مدرسه آزاد فیلمسازی مسعود کیمیایی

مدرسه آزاد فیلمسازی مسعود کیمیایی - مدرسه کارگاه آزاد فیلم

مدرسه آزاد فیلمسازی مسعود کیمیایی - مدرسه کارگاه آزاد فیلم


مدرسه آزاد فیلمسازی مسعود کیمیایی

 “اینجا یک مدرسه کوچک است و قرار است آدم های بزرگ تحویل بدهد؛ ما سینما درس نمی دهیم، سینما یاد می دهیم

مدرسه آزاد فیلمسازی مسعود کیمیایی در بلوار اندرزگو بهترین آموزشگاه بازیگری در شمال تهران با دوره های تخصصی کلاس بازیگری، آموزش بازیگری حرفه ای و کارگردانی در مدرسه کارگاه آزاد فیلم با مدیریت آقای مسعود کیمیایی پولاد کیمیایی و مدیریت داخلی خانم سوگول خالقی در خدمت هنرمندان و علاقمندان به سینما میباشد.

مدرسه کارگاه آزادِ فیلم

“مدرسه کارگاه آزاد فیلم” با مدیریت آقای مسعود کیمیایی، یک مدرسه آزاد فیلمسازی است که زمینه گرد هم آمدن علاقمندان به کارها و علاقه مندان به شیوه آموزش وی را فراهم آورده است. اغلب اساتید این موسسه از چهره‌های مطرح سینما و تئاتر هستند.

دوره های آموزشی بازیگری و فیلمسازی آموزشگاه

دوره های آموزشی شامل سه دوره مقدماتی میانی – تکمیلی میباشد.

معرفی دوره های بازیگری شامل سه ترم می باشد :

مقدماتی شامل :

 1. حرکت و بدن مبتدی
 2. صدا و بیان مبتدی
 3. شناخت دوربین ولنز
 4. خلاقیت و تجربه
 5. تحلیل و شناخت فیلم (فیلم شناسی ) مبتدی

میانی شامل :

 1. حرکت بدن پیشرفته
 2. صدا و بیان پیشرفته
 3. تربیت حس
 4. بازیگری مقابل دوربین
 5. تحلیل وشناخت فیلم (فیلم شناسی ) پیشرفته

تکمیلی شامل:

 1. بازیگری پیشرفته
 2. کار با نابازیگر
 3. تحلیل وشخصیت پردازی در بازیگری ( از ایده تا اجرا )

معرفی دوره فیلمسازی شامل سه ترم می باشد :

مقدماتی شامل :

 1. فیلمنوشت مبتدی
 2. نقد و برسی فیلم ( فیلم شناسی مبتدی )
 3. شناخت دوربین و لنز
 4. نورپردازی
 5. کلاس مقدماتی کارگردانی

میانی شامل :

 1. فیلم نوشت پیشرفته
 2. نقدوبرسی فیلم (فیلم شناسی )پیشرفته
 3. صدابرداری وصداری گذاری
 4. تدوین و زیباشناسی تدوین
 5. کلاس میانی کارگردانی

تکمیلی شامل :

 1. موسیقی در سینما
 2. تهیه و تولید
 3. تحلیل و شخصیت پردازی از ایده تا اجرا
 4. کلاس پیشرفته کارگردانی

بعد از اتمام  هر دوره  ضمن ارائه مدرک رسمی و درجه ۱ از وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی هنرجویان وارد دوره بعدی میشوند.

توضیحات بیشتر در جلسه مشاوره حضوری انجام میپذیرد.

 

هنرجویان بعد ازگذراندن ترم پایانی در صورت کسب بالاترین امتیاز از کلاس ها به پروژه ها معرفی خواهند شد و آموزشگاه هیچ گونه تعهدی نسبت به پذیرش آنها نخواهد داشت و نیز هنرجویان بازیگری بعد از گذراندن ترم پایانی میتوانند در پروژه های در حال ساخت کارگاه آزاد فیلم انتخاب شده و حضور داشته باشند.

 کلاس ها با کلیه امکانات آموزشی از قبیل ( ریل، شاریو، پنتر، دوربین، ساچلر، ویدئو پروژکشن و ال سی دی، تجهیزات نور و صدا و… ) و عوامل حرفه ای مدیریت میگردد و این مجموعه شامل مکان های استاندارد ( سینما و پلاتو ) می باشد.

آموزش ها در دوره های تکمیلی، هم در بازیگری و هم در دوره کارگردانی توسط شخص آقای مسعود کیمیایی انجام میشود. ( همینطور گاه در برخی کلاس‌ها حاضر می‌شوند)

آثار تولیدی مجموعه آزاد فیلم

فیلم های تولیدی برگزیده وارد جشنواره کارگاه آزاد فیلم میشوند (رقابت کشوری و بین المللی) و فیلم های برگزیده کارگاه آزاد فیلم بعنوان نماینده اموزشگاه معرفی شده و در جشنواره های مختلف شرکت داده میشود و معرفی به پروژه ها بر اساس همین آثار تولیدی صورت میگیرد.

 

هنرجویان کلاس های بازیگری مسعود کیمیایی

هنرجویان مطرح آموزشگاه: میلاد کی مرام ، شبنم درویشی ، پردیس پورعابدینی  و … .

از خدمات دیگر مجموعه برگزاری سالانه جشنواره رونمایی از آثار در اسفند ماه هر سال میتوان نام برد که در این جشنواره از کیفیت جدید و برتر فیلم های معاصر نیز رونمایی میشود.

 • ویدیوی معرفی آموزشگاه

اطلاعات تماس آموزشگاه

۳۸ دیدگاه

 • سلام ببخشید زمان جدید شروع کلاس بازیگری تون کی هست ؟
  تو پیج اینستا اعلام میکنید هروقت کلاس بازیگری بزارین؟
  واینکه شهریش چقدر هست؟

 • سلام ممنون که جواب میدین.من بچه تبریز داوطلب هلال احمرونجاتگر جاده هستم .اکه میشه به آقای کیمیایی عزیز بکین اکه بشه یه فیلم در موردنجاتگران هلال احمر فیلم بسازمنم توش بازی بده.اتفاقاتی که موقع تصادوف ومشکلاتی که بر سر راه برای بردن مصدوم پیش میاد وقبل رسیدن میمیره یا قطع نخاع میشه فیلم بسازه ومنم توش بازی بده توتصادوف دست خیلی هارو گرفتم نزاشتم نا میده بشه آقای کیمیای دستمو بگیرنزار نامید بشم فقط تو را فاطمه زهرا به آقای کیمیای برسانین پیام منوتورا به امام حسین .نبودن رشته بازیگری در زمان ما مجبور به رشته معماری بخونم چون علاقه نداشتم انصراف دادم.ودر سال۸۳در رشته رزمی مقام اول کشوری شدمودوبار هم دوم شدم به خاطری بازیگری اما که هیچ بی پولی دغدغه شده.انقدر تو خونه فیلم بازی کردم که حرف جدیم راهم باور نمیکنن که داری فیلم بازی میکن.فرهاد۳۲ساله۰۹۱۴۶۴۹۶۸۹۹

 • سلام خسته نباشید ببخشید ماوقتی برای کلاس بازیگری بیایم ثبت نام کنیم ودوره هاروبگذرونیم آخرش ماروواسه پروژه های سینمایی معرفی می کنن یافقط هدف این کلاس هایادگیری هستش؟؟

 • بازیگری و فیلمسازی اونقدر ها هم به نبوغ و استعداد فرا انسانی احتیاج نداره، این رویا اونقدر ها هم دور نیست که خیلی از این اهالی سینما دور و دراز توصیفش می کنن
  این طبع کوتاه کسانی که در این حرفه هستند

  • سال ۸۵ من هنرجوی اینجا بودم اون موقع ادرسش خیابان وراوینی بود اونقدرها هم که گفته میشه خبری نیست… آکادمیک چیز خوبیه در کنارش استعداد هم بسیار موجب شکفتن و بالا رفتن پله های پیشرفت و ترقیه و اما نکته و نظر من اینجاست! سینما یک اتفاقه باید دیده بشی! چه بازیگری چه کارگردانی یا فیلمسازی ارتباط حرف اول را بعد از پول و سرمایه میزنه البته ارتباط نه از نوعی که همه میشناسیم به معنی پارتی داشتن خیر!! ارتباط از دیده شدن و درخشیدن یا کشف شدن اغاز میشه اکادمیک و استعداد داشته باش ولی دیده نشی ناشناخته خواهی بود و سر خورده میشی… با تمام احترامی که شخصا واسه کیمیایی عزیز قایلم ولی کلاسهای ایشون جز تلف کردن وقت و پول واسه من چیزی نداشت . رامین بهبودی هستم. زنده باشید و بر قرار.

 • سلام. برای ارسال رزومه کاری جهت تدریس در حیطه بازیگری/بیان/نمایشنامه نویسی/بدن/کارگردانی تئاتر, امکان ارسال رزومه به چه آدرس ایمیلی وجود دارد؟

 • سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم بعد از عید کلاس های بازیگری از چه تاریخی شروع میشه و اینکه هزینش تغییر میکنه یا ثابت هست و دو روز کلاس قابل انتخاب هست یا خیر
  ممنون میشم از پاسخگوییتون

  • سلام بازیگر تئاتر هستم چند باری هم بازی های کوچک در سریال و تله فیلم داشتم و البته خیلی سال پیش برای فیلم سرباز های جمعه پیش آقای کیمیایی اومدم. میخواستم بدونم برای فیلم جدیدشون چطور میتونم برای تست هماهنگ کنم. با تشکر

 • من از کودکی عاشق فیلمسازی بودم.روبرو شدن با اسطوره ای مثل مسعود کیمیایی عزیز حتی در خیالات من هم نمیگنجد.اکثر مردم به هنرپیشه مطرح بیشتر بها میدهند اصلا براشون مهم نیست که این فیلمی که هنرپیشه در آن ایفای نقش کرده در اصل رسانه کارگردان است.خیلی ها عنوان بندی فیلم را نادیده میگیرند تا به بازیگر مورد علاقه برسن ولی من طبعا عاشق هنر مسعود کیمیایی هستم و تمام کارهای این فیلمساز اسطوره ساز را دیدم و سعی کردم میزانسن و دکوپاژ و تمهیدات سینمایی که بکار میبرد را درک کنم و همیشه منتظرم تا تیزر جدیدی از فیلمهایش را ببینم
  از خداوند طول عمر ایشان را مسألت دارم و امیدوارم روزی بتونم ایشون را از نزدیک ببینم.

 • سلام همان طورکه عرض کردم همرزمی که جانبازاماازنظرقدوقامت وچهره میتوان حسن مثبتش دانست حصورطولانی درجبهه وحتی درگیری تن به تن بادشمن راداشته خاطراتش بخودی یک فیلنمامه است آخرین آرزوی زندگی شان بازی دریک فیلم بخصوص جنگی که ازتجربیات وحضوردرجبهه اش بهره مندبشید ورزدیده بخاطر اینکه قبل ازمجروحیت دارنده کمربندمشکی کارته بود شجاع حتی دربدلکاری استفاده ازاین نسل که در۱۲، ۱۳ سالگی تعصب وغیرتش وشجاعتش باعث بشه درمقابل دشمن ایستادگی کنه قابل تقدیروتنهاخواسته وآرزوش حضوردرفیلم راجدی بگیرید بخدا مدیون این عزیزان هستیم

 • من حدود یک سال دارم پول جمع میکنم چون خانواده راضی نیستند وحاظر نیستند در این مسیر به من کمک کنند شرایط برام سخت تر شده شهریه کلاس ها خیلی بالاست والبته برای منی که تهران هم نیستم دیگه بدتر و همه چیز دست به دست هم داده که نشه اما امید وارم همه به هر آرزویی که دارن برسن دیگه همه چیز اینقدر مادی نباشه

  • خسته نباشین
   کلاس های آنلاین برای بازیگری وجود نداره من به بازیگری علاقه دارم ولی شرایط جغرافیایی اجازه نمیده از شهرستان بیام تهران بعدش کلاس ها یکی دوجلسه هم نیستن که بشه بیای خیلی سخته …میشه راه نمایی کنین.

    • عزیزم سلام خوب هستین انشاالله؟چطور میتونم با آقای مسعود کیمیایی یک جلسه کوتاه بگذارم و مشکلاتم را با ایشون در میون بذارم قبلآ بمن خیلز پیشنهاد میشد که بازیگر بشم ولی اون سالها من خجالتی بودم الآن اگه بشه میخوام وارد عرصهء بازیگری بشم ولیکن مشکل هزینه دارم و به کارهای آقای کیمیایی علاقهء فراوانی دارم و دوست دارم روزی بتونم تو مجموعهء ایشون با افتخار ایفای نقش کنم من در زندگی خیلی شکست خوردم و تنها راهی که احساس کروم میتونم گذشته ام را در برابر آینده به زانو در بیارم وارد شدن در عرصهء هنر پیشگی هست احساس میکنم آقای کیمیایی بتونن کمکم کنند و انشاالله بعد از بازی در فیلم یا سریال مبلغی که قراره بعنوان شهریه پرداخت کنم دو برابرش رو پرداخت کنم به خدا من جز خدا کسی رو ندارم که کمکم کنه همه بمن پشت کردند و به چشم مزاحم بمن نگاه میکنند خیلی انگیزه برای پیشرفت دارم فقط منتظر یک فرصت هستم که اگه خدا بخواد همین میشه یک معجزه از جانب خدا و من به معجزه های الهی وطلایی خداوند ایمان دارم اگه آقای کیمیایی قابل بدونند شماره موبایلم رو میذارم و اگه خدا خواست و معجزه اش نصیبم شد با من تماس بگیرند۰۹۰۳******

 • با درود، متاسفانه هزینه کلاس ها بسیار بالا است و برای یک هنرجوی مستعد شهرستانی که نقدینگی ندارد و درآمد قابل توجهی ندارد ولی شور و شوق آموختن دارد، تامین این مبلغ دشوار و شاید ناممکن باشد و عطایش را به لقایش بخشیدیم. امید به اینکه روزی روزگاری، آموزش و هنر آموزی و بازیگر شدن کالایی انحصاری برای پول دارها نباشد و … به گفته‌ “شیلر ” : زمانی که پول و هنر در کنار بکدیگر گام بر می دارند، آغاز مرگ خلاقیت و نوآوری هنری است. پیشتر، گردش روزگار به کام هدیه ای از تهران بود و حال، کی مرام ها، کام بخش روزگارند . … باری، برای ما فعل روزگار نقدا به ادبار است.
  نه از تنگ چشمی به نان شب می رسیم و نه از فرومایگی به نام، گناه دستان پبنه بسته پدران ما است، ارمغان بیکارگی و اشتهار بازیگران سینام
  — بخشی از فیلم نامه «مرگ هنرپیشه و دوران بازی گران کوچک» . نگاشته توسط خودم …..
  ایام به کام …

  • درود بر شما
   گرچه ترویج هنر و فرهنگ یکی از قواعد و اصول وجدانی آموزشگاه ها می باشد ولی باید در نظر داشت که هر عملی مستحق اجرت است و تمامی افرادی که در مجموعه های آموزشی و فرهنگی مشغول به کار هستند نیاز به دریافت دستمزد دارند. مجموعه های سینمایی هم از این حیث مستثنی نیستند و طبق تعرفه ی اعلام شده از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هزینه ای را دریافت میدارند. اگر هزینه های ذکر شده خارج از اصول و اشل اداره ارشاد می باشد میتوانید مراتب را به آن مرجع اطلاع دهید.
   همینطور برخی دیگر از آموزشگاه های بازیگری نیز هستند که برای دریافت هزینه شرایط اقساط را اعمال میدارند که برای اطلاع از آن به دسته سینمایی و بازیگری وارد شوید.
   با تشکر از شما مدیر سایت ایران آموزشگاه

  • سلام 👋🏻👋🏻👋🏻🌷
   امیدوارم که حالتون خوب باشه🙏🏻🙏🏻🙏🏻🌷
   میخواستم بپرسم چطور میشه داستانی رو که نوشتیم به دست اقای کیمیایی برسونیم چون راه دور نمیتونم حضوری خدمتشون باشم ممنون میشه اگه بگید چطور واسشون بفرستم ممنون🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🌷🌷🌷🌷🌷🌷

  • آقای بابک
   کامنتتون دردآور بود. کاش واقعا راهی هم برای صعود جوان هایی که خلاقیت و هنر دارن اما پول ندارن بود. شایدم باشه اما راهش هموار نیست اونقدر.
   در هر حال ارزوی شادی دارم براتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *