اسکالپ در آموزشگاه های تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای و مربی های تایید شده این نهاد برگزار می شود. این کلاس ها در ۳ نوع عمومی، نیمه خصوصی و خصوصی قابل برگزاری می باشند. در انواع خصوصی معمولا ۱ تا ۳ نفر از کارآموزان تحت آموزش قرار می گیرند. با توجه به تعداد کمتر کارآموز دوره های خصوصی، بدیهی است هزینه آنها نیز به مراتب بالاتر از دوره های عمومی یا نیمه خصوصی باشد. کلاس های نیمه خصوصی با تعداد ۵ تا ۷ نفر کارآموز قابلیت برگزاری دارند و کلاس های عمومی معمولا در گروه های بالاتر از ۱۰ نفر تشکیل می شوند.. هزینه دوره آموزش فی اسکالپ مطابق جدول زیر می باشد:

نوع دوره هزینه دوره
دوره عمومی در شرایط کرونا اجازه برگزاری این دوره داده نمی شود.
دوره خصوصی و نیمه خصوصی حرفه ای حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومن
دوره خصوصی و نیمه خصوصی مبتدی حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومن

شما متقاضی عزیز با توجه به شرایط دلخواه برای آموزش و سقف توانایی مالی خود، می توانید یکی از دوره های نامبرده را انتخاب کنید و با پرداخت هزینه های لازم طبق جدول، آموزش خود را شروع کنید.

بهترین آموزشگاه فی اسکالپ سر کجاست؟

برای مشاهده آموزشگاه های پیرسینگ وارد مطالب زیر شده و به واتساپ مراکز پیام ارسال کنید.

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های آموزش فی اسکالپ سر پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای میکروپیگمنتیشن سر:

لیست ۱۰ آموزشگاه معتبر تاتو

میکروپیگمنتیشن چیست؟

مراحل آموزش آموزش فی اسکالپ

همانطور که می دانید، مراحل دوره آموزش فی اسکالپ شامل دو مرحله تئوری و عملی می باشد. این مراحل به صورت قدم به قدم انجام می شوند و شرط ورود به مرحله جدید، اطمینان از تبحر شما در مرحله پیشین می باشد. در ادامه به توضیح مهمترین مراحل این دوره آموزشی می پردازیم:

 • آشنایی با بافت پوست سر: در ابتدا بهتر است شما با انواع لایه های پوست سر آشنا شوید و عواملی که ممکن است منجر به کم پشتی مو شوند را به خوبی بررسی کنید. این مسئله باعث می شود تا با آگاهی دقیق به بررسی شرایط مشتری پرداخته و بهترین روش را برای ترمیم بافت کم پشت موی او در نظر بگیرید.
 • آشنایی با مواد و ابزار مختلف: استفاده از مواد مناسب جزء مهمترین نکات در آموزش فی اسکالپ می باشد. استفاده از پیگمنت هایی با رنگ نامناسب ممکن است جلوه ای مصنوعی روی سر فرد ایجاد کنند و کیفیت کار شما را زیر سوال ببرند. بنابراین باید به درستی با انواع پیگمنت های رنگی آشنا شوید. نحوه به دست گرفتن ابزار و میزان فشاری که باید به پوست وارد کنید نیز از مهمترین نکات آموزشی به شمار می روند.
 • کار روی پوست مصنوعی: در مرحله عملی آموزش شما ابتدا به تست و امتحان توانایی خود روی پوست مصنوعی می پردازید تا اشکالات نهایی خود را برطرف نمایید.

کار روی مدل واقعی: در آخرین مرحله تمامی آموخته های خود را روی یک مدل واقعی آغاز می کنید. این کار تحت نظر کامل مربی انجام می شود تا خطایی رخ ندهد.

 

میکروپیگمنتیشن سر

لوازم مورد نیاز آموزش فی اسکالپ

برای آغاز آموزش و وارد شدن به بازار کار فی اسکالپ، نیازمند مواد و تجهیزاتی هستید. این مواد و تجهیزات هم در دوره آموزش مورد استفاده شما قرار خواهند گرفت و هم می توانید در حین کار از آن استفاده نمایید. مهمترین مواد و تجهیزات دوره آموزش فی اسکالپ شامل موارد زیر می باشند:

 • پیگمنت های رنگی در شماره های مختلف: پیگمنت ها یا رنگدانه ها، موادی هستند که به عنوان رنگ در دستگاه میکروپیگمنتیشن مورد استفاده قرار می گیرند. شما با بررسی رنگ موی فرد و تطبیق آن با شماره پیگمنت های خود می توانید پیگمنت مناسب را انتخاب کرده و طراحی را آغاز کنید.
 • دستگاه میکروپیگمنتیشن: دستگاه میکروپیگمنتیشن، ابزار مناسب برای انجام روش فی اسکالپ است. شما به وسیله این دستگاه می توانید تمامی نواحی کم پشت مو را طراحی و ترمیم نمایید. البته باید روش استفاده صحیح از این دستگاه را به خوبی آموزش دیده باشید تا بتوانید در جهتی درست از آن استفاده نمایید.

شما می توانید این ابزار و وسایل را در قالب پکیجی کامل از آموزشگاه فی اسکالپ دریافت نمایید. البته لازم است بدانید که هزینه پکیج فی اسکالپ به صورت اضافه بر هزینه های کلاس برای شما محاسبه خواهد شد.

توانایی شما پس از دوره فی اسکالپ

پس از اتمام دوره فی اسکالپ، شما می توانید به راحتی و با استفاده از ابزارهایی که در اختیار دارید، نواحی کم پشت موی افراد مختلف را ترمیم کنید. توانایی شما به حدی است که اثری از مصنوعی بودن این ترمیم روی پوست سر فرد مشاهده نمی شود و نتیجه نهایی کار کاملا طبیعی جلوه خواهد کرد. البته باید توجه داشته باشید، شما با هر سطح توانایی، نمی توانید به صورت خودسرانه به تدریس فی اسکالپ مشغول شوید و مدرک شما فقط برای کار در سالن های زیبایی اعتبار دارد. برای آموزش فی اسکالپ باید دوره های پیشرفته و تخصصی را گذرانده و مدرک جداگانه ای دریافت نمایید

اعتبار مدرک دوره آموزش فی اسکالپ

شما می توانید مدرک دوره آموزش فی اسکالپ خود را پس از طی کردن مراحل آزمون، از سازمان فنی و حرفه ای دریافت کنید. این مدرک بسیار معتبر است و شما با ارائه این مدرک می توانید به سرعت جذب بازار کار شوید. از آنجایی که بازار روش های زیبایی پوست و مو همواره با استقبال خوبی از سوی بانوان مواجه است می توانید در کمترین زمان ممکن هزینه های صرف شده خود بابت آموزش و خرید تجهیزات را جبران نمایید.

کلاس آرایشگری مردانه

چطور تتو یاد بگیرم؟

لیست ۱۰ آموزشگاه معتبر زنانه

_

کلاس آموزش فی اسکالپ

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول

_

پرسش و پاسخ دوره آموزش فی اسکالپ

 

مدت و هزینه دوره آموزش فی اسکالپ چقدر است؟

هزینه دوره اموزش فی اسکالپ بنا به دوره خصوصی یا عمومی در مراکز مختلف از ۲۵۰۰۰۰۰ هزارتومان تا ۳۵۰۰۰۰۰ هزار تومان است.

برای شرکت در دوره آموزش فی اسکالپ نیاز به چه وسایلی است؟

ابزار مورد نیاز برای شرکت در دوره های اموزش فی اسکالپ می‌توان به مواردی همچون: پیگمنت های رنگی در شماره های مختلف و دستگاه میکروپیگمنتیشن اشاره کرد.

در آموزشگاه فی اسکالپ بدن، چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

در دوره آموزش فی اسکالپ شما قادر خواهید بود، پس از گذراندن دوره آموزش فی اسکالپ شما قادر خواهید بود، به راحتی و با استفاده از ابزارهایی که در اختیار دارید، نواحی کم پشت موی افراد مختلف را ترمیم کنید. .

در دوره فی اسکالپ ، انجام فی اسکالپ روی چه نقاطی از بدن آموزش داده می شود؟

در کلاس فی اسکالپ نحوه ایجاد فی اسکالپ روی مو داده می شود.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش فی اسکالپ پیش نیاز خاصی لازم است؟

شما برای ثبت نام در آموزشگاه فی اسکالپ به پیش نیاز خاصی نیاز نخواهید داشت.

آیا در کلاس فی اسکالپ، روش های بهداشتی مراقبت از فی اسکالپ نیز آموزش داده می شود؟

در مباحث تئوری دوره آموزش فی اسکالپ ، روش های بهداشتی مراقبت از پا بعد از فی اسکالپ نیز آموزش داده می شود.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره فی اسکالپ بدن، باید سطح تحصیلی خاصی داشته باشیم؟

برای اخذ مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش فی اسکالپ نیاز به داشتن سطح تحصیلی خاصی نیست. شما با هر سطح از تحصیل می توانید در این دوره شرکت کرده و مدرک خود را اخذ کنید.

تفاوت دوره خصوصی فی اسکالپ ، با دوره نیمه خصوصی در چیست؟

لازم است بدانید مربی در دوره های خصوصی آموزشگاه فی اسکالپ به دلیل داشتن تعداد کمتر هنرجو، تمرکز و وقت بیشتری صرف آموزش می کند. پس کیفیت دوره خصوصی فی اسکالپ از دوره های نیمه خصوصی بالاتر است.

بازار کار دوره آموزش فی اسکالپ چگونه است؟

بازار کار دوره آموزش فی اسکالپ از رونق خوبی برخوردار است. چرا که در سالهای اخیر و با توجه به مد روز، استفاده از فی اسکالپ بسیار مرسوم شده است.

آیا آموزش فی اسکالپ در موارد ممنوعه هم آموزش داده میشود؟

طبق چارت آموزش سازمانی فقط فی اسکالپ موارد مجاز انجام میشود اما ممکن است در برخی مراکز انتقال تجربیات آموزشی بصورت تجربی صورت گیرد.

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.