دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه 1

دوره آموزش پیرایشگر مردانه درجه ۱ + معرفی آموزشگاه پیرایشگر مردانه درجه ۱

اشتغال به کار و موفقیت در هر حوزه‌ای نیازمند کسب مهارت‌های تخصصی پیش از ورود به شغل مدنظر است. به همین دلیل دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۱ یا دوره آرایشگری مردانه درجه ۱ یکی از محبوب‌ترین دوره‌های حرفه‌ای در آرایشگری برای متقاضیان این زمینه است. از این رو در این مطلب به بررسی کامل روال آموزشی این دوره در آموزشگاه‌های معتبر خواهیم پرداخت. همچنین لوازم مورد نیاز برای این دوره و هزینه‌های مربوط به آن را نیز به شما معرفی می‌کنیم. در این صفحه از ایران آموزشگاه، اطلاعات جامعی در مورد دوره پیرایشگری مردانه درجه ۱ به شما ارائه داده می‌شود و به سوالات شما در این زمینه پاسخ داده خواهد شد

سرفصل‌های آموزش پیرایشگر مردانه درجه ۱:

 • آموزش روشهای خالی کردن لا به لای مو یا اصطلاحا” پیتاژ مو با قیچی ، تیغ ، ماشین به صورت منظم و نامنظم
 • آموزش اصول نحوه پیتاژ کردن مو با انواع قیچی پیتاژ و آموزش اصول نحوه پیتاژ کردن مو با قیچی معمولی
 • آموزش نحوه ایجاد سایش در مو با شانه تیغ دار ، تیغ حرارتی و تیغ پیتاژ
 • آموزش اصول کوتاهی مو در زاویه صفر و ۴۵ و ۹۰ و۱۳۵ و۱۸۰درجه و ترکیبی
 • آموزش اصول کوتاهی موهای بلند با ماشین برقی
 • آموزش تخصصی ویتامینه کردن مو، رنگ مو(مش ، هایلایت ، لولایت ، –آمبره ، سامبره ، بالیاژ ، مردانساژ و…. ) ،فر کردن مو – صافی کراتینه و احیاء مو و سایر خدمات
 • آموزش اکستنشن
 • آموزش بخوردهی ، لایه برداری ( اسکراب ) ، ماسک گذاری . پیلینگ و لیفتینگ
 • آموزش ژورنال خوانی حرفه ای
برای مشاهده کلیک کنیدصفحه را جمع کنید
_

هزینه دوره پیرایشگری مردانه درجه ۱

طبق نرخ مصوب سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، هزینه در نظر گرفته شده برای متقاضیان ثبت‌نام در دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۱ در معتبرترین آموزشگاه‌های کشور مبلع ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان برای هر هنرجو می‌باشد.

نوع دوره  هزینه دوره
دوره عمومی ۲.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی حرفه ای از ۳۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۳۵۰۰۰۰۰ تومان
دوره خصوصی و نیمه خصوصی مبتدی از ۲۵۰۰۰۰۰ تومان تا ۲۷۰۰۰۰۰ تومان

بهترین آموزشگاه پیرایشگری مردانه درجه ۱ در تهران کجاست؟

برای مشاهده آموزشگاه های پیرایشگری مردانه درجه ۱ وارد صفحه زیر شوید.

در انتهای صفحه به معرفی مراکز آموزش آرایشگری در کل کشور پرداخته ایم اما در مطلبی مجزا به معرفی چندتا از بهترین آموزشگاه های پیرایشگری مردانه درجه ۱ پرداخته ایم. برای مشاهده بر روی آن کلیک کنید.

معرفی آموزشگاه معتبر برای پیرایشگری مردانه درجه ۱ تهران و ایران:

وارد مطلب زیر شوید

وارد مطلب زیر شوید

_

آموزش دوره پیرایشگر مردانه درجه ۱

دوره پیرایشگری مردانه درجه ۱ از دوره‌های تخصصی و بسیار کاربردی این رشته است. پیش‌نیاز ثبت‌نام در این دوره آموزشی، گذراندن دوره پیرایشگری مردانه درجه ۲ و اخذ مدرک آن است. این حرفه زیرگروه مراقبت‌های زیبایی است و هنرجویان آن، مهارت‌هایی تخصصی شناخت و کار با مواد مصرفی مختلف، کوتاه‌ کردن مو به مدل‌های روز دنیا، کار حرفه‌ای با سشوار و اتو مو، کار تخصصی  با قیچی و تیغ، پیتاژ و خالی‌کردن مو را کسب می‌کنند.

_

مراحل آموزش دوره پیرایشگری مردانه درجه ۱

 

در کلاس پیرایشگری مردانه درجه ۱ مهارت‌های تخصصی مختلفی به شما آموزش داده می‌شود تا بتوانید به کمک آن‌ها پیرایش مردانه را با بالاترین کیفیت به مشتریانتان ارائه دهید. لیست کامل این مهارت‌ها به‌صورت زیر است:

 • مهارت به‌کارگیری قوانین ایمنی و بهداشت
 • مهارت استفاده تخصصی از ابزار مختلف
 • اصول چهره‌شناسی و شناخت جنس و خواب مو
 • مهارت تخصصی کار با قیچی
 • آشنایی با زوایای ترکیبی در کوتاه‌کردن مو
 • آموزش تقسیم‌بندی سر و اصول دیاگرام
 • آموزش مورفولوژی (هماهنگی صورت با مدل مو سر)
 • مهارت لایه‌لایه کردن مو (layering)
 • مهارت فرم دهی به مو با برس تخت و گرد (براشینگ)
 • اصول ترمیم موهای آسیب‌دیده و احیا آن‌ها
 • آموزش کامل ترمیم و احیا پوست
 • اصول وکس کردن صورت
 • اصول پاک‌سازی پوست صورت

روی مطلب زیر کلیک کنید

_

لوازم مورد نیاز برای دوره آموزش پیرایشگر مردانه درجه ۱

اگر متقاضی شرکت در این دوره حرفه‌ای هستید، قبل از هر چیز باید بدانید که به ابزار مخصوصی نیاز خواهید داشت. این ابزار شامل موزر برقی، قیچی مو دندانه‌دار و سایر انواع آن، پیش‌بند آرایشگاهی، تیغ، پیتاژ، آبپاش، سشوار، انواع گیره مو، حالت دهنده و انواع شانه.

توانایی شما پس از کلاس آرایشگری مردانه درجه ۱

پس از اتمام دوره تخصصی پیرایشگری مردانه درجه ۱ هنرجویان علاوه بر مهارت‌های تخصصی کوتاهی مو، به انواع متد پیتاژ، فیدینگ مو (Fading)، مدل دهی مدرن و روش‌های صاف کردن مو تسلط کافی خواهند داشت. از طرفی شناخت کاملی از ساختار مو و زوایای ترکیبی آن نر خواهند داشت.

اعتبار مدرک دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۱

در انتهای دوره تخصصی پیرایشگری مردانه درجه ۱ با معرفی شما به‌ عنوان یک هنرجو به سازمان فنی و حرفه‌ای، پس از ارزیابی در صورتی قبولی در آزمون تئوری و عملی، مدرکی تحت عنوان گواهی‌نامه مهارت این دوره به شما داده می‌شود. این مدرک اعتبار بین‌المللی دارد و قابل ترجمه است.

مدت زمان دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه یک

مدت زمان دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه یک ۷ تا ۱۰ جلسه است. در این جلسات به‌صورت حرفه‌ای نحوه کوتاهی مو، اصلاح صورت، پیتاژ کردن، انکادر کردن، ویتامینه کردن موها، رنگ مو، پاکسازی پوست و گریم صورت داماد آموزش داده می‌شود.

دوره پیرایشگری مردانه درجه ۱ به‌صورت عادی و فشرده برگزار می‌شود که دوره فشرده تعداد جلسات کمتری نسبت به دوره عادی دارد. نکته قابل توجه این است که مباحث آموزشی در این دوره‌ها مشابه یکدیگر است و از این نظر تفاوتی با یکدیگر ندارند.

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس پیرایشگری مردانه درجه ۱

تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس پیرایشگری مردانه درجه ۱ بسته به نوع دوره‌ها متفاوت است. دوره‌های پیرایشگری مردانه درجه یک به‌صورت خصوصی، نیمه‌خصوصی و گروهی برگزار می‌شود که تعداد شرکت‌کنندگان در آنها بین ۱ تا ۸ نفر است. شما به هنگام ثبت‌نام در کلاس پیرایشگری مردانه می‌توانید نوع دوره و تعداد شرکت‌کنندگان در آن را انتخاب کنید.

بازار کار پیرایشگری آقایان درجه ۱

بازار کار پیرایشگری آقایان درجه ۱ چطور است؟ این یکی از سؤالاتی است که هنرجویان قبل از شرکت در دوره‌های آموزشی پیرایشگری ممکن است بپرسند. پیرایشگری مردانه درجه یک، یک دوره تخصصی و حرفه‌ای است که در آن انواع متدهای آرایشگری آموزش داده می‌شود. آقایان با شرکت در این دوره و دریافت مدرک آن می‌توانند وارد بازار کار شده و کسب درآمد کنند.

درآمد پیرایشگری آقایان به عواملی چون تعداد مشتریان، مهارت آرایشگر، محل آرایشگاه و تبلیغاتی که برای آن انجام می‌شود، دارد. با توجه به اینکه بسیاری از آقایان برای کارهای آرایشی به آرایشگاه‌ها مراجعه می‌کنند میزان درآمد پیرایشگران مرد معمولاً بین ۱۰ تا ۳۰ میلیون در ماه است.

نحوه دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای پیرایشگری مردانه درجه ۱

مدرک فنی و حرفه‌ای پیرایشگری مردانه درجه ۱ جزو مدارک معتبر در ایران است. این مدرک از طرف سازمان فنی و حرفه‌ای کشور صادر می‌شود و هنرجویان با استفاده از آن می‌توانند وارد بازار کار شده و کسب درآمد کنند. علاوه بر این، مدرک پیرایشگری مردانه درجه یک فنی و حرفه‌ای قابل ترجمه بوده و می‌توان از آن برای دریافت ویزای بیش از ۱۸۰ کشور دنیا استفاده کرد. نحوه دریافت این مدرک به‌صورت زیر است:

 • انتخاب آموزشگاه پیرایشگری مردانه: شما ابتدا باید بهترین آموزشگاه پیرایشگری مردانه که مجوزهای فعالیت، تجهیزات و اساتید مجرب دارد را انتخاب و ثبت‌نام کنید.
 • گذراندن دوره‌های آموزشی پیرایشگری مردانه: پس از ثبت‌نام در آموزشگاه لازم است تا دوره‌های پیرایشگری مردانه درجه یک را که ۷ تا ۱۰ جلسه را بگذرانید.
 • شرکت در آزمون فنی و حرفه‌ای و دریافت مدرک پیرایشگری مردانه درجه یک: پس از گذراندن دوره‌های آموزشی شما می‌توانید در آزمون فنی و حرفه‌ای پیرایشگری شرکت کنید. در صورت کسب نمره قبولی در آزمون، مدرک فنی و حرفه‌ای آن به شما داده می‌شود.
_

کلاس پیرایشگری مردانه درجه ۱ در تهران

_

گالری تصاویر رشته

_

سوالات متداول دوره پیرایشگری مردانه درجه ۱

_
مدت و هزینه دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۱ چقدر است؟

هزینه دوره اموزش پیرایشگری مردانه درجه ۱ بنا به دوره خصوصی یا عمومی در مراکز مختلف از ۲۵۰۰۰۰۰ هزارتومان تا ۳۵۰۰۰۰۰ هزار تومان است.

برای شرکت در دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۱ نیاز به چه وسایلی است؟

ابزار مورد نیاز برای شرکت در دوره های اموزش پیرایشگری مردانه درجه ۱ می‌توان به مواردی همچون: این ابزار شامل موزر برقی، قیچی مو دندانه‌دار و سایر انواع آن، پیش‌بند آرایشگاهی، تیغ، پیتاژ، آبپاش، سشوار، انواع گیره مو، حالت دهنده و انواع شانه اشاره کرد.

در آموزشگاه پیرایشگری مردانه درجه ۱، چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

پس از اتمام دوره تخصصی پیرایشگری مردانه درجه ۱ هنرجویان علاوه بر مهارت‌های تخصصی کوتاهی مو، به انواع متد پیتاژ، فیدینگ مو (Fading)، مدل دهی مدرن و روش‌های صاف کردن مو تسلط کافی خواهند داشت.

در دوره پیرایشگری مردانه درجه ۱ ، انجام پیرایشگری مردانه درجه ۱ روی چه نقاطی از بدن آموزش داده می شود؟

در کلاس پیرایشگری مردانه درجه ۱ نحوه ایجاد پیرایشگری مردانه درجه ۱ روی مو داده می شود.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۱ پیش نیاز خاصی لازم است؟

شما برای ثبت نام در آموزشگاه پیرایشگری مردانه درجه ۱ به پیش نیاز خاصی نیاز نخواهید داشت.

آیا در کلاس پیرایشگری مردانه درجه ۱ ، روش های بهداشتی مراقبت از مو مردانه نیز آموزش داده می شود؟

در مباحث تئوری دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۱ ، روش های بهداشتی مراقبت از مو بعد از پیرایشگری مردانه درجه ۱ نیز آموزش داده می شود.

آیا برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای دوره پیرایشگری مردانه درجه ۱، باید سطح تحصیلی خاصی داشته باشیم؟

برای اخذ مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۱ نیاز به داشتن سطح تحصیلی خاصی نیست. شما با هر سطح از تحصیل می توانید در این دوره شرکت کرده و مدرک خود را اخذ کنید.

تفاوت دوره خصوصی پیرایشگری مردانه درجه ۱ ، با دوره نیمه خصوصی در چیست؟

لازم است بدانید مربی در دوره های خصوصی آموزشگاه پیرایشگری مردانه درجه ۱ به دلیل داشتن تعداد کمتر هنرجو، تمرکز و وقت بیشتری صرف آموزش می کند. پس کیفیت دوره خصوصی پیرایشگری مردانه درجه ۱ از دوره های نیمه خصوصی بالاتر است.

بازار کار دوره آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۱ چگونه است؟

بازار کار دوره آموزش آرایشگری مردانه درجه ۱ از رونق خوبی برخوردار است. چرا که در سالهای اخیر و با توجه به مد روز، استفاده از پیرایشگری مردانه درجه ۱ بسیار مرسوم شده است.

آیا آموزش پیرایشگری مردانه درجه ۱ در موارد ممنوعه هم آموزش داده میشود؟

طبق چارت آموزش سازمانی فقط پیرایشگری مردانه درجه ۱ موارد مجاز انجام میشود اما ممکن است در برخی مراکز انتقال تجربیات آموزشی بصورت تجربی صورت گیرد.

۱ دیدگاه

 • سلام و وقتتون بخیر.
  من از کودکی به کار آرایشگری علاقه داشتم و خیلی دوست دارم که آرایشگری رو به صورت کامل یاد بگیرم.
  برای این کار من از الی مارت وسایل مورد نیاز هم تهیه کردم. فقط دنبال یک دوره خوب و حرفه ای هستم تا آموزش رو شروع کنم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید که باید چکار کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *