سلف استادی آیلتس در موفقیت آزمون

سلف استادی آیلتس در موفقیت آزمون تأثیرگذار است؟

سلف استادی آیلتس، یکی از روش‌های یادگیری زبان است. در این روش فرد به‌صورت خود خوان و بدون شرکت در کلاس به یادگیری زبان می‌پردازد.

در واقع آموزش زبان در هر جایی به جز کلاس‌های آموزشی، جزو سلف استادی محسوب می‌شود. اما خودآموزی آیلتس تا چه اندازه بر موفقیت داوطلبان تأثیر می‌گذارد؟

نکته حائز اهمیت این است که برای کسب نتیجه بهتر در یادگیری آیلتس لازم است تا سلف استادی را در کنار کلاس‌های آموزشی گذراند؛ این باعث می‌شود تا سرعت پیشرفت در آیلتس بیشتر شود.

افرادی می‌توانند صرفاً به خودآموز آیلتس روی بیاورند که در این زمینه تخصص بالایی داشته باشند و با این کار تنها روی مباحث مرور ‌کنند؛ در غیر این صورت لازم است تا یادگیری ابتدا از طریق کلاس‌ها و در کنار آن به‌صورت سلف استادی باشد.

برای آیلتس خودآموز می‌توان از منابع قدرتمندی که در این راستا وجود دارد، استفاده نمود. فایل‌های صوتی، کلیپ‌های آموزشی، کتاب‌ها، پادکست و … از جمله این منابع هستند. English File،Top Notch، Headway و Solutions برخی از کتاب‌های مفید برای آیلتس سلف استادی هستند.

مزایا و معایب سلف استادی آیلتس

مزایا و معایب سلف استادی آیلتس

داشتن یک برنامه عالی برای رسیدن به نتیجه مورد نظر در آیلتس بسیار اهمیت دارد. به عبارت بهتر، متقاضیان برای اینکه در آزمون آیلتس موفق شوند، باید یک برنامه سازماندهی شده داشته باشند.

سلف استادی آیلتس یکی از گزینه‌ها برای یادگیری زبان است. برای پاسخ به این سؤال لازم است تا به بررسی مزایا و معایب خودآموز آیلتس بپردازیم.

مزایای سلف استادی آیلتس

مزایای سلف استادی آیلتس

 یکی از مزیت‌های این روش راحتی آن است. به عبارت بهتر در این روش نیاز نیست که سر ساعت خاصی برای آموزش در کلاس حاضر شد و می‌توان در هر جا و ساعتی به مطالعه زبان پرداخت. این باعث صرفه‌جویی در زمان داوطلبان خواهد شد.

مزیت دومی که می‌توان برای سلف استادی آیلتس بیان کرد، صرفه‌جویی در هزینه‌هایی است که بابت کلاس صرف می‌شود. در واقع خرید کتاب‌های آموزشی و تستی می‌تواند نسبت به کلاس‌ها مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد.

معایب سلف استادی آیلتس

معایب سلف استادی آیلتس

در کنار همه مزایایی که شرح داده شد، معایبی نیز برای آیلتس سلف استادی وجود دارد که داوطلبان لازم است از آن اطلاع داشته باشند.

یکی از این معایب، عدم بازخورد است. به عبارت بهتر زبان‌آموزان در این روش نمی‌توانند متوجه شوند که کدام مهارت را بهتر آموخته و در کدام مهارت دچار اشکال هستند.

بخش Writing برای بسیاری از زبان‌آموزان، مشکل است. اکثر داوطلبان آزمون آیلتس از این بخش نمره بالایی کسب نمی‌کنند.

برای آموزش بیشتر و تسلط بر این بخش، لازم است تا بین زبان‌آموز و مدرس آیلتس تعامل صورت گیرد و این چالش سبب بهبود بخش نوشتاری خواهد شد.

یکی دیگر از مشکلاتی که در سلف استادی آیلتس وجود دارد، حل نشدن برخی از مشکلات آموزشی است.

در واقع طی مطالعه خودآموزی ممکن است مسائل و مشکلاتی به وجود بیاید که زبان‌آموز نتواند پاسخ مناسبی برای آن بیابد. در این مواقع، وجود یک مدرس آیلتس می‌تواند راهگشا باشد.

چرا خودآموز آیلتس برای دانشجویان دشوار است؟

چرا خودآموز آیلتس برای دانشجویان دشوار است؟

یکی از راه‌های موفقیت در آزمون آیلتس، خودآموزی است. با خودآموز آیلتس می‌توان به تقویت سطح زبان پرداخته و دستیابی به نمرات بالا را تضمین کرد. اما در این مسیر همواره چالش‌هایی وجود دارد.

شرکت در کلاس‌ها آیلتس سبب آشنایی با فرمت کلی آزمون، بخش‌ها و سؤالات آن شده و یک نقشه کلی در اختیار زبان‌آموزان قرار دهد. همچنین استراتژی‌های لازم برای پاسخ به سؤالات و شناسایی ضعف و قوت‌ها از دیگر مواردی است که در کلاس‌ها مشخص می‌شود.

 اکثر آموزشگاه‌های معتبر، آزمون‌های آزمایشی آیلتس را برگزار کرده و زبان‌آموزان با شرکت در آنها می‌توانند خود را آماده‌تر کنند.

یکی از مشکلات اساسی که برای بسیاری از داوطلبان آیلتس وجود دارد، عدم انگیزه کافی برای یادگیری است. برخی دیگر از این موانع خودآموزی آیلتس شامل موارد زیر است:

  • غرق‌شدن در طیف وسیعی از منابع و سردرگمی برای شروع مطالعه
  • عدم شناسایی نقاط ضعف و قوت و بهبود آنها برای دستیابی به نتایج بهتر
  • انجام تست‌های تمرینی زیاد به‌جای تمرکز بر توسعه مهارت‌ها

دشواری گرفتن آیلتس ۹ در ایران

نمره آیلتس مشخص می‌کند که داوطلب در زبان انگلیسی چقدر مهارت دارد. شرایط اخذ ویزای بسیاری از کشورها، دستیابی به حد نصاب نمره آیلتس است و هر چه این نمره بیشتر باشد، شانس اخذ ویزا نیز افزایش خواهد یافت.

بیشتر دانشگاه‌های مطرح دنیا مانند هاروارد، کمبریج نمره آیلتس ۷ را شرط پذیرش دانشجویان خارجی قرار داده‌اند.

دستیابی به آیلتس ۹ در ایران کار سختی است که بسیاری از افراد ممکن است از پس آن بر نیایند اما کار محالی هم نیست.

زبان‌آموزانی که مطالعات مستمر داشته و زیر نظر اساتید مجرب آموزش می‌بینند می‌توانند به نمرات بالایی در آیلتس دست یابند و مسیر موفقیت خود را هموار کنند.

پرسش و پاسخ

سلف استادی آیلتس چیست؟

روش خود خوان آیلتس و بدون شرکت در کلاس است.

چرا خودآموز آیلتس برای دانشجویان دشوار است؟

میزان زیاد منابع – عدم شناسایی نقاط ضعف و قوت – انجام تست زیاد بجای تمرکز روی مهارت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *