آزمون TTC چیست؟ آمادگی برای آزمون تربیت مدرس زبان تی تی سی

آزمون تربیت مدرس زبان یا TTC تی تی سی

آزمون TTC یا تربیت مدرس زبان یک پیش‌نیاز علمی برای همه داوطلبان تدریس زبان انگلیسی

آزمون TTC یک دوره آموزشی تمرین‌محور است و برای کسانی که قصد تدریس زبان انگلیسی را دارند، طراحی شده و جزو آزمون‌های معتبر بین‌المللی زبان است. شرکت کنندگان در این دوره می‌توانند بعد از گذراندن کلاس‌های آموزشی و کسب مدرک قبولی در آن، در مراکز آموزش زبان مشغول به کار شوند و به زبان آموزان تدریس کنند.

در این صفحه از ایران آموزشگاه می‌خواهیم این دوره آموزشی را به صورت کامل بررسی کنیم و ببینیم برای قبولی در آن باید سراغ چه منابعی برویم و چگونه خود را آماده کنیم. با ما همراه باشید تا پاسخ تمام سوالات خود را درباره دوره آموزشی TTC پیدا کنید.

آزمون TTC

نحوه برگزاری آزمون تی تی سی چطور است؟

آزمون تی تی سی در واقع یک دوره آموزشی است که در طی آن از شما تسک‌های مختلفی خواسته می‌شود و در نهایت نیز یک آزمون از شما گرفته می‌شود که جمعا شرایط شما تعیین می‌کند که شما چه نمره‌ای در این دوره آموزشی کسب کرده‌اید. این دوره آموزشی شامل بخش‌های مختلفی است که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم.

آموزش شیوه مدیریت کلاس

یکی از اهداف اصلی برگزاری آزمون تی تی سی آموزش تکنیک‌های مدیریت کلاس و بالا بردن دیسیپلین کاری افراد است. شما بخشی از زمان این دوره را صرف کسب مهارت‌های مدیریتی و راهبردی برای اداره کلاس می‌کنید.

آموزش شیوه تدریس مباحث

بخش عمده‌ای از انرژی و زمان شما در این دوره صرف یادگیری مباحثی است که به شما آموزش می‌دهد، به عنوان یک معلم زبان می‌توانید از چه شیوه‌هایی برای تدریس و ارائه مطلب به دانشجویان استفاده کنید.

مراکز برگزاری دوره آموزشی تی تی سی

آزمون TTC با نظارت و مجوز وزارت علوم و تحقیقات دانشگاهی، توسط آموزشگاه‌های معتبر زبان در کشور برگزار می‌شود. به همین دلیل شیوه تدریس و مدت زمان برگزاری این دوره آموزشی متغیر است.

ما برای کمک به یافتن آموزشگاه معتبر تی تی سی اقدام به انتشار مطلبی نمودیم تا معتبر ترین مراکز و کلاس های آمادگی آزمون تربیت مدرس کشور را مشاهده نمایید، برای مشاهده مطلب بر روی مطلب زیر کلیک کرده و وارد آن شوید.

 

برای مشاهده چند آموزشگاه معتبر در زمینه برگزاری دوره های تربیت مدرس زبان یا TTC وارد مطلب زیر شده و از طریق اطلاعات تماس و واتساپ مراکز به سادگی با آنها ارتباط گرفته و مدت دوره ها و هزینه آن را جویا شوید.

لیست بهترین آموزشگاه TTC تربیت مدرس زبان انگلیسی کشور

 

مدت آموزش آزمون TTC

اما به‌طور میانگین، این دوره آموزشی ۳۰ تا ۴۰ ساعت زمان می‌گیرد و در موسسات مختلف به‌صورت فشرده و غیر فشرده برگزار می‌شود. تعداد جلسات این دوره آموزشی نیز معمولا بین ۲۰ تا ۳۰ جلسه متغیر است.

در مواردی هم طول دوره: ۲ ماه – ۳۶ ساعت آموزش و ۲۴ ساعت کار عملی تحت نظارت یک استاد با تجربه – مجموعا ۶۰ ساعت

  • تعداد برگزاری جلسات در طول هفته: یک جلسه
  • میزان ساعت هر جلسه: ۴.۵ ساعت

مراکز برگزاری آزمون TTC

در حال حاضر آموزشگاه‌های مختلفی در کشور مانند ایران کمبریج و سفیر گفتمان و غیره، مشغول برگزاری دوره‌های آموزشی آمادگی آزمون TTC هستند. اما اگر به دنبال لیست کاملی از آموزشگاه‌های زبان در سرتاسر کشور می‌گردید و می‌خواهید نزدیکترین آموزشگاه‌ها به خودتان را پیدا کنید، بهتر است از صفحه جامع مراکز آموزش زبان سایت ایران آموزشگاه استفاده کنید. در این صفحه به‌طور کامل همه آموزشگاه‌های معتبر در سرتاسر کشور به همراه آدرس و شماره تلفن آن‌ها گردآوری شده است.

هزینه شرکت در دوره TTC زبان انگلیسی

همانطور که گفته شد آزمون TTC تنها یک آزمون ساده نیست و هزینه‌ای که برای آن می‌پردازید مربوط به یک روز امتحان نمی‌شود. شرکت در این دوره هزینه‌ای در حدود هفتصد هزار تومان تا ۱ میلیون تومان در بر دارد. این هزینه شاید بالا به نظر برسد اما در واقع شما در یک دوره آموزشی ثبت‌نام می‌کنید و هزینه روند آموزش خودتان را می‌پردازید. برای پرداخت این مبلغ باید با آموزشگاه‌های مرتبط که از طرف وزارت علوم، مجری برگزاری این دوره‌ها هستند تماس بگیرید.

دوره TTC چیست؟

منابع آزمون TTC

از آنجاییکه داوطلبان شرکت در این آزمون می‌خواهند مدرکی برای اثبات تواناییشان در تدریس زبان انگلیسی بگیرند، باید به‌صورت کاربردی خودشان را برای این آزمون آماده کنند.

در واقع در اکثر آزمون‌های علمی داوطلبان می‌توانند با تکیه بر مباحث تئوریک و فراگیری آنها، در آزمون موفق شده و نمره قبولی کسب کنند.

اما در مورد آزمون تی تی سی این موضوع متفاوت است. در حقیقت آزمون TTC برای پرورش معلمان طراحی شده و شما برای اینکه در آن موفق شوید، باید به‌صورت عملی و کاربردی مباحث آن را یاد بگیرید و این کار به زمان، حوصله و ممارست نیاز دارد. با توجه به توضیحات فوق سعی کردیم کتاب‌هایی را برای مطالعه پیشنهاد کنیم که در این مسیر به دردتان بخورد.

کتاب How to Teach Grammar

یکی از با سابقه‌ترین کتاب‌ها در زمینه تعلیم تکنیک‌هایی برای ارائه مباحث گرامری است. این کتاب همیشه پای ثابت دوره‌های TTC بوده و به دلیل جامع بودنش، منابع کمتری به آن ترجیح داده می‌شوند. از ویژگی‌های کتاب دانلود How to Teach Grammar می‌توان به این نکته اشاره کرد که این کتاب تمامی فرآیند آموزش دستور زبان انگلیسی را به‌صورت قدم به قدم می‌آموزد.

در حقیقت این کتاب به شما می‌آموزد که چگونه مباحث گرامر را ارائه کنید، چگونه برای آنها مثال بزنید، با چه روشی به سوالات دانشجو پاسخ دهید و در نهایت به شما یاد می‌دهد که به چه شکل از دانشجویان زبان انگلیسی امتحان گرامر بگیرید.

کتاب TEACHER KNOWLEDGE

این کتاب فوت کوزه‌گری آموزش زبان انگلیسی است. اگر فکر می‌کنید که سطح تدریس مناسبی دارید و دیگر منابع مطالعاتی برای آزمون TTC برای شما کافی نیست، توصیه می‌کنیم که سراغ کتاب TEACHER KNOWLEDGE بروید.

جرمی هارمر نویسنده کتاب، تلاش کرده است تا چهارچوب حرفه‌ای تدریس را به شما بی‌آموزد و نکات ظریفی مانند نحوه برخورد با دانشجویان کم سن و چگونگی تدریس زبان به آنها را نیز در این کتاب ذکر کرده است.

کتاب How o Teach Vocabulary

برای اینکه به یک استاد زبان خوب تبدیل شوید، خیلی مهم است که بتوانید معنای لغات و کاربرد درست آنها در جملات را به دانشجوهایتان آموزش دهید. این کتاب روش‌های مختلفی را به شما ارائه می‌دهد که با توجه به سلیقه خودتان می‌توانید از هر کدام از آنها برای تدریس لغات به دانشجوهایتان استفاده کنید. اگر می‌خواهید در آزمون TTC پذیرفته شوید باید بتوانید ارائه دهنده خوبی برای لغات انگلیسی باشید، پس شک نکنید که این کتاب در این مسیر به شما کمک خواهد کرد.آزمون TTC

کتاب Learning and Teaching

اگر اهل درس و دانشگاه بوده باشید، احتمالا به گوشتان خورده است که آقا (خانم) فلانی، سوادش را دارد ولی معلم خوبی نیست! در حقیقت شما هر چقدر هم به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، نمی‌توانید تضمین کنید که به بهترین شکل آن را تدریس کنید. اما خواندن این کتاب تا حد زیادی به شما کمک می‌کند که مدل فهم دانشجو را دریابید و براساس آن تدریس کنید. این کتاب از معتبرترین منابع مطالعاتی یادگیری نحوه اداره کلاس زبان است و با تسلط روی آن شک نکنید که به استاد بهتری تبدیل می‌شوید.

بهترین کلاس دوره تربیت مدرس زبان تی تی سی میتواند هر مرکزی باشد! اصل اولیه در آموزش خود فرد است و اگر همت و تلاش در یادگیری در فرد شکل گیرد میتوان از هر منبعی برای آموزش استفاده کرد. اما در این بین هستند افرادی که بعلت عدم انگیزه نیاز به جرقه ای برای شروع دوباره دارند و همینطور افرادی نیز هستند که اطلاعات زیادی در مورد آزمون TTC و نحوه شروع برای آمادگی را ندارند. در این بین کلاس های آمادگی آزمون تی تی سی بهترین گزینه برای شروع برای دریافت یک مدرک معتبر است.

بهترین کلاس دوره تربیت مدرس زبان تی تی سی میتواند هر مرکزی باشد! اصل اولیه در آموزش خود فرد است و اگر همت و تلاش در یادگیری در فرد شکل گیرد میتوان از هر منبعی برای آموزش استفاده کرد. اما در این بین هستند افرادی که بعلت عدم انگیزه نیاز به جرقه ای برای شروع دوباره دارند و همینطور افرادی نیز هستند که اطلاعات زیادی در مورد آزمون TTC و نحوه شروع برای آمادگی را ندارند. در این بین کلاس های آمادگی آزمون تی تی سی بهترین گزینه برای شروع برای دریافت یک مدرک معتبر است.

با ایران آموزشگاه، مرجع کاملی از آموزشگاه‌های زبان در اختیار شماست

در این صفحه مراکز برگزار کننده دوره تربیت مدرس زبان TTC را به‌صورت کامل معرفی کردیم و توضیح دادیم که چرا شرکت در آن برای کسانی که می‌خواهند زبان انگلیسی را تدریس کنند لازم است. به‌عنوان توصیه پایانی باید بگوییم که اگر واقعا قصد دارید یک استاد زبان ماهر شوید، مباحث مربوط به این دوره را با حوصله و دقت بخوانید و تمرین کنید و عجله‌ای برای گرفتن مدرک نداشته باشید و برای افزایش مهارت های خود به یک آموزشگاه TTC خوب مراجعه کنید.

اگر به دنبال مرجع کاملی هستید که بتوانید همه آزمون‌های زبان را به‌صورت یکجا در آن ببینید، توصیه می‌کنیم به صفحه آزمون‌های بین‌المللی زبان در سایت ایران آموزشگاه سر بزنید. بعد از بازدید از این صفحه نگاه جامع‌تری به انواع آزمون‌های زبان خواهید داشت

پرسش و پاسخ

هزینه و مدت آزمون TTC چقدر است؟

هزینه آزمون میانگین از ۷۰۰ هزار تومان تا ۱.۸۰۰ هزار تومان و مدت آن به‌طور میانگین، این از ۲ ماه تا ۳ ماه است.

این صفحه مربوط به معرفی چه مراکزی است؟

این صفحه به معرفی برترین مراکز آموزش تربیت مدرس زبان و معرفی برترین آموزشگاه های برگزار کننده دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی یا TTC است.

دوره آموزش تربیت مدرس زبان .T.T.C چه کسانی است؟

این دوره آموزشی ویژه افرادی است که یکی از دو ویژگی زیر را دارا باشند:

  • افرادی که در رشته های زبان های خارجی فارغ التحصیل شده اند.
  • کسانی که دارای تسلط کافی به زبان انگلیسی هستند.
کلاس ttc در دوران کرونا برگزار میشود؟

توی وضعیت کرونا که آزمون های بصورت حضوری محدودتر است، بصورت آنلاین برگزار میشود اما امکان برگزاری کلاس های حضوری و آنلاین وجود دارد.

برگزار کننده اصلی آزمون تی تی سی کجاست؟

این آزمون از سمت مراکز مورد تایید سازمان سنجش و آموزشگاه های آزاد و نیز دانشگاه کمبریج نیز برگزار میشد.

https://www.cambridgeenglish.org/teaching-english

۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *