اگر صدای خوبی دارید برای شرکت در کلاس آواز عجله کنید!

در مورد این که همه می توانند آواز بخوانند یا نه باید بگوییم که آواز در ذات همه ما نهفته است و همه ما به نوعی از آن در همه جای زندگی خود استفاده می کنیم ولی بروز این استعداد نیاز به دوره دیدن زیر نظر یک استاد مجرب را دارد. و این که چه مواردی لازم است تا بتوانیم به یک خواننده تبدیل شویم ؟ موردی که در کلاس آواز در آموزشگاه منظومه به آن بسیار توجه داشته ایم آموزش سبک های مختلف آواز است بدین شکل که همه افرادی که در دوره آواز شرکت می کنند به یک سبک پیش نمی روند و پس از آموزش های اولیه که در بخش هایی مشترک است بقیه موارد آموزشی بر اساس سبکی که هنرجویان گرایش دارند کار می شود.

در واقع اگر شما نیاز اولیه آواز را که همان صدا است داشته باشید قطعا می توانید اصول خوانندگی را بیاموزید و از آن استفاده نمایید. شاید برای برخی این سوال بوجود بیاید که تفاوت های صدایی افراد چه می شود و این دقیقا همان نقطه ای است که زیبایی دنیای آواز خود را نشان می دهد و آن تفاوت صداهای مختلف است که باعث بروز تنوع در صدای خوانندگان مختلف و زیبایی بیشتر خوانندگی می شود چرا که اگر قرار بود همه صداها به یک شکل باشد آنوقت دیگر زیبایی نداشت. صدای هر شخص منحصر به فرد و مانند یک ساز زیبا است ولی این فقط یک خمیر مایه اولیه است و باید پرورش پیدا کند تا بتواند تبدیل به یک صدای درست و اصولی گردد.

آیا می توان به طور همزان در کلاس گیتار و آواز شرکت کرد ؟

نخستین مورد در این مقوله همان طور که بیان کردیم این است که تفاوت صدا ها بسیار زیاد است و همچنین موارد قوت و ضعف نیز در هر شخص با شخص دیگر بسیار فرق دارد به همین دلیل ما کلاسهای اواز را کاملا به صورت تک نفره و خصوصی برنامه ریزی می کنیم تا اصل تفاوت های فردی رعایت گردد. همچنین در کلاس ها یک برنامه از پیش تعیین شده و یکنواخت وجود ندارد چرا که قصد این نیست که همه به یک شکل پیش بروند بلکه برنامه کلاس هر شخص بر اساس توانایی و استعداد و همین طور نقات قوت و ضعف خود او طرح ریزی می گردد.

سبک های مختلف آواز از آواز پاپ گرفته تا آواز کلاسیک و آواز ایرانی در آموزشگاه منظومه با رعایت تمامی نکات آموزشی پیش می رود و تکنیک های مهم و متفاوت هر سبک نیز در بخش های تخصصی آموزش داده می شود. حتی ما برای علاقمندان سبک های خاص تری چون جز و بلوز را نیز در در پکیج های ویژه ای در نظر گرفته ایم که دوستداران این سبک ها می توانند در این دوره ها شرکت نمایند. مورد بسیار مهم دیگر آموزش آواز در سطوح مختلف آموزش است که ما از مبتدی گرفته تا پیشرفته این دوره ها را برای هنرجویان در نظر گرفته ایم در واقع از صفر تا صد آموزش آواز در کلاس های آواز لحاظ گردیده است و علاقمندان پس از این دوره اصول اساسی و حرفه ای آواز را به درستی و کامل می آموزند.

اگر شما هم از علاقمندان به گیتار باشید و یا دوست دارید در کلاس گیتار ثبت نام کنید قبل از هر چیز باید بدانید به چه سبکی گرایش دارید. سبک های مختلف گیتار شامل سبک پاپ ، کلاسیک ، فلامنکو ، کانتری ، بلوز و جز می باشد. اما معمول ترین سبک آن که شاید سبک پاپ و کلاسیک باشد که در ادامه در مورد تفاوت این دو سبک و نحوه آموزش آن اندکی بیشتر صحبت می کنیم.

سبک پاپ در گیتار معمولا به سبکی اشاره می کند که در آن نوزانده ملودی های پاپ و معروف را اجرا می کند و این اجرا ممکن است آهنگی خاص به صورت تک نوازی یا همراه با خواندن خود آهنگ باشد آموزش گیتار در این سبک شامل آموزش ریتم و آکورد است و البته شامل آموزش هایی برای طریقه اجرای درست نت های مختلف روی ساز می باشد.

در سبک کلاسیک اما آموزش ها اندکی آکادمیک تر است و در اینجا ما شاهد نوازندگی اصولی تر و آموزش پایه ای تر هستیم به این شکل که موسیقی به شکلی درست و اصولی روی ساز آموزش داده می شود این سبک نیز تکنیک های خاص خود را دارد و شامل اجرای ملودی های کلاسیک روی ساز و اجرای نت های مختلف با زمان بندی های مختلف روی ساز می گردد تا نوازنده در اجرای نت ها و زمان های مختلف آن تبحر کامل پیدا کند.

سبک بلوز ، جز و کانتری هم در گیتار بسیار به هم نزدیک هستند این سبک ها که به نوعی توسط سیاه پوستان و بومیان آمریکایی وارد گردید از سبک هایی است که روی گیتار به زیبایی اجرا می گردد این سبک ها که شامل نوعی بداهه نوازی و اجرای نت ها در ربع پرده می گردد سبکی است که شاید روی گیتار الکتریک و آکوستیک البته بیشتر نمود یابد.

منبع: آموزشگاه منظومه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *