آموزشگاه موسیقی هشت بهشت سبز

آموزشگاه موسیقی هشت بهشت سبز

آموزشگاه موسیقی هشت بهشت سبز

آموزشگاه موسیقی هشت بهشت در عظیمیه کرج از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را در منطقه عظیمیه کرج آغاز نمود و در طی سال های گذشته با بهره بردن از همکاری اساتید با تجربه و باسابقه ی درخشان در امر آموزش موسیقی به یکی از خوش نام ترین و موفق ترین آموزشگاه های موسیقی کرج بزرگ تبدیل شده است.

همواره هدف این مجموعه، علاوه بر آموزش علمی و آکادمیک موسیقی به همه نسل ها اعم از کودکان یا بزرگسالان، ایجاد اشتیاق به هنر و تسری آن به همه ابعاد و عرصه های مختلف زندگی بوده است.

فعالیت های آموزشگاه موسیقی هشت بهشت به دو گروه کلی آموزش موسیقی کودک و آموزش موسیقی بزرگسالان تقسیم بندی می شود.

خدمات آموزش موسیقی کودک هشت بهشت سبز

اصلی ترین هدف موسیقی کودک که در سال های اخیر با نام موسیقی ارف شناخته شده است، آشنایی و ایجادِ انس و الفت با محیط آموزش موسیقی برای کودکان است، یعنی درست به همان دلایلی که یک کودک قبل از ورود به مدرسه، دوره ی مهد کودک و پیش دبستانی را می گذراند.

کودک ضمن رسیدن به این هدف در طی دوره ی آموزشی خود قادر خواهد بود مفاهیم اولیه موسیقی شامل نت خوانی و شناخت ریتم را با روشهای سماعی(گوشی) وتجربی بیاموزد و البته مراحل ابتدایی آموزش آکادمیک را هم در این دوره طی نمایند.

آموزش موسیقی ارف علاوه بر آموزش های انفرادی و خصوصی تدریجا ماهیت گروهی نیز می یابد تا کودکان با آنروی سکه ی موسیقی که اجراهی گروهی و شکل گیری ارکستر هاست، آشنا شوند و البته فعالیت های جمعی در موسیقی به شکل گیری توانمندی های اجتماعی کودکان که ذاتا به آن گرایش دارند، کمک شایانی خواهد کرد.

اولین سازی که توسط مدرسین آموزش ارف آموزشگاه موسیقی هشت بهشت به کودکان آموزش داده می شود ساز بلز یا گلوکِن اشپیل میباشد. بلز برای کودکان یک تیر دو دو نشان است زیرا اولا این ساز در زیرگروه سازهای کوبه ای قرار دارد و کودکان با کوبیدن مضراب روی تیغه ها مفاهیم اولیه ریتم در موسیقی را تجربه می کنند و دوم اینکه نت ها در بلز با تیغه های رنگی دیده می شوند که باعث می شود مفهوم زیر وبمی صداها که اساس هویت نت هاست را به صورت تصویری وبا رنگ ها یاد بگیرند.

دوره ی آموزش موسیقی کودک با یک ساز جالب از خانواده سازهای بادی به نام فلوت ریکوردر ادامه می یابد. سازهای بادی جز سازهای کششی هستند به این معنی که دنباله صدای نت ها تا زمانی که در ساز خود می دمید تداوم می یابد درنتیجه با این ساز جذاب، کودکان با مفهوم کشش صدا که بخشی از فرایند آموزش ریتم است آشنا خواهند شد.

برای درک بهتر مفهوم ریتم از سازهای کمکی دیگری همچون طبلک، تامبورین، جینگل استیک، ماراکاس، کلاوز، مثلث، گویرو و … در محیط کلاس استفاده می شود.

کودکان به طور میانگین از ۴ تا ۸ سالگی می توانند در این دوره ها شرکت کنند.

خدمات آموزش موسیقی بزرگسال هشت بهشت سبز

 • آموزش موسیقی بزرگسالان شامل تمامی سنین منهای موسیقی کودکان (ارف) می باشد که در گروه های زیر دسته بندی می گردند:
 • سازهای گروه موسیقی ایرانی شامل: تار، سه تار، سنتور، کمانچه، دف، تمبک، ویلن ایرانی، عود، قانون و …
 • سازهای گروه موسیقی جهانی شامل: پیانو، کیبورد، گیتار، گیتارالکتریک، گیتارباس، ویلن، ویلنسل، فلوت، سازدهنی، کاخن، داربوکا، درامز و …
 • صداسازی، سلفژ و آواز شامل آواز ایرانی، آواز کلاسیک و آوازپاپ

سایر فعالیت های مجموعه را می توانید در سرفصل های زیر مشاهده نمایید:

 • تولید آثار صوتی – تصویری در استودیوی آموزشگاه و اخذ مجوز انتشار آثار تولیدی
 • برگزاری جشنواره های هنرجویی و مشارکت هنرجویان آموزشگاه در رویدادها و جشنواره های معتبر هنری
 • برگزاری کلاس های آمادگی کنکور هنر
 • برگزاری کلاس های تئوری موسیقی، کنترپوان، هارمونی و آهنگسازی با نرم افزار

فعالیت های جدید:

  • برگزاری کلاس های آنلاین در تمامی رشته ها
  • امیدواریم آغاز فعالیت در این کانون هنری، تولدی برای به ثمر نشاندن توانمندی ها، خلاقیت ها و باورهای شما عزیزان باشد.

اطلاعات تماس آموزشگاه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *