دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه

دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ + معرفی آموزشگاه پیرایشگری مردانه درجه ۲

دوره‌های آموزش پیرایشگری مردانه همواره از محبوبیت بالایی برخوردار بوده‌اند و می‌توان آن‌ها را در زمینه‌ها و درجه‌های مختلف دسته‌بندی کرد. دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ یک دوره نیمه‌حرفه‌ای و جذاب برای افرادی است که قصد دارند تا مدرک پیرایشگری را دریافت کنند و سپس وارد دوره درجه یک شده و یا به طور مستقیم جذب بازار کار آرایشگری شوند. در ادامه این دوره کاربردی را بررسی کرده و روش یافتن آموزشگاه‌های مناسب برای شرکت در دوره آموزش پیرایشگری مر‌دانه درجه ۲ را خواهیم گفت.

سرفصل‌های آموزش پیرایشگر مردانه درجه ۲:

 • شناخت تخصصی ابزار مرتبط با پیرایشگری
 • آشنایی با علم چهره‌شناسی یا همان مرفولوژی
 • شناخته ساختار و چگونگی پوست و مو
 • درک مفاهیم مربوط به کوتاهی و درک زوایای مختلف آن
 • تکنیک‌های متنوع تقسیم‌بندی سر باری کوتاهی مو با روش لیفت و یا لا انگشتی
 • آشنایی با تکنیک کوتاهی مو به صورت ممتد و لایه‌لایه با شانه و قیچی
 • اصلاح مو با ماشین و شانه کار و شانه الحاقی
 • یادگیری اصلاح صورت با کمک دسته تیغ
 • آشنایی با روش سشوارکشی و حالت‌دهی مو با انواع برس
 • آموزش انکادر خطوط از نوع ده‌گانه
 • معرفی مفهوم گرجویشن و کوتاهی مناطق کنار سر با کمک این روش
برای مشاهده کلیک کنیدصفحه را جمع کنید
_

هزینه دوره پیرایشگر مردانه درجه ۲

دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ توسط آموزشگاه‌های مختلفی ارائه می‌شود. از این رو، ممکن است هر مرکز آموزشی قیمت متفاوتی را ارائه کند. اما به طور کلی می‌توان گفت که هزینه شرکت در این دوره از یک میلیون و پانصد هزار تومان به بالا است.

نوع دوره  هزینه دوره
دوره عمومی ۱.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی حرفه ای ۳.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی مبتدی ۱.۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومان

بهترین آموزشگاه پیرایشگری مردانه درجه ۲ در تهران کجاست؟

برای مشاهده آموزشگاه های پیرایشگری مردانه درجه ۲ وارد صفحه زیر شوید.

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های پیرایشگری مردانه درجه ۲ پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای پیرایشگری مردانه درجه ۲ تهران و ایران:

وارد مطلب زیر شوید

وارد مطلب زیر شوید

_

آموزش دوره پیرایشگری مردانه درجه ۲

هر دوره دارای سرفصل‌ها و ترتیب آموزشی خاص خود است. با توجه به اینکه دوره آموزش پیرایشگری مردانه در‌جه ۲ دوره مقدماتی و پایه برای شروع آرایشگری برای علاقه‌مندان به این حرفه است، موضوعات مختلفی وجود دارد که این افراد باید در طول دوره آن‌ها را آموزش ببینند.

_

مراحل آموزش دوره پیرایشگر مردانه درجه ۲

در دوره آموزش پیرایشگری مر‌دانه د‌رجه ۲ مهارت‌های مختلف به دو صورت تئوری و عملی به شما آموزش داده می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به آموزش چگونگی استفاده از ابزار پیرایشگری، نحوه شست‌وشوی مو و خشک کردن آن با حوله و موارد دیگر اشاره کرد. لازم به ذکر است که آموزش در ابتدا به صورت تئوری و در ادامه به صورت عملی دنبال می‌‎شود.

روی مطلب زیر کلیک کنید

روی مطلب زیر کلیک کنید

_

لوازم مورد نیاز برای دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲

برای شرکت در دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ شما نیاز به تهیه لوازم چندانی ندارید و معمولا خود آموزشگاه لوازم مورد نیاز را برای آموزش شما تهیه می‌کند. با این حال، باید به این نکته توجه داشت باشید که برای شرکت در آزمون دریافت مدرک پیرایشگری مردانه درجه دو باید با ماشین اصلاح و تجهیزات شخصی خود در آزمون حضور داشته باشید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم از همان روزهای ابتدایی با تجهیزات شخصی خود شروع به کار کنید تا بتوانید به آن‌ها تسلط کامل داشته باشید. در همان جلسات ابتدایی هم مربی لوازم مورد نیاز را بیان می‌کند.

توانایی شما پس از دوره پیرایشگری مردانه درجه ۲

شرکت در دوره آموزش پیرایشگری مردانه در‌جه ۲ باعث می‌شود که بتوانید به تمام اصول پایه پیرایشگری تسلط داشته باشید. از جمله توانایی‌های شما پس از شرکت در این دوره می‌توان به روش صحیح شست‌وشوی مو، روش پاسخ‌دهی به اعتراضات مشتری و استفاده حرفه‌ای از ابزار پیرایشگری اشاره کرد.

اعتبار مدرک دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲

شما با شرکت در دوره آموزش پیرایشگری مردانه در‌جه ۲ می‌توانید پس از شرکت در آزمون و قبولی در آن، مدرک این دوره را از سازمان فنی و حرفه‌ای دریافت کنید. مدرک این دوره هم با همان نام دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ و با کد استاندارد ۷۰/۳۰/۲/۴-۵ شناخته می‌شود. شما با داشتن این مدرک هم به مزایای زیر دسترسی پیدا می‌کنید:

 • امکان دریافت جواز کسب برای ایجاد آرایشگاه مردانه
 • دریافت وام خوداشتغالی برای ایجاد کسب‌ و کار
 • امکان تجربه مدرک به نوع بین‌المللی آرایشگری برای مهاجرت

مدت زمان دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه دو

مدت زمان دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه دو ۶ تا ۸ جلسه است که در این مدت انواع مباحث مهم پیرایشگری از جمله آشنایی با پوست و مو، کوتاهی مو، تقسیم‌بندی مو، انکادر کردن و سشوارکشی آموزش داده می‌شود. دوره‌های آموزشی پیرایشگری آقایان درجه ۲ به صورت فشرده و عادی برگزار می‌شود که دوره فشرده آن مدت زمان کمتری نسبت به دوره عادی دارد.

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس پیرایشگری مردانه درجه ۲

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس پیرایشگری مردانه درجه ۲ بسته به نوع دوره تعیین می‌شود. دوره‌های پیرایشگری به‌صورت خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی برگزار می‌شود که تعداد شرکت‌کنندگان در آنها بین ۱ تا ۱۰ نفر هستند. شما می‌توانید در هر یک از این دوره‌ها و با انتخاب تعداد شرکت‌کنندگان ثبت‌نام کنید.

بازار کار شیدینگ پیرایشگری مردان درجه ۲

پیرایشگری مردان شامل فعالیت‌های آرایشی روی پوست و موی مردان است که در آرایشگاه‌ها انجام می‌شود. پیرایشگری مردانه درجه ۲ یک دوره مقدماتی است که مفاهیم آرایشگری به‌صورت کلی آموزش داده می‌شود؛ بنابراین شما پس از این دوره و دریافت مدرک آن می‌توانید وارد بازار کار شده و از این طریق کسب درآمد کنید.

درآمد پیرایشگری مردانه بسته به نوع مشتریان و محل آرایشگاه متفاوت بوده و ماهیانه بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان است. شما با شرکت در دوره پیرایشگری درجه ۱ و یادگیری حرفه‌ای اصول پیرایشی می‌توانید مهارت خود را ارتقا داده و از این طریق درآمد بیشتری کسب کنید.

نحوه دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای پیرایشگری مردانه درجه ۲

مدرک پیرایشگری مردانه درجه ۲ از طرف سازمان فنی و حرفه‌ای کشور صادر می‌شود و اعتبار بالایی دارد. شما با داشتن این مدرک فنی و حرفه‌ای پیرایشگری مردانه درجه ۲ می‌توانید طی مدت‌زمان کوتاهی وارد بازار شده و از این راه کسب درآمد کنید. نحوه دریافت این مدرک به‌صورت زیر است:

 • انتخاب بهترین آموزشگاه پیرایشگری: شما باید بهترین آموزشگاه پیرایشگری را برای گذراندن دوره آموزشی انتخاب کنید. این آموزشگاه باید مجوزهای قانونی و همچنین رزومه قوی در این کار داشته باشد.
 • ثبت‌نام در دوره مورد نظر پیرایشگری مردانه درجه دو: در مرحله باید در دوره مورد نظر که خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی است، بسته به شرایط خود ثبت‌نام کنید.
 • گذراندن دوره و دریافت مدرک: شما با شرکت در کلاس‌ها و اتمام آنها می‌توانید در آزمون فنی و حرفه‌ای پیرایشگری درجه ۲ مردانه شرکت کرده و در صورت قبولی مدرک آن را بگیرید.
_

کلاس پیرایشگری مردانه درجه ۲ در تهران

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول دوره پیرایشگری مردانه درجه ۲

_
مدت و هزینه دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ چقدر است؟

هزینه دوره اموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ بنا به دوره خصوصی یا عمومی در مراکز مختلف از ۱۵۰۰۰۰۰ هزارتومان تا ۳۰۰۰۰۰۰ هزار تومان است.

برای شرکت در دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ نیاز به چه وسایلی است؟

برای شرکت در دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ شما نیاز به تهیه لوازم چندانی ندارید و معمولا خود آموزشگاه لوازم مورد نیاز را برای آموزش شما تهیه می‌کند.

در آموزشگاه پیرایشگری مردانه درجه ۲، چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

پس از اتمام دوره، تسلط کامل به تمام اصول پایه پیرایشگری ازجمله روش صحیح شست‌ و شوی مو، روش پاسخ‌دهی به اعتراضات مشتری و استفاده حرفه‌ای از ابزار پیرایشگری صورت میگیرد.

در دوره پیرایشگری مردانه درجه ۲، انجام پیرایشگری مردانه درجه ۲ روی چه نقاطی از بدن آموزش داده می شود؟

در کلاس پیرایشگری مردانه درجه ۲ نحوه ایجاد پیرایشگری مردانه درجه ۲ روی مو داده می شود.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ پیش نیاز خاصی لازم است؟

شما برای ثبت نام در آموزشگاه پیرایشگری مردانه درجه ۲ به پیش نیاز خاصی نیاز نخواهید داشت.

آیا در کلاس پیرایشگری مردانه درجه ۲، روش های بهداشتی مراقبت از مو مردانه نیز آموزش داده می شود؟

در مباحث تئوری دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲، روش های بهداشتی مراقبت از مو بعد از پیرایشگری مردانه درجه ۲ نیز آموزش داده می شود.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره پیرایشگری مردانه درجه ۲، باید سطح تحصیلی خاصی داشته باشیم؟

برای اخذ مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ نیاز به داشتن سطح تحصیلی خاصی نیست. شما با هر سطح از تحصیل می توانید در این دوره شرکت کرده و مدرک خود را اخذ کنید.

تفاوت دوره خصوصی پیرایشگری مردانه درجه ۲، با دوره نیمه خصوصی در چیست؟

لازم است بدانید مربی در دوره های خصوصی آموزشگاه پیرایشگری مردانه درجه ۲ به دلیل داشتن تعداد کمتر هنرجو، تمرکز و وقت بیشتری صرف آموزش می کند. پس کیفیت دوره خصوصی پیرایشگری مردانه درجه ۲ از دوره های نیمه خصوصی بالاتر است.

بازار کار دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ چگونه است؟

بازار کار دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ از رونق خوبی برخوردار است. چرا که در سالهای اخیر و با توجه به مد روز، استفاده از پیرایشگری مردانه درجه ۲ بسیار مرسوم شده است.

آیا آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۱ در موارد ممنوعه هم آموزش داده میشود؟

طبق چارت آموزش سازمانی فقط پیرایشگری مردانه درجه ۲موارد مجاز انجام میشود اما ممکن است در برخی مراکز انتقال تجربیات آموزشی بصورت تجربی صورت گیرد.

گرجویشن چیست؟

کوتاهی گرجویشن که به آن کوتاهی تدریجی نیز گفته می‌شود به نوعی کوتاهی مو است که در آن موها از پایین به سمت بالا و به تدریج از کوتاه به بلند کوتاه می‌شود. یعنی قسمت پایینی موها کوتاه‌تر از قسمت بالایی آن خواهد بود.

نرخ اتحادیه اصلاح سر چقدر است؟

نرخ اتحادیه اصلاح سر بسته به مدل مو و خدماتی که ارائه می‌شود بین ۵۰ تا ۹۰۰ هزار تومان است.

در دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ چه مهارت‌هایی یاد خواهم گرفت؟

این دوره، دوره‌ای نیمه‌حرفه‌ای برای مشتاقانی است که می‌خواهند مدرک پیرایشگری دریافت کنند و وارد دوره درجه یک پیرایشگری شوند و یا این که سریعاً وارد بازار کار آرایشگری شوند.

هزینه دوره های آرایشگری مردانه درجه ۲ چه‌قدر است؟

بسته به نوع دوره متفاوت است، دوره عمومی یک میلیون تومان و دوره نیمه‌خصوصی از یک میلیون و پانصد هزار تا سه میلیون تومان متغیر است.

مراحل آموزش در دوره پیرایشگری مردانه درجه ۲ به چه صورت است؟

این دوره به دو صورت تئوری و عملی آموزش داده می‌شود. از جمله تکنیک‌های آموزش داده شده عبارت‌اند از:

 • چگونگی استفاده از ابزار پیرایشگری
 • نحوه شست‌وشوی مو
 • نحوه خشک کردن مو با حوله
 • و موارد دیگر

آیا برای شرکت در دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ نیاز به تهیه ابزار خاصی دارم؟

معمولاً در همه آموزشگاه‌ها، وسایل ابتدایی آموزش در اختیار هر هنرجو قرار خواهد گرفت. اما برای شرکت در آزمون پایانی و دریافت مدرک نیاز است که تمام تجهیزات توسط خود هنرجو تهیه شده باشد.

پس از گذراندن دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ به چه مهارت‌هایی دست خواهم یافت؟

پس از پایان این دوره، شما به مهارت‌های زیر مسلط خواهید شد:

 • روش صحیح شست‌وشوی مو
 • روش پاسخ‌دهی به اعتراضات مشتری
 • استفاده حرفه‌ای از ابزار پیرایشگری

مزایای داشتن مدرک دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ چیست؟

از مزایای این دوره می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • امکان کسب جواز برای ایجاد آرایشگاه مردانه
 • دریافت وام خوداشتغالی
 • کسب مدرک مورد قبول برای مهاجرت به کشورهای دیگر

نام دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ و کد آن چیست؟

نام دوره با همان نام دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ و با کد استاندارد ۷۰/۳۰/۲/۴-۵ شناخته شده است.

آیا برای گذراندن دوره پیرایشگری مردانه درجه ۲ نیاز است در آموزشگاه‌ها آموزش ببینم یا می‌توانم مستقیماً در سازمان فنی و حرفه‌ای کسب مدرک کنم؟

تمامی آموزشگاه‌ها زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای فعالیت می‌کنند. فرقی ندارد که در سازمان آموزش ببینید یا در آموزشگاه، تمامی مباحث یکی است.

مدرک دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ از سوی چه سازمانی داده می‌شود؟

مدرک این دوره از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای کل کشور داده خواهد شد. این مدرک مورد قبول در کشورهای دیگر خواهد بود و شما به‌راحتی می‌توانید با این مدرک در خارج از کشور مشغول به کار شوید.

بیشترین تمرکز دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ بر روی کدام قسمت است؟

در دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ بیشترین مطالب آموزشی در رابطه با مو است.

آیا قبل از ورود به دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ نیاز به گذراندن دوره خاص یا پیش نیازی هست؟

خیر. این دوره نیاز به پیش‌نیاز خاصی ندارد. شما می‌توانید مستقیماً وارد دوره شوید و مفاهیم را یاد بگیرید و در پایان مدرک دریافت کنید.

مباحث تئوری دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ چیست؟

در بحث تئوری شما با نحوه پیرایشگری مردانه به علاوه روش‌های بهداشتی مراقبت از مو آشنا خواهید شد.

آیا برای دریافت مدرک دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ نیاز به سطح تحصیلی خاصی دارم؟

خیر. همین که سواد خواندن و نوشتن بلد باشید، کافی است و نیازی به سطح تحصیلی خاص نیست.

آیا ارزشش را دارد که مدرک دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ دریافت کنم؟

بله. شما با دریافت این مدرک، می‌توانید مستقلاً اقدام به زدن آرایشگاه کنید. با توجه به رونق مد و فشن بین جوانان، اگر کارتان خوب باشد و مهارت‌ها را به‌درستی آموخته باشید، می‌توانید درآمد خوبی از این راه به دست آورید.

آیا پس از گذراندن دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ می‌توانم به‌عنوان کمک آرایشگر در آرایشگاه‌ها فعالیت کنم؟

بله. اگر در ابتدای راه هستید و سرمایه برای زدن آرایشگاه ندارید، می‌توانید به‌عنوان کمک آرایشگر استخدام شوید. علاوه، این مسیر می‌تواند تجربه خوبی برای شروع کار باشد.

تفاوت دوره خصوصی با دوره نیمه‌خصوصی در آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۲ چیست؟

تمامی مباحث در دوره خصوصی و نیمه‌خصوصی کاملاً مشابه و یکی است. تنها تفاوت در تعداد هنرجویان است. در دوره های خصوصی تعداد دانشجویان بسیار کمتر از نیمه‌خصوصی است و مربی فرصت بیشتری دارد تا برای هر هنرجو وقت بگذارد و رفع اشکال کند.

مشاهده مطلببستن مطلب

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *