دوره آموزش اصلاح ابرو (دیپلاسیون) – آموزشگاه اصلاح ابرو

آموزشگاه اصلاح ابرو

_

دوره مراقبت و زیبایی زنانه

دوره آموزش اصلاح ابرو یا دیپلاسیون و معرفی آموزشگاه اپیلاسیون بدن

دوره آموزش اصلاح ابرو یکی از دوره های آموزش آرایشگری زنانه پرکاربرد محسوب میشود. این دوره با نام دیپلاسیون یا وکس ابرو نیز شناخته میشود.  هنرجویان پس از مراجعه به یک آموزشگاه آرایشگری زنانه مجاز، میتوانند در انتهای کار مدرک فنی و حرفه ای اصلاح ابرو را دریافت نمایند. شما در این صفحه از سایت ایران آموزشگاه میتوانید اطلاعات مربوط به دوره اصلاح ابرو و بهترین آموزشگاه های اصلاح ابرو را بدست آورید.

در این مطلب چه میخانیم؟

 • دوره آموزش اصلاح ابرو چیست؟
 • هزینه دوره اصلاح ابرو
 • مراحل آموزش اصلاح ابرو
 • لوازم دوره آموزش اصلاح ابرو
 • توانایی شما پس از آموزش دوره اصلاح ابرو
 • اعتبار مدرک اصلاح ابرو
_

کلاس آموزش اصلاح ابرو

حذف موهای زائد صورت و ابرو، از خدماتی به شمار می‌آیند که در سالن‌های زیبایی انجام می‌شوند و خانم‌ها برای داشتن پوستی لطیف، شفاف و ابروهای خوش‌حالت به‌صورت دوره‌ای به انجام آن‌ها می‌پردازند. از همین رو بسیاری از افراد که تصمیم به شرکت در یکی از شاخه‌های آموزش مراقبت و زیبایی دارند، دوره آموزش اصلاح ابرو را انتخاب می‌کنند. در کلاس اصلاح ابرو، سرفصل‌های گوناگونی آموزش داده می‌شود که هنرجو پس از به پایان رسیدن دوره، می‌تواند از طریق آموزش‌هایی که دیده است، کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کند.

 • شناخت انواع چهره
 • شناخت انواع ابرو
 • آموزش قرینه سازی ابرو
 • شناخت ابزار کار
 • آموزش روشهای اصلاح کمانی، هشتی و صاف
 • آموزش روشهای اصلاح دخترانه، نچرال و هاشوری
 • آموزش خط انداختن ابرو به وسیله ی موچین
 • شناخت اصول و استاندارد ابرو بر پایه فرم صورت

هزینه دوره آموزش اصلاح ابرو و وکس ابرو

برای ثبت‌نام در آموزشگاه اصلاح ابرو، هیچ پیش‌نیازی لازم نیست و شما می‌توانید بدون هیچ مدرکی در دوره آموزش اصلاح ابرو شرکت کنید. مدت زمان آموزش برای این دوره بین ۲ تا ۵ جلسه است که در دوره های فشرده میتواند طی چند ساعت برگزار شود. دقت داشته باشید که کلاس‌ها به سه شکل گروهی، نیمه‌خصوصی و خصوصی تشکیل می‌شوند.

هزینه دوره بر اساس انتخاب شما تعیین می‌شود و تفاوتی که میان کلاس‌ها وجود دارد، در تعداد هنرجویانی است که شرکت می‌کنند. به‌طور معمول دوره‌هایی که به شکل خصوصی برگزار می‌شوند، ۱ تا ۳ شرکت‌کننده دارند و میزان تعامل مربی و هنرجو در این مدل از کلاس، بیشتر است و به دنبال همین موضوع، هزینه آن نیز بیشتر می‌شود.

نوع دوره قیمت دوره
دوره عمومی در حال حاضر در کرونا برگزار نمیشود
دوره نیمه خصوصی از ۲۰۰.۰۰۰ هزارتومان تا ۳۵۰.۰۰۰ تومان
دوره خصوصی از ۳۵۰.۰۰۰ میلیون تومان تا ۵۰۰.۰۰۰ تومان

بهترین آموزشگاه اصلاح ابرو کجاست؟

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های اصلاح ابرو پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای اصلاح ابرو:

روی مطلب زیر کلیک کنید

روی مطلب زیر کلیک کنید

مراحل آموزش اصلاح ابرو

مراحل آموزش کلاس اصلاح ابرو و دیپلاسیون

دوره آموزش اصلاح ابرو و وکس، شامل سرفصل‌های گوناگونی می‌شود که می‌توان به آموزش انواع روش‌های اصلاح صورت، اصلاح ابرو، انتخاب فرم مناسب ابرو متناسب با چهره، اصلاح صورت با وکس، متقارن سازی ابرو و … اشاره کرد. هنرجو در طی دوره آموزش، با تمام این موارد آشنا می‌شود و می‌تواند نیازهای مشتری را برطرف کند.

در ابتدای کلاس اصلاح ابرو، مربی به هنرجو انواع فرم چهره و فرم مناسب ابرو برای هر یک از چهره‌ها را آموزش می‌‌دهد تا فرد بتواند بهترین انتخاب را داشته باشد. ادامه جلسه، به معرفی ابزار موردنیاز برای اصلاح اختصاص داده می‌شود و هنرجو یاد می‌گیرد که از هر وسیله چگونه استفاده کند تا اصلاح ابرو به بهترین شکل صورت گیرد. نحوه برداشتن ابرو اهمیت دارد، از همین رو مربی روش صحیح انجام این کار، میزان فشار دست، نحوه قرینه‌سازی ابرو و مواردی از این دست را به‌خوبی آموزش می‌دهد.

وکس انداختن یکی دیگر از شیوه‌های محبوب برای از بین بردن موهای زائد صورت و ابرو است که هنرجو برای انجام درست آن، باید یک سری از نکات را رعایت کند. این شیوه از اصلاح ابرو، به‌سرعت انجام می‌شود و یک راه مناسب برای افرادی که ابروهای بسیار پر و به‌هم‌ریخته دارند، خواهد بود. همچنین انجام این شیوه، ریشه‌های مو را نازک می‌کند و سرعت رشد موها نیز کم می‌شود. هنرجو در این دوره یاد می‌گیرد که چگونه ماده لازم برای وکس را آماده کند و چگونه آن را بر روی ناحیه موردنظر بمالد و چگونه آن را از روی پوست جدا سازد. انجام تمام این کارها نیازمند توجه به برخی از نکات است که در دوره آموزش اصلاح ابرو و وکس یا همان دیپلاسیون به هنرجو به‌طور کامل گفته می‌شود.

کلاس آرایشگری مردانه

تاسیس آموزشگاه آرایشگری

لوازم موردنیاز برای آموزش دوره اصلاح ابرو

اصلاح ابرو به چند شکل انجام می‌شود که هرکدام از شیوه‌ها لوازم مخصوص به خود را نیاز خواهد داشت. در ادامه مهم‌ترین لوازم موردنیاز برای آموزش دوره اصلاح ابرو و وکس که در پک‌های جداگانه به هنرجوها داده می‌شوند را نام می‌بریم.

حوله یک‌بارمصرف، هدبند مخصوص اصلاح، نخ مخصوص اصلاح، پیش‌بند یک‌بارمصرف، دستکش پارچه‌ای، موچین، تیغ و دسته تیغ، قیچی ابرو، کاسه مخصوص وکس، ماده وکس، برس مخصوص ابرو، مایع ضدعفونی‌کننده وسایل، کرم‌های مخصوص بعد اصلاح و … از مهم‌ترین لوازمی هستند که شما به آن‌ها نیاز خواهید داشت. تمام این تجهیزات در پکی که به هنرجو داده می‌شود، وجود دارد ولی دقت داشته باشید که هزینه آن جدا از هزینه دوره محاسبه خواهد شد.

دوره آموزش وکس ابرو

توانایی شما پس از اتمام کلاس اصلاح ابرو

پس از به پایان رسیدن دوره آموزش اصلاح ابرو و وکس، هنرجو می‌تواند به‌صورت حرفه‌ای از لوازم مربوط به اصلاح استفاده و ابروهای مشتری را به‌صورت قرینه و بهترین شکل اصلاح کند. داشتن چنین مهارتی، زمینه ایجاد کسب‌وکار را فراهم می‌کند. همچنین بسیاری از افراد که از پیش چنین مهارتی داشته‌اند، می‌توانند با شرکت در این دوره‌ها، فعالیت خود را بهبود بخشند و درآمد خود را افزایش دهند.

اعتبار مدرک دوره آموزش اصلاح ابرو

در پایان دوره آموزش اصلاح ابرو و وکس، به هنرجو مدرک فنی و حرفه‌ای داده می‌شود. این مدرک اعتبار بالایی دارد، به‌طوری که با در اختیار داشتن آن، می‌توان در سالن‌های زیبایی معتبر و بزرگ، مشغول به فعالیت شد. البته توجه داشته باشید که داشتن این مدرک، به معنای امکان تاسیس سالن نیست و فردی که چنین قصدی دارد، باید دوره‌های دیگر را نیز پشت سر بگذارد.

البته با داشتن این مدرک، امکان تاسیس سالن آرایشگری وجود ندارد و اگر هنرجو چنین تصمیمی دارد، باید دوره آرایش و پیرایش پایه را پشت سر بگذارد.

بازار کار اصلاح ابرو و وکس به چه شکل است؟

مسلما داشتن ابروهایی تمیز و با فرم زیبا، برای هر خانمی خوشایند خواهد بود، از همین رو اکثر خانم‌ها حداقل یک‌بار در ماه، برای انجام اصلاح ابرو به سالن زیبایی مراجعه می‌کنند. حال اگر شما بتوانید مهارت خود را در این رشته افزایش دهید، می‌توانید به درآمد بالایی در ماه برسید، زیرا شما به‌صورت ماهیانه مراجعه‌کننده خواهید داشت.

آیا می‌توان بلافاصله پس از دوره آموزش دیپلاسیون وارد بازار کار شد؟

بله. سرفصل‌های آموزشی آموزشگاه اصلاح ابرو به‌گونه‌ای طراحی ‌شده‌اند که هنرجو پس از پشت سر گذاشتن آن‌ها، به مهارت کافی برای فعالیت می‌رسد. بنابراین می‌تواند به‌واسطه مهارت کسب شده، به‌سرعت به بازار کار وارد شود.

آیا آموزش بر روی مدل زنده انجام می‌شود؟

بله. پس از آنکه آموزش و نکات لازم گفته شد، مربی به انجام آموزش بر روی مدل زنده می‌پردازد و از هنرجو نیز می‌خواهد که طبق آموزش‌های انجام شده، به اصلاح ابرو بپردازد. البته تمام‌کارها تحت نظر مربی انجام می‌شود تا مشکلی در روند آموزش پیش نیاید.

امکان شرکت در کلاس اصلاح ابرو برای شاغلین وجود دارد؟

بله. افرادی که شاغل هستند، می‌توانند ساعت‌های کلاس اصلاح ابرو را به‌گونه‌ای تنظیم کنند که لطمه‌ای به شغل آن‌ها وارد نشود.

_

آموزشگاه اصلاح ابرو

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول

_

پرسش و پاسخ کلاس اصلاح ابرو

آیا می‌توان مدرک رسمی لیفت مژه را دریافت کرد؟

بله. شما می‌توانید با پرداخت هزینه جداگانه در آزمون فنی و حرفه ای شرکت کرده و پس از قبولی مدرک فنی و حرفه ای را دریافت کنید.

برای شرکت در دوره لیفت مژه نیاز به چه وسایلی است؟ هزینه آن چقدر است؟

– وسایل:
چون پد سیلیکونی، چسب مخصوص، مواد کراتینه، سرم مخصوص برای لمینت و لیفت و براش مخصوص و غیره.

– هزینه وسایل بسته به مارک و کیفیت وسایل متفاوت است. از ۱ میلیون تا ۳ میلیون تومان.

مدت و هزینه دوره آموزش لیفت مژه چقدر است؟

دوره بین ۳ تا ۸ ساعت یا ۳ تا ۸ جلسه خواهد بود که تعداد و مدت زمان هر جلسه با توجه به خصوصی و گروهی بودن دوره مشخص میشود.

هزینه دوره ها هم نسبت به دوره های خصوصی و نیمه خصوصی یا گروهی از ۸۰۰ هزار تا ۱.۵۰۰.۰۰۰ تومان است.

در دوره آموزش لیفت و لمینت مژه، چه مهارت هایی آموزش می بینیم؟

دوره آموزش لیفت و لمینت مژه شامل مهارت هایی در این زمینه می باشد. شناخت انواع روش ها برای لیفت مژه، آموزش مواد گذاری روی مژه و نحوه صحیح حالت دادن به مژه، از مهمترین مهارت هایی هستند که در این دوره آموزش می بینید.

آیا برای ثبت نام در دوره لیفت و لمینت مژه به پیش نیاز احتیاج است؟

خیر، شرکت در کلاس لیفت و لمینت مژه به هیچ پیش نیازی احتیاج ندارد.

تفاوت دوره لیفت و لمینت مژه با اکستنشن مژه در چیست؟

در دوره آموزش لیفت و لمینت مژه شما با استفاده از موادی خاص، مژه را پرپشت کرده و به آن حالت می دهید. اما در دوره اکستنشن از مژه های مصنوعی و چسب مخصوص برای پرپشت کردن مژه استفاده می شود.

آیا در آموزشگاه لیفت و لمینت مژه روش های ریموو کردن آن نیز آموزش داده می شود؟

خیر، در کلاس لیفت و لمینت مژه شما فقط با روش هایی برای پرپشت کردن مژه آشنا می شوید. ریموو کردن لیفت مژه جزء سرفصل های این دوره نیست.

آیا با دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره لیفت و لمینت مژه می توان این مهارت را در آموزشگاه تدریس کرد؟

خیر، دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش لیفت و لمینت مژه برای تدریس کافی نیست. برای تدریس باید دوره های حرفه ای مربیگری در این زمینه را طی کنید.

تفاوت دوره آموزش خصوصی لیفت و لمینت مژه با دوره عمومی در چیست؟

دوره آموزش لیفت و لمینت مژه با تعداد کمتری هنرجو برگزار می شود. بنابراین وقت و تمرکز مربی برای آموزش به هنرجویان بیشتر خواهد بود. پس کیفیت کلاس خصوصی بهتر از دوره های عمومی می باشد.

در دوره آموزش اصلاح ابرو، چه مهارت هایی آموزش می بینیم؟

دوره آموزش اصلاح ابرو شامل مهارت هایی کاربردی در این زمینه می باشد. شناخت انواع مدل ابرو، قرینه سازی ابرو و… از مهمترین مهارت هایی هستند که در این دوره آموزش می بینید.

آیا برای ثبت نام در دوره اصلاح ابرو به پیش نیاز احتیاج است؟

خیر، شرکت در کلاس اصلاح ابرو به هیچ پیش نیازی احتیاج ندارد.

آیا با دریافت مدرک دوره اصلاح ابرو می توان اقدام به تاسیس سالن زیبایی کرد؟

خیر، مدرک دوره آموزش اصلاح ابرو برای تاسیس سالن زیبایی کافی نیست. برای تاسیس سالن باید مدرک آرایشگری پیشرفته یا مهارت های هفتگانه را دریافت نمایید.

آیا در دوره آموزش اصلاح ابرو، هنرجو باید برای کار عملی، با خود مدل به همراه داشته باشد؟

بله، تهیه مدل زنده برای امتحان کار عملی در آموزشگاه اصلاح ابرو به عهده هنرجو می باشد.

آیا با دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره اصلاح ابرو می توان این مهارت را در آموزشگاه تدریس کرد؟

خیر، برای اشتغال به عنوان مربی در آموزشگاه اصلاح ابرو باید دوره های تخصصی مربیگری در زمینه اصلاح ابرو را گذرانده و مدرک مربوط به آن را دریافت کنید.

از کجا می توانیم از مهارت مربی آموزشگاه اصلاح ابرو مطمئن شویم؟

دوره آموزش اصلاح ابرو در آموزشگاه های معتبر و تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود. تمامی مربیان شاغل در این دوره دارای مدارک و تجربه عالی در زمینه تحت تدریس خود می باشند.

آیا امکان برگزاری کلاس اصلاح ابرو به صورت فشرده وجود دارد؟

بله، شما می توانید با همکاری مدیر و مربی آموزشگاه اصلاح ابرو، دوره های خود را به صورت فشرده برگزار کنید.

آیا می‌توان مدرک رسمی اصلاح ابرو را دریافت کرد؟

بله. شما می‌توانید با پرداخت هزینه جداگانه در آزمون فنی و حرفه ای شرکت کرده و پس از قبولی مدرک فنی و حرفه ای را دریافت کنید.

برای شرکت در دوره اصلاح ابرو نیاز به چه وسایلی است؟ هزینه آن چقدر است؟

– وسایل:
حوله یک‌بارمصرف، هدبند مخصوص اصلاح، نخ مخصوص اصلاح، پیش‌بند یک‌بارمصرف، دستکش پارچه‌ای، موچین، تیغ و دسته تیغ، قیچی ابرو، کاسه مخصوص وکس، ماده وکس، برس مخصوص ابرو، مایع ضدعفونی‌کننده وسایل، کرم‌های مخصوص بعد اصلاح و غیره.

– هزینه وسایل بسته به مارک و کیفیت وسایل متفاوت است. از ۲۰۰ تا ۱ میلیون تومان.

مدت و هزینه دوره آموزش اصلاح ابرو چقدر است؟

دوره بین ۲ تا ۵ ساعت یا ۲ تا ۵ جلسه خواهد بود که تعداد و مدت زمان هر جلسه با توجه به خصوصی و گروهی بودن دوره مشخص میشود.

هزینه دوره ها هم نسبت به دوره های خصوصی و نیمه خصوصی یا گروهی از ۲۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان است.

بعد از دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش اصلاح ابرو، در کجا می توان مشغول به کار شد؟

بله، شما می توانید با همکاری مدیر و مربی آموزشگاه اصلاح ابرو، دوره های خود را به صورت فشرده برگزار کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.