دوره آموزش لیزر موهای زائد

دوره آموزش لیزر موهای زائد

دوره آموزش لیزر موهای زائد یکی از دوره‌های مراقبت و زیبایی است که در آن نحوه از بین بردن موها با استفاده از دستگاه‌های لیزر آموزش داده می‌شود. هنرجویان در این دوره را زیر نظر اساتید مجرب گذرانده و پس از اتمام دوره می‌توانند مدرک لیزر موهای زائد را بگیرند. آموزش‌های دوره لیزر موهای زائد جامع بوده و شامل آشنایی با ساختار پوست، آشنایی با مو و ریشه آن، آشنایی با انواع دستگاه‌های لیزر، آموزش نکات ایمنی در هنگام استفاده از دستگاه‌های لیزر و انجام عملی لیزر است.

سرفصل‌های آموزش لیزر موهای زائد:

 • آموزش شناخت انواع پوست
 • آموزش شناخت ساختار مو
 • معرفی انواع دستگاه‌های لیزر
 • آموزش اجرای لیزر
 • آموزش فیزیک لیزر و نور
 • آموزش شناخت عملکرد لیزر روی پوست و مو
 • آشنایی با اصول لیزر و اقدامات قبل از آن
 • آشنایی با نحوه انتخاب بیمار
 • آشنایی با ممنوعیت‌های لیزر
 • آموزش از بین بردن موهای زائد با لیزر برای نواحی مختلف بدن و صورت
 • آموزش رعایت نکات مراقبتی بعد از لیزر
 • آموزش نکات ایمنی کار با لیزر
 • آموزش کار با انواع دستگاه‌های لیزر از جمله لیزر الکساندارت، لیزر ND YAG، دستگاه IPL، لیزر کیوسوئیچ، لیزر دایود، ان دی یاگ، ELIGHT، SHR
_

هزینه دوره لیزر موهای زائد

هزینه دوره آموزش لیزر موهای زائد متناسب با نوع دوره تعیین می‌شود. دوره لیزر به‌صورت خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی برگزار می‌شود که هزینه هر یک متفاوت بوده و در جدول زیر بیان شده است.

نوع خدمات شهرهای بزرگ شهرهای کوچک
قیمت کلاس لیزر موهای زائد/ نیمه خصوصی
۳ میلیون و بالاتر  ۲.۵۰۰ هزار تا ۳ میلیون
قیمت کلاس لیزر موهای زائد/ خصوصی ۴ میلیون و بالاتر ۳.۵۰۰ تا ۴ میلیون
قیمت کلاس لیزر موهای زائد/ فشرده ۳.۵۰۰ میلیون و بالاتر ۵۰% تا ۶۰ % هزینه اولیه

معرفی بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد در تهران و ایران

برای مشاهده آموزشگاه های لیزر موهای زائد وارد صفحه زیر شوید.

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های لیزر موهای زائدپرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

برای مشاهده آموزشگاه معتبر برای لیزر موهای زائد تهران و ایران وارد صفحه زیر شوید

وارد مطلب زیر شوید

روی مطلب زیر کلیک کنید

_

آموزش دوره لیزر موهای زائد بدن

مراحل آموزش لیزر موهای زائد به‌صورت تئوری و عملی است که در مباحث پایه تا پیشرفته توسط اساتید مجرب آموزش داده می‌شود. هنرجویان با شرکت در این دوره نحوه کار با انواع دستگاه‌های لیزر را آموزش دیده و سپس به کمک مربی به‌صورت عملی آن را اجرا می‌کنند. در زیر مراحل آموزش لیزر موهای زائد بدن به طور کامل توضیح داده شده است.

دوره آموزش لیزر موهای زائد با مدرک بین المللی

_

مراحل آموزش دوره لیزر موهای زائد

آموزش شناخت انواع پوست

در مرحله اول شما باید با ساختار پوست و مو به طور کامل آشنا باشید. لیزر از طریق آسیب به سلول‌های ریشه مو از رشد آنها جلوگیری می‌کند. تایپ‌های متفاوتی از پوست وجود دارد که برای هر یک لازم است تا از دستگاه مناسب لیزر استفاده شود. عدم شناخت تایپ پوستی و لیزر کردن آن ممکن است باعث سوختگی پوست شود. به همین دلیل در این مرحله نحوه شناخت انواع پوست‌ها آموزش داده می‌شود.دوره آموزش لیزر موهای زائد با مدرک بین المللی

شناخت راه‌های مراقبتی قبل از لیزر

رعایت نکات قبل از لیزر می‌تواند در نتیجه آن تأثیر بسیار زیادی داشته باشد. به همین دلیل در این مرحله از کلاس‌های لیزر موهای زائد نکات مراقبتی که باید قبل از لیزر انجام شود، آموزش داده می‌شود. همچنین نکات ایمنی مانند مصرف برخی داروها که می‌تواند در عملکرد لیزر روی پوست اثر داشته باشد، بیان خواهد شد.

شناخت انواع دستگاه‌های لیزر

انواع دستگاه‌های لیزر برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد که قدرت امواج و طیف آنها متفاوت است. در واقع هر یک از دستگاه‌های لیزر برای نوع خاصی از پوست مناسب است. در حال حاضر انواع دستگاه‌های لیزر شامل دستگاه حذف مو زائد IPL، دستگاه لیزر الکساندریت، دستگاه لیزر مو دایود و دستگاه لیزر مو زائد ان دی یاگ است که نحوه کار با هر یک از آنها متفاوت است.

آموزش تنظیم درجه دستگاه لیزر

موها در قسمت‌های مختلف دارند داری ضخامت و ریشه متفاوتی هستند. به عنوان مثال موهایی که در قسمت زیر بغل یا بیکنی رشددوره آموزش لیزر موهای زائد با مدرک بین المللی

می‌کنند نسبت به موهای دست یا صورت ضخامت بیشتر و ریشه محکم‌تری دارند. به همین دلیل لازم است تا از درجه بیشتری برای از بین بردن آنها در دستگاه لیزر استفاده کرد. در این مرحله نحوه تنظیم درجه‌های مناسب دستگاه برای از بین بردن موهای زائد نواحی مختلف بدن آموزش داده می‌شود.

 آموزش لیزر بدن با کمک مربی

در این مرحله شما با کمک مربی نحوه لیزر کردن قسمت‌های مختلف بدن با دستگاه‌های لیزر را آموزش می‌بینید. این مرحله در یادگیری مهارت برای از بین بردن موهای زائد بسیار اهمیت دارد و شما یاد می‌گیرید چگونه بدن را برای لیزر کردن تقسیم کنید. همچنین مدت زمانی که برای از بین بردن موهای زائد برای هر قسمت بدن و همچنین تایپ پوستی لازم است را اجرا خواهید کرد.

_

لوازم مورد نیاز برای دوره آموزش میکروپیگمنتیشن

وسایل مورد نیاز برای لیزر موهای زائد بدن شامل دستکش یکبار مصرف، پانتنول یا دکسپانتنول، کلرهگزیدین، ژل، آبِسلانگ، تیغ یکبار مصرف، وسایل محافظ از خال، دستمال خشک و مرطوب، سلفون یکبار مصرف، پد پنبه، رویه یکبار مصرف، کلاه یکبار مصرف، عینک بیمار، مداد پزشکی سفید (مداد آرایشی سفید) و مواد ضدعفونی‌کننده است.

دوره آموزش لیزر موهای زائد با مدرک بین المللی

مدت زمان آموزش لیزر موهای زائد بدن

مدت زمان دوره آموزش لیزر موهای زائد بدن بسته به نوع دوره‌ها متفاوت بوده و بین ۲ تا ۵ جلسه است. دوره آموزشی لیزر موهای زائد به‌صورت فشرده و عادی برگزار می‌شود که مدت زمان دوره‌های فشرده کمتر بوده و برای افراد شاغل یا کسانی که از شهرهای دیگر برای آموزش شرکت می‌کنند بهتر است. شما به هنگام ثبت‌نام می‌توانید دوره مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس لیزر موهای زائد بدن

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس لیزر موهای زائد بدن بسته به نوع دوره که خصوصی، نیمه‌خصوصی یا گروهی باشد متفاوت است. در دوره‌های خصوصی ۱ تا ۳ نفر، دوره نیمه‌خصوصی ۴ تا ۶ نفر و دوره گروهی ۷ تا ۱۰ شرکت می‌کنند. شما به هنگام ثبت‌نام می‌توانید  نوع دوره و همچنین تعداد شرکت‌کنندگان آن را انتخاب کنید.

چگونه مدرک لیزر موهای زائد بگیرم؟دوره آموزش لیزر موهای زائد با مدرک بین المللی

دریافت مدرک لیزر موهای زائد مستلزم شرکت در دوره آموزش و همچنین آزمون فنی و حرفه‌ای است. در واقع شما پس از اتمام کلاس‌های لیزر می‌توانید در آزمون فنی و حرفه‌ای آن شرکت کنید. درصورتی‌که بتوانید در آزمون حداقل نمره ۷۰ بگیرید قبول شده و مدرک لیزر موهای زائد برای شما صادر می‌شود. شما با استفاده از این مدرک می‌توانید وارد بازار کار شده و در این رشته فعالیت کنید.

بعد از دوره لیزر موهای زائد چه توانایی‌هایی کسب می‌کنم؟

شما پس از دوره لیزر موهای زائد به طور حرفه‌ای انواع پوست‌ها را شناخته و می‌توانید از دستگاه‌های مناسب برای از بین بردن موها استفاده کنید. شما با شرکت در کلاس‌های لیزر روش‌های مراقبت قبل و بعد از لیزر را آموزش می‌بینید. همچنین نحوه کار با انواع دستگاه‌های لیزر یکی دیگر از مهارت‌هایی است که در این دوره به شما آموزش داده می‌شود و پس از اتمام کلاس‌ها می‌توانید با آنها کار کنید.

بازار کار لیزر چگونه است؟

لیزر موهای بدن یکی از روش‌های از بین بردن موهای زائد بدن است که طرفداران زیادی نیز دارد. در چند سال اخیر بسیاری از افراد برای لیزر موهای بدن به این مراکز مراجعه می‌کنند که باعث گسترش کار مراکز لیزر و کسب درآمدهای بالای آنها شده است. شما با شرکت در این دوره آموزشی و دریافت مدرک آن می‌توانید در سالن‌های لیزر مشغول به کار شود. همچنین درصورتی‌که مدرک پزشکی یا پیراپزشکی داشته باشید می‌توانید سالن لیزر تأسیس کنید.

مزایای شرکت در دوره آموزش لیزر موهای زائد

دوره آموزش لیزر موهای زائد یک دوره تخصصی است که در آن نحوه از بین بردن موها با استفاده از دستگاه‌های مختلف به هنرجویان آموزش داده می‌شود. این دوره شامل آموزش‌های صفر تا صد از بین بردن موهای زائد است و هنرجویان در سطح مبتدی و پیشرفته می‌توانند در این دوره شرکت کنند. از جمله مزایای شرکت در کلاس لیزر موهای زائد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

آموزش تخصصی لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یک کار تخصصی است که لازم است قبل از انجام آن آموزش ببینید. در کلاس لیزر موهای زائد موارد مهمی از جمله آشنایی با ساختار پوست، آشنایی با ساختار مو، آشنایی کار با دستگاه‌های مختلفت لیزر و مراقبت‌های قبل و بعد از لیزر بیان می‌شود.

دریافت مدرک معتبر لیزر موهای زائد

در آموزشگاه‌های معتبر به هنرجویانی که در کلاس‌های آموزشی شرکت می‌کنند مدرک لیزر داده می‌شود. از این مدرک می‌توان برای ورود به بازار کار و راه‌اندازی مرکز لیزر استفاده کرد. دریافت مدرک لیز موهای زائد نشان می‌دهد که شما دوره‌های آموزشی آن را گذرانده و توانایی لازم برای کار با دستگاه‌های لیزر را دارید.

استفاده از تجربه اساتید حرفه‌ای

دوره‌های آموزشی لیزر توسط اساتید مجرب و حرفه‌ای برگزار می‌شود. اساتید مهم‌ترین نکات و تکنیکهای از بین بردن موهای زائد به وسیله دستگاه‌های مخصوص را آموزش می‌دهند. شما علاوه بر آموزش تخصصی توسط این اساتید می‌توانید از تجربیات آنها نیز در این زمینه استفاده کنید.

برخورداری از پشتیبانی دوره

یکی از مزایای مهم دوره‌های آموزشی لیزر موهای زائد، ارائه پشتیبانی از هنرجویان پس از پایان دوره است. شما می‌توانید هر گونه سؤال و مشکلات خود در زمینه تخصصی لیزر با پشتیبان‌ها مطرح کنید و آنها نیز بر اساس تجربه شما را راهنمایی خواهند کرد. علاوه بر این می‌توانید اطلاعات خود را در زمینه لیزر موهای زائد به‌روز کنید.

نحوه دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای لیزر موهای زائد

مدرک فنی و حرفه‌ای لیزر موهای زائد از اعتبار بالایی برخوردار است و توسط سازمان فنی و حرفه‌ای کشور صادر می‌شود. این مدرک قابل ترجمه بوده و می‌توان از آن برای دریافت ویزا در بیش از ۱۸۰ کشور جهان استفاده کرد. نحوه دریافت مدرک لیزر موهای زائد فنی و حرفه‌ای به‌صورت زیر است.

 • انتخاب آموزشگاه لیزر موهای زائد: ابتدا باید بهترین آموزشگاه لیزر موهای زائد را که دارای ویژگی‌هایی چون امکانات و تجهیزات، اساتید مجرب و سرفصل‌های استاندارد است انتخاب کنید.
 • گذراندن دوره لیزر موهای زائد: دوره لیزر موهای زائد به‌صورت خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی برگزار می‌شود که شما می‌توانید در هر یک ثبت‌نام کرده و دوره‌های آن را طی کنید.
 • شرکت در آزمون فنی و حرفه‌ای لیزر موهای زائد: پس از اتمام دوره باید در آزمون فنی و حرفه‌ای لیزر موهای زائد شرکت کرده و نمره قبولی بگیرید تا مدرک فنی و حرفه‌ای برای شما صادر شود.
_

کلاس لیزر موهای زائد در تهران

_

گالری تصاویر رشته

پرسش و پاسخ

آیا پس از دوره لیزر بدن می‌توانم سالن لیزر تأسیس کنم؟

برای تأسیس سالن لیزر لازم تا مجوز طبابت داشته باشید؛ بنابراین اگر مجوز طبابت داشته باشید پس از شرکت در این دوره و دریافت مدرک آن می‌توانید جهت راه‌اندازی مرکز لیزر اقدام نمایید.

مدت‌زمان آموزش لیزر موهای بدن چقدر است؟

مدت‌زمان آموزش لیزر موهای بدن بسته به نوع دوره متفاوت است. دوره‌های فشرده مدت‌زمان کمتر و دوره‌های عادی مدت زمان بیشتری دارند که به طور کلی بین ۳ تا ۵ جلسه خواهد بود.

آیا مدرک لیزر بدن معتبر است؟

بله مدرک لیزر بدن از طرف سازمان فنی و حرفه‌ای کشور صادر می‌شود و معتبر است.

چگونه می‌توانم مدرک بین المللی لیزر موهای بدن را دریافت کنم؟

شما با شرکت در دوره‌های آموزشی لیزر موهای بدن می‌توانید مدرک بین المللی آن را دریافت کنید. در واقع مدرک بین المللی موهای بدن همان مدرک فنی و حرفه‌ای است که شما پس از پایان دوره می‌توانید آن را بگیرید.

باز کردن متنبستن متن

۵ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *