تفاوت فیشیال و پاکسازی پوست

شناخت تفاوت فیشیال و پاکسازی پوست برای جوان‌سازی بیشتر پوست

روش‌های فراوانی برای ایجاد شادابی و افزایش طراوت پوست وجود دارند که فیشیال و پاکسازی پوست موثرترین روش‌ها هستند. این دو روش جوان‌سازی پوست با تحریک کلاژن‌سازی و حذف سلول‌های مرده، فرایند آب‌رسانی به منافذ پوست را آسان‌تر می‌کنند و ظاهری جذاب و زیبا را برای شما به وجود می‌آورند. دانستن تفاوت فیشیال و پاکسازی پوست، اولین موضوعی است که قبل از شروع جوان‌سازی پوست باید از آن آگاهی داشته باشید.

اگر مایل هستین اطلاعات کاملی در زمینه فیشیال پوست داشته باشین به شما پیشنهاد میدهیم از صفجه” دوره فیشیال پوست “دیدن فرمایید.

تفاوت فیشیال و پاکسازی پوست

فیشیال و پاکسازی پوست رایج‌ترین روش‌های افزایش طراوت پوست هستند

روش‌های زیبایی و درمانی فراوانی برای افزایش زیبایی چهره و مراقبت از پوست به کار می‌روند که فیشیال و پاکسازی پوست با تاثیرات فراوان و مزایای بی‌شمار خود، از دیگر روش‌ها رایج‌تر هستند. فیشیال پوست و پاکسازی با سه هدف اصلی انجام می‌شوند که عبارت‌اند از:

 • برداشت سلول‌های مرده یا اگزفولیشن (exfoliation)
 • پاکسازی آلودگی‌ها، چربی‌ها و مواد اضافی روی پوست
 • کمک به پوست با آب‌رسانی، تغذیه یا بهبود خون‌رسانی

ما سعی کرده ایم در ایران آموزشگاه اطلاعات کاملی در زمینه پاکسازی پوست در اختیار شما قرار دهیم، به شما پیشنهاد میدهیم از صفحه” دوره پاکسازی پوست ” دیدن فرمایید.

تفاوت فیشیال و پاکسازی پوست

در نگاه اول شاید فیشیال و پاکسازی پوست تفاوت چندانی با یکدیگر نداشته باشند؛ اما با یک نگاه تخصصی و دقیق‌تر برخی تفاوت‌های اصلی در این دو روش وجود دارند که شناخت آن‌ها، به انجام اصولی و ماندگار هر دو روش کمک می‌کنند.

اصلی‌ترین تفاوت فیشیال و پاکسازی پوست، در مراحل انجام آن است. تمام مراحلی که در پاکسازی پوست انجام می‌شوند، در فیشیال نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این تفاوت که در فیشیال یک مرحله ماساژ نیز به فرایند زیباسازی پوست اضافه می‌شود. این ماساژ در فیشیال اهمیت بالایی دارد؛ زیرا ترمیم و جوان‌سازی، افزایش خون‌رسانی به پوست و احیای پوست آسیب‌دیده بدون انجام ماساژ ممکن نیست. در ادامه به مهم‌ترین تفاوت‌های فیشیال و پاکسازی پوست می‌پردازیم.

تفاوت فیشیال و پاکسازی پوست

۱. تفاوت در مراحل جوان‌سازی پوست

در پاکسازی پوست از نوعی ماسک مخصوص برای از بین ‌بردن کثیفی، جوش، لک، عارضه‌های پوستی مانند آکنه و … استفاده می‌شود. در فیشیال علاوه بر انجام کامل مراحل پاکسازی، با استفاده از دستگاه‌های مخصوص و روش‌های دستی موثر و بر طبق شرایط پوستی شما، روش‌های مختلفی برای ماساژ پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تفاوت مراحل فرایند‌های جوان‌سازی پوست در فیشیال و پاکسازی پوست عبارت‌اند از:

 • مراحل پاکسازی پوست: شست‌وشوی کامل پوست، لایه‌برداری از پوست، بخور دادن و عملیات ویژه از بین بردن جوش‌های سر سیاه
 • مراحل فیشیال: پاکسازی، استفاده از بخار آب گرم، لایه‌برداری از پوست، تخلیه جوش‌های زیرپوستی، ماساژ صورت، گذاشتن ماسک، استفاده از تونر، بخار آب سرد و مرطوب کردن پوست با مرطوب‌کننده مناسب

تفاوت فیشیال و پاکسازی پوست

۲. زمان لازم برای ترمیم

دومین نکته مهم در شناخت تفاوت فیشیال و پاکسازی پوست، مدت‌زمان اصولی برای ترمیم آن است. پاکسازی معمولا باید هر دو یا سه هفته یک‌بار انجام شود؛ اما فیشیال نیازی به ترمیم مداوم ندارد و فقط کافی است در یک بازه زمانی یک تا دوماهه برای تمدید آن اقدام کنید.

تفاوت فیشیال و پاکسازی پوست

۳. تاثیرگذاری فیشیال بیشتر است

کاربردهای درمانی و موثر ماساژ در فیشیال، باعث شده است تا سرعت جریان خون در رگ‌ها پس از انجام این روش بیشتر شود. این موضوع گردش خون در پوست را بهبود می‌بخشد و سلامت پوست شما را تضمین می‌کند. همچنین آنچه از یک روش جوان‌سازی پوست انتظار دارید، در فیشیال با مدت‌زمان کم‌تر و با نتیجه مطلوب‌تری به دست می‌آورید.

۴. هزینه بیشتر فیشیال نسبت به پاکسازی پوست

برای شناخت تفاوت فیشیال و پاکسازی پوست نمی‌توان نسبت به هزینه‌های انجام آن بی‌تفاوت بود. علاقه‌مندان به انجام فیشیال پوست باید هزینه‌های بیشتری را بپردازند؛ زیرا این روش از پاکسازی پوست تخصصی‌تر است و به مهارت‌ بالایی برای ماساژ نیاز دارد. همچنین استفاده از دستگاه‌های مخصوص و زحمت بیشتر برای پیاده‌سازی تکنیک‌های فیشیال، تعرفه قیمتی آن نسبت به پاکسازی پوست را افزایش می‌دهد.

تفاوت فیشیال و پاکسازی پوست

۵. مدت‌زمان انجام فرایند زیبایی پوست

یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های موجود در فیشیال و زیباسازی پوست، زمان لازم برای انجام فرایند هر کدام از این روش‌ها است. هر عمل فیشیال معمولا بین ۱ تا ۲ ساعت زمان می‌برد؛ درصورتی‌که زمان لازم برای پاکسازی پوست کم‌تر است و به دقت کم‌تری نیاز دارد.

۶. تفاوت زمان انجام فیشیال پوست و پاکسازی صورت

فیشیال پوست و پاکسازی صورت از نظر زمان انجام آن نیز دارای تفاوت‌هایی با یکدیگر هستند. همان‌طور که بیان شد این دو روش برای شادابی، تمیزی، لطافت و جوانسازی بیشتر پوست انجام می‌شود و از نظر مراحل انجام کار دارای تفاوت‌هایی با یکدیگر هستند؛ بنابراین اگر شما هم قصد دارید که برای سلامت بیشتر پوست خود فیشیال یا پاکسازی را انجام دهید بهتر است که با تفاوت‌های زمانی آن نیز آشنا شوید.

زمان مناسب برای انجام فیشیال پوست: فیشیال پوست اگر به‌صورت استاندارد انجام شود بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه زمان می‌برد؛ بنابراین طی این مدت پوست نهایت شادابی و طراوت را خواهد داشت. فیشیال پوست را می‌توان هر ۱ تا ۲ ماه یکبار بسته به میزان آلودگی‌های پوستی انجام داد.

زمان مناسب برای انجام پاکسازی صورت: پاکسازی صورت به وسیله ماسک‌های مخصوص انجام می‌شود و مدت زمان انجام آن نسبت به فیشیال کمتر است. تأثیر پاکسازی صورت نسبت به فیشیال سطحی‌تر است بنابراین بهتر است هر ۲ تا ۳ هفته برای پاکسازی پوست اقدام کنید.

۷. تفاوت فیشیال صورت و پاکسازی پوست از نظر روش‌های مراقبتی

فیشیال و پاکسازی صورت از نظر روش‌های مراقبتی نیز دارای تفاوت‌هایی هستند که در زیر هر یک از این روش‌ها بیان شده است. شما با رعایت نکات مراقبتی علاوه بر اینکه به تأثیر بیشتر فیشیال و پاکسازی صورت کمک می‌کنید باعث می‌شوید تا پوست مدت زمان بیشتری تازه و شاداب بماند.

روش‌های مراقبتی بعد از فیشیال صورت

 • بعد از انجام فیشیال صورت از دستکاری کردن جوش‌ها خودداری کنید.
 • از کرم‌های ضد آکنه و ضد جوش استفاده نکنید.
 • حداقل تا ۲۴ ساعت از انجام فعالیتهای سنگین و تعریق صورت پرهیز کنید.
 • بلافاصله پس از فیشیال آرایش نکنید.
 • از نور آفتاب دوری کرده و در صورت قرارگیری در معرض آفتاب از ضدآفتاب قوی استفاده کنید.
 • پس از جلسه فیشیال پوست را با ملایمت بشویید.
 • پس از جلسه فیشیال صورت به هیچ وجه از تونر استفاده نکنید.

روش‌های مراقبتی بعد از پاکسازی صورت

 • به جوش‌ها و آکنه‌های خود دست نزنید.
 • آرایش نکنید.
 • از مکان‌های گرم مثل سونا، استخر و… خودداری کنید.
 • پوستتان را ماساژ ندهید.
 • از اسکراب یا لایه‌بردارها استفاده نکنید.
 • در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • سعی کنید به مدت یک هفته صورتتان را اصلاح نکنید.

 شناخت تفاوت فیشیال و پاکسازی پوست؛ عامل مهم در شروع جوان‌سازی

آگاهی از تفاوت‌های اصلی پاکسازی و فیشیال پوست، علاوه بر افزایش کیفیت زیبایی و جوان‌سازی پوست، انتخاب مناسب‌ترین روش را برای شما ممکن می‌سازد. تاثیرگذاری بالاتر هر یک از این روش‌های زیبایی به شناخت کامل مراحل و تفاوت‌ آن‌ها با یکدیگر بستگی دارد. همچنین شناخت این تفاوت‌ها آگاهی مناسبی از تعرفه‌های قیمتی آن‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌توانید متناسب با بودجه مورد نظرتان یکی از این روش‌های جوان‌سازی پوست را استفاده کنید.

برای پیداکردن مرکزی مناسب جهت فیشیال پوست ایران اموزشگاه در صفحه” بهترین سالن فیشیال پوست “سعی بر معرفی برترین سالن های کشور داشته است.

همچنین میتوانید برای پیداکردن سالن مناسب برای پاکسازی پوست از صفجه” بهترین سالن پاکسازی پوست “دیدن فرمایید.

 

پرسش و پاسخ

از بین فیشیال و پاکسازی پوست کدام روش را برای جوان‌سازی پوست استفاده کنم؟

مشاوران مجموعه‌های معتبر قبل از شروع فرایند، متناسب با نوع پوست شما و کاربردهای زیبایی یا درمانی، روش مناسب را به شما پیشنهاد می‌کنند.

مهم‌ترین تفاوت فیشیال و پاکسازی پوست چیست؟

در فیشیال علاوه بر مراحل انجام پاکسازی پوست، یک مرحله ماساژ نیز در نظر گرفته شده تا خون‌رسانی به بافت‌ها و آب‌رسانی به منافذ پوستی با سرعت بهتری انجام شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *