نحوه شکایت از آموزشگاه ها – بانک اطلاعات آموزشگاه ها

نحوه شکایت از آموزشگاه های تهران

نحوه شکایت از آموزشگاه های آزاد

نحوه شکایت از آموزشگاه های آزاد چگونه است؟ گاها در طول روند آموزش در آموزشگاه ها و موسسات آموزشی در مواردی از جمله آموزش یا کادر مدیریتی و آموزشی مشکلاتی بین هنرجویان و آموزشگاه ها بوجود می آید که هنرجویان آموزشگاه ها تصمیم به پیگیری و شکایت از آموزشگاه ها و موسسات فرهنگی و هنری و آموزشی میگیرد. بازرسی کل کشور برای این منظور راه ارتباطی را در نظر گرفته تا با تماس از طریق بازرسی و رسیدگی به شکایات آموزشگاه ها یا ارکان اداری به نتیجه مورد نظر برسید.

 

« این مقاله مطلبی عام المنفعه می باشد و صرفا جهت کمک به ارتقاء سطح آموزش و هنرجویان است. »

وبسایت ایران آموزشگاه در قبال نظرات کاربران در انتهای صفحه مسولیتی ندارد و طبق ماده ۲۳ قانون جرایم رایانه ای، پلتفرم های آنلاین تنها میزبان محتوای منتشر شده از سوی کاربران هستند و مسولیت محتوا با حساب کاربری منتشرکننده است.

مرجع رسیدگی به شکایات کجاست؟ دقت داشته باشید که با توجه به تفاوت در مرجع رسیدگی شکایات هر صنف آموزشی در انتخاب مرجع دقت لازم را داشته باشید. ” مرجع رسیدگی به شکایات هر آموزشگاه و نهاد آموزشی همان مرجع صادر کننده مجوز کار آن مجموعه می باشد . پس هر مجوز کار میتواند مرجع ویژه رسیدگی به شکایات خود را داشته باشد. همینطور برای استفاده از حقوق کامل خود در هر زمان و مکانی نسبت به شرایط ثبت نام هر دوره در هر آموزشگاه بصورت کامل اطلاع کسب نمایید و بعد از توافق کامل اقدام به ثبت نام در آن آموزشگاه نمایید.

در بین متقاضیان موارد زیادی از شکایات عنوان شده و سوالات مکرر در مورد مرجع رسیدگی به شکایات مطرح شده است که باید در جواب به این نکته ی کلیدی توجه داشت که آیا مورد شکایت اصلا وجه قانونی دارد یا خیر؟ بصورت عامیانه باید گفت که اصلن شکایتی که قصد انجام آن را دارید درست است یا خیر؟ نکته دیگر انتخاب صحیح مرجع شکایت است که اگر درست انتخاب نشود اقدام بی فایده است.

بعنوان مثال اگر مجوز صادره یک آموزشگاه موسیقی اداره محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد = مرجع رسیدگی به شکایات آن آموزشگاه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در ادامه به مواردی اشاره خواهیم کرد.

برای مشاهده دیگر مراجع رسیدگی و شکایت از آموزشگاه های زبان، موسیقی، فنی و حرفه ای و … وارد مطلب زیر شوید.

نکات مهم در مورد شکایت از آموزشگاه ها به پیشنهاد ایران آموزشگاه

 

نکته اول:

توجه داشته باشید که در هنگام ثبت نام در مراکز آموزشی موارد زیر را مشخص کرده و در ابتدا با آموزشگاه به توافق برسید و در فرم ثبتنام ذکر نمایید.

مشخصات کامل دوره ی آموزشی چون: ۱- نوع دوره آموزشی ۲- مدت و ساعات آموزشی ۳- اساتید آموزشی دوره ها ۴- محل آموزش ها ۵- هزینه دوره ها ۶- نوع و مرجع صدور مدرک بعد از اتمام دوره

نکته دوم:

افراد برای اعلام شکایات خود در هر استان باید برای اعلام شکایات خود به اداره مربوطه در همان استان مراجعه نمایند تا سلسله مراتب جهت شکایات رعایت شود. مثلا شخصی که از آموزشگاه موسیقی در کرج شکایت دارد باید به اداره فرهنگ و ارشاد استان البرز مراجعه نماید.

نکته سوم:

مجموعه های بزرگ آموزشی دارای واحد شکایات در شعب مرکزی می باشند که بصورت مستمر برای ارزیابی کیفیت شعب خود در حال فعالیت هستند و رسیدگی به شکایات از طریق خود مجموعه ها با سرعت بیشتری صورت میپذیرد. پس در ابتدای کار بهتر است برای شکایت خود ۱- به مدیر آن شعبه مراجعه کنید و ۲- به واحد شکایات آن برند آموزشی مراجعه کنید و در انتها اگر نتیجه ای حاصل نشد ۳- به روش های شکایت ذکر شده در این مطلب مراجعه شود. مجموعه های آموزشی میتوانند برای ارتقا سطح کیفی شعب تلفن بخش شکایات خود را از بخش نظرات برای ما ارسال نمایند تا در مطلب عنوان شود.

نکته چهارم:

در صورت فسخ یا عدم شرکت در کلاس ها توسط شما امکان بازپس گیری و یا جابجایی کلاس ها بصورت عادی ممکن نیست.

همینطور برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به بخش نظرات انتهای سایت مراجعه کنید و از تجربیات بیان شده توسط دیگران استفاده نمایید.

نحوه شکایت از آموزشگاه های فنی و حرفه ای

خواهشمند است در صورت مشاهده مراکز غیر مجاز آموزشی در منطقه و محل سکونت خود مراتب را به آدرس ایمیل bazresi@tehrantvto.ir  و یا شماره تلفن های ۰۲۱۷۳۰۵۶۳۰۱ گزارش نمایید. همچنین برای شکایت از آموزشگاه های فنی و حرفه ای میتوانید با ورود به لینک زیر شکایتنامه را بصورت ایمیل برای سازمان فنی و حرفه ای کشور ارسال فرمایید.

ایران آموزشگاه در قبال نظرات ارسال شده کاربران در این مطلب مسولیتی ندارد و انتشار مطالب دلیل بر تایید یا رد آنها نیست، پس در ارسال نظرات خود نهایت ادب و تعامل را رعایت فرمایید.

۶۰ دیدگاه

 • سلام. حدود ۲۰ روز پیش من در اموزشگاه خصوصی خیاطی بنام آکادمی هنر پارس ثبت نام کردم و مبلغ ٢٠٠ هزار تومن بیانه دادم. بخاطر شرایط شخصی خودم نمیتونستم در کلاس حضور داشته باشم و من فقط ثبت نام کردم. امروز تماس گرفتن گفتن ٢٧ هزار تومن به شما بر گردانده میشود .!! لطفا به اینجانب کمک کنید چون بنده به سختی در آمد دارم.

  • درود بر شما
   طبق روال هر مجموعه شما پس از ثبت نام و مشخص شدن دوره هاتون باید برای آموزش اقدام کنید و اگرنه باید با آموزشگاه توافق حاصل کنید. موارد مربوط به شکایت رو دقیق مطالعه کنید و برای ارسال شکایت وارد لینک شده و شکایت رو ایمیل کنید تا رسیدی از طریق سازمان فنی و حرفه ای یا بازرسی انجام بشه.
   با سپاس

   • سلام وقتتون بخیر
    من حدود ۳ ماهه پیش پسرم و تو اموزشگاه موسیقی تهرانپارس برای مهد موزیکالشون ثبتنام کردم و بعد از دو ماه گفتن که نفری ۵۰ تومن برای شناخت ساز باید بدید که ما همه اعتراض کردیم. بعد با استوریه توهین امیز مدیریت اونجا مواجه شدیم و من همون لحظه انصراف دادم ولی ایشون تو جلسه بعدی من و یک نفر دیگه رو مقصر جلوه دادن و از بقیه عذرخواهی کردن و کلا جایی که مثلا مهد بود حتی یه کفپوش نداشتن و بچه ها روی زمین میخوابیدن برای کلاسای ورزش و باله و نمایش خلاقشون و مربیه باله اشون با تاب و بدون پوشش میومدن تو سالن و میرفتن.

   • سلام وقت بخیر
    من در یک آموزشگاه زبان کلاسی سطح b1 ثبت نام کردم ده جلسه ۲۸۰ هزار تومان
    بعد از ۳ جلسه کلاس به مدت یکماه و نیم کنسل شد و وقتی من اعتراض کردم که این سطح دیگه به دردم نمیخوره گفتن سطح بالاتر مجددا تشکیل میشه ولی من برنامه ریزیم برای اون تایم بوده الان بعد از یکماه و نیم دیگه وقت ندارم و اصلا یه شهر دیگه هستم اموزشگاه هم میگه هروقت خواستی و بودی شرکت کن و اصلا زیر بار نمیره پولمو پس بده
    ایا میتونم از آموزشگاه شکایت کنم؟ به کجا باید شکایت کنم؟

    • درود بر شما
     لطفا مشکل رو کمی واضح تر مطرح کنید و منظور خود را از کنسل شدن بیان کنید! کلاس ها طبق توافق اولیه هنگام قبتنام انجام میشود و پس از حضور در جلسات امکان باز پس گسری مبلغ وجود ندارد. لغو کلاس ها از جانب آموزشگاه بوده است؟

     • بله از جانب اموزشگاه بوده
      سه جلسه از کلاس گذشته بود که تماس گرفتن و گفتن کلاس تا اطلاع ثانوی تشکیل نمیشه
      بعد از دو ماه که هیچ خبری نشد رفتم گفتم پولمو میخوام و گفتن که پولو پس نمیدیم و کلاس قراره هفته بعد از سر گرفته بشه و مجدد تشکیل بشه ادامش
      ولی من دیگه نمیتونم توی کلاسای جدید شرکت کنم چون توی اون تایمی که ثبت نام کردم برنامه ریزی کردم و حالا دیگه وقتم به کلاسای جدید نمیخوره
      یعنی نمیتونم بابت بدقولی موسسه و کنسلی کلاس در موعد مقرر شکایتی داشته باشم؟

  • سلام و وقت بخیر من در سمینار ما کلاس دیجیتال مارکتینگ ثبت نام کردم و شهریه را یکجا پرداخت کردم بمبلغ سه میلیون و ششصد هزار تومن سه جلسه رفتم میخوام انصراف بدهم میگم سه جلسه رو کم کنید باقی اش رو بدید میگن نمیشه. به کجا باید شکایت کنم.

 • سلام روزتون بخیر من در آموزشگاه خیاطی خانه طراحان لباس … ثبت نام کردم با وجود اینکه هزینه ی ایشون بیشتر از همه جا بود چون گفتند تعداد بسیار کم هست و دورهای کامل از ابتدا تا انتها و انواع مانتو رو اموزش میدهند قبول کردم و مبلغ ۲میلیون ابتدا پرداخت کردم اما متاسفانه ۵ جلسه رفتم چون این اقا بسیار فرد کثیفی بود و قصد دیگری بود و من حتی پیامهای ایشون و جواب خودم رو هم دارم وقتی هم ازشون خواستم پول من رو بهم کسر ۵جلسه برگردونن جوابی ندادن حتی ۱روز از امکان اونجا اومدن ظاهرا قبلا کسی ازشون شکایت کرده بوده برای این مسایل الان من چطور میتونم ازشون شکایت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • درود بر شما
   با تشکر از شما برای به اشتراک گذاری نظرات از قید کردن نام آموزشگاه ها در اینجا معذوریم، اما شما میتوانید متن همین شکایت رو بعد از ورود به سامانه به فنی و حرفه ای ایمیل کنید، سامان فنی و حرفه ای در تخلفات آموزشگاه ها بسیار جدی هست. در مورد مبلغ هم اینطور هست که اگر تا ۵% از ساعات کلاس رو رفته باشید با کسر بنظر ۳۰% مبلغ باقی عودت داده میشود ولی بیش ۵% امکان عودت شهریه امکانپذیر نمیباشد. همینطور در مورد میزان مبلغ دریافتی نسبت به آموزشگاه و تجهیزات متفاوت است، اما اگر مبلغ خارج از تعرفه باشید باز هم از طریق سامانه شکایت بصورت جدی امکان پیگیری وجود دارد.
   با سپاس از شما مدیر سایت ایران آموزشگاه

   • سلام، وقتتون بخیر
    برای شکایت از آموزشگاه‌های زبان به چه مرجعی میشه مراجعه کرد؟
    برای آموزش زبان خصوصی از من مبلغی رو به عنوان پیش پرداخت گرفتن اما بعد از چند روز گفتن که باید یک و نیم برابر بیشتر پول پرداخت کنید و استاد هم عوض شده! این شرایط برای من مناسب نیست، اما میگن که پول عودت داده نمیشه
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • با ارث سلام و درود. و خدا قوت خدمت شما
   من تو اموزشگاه زبان دوره ای رو که دو جلسه ازش گذشته بود را ثبت نام کردم و هزینشو با کارت پرداخت کردم ولی یک ساعت بعد پشیمون شدم و یشون زنگ زدم وگفتم میخوام انصراف بدم…با این حال مبلغی از وجه پرداختی من رو کم کرد و پس نداد…..میتونم شکایت کنم؟ اموزشگاه اجازه چنین کاری رو داره؟؟؟ حتی خونه یا ماشین هم که میاری تا ۲۴ ساعت حق پشیمونی داره.

 • با سلام
  من برای طراحی لباس ثبت نام کردم ولی آموزشگاه گفت چون روزهای کلاس با روزدرخواستی شما فرق دارد فعلا تنهایی کلاس رو براتون برگزار میکنیم.مبلغ ۶ماه کلاس٢/۴٠٠عنوان کردن که وقتی من رفتم گفتن چون تنها هستی و برای آموزشگاه صرف نداره کلاس شما رو ٣ماهه تموم میکنم.من جلسه اول ۶٠٠تومان پرداختم ولی آموزش بسیار ضعیف بود چون همزمان با کلاس من استاد کلاس دیگه ای داشت و فقط شاید در یک جلسه نیم ساعت آموزش میدادن و بعد میرفتن من ٢-٣ساعت بدون نظارت کار کردم و برگشتم،با دیدن این شرایط گفتم من دیگه نمیخوام شرکت کنم .گفتن شهریه برنمیگرده ولی باز ما به شما ٣٠٠تومان برمیگردونیم،ولی طبق ساعت کلاسها باید بیشتر برگردونن.میخواستم بپرسم شرایط من به چه شکلی هست و من از کجا باید پیگیری کنم؟ممنون

 • سلام، چند سالی است در موسسه آموزشی خصوصی منطقه ۲ تهران که مدعی بود تحت نظر قلم چی است دو فرزندم را برای کلاس های درسی و آزمون نام نویسی می کردم. طبق روال گذشته در زمستان سال ۹۷ برای اینکه مشمول افزایش قیمت ها در سال بعد نشویم نسبت به پیش ثبت نام ۴ درس و آزمون برای دخترم اقدام و مبلغ ۱ میلیون تومان پرداخت کردیم با این شرط که اگر دخترم از تدریس استاد فیزیک خوشش نیامد انصراف دهد. نهایتا در تیر ۹۸ هم مبلغ ۷ میلیون ۴۴۰ هزار تومان دیگر پرداخت کردم اما در جلسه اول متوجه شدیم کلاس شیمی در یافت آباد برگزار و باید هزینه ایاب و ذهاب را هم پرداخت کنیم و با توجه به عدم رضایت از استاد فیزیک که با اصرار مسئول آموزشگاه دو جلسه در کلاس شرکت کرده بود از حضور در کلاسهای شیمی و فیزیک انصراف دادیم. نهایتا با کلی کش و قوس از مبلغ ۳۹۰۰۰۰۰ تومان شهریه مبلغ ۱۹۴۰۰۰۰ تومان به ما پرداخت شد. حالا با توجه به اینکه موسسه مذکور دو سال بوده هیچ مجوزی از قلم چی برای برگزاری کلاس آموزشی نداشته و از طرفی در مهر موسسه به صورت غیر قانونی از نام آموزش و پرورش استفاده کرده است به کجا باید شکایت کنم؟ آیا از طریق مراجع قضایی می توانم شکایت خود را پیگیری نمایم؟

 • با سلام با توجه به اینکه سخنگوی آموزش و پرورش اعلام نمودند که مراکز آموزشی علمی و آموزشگاههای زبان هم وقتی آلودکی هواهست با ید آموزشگاهها هم تعطیل باشند اما متاسفانه آموزشگاهها تمکین نمی کنند و باز هستند تکلیف رو روشن کنید چکار باید کرد

 • با سلام و احترام
  آموزشگاه زبانی که در ایران اقدام به برگذاری آزمون های تافل میکند، بنده را به دلیل نامربوطی سر جلسه راه ندادند. گفتن برای احراز هویت باید کارت ملی، شناسنامه، پاسپورت یا گواهینامه داشته باشید. با توجه به اینکه ایران تحت تحریم است، از سوی دولت اعلام شده که ارایه شناسنامه و رسید کارت ملی به مثابه ارایه کارت ملی بوده و حتی در بانک و دادگاه های رسمی هم می توان از این دو به جای کارت ملی استفاده کرد. اما مسئولین این آموزشگاه با بی ادبی بنده را آز جلسه بیرون کردند و اجازه امتحان به من ندادند. هزینه ی این آزمون در حال حاضر ۳ میلیون تومان است. چطور می توانم از این آموزشگاه شکایت کنم؟

 • با سلام دختر من ۱۱ ساله به یک اموزشگاه زبان خصوصی در شهریار میرود سوال اینکه دخترم بیمار شد و نتوانست سر ازمون پایانی شرکت کند درست همون روز مریض شد و اموزشگاه اضهار میکند که حلسه بعد ازمون به طور خصوصی با هزینه ی کلاس خصوصی برگزار میشه با توجه به اینکه بیماری موجه هست ‌و ایا این اقدام اموزشگاه برای گرفتن ازمون با اخذ وجه کلاس خصوصی قانونی است ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید .

  • درود بر شما
   آموزشگاه ها آزاد هستند و طبق ایین داخلی خودشون و قوانین عام عمل میکنند، و بنظر میرسه هر موردی که از سمت زبان آموز باشه فقط با موافقت آموزشگاه امکان پذیر هست و موجه بودن یا نبوده ویژه موارد دولتی است.
   موفق باشید

 • سلام خسته نباشید

  من با یکی از اساتید زبان انگلیسی در ایسنتاگرام آشنا شدم جهت اموزش زبان انگلیسی
  ایشون ۵۰ درصد مبلغ کل رو از من دریافت کردند تا آموزش رو شروع کنند . مبلغ ۱ میلیون ۲۰۰ هزار تومان
  اما در جلسه اول معارفه من دیدم ایشون اصلا وقت نمیذارند
  و طبق گفته خودشون معارفه رایگان بوده و من میتونم الان با ایشون کلاس رو کلا کسنل کنم. البته ایشون کلا سرشون شلوغ و به سوال های من خیلی دیر جواب میدند.
  آیا من میتونم از ایشون که یک شخص هستند شکایت کنم با توجه به اینکه اصلا کلاسی برگزار نشده بجز یک جلسه کلاس معارفه ؟
  ایشون پاسخ نمیدن و پول بنده رو برنمیگردونند .

  ممنون از پاسخ گویی شما

 • سلام خسته نباشید . من در کلاس های اموزش ارایشگری زیر نظر فنی حرفه ای شرکت کردم . اموزشگاه به ما کمد داد که وسایلمونو داخلش بزاریم ولی وسایلم رو دزد برد و تقریبا ۵۰۰تومن ضرر کردم. بخاطر این که کلید کمدای اموزشگاه بهم میخورده. الان اموزشگاه مقصره؟من میتونم ادعای خسارت کنم؟

  • درود بر شما
   اطلاعی از این موضوع نداریم ولی اگر وظیفه مراقبت از اموال بر عهده آموزشگاه باشه و اثبات کنید که کلیدها برای موارد مشابه استفاده میشه میتوانید از طریق حقوقی اقدام کنید.
   موفق باشید

 • سلام.وقتی شرایط شهر طوری هست که دانشگاه ها و مراکز اکثرا تعطیل هستن چرا بعضی موسسات بازن؟ مثلا برای همین ویروس که دانشگاهها تا اخرهفته فعلا تعطیلن چرا موسسه باید باز باشه و با زور زبان آموز تعطیل بشه؟!! به کجا میشه شکایت کرد که در اسرع وقت رسیدگی کنن؟

    • بسته به نوع آموزشگاه و محلی که مجوز از اون صادر شده باید اقدام کرد. البته این تصمیمات اگر کلی و ضروری باشه در رسانه ها بصورت اعلان عمومی گفته میشه که باید همه از اون تبعیت کنند که در این مورد بنظر میرسه که اعلان فقط در حد مراکز آموزشی دولتی بوده است.
     موفق باشید

 • من بخوام از یک موسسه برگزارکننده آزمون آیلتس بابت پس ندادن پولم شکایت کنم باید کجا شکایتمو مطرح کنم؟

 • سلام خسته نباشید .من در یک اموزشگاه زبان ثبت نام کردم که به من گفتن که اموزش زبان به صورت ترمیک ندارن برای بزرگسالان و فقط به صورت قراردادی برای بزرگسالان هست به این صورت که در مدت دو سال و هزینه ۴ میلیون تومان قرارداد امضا میکنیم که هم مدرک دیپلم زبان رو بهم میدن هم کلاسای ایلتس رو برگزار میکنن .هنوز یک جلسه از کلاس هم تشکیل نشده و قرارداد رو به من ندادن و فقط یک رسید به من دادن که مبلغ۶۰۰ هزار تومان بهشون دادم و الان یک سری اتفاقاتی برام پیش اومده و نمی تونم کلاسا رو شرکت کنم بهشون هم گفتم گفتن ک پولو پس نمیدن و باید یک نفر رو جای خودم برای ثبت نام ببرم تا پولمو پس بدن .ایا راهی نیست که پولمو پس بگیرم؟

  • درود بر شما
   اگر تاریخ شروع دوره مشخص هست موظف به برگزار دوره هستن و یا بازگردانی مبلغ. البته باید متن قراردادتون دیده بشه، میتونید به مرجع صادر کننده مجوز اون آموزشگاه مراجعه کنید و موضوع شکایت رو عنوان کنید.
   موفق باشید.

  • سلام خسته نباشید
   قبل کرونا یک دوره مکالمه زبان ثبت نام کرده بودم که فقط یک جلسه تشکیل شد و. به علت کرونا آموزشگاه بسته شد. حالا بعد. دو ماه تماس کرغتن که پولتون. رو نمی تونیم پس بدیم و. باید. حتما دوره آنلاین شرکت کنید. که هیچ کسی موافق نیست حتی پیشنهاد. دادیم پول. پیش آموزشگاه باش هر وقت امکان حضوری بود. ما دوره رو. تکمیل هواهیم کرد. که می گن نمیشه و باید. با این هزینه ای که دادید. دوره آنلاین شرکت کنید. که امکان پذیر. نیست حتی حاضر. نیستن نصف شهریه را هم بزگرداند. خواستم ببینم امکان شکایت داریم و روال به چه صورتی خواهد. بود؟
   ممنون

   • درود بر شما، مشخص نیست باید به مرجعی که مجوز آموزشگاه رو صادر کرده مراجعه کنید و کسب تکلیف کنید. در حال حاضر بسیاری از دوره ها دوچار مشکل شدن و متن قرارداد اولیه شما بعلاوه دستور مراجع بالا دست مشخص کننده موضوع هست.

 • با سلام و خسته نباشید خدمت شما، میخواستم بدونم اگر اموزشگاهى در این شرایط کرونایى تصمیم به برگزارى ازمون حضورى داشته باشه قانونى هست یا خیر؟

 • سلام و وقت بخیر… ببخشید من اموزشگاه زبان ثبت نام کردم، به دلیل کرونا کلاسمون تعطیل شد، برای ادامه کلاس نظرخواهی کردن که انلاین میخوایید یا حضوری ؟ (نظرسنجی دو سه ماه پیش بوده نه جدیدا)…از هفته سوم خرداد کلیه کلاس های گروهی رو دایر کردن…و میگن هر کسی حضوری زده توی نظرسنجیِ دو سه ماه پیش، باید حضوری بیاد و راهی برای انلاین کردن کلاس وجود نداره و مبلغ رو برنمیگردونن( یعنی میگه یا حضوری بیا استفاده کن یا نیا، مبلغی که برای کلاس هزینه کردی هم میپره)…و همینطور تعداد نفرات کلاس هم کم نکردن…بالای ۱۰ نفر هستیم… میخواستم بدونم تو این اوج کرونا حقی دارن که مردم رو به زور سر کلاس حضوری ببرن؟ چطور پیگیری کنم؟

 • سلام من تو یک دوره تربیت مدرس زبان انگیلسی در اموزشگاه ***** شرکت کردم کلی ازم پول گرفتن و هیچی هم بهم یاد ندادن و با بی احترامی تمام با من برخورد کردن هیچ نظارتی هم بالا سرشون نیست لطفا رسیدگی کنید تا ادم هایی مثل من دیگه در دام دزد هایی مثل اونایی نیافتند

 • با سلام
  من در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ در یک آموزشگاه زبان برای دوره فن ترجمه نام نویسی کردم (پول واریز کردم) و این دوره به علت شیوع ویروس کرونا تا به این روز برگزار نشده است. مسئولین آموزشگاه می گویند پولی به من استرداد نمیشود. لطف راهنمایی بفرمایید.

 • سلام وقت بخیر
  آموزشگاه زبان علامه قطب راوندی شعبه ی ویلا. (گرفتن مبلغی پول برای تشکیل نشدن کلاس ها)
  حدود بهمن ماه بود که (۱۳۹۸) با بچه ها رفتیم کلاس زبان انگلیسی علامه قطب راوندی شرکت کردیم. بیماری کرونا شد کلاس تشکیل نشد و ما همه برگشتیم شهرمون چون دانشجو بودیم و درس دانشگاه مون مجازی تمام شد، این مدت هم آموزشگاه زبان علامه قطب راوندی شعبه ی ویلا تعطیل بود.
  بعد. کلاس مجازی تشکیل دادن اما با مبلغ کلاس حضوری ما بچه های انصراف دادیم گفتیم اگر قرار بود مجازی شرکت کنیم ک مبلغ کلاس حضوری رو پرداخت نمیکردیم. بعد ک انصراف دادیم الان تیر ماه با. ۲۰% کسری مبلغ رو پس دادند (آموزشگاه زبان علامه قطب راوندی شعبه ی ویلا) بعدم با کلی منت که آموزشگاه زبان قطب راوندی شعبه ی ویلا(تهران) بخاطر کرونا
  با شما همکاری کرده مبلغ رو با کسری ۲۰% برگردونده،،خانم ***** چرا منت میزارید اگر کرونا نبود کنسلی کلاس صورت میگرفت بازم ۲۰% کسری مبلغ بود.
  خواستم بگم درسته آموزشگاه شما تعطیل بوده اما دلیل نمیشه ک بخاطر تعطیلی شما. پول بقیه رو بخورید، این انصاف هست؟؟؟
  به شما نصیحت که این آموزشگاه بدرد نمیخوره پول زور از شما میگیره و همه شاکی هستن
  آموزشگاه زبان قطب راوندی شعبه ی ویلا (تهران)

 • سلام
  وقتتان بخیر

  یک موسسه اموزشی بنام موسسه **** بیش از ده سال است که فعالیت دارد در شیراز
  و با تبلیغات بسیار ،تا کنون پای هر شیرازی را حداقل یکبار به این موسسه کشانده

  من و حدود ۲۵ نفر دیگر در دوره دیجیتال مارکتینگ این موسسه با هزینه سه میلیون تومان شرکت کردیم
  به علت دروغ بودن وعده هایی که داده شده بود اکثریت کلاس(حدود ۱۸ نفر) اقدام به پیگیری شکایت کردیم
  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیراز اعلام کردند که این موسسه زیر نظر ما نیست و به گفته رئیس موسسه زیر نظر وزارت ورزش و جوانان هستند
  و چون زیر نظر ما نیست ، به ما مربوط نمیشود

  وزارت ورزش و جوانان اعلام کردند که چنین فعالیتها و اموزشهایی اصلا به ما مربوط نمیشود و از ماهم مجوز ندارند و فعالیتشان به ما مربوط نمیشود

  این موسسه از اول بدون مجوز بوده و هست(البته فکر کنم با اتکا به افرادی در ادارات شیراز توانسته این همه سال فعالیت کند)
  بنظر شما چه کار می شود کرد تا این موسسه بسته شود تا بیشتر از این دزدی نکنند

 • سلام من دوهفته پیش کلاس خیاطی نوشتم قرار زمان کلاس مطابقا اعلام کنن هنوز نکردن
  و الان تهران دوباره وضععیت قرمز من نمی خوام کلاس برم ۵۲۰ پرداخت کردم
  می گن نمی تونیم مول پس بدیم ایا می تونم شکایت کنم
  و اینکه از کجا بدون جه ارگانی مجوز داده اونجا برم
  می شه راهنمایی کنید

 • سلام وقت بخیر من در اموزشگاهی قرار داد بستم برای تدریس.ولی روزهای اموزش در قرار داد ننوشتم ،یک کلاسی برای روز ۱شنبه تشکیل دادن ک این کلاس ۵الی۶ماه زمان میبره ینی فقط روزهای ۱شنبه ۲ساعت من باهاشون صحبت کردم و گفتم ک تایم شنبه تا چهارشنبه ی من برای عصر خالی و میتونید کلاس بزارید و این کلاس رو هفته ای ۳جلسه کنید گفتم با هنرجو ها صحبت کنید قبول کردن هفته ی سه جلسه کلاس رو برگزار میکنیم اگر نه ک کنسل.حالا میگن مسئولیت کلاس با شماست،ایا میتونن کاری کنن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *