آموزشگاه هنری خوشنویسی و خطاطی صریر


آموزشگاه هنری خوشنویسی و خطاطی صریر

آموزشگاه هنری صریر، واقع در عظیمیه کرج، با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. بیشترین فعالیت ما در حوزه آموزش خوشنویسی و سپس نقاشی می باشد.

مجموعه دارای اساتید برجسته و تحصیلکرده ای بوده و تا بحال آثار و کاربرگهای بسیاری ارائه داده است. زمینه های فعالیت مجموعه خط نستعلیق و خط نسخ میباشد و در زمینه تذهیب و نگارگری که مکمل خط می باشد نیز آموزش های حرفه ای صورت میپذیرد.

در زمینه آموزش نقاشی با روش های مختلف آبرنگ و مداد رنگی تا رنگ روغن و پاستل، سیاه قلم و … نیز تمام تکنیک های نقاشی بدون محدودیت سنی و جنسی تدریس میشود.

خوشنویسی به معنی زیبانویسی یا نوشتن همراه با خلق زیبایی است. گاهی درک خوشنویسی به عنوان یک هنر مشکل است. به نظر می‌رسد برای درک و لذت بردن از تجربه بصری خوشنویسی باید بدانیم خوشنویس افزون بر نگارش یک متن، سعی داشته اثری هنری با ارزش‌های زیبایی شناختی خلق کند. از این رو خوشنویسی با نگارش ساده مطالب و حتا طراحی حروف و صفحه آرایی متفاوت است. همچنین از آنجایی که این هنر جنبه‌هایی از سنت را در دل خود دارد باید آن را تا حدی از تایپوگرافی که مبتنی بر ارزش‌های گرافیکی مدرن و کارهای چاپی است متمایز کرد.

خوشنویسی تقریبا در تمام فرهنگ‌ها به چشم می‌خورد اما در مشرق زمین و به‌ویژه در سرزمین‌های اسلامی و ایران در قله هنرهای بصری واقع است. خوشنویسی اسلامی و بیش از آن خوشنویسی ایرانی تعادلی است حیرت‌انگیز میان تمامی اجزا و عناصر تشکیل دهنده آن. تعادل میان مفید و مورد مصرف بودن از یک سو و پویایی و تغییر شکل یابندگی آن از سوی دیگر؛ تعادل میان قالب و محتوا که با آراستگی و ملایمت تام و تمام می‌تواند شکل مناسب را برای معانی مختلف فراهم آورد.

خوشنویسی موهبتی است که خواهندگان و شیفتگانش را خودش انتخاب می‌کند، سیر عارفانه این هنر وابستگی شدیدی به پیراستگی باطن افراد دارد و از همین روست که سماع خطوط نقش شده، که با جان و دل آدمی سروکار دارد از زیبایی دوچندانی برخوردار است.

پس از خط تعلیق که نخستین خط شکل گرفته ایرانی بود نستعلیق شکل گرفت که افتخار هنر ایرانی است. در میان خطوط ایرانی و عربی، خط نستعلیق به‌گواه آثار آفریده شده به‌عنوان زیباترین خط و برتر از خطوط اسلامی شناخته شده و آن را «عروس خطوط اسلامی» نامیده‌اند و اکنون آموزشگاه خوشنویسی صریر مفتخر است تا در نشر این هنر ایرانی-اسلامی ناب نقش فعالی ایفا نماید. در همین راستا تمامی علاقه مندان می توانند برای یادگیری انواع خوشنویسی با ابزارها و روش های گوناگون و همچنین یادگیری خط تحریری با خودکار در کلاس های این آموزشگاه ثبت نام نمایند.

اطلاعات تماس آموزشگاه

  • نوع مجوز: با مجوز رسمی
  • نام مدیریت: سرکار خانم مژگان ملاخلیلی میبدی
  • آدرس وبسایت:
  • آدرس اینستاگرام:
  • تلفن تماس: ۳۲۵۴۷۷۵۲
  • آدرس آموزشگاه: کرج، عظیمیه، بلوار۴۵ متری کاج، خیابان نیک نژادی، کوچه حسینی، پلاک ۱۲, واحد۱

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *