دوره آموزش تزریق ژل و بوتاکس با مدرک بین المللی

دوره تزریق ژل و بوتاکس

دوره آموزشی تزریق ژل و بوتاکس

دوره‌های آموزشی تزریق ژل و بوتاکس در بسیاری از آموزشگاه‌ها معتبر کشور، برگزار می‌شود. پس از پایان این دوره‌ها، به شرکت‌کنندگان مدرک معتبر ۲۰۲۳ یا بین‌المللی که زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور است، داده می‌شود.

تزریق ژل و بوتاکس با توجه به استقبال زیادی که امروزه از این روش زیبایی می‌شود، می‌تواند سبب افزایش درآمد شرکت‌کنندگان پس از ورود به بازار کار شود. در ادامه این مطلب جزئیات بیشتری از این دوره را بیان خواهیم کرد.

علت اهمیت دوره آموزش تزریق ژل و بوتاکس چیست؟

زیبایی پوست یکی از شاخصه‌های زیبایی است، به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال برطرف کردن چین و چروک‌های صورت خود هستند. در واقع با گذشت زمان و افزایش سن، به دلایل مختلفی از جمله کاهش کلاژن‌سازی، پوست چروک شده و شادابی دوران جوانی را ندارد.

تزریق ژل و بوتاکس راه‌حل خوبی برای از بین بردن چین و چروک‌های صورت است. دوره آموزش تزریق ژل و بوتاکس برای افراد واجد شرایط برگزار می‌شود. آنها در این دوره با این روش زیبایی آشنا شده و مجوز فعالیت را می‌گیرند.

چه کسانی می‌توانند در دوره آموزش تزریق ژل و بوتاکس شرکت کنند؟

دوره آموزش تزریق ژل و بوتاکس برخلاف برخی از دوره‌های زیبایی دارای محدودیت‌هایی برای شرکت‌کنندگان آن است. در واقع این دوره تنها برای پزشکان، دستیاران پزشک، دندانپزشکان، پرستاران و سایر کادر درمان که دارای پروانه فعالیت هستند، برگزار می‌شود.

با توجه به اهمیتی که این روش زیبایی دارد لازم است تا توسط افراد حرفه‌ای انجام شود. به دلیل تجربه و دانشی که این گروه از افراد دارند، می‌توانند شرایط شخص متقاضی برای بوتاکس و ژل را بررسی کنند. انجام این کار توسط افراد غیرحرفه‌ای که دانش لازم را ندارند، باعث بروز مشکلات زیادی می‌شود.

از جمله مشکلات شایعی که پس از تزریق ژل و بوتاکس توسط افراد غیرمتخصص ایجاد می‌شود می‌توان به موادی چون عفونت، افتادگی صورت، مشکلات تنفسی و اختلال در بینایی اشاره کرد. این در حالی است که مسئولان سالن‌های زیبایی در این رابطه تخصص و دانش ندارند.

مراحل دریافت مدرک بین‌المللی تزریق ژل و بوتاکس

بیش از یک دهه از ورود روش تزریق ژل و بوتاکس به صورت برای از بین بردن چین و چروک‌ها می‌گذرد. این روش که تأثیر زیادی بر روی جوان‌سازی صورت دارد، سبب شده تا افراد زیادی به انجام آن روی آورند. مراحل دریافت مدرک بین‌المللی تزریق ژل و بوتاکس، مستلزم طی کردن مراحلی است که در این بخش به بررسی آن خواهیم پرداخت.

مرحله ۱: داشتن شرایط مورد نیاز

متقاضیان برای دریافت مدرک دوره تزریق ژل و بوتاکس، ابتدا باید شرایط لازم را داشته باشند. همان‌طور که گفته شد همه افراد نمی‌توانند مجوز این دوره را دریافت نمایند و تنها گروه خاصی مجاز هستند. در واقع تنها پزشکان، دستیاران آنها، پرستاران، دندانپزشکان و کادر درمانی که دارای پروانه فعالیت هستند، مجاز به شرکت در این دوره خواهند بود.

مرحله ۲: شرکت در دوره تزریق ژل و بوتاکس

درصورتی‌که افراد در یکی از گروه‌های ذکر شده باشند، می‌توانند در دوره‌های تزریق ژل و بوتاکس شرکت کنند. انتخاب یک آموزشگاه معتبر برای شرکت در این دوره بسیار مهم است. آموزشگاه‌ها باید بتوانند الزامات را فراهم کرده تا از این طریق شرکت‌کنندگان دوره آموزش‌های لازم را دریافت نمایند. دوره‌های ژل و بوتاکس در آموزشگاه‌های معتبر، توسط اساتید مجرب و متخصص برگزار می‌شود.

مرحله ۳: دریافت مدرک ژل و بوتاکس

متقاضیان پس از شرکت در دوره‌ها می‌توانند مدرک ژل و بوتاکس را دریافت کنند. برای دریافت این مدرک لازم است تا آموزشگاه معتبری که ارائه‌دهنده آن است، انتخاب شود. مدرک معتبر برای این دوره از طرف سازمان فنی و حرفه‌ای کشور صادر می‌شود. شرکت‌کنندگان پس از دریافت این مدرک، می‌توانند به‌صورت مستقل یا در کنار پزشکان شروع به فعالیت کنند.

آموزشگاه‌های برگزارکننده دوره آموزش تزریق ژل و بوتاکس

مهم‌ترین ویژگی‌های آموزشگاه‌های برگزارکننده دوره آموزش تزریق ژل و بوتاکس

آموزشگاه‌های زیادی وجود دارند که در آنها دوره‌های ژل و بوتاکس برگزار می‌شود. اما نکته مهمی که در این رابطه وجود دارد، اعتبار و ویژگی‌های آموزشگاه برگزارکننده دوره آموزش تزریق ژل و بوتاکس است. به همین دلیل در ادامه به بررسی مهم‌ترین ویژگی‌های یک آموزشگاه معتبر تزریق ژل و بوتاکس پرداخته شده است.

 • مجوز فعالیت؛ یک آموزشگاه معتبر باید دارای مجوز فعالیت از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور باشد. این نشان‌دهنده فعالیت قانونی آموزشگاه است. این آموزشگاه‌ها در پایان دوره به شرکت‌کنندگان مدرک ژل و بوتاکس اعطا می‌کنند.
 • داشتن اساتید متخصص و مجرب؛ ژل و بوتاکس دارای اهمیت بالایی است و به همین دلیل باید تدریس آن توسط اساتید مجرب و متخصص انجام شود. در این دوره‌ها مهم‌ترین نکات مربوط به این روش زیبایی توسط این اساتید آموزش داده می‌شود.
 • داشتن امکانات پیشرفته؛ بسیار مهم است که آموزشگاه تزریق ژل و بوتاکس دارای امکانات پیشرفته‌ای باشد. در این صورت آموزش‌ها با کیفیت بالایی انجام شده و شرکت‌کنندگان نیز احساس بهتری خواهند داشت.
 • برگزاری کلاس‌های خصوصی و نیمه‌خصوصی؛ یک آموزشگاه خوب باید شرایط برگزاری کلاس‌های خصوصی و نیمه‌خصوصی را داشته باشد. در واقع متقاضیان دوره باید بتوانند متناسب با شرایط خود در این کلاس‌ها شرکت نمایند.
 • داشتن پشتیبانی؛ شرکت‌کنندگان در پایان دوره آموزش تزریق ژل و بوتاکس باید از پشتیبانی آموزشگاه برخوردار شوند. در این صورت می‌توانند هر گونه سؤال را از مدرسین و پشتیبان‌های دوره پرسیده و کیفیت کار خود را افزایش دهند.

 

آموزشگاه ایران فیشیال

 • آدرس: تهران، یوسف آباد، خ اکبری ، خ۳۷ ، پلاک۱ ، واحد ۱
 • شماره تماس: ۰۹۳۹۴۶۷۶۲۲۵

آموزشگاه همدم

 • آدرس: تهران، پاسداران، خیابان پایدار فرد، بین گلستان سوم و چهارم، ساختمان ۵۳، واحد ۱۲
 • شماره تماس: ۰۲۱۹۱۰۰۹۰۵۳

مجموعه تخصصی زیبایی مهسا امانی

 • آدرس: تهران، سعادت آباد
 • شماره تماس: ۰۹۱۲۴۹۴۲۸۵۶

آموزشگاه تزریق بوتاکس خیام

 • آدرس: تهران، گیشا، ابتدای خیابان یازدهم، ساختمان میخک، طبقه دوم
 • شماره تماس: ۰۲۱۸۸۲۳۱۷۹۸

مجتمع سلامت تهران

 • آدرس: خیابان قائم مقام کوچه میرزا حسنی پلاک ۸
 • تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۹۴۶۶۸۴

کلینیک مرکز زیبایی ندای سلامت

 • آدرس: خیابان سهروردی شمالی، بالاتر از خیابان بهشتی، ابتدای شهرتاش، پلاک ۷۵ طبقه ۲ واحد ۴
 • تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۵۰۳۸۹۳

 

همینطور برای دیدن لیست بهترین آموزشگاه های آرایشگری زنانه هم میتوانید وارد صفحه زیر شوید

لیست بهترین آموزشگاه های آرایشگری تهران

 

پرسش و پاسخ

شرایط شرکت در دوره تزریق بوتاکس چیست؟

همه افراد نمی‌توانند مجوز این دوره را دریافت نمایند و تنها گروه خاصی مجاز هستند که در متن معرفی کردیم.

کدام آموزشگاه ها دوره را برگزار میکنند؟

سعی کردیم در مقاله چندتا از بهترین مراکز را معرفی کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *