آموزشگاه بازیگری سمنان

_

معتبرترین آموزشگاه سینمایی سمنان

بهترین کلاس بازیگری سمنان کجاست؟

_

استان سمنان دارای مراکز متعددی برای آموزش رشته های سینمایی و هنرهای نمایشی و کلاس های بازیگری است؛ در این مطلب به معرفی چند تا از بهترین آموزشگاه های بازیگری در سمنان میپردازیم و سعی میکنیم موارد زیر و بهتون معرفی کنیم:

 • معرفی بهترین کلاس های بازیگری سمنان
 • راهنمایی برای شروع بازیگری
 • راهنمایی تست بازیگری و تست صدا
 • منابع بازیگری و دیالوگ
 • معرفی ۱۰ تا از آموزشگاه های بازیگری معتبر ایران

پس با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی را بدست آورید

آموزش بازیگری کرج

لیست بهترین کلاس بازیگری سمنان

در صورت تمایل برای معرفی مرکز آموزشی خود در لیست زیر با واتساپ ایران آموزشگاه ارتباط برقرار کنید.

نام آموزشگاه آدرس آموزشگاه تلفن تماس

آموزشگاه و کلاس بازیگری رامبد سمنان

سمنان، ابتدای بلوار میرزایی شیرازی (باغ فردوس) مجاور مجتمع تجاری فردوس، جنب کوچه نور(بیست و ششم)، پلاک ۳۴۹ ۰۲۳۳۳۳۳۳۸۶۹۰۹۱۰۵۵۷۰۵۴۸

آموزشگاه بازیگری ایفا سمنان

سمنان، میدان مطهری، ساختمان آفرینش‌های هنری، طبقه اول ۰۹۳۵۸۳۸۹۴۸۴

کلاس و آموزشگاه بازیگری آفرینش‌های هنری سمنان

سمنان، میدان مطهری، ساختمان آفرینش‌های هنری ۳۳۳۳۲۹۱۱

آموزشگاه بازیگری در کرج

بهترین آموزشگاه بازیگری سمنان کجاست؟

بهترین کلاس بازیگری کجاست؟ فاکتورهای مهم انتخاب یک کلاس بازیگری خوب چیست؟ کدام آموزشگاه بازیگری از همه بهتر است؟ بهترین اساتید آموزش بازیگری و تئاتر کجا هستند؟ بهترین رشته هنرهای سینمایی چیست؟ پاسخ داده شده است.

آکادمی های سینمایی معرفی شده جزو منتخبین و بهترین آموزشگاه های سینمایی ایران از نگاه ایران آموزشگاه می‌باشند و از جنبه های تبلیغاتی بدور بوده و با تحقیق و نظر سنجی از هنرجویان و مشاهده امکانات آموزشی آموزشگاه ها و گفتگو حضوری با مدیران این مراکز بزرگ انتخاب شده اند.

از فاکتورهای دیگر یک کلاس بازیگری میتوان به کیفیت و خدمات آموزشی مناسب، صداقت و سلامت در آموزش، کیفیت اساتید و قیمت دوره های این موسسات اشاره کرد. در ادامه به معرفی بهترین آموزشگاه های سینمایی ایران – قیمت جدید دوره های سینمایی در سال جدید – مدت و نوع دوره های آموزشی بازیگری، کارگردانی و دیگر دوره های سینمایی اشاره خواهیم نمود.

با افزایش اشتیاق علاقمندان در رشته های هنری و سینمایی تعداد آموزشگاه های سینمایی و هنرهای نمایشی هم زیاد شده است و آموزشگاه های سینمایی بسیاری در سطح سمنان و کشور مشغول فعالیت و آموزش هنرآموزان می‌باشند که هر کدام ویژگی ها و خصوصیات برجسته ای در آموزش دارند و توسط اساتید سرشناس در هر رشته در حال آموزش می‌باشند.

آموزش بازیگری

مجوز آموزشگاه های سینمایی و هنرهای نمایشی از کجا صادر میشود؟

مجوز آموزشگاه ها بازیگری از طریق ۲ نهاد صادر میشود:

 1. سازمان امور سینمایی
 2. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

از کجا برای یادگیری بازیگری شروع کنم؟

این سوال خیلی از مراجعین است که من در سمنان هستم برای بازیگری از کجا شروع کنم؟ کجا در سمنان تست بازیگری بدم؟

اول باید اطلاعات کامل در مورد بازیگری داشته باشید و بعد اقدام به ثبت نام کنید. پیشنهاد میکنم حتما مطلب زیر رو مطالعه کنید تا برای شروع بازیگری نکات مهمی رو بهتون انتقال بده.

 

کلاس بازیگری کرج

مراکز تست بازیگری در سمنان کجاست؟ تست بازیگری کجا بدهم؟

برای تست بازیگری مراکز بسیاری وجود دارد. دلیل تست بازیگری باید مشخص شود که هدف از تست بازیگری چیست؟ آیا بنظر شما با تست بازیگری در فیلم بازی میکنید؟

خیر؛ تست بازیگری برای تعیین سطح شماست. اگر دفتر فیلمسازی نیاز به بازیگر در پروژه ای داشته باشد فراخوان داده و شما میتوانید برای تست بازیگری مراجعه کرده تا شانس شرکت در فیلم یا پروژه هنری را داشته باشید.

منابع بازیگری

اگر هدف شما آموزش بازیگری بصورت خودآموز است باید بگویم که میتوانید اط منابعی برای آموزش استفاده کنید. البته با تمرین و تکرار زیاد میتوانید رشد کنید اما این راه با رفتن به یکی از کلاس های بازیگری در سمنان ساده تر و سریع تر است. در هر صورت در مطلب زیر مواردی از بهترین منابع آموزش بازیگری را معرفی کردیم.

 

کلاس بازیگری بهتر است یا کلاس تئاتر کجا برم؟

اگر بصورت حرفه ای به این دو نگاه کنید بین بازیگری و تئاتر در سبک اجرا تفاوت هایی وجود دارد اما برای یک مبتدی هیچ فرقی ندارد و بهترین راه برای شروع ورود به کلاس های بازیگری است. در بسیار از آموزشگاه ها دوره آموزش هر دو یکی است و فقط چند آموزشگاه برای تدریس تخصصی اقدام به آموزش اختصاصی تئاتر مینمایند. از جمله مجموعه سمندریان.

در مطلب زیر به معرفی ۱۰ تا از بهترین مراکز معتبر آموزش بازیگری ایران پرداختیم:

رشته های آموزشی مراکز سینمایی

آموزشگاه های سینمایی در رشته های مختلف مشغول به آموزش هستند و هنرآموزان در قالب کلاس‌های آموزشی، کارگاه ها و یا ورکشاپ‌های آموزشی در رشته‌های مختلف چون:

بازیگری حرفه ای سینما و تئاتر، کارگردانی و فیلمسازی، صدابرداری و دوبله (صداپیشگی)، عکاسی و فیلمبرداری و تدوین، گریم و چهره پردازی، نمایشنامه و فیلمنامه نویسی، موسیقی فیلم، انیمیشن و جلوه های ویژه و دیگر رشته های سینمایی مشغول به آموزش هستند. هر یک از این رشته ها ممکن است بصورت تخصصی دارای رشته‌های زیر مجموعه خود باشند.

انتخاب یک آموزشگاه مناسب و با کیفیت در بین تعداد بیشمار آموزشگاه‌ها ممکن است هنرجویان را دچار سر‌‌در‌‌گمی کند، ایران آموزشگاه در این مطلب قصد دارد تعدادی از معروف‌ترین و مطرح‌ترین آموزشگاه های سینمایی را همراه با خدمات، دوره های آموزشی و هزینه آنها معرفی کند تا هنرآموزان نسبت به نیاز خود آموزشگاه مناسب را انتخاب کنند. با ما همراه باشید.

بعد از بازیگری به فیلم معرفی میشویم؟

کلاس های بازیگری محلی برای آموزش فنون بازیگری هستند و وظیفه ای برای شکت دادن هنرجوها در پروژه های فیلمسازی ندارند، همانطور که یک آموزشگاه موسیقی یا زبان وظیفه معرفی هنرجو به کنسرت یا گروه موسیقی را ندارد.

بازیگری در تهران

مراکز تست بازیگری در سمنان کجاست؟ تست بازیگری کجا بدهم؟

برای تست بازیگری مراکز بسیاری وجود دارد. دلیل تست بازیگری باید مشخص شود که هدف از تست بازیگری چیست؟ آیا بنظر شما با تست بازیگری در فیلم بازی میکنید؟ خیر؛ تست بازیگری برای تعیین سطح شماست.

اگر دفتر فیلمسازی نیاز به بازیگر در پروژه ای داشته باشد فراخوان داده و شما میتوانید برای تست بازیگری مراجعه کرده تا شانس شرکت در فیلم یا پروژه هنری را داشته باشید.

مدت دوره های بازیگری چقدر است آیا ماهانه انجام میشود یا جلسه ای؟

اصولا کلاس های بازیگری بصورت دوره ای هستند و شما باید در یک دوره مقدماتی و دوره های بعدی پیشرفته شرکت کنید. مدت دوره ها معمولا بین ۳ تا ۱۰ ماه متغییر است.

مسلما شما بعنوان یک فرد مبتدی اول باید دوره مقدماتی را ثبتنام کنید و بعد از اتمام آن اگر قصد ادامه و پیشرفت را داشته باشید دوره پیشرفته را ثبت نام کنید. اما افرادی که از قبل تجربه بازی یا آموزشگاه را دارند نیز میتوانند بصورت تک درس یا مستقیم در دوره های پیشرفته شرکت کنند.

برای ثبت نام کلاس بازیگری باید تست بازیگری بدهم؟

خیر، آموزشگاه های بازیگری جزو آموزشگاه های آزاد هنری هستند و برای ثبت نام در کلاس ها نیاز به تست دادن نیست و با مدارک شناسایی میتوانید اقدام به ثبت نام نمایید. اما در بعضی از آکادمی ها بعلت متقاضیان زیاد برای شرکت در کلاس ها آزمون ورودی انجام میشود تا سطح دانش و آگاهی فرد مشخص شود و اولویت برای افراد مستعد باشد.

کلاس بازیگری بهتر است یا کلاس تئاتر کجا برم؟

اگر بصورت حرفه ای به این دو نگاه کنید بین بازیگری و تئاتر در سبک اجرا تفاوت هایی وجود دارد اما برای یک مبتدی هیچ فرقی ندارد و بهترین راه برای شروع ورود به کلاس های بازیگری است.

در بسیار از آموزشگاه ها دوره آموزش هر دو یکی است و فقط چند آموزشگاه برای تدریس تخصصی اقدام به آموزش اختصاصی تئاتر مینمایند. از جمله مجموعه سمندریان.

کلاس بازیگری رایگان در سمنان

آیا کلاس بازیگری رایگان هم انجام میشه؟

آیا آموزش بازیگری رایگان هم برگزار میشود؟

اینها سوالات پرتکراری است که از ما میپرسید. اگر صادقانه بگویم خیر؛ تمامی کلاس های بازیگری هزینه هایی دارد که باید از بخش آموزش بدست بیایید. البته در این بین ممکن است که بعضی مراکز سینمایی در اینستاگرام یا آپارات اقدام به آموزش های مقدماتی رایگان هم بکنند و یا اینکه جلسات مشاوره یا اول را هم رایگان برگزار کنند ممکن نیست.

معرفی دیگر کلاس های بازیگری در کشور:

 • کلاس بازیگری مسعود کیمیایی
 • کلاس بازیگری مهران مدیری
 • کلاس بازیگری شهاب حسینی
 • کلاس بازیگری جواد عزتی
 • کلاس بازیگری اشکان خطیبی
 • کلاس بازیگری محمدرضا گلزار
 • کلاس بازیگری رویا نونهالی
 • کلاس بازیگری مسعود آب پرور
 • کلاس بازیگری مسعود فراست
 • کلاس بازیگری فریدون جیرانی
 • کلاس بازیگری پرویز پرستویی
 • کلاس بازیگری حامد بهداد
 • کلاس بازیگری مهتاب نصیرپور
 • کلاس بازیگری پانیذ
 • کلاس بازیگری محمد حسین لطیفی
 • کلاس بازیگری میرباقری
 • کلاس بازیگری اصغر فرهادی
 • کلاس بازیگری داریوش مهرجویی
 • کلاس بازیگری نرگس آبیار
 • کلاس بازیگری مرضیه برومند
 • کلاس بازیگری بهرام بیضایی
 • کلاس بازیگری رامبد جوان
 • کلاس بازیگری بهروز افخمی
 • کلاس بازیگری مجید مجیدی
 • کلاس بازیگری کمال تبریزی
 • کلاس بازیگری سعید روستایی
 • کلاس بازیگری  تهمینه میلانی
 • کلاس بازیگری رضا عطاران
 • کلاس بازیگری سروش صحت
 • کلاس بازیگری علی مصفا
 • کلاس بازیگری ابوالحسن طالبی
 • و …

مدت دوره های بازیگری در سمنان چقدر است آیا ماهانه انجام میشود یا جلسه ای؟

اصولا کلاس های بازیگری بصورت دوره ای هستند و شما باید در یک دوره مقدماتی و دوره های بعدی پیشرفته شرکت کنید.

مدت دوره های سینمایی در سمنان معمولا بین ۳ تا ۱۰ ماه متغییر است. مسلما شما بعنوان یک فرد مبتدی اول باید دوره مقدماتی را ثبتنام کنید و بعد از اتمام آن اگر قصد ادامه و پیشرفت را داشته باشید دوره پیشرفته را ثبت نام کنید.

اما افرادی که از قبل تجربه بازی یا آموزشگاه را دارند نیز میتوانند بصورت تک درس یا مستقیم در دوره های پیشرفته شرکت کنند.

 

ویدیو معرفی مراکز

 

 

پرسش و پاسخ

 

کلاس های بازیگری و کارگردانی سمنان در کرونا باز هستن؟

تمامی مراکز آموزشی بجز در روزهای تعطیل رسمی یا تعطیلی های موقتی که بدستور وزارت بهداشت انجام میشود باز هستند و طبق پروتکل های بهداشتی بصورت خصوصی یا تعداد پایین و یا حتی بصورت آنلاین در حال برگزاری کلاس ها هستند.

بعد از تمام شدن کلاس بازیگری به پروژه معرفی میشویم؟ آیا در فیلم بازی میکنیم؟

هیچ آموزشگاهی موظف نیست که بعد از آموزش هنرجو را برای فیلم معرفی کند و یا او را در پروژه ای استفاده کند. مثلا فرض کنید کسی که به یک آموزشگاه موسیقی مراجعه میکند آیا باید در انتهای کار توسط آموزشگاه به یک گروه خوانندگی معرفی شود!! مسلما جواب خیر است.

آموزشگاه ها وظیفه آموزش فنون بازیگری و سینمایی را دارند و بعد از اتمام دوره مدرک ویژه آن را ارائه میدهند.

نکته: البته باید به این نکته توجه داشت که مجموعه ها همه در تلاش هستند تا بهترین خروجی ها را داشته باشند و برای همین از هنرجویان با استعداد و پرتلاش حمایت کامل میکنند تا در پروژه ها وارد شوند، چون موفقیت هنرجو بعنوان رزومه قوی همان مجموعه تلقی میشود.

برای اطلاعات بیشتر به مطلبی که ابتدای مقاله تحت عنوان راهنمای بازیگری قرار داده شده است مراجعه فرمایید.

ثبت نام در دوره آموزش کلاس های بازیگری چطوره؟

ثبت نام در آموزشگاه های سینمایی و بازیگری برای عموم آزاد هست و هر آموزشگاه نسبت به سیاست خودش عمل میکنه. شما مراجعه میکنید و بعد از یک مشاوره میتونید مراحل ثبتنام رو انجام بدید. بعضی از مجموعه ها هم برای اینکه هنرجوهای خوبی داشته باشن اول کار اقدام به مصاحبه و آزمون میکنن که فقط افراد با استعداد رو آموزش بدن.

تست بازیگری کجا میدن؟ میخام تست بازیگری بدم بدونم میتونم توی بازیگری موفق بشم یا نه؟

این سوال که تست بازیگری بدهم تا بدانم که بازیگر میشوم یا خیر اساسا سوال اشتباهی است.

در اینجا جا دارد به نکته مهمی اشاره کرد که سوال بسیاری از علاقمندان بازیگری میباشد، اینکه کجا تست بازیگری بدهیم؟ باید توجه داشته باشید که اصلا قصد از تست بازیگری چیست؟

بسیاری از افراد فکر میکنند که اگر تست بازیگری دهند و در این تست موفق باشند بازیگر میشوند!! و یا آن مرکزی که به آن مراجعه کرده اند آنها را برای پروژه استفاده میکند!!

تست بازیگری فقط برای سنجش توانایی های فرد شما هست و دادن تست برای انتخاب بازیگر و بازی در فیلم توسط دفاتر سینمایی یا کارگردان ها صورت میگیرد. شما با مراجعه برای تست فقط خود را محک میزنید نه اینکه پلی باشد که بعد از قبولی در آن بدون دانش و تخصص وارد بازیگری شوید. گرفتن تست بازیگری را میتوان به نوعی پر کردن رزومه در مراکز تلقی کرد. البته ممکن است که آموزشگاهی برای ورود و پذیرش هنرجو هم تست بگیرد اما فقط برای تعیین سطح میباشد. اینطور نیست که فرد بعد از دادن تست بازیگری بتواند در آموزشگاهی شروع به آموزش کند. پس اگر قصد آموزش بازیگری را دارید فقط کافیست در یکی از آموزشگاه های ذکر شده مراجعه کرده و ثبتنام کنید.

برای اطلاعات بیشتر به مطلبی که ابتدای مقاله تحت عنوان راهنمای بازیگری قرار داده شده است مراجعه فرمایید.

مدت دوره بازیگری چقدر است؟

دوره مقدماتی بین ۳ تا ۱۰ ماه است.

مدت دوره های بازیگری و دیگر رشته های سینمایی کاملا بسته به سیاست آموزشی آموزشگاه دارد، ممکن است در بخش بزرگسالان و کودکان نیز تفاوت داشته باشید.

قاعدتا مدت اموزش به ۳ دوره مقدماتی، متوسطه و پیشرفته تقسیم میشود و هنرجویان باید به ترتیب از دوره اول یادگیری را شروع کنند و بترتیب به مراحل پیشرفته تر برسند.

مدت آموزش ها هم معمولا بین ۳ تا ۱۰ ماه است.

هزینه کلاس بازیگری در سمنان چقدره؟

هزینه کلاس بازیگر از ۲ میلیون تا ۲۰ میلیون متغیر است.

 • در دوره های اموزش سینمایی کودکان هزینه های آموزش معمولا کمتر است.
 • در دوره مقدماتی معمولا هزینه آموزش کمتر است.
 • در دوره بزرگسال و یا دوره های پیشرفته هزینه آموزش بیشتر میشود.

اموزشگاه هایی که در مقاله نام بردیم همه جزو برترین مراکز آموزش سینمایی کشور هستند و هزینه های متفاوت تری نسبت به مرتاکز معمولی دارند و هزینه بالاتری هم دریافت میکنند. حدود هزینه در سال جدید از مبلغ ۲ میلیون تومان تا ۱۵ میلیون تومان میباشد.

هزینه دوره هایی مثل کارگردانی و فیلمنامه نویسی، گریم و … هر کدام متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر با شماره هر کدام از آموزشگاه ها تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *