معرفی انواع آزمون آیلتس IELTS

معرفی انواع آزمون آیلتس IELTS

معرفی انواع آزمون آیلتس IELTS


معرفی انواع آزمون آیلتس IELTS

در این بخش به معرفی انواع آزمون آیلتس IELTS میپردازیم و توضیح میدهیم که این دو نوع چه تفاوتی با هم دارند.

انواع آزمون آیلتس IELTS به شرح زیر است:

۱- آزمون آیلتس آکادمیک IELTS Academic

۲- آزمون آیلتس عمومی IELTS General Training

آزمون آیلتس IELTS در دو نوع Academic و General Training برگزار می‌شود. امتحان Academic مخصوص کسانی است که می‌خواهند در یک دانشگاه انگلیسی زبان ادامه تحصیل دهند در حالیکه امتحان General Training مخصوص کسانی است که می‌خواهند به یک کشور انگلیسی زبان مانند کانادا، استرالیا و یا نیوزلند مهاجرت کنند.

آزمون آکادمیک توانایی انگلیسی داوطلبانی را می‌سنجد که قصد دارند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی و بالاتر در یک دانشگاه انگلیسی زبان ادامه دهند. آزمون جنرال ترینینگ معلومات داوطلبان را در بستری علمی-اجتماعی می‌سنجد.

آزمون جنرال ‌ترینینگ برای کسانی مناسب است که به‌ منظور گذراندن دوره‌های کوتا‌ه ‌مدت کاری و یا دست‌ یافتن به ‌فرصت‌های شغلی یا مهاجرت قصد سفر به این کشور‌ها را دارند. در آیلتس توانایی‌های شنیدن، خواندن، نوشتن، و صحبت ‌کردن در چهار قسمت جداگانه سنجیده می‌شود. در حالیکه توانایی شنیداری و صحبت‌کردن داوطلبان امتحان آکادمیک و جنرال‌ترینیگ به‌ روش کاملاً ‌مشابه سنجیده می شود، هر یک از این دو گروه، سوالات جداگانه‌ای در قسمت‌های خواندن و نوشتن دریافت می‌کنند.

مسئولیت انتخاب نوع امتحان بر عهده متقاضی بوده و باید هنگام ثبت نام، نوع امتحان مورد نظر خود را در فرم ثبت ‌نام قید کنند. کل امتحان ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه طول می کشد. که برای اطلاعات دقیق تر و آشنایی کامل با ما به مطلب منتشر شده تحت عنوان صفر تا ۱۰۰ تمام مراحل آزمون آیلتس IELTS مراجعه کنید.

آزمون آیلتس IELTS

سه بخش اول هر امتحان در یک روز برگزار می‌شود، اما بخش مصاحبه‌ ممکن است در طول یک‌ هفته بعد و یا یک هفته قبل از امتحان برگزار شود.

برای اطلاع از “مراکز برگزاری و ثبت نام آزمون های آیلتس” و برای مشاهده چند تا از بهترین آموزشگاه های برتر آموزش آیلتس کشور وارد مطالب زیر شوید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این مطلب کلیک کنید.
[کل: ۰ میانگین: ۰]

مقالات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *